DE K. N. V. B.-COMPETOTE. VAN DE WEDSTRIJDEN VAN DEN I.V.C.B. HET SCHAAKTORNOOI TE HASTINGS jsjg ZATERDAG 8 JANUARI luóS LEIDERS TEGEN STAART CLUB IN ZUID AFD. I. Plaatselijk treffen in de Maasstad. WW! PARTIJEN DER ACHTSTE RONDE. AMSTERDAM TEGEN ROTTERDAM. Zal D. W A zich hand- haven Afdeeling II. Fine maakt korte metten. WIELERSPORT. VAN VLIET WINT IN KOPENHAGEN ROEISPORT. WAT DE RADIO MAANDAG GEEFT. LANGE AFSTANDSTOCHT DOOR DUITSCHLAND. LUCHTVAART. N.V. NED. INSTITUUT VOOR ZWEEFVLIEGEN. WAT DE RADIO MORGEN GEEFT. In Zuid afd. I krijgen we morgen een treffen tussehen de leiders en de staartclub. Hoewel momenteel het krachtsverschil tussehen deze ploegen uiteraard groot is, verwachten we toch een spannend partijtje, waarbij Chèvremont de huid zoo duur mogelijk zal verkoopen. En zulks temeer, nu het moreel der hekkensluiters na de groote zege van verleden week, beter is dan ooit tevoren. V. V. H. zij dus gewaarschuwd haar tegenstander in geen geval te onderschat ten. Overigens voorspellen we geen groote meerderheid der Heerlenaren, die thuis nog ongeslagen zijn. R. K. N. A. C. is door de zware nederlaag van 1.1. Zondag leelijk in het gedrang gekomen. Ze telt zelfs nog één punt minder dan de staart club, doch deze speelde twee wedstrijden meer, zoodat het gemiddelde der hekkensluiters iets ongunstiger is. Dat er voor R. K. N. A. C. weinig noodig is om de roode lamp te moeten' over nemen, blijkt hieruit voldoende. Of ze het nu tegen Laura zal kunnen bolwerken, staat bezien; ook in het eerste treffen werd ver zij 't met een oneven doelpunt. Kimbria gaat het opnemen tegen de Sittard sche Boys, die tweede staan en bun omdat een groot deel in eigen handen tab ben, omdat ze nog twee keer de kopdub zu zwaar Kimbren zullen 't dan ook op ifn betwiïelen of te verantwoorden krijgen en'wij betitelen ot ze zich staande zullen kunnen houden. Kerkrade ontvangt visite van R. K. O. N. S. De laatste nederlaag van eerstgenoemde dateert van 31 October, waarna ze zich van de voor laatste tot de vijfde plaats opwerkte. De Schaes- bergers kunnen met de beste voornemens be zield op reis gaan, doch we zien ze in Kerkrade nog niet winnen. Sinds 21 November heeft R. K. V. V. L. voor de competitie niet gespeeld. We zullen hopen, dat de Maastrichtenaren het nog niet verleerd zijn, nu morgen Valkenburg de tegenpartij vormt. Het eerste treffen leverde een magere zege der Valken op. Buitengaats zijn deze niet fortuinlijk, zoodat we nu de thuisclub favoriet achten. Lastige beurt voor Dongen. De staartclub, die haar laatste ontmoeting in de lang verwachte eerste zege zag eindigen, zal zich ook nu terdege moeten inspannen om in Tilburg eenig succes te behalen. De 82 zege van verleden week op Schijndel bevochten, heeft opnieuw aangetoond dat R. K. T. V. V. daar tot heel wat in staat is. Wanneer de Don- genaren het tot een gelijk spel brengen, is dit al een heele prestatie. Wilhelmina zal haar aanspraken op de boven ste plaats wel weten te handhaven. De Weerte- naren verspeelden weliswaar de laatste weken enkele punten, maar ze zijn nog steeds onge slagen. Ook thans zal dit record niet gebroken worden hoewel de Venlosche Boys, die in Weert op bezoek komen, behoorlijk tegenstand zullen bieden. In Eindhoven gaat Brabantia—De Treffers, twee nagenoeg gelijkwaardige, ploegen, die elkaar al heel weinig zullen toegeven. Toch houden we het op een kleine zege der ontvangende ploeg, die in eigen huls alleen nog maar door Kolping werd geklopt en die daar ook verleden week met de Venlosche Boys korte metten maakte. S. V. B. trekt naar Eendracht, van wie in het eerste treffen in dit seizoen met 41 werd ge wonnen. Ook nu zien wij de Wychenaren nog niet winnen. Na het échec vorige week in Tilburg bestaat er nu wel kans, dat Schijndel zich zal herstel len. Op eigen bodem vlot het blijkbaar beter dan buitenshuis, zoodat nu Best Vooruit daar de tegenpartij vormt, een meerderheid der ontvan gende ploeg in de lijn der verwachtingen ligt. Gelijkwaardige ploegen tegen. over elkaar. Na een bijna algeheelen stilstand de laatste twee Zondagen, draait in het Oosten morgen het competitie-rad weer op volle kracht. De kop- ciub gaat het in Huihuizen opnemen tegen de club van dien naam, die den laatsten tijd aan merkelijk is afgezakt en die nu reeds viermaal in successie het loodje moest leggen. Ook Zondag a.s. zal zulks wel weer het geval zijn. S. D. O. U C. zal de gelegenheid waarnemen haar positie 16 Na8'det6onverwachte successen der laagst-ge- plaatste ploegen is er aan den staart heel wat spanning gekomen. Wij zijn benieuwd of de hek kensluiter Altior thans tegen Vosta eenig succes zal boeken. De Enschedeërs kunnen nog aan spraken op de kopplaats doen gelden, zoodat ze zich wel te weer zullen stellen en de staartclu in eigen huis naar alle waarschijnlijkheid me leege handen zullen laten zitten. In Oldenzaal gaat QuickLobithsche Boy •ontvangende ploeg is door haar nederlaag g de staartclub de laatste plaats bedenke lij genaderd. Met dit voor oogen achten we oe w denzalers, die bovendien het voordee huis hebben, wel tot een puntenverdeelmg Sta^L„v,o„ vvo en VD.Z. belooft 't er ook Tussehen V.V.G. en v.u.z, nagenQeg warmpjes te zullerJ ^^1^ staandrSTrt v oor ietter der ploegen zaak, zoo spoedig mogelijk van V V G. staan o.i. iets gunstiger, mede gezien het succes in de laatste beurt tegen Emos. Ook in den kamp Vogido-Neo gaat liet tus sehen twee nagenoeg gelijkwaardige ploegen. De Enschedeërs waren echter tot heden op eigen erond moeilijk te kloppen, waarom we hun opk nu de meeste kans op succes geven. Emos en Achilles, die eveneens aan elkaar ge waagd zijn, ontmoeten elkaar in Enschedé. In het eerste treffen dit seizoen zegevierden de Emos- mannen met het verschil van één doelpunt. Thans zijn ze wederom favoriet. Hoe zal H.M.S. zich houden Dat wordt voor H.M.S. morgen geen sinecure, nu er aan De Meer een visite moet worden ge bracht. Men weet, de Amsterdammers zijn wat men noemt in de running; ze boekten drie over winningen in successie (waarvan één op Volen- dam)daardoor hebben ze thans de laatste plaats verlaten, zoodat men kan aannemen, dat het mo reel hooger is dan ooit. Van den anderen kant zag H.M.S. haar papieren door het falen van de kop- club aanmerkelijk verbeterd, zoodat 't thans voor de Zuilenaren zaak is door „eigen werk" hun kan sen op de begeerde plaats te behouden. Allemaal factoren, die borg staan voor een spannende partij, waarbij men elkaar bitter weinig zal toe geven. Volendam zien wij morgen zegevieren over V.V.A., die bij de leiders een bezoek moet bren gen. De kopclub verloor nog niet op eigen bo dem en er is geen enkele reden, waarom dit nu wel het geval zou zijn. V.V.IJ. die op de laatste plaats is aangeland, krijgt een lastige opgave. Een kamp tegen V.V.Z. in Zaandam valt niet mee; ook de eerste ont moeting bracht den IJsselsteiners een 41 ne derlaag. We betwijfelen 'of ze het morgen zul len kunnen bolwerken. Te Ouderkerk gaat Nea-Wilskracht. Beide par tijen verkeeren in een allesbehalve benijdens waardige positie. De Amsterdammers staan in puntenaantal met de staartclub gelijk, terwijl Nea slechts één punt meer telt. Men zal dan ook elkaar niet veel toegeven; de uitslag zal niet ver van een gelijk spel afliggen. E.M.M. trekt naar Krommenie, waar G.V.O. I.1. Zondag faalde door aan de staartclub de pun ten te laten. Kans op herstel lijkt ons thans niet uitgesloten, hoewel de Hilversummers zich stel lig zoo maar niet gewonnen zullen geven. Overwinningen van de hopclubs verwacht. Dat de twee leidende ploegen in West afd. II morgen een veer zullen laten, is niet aan te nemen. H.B.C. ontvangt D.H.L., die de laatste weken heel wat is afgezakt. We voorspellen den Leeuwen dan ook thans tegen de kopclub weinig SUCC6S. Ook Santpoort zal zich op eigen grond wel de meerdere toonen over T.Y.B.B. De papieren der gastheeren staan te gunstig om den Haarlemmers ook maar één punt cadeau te doen, zooals dat bij het eerste treffen het geval was. De Maasstad krijgt de plaatselijke ontmoeting Spartaan-Leonidas. Met de Spartanen is het de laatste weken mtó; sinds 14 November werd er niet meer gewonnen, zoodat ze dan ook nu tot de zevende plaats zijn afgezakt. Leonidas staat achtste met twee punten minder. Deze gegevens zijn o.i. al voldoende om een kamp te waarbor gen waar men elkaar weinig zal toegeven; voeg daar nog bij, de wisselvalligheden, die een plaatselijken wedstrijd eigen zijn, dan zal men 't ons niet kwalijk nemen, dat we ons aan een voorspelling niet durven te wagen. Nu Graaf Willem de laatste plaats heeft vaar wel gezegd, mag men verwachten dat er ernstig naar gestreefd zal worden op den goeden weg door té gaan. Morgen treffen de Hagenaars het niet, want ze krijgen visite van Excelsior, die tot de sterkste ploegen in deze afdeeling kan gerekend worden. Met. een verdeeling van den buit mogen de Grafelijken dan ook dubbel en dwars tevreden zijn. Dat Onze Gezellen eenige kans maakt om van de laatste plaats af te komen, wil er bij ons niet in. S.J.C. is den laatsten tijd zoo op dreef, dat het practisch uitgesloten is, dat ze nu in Noordwijk een veer zal laten, temeer omdat er nog revanche moet worden genomen v°°r de 5O nederlaag, destijds in Haarlem geleden. |.HS WÊÊÊÊ VAN ALLE MARKTEN THUIS. Een kijkje achter de schermen in de filmstudio s te Denham (Engeland)waar men in de magazijnen alle mogelijke en onmogelijke voorwerpen bijeen heeft. Hier ziet men een deel van de collectie aan scheeps modellen. noodig om zich van de onderste plaats vrij te maken. Een zege op Tubantia, dat morgen in Zwolle bezoekende partij is, zal echter wel bo ven de krachten der hekkesluiters liggen. Het krachtsverschil toch in het eerste treffen, waar bij de Hengeloërs met 51 zegevierden, was te groot. In Nijmegen heeft N.E.C. met 1—0 van Wa- geningen gewonnen. Het zou ons niet verwon deren, wanneer nu de rollen werden omge draaid. Het Zuiden. P.S.V., N.A.C. en B.V.V., de concurreerende grootmachten van het Zuiden, hebben morgen allen een thuiswedstrijd en de kwaliteit der be zoekende vereenigingen is niet van dien aard, dat wijziging in de verhouding te verwachten valt. In het Philips-park is Longa de gast en in dit geval komen twee ploegen in contact, die elkaar dit seizoen nog niet bekampt hebben.. Het lijkt ons zeer onwaarschijnlijk dat Longa, dat nog geen uitwedstrijd wist te winnen, in Eindhoven tegen de leiders eenige kans maakt. N.A.C. ontvangt Juliana en ook deze ploegen hebben eikaars krachten nog niet gemeten. De Bredanaars krijgen het tegen de enthousiast spelende Zuid-Limburgers moeilijker dan P.S.V., maar ook hier houden we het op de gastheeren. B.V.V en Willem II komen eveneens voor het eerst tegenover elkaar De Tilburgers hebben buiten eigen gemeente nog niet kunnen winnen en de Bosschenaren werden in eigen stad nog' niet verslagen We denken niet, dat de nationaal gestreepten een keer in dezen gang van zaken zullen weten te brengen. Het treffen tuschen Bleijerheide en Roer mond in de mijnkolonie is een Limburgsche aangelegenheid, waarin het enthousiasme een groote rol zal spelen. Veel loopen de krachten niet uiteen. Roermond won thuis met 21 en ook nu valt de uitslag niet ver van een pun- tenverdeeling. Noad verloor in de Meierij met 6—2 van Eindhoven en dat het tegenbezoek den Tilbur gers groote kans op revanche biedt, gelooven we niet hard. M. V. V. is vrij. Het Noorden. Achilles, het elftal dat een jaar geleden nog ernstig in degradatie-gevaar verkeerde en thans de vierde plaats bezet, moeten een ware vuur proef doorstaan, nu GV.A.V. op bezoek komt. Wanneer de Groningers het verrassende karak- ter aan de snelle, open aanvallen van de /-"[en ten kunnen ontnemen, zullen zij door betere techniek een kleine overwinning behalen, ae Quick krijgt het niet gemakkelijk, nu Leeuwar den het tegenbezoek komt brengen in Haren. Op „Cambuur" konden Pienter c.s. niet dan met groote moeite met 21 baas blijven ov®r een- elftal, dat qua balbehandeling wellicht acn- terstónd bij dè kampioenen, doch döor geestdrift veel kon vergoeden. Veendam behoort tot de ploegen die aanspraken op den Noordelijken titel kunnen laten gelden; de Veenkolonialen staan 4 punten bij de leiders achter, doch heb ben een wedstrijd minder gespeeld. Zij ontvan gen morgen Heerenveen. Ook rond de onderste plaats gaat het morgen in het Noorden spannen, nu de vier laagst ge plaatste elftallen tegen elkaar komen. Velocitas en H.S.C. hebben een kleinen puntenvoorsprong. welken zij stellig met de grootst mogelijke geestdrift zullen verdedigen. Wij vragen ons echter af, of het improductieve Velocitas zich, tegen de snelle Sneekers zal weten staande te houden, en of het door invallers uit het lood geslagen H.S.C. den krachttoer van de eerste Hoogezander derby zal weten te herhalen, en Nijboer c.s. opnieuw zal kunnen kloppen. Een week geleden trok Exrelsmr, cje hekke- „S naar K.F.C., dat toen den kop der rang lijst bezette en de BotterdPmmer^s kwam met een overwinning terug. Dat kostte den Koogers de leiding, welke in handen va» ■j-'-w.js. over- gfng En nu komt D.W.S. naar ®XCn!f10r! Zal 5p "laatste met eigen grond onder d? \peten, nok de nieuwe kopclub laten struikelen? 0n_ l^ir is dit niet, te meer daar de Kralingers jn°Amsterdam slechts met één doelpunt verschil verloren. teeen0ver een hoofdstede- Ook Sparta komt tegeno gpangen te gast luke ploeg te staan. Atwijfeld veel belang- Deze ontmoeting zal ong I spelerij vormt stelling trekken, want Ajax toeschouwers nog steeds een attractie. Ui zullen hierbij een overwinning der eigen beleven, is een groote vraag. Aiax dat op eig terrein met 6-3 won, heeft een te goede kans op de lêiding om die in de Maasstad bederven. K.F.C. zal intusschen de uiterste krachten in spannen om zich weer aan het hoofd t leen. De Koogers krijgen eigen grond onder ae voeten met A.D.O. als tegenpartij en zijn daar tot beter resultaat in staat te achten dan het gelijk spel, waarmee ze in de residentie ge noegen moesten nemen. R.F.C. gaat naar Dordrecht. D.F.C. maakte den vorigen Zondag, vooral wat de verdediging betreft, een zwakken indruk door met 9—4 van V.S.V. te verliezen. De Rotterdamsche voor hoede verstaat ook de kunst van doelpunten maken, dus kan de Dordtsche defensie het weer zwaar te verantwoorden krijgen. Waartegen over staat dat de achterhoede van R.F.C. ook niet al te safe is. Deze wedstrijd kan dus weer een booge score brengen, hetgeen trouwens bij het treffen in Rotterdam, met 5—2 als uitslag, ook reeds het geval was. V.S.V., dat Zondag j.l. de eerste zege op eigen terrein bevocht, zal dit geval morgen gaarne doubleeren. Het is echter de vraag, of V.U.C. daartoe zijn medewerking wil verlee- nen. In Den Haag speelden deze clubs met 33 gelijk. De belangrijkste wedstrijd, welken het pro gramma van Afdeeling II brengt, is het treffen tussehen Haarlem en Xerxes in de roodbroeken- stad. Sinds de Rotterdamsche ploeg op het V.O.C.-terrein met 3—2 verloor, is haar kwali teit aanzienlijk verbeterd; vooral de aanval heeft aan productiviteit gewonnen, zoodat de club thans met een totaal van 43 doelpunten alle andere overtreft. In de Maasstad wordt de uitslag met extra belangstelling tegemoet ge zien, te meer wijl behalve Xerxs ook Feijenoord ten zeerste bij het resultaat geinteresseerd is. De mannen van den Wilgenpias kunnen hun stadgenooten van Rotterdam-Zuid morgen een grooten dienst bewijzen! Feijenoord zelf zal intusschen H.B.S. onder handen nemen in het Stadion. De roodwitten hebben nog een appeltje te schillen met de Hagenaars die het bestonden hen op Houtrust met 21 te kloppen. Aan een revanche twijfe len we niet. Blauw-WitC.V.V. is de derde ontmoeting jvelke een Amsterdamsche tegenover een Rot- «jrdamsche club brengt. We hebben reeds meer- '"„,en geconstateerd, dat op het wisselvallig lnnivde C.V.V. geen pijl te trekken is. Voor wen-? houden we het op de Stadion-ploeg, H n v c CharloLs reeds met 2O triomfeerde, jipn ifontvangt D.H.C. en de Schiedammers .Aw gelegenheid te benutten om den worden,dte,verkle^ebE°FU;,k gr°0t vonueinefi. Een succes op "de-Delfte- n,~ eon plaats hooger op de ranglijst D H met 3^0 waarde hebben. In Delft won Stormvogels krijgt bezoek van 't Gooi en kan revanche nemen V001. de 5_3 nederlaag_ welke ze in Hilveisum te noteeren kreeg. Het Oosten, Het Oost-en heeft een vrij tam programma. De kopclubs Heracles en Go-Ahead hebben beide een uitbeurt tegen aanzienlijk lager genoteerde ploegen. De Almeloers moeten in Hengelo van de dusgenaamde club, welke ze op eigen terrein met 4—0 klopten, kunnen winnen. Go-Ahead zal het in Apeldoorn wat moeilijker krijgen, gezien het feit dat A.G.O.V.V. in Deventer een punten- verdeeling kon bereiken, doch ten slotte ook v/el met den buit kon gaan strijken. Van de Sport club die eigen terrein bespeelt met Z.A.C. als bezoeker, waarvan ze in Zwolle reeds met 2—1 won, verwachten we niet anders. P.E.C. staat, met slechts één punt achterstand op Hengelo in de slechtste positie, maar heeft niet veel De heer S. Landau schrijft ons uit Hastings d.d. 5 dezer Behalve Reshevsky hadden ook Keres, Fine en Alexander nog kansen op een der eerste plaatsen en dus bleef de spanning tot aan het slot bewaard. Flohr's papieren zijn gedaald, omdat hij zijn afgebroken partij tegen Mikanas verloor. De officieele candidaat der F.I.D.E., Fine heeft zich met den derden of vierden prijs tevreden moeten stellen. Fine heeft schitte rend opgehaald en zijn winstpunten in de twee laatste ronden zijn vrij overtuigend. Aan strijdlust ontbrak het niet in de acht ste ronde en zoo kwam het, dat de meeste partijen eerst in den middag beslist wer den. Alleen Reshevsky en Fine maakten korte metten met hun tegenstanders. Reshevsky behandelde een orthodox da megambiet zeer positioneel. Tylor, die zich een tijd lang goed weerde, kon niet verhin deren, dat de Amerikaan steeds meer zijn stelling versterkte en tenslotte moest de En- gelschman een pion afstaan. Reshevsky drong met dame en toren in de vijandelijke stel ling en dwong reeds bij den 32sten zet zijn tegenstander tot overgave. De kortste partij van het geheele tornooi was die tussehen Fine en A. R. B. Thomas, welke slechts 20 zetten telde. Fine behandel de zijn tegenstander als iemand, wien hij eigenlijk een stuk moest voorgeven. De En- gelschman, die zeker niet in een dergelijk tornooi thuis behoort, ging met zwart in een Engelsche opening op pionnenroof uit. Reeds op den 8sten zet moest hij de rochade op geven en hij werd eenige zetten later vree- selijk toegetakeld. Keres tegen Alexander. De belangrijkste partij in deze ronde was echter die tussehen Alexander en Keres. Het kostte Keres zeer veel inspanning stand te houden. Het was een Spaansche partij, wel ke zich langen tijd in theoretische banen bewoog. Terwijl Keres een actie op den damevleugel opzette, deed Alexander een koningsaanval, die zeer gevaarlijk dreigde te worden. Er heerschte groote spanning in de zaal, omdat men plotseling veel- vertrou wen in den Engelschman kreeg. Op den 34sten zet werd de zwarte dame gevangen, waarvoor Keres toren plus paard kreeg. Al gemeen werd nu verwacht, dat de Esthlan- der het onderspit zou moeten delven, doch hij verdedigde zich zeer hardnekkig. Na het afbreken ging hij zelfs op winst spelen, na dat hij eenige vindingrijke zetten had ge daan. Alexander zag zich toen genoodzaakt op eeuwig schaak aan te sturen, hetwelk Keres ook niet uit den weg ging: het risico was te groot. Hiermede moest Keres de lei ding aan Reshevsky afstaan. Flohr deed ditmaal slechts anderhalve zit ting over zijn partij met Fairhurst, dien mj in een Catalaan&he opening versloeg. De Tsjechische grootmeester klaagt over zijn pech in de laatste jaren. „Natuurlijk moet Mikenas, die van alle buitenlandsche mees ters verloor, tegen mij goed spelen!" In de premier reserves-afdeeling is de beslissing reeds gevallen. Landau, die met een half punt voorsprong op van Doesburgh de leiding had, vergrootte zijn voorsprong, doordat van Doesburgh zijn partij tegen Win- ser verloor, terwijl Landau een schitterende overwinning op Michell behaalde. Zijn 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. Tal—cl Le3 X c5 Tdld2 b2b3 Tel—dl Tdlxd2 Dc2c4 Lc5—a3 Lhl—f3 Dc4cl La3b2 Lf3g2 Lg2£1 f2—f3 Kgl—hl f3Xg4 Lfl-g2 Khl—gl Lb2d4 Le7xc5 Tf8^-e8 Dc8e6 Ta8d8 Td8 X d2 Pb6d5 b7—b6 De6g6 b6b5 b5—b4 Lh3—f5 Lf5—g4 Pd5—f4 Pf4h3f h6h5 Dg6—e4f Ph3—f2f De4e3 Opgegeven premier reserve- De eindstanden van het tornooi luiden: Groep a. 1. en 2. Luckis en König 7 punten, en 4. Koltanowski en Sergeant 6 punten, 5. Jackson 5 punten, 6. Prins 4 punten, 7. en 8. Norman en IUingworth 3 y. punt, 9. Eva 2 pun ten, 10. Hammond 1 punt. Groep* b. 1Landau 7 punt, 2. List 7 pun ten, 3. Van Doesburgh 6 punten, 4. en 5. Winser en Kitto 5 punten, 6. en 7. Schelfhout en Ritson Morry 4 punten, 8. Cole 3 punten, 9. Michell 2)4 punt, 10. Peters 1 punt. Woensdagavond zijn in Kopenhagen inter nationale wielerwedstrijden gehouden, waarbij onze landgenoot Van Vliet fraaie successen heeft geboekt. De resultaten waren: Intern, omnium voor koppels: Eerste manche (sprint): le serie: 1. Scherens, Engel; 2e serie: 1. Van Vliet, 2. Falk Hansen; finale der eersten: 1. Van Vliet, 2. Scherens; finale der tweeden: 1. Falk Hansen; 2. Engel. Tweede manche (500 meter tegen het hor loge, vliegende start): 1. Van Vliet in 30.13 sec.; 2. Scherens in 30.17 sec.; 3. Falk Hansen in 31.61 sec.: 4. Engel in 31.91 sec. Derde manche (achtervolging): 1. Grundahl; 2. Debruycker, 3. Ehmer, 4. Pijnenburg. Vierde manche: (puntentelling) 50 ronden: 1. Grundahl 6 pnt.; op 3 ronden: 2. Debruycker 6 pnt.; 3. Pijnenburg 4 pnt.; 4. Scherens en Falk Hansen 3 pnt.; 6. Ehmer, Engel en Van Vliet 2 punten. Totaal: 1. Nederlandsche koppel Van Vliet- Pijnenburg en de Denen Falk HansenGrund- hal 14 pnt.; 3. de Belgen ScherensDebruycker 13 pnt.; 4. de Duitschers EngelEhmer 8 pnt. Koppelwedstrijd over 50 K.M.: 1. Falk Han senStieler in 1 uur 4 min. 15 sec. 27 pnt.; 2. H. JacobsonMagnussen 22 pnt.; 3. Hermansen K. Jacobson 8 pnt.; op een ronde: 4. Grun dahlChristensen (allen Denen) 23 pnt.; 5. ScherensDebruycker 11 pnt.; 6. Pijnenburg- Ehmer 7 pnt. Engel en Van Vliet gaven op. concert 12.20 Kath. relig. causerie 12.40 Gramofoonmuziek 12.50 Visciano-orkest en zang 3.20 Zang 3.35 Mandoline-orkest 4.05 Duoconcert 4.20 Radiotooneel 5.20 Colonne-orkest 8.35 Zang 8.50 „Le pardon de Ploërmel", opera 11.20 tot 1.20 J. Bouillons dansorkest. KEULEN (456 M., 658 KB.): 5.20 Havencon cert 1.35 Orgel, cello en harp 8.50 Gramo foonmuziek 10.00 S.A.-orkest en -koor 11.20 Omroep-amusementsorkest 12.25 Vliegers orkest en W. Hass" orkest 3.20 Omroeporkest, -kleinorkest en solisten - 5.20 Keulsche man- nenzangvereeniging 7.20 Omroeporkest - 10.00 tot 11.20 Eugen Wolff's dansorkest, zang en orgelspel (gr.opn.) BRUSSEL (322 M., 932 K.H.): 9.25 Gramo foonmuziek 10.50 Orgelconcert 11.20 Re portage 12.40 Gramofoonmuziek 1.30 Om- roepsalonorkest 2.35 Gramofoonmuziek 3.05 Pianovoordrecht 3.35 Mannenkoor „Las- salle kring" en gramofoonplaten 5.35 Om- roepdansorkest 6.50 Cellovoordracht '.20 Omroepsalonorkest 8.20 Bonte avond 10.30 Omroepdansorkest 11.20 tot 12.20 Gramo foonmuziek. (484 M., 620 K.H.): 9.20 Gramofoonmuziek 10.20 Ed. Loiseau's orkest 10.50 Pianovoor dracht 11.05 Gramofoonmuziek 11.15 Re portage 12.50 Orgelspel en gramofoonplaten 1.35 Gramofoonmuziek 1.20 tot 2.35 en 2.50 Omroepsalonorkest 3.15 Gramofoonmu ziek 4.05 Strijkkwartet van Rome en gramo- foonolaten 5.15 Gramofoonmuziek 5.50 Fud Candrix's orkest 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Omroepsymphonie-orkest 9.20 Gramo foonmuziek 9.35 Cabaret 10.30 tot 12.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M., 191 K.H.ï: 7.20 Omroeporkest, Hans Busch' orkest en so listen 9.20 Berichten 9.45 Sportreportaga 10.05 Scheepsweerbericht 10.20 tot 12.15 Eugen Wolff's orkest, zang en orgelspel (gr.opn.) ROTTERDAM (Gem. radiodistr.) Program ma 1: Hilversum L Programm 2: Hilversum n. Programma 3: 8.35 Luxemburg, gram.pl. - 8.50 Keulen 9.50 Radio P.T.T. Nord, gram.pL 11 20 Keulen 1.20 Ned. Brussel (322 M berichten 1.35 Parijs R. 2.20 Fransch Brus sel (484 M.) 2.35 Ned. Brussel (322 M.) ca. 3.35 Keulen 5.20 Parijs R. 7.20 Keulen 9 20 Fransch Brussel (484 M.) 9.35 Luxem burg, gram.pl. ca. 9.50 Deutschlandsender. Programma 4: 8.30 Ned. Brussel (322 M.) ca. 12.50 DVoitwich 2.20 Luxemburg, gr.pL 4.20 Londen R., cellokwartet 4.40 Droit- wich 5.20 Londen R., mandoline-ensemble 6.00 Boedapest, zang of diversen 6.20 Londen R., orgelspel 6.55 Droitwich ca. 11.00 Boe dapest, zigeunermuziek ca. 11.25 Parijs R. naaste concurrent is nu weer List, die echter hoogstens met hem gelijk kan komen, indien List zijn laatste partij wint en Landau tegen van Doesburgh verliest. Van Doesburgh staat thans op de derde plaats, doch wordt op den voet gevolgd door Winser. Schelfhout wint en verliest. Heden was het een oneven dag en daarom verloor hi; alhoewel hij zich een goede stelling tegen List wist op te bouwen. Door een verkeerde tactiek te volgen, verloor hij zijn centrum- pionnen. Prins gaat het, zooals te Stockholm: eerst een aantal partijen verliezen en dan tegen het eind op dreef komen. In deze ronde won hij fraai van den sterken Lithauer Luckis. In deze groep heeft de Joego-Slaaf König de leiding met 6% uit 8. Fransje Damen, die gisteravond van Reshevsky gewonnen heeft met ping pong, kon het heden slechts tot remise brengen tegen Longman. Zijn kansen op een prijs zijn dezelfde gebleven. Vermelding verdient nog, dat mevrouw Koltanowsky, de echtgenoote van den besten blindspeler ter wereld, in de allerlaagste groep haar eerste winstpunt heeft geboekt, doordat haar tegenstander niet opkwam. Dit feit verdient bijzondere vermelding, omdat mevrouw Koltanowsky had ingeschreven voor het dameswereldkampioenschap te Stockholm, waarbij elke deelneemster de verblijfkosten vergoed kreeg. Het zou ons niet verwonderd hebben, als bij den Stock- holmschen wedstrijd ook dames hadden mee gedaan, die niet eens den loop der stukken kennen. Partijen uit de achtste ronde- Hieronder volgen nog enkele partijen uit de achtste ronde. Wit: R. Fine Zwart: A. R. B. Thomas Engelsche opening. Uitnoodiging aan zes-en-twintig landen. De Duitsche roeibond heeft het plan opge vat om van 9 tot 22 Juli a.s. een Langen-afstands- tocht voor buitenlandsche roeiers te organisee- ren. Deze toch zou den gaan langs Bamberg, Schweinfurth, Neurenberg, Würzburg, Dinkels- bühl, Rothenburg, Aschaffenburg en Frankfort en zou ongeveer hetzelfde karakter dragen als de i°dar jaar georganiseerde tocht „Rondom Berlij..". In den loop van deze maand zullen aan de roeiboi den van zes-en-twintig landen, waaron der ook Nederland, uitnoodigingen worden ge zonden. Fusie met de centrale vliegschool. Met ingang van 1 Januari j.l. is de N.V. Nederlandsch instituut voor zweefvliegen samengevoegd piet de Centrale vliegschool op Teuge onder den naam: N.V. Nederlandsch instituut voor zweefvliegen. Met ingang van genoemden datum is de heer A. L. Bauling te Deventer opgenomen in het bestuur van het instituut en als gedelegeerde van den raad van bestuur belast met de dagelijksche leiding. 1. c2c4 e7e5 2. Pel—f3 Pb8c6 3. d2d4 e5xd4 4. Pf 3 X d4 Pg8—f6 5. g2—g3 Dd8e7 6. Lflg2 De7—b4f 7. Pblc3 Db4 X c4 8. Pd4b5 Pc6b8 9. b2b3 Dc4b4 10. Pb5xc7f Ke8d8 11. Pc7b5 Db4a5 12. Lel—f4 Pf6e8 13. a2a3 a7a6 14. b3b4 Da5b6 15. Lf4e3 Db6g6 16. Pb5d4 Pe8d6 17. Ddl—b3 Lf8e7 18. Pc3d5 Le7—f6 19. Tal—dl Lf6xd4 20. Le3 X d4 Opgegeven it: .S. Flohr Zwart: Fairhurst. Catalaans che opening. 1. d2d4 Pg8—f6 2. c2c4 e7e6 3. g2—g3 d7d5 4. Lfl—g2 d5xc4 5. Ddl—a4f Pb8d7 6. Pbl—c3 c7c6 7. Da4xc4 e6e5 8. Pglf3 e5xd4 9. Da4Xd4 Lf8c5 10. Dd4d3 0—0 11. 0—0 Pd7b6 12. Dd3c2 h7—h6 13. Pf3d2 Lc8g4 14. Pd2e4 Lc5e7 15. Tfl—dl Dd8c8 16. Pe4xf6f Le7 x f6 17. Pc3e4 Lf6e7 18. Lel e3 Lg4h3 19. Lg2—hl Dc8e6 20. Pe4c5 De6c8 HILVERSUM II (301,5 M., 995 K.H.) Het pro gramma wordt verzorgd van 8.30 tot' 9.30 door den K.R.O.: van 9.30 tot 12.15 door de N.C.R.V.; van 12.15 tot 5.00 door den K.R.O.; van 5.00 tot 7.45 door de N.C.R.V. en van 7.45 tot 11.00 door den K.R.O. 8.30 Morgenwijding 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.50 Geref. kerkdienst. Hierna: orgel concert 12.15 K.R.O.-orlcest (Om 1.00 „Het 100-jarig bestaan van het Burgerlijk Wetboek' causerie) 3.05 K.R.O.-Melodisten en solist 4.00 Gramofoonmuziek 4.15 Ziekenlof 4.55 Sportnieuws 5.00 Chr. Residentie-mannen- koor en orgel 5.55 Gramofoonmuziek 6.20 Ned. Herv. kerkdienst 7.45 Sportnieuws 7.50 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.10 OostenrijkschNeder landsch uitwisselingsprogramma 9.30 Berich ten 9.35 Gramofoonmuziek 9.40 K.R.O.- orkest 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 tot 11.00 Epiloog. HILVERSUM I (1875 M., 160 K. en 415,5 M. 7.22 K.H.) Het programma wordt verzorgd van 3.55 tot 12.00 door de V.A.R.A.; van 12.00 tot 5.00 door de A.V.R.O.; van 5.00 tot 5.30 door den V.P.R.O.; van 5.30 tot 6.30 door de V.A.R.A.; van 6.30 tot 8.00 door den V.P.R.O. en van 8.00 tot 12.00 door de A.V.R.O. 12.00 Causerie „Als ik kan12.05 Omroeporkest en solist 1.00 Gramofoonmu ziek 1.30 Causerie „Wat Indië ons geleerd heeft" 1.50 Gramofoonmuziek 2.00 Boek bespreking 2.30 Concertgebouw-orkest en solist 4.10 Dordrechtsche gemengde zangver- eeniging „Apollo" 4.30 A.V.R.O.-dansorkest 4.55 Sportnieuws A.N.P. 5.00 V.P.R.O. 5.30 V.A.R.A. 6.30 V.P.R.O. 8.00 Berichten A.N.P.; mededeelingen 8.15 Gramofoonmuziek 8.45 Radiojournaal 9.00 „Barbe bleue operette 10.00 Radiotooneel 10.15 Reno- va-kwintet 11.00 Berichten A.N.P. Hierna.' A.V.R.O.-dansorkest 11.40 tot 12.00 Orgelspel. DROITWICH (1500 M., 200 K.H.): 12.50 B.B.C.-harmonie-orkets en solist 1.50 Bridge- water harpkwintet 2.20 Voor tuinliefhebbers 2.40 Gramofoonmuziek 3.20 B.B.C.-orkest en soliste 4.20 Missiepraatje 4.40 Willie Walker octet 5.20 „Signposts to God", cyclus 5.30 Brosa strijkkwartet en soliste 6.40 Filmpraatje 6.55 B.B.C.-mannenkoor 7.20 Orchestre Raymonde 8.15 Kerkdienst 9.05 Liefdadigheidsoproep 9.10 Berichten 9.25 B.B.C.-zangers 9.50 B.B.C.-theater-orkest, B.B.C.-koorschrammelkwartet en solisten 10.50 Epiloog. PARIJS (Radio-Paris, 1648 M., 182 K.H.): 8,10 en 11.25 Gramofoonmuziek 11.50 Orgel- HILVERSUM II (31,5 M., 995 K.H). Het pro gramma wordt verzorgd door de N. C. R. v 8.15 Gramofoonmuziek 9.30 Gelukwenschen 9 45 tot 10.30 Gramofoonmuziek 11.00 unr. lectuur 1130 Gramofoonmuziek 12 00 Be richten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Am sterdams salonorkest 2.00 Voor de scholen 2.35 Gramofoonmuziek 3.00 „Wat de pot schaft", causerie 3.30 Gramofoonmuziek 3.45 Bijbèllezing 4.45 Sopraan en piano 5.15 Voor de kinderen 6.15 Gramofoonmuziek 6.30 Prot. vragenuur 7.00 Berichten 15 Vervolg vragenuur 7.45 Reportage 8-00 Berichten A. N. P. Herhaling S. O. S.-berichten 815 Evangelisatie 9.45 Cello en piano 10.00 Berichten A. N. P. 10.05 Dampraatje 10.20 Vervolg van 9.45 10.45 Gymnastiekles 11.00 tot 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM I (1875 M„ 160 K.H. en 415« M., 722 K.H.) Algemeen programma, dat wordt ver zorgd door de A. V. R. O. 8.00 tot 10.00 en 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Ensemble Jetty Cantor 11.10 Decfema- tie 11.30 Ensemble Jetty Cantor 12.30 Gra mofoonmuziek 1.30 Kovacs Lajos' orkest (opn.) 2.00 Omroeporkest en solist 3.00 De clamatie met pianobegeleiding 3.30 Omroep orkest 4.30 Causerie „Music Hall" (met gra mofoonplaten) 5.30 Gramofoonmuziek 6.00 De Palladians 7.00 A. V. R. O.-dansorkest 7.30 Causerie „Beroemdheden in de dierenwe reld" 5.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen 8.15 Concertgebouw-orkest 9.15 Radiotoo neel 10.30 Gramofoonmuziek 10.40 Sport- reportage 11.00 Berichten A. N. P. Hierna: A. V. R. O.-dansorkest 11.40 tot 12.00 Gra mofoonmuziek. DROITWICH (1500 M., 200 K.H.) 11.05 Orgel spel 11.35 Sportpraatje 11.50 B. B. C.- Schotsch Orkest en soliste 12.50 Gramofoon muziek 1.35 Orgelconcert 2.05 „Troubles of a game warden", causerie 2.20 Gramofoon muziek 2.55 Sportreportage 3.05 Gramo- foonmu-.iek 3.20 Het Bath Pump Room or kest 4.20 Orgelspel 4.50 Gramofoonmuziek 5.20 Zang 5.40 Tom Jones octet 6.20 Berichten 6.40 Zang 7.00 Muzikale cau serie 7.20 Variété-programma 8.05 Ko mische voordracht 8.20 „The Cinema", cau serieën 4.50 Radio-tooneel 9.20 Berichten 9.40 Buitenlandsch overzicht 9.55 Orgel spel m. rit? v. solisten 10.20 B. B. C. Theater orkest 11.00 Declamatie 11.20 Bram Mar tin's band 11.50 tot 12.20 Dansmuziek (gr.pl.). PARIJS (Radio-Paris 1648 M. 182 K.H.) 7.50, 8,50 en 10.40 Gramofoonmuziek 12.20 R. Bla- reau's orkest en zang 3.05 Zang 3.20 Piano voordracht 4.20 Zang 4.35 Vioolvoordracht 5.20 G. Bailly's orkest 8.35 Zang 8.50 „Gillette de Narbonne operette 10.50 tot 11.05 Gramofoonmuziek. KEULEN (456 M. 658 K.H.) 5.50 Omroepklein- orkest 7.50 Silezische orkestvereeniging 11 20 Brandweermuziekkorps 12.35 Nedersak- sisch Symphonie-orkest 1.35 Omroepschram- melensemble 3.20 Omroep-amusementsorkest 6.30 Stedelijk orkest van M. Gladbach 7.30 Gramofoonmuziek 7.55 Omroepkoor en solis ten 8.20 Westduitsch weekoverzicht 9.00 Baskwartet 9.50 tot 11.20 Omroeporkest en -schrammelensemble. BRUSSEL (322 M. 832 K.H.) 12.20 Gramofoon muziek 12.50 Omroepkleinorkest 1.50 tot 2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepsalon orkest 6.50 Omroepkleinorkest 7.20 Phil- harmonisch orkest van Boedapest 9.15 en 10.30 tot 11.20 Gramofoonmuziek. (484 M. 620 K.H.) 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroeporkest 1.50 tot 2.20 Gramo foonmuziek 5.20 Omroeporkest 7.05 en 7.35 Omroepsalonorkest 8.20 „La fille de Madame Angot", operette. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M. 191 K.H.) 6.35 Omroeporkest, -kleinorkest. Brandle-kwin- tet, cello-kwartet en solisten 8.30 Duitschland- echo 8.40 Philharmonisch concert 9.20 Be richten 9.50 Kwartetconcert 10.05 Scheeps weerbericht 10.20 tot 11.20 Bremer Stadtmusi- kanten en het Horn-kwarteL ROTERDAM (gem. radiodistributie). Programma 1: Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: 8.00 Keulen ca. 9.20 tot 9.40 Parijs R. 10.35 Parijs R 12.05 Radio P.T.T. Nord, gramofoonplaten 12.20 Ned. Brussel (322 M.) 1.35 Keulen 2.20 Danmarks Radio (concert) of div. 3.20 Keulen 5.20 Parijs R. 6.20 Londen R„ orkest 7.00 id. zang. 7.20 München (dansmuziek) of div. 8.20 Bari, Rome of Milaan, orkest en zang 9.25 Boeda pest, gramofoonplaten 10.20 Ned. Brussel (322 M.), berichten 10.30 Keulen 11.20 Dan marks Radiq (dansmuziek) of div. Programma 4: 8.00 Ned. Brussel (322 M.) 9.20 Luxemburg .gramofoonplaten 10.35 Droitwich 1.35 Londen R., gramofoonplaten 2.20 Droitwich ca. 7.50 Londen R.. concert 8.50 Droitwich ca. 11.00 Londen R., dansmu ziek 11.20 Droitwich. Het Katholicisme kan zijn goddelijke zending in deze wereld niet volledig ontplooien zonder Universiteiten. Het is daarom plicht van iederen katholiek zijn eigen Universiteit naar vermogen te steunen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 3