NIEUWJAAR SWENSCHEN OP DE PLANKEN. Ie Rïtei Hollandsch Kleedinghuis DAMES OF HEEREN Jiampiomn H Onze opruiming begint!!! PONT Personeel Vraag en Aanbod INRICHTEN BIJHOUDEN CONTROLEREN ADMINISTRATIES BELASTINGZAKEN MAANDAG 3 JANUARI 1938 NEERLANDS BLOED. Een record-prestatie. ENTRÉE VAN JOHAN KAART. L. H. CINEAC. MOTORRIJDER GESLIPT. L. V. VAN ROSSEM. INBRAAK MATHENESSERLAAN. OVERSCHIE. 40 jaar deelgenoot zijner firma. R R HANDelS-AVONDSCHOOL. AUTOBOTSING. MAASSLUIS. SONJA HENIE IN THALIA THEATER TENTOONSTELLINGEN. STENO - TYPEN Talen - Boekhouden STEN0-T YPIST(E) Secretaresse OPL. EX. L. 0. TALEN B leidt U op en plaatst U Wilt U van onze spotkoopjes profiteeren? HAAST U dan want onze voorraad is BEPERKT. Plusfours vanaf f 0.99 Kinderjekkers vanaf f 1.50 Kinder Ulsters vanaf f 1.35 Heeren Ulsters vanaf f 2.35 Jekkers vanaf f 3.75 Rembrandtlaan -Schiedam OUDE SCHEDEL GEVONDEN. ONDERWIJ S VOORDRACHTEN. Een Advertentie doet gedenken ADVERTEERT IN DIT BLAD. Ter-wijl Buziau c.s. Rotterdam's Grooten Schouwburg voor de revuekunst hadden ingepalmd en „Mooi Juultje van Volendam" den Tivoli-Sehouwburg bezet hield, was het gewone tooneel wel gedwongen ergens anders in de Maasstad een onderdak te zoeken. Zoo speelde het Rotterdamsch Hofstadtooneel op den Nieuwjaarsavond in „de Doelen" en het was ook daar, dat Thomasvaer en Pieternel, gespeeld door Dirk Verbeek en mevr. Van Eijsden-Vink, Zaterdag hun gebruikelijken Nieuwjaarswensch hebben uitgesproken. Vooraf ging Franz Molnar's „Scherzo", een genoeglijk divertissement, dat Cor van der Lugt Melsert sedert eenige maanden weer op zijn repertoire heeft genomen en evenals elders het ook bij de Rotterdammers, die hier hun oude liefde voor het tooneel en voor de traditie kwamen demonstreeren, weer zeer goed heeft gedaan. Na afloop ging de „Bruiloft van Kloris en Roosje", waarbij de volgende door Albert van Waasdijk gemaakte Rotterdamsche Nieuw jaarswensch werd uitgesproken. Wanneer het scherm opgaat, zien we Thomasvaer tegen zijn huis op een stoel zit ten slapen. Pieternel komt op en schudt haar echtvriend wakker. Zeg, luilak, word eens wakker, hé! Hij slaapt met open mond! Ontwaak, mijn beste Thomasvaer, je bent geen Volkenbond. Thomasvaer: Hè, Wat? Ik droomde, Pieternel. geloof me, zonder dollen. Ik droomde, dat ik werkelijk de Delfsche Pooit zag rollen. Zij rolde maar, zij rolde maar en bleef maar aan de rol, Maar, waar kom jij vandaan, zeg meid, je schoenen zitten vol Met aarde, modder en met slik, liep jij soms over dijken? Pieternel: 'k Ben in het park naar het graven van de tunnel wezen kijken Verbeeld je, eerst mocht ik niet door. Toen heb ik ze verteld. Die dure tunnel kost toch ook een beetje van mijn geld. Over het nut van die tunnel slaan ze aan het krakeelen. Thomasvaer vraagt: Wie gaat nu naar den overkant? Geen die er moet wezen Pieternel: Heb jij dan in de krant niet van dien hek sentoer gelezen? Om, als er voetbalwedstrijd is, naar 't Sta dion te komen? Thomasvaer spot wat met Pietersnel's be langstelling voor de sport en de gevallen sterren, zooals een Bakhuys, die wou voor geld gaan spelen. Pieternel: De hooge heeren van den Bond, die de lakens uitdeelen Vonden dat een groot scha-.daal, geld speelt in sport geen rol! Thomasvaer: i i Maar door zijn vlugge beenen liep het Sta dion toch maar vol! Alles, zoo meent Pieternel, gaat tegen woordig in een tempo van vliegende haast. Maar Thomasvaer vindt dat ze hiermede te optimistisch is, want: woon je aan den overkant En heb je met je kleine kind iets akeligs aan de hand Moet het naar 't Kinderziekenhuis. Pieternel: Neen, daar niets kwaads van zeg. Nooit zag ik mooier Ziekenhuis dan aan den Gordelweg. Thomasvaer: Dan loep je groote kans. Zóó lang duurt toch die reis Dat, als je eindelijk arriveert Thomas, je bent niet wijs! Thomasvaer: Je kind al zóó is opgegroeid, dat men zegt: 't is abuis. Die jongeling is veel te groot voor 'n Kin derziekenhuis. Dan komen ze op de wereldpolitiek, vol gens Pieternel, een schaakpartij Euwe en Aljechin zijn daar maar kleine kinderen bij. Oorlog! Ben je mal, zegt Thomasvaer, ze vechten voor den vrede. Maar als we nu het zelfde eens voor den oorlog deden? oppert Pieternel. Thomasvaer: Maak je geen illusies; Piet. Hoe een we reldbrand ontstaat. Zag je bij Pakhuismeestren wel, hoe on verwachts dat gaat! De brand begon in Afrika, 't pand stond in lichter laaie. Sloeg over toen naar Azië. Europa, 'k dacht, daar ga je Thomasvaer en Pieternel hooren wij dan eenige cynische opmerkingen maken over de houding van Minster Goseling ten aanzien van de echtscheiding. Gelukkig komen ze weer aanstonds op den Rotterdamschen bodem terug en zetten een boom op over de nieuwe bepaling in de politie-verordening over het uitlaten van hondjes. Thomas her innert Pieternel aan het advies van een Raadslid om dan een krant mee te nemen, bij voorkeur „De Stürmer" Thomasvaer: Het blijkt, dat hij heeft nagedacht, vóór hij zijn werk begon Hij wil, 't is duidelijk, je kunt het wel be vroeden. De Beurs voor nu en voor altijd voor in zakken behoeden Pieternel: Wat doen wij met de oude Beurs? Dat 's al een oude tante. Thomasvaer: Dat wordt een toekomstig nachtsasyl voor arme speculanten Gaat opperbest in Rotterdam, café's ge restaureerd en de tekorten van de tram zijn al in winst verkeerd. Pieternel: Hei, is niet dat goedkoop tarief in kruiken en in kannen Maar waarom gaat de tram het paard ach ter de wagen spannen? Thomasvaer: Dat doet hij niet, integendeel! Pieternel: Jawel, die nieuwe bussen Daar zit de motor niet vooraan, maar ach ter aan, intusscher. Geef ik jou een aardig raadsel op, nou luister, waarom, staat Haast in elk huisje van de tram, een mooi weegapparaat? Je wacht tot je een ons weegt, nou, en voor al die keeren is er een weegschaal by de hand, om het te controleeren Na al deze boutades op Rotterdam en de Rotterdammelingen is dan het oogenblik ge komen om hun heilwensch aan te vangen Allereerst aan H. M. de Koningin, aan Prin ses Juliana het groot geluk van 't moeder schap, dat haar reeds tegenlacht en voor Prins Bernhard een algeheel herstel: Voor Burgemeester P. Fortuyn, wenscht Thomasvaer, een jaar vol heil en zegen Hij heeft het eerbiedwaardig kruis van „Commandeur" gekregen. Moge hij over Rotterdam soms zijn het heksentoeren Met zijn groot, breed en ruim verstand, nog lang 't commando voeren Dan gaat het Rotterdam weer goed, dan juichen wij weer mee In plaats van af te geven op 't beleid van B. en W. En dan besluit Pieternel: Een nieuw jaar heeft weer ingezet, wat zal 't voor ons verbergen? 't Ligt alles in den schoot van 't jaar, wij kunnen nog slechts wenschen Dat 't voorspoed brengen zal, geluk en vreugd aan alle menschen Die 't ingaan met een blij gemoed, met hoop en goed vertrouwen En niet alleen maar op zich zelf, ook op Gods zegen bouwen De titel der nieuwe Bouwmeester-revue, waarvan de première op Nieuwjaarsdag in den Grooten Schouwburg ging, wordt eigenlijk alleen gehonoreerd door den gelukkigen inzet, die een beroep doet op het nationaal gevoel van den toeschouwer door het „helden-tijdvak onzer gouden eeuw" in het geheugen terug te roepen en met een geestige contrastteekening in ernst en luim het heden tegenover het ver verleden te stellen, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gevonden om op als altijd oorspronkelijke wijze Buus en zijn mede helper in de komiekigheid aan de revue planken toe te vertrouwen. We vermoeden echter zoo, dat het bij dit ééne aanrakings punt niet blijven zal en het „Neerlands bloed" wel nader van zich zal doen hooren, wanneer zoo straks Neerlands hope in vervulling gaan mag. Intusschen is de vondst van den zeventien- de-eeuwschen Indiëvaarder contra de „Nieuw-Amsterdam" in combinatie met het weder verschijnen ten tooneele in 1938 via de potvisch-maag van schipper en bottelier uit den jare zestien-honderd-zooveel dermate pakkend uitgewerkt, dat men ditmaal meer dan ooit wil hopen op een vasthouden van den draad, waardoor aan het geheel met meer eenheid ook een actueel-volksch accent ware bijgebracht. Wij ontveinzen ons de moeilijkheden niet, aan de bevrediging van dezen wensch verbonden maar zoo goed als de directie er dit jaar toe gekomen is, de mogelijkheden, die de technische outillage van den Grooten Schouwburg biedt voor het revue-kijkspel, ten volle te benutten, zou zij ook, ten aanzien van den inhoud een stap verder gaande, aan deze zijde van het gecom pliceerde geval grooter aandacht kunnen wijden. Ook thans echter, nu na de veel-belovende ouverture de revue zich weer op de oude afgetreden paden begeeft, blijft er voor den recensent toch allerlei stof tot erkentelijk heid over. Want het kan niet ontkend wij wezen er reeds op dat deze nieuwe editie het in menig opzicht van vorige wint, waarbij als algemeene tendenz mag worden nage wezen het meer dan ooit met succes bekroon de streven naar verfijning en distinctie. Het spreekt het sterkst uit de wijze, waarop de grootêre scènes zijn verzorgd. Daar gaan moderne tooneelarchitectuur en decoratie (J. Peels) met verantwoorde costuumkunde (mevr. L. Mouwen) hand in hand, terwijl mede in de muzikale begeleiding (onder kapelmeester J. Zieglèr) en hiet minder in het optreden der beide dansgroepen een con stant pogen tot uiting komt naar artistiek effect. Het geheel wordt aldus één oogenlust, waartoe een- en andermaal de toepassing van het draaitooneel bij open doek extra bij draagt. Zoo bij het Theater-Royal-tafreel, wanneer we öpn somberen voorgevel van den schouwburg zien wegschuiven en het is of plotseling daar binnen een tuin vol veel kleurige bloemen open bloeit in het fleurig dansspel vol jeugd en gratie. Zoo in de als culminatiepunt bedoelde finale der eerste afdeeling „Het tweede keizerrijk", waar we het boudoir van keizerin Eugenie zien plaats maken voor de groote feestzaal, die naast een mengeling van de prachtigste costuums een Interieur te aanschouwen geeft, waarvoor men slechts bewondering kan hebben. Toch spant naar onzen smaak het tafreel „Valse fantastique" de kroon met zijn ver fijnde kleuren-harmonie in de lichteffecten en de sluiergewaden der klassieke dans figuren. Of intusschen een zgn. Grieksch randje voldoende is om elke kolom als waar merk van Helleensche afkomst te dienen Het optreden van het danspaar St. Clair and Day sluit zich vrijwel aan bij de gesigna leerde tendenz. Voor het acrobatische genre, waartoe deze dansfantasieën grootendeels behooren, kenmerkt het zich door zekere reserve en niet-verwachte élégance. Toch lijkt ons dit onderdeel hoezeer getuigend van knappe techniek naast andere détails tot voorbehoud te nopen voor volwassen personen. Zelfs aan het komische element in deze revue, dat zich uiteraard weer een ruime plaats ziet toebedeeld, is het streven naar wat hooger niveau niet zonder meer voorbij gegaan. Zeer ten voordeele van genoemd element, waarin wij dit keer geen inzinking van beteekenis constateerden en dat aldus meer dan vroeger bijdroeg tot het handhaven van een zeker peil, waar beneden de geestig heid beter niet daalt, wil ze haar reputatie niet in de waagschaal stellen. Deze afdeeling won door verliesmaar boekte een nieuwe aanwinst in Johan Kaart, wiens debuut bij het Bouwmeester-gezel schap bij de première met een verwelkomend applaus werd begroet. Naast, maar meestal tezamen met, Buus, die immers Voor den humor de leiding heeft verzorgde hij de komische schetsjes op een wijze, die hem al aanstonds den rechten man op de rechte plaats deed vermoeden. Vooral m de „Vestiaire"-travestie kreeg hij de kans zijn bekend talent voor het genre te demon streeren. Wat hij met Buziau die als steeds in monoloog en ensemble-spel door origi- neele vondsten verraste zooal wist klaar te maken, droeg stellig niet weinig bij tot het werkelijk uitbundige succes van den langen avond. Van Buus zelf was het entrée als kolonel Sécour wel het geestigst. Wat het vocale gedeelte betreft, verdient naast het dameskoor en het optreden van Magda van Donk speciaal te worden geme moreerd de jodel-praestatie van Steffy Pohl in het „Tyrol''-tafreel, dat niet zijn suggestief decor en zijn verrassing aan het slot geweldig insloeg. Cineac viert de eerste week van het nieu we jaar met een feestelijk rijk programma. Feest in Cineac beteekent Popeye op het doek en wat onze spinazie-etende zeeman als danseur met zijn partnerin Olive en te gen zijn rivaal Bluto presteert, grenst aan het ongelooflijke en werkt uiterst prikke lend op de lachspieren. Spaansche, Schot- sche, Russische en Apachendansen volgen elkaar op in een vlot tempo en voeren den onoverwinlijken „sailor" naar de dans-vic- torie. Met het oog op de vacantiedagen ver toont Cineac bovendien gedurende deze week in elke voorstelling een tweede tee kenfilm, welke door den teekenphenomeen Walt Disney werd vervaardigd en onder den titel „Snoepgoedparade" is gewijd aan een carnaval in het luilekkerland. De kin derlijke verhaaltrant van het karakteristie- Amerikaansche sprookje is verbluffend door de wijze, waardoor deze in de techniek werd toegepast en uitgewerkt. Naast deze twee vroolijke filmpjes staat een zeldzaam en fraai filmdocument, een verfilming in zach te kleuren van het leven van planten en dieren onder water. Het filmpje frappeert om zijn resultaten, die slechts met de groot ste moeiten en de uiterste geduldsbeproevin- gen konden worden bereikt. Het educatieve van dit unieke filmwerk verdient alle lof. Aan het eind van het oude jaar vertoont Cineac ons een overzicht van wat 1937 ons bracht en in een kaleidoscopische terugblik op de belangrijkste gebeurtenissen van het afgeloopen jaar vertoeven we opnieuw eeni ge momenten bij de huwelijksplechtigheid van onze Prinses en Prins, herinneren wij ons de opening van de Oslo-conferentie door min. Colijn en ruiken we opnieuw de groote potvisschen, die gedurende eenige weken tot de bezienswaardigheden van onze stad moesten worden gerekend. Alle gebeurtenis sen opnieuw na te gaan, zou ons te ver voe ren, zoodat we alleen nog de Jamboree, de wedstrijd Euwe-Aljechin en tenslotte het ongeluk aan Prins Bernhard overkomen, willen vermelden. Uit het actueele nieuws zijn de volgende gebeurtenissen o.i. het be langrijkst: De opening van de nieuwe brug bij Hedel, de onlusten in Palestina, de terug komst van Schmeling in Duitschland, de wedstrijd van het Rotterdamsch elftal tegen Budafox, de Kerstveldloop en voor de da mes natuurlijk de laatste modesnufjes. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur reed de 41-jarige motorrijder C. M. wonende te Rot terdam op den Kanaalweg komende uit de richting Rotterdam. Op den duo zat zijn echt- genoote C. V. Op een gedeelte van den weg, dat voor werkzaamheden opgebroken is, slipte de motor en belden werden over den weg geslingerd. De bestuurder bekwam geen letsel, maar zijn echtgenoote werd met een hersenschudding en schaafwonden aan het hoofd opgenomen. Dokter Breemer verleen de de eerste hulp, waarna het slachtoffer per Roode-Kruisauto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam werd vervoerd. De motor werd totaal vernield. DE BLIJDE GEBEURTENIS Het gemeentebestuur heeft besloten om aan de ouders der kinderne die geboren wor den in dezelfde week als de verwachte prins of prinses een electrische melkkoker resp. strijkijzer cadeau te doen. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON Herbenoemd tot voorzitter en waarn. voor zitter van Maatschappelijk Hulpbetoon zijn de heefen J. J. Hegge en Jos. van der Zwaai. LUCHTBESCHERMING Men heeft te dezer plaatse het voornemen een opleidingscursus te organlseeren voor den Luchtbeschermingsdienst. Via een tuimelraam naar binnen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men zich tijdens afwezigheid der be woners via een tuimelraam aan de achter zijde van het pand toegang verschaft bij J. van A. aan de Mathenesserlaan Vermist wor den een portemonnaie met 5, uit een geld kistje drie bankbiljetten van 25 en 11 bankbiljetten van 10 plus een gouden eri een platina ketting. De politie heeft een onderzoek ingesteld, doch is de daders nog niet op het spoor. Gistermiddag om vijf uur zijn bij de Blij- dorpbrug twee personenauto's tegen elkaar gebotst. De bestuurder van een uit Den Haag komende auto, de 33-jarige M. L. K., kon een van tegenovergestelde richting ko mende auto, bestuurd door den 51-jarigen A. V. G., wonende te Den Haag, niet ontwij ken, doordat laatstgenoemde wagen slipte. Beide auto's werden aan dè voorzijde in elkaar gedrukt. M. L. K. bekwam een gebroken rechter knieschijf, terwijl A. G. V. met den schrik vrij kwam. In de auto van M. L. K. waren nog gezeten de 13-jarige S. v. D. en de 13-jarige A. L. Vari hen liep eerstgenoemde een hersen schudding op. Dokter Breemer verleende de eerste hulp, waarna M. L. K. en S. v. D. per Roode Kruisauto naar het ziekenhuis aan den Cool singel te Rotterdam werden vervoerd. 6e vernielde auto's zijn door de politie in beslag genomen. DE KOMENDE FEESTEN Het Oranjecomité heeft een voorloopig pro gramma vastgesteld voor de a.s. feesten Op den geboortedag of den daarom volgenden dag zullen op de eerste plaats herauten te paard en de klokken der kerkgebouwen de geboorte bekend maken. Het Oranjecomité verkoopt dien dag beschuitjes met muisjes In den namiddag zullen in de verschillende kerken godsdienstoefeningen worden gehou den terwijl des avonds om 8 uur een bij eenkomst plaats heeft van de burgerij op de Markt, gevolgd door een rondgang door de stad van buurtvereenigingen met dria muziekkorpsen. De eigenlijke feesten zullen gevierd worden in de week van 712 F eb Het programma voor deze feestweek luidt als volgt: Maandagavond opening van de feestverlichting en rondgang door de stad met drie muziekkorpsen. Dinsdagavond rondmarsch van de Oranje garde. Woensdag: 's morgens 8 uur klokluiden, 8,15 koraalmuziek vanaf den toren der Groote Kerk; 10 uur historische en alle gorische optocht: 2,30 optocht van de school kinderen met drie muziekkorpsen. Donderdag 's morgens en 's middags voor stellingen voor schoolkinderen in het Ver- eenigingsgebouw; 's middags 2 uur ringrijden op rijwielen, mastklimmen, popslaan; des avonds 9 uur taptoe door de Oranjegarde en een muziekkorps op het Mackayplein; 10 uur vuurwerk op het Hollywood-terrein. Zooals men ziet, zal de „blijde gebeurte nis" in ons Vorstenhuis in Maassluis op waardige wijze worden gevierd. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: J. de Heerde Reus, zoon L. B. van der SluijsVisser, zoon T. GeusRutten, zoon N. Baatenburgde JongMolendijk, dochter J. Klinge, dr. J. G. SpeijerGerdes, zoon G. E. Goudappelvan der Kuil, zoon M. Smit— Hennevanger, zoon. OVERLEDEN: Antje Mostert, vrouw van J. F. Dobbelstein 72 jaar Jacob Hen- druk van Schagen 78 jaar Doe Bropiyer 34 jaar Nicolaas van Gelderen 64 sj93B> Gisteren, 1 Jan., herdacht de heer L. V. van Rossem het feit, dat hij veertig jaar deelgenoot is van de ruim 150 jaar bestaande Rotterdamsche Tabaksfirma Gerd. van Ros sem en Co. De heer Van RoAem heeft tal van functies in het maatschappelijk leven vervuld. Zoo Bestaat 25 jaar. Op 1 Januari was het 25 jaar geleden, dat de R. K. Handelsavondschool onder beheer van de R. K. Middenstandsvereeniging alhier was hij achtereenvolgens voorzitter van de werd opgericht. Vele jaren lang stond de Jtrinn TTAftl" /"I QTI ITVtmOI* ID i Ji.li:In! Vl flOf T-T nm commissie van advies voor den invoer van tabak van de N. O. T., lid van de commissie van advies van het Algemeen Tabaks Syndi caat, voorzitter van de commissie van taxatie van het Rijksbureau van tabak, lid van de Regeeringscommissie van advies inzake de heffing eener belasting op tabak, terwijl hij voorts oud-bestuurslid van den Armenraad is. Sinds 1898 is de heer Van Rossem lid en ondervoorzitter van den Gemeentelijken dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon. Hij is voorts lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, voorzitter van het gemeentelijk Tehuis voor Ouden van dagen en algemeen voorzitter van het Rotterdamsch Crisiscomité. Als Fikkie zijn baba'tje doet, dan zet je 'm op dat blad Iets netters heeft ,Der Stürmer"' toch im mers nooit bevat! Op de tentoonstelling „Ontdekt uw stad" ls Pieternel eens wezen neuzen en zij kan die tentoonstelling allen aanbevelen. Ze was bij de stapelloop van de NieuwAmsterdam, doornat, en ook zag zij het jacht „Piet Hein" uitvaren. Zij wilde Prins Bernard een brief schrijven, maar durfde niet in verband met die nieuwe spelling. Thomasvaer: Dat 's niks voor Slotemaker, Piet, zoover als ik hem ken. Zijn meening heeft zich vast gevormd, toen dit jaar aan de ka Die potvisschen zijn aangebracht: „Terug naar de s c h!" Moet toen zijn uitroep zijn geweest, bij zulke reuzenvisschen Kan je eerder nog mijn baard, dan die twee letters missen". Over het herlevend Rotterdam is Pieternel in de wolken: Er heerscht hier opgewekt vertier. De stad heeft meer vertrouwen. En waar je gaat of waar je staat, zie je nieuwe gebouwen. Staal bouwt zijn beurs, zooals ik zag, in ijzer en beton. In een druk bezochte voorstelling vond Vrijdagavond in 't Thalia Theater de gala première plaats van Sonja Henie's nieuwste iilm „Op Glad IJs". Deze première werd gegeven onder auspi ciën van het bestuur der „IJsclub Kralingen". De voorzitter dezer vereeniging, de heer J. M. Satab, heeft voor den aanvang der hoofdfilm de sportlievende gasten als volgt toegesproken „Filmkunst is filmkunst en sport is sport. Het bestuur van de IJsclub Kralingen wil zich geen oordeel aanmatigen omtrent film kunst en de speciale film, die u zal worden vertoond, maar wel wil het uiting geven aan zijn appreciatie voor de sportieve daad van de directie van het Thalia Theater om de première van de film „Op Glad IJs" te Rotterdam te doen draaien onder de auspi ciën van het bestuur onzer vereeniging en daarbij alle leden uit te noodigen. Daar de IJsclub de laatste jaren op sportief gebied zoo weinig heeft geboden, heeft het bestuur gemeend de vriendelijkheid te moe ten aanvaarden en ik geloof namens ons allen te spreken, wanneer ik de directie van Thalia en den heer Ehrlich in het bijzonder daar voor een woord van hartelijken dank breng, (applaus) Er zijn er wellicht onder u, die Sonja Henie bewonderd hebben. Persoonlijk heb ik jaren geleden bij gelegenheid van een congres van den K. N. S. B. te Oslo Sonja Henie in haar ouderlijk huis ontmoet en nog eenige jaren geleden van haar rijden kunnen genieten. Zij was toen nog in de klasse der amateurs. In hoeverre zij geslaagd is de sport met de filmkunst te vereenigen moet ik aan uw oordeel van straks overlaten, maar ik ben overtuigd, dat haar prestaties op* het ijs uw volle bewondering zullen afdwingen". Hierna ving de vertooning van de hoofd- tilm aan. De bezoekers hebben na afloop hiervan door een enthousiast applaus van hun waardeering voor het gebodene blijk gegeven. In Studio '32 te Rotterdam wordt geduren de deze maand een tentoonstelling gehouden van werken door Uschi en J. v. d. Hoeven, resp. sportteekenaar en fotograaf van het dagblad „Voorwaarts". instelling onder leiding van den heer Horn- stra. Bij zijn aftreden eenige jaren geleden wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd, werd hij opgevolgd door den heer C. J. Vermeulen. Onder diens lei ding onderging de school een gestadige uit breiding. De school wordt thans bezocht door circa 160 leerlingen, verdeeld over 8 klas sen. Voor de administratieve leiding der in richting, waarmede aanvankelijk de heer Ti- rion was belast, heeft zich bijzonder ver dienstelijk gemaakt de heer Alb. Steeman, secretaris van de R. K. Middenstandsveree niging. Het jubilé zal gevierd worden op Zondag 9 Januari a.s. in de bovenzaal van Tivoli. Des middags te 2 uur komen de leerlingen met hun ouders daar bijeen met bestuur en leeraren en verdere genoodigden. Den volgenden Zondag, 16 Januari, zal er in de Eendrachtskapel door den algem. so cialen adviseur, rector H. J. Kuyper een H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen, waar alle leerlingen en hun ouders worden verwacht. HOOGSTRAAT 182, TELEF. VAN 1010S 18 Kruiskade 128, R'dam. Tel. 15394 46761MVS 1488 99 Bij de graafwerken voor de Maastunnel. In het slib van de oude rivierbedding heeft men dezer dagen bij het graven voor den tunnel op ongeveer 5 meter diepte een men- schenschedel gevonden, vermoedelijk eenigé eeuwen oud. Voor onderzoek is de vondst opgezonden naar het Natuurhistorisch Mu seum te Leiden. B. en W. bevelen aan voor de benoeming als tijdelijk leerares voor bepaalde uren in teekenen aan de H.B.S. voor Meisjes mej H. Rienks alhier; als tijdelijk leeraar voor bepaalde uren in de lichamelijke oefening aan de Kweekschool voor onderwijzers(essen) den heer P. den Herder, alhier; als tijdelijk leeraar in de Nederlandsche taal aan de gemeentelijke vakteekenschool aan de Roemer Visscherstraat den heer A. Boogaard alhier. Voorgedragen worden voor hoofd der le buitengewone school voor lager onderwijs 1 de heer W. F. Oelschlaeger; 2. de heer H. Lieffering;; 3. de heer J. Versteeg allen al hier; voor hoofd der 5e buitengewone school voor lager onderwijs: 1. de heer M. van der Schoor; 2. de heer J. J. Vink; 3. de heer F. H van den Heuvel, allen alhier; voor onderwijzeres aan de school voor g.l.o A No. 197 mevrouw M. P. van der Knaap van Zwienen; voor de benoeming van onderwijzeressen bij het voorbereidend onderwijs de dames M. Schippers, P. M. van der Meer en F. M. Bekink. De lessen op de TOONKUNST MUZIEKSCHOOL zijn heden hervat. Opgericht 1874 - Directeur: Theo de Vries. Aangifte nieuwe leerlingen en spreekuur directeur iederen Zaterdag en Maandag van 24 uur in het schoolgebouw (Beursgebouw, Lange Haven hoek Dam). Voor alle leervakken bekwame paedagogen: Mevr. Nederbragt, A. C. Schuurman, piano; Marius Dado, viool; Willem de Jong, violoncel; Theo de Vries, solozang; A. C. Schuurman, kerkorgel; Piet Versloot (blok)fluit; enz. 149s 16 De NILFISK MIJ. zoekt actieve welke zich, hetzij als bijverdienste, hetzij in vasten dienst (in dat geval vast salaris en prov.) kunnen belasten m^t het aanbrengen van. adressen voor demonstratie harer nieuwste huish. machine. Aanmelden bij het h- dagentschap voor Schiedam en Vlaardingen. W. Franke- landschestraat 91a, Schiedam. 147S 20 TERSTOND GEVRAAGD eenige nette mangelmeisjes, liefst bekend met strijken. Stoom Wasscherij De Volharding, Groote Markt 19, Schiedam. 1933 Mevr. Kavelaars, Mathenesserlaan 219, Rotterdam, vraagt 1 Februari MEISJE, kunnende koken. Niet als meisje alleen. Aanmelden 's avonds van 7—9 uur, behalve Woensdag avond. *933 WERKSTER. Gevraagd een flink meisje voor den Zaterdag 9-12 uur. Mevr. J. J. v. 't Hoff, Lange Haven 102a, Schiedam. 1335 TER OVERNAME een volkstuin gelegen aan de Schie, groot 300 M2 met tuinhuisje. Te bevragen P Ver zijden, Coornhertstraat 19a W. Rot terdam Spangen. 1412 AFBRAAKHANDL Laan van Wou- destein verkoopt en koopt planken 1x7..% x 7. Yx x 5, kraal ceneur. nieuw, en l'A duimsdelen, bin ten, ramen, deuren, kippengaashor ren hardsteen, raggels. Tel. 13964. Br. A. Droppert, Flantageweg 66, Rotterdam. 493 Ter overname gevraagd een KINDERLOOPREK. Brieven met prijsopgave v. d- Hilststraat 5a Rot terdam, beneden. 1415 Werklooze huisvader vraagt be leefd EEN KACHELTJE tegen een kleine vergoeding. Br. no. 1413 bur. Het Nieuwe Dagblad, R'dam. VOORSCHOTTEN met en zon der borg, particulieren en ambte naren Rijk, Gemeente, Spoorwegen enz. Hulpbank met Winstuitkee- ring opgericht 1908, Boschje 14a, Rotterdam. Tel. 57074. Inlichtingen dagel 9-2. Zaterd. 9-12, bovendien Maand, en Vrijdagav. 6'A-Q uur. 578 OOK IN 1938 NAAR DE LEEDE op den hoek van den Dam te Schie dam, haal je voor 16 cent een ons ham, runder rookvleesch voor 22 ent, 16 cent een ons Berliner worst en 8 ct. een ons kaas zonder korst, 14 cent kost de Geldersche worst. Alleen Vlaardingerstraat één Schie dam. Allen zalig Nieuwjaar. 1937 PLAATSBESPREKEN Concert Polyhymnia, Schiedam, morgen, Dinsdag, van 121 uur R.K. Volks bond. Schiedam, a 10 cent. 1936 DEKENS OVEKTREKKEN 210 X 160 f5.21 prima satinet. Nieuwe dekens, witte watten, f 8.35. Geen wolvulling. Electr. Dekenovertrek- kerij, Snellemanstraat 87, R'dam, Tel.'40051, of zendt briefkaart. 556 BOEKENKAST f8, dressoir f7.50, theemeubel f 5.25, schuiftafel f 7.50. clubtafels f 4.50, radiotafe) f 2.30, ligstoelen f 3.90, divans f 6.90, haard fauteuils f 4.60, huiskamerstellen f 21, salonstellen f 26, f 32.50, f 38 enz. enz. Meubelhuis, Jacobusstraat 55, Tel. 12338, R'dam. 575 AANGEBODEN gezell. zij zit- slaapkamer met opklapbed, m. of z. pension. Desgewenscht huiselijk verkeer. Billijk. Henegouwerlaan 40 2 x b. R'dam. 1414 WALDORP RADIO! Het mooiste Nederl. radiotoestel. Zeer gemakke lijke betalingscondities. Oude radio toestellen worden ingeruild. Komt U eens luisteren? „Radio-Soons", Oostzeedijk 235. vlak bij Oostplein, Tel. 51864, R'dam. 582 ONDERWIJZER M. HOOFDACTE werkt leerlingen bij van lagere en mulo-school. Ook leerlingen van gymnasium en H.B.S voor vakken Fransch, Engelsch en Latijn. Bil lijke cond. H. Veldboer, Heems kerkstraat 42, R'dam Centr. 562 GRATIS PIANO studeergeiegen- heid Max v. d .Heyden, West Kruis kade 9, Tel. 32877. Beijerlandsche- laan 155a, R'dam, f2.50 p. m. Les sen viool, accordeon, hawaiian, giutaar, mandoline, banjo. 541 MOTORENFABR. „HOLLAND1A" Reviseeren van alle merken auto mobiel- en motorrijwielmotoren, fijnboren en polijsten van cylin ders, inzetten van cyündervoerin- gen. nieuwe zuigers en zuigervee- ren, nieuwe kleppen en klepzetels, krukassen slijpen, lagers ingieten. Tel. 43160. W- v- Hülegaersbergstr. 106, Hillegersberg. 516 HUURT UW AUTO'S zonder chauffeur vanaf 60 cent per uur bij Van Nieuwenhuyze's Autobedrijf, Aelbrechtskade 154 (nabij Nieuwe Binnenweg), R'dam, Tel. 30472. Ons materiaal recommandeert zich zelf. 458-9 H. Schmidt, Beddenmagazijnen, le Middellandstraat 73-75, R'dam. EPEDA MATRASSEN met spring- veertjes, een ideale ligging! 349

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2