f. „Wacht niet tot het laatste oogenblik" PHILIPS' ACHTERLICHT^ ROTTERDAM. GESTOLEN EFFECTEN ACHTERHAALD. ZATERDAG 11 DECEMBER 1937 vormt met Philips' electrische rijwiellantaarn een ideale combinatie GOEDGEKEURD PHILIPS' ACHTERLICHT. RYÏCST27 keur BRUTALE INBRAAK. Er met een brandkast vandoor inhoudend 9000. DE SANEERING IN HET SLAGERSBEDRIJF. Men wil sterk staan voor de Rechtbank- JUBILEUM MR. DR. H. J. D. LIER. KOOKWEDSTRIJD. ROTTERDAM'S GROEI. Gedurende 1937 met ruim 6 duizend. R. K. OUD-WEEZEN-BOND. ORANJEVEREEN. HET NOORDEN. FIRMA WED. KRAUS. FANCY FAIR IN BLOEMHOF. s.s. ROTTERDAM. SPREEKUUR WETHOUDER BRAUTIGAM. DE TENTOONSTELLING „ONTDEK UW STAD". VERKEERSONGEVAL. Uitgeschreven door het Gem. Gasbedrijf. EEN NIEUWE HECK'S. Nieuwbouw aan de Korte Hoogstraat. JUBILE SPARTACO MARCHI. A. Th. HOFMAN f WINTER-COMITÉ 1935. HOOGER ONDERWIJS Beroep op de Rotterdamsche burgerij. BIOSCOOPNIEUWS ORANJEVEREENIGING GERARD SCHOLTEN. BURGERLIJKE STAND. De wet verplicht U vóór 1 Januari 1938 een goedgekeurd rood achterlicht op Uw fiets te monteeren. Honderdduizenden zullen dit tot het laatste oogenblik uitstellen en daardoor in moeilijkheden geraken, omdat net betrekkelijk geringe aantal rijwielhandelaren niet in staat zal zijn, binnen enkele dagen voor de montage op al deze fietsen te zorgen- Koopt NOG VANDAAG bij den erkenden rijwielhandel een Prijs, inclusief lampje, ongemonteerd, in zwarte uitvoering 63 ets, in verchroomde uitvoering 79 cfsl K T tANNACHT is ingebroken in het V kantoor van de Coöperatie „Vooruitgang'' aan den Nieuwe Bin nenweg. De inbrekers hebben de brandkast, inhoudende 9000, mede genomen. Van de daders geen spoor. Toen vanmorgen om 8 uur het personeel van de Coöperatie „Vooruitgang" op het kan toor kwam, hetwelk is gelegen achter de broodbakkerij, vond men alles zooals ge woon keurig in orde, alleen de brandkast ontbrak. Terstond werd de politie van een en ander op de hoogte gesteld en een uitge breid onderzoek volgde- Al spoedig tleek, dat de inbrekers zich hadden laten insluiten en eerst toen alles safe was, met hun werk zijn begonnen. Een klein model brandkast, welke op het kantoor stond, hebben zij naar de wagen remise gesleept en daar de kast geladen op een bestelauto van de Coöperatie. Vervol gens zijn de inbrekers aan de zijde van de Korenaarstraat de remise uitgereden. De deur van de remise heeft men netjes gesloten. Hedenmorgen werd de bestelauto onbe heerd teruggevonden in de Galvanistraat, maar de brandkast wasverdwenen- In de brandkast hadden gezeten 6000 gul den aan zilvergeld, verdeeld over diverse loonzakjes, plus 3000 gulden aan klein bank papier. De politie heeft terstond foto's doen maken terwijl vingerafdrukken zijn genomen, doch vanmiddag had men van de daders nog geen spoor. Het onderzoek wordt intusschen met kracht voortgezet. Keen referendum uitgeschreven. DE KORT-STRAALBUIS. Hooger nuttig effect van de scheepsschroef. Over deze vinding van den dipl. ing. L. Kort, uit Hannover, werd door zijn mede werker, dipl. ing. E. K. Roscher, uit Ham burg, voor een grooten kring van belangstel lenden uit scheepvaart, en reederijkringen te Rotterdam een voordracht met lichtbeel den en filmvertooning gehouden in het Na tionaal Technisch Scheepvaartkundig Insti tuut. De heer Roscher begon met erop te wtjzen, dat deze vinding van ing. Kort slechts ruim 5 jaar oud is. Nadat de eerste proeven in Duitschland geslaagd waren, behoorden Hol- landsehe sleepbooten tot de eerste vaartui gen, waarop de straalbuis werd toegepast. Het principe ls, om door, wat men zou kunnen noemen ordening van de strooming, de scheepsschroef een veel hooger nuttig effect te geven. Om de schroef wordt een ringvormige buis (een z.g.n. Düse) aange. bracht, die het profiel heeft van een vliegtuig, vleugel, van voren rond en dik, van achteren scherp. Door een verwijding van den straalbuis- mond aan de voorzijde wordt gezorgd, dat ruim voldoende water de schroef in zuiver axiale richting toevloeit, zoodat de scheeps schroef steeds onder de gunstigste voorwaar den werkt. Door de versnelling, die het toestroo- mende water in den straalbuismond verkrijgt, ontstaat aldaar op de voorzijde een onder druk, die in verband met den normalen hoo. geren druk op de achterzijde, er toe mede werkt, dat het straalbuislichaam zelf de stuwkracht vermeerdert. De Kort-straalbuis is thans reeds op meer dan 400 schepen toe gepast; grootendeels binnenvaarschepen en sleepbooten, doch ook op groote kustvaar tuigen, stoomtrawlers, terwijl thans proeven genomen worden in de sleeptank om de resulaten te zien bij een 14.500 tons zeetank- schip. De verbetering in stuwkracht bedraagt 25 pet. en meer. De heer Roscher toonde aan de hand van een groote serie lichtbeelden de verschillende toepassingen op zee- en riviersleepbooten, stoomtrawlers en vrijvarende motorschepen en liet tenslotte een film zien van de Ham. burgsche sleeptank, waarbij men de stamp bewegingen van een schip in bewogen zee heeft nagebootst. Zeer duidelijk bleek de groote regelmatigheid der strooming, die de straalbuis veroorzaakt. De voordracht ging uit van de vertegen woordigers der Kort-patenten in Nederland, de ingenieursbureaux Geveke Co., Am sterdam en N.V. Ingenieurskantoor G. Bee- renborg, Den Haag. we hebben reeds gemeld, dat de in kort gediing gegeven uitspraak van den president der Arronidliissiments-Recihtbanik, mr. H. W. B. Thomar, waarbij deze twijfel brok, of de door de saneerings-commissie voor het sia- gersbedrijf vastgesitlde prijzen van bepaalde artikelen wel in recihte geldig waren, in sla gerskringen verbazing heeft gewekt en er nu met. belangstelling wordt uitgezien naar het geen de voltallige Rechtbank er wel van zeg gen zal. Want het is een niet te loochenen feit en mede daarom zijn de veeenigde slagers- organisaties met den tekst van deze privaat rechtelijke overeenkomst in zee gegaan dat andere rechtbanken in ons land wel de gelijk op grond van dezelfde overeenkomst tegen overtreders veraordealende vonnissen hebben uitgesproken en wel op grond van de overweging, dat de vaststelling der prezen niet meer dan een onderdeel vormt van het doel, waarmede de overeenkomst is aange gaan. Te Rotterdam heeft, zooals gemeld, bijna 98 pet. van het aantal slagers de handteeke- ning gezet. Onder deze onderteekenaars, ruim 700, zal nu een referendum warden gehouden. Want de organdsates enwschen klaren wtjn. Zij wil len op deze wijze te weten komen, hoeveel leden er nu inderdaad accoord gaan met het feit, dat de saneeningscommissie minimum- prezen vaststelt voor spek, rauwe reuzel, rauw rumdvet en vette lappen. Immers, bij Je huidige veemarktprijzen kunnen deze artike len geen winst opleveren, wanneer er raak wordt geconcurreerd. Hoewel de saneeringscommissie vrij man daat heeft, wil men in diit nijpende geval de leden zich schriftelijk laten uitspreken. Zij hebben het werk van de commissie nu sinds enkele weiken onder de loupe kunnen nemen en moeten nu maar zwart op wit verkaren, of zij het ermee eens zijn of niet. Men hoopt op deze wijze te kunnen aan- toonen voor de Rechtbank, dat de slagers wel degelijk wisten waar zij aan toe waren, toen zij hun handteekening zetten en dat ae commissie geheel handelt in den geest, van de organisaties besloten Gisteren was het vijf en twintig jaar ge leden, dat mr. dr. H- J. D. van Lier benoemd werd tot voorzitter van den raad van beroep voor de Ongevallenwet, thans geheeten raad van beroep voor de Sociale Verzekering. Gistermorgen is den jubilaris een welge meende huldiging bereid. Mr. dr. van Lier werd allereerst toegesproken door den grif fier, mr. A. Bosman en daarna door den chef de bureau, den heer P. Janssen, die beiden van hun sympathie voor den persoon en voor diens werk deden blijken, mede door het aan bieden van een geschenk. Op de 's middags gehouden receptie lieten velen van hun belangstelling blijken. In den loop van den dag ontving mr. dr. van Lier bovendien nog tal van bloemstukken zoowel als telegrafische en schriftelijke gelukwen- schen. Toen ze verhandeld werden. DOOR de Centrale Recherche is aangehouden de 40-jarige koop man T. K. wegens heling van effecten met een nominale waarde van 7000 gulden, welke effecten van een inbraak afkomstig waren. In November 1936 werd ingebroken bij de bewoners S. in Sliedrecht. O.m. werden ge stolen verschillende effecten voor een nomi nale waarde van 7000 gulden. De twee inbre kers werden gegrepen en zijn bereids door de rechtbank te Dordrecht veroordeeld. Mo menteel ondergaan de beide mannen hun straf. Een ander persoon werd aangehouden wegens heling en zit op het oogenblik zijn straf uit in het Huis van Bewaring te dezer stede. Van de effecten heeft de politie echter nooit iets kunnen achterhalen. Totdat dezer dagen de 40-jarige koopman T. K. trachtte de effecten te verhandelen. Daar de nummers stonden gesignaleerd was het niet moeilijk om den man te betrappen. Hij werd onmid dellijk aangehouden" en in arrest gesteld. Van daag is hy in het Huis van Bewaring inge sloten. De gestolen effecten zijn door de politie in beslag genomen. Gedurende de maand November is de be volking weer toegenomen met 630 personen, meer mannen (327) dan vrouwen (303). Er vestigden zich 1886 personen, terwijl er 1575 vertrokken. Er werden er 691 geboren, ter wijl er 372 stierven. Van 1 Januari tot 30 November hebben zich gevestigd 20.287 personen tegen 18.740 die vertrokken. Tegen een geboortecijfer van 8783 stond een sterfte van 4236 personen. Tengevolge hiervan is de bevolking ge groeid van 598.621 tot 604-715, dus toegeno men met 6094. Men verzoekt ons opname van 't volgende: Ingevolge het besluit van Z. H. Exc. den Bis schop van Haarlem, inzake het bijwonen van de nachtmis, buiten de eigen parochiekerk, wordt den oud-weezen ter kennis gebracht, dat alle circulaires, dienaangaande ontvan gen, vervallen zijn en dat bovenbedoeld be sluit ook van kracht is voor de oud-weezen. Men kome dus geen kaarten halen, of om an dere inlichtingen vragen. Le Oranjevereeniging Het Noorden vierde met de kinderen der leden wederom het St. Nicolaasfeest in de zaal Vinkendwarsstr. 3. Toen om 7 uur de kinderen (ten getale van 150) present waren, opende de voor zitter, den heer A. C. Gest, de bijeenkomst en deelde o.a. mede dat als het mogelijk was St. Nicolaas nog even zou komen. Ten tooneele verleende de familie Pipo haar medewerking. De lachsalvo's waren niet van de lucht om de guitenstreken van Pipo en de zijnen. Ook de twee jongste acrobaten (een meisjes van 6 en een jongetje van 4 jaar vertoonden krasse toeren. Dat hun werk gewaardeerd werd, bleek wel uit het applaus. De clou van den avond was de verschijning van St. Nico laas en zijn knecht. Zij waren een half uur t gast. Dan werd het verdere van het groote programma afgewerkt. Bij het naar huis gaan, kreeg elk kind nog een heerlijke zali lekkers. Ook gedurende den avond werden de kin. deren nog enkele malen onthaald. Het is 'n avond geweest die in alle opzichten geslaagd mag heeten. Met het oog op de komende feestdagen, laat de firma Wed. Kraus aan de Hoogstraat, haar kok weer demonstreeren, op 16 Dec. een Kerst man, op 17 Dec. een Nieuwjaarsman en op 14 en 21 Dec. een „Oranje-menu", telkens 's middags om half drie. Als bijzondere attrac tie geldt, dat het bereide mild onder de dames wordt verloot. Er wordt gekookt op electrici- teit, gas en kolen, terwijl tevens een nieuwe braadpan wordt gedemonstreerd. CARBID VERKOOPKANTOOR. Opgericht met 10.000 geplaatst kapitaal Volgens bijvoegsel no. 1710 tot de Ned. Stscrt. van 8 December 1937 no. 237 is de ministerieele verklaring van geen bezwaar verleend op de ontwerp-statuten der op te richten N.V. Carbid Verkoop Kantoor (C.V.K.), te Rotterdam Oprichters zijn: G. Hamer, koopman te Over- veen, handelend als speciaal gemachtigde van de N.V. Nederlandsche Carbid Kantoor, te Rot terdam, de N.V. Chemicaliën lm- en Export Mij., te Amsterdam; G. L. Loos, fabrikant, te Bloe- mendaal, handelende onder de fa. G. L. Loos Co., te Amsterdam; de N.V. Nederlandsche Gas- accumulator Mij. te Amsterdam; de N.V. Electro Zuur- en Waterstoffabriek. te Amsterdam; Hila- rius' Draadindustrie en Handelmaatschappij te Haarlem. De vennootschap is genaamd: N.V. Carbid Verkoop Kantoor (C.V.K.). Zij is gevestigd te Rotterdam. De vennootschap heeft ten doel het drijven van handel in calciumcarbid in fabrieksverpakking, waarvan echter wordt uitgesloten de handel in carbid voor chemische doeleinden. Het kapitaal der vennootschap bedraagt 50.000, verdeeld in 1000 aandeelen, elk van 50, waarvan bij de oprichting 200 stuks a pari zijn geplaatst en in contanten volgestort. In dit kapi taal is deelgenomen door: de N.V. Ned. Carbid- kantoor voor 86 aandeelen; N.V. Chemicaliën lm- en Export Mij. voor 32 aand.; G. L. Loos Co. voor 22 aand.; N.V. Ned. Gasaccumulator Mij. voor 14 aand.; N.V. Electro Zuur- en Water stoffabriek voor 24 aand. en Hilarius' Draad industrie en Handelmij. voor 22 aandeelen. De uitgifte van de nog ongeplaatste aandeelen zal plaats hebben op zoodanige tijdstippen en onder zoodanige voorwaarden als door de alge- meene vergadering nader zullen worden bepaald. De koers van uitgifte zal nimmer beneden pari mogen zijn. De aandeelen luiden op naam. jUap-IOM uau -Un>| |DZ pj30A|0A OHI3A wnaou -Diu sp jo uaËim -J3AO UDAJ3 ipp fiq jaoui Ëuuipu uda uajapuDjaA jaq jooa JD1SJ3A t -oojuaa6s| janay uaa uda uud »q Morgen, Zondag, houdt de St. Vincentius- vereeniging, conferentie H. Teresia, haar jaarlijksche fancy-fair. Zij, die zich ook maar eenigszins op chari tatief gebied bewegen, weten, dat de armoede in Bloemhof geweldig groot is. De St. Vincen- tiusvereeniging staat daar voor ae enorme moeilijkheid: groote armoeder, klerne inkom sten. De fancy-fair is voor haar jaarlijks het hoogtepunt. Zij moet slagen! Maandenlang is aan de voorbereiding gewerkt maar het feest kan slechts het gewenschte resultaat hebben, als velen zich opmaken een bezoek te brengen aan de gymnastiekzaal Strevels- weg 155. Mocht men op andere wijze willen steunen, de Kabouterannonce in dit blad wijst u den weg. Het s.s. Rotterdam van de Holland Amerika Lijn vertrok hedennacht van Rotterdam naar New-York met 24 passagiers kajuitsklasse en 29 passagiers toeristenklasse. De wethouder voor den Technischen Dienst houdt a.s. Dinsdag geen spreekuur. De tentoonstelling, die jonge werkloozen hebben ingericht in het schoolgebouw Schie- damschesingel 55 en die de vorige week Vrij dag door minister Romme geopend werd, wordt zeer druk bezocht. Vrijdagavond wa ren er ruim 2400 bezoekers geteld. De ver wachting is, dat in de vyf weken der open stelling de 10.000 bezoekers zullen worden bereikt. Een alleraardigste attentie bereidde de heer Römer, directeur van het G. E. B„ den jon gens hedenmorgen, door hun allen een bo terletter uit te reiken als bewijs van zijn be wondering voor het geleverde werk. Hedenmorgen omstreeks 7 uur is de 42-jari ge wielrijder C. Zwijngnburg, wonende te Rotterdam op den Kleiweg ter hoogte van het A. V. S.-sportterrein aangereden door een vrachtauto van het destructiebedrijf Gekro doordat de wielrijder door de gladheid van den weg kwam te vallen. De man geraakte onder de vrachtauto en werd ernstig gewond. Dokter de Graaf verleende de eerste hulp en constateerde bekkenbreuk. Per Roode Kruis- auto is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd. Een wedstrijd in het bereiden van een maaltijd op gast Ziedaar een aardig idee, dat gisteren door de Directie van het Ge meente Gasbedrijf in praktijk is omgezet. Daarvoor waren in „Maison de Kok" aan den Stationsweg vijftien gasfornuizen met even- zooveel meters neergezet, waarop vijftien dames binnen anderhalf uur een menu moes ten leveren, bestaande uit 0.4 K.G. kalfs lapjes, 1 K.G. spruitjes, 1% K.G. aardappelen, plus een griesmeelpudding met bessensap. Be halve de pudding en de saus moest het menu warm worden opgediend. Daarna werd het opgediende gekeurd door een jury, bestaan de uit mej. H. H. F. Henderson, leerares Huishoudschool aan de Graaf Florisstraat, mevr. C. P. de Goederen—Koopman, van de Vereeniging van Huisvrouwen, mej. A. M. P Peters, van de R. K. Vak- en Huishoudschool aan de Van der Duynstraat mej. A. W. van Voorthuysen, kookleerares aan het Gemeen telijk Gasbedrijf en den heer J. Uiterwijk van de. Meterfabriek Dordrecht. Er werd gelet op het gasverbruik, de kwaliteit van de geleverde spijzen en op de wijze van koken, De hoofdinspecteur van het Gem. Gas bedrijf, de heer W. Landsman, propageerde na zijn woorden van welkom de meening, dat gas het aangewezen middel is voor de spijs bereiding. Het is altijd het streven van het gasbedrijf gev/eest, dat de verbruikers econo misch met het gas omgaan Ook de fabrikan ten der verschillende toestellen zijn op zui nigheid uit. Het is evenwel jnogelijk, met een zuinig apparaat kwistig om te gaan. De kwestie is slechts, dat het goed gehan teerd wordt. Het gasbedrijf wil een ruime toepassing van gas, maar een economische. Hoe zuinig kookt nu onze beste klant, de Rot- terdamsche huisvrouw? Deze vraag is aan leiding geworden voor het uitschrijven van dezen wedstrijd, waarvoor zoowel 's mid dags als 's avonds vier prijzen beschikbaar zijn, n.l. een gasfornuis, een geyser en twee gascomforen. Na deze openingswoorden werd de hoofd kraan open gezet en kon de wedstrijd een aanvang nemen. Eigenaardig was te zien, hoe ieder haar eigen wijze van bereiden had, maar in één ding was practisch eenstemmig heidalle vijftien puddingen konden het slechts tot slappe vla brengen. Er was ook een prijsvraag onder het pu bliek uitgeschreven; er moest n.l. geraden worden, hoeveel liters gas (duizendste deelen dus van een kubieken meter) de laagste gas- verbruikster zou noodig hebben, 's Middags werd deze prijsvraag gewonnen door mej. Coster uit de Bellanystraat. Er was 319 L. verbruikt en zij raadde 324 L. Op den avondwedstrijd was het mevr. Van Waasdijk, wonende Oostzeedijk, die een gas- comfoor won met raden. Zij was er slechts drie liter naast met 318 L. inplaats van 315 De prijzen voor het koken werden als volgt toegekend: Middagwedstrijd 1. Mevr. E. Bartho, ge bruikt 374 L. gas; 2. mevr. S. v. d. Helm, 379 L.; 3. mevr. C. Altona, 319 L.; 4. mevr. M. Groeneveld, 348 L. Avondwedstrijd: 1. Mevrouw A. van Waas dijk, 2. mevr. M. Oosthoek, 3. mevr. N. Bak ker, 4. mevr. P. L. Meijvaart. Het is al wèer eenige jaren geleden, dat men voor een verzetje het café-cabaret Pschorr aan de Korte Hoogstraat binnenliep om te luisteren naar de uitstekende orkesten die daar speelden. Lanfredi, Eddy Roos, Jeanne Guldemond en vele anderen zwaaiden er met talent den dirigeerstok en artiesten uit alle landen traden er op- Pisuisse en Speen- hoff vierden er triomfen. Dit alles is geschiedenis. De tijden veran derden en op een kwaden dag werd Pschorr gesloten, nadat jaren lang de heer Dirk Reese met succes de zaak had geëxploiteerd. Rotterdam beleefde zware dagen, zoodat de nieuwe eigenaresse van het groote pand, Heck's Lunchroom Mij., wachtte op betere tijden. De herleving is gekomen en terwijl mede als bewijs daarvan, vlakbij de nieuwe beurs gestadig groeit, is inmiddels in de plaats van den ouden Pschorr-gevel een geheel nieuwe verrezen, modern uitgevoerd in ge glazuurde tegels. Daarachter is een nieuw ge bouw gekomen, dat in niets meer aan het vorige herinnert. Aan de Korte Hoogstraat komt een Cafe taria zooals men ze reeds kent in verschillen de plaatsen en ook in onze stad, Stationsweg en Goudschesingel. Daarachter is een lunch room, geheel geschoeid op de leest van de bestaande Heck's Lunchrooms, maar veel fraaier en luxueuser. De lunchroom heeft een ronden vorm en een galerij, terwijl aan den kant van den Coolsingel een royaal podium is gebouwd voor het orkest, dat ook in derge lijke zaken onontbeerlijk schijnt te zijn ge worden. De lunchroom krijgt een aparte in- en uit gang in de Passage naast Au Bon Marché, zoodat men zonder Cafetaria te passeeren, vanuit de Passage de lunchroom kan binnen gaan. Naar wij vernemen, zal de opening van Heck's „Popularis" zooals de nieuwe Cafe taria met lunchroom-restaurant-tearoom zal heeten, nog voor de feestdagen plaats vinden. De herdenking van het feit, dat de-bariton Spartaco Marchi dit seizoen sinds 10 jaren aan het ensemble der Italiaansche opera ver bonden is, zal te Rotterdam op Vrijdag 17 dezer worden herdacht bij de opvoering van Butterfly, in welke opera de jubilaris de rol van consul Sharpless pleegt te vervullen. Donderdagavond is in het St. Antonius- gesticht in den ouderdom van 77 jaar geheel onverwacht overleden de heer A. Th. Hof man. Met den heer Hofman is een verdienstelijk Vincentiaan heengegaan. Gedurende meer dan dertig jaren was hij lid van de Conferen tie Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen der St. Vincentiusvereeniging. Een dertigtal jaren vervulde hy "met nauwgezetheid de functie van secretaris der Conferentie. Elke week zag men den heer Hofman trouw op de wekelijksche vergadering verschijnen. Op 75-jarigen leeftijd nog deed hij zijn weke- lijkseh huisbezoek en zag er niet tegen op drie vier verdiepingen hoog te klimmen om den armen evenmensch geestelijk en lichamelijk 'goed te doen. Het laatste jaar kon hij tengevolge van een aanval van een beroerte geen werkzaam aandeel in het Vin- eentiuswerk meer nemen. Donderdagavond werd de heer Hofman die één van zijn con frères op bezoek had, plotseling door den dood overvallen. Een ijlings ontboden pries ter kon hem nog het H. Oliesel toedienen. Vermelden wrj nog dat de heer Hofman ook vijfien jaren lid was van het Armbestuur der parochie Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen Maandagmorgen om kwart over acht zal in de kapel van het St. Antoniusgesticht de H. Mis van Requiem worden opgedragen. Te circa kwart voor tien zal het stoffelijk over schot van den heer Hofman worden uitgedra gen, waarna het op de R.K. begraafplaats te Crooswijk aan den schoot der aarde zal worden toevertrouwd. Te Leiden slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde de heer F. W. H. M. Rademaker; voor het candidaatsexamen In disch recht de heer M. A. van Merkensteyn en voor arts de heer J. M. C. Nuyt, allen alhier, Het „Winter Comité 1935" gaat zijn derde periode aanvangen. Het heeft, daartoe in staat gesteld door financieele hulp van weldadige stadgenooten, in den winter van 1936-'37 niet minder dan 120.000 warme maaltijden kunnen verstrekken aan personen, die daarvoor in aanmerking kwamen. Al is ongetwijfeld de lang verwachte econo mische opleving hier en daar ingetreden, deze is toch niet zoodanig( dat stopzetting van onze winteractiegerechtvaardigd zou zijn. Het geven van gelegenheid om enkele malen per week voor weinig geld een goed bereiden warmen maaltijd (1 liter-portie kost slechts 7 Va cent) te nuttigen of af te halen op daar voor aangewezen plaatsen, is ook thans nog te beschouwen als een sociale plicht, opge legd aan hen, die zonder onderbreking hun dagelijkschen arbeid mogen verrichten. De werkzaamheden zullen dit jaar op Dins dag 14 December aanvangen met het openen van 4 lokalen (2 op den Rechter- en 2 op den Linker Maasoever) voor het nuttigen o afhalen van een warmen maal tij d op ne dagen van iedere week. Deze lo a ei zy nesserweg isf^Oranjehoomstraat 115, 4~ Lange Hilleweg 48. De menu's zullen de navolgende spijzen aangeven: erwtensoep met worst en brood, hutspot met klapstuk, zuurkool met spek, snjj- boonen, aardappelen en worst, andyvie/sprui- ten, aardappelen en gehakt. Huize Padua en de Volksbond tegen Drank misbruik hebben zich, evenals verleden jaar, tot onze groote erkentelijkheid bereid ver klaard de exploitatie van de lokaliteiten op zich te nemen. Op dezelfde wijze als het vorige jaar zullen, thans tegen betaling van ƒ2 per stuk, voor degenen, die dezen vorm van winterhulp willen steunen, bonboekjes verkrijgbaar worden ge steld, inhoudende 10 bons van 1 liter-portie. Deze bons kunnen aan in eigen omgeving bekende behoeftige personsa itfarden verstrekt, die daarmede gratis een warmen maaltijd van 1 liter kunnen verkrijgen. Wie nu gratis op deze zeer eenvoudige wijze aan zijn medemensch enkele warme maaltijden wil verstrekken, kan tusschen 9 en 5 uur nummer 25300 toestel 77 opbellen, waar tegen betaling van 2 Per stuk bon- boekjes zijn te verkrijgen; deze bonboekjes zijn ook verkrijgbaar bij den penningmeester van het Comité. Aan Diaconieën, Armbesturen en andere Instellingen van Weldadigheid, doktoren, zuS" ters voor maatschappelijken arbeid, werkzaam in de ziekenhuizen, wijkverpleegsters, kortom allen, die ook eens aan anderen willen gunnen, wat zij iederen dag van de week nog zichzelf kunnen geven, wordt hier een goede gelegen heid geboden om ten deele het door ons be oogde doel practisch te bereiken. Indien men wel een bonboekje zou Willen koopen, maar niet bepaald weet aan wie hij he afzonderlijke bons zal uitreiken, dan kan hij deze boekjes na aankoop wederom ter hand stellen aan het Winter Comité, dat dan zelf wel voor een uiterst doeltreffende distri butie zal zorgdragen. Bovendien doet men met den aankoop van deze bonboekjes nog een ander goed werk. In de opbrengst van deZe bonboekjes ligt immers voor het Winter Comité naast de afzonderlijke giften in geld een niet onbelangrijke bron van inkomsten, zoozeer noodig voor het Comité om zijn taak naar behooren te kunnen vervullen. Er is veel geld noodig en daarom vragen wij: „Vergeet het Winter Comité 1935 niét". U zijt burger van een stad, waarvan terecht gezegd wordt, dat zij steeds weet te geven wanneer het noodig is. Het „Winter Comité 1935" is voor zijn taak gereed, het wachten is slechts op uw bijdrage. Niemand vergete daarom in deze dagen ons gironummer: 27 0 0 0 0. Het Uitvoerend Comité van het Winter Comité 1935: Het Dagelijksch Bestuuf: mr. P. Drooglee- ver Fortuyn, burgemeester, voorzitter; R. J. Dijk, wethouder voor de Sociale Belangen, 2e voorzitter; dr. F. M. G. van Walsum, secreta ris; mr. L. K. E. van Eyck, penningmeester. Leden; A. J. H. van Clarenbeek, arts J. E. Feisser, A. v. d. Hoop, P. Lub, mr. K. P. v. d. Mandele, C. Morzer Bruins, mr. F. A. Nele mans, H. F. P. Sandifort, C. R. A. van Stolk, mevr. C. A. Wilkens-Havelaar, H. van Zanten. Colosseum-thcater. „Onder Vreemde Vlag" is de titel van de film, welke deze week in het Colosseum Theater voor de pauze draait. Het is een film vol humor, een lach en een traan. Wij zien de belevenissen van den man uit de Amerikaansche onderwereld, die op 'n valscli paspoort in het Engelsche leger terecht komt en tezamen met een van zijn kameraden dingt naar de hand van één meisje. Ten slotte offert hij echter zijn eigen leven op om dat van de beide anderen te beschermen. Na de pauze ziet men den Koning van den dans (Fred. Astaire) in „Swing Time", met Ginger Rogers als tegenspeelster. Deze beide namen laten voldoende weten, dat de toe schouwer kan genieten van een voortdurend» show van den dans en dan natuurlijk het meest van den tap dans. Daarbij vervullen de beide hoofdrolspelers en speciaal Fred Astaire hun taak op een zoo geestige wijze dat zoo nu en dan de zaal davert van den lach. Het gegeven van deze film houdt te wei nig in om dit te bespreken; het is natuurlijk slechts gemaakt om den danskoning en zijn partner gelegenheid te geven hun kunnen te laten zien. En deze gelegenheid hebben z\J volop benut. Voor personen boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie Na actueel wereldnieuws en een kluchtige teekenfilm, brengt Harmonie, zooals traditie is geworden, tiwee hoofdfilms n.l. „Hoogspan ning", levensgevaarlijk en de „Zevende hemej". In de hoofdrolprent verrichten electro-mon- teurs in zeer hooge masten hun gevaarlijk werk. Adembenemende staaltjes van durf houdien het publiek van het begin tot het einde in geduchte spanning. Het tweede nummer, waarin Simone Simon en James Stewart de hoofdrollen vertolken, verplaatst ons naar de achterbuurten van Parijs in 1914. De titel van de film is ont leend aan een liefdeshistorie, die zich groo tendeels afspeelt op een kamertje van de ze vende étage. Hier vind Simone het ware geluk en daar om „den zevenden hemel". In Harmonie kunnen onze volwassen le zeressen en lezers deze week een gezelligen avond beleven. Cineac. Bijna even bekend als de teekenfilmster Betty Boop is haar kleine onverbeterlijke hond „Pudgy". Dit eigenwijze diertje doet gewoonlijk alleen dat, wat het niet mag doen en plukt doorgaans van z'n ondeugende stre ken de wrangste vruchten, welke het nooit zou kunnen verteren, kwam niet steeds het gebruikelijke „happy end" met den ge- wenschten goeden afloop. Deze week speelt Pudgy een belangrijke rol bij de brandg"g|jj en we zouden geen goede Rotterdammer-ZUn, wanneer we zijn hulp en dapperheid ara „vrijwilliger" niet zeer op prijs stelden, hoe zeer we ook om de manier, waarop dieping wordt geboden en die dapperheid getoond, moeten lachen. Dorpsymphonie, een kuituurfilm door Dr. Max Zehenthofer vervaardigd in het schit terende decor der Beiersche Alpen, is ver meldenswaard om zijn soberheid en rust, die er zoozeer toe bijdragen om het moei lijke gegeven naar verdienste te kunnen waardeeren. De reeks beelden, welke elk voor zich met een bewonderenswaardige juistheid zijn genomen, vormen inderdaad een symphonie van het dorpsleven, maar zoo als we ons dat nooit hadden voorgesteld, het geen de film tot een interessant werk maakt. Van de actualiteiten kunnen we slechts en kelen even belichten: natuurlijk zien we Euwe en Aljechin, die het wereldkampioen schap schaken heroverde en volgen de ver schillende korte speeches bij deze gelegen heid gehouden. De goede Sint is nog steeds in het land, getuige zijn tegenwoordigheid bij Xerxes-Feijenoord. De Engelsche koning, die tevens Hertog van Cornwall is, neemt de traditioneele geschenken in ontvangst. De Fransche minister Delbos in Polen en de winterhulp collecte van de Duitsche minis ters te Berlijn. Voor de sportliefhebbers is er de actie van den Franschen keeper Di Lorto tijdens den voetbalmatch tegen Italië en de Zesdaagsche te New York. Tot sbt vermelden we Uit ons Hollandsche nieuws de verbreeding van het Noordzeekanaal en de rijjool der Utrechtsche studenten en voor de dames een reeks frappante modestaaltjes. Vooral met het oog op de a.s. blijde ge beurtenis in het Prinselijk Gezin, is in de Gerard Scholtenstraat met aanvankelijk 55 leden de Oranjevereeniging Gerard Scholten opgericht, die zich ten doel stelt straatver siering en het organiseeren van spelen op nationale feestdagen. De vereeniging is toe. getreden tot den Bond van Oranje- en Buurt verenigingen Het Noorden. Het bestuur is als volgt samengesteld: M. A. Fiege, voorz.; A. v. d. Wal, secretaris; G. Hynen, penningmeester; C. Tierolf, 2e voorz. Aangiften van 10 December 1937. BEVALLEN: J. Tolllg geb. de Vries z. P. J. v. d. Velde geb. Ignatius d. C. M. Jansen geb. de Bru(jn z. C. M. Lisman geb. Heinsdyk z. J. M. v. Vleuten geb. Verkade d. H. F. v. d. Meijden geb. v. d. Mooren d. W. Muilwijk geb. den Braber z. W. Bohm geb. v. Berkel d. W v. Belkum geb. Overzet z. H. Simons geb. Dekkers z. Z. Wellens geb. Kuijpera d. A. de Zeeuw geb. Schermer d. F. Kompas geb. Platje z. W. Saan geb. Warner z. J. W. Vermeer geb. Smoorenburg z. E. M. Groeneveld geb. Rappoldt z. C. P. S. Kruide nier geb. v. Lu()k z. W. E. Smol geb. v. R(jst z. A Roggeband geb. G(jze d. J. D. v. Osch geb. Mens z. J. Kruis geb. Elderkamp z. A. de Groot geb. Kooi) z- OVERLEDENM. C. P. Arkestetjn wede. v„ A. M. v. Hoek 78 j. W. S. Straver ongeh. vr. 54 J. W. R. Jansen m. v. A. v. Beemen 80 J. J. M. H. de Groot vr. v. C. W. Henzei 53 j. j. Wtjnzema wede. v. G. Zielstra 84 j. F. W. G. Gütt m. van L. Rietveld 69 j. M. Venniu» vr. v. A. Kiljan 61 j. p, A. de Ridder ongeh, m. 26 j. J. v. Kleef wedr. v. P. Mathyssen 69 J. P. v. d. yi wede. v. I. de Vormer 85 J. N. Marinus vr. v. A. v. Wieringen 72 J. J. d« Bruijn m. van J. de Jong 65 j. W. J. v. d. Berg wede. v. J. v. D(jk 82 j. C. Chel wede. F. J. v. Reen 76 Voorts als levenloos aangegeven: H. C. fers geb. Schett a.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2