DE „NORVINN" IN ONZE HAVEN Rotterdam converteert verder. ROTTERDAM, HET EERSTE TRAANSCHIP VAN DIT SEIZOEN. VRIJDAG 25 FEBRUARI 1938 DANSSCHOOL VAN TOONKUNST. HOLLAND—BELGIE. Verkeersregeling stadion, Vroegtijdig van huis, het parool. ACHT DUIZEND BELGEN WORDEN VERWACHT. Bij den wedstrijd van Zondag a.s. AUTOBUSDIENST SCHIEBROEK ROTTERDAM. jt TEGEN AUTO GEREDEN. CHINEESCHE KUNSTMATINEE, DE MENDI IN WEST-AFRIKA. PROTESTTELEGRAMMEN AAN DEN MINISTER. DIEFSTALLEN. NIEUWE VINDING TOEGEPAST. „SEMPER AVANTI". Uitgifte van 24.360.000 3 28-jarige obligaties tegen JUBILE, LOODS UITGEBRAND r - niet opgelet. r R. K. S. V. „EXCELSIOR". VRACHTAUTO UITGEBRAND. In de regeling t.a.v. de parkeerterreinen is geen verandering gekomen. Terrein A (genoodigden) lichtblauwe kaart met donkerblauwe A.; terrein B, bestemd voor auto's komende uit de richting stad; terrein C, bestemd voor auto's komende uit de richting Dordrecht; terrein D, reserve terrein en autobussen uit het Zuiden; terrein E, in Rosestraat, bestemd voor autobussen uit het Noorden. De motorrijwielen worden geparkeerd op de verhoogde voetstraat langs de fabrieken van P. Smit en Burgerhout, zoodat op de parkeerterreineh zélvë geen motorrijwielen worden toegelaten. Auto's die geparkeerd worden op de ter reinen B, C en D, moeten op de voorruit wederom vporzien zijn van een oranje-biljet, waarop met zwarte letters het woord Stadion voorkomt. Deze biljetten zijn af te halen op het hoofdbureau van politie aan het Haag- scheveer, afdeeling Verkeersdienst. Het pu bliek wordt tenslotte dringend aangeraden, vroegtijdig van huis te gaan. Deze regeling wijkt in zooverre af van die, welke gold bij den vorigen Nederland België-wedstrijd, dat 't autoverkeer, komen de van den Rechter-Maasover wordt vrijge laten in het kiezen van hun route door de stad. Het autoverkeer wordt dus niet samen geperst in één file op den Westzeedijk. Arbeidstijd koffiehuis- en hotel personeel. De Minister van Sociale Zaken heeft goed gevonden in verband met den op Zondag 27 Februari 1938 te Rotterdam te houden internationalen voetbalwedstrijd te vergun nen, dat ten aanzien van mannen en vrou wen, die arbeid verrichten in een koffiehuis of een hotel aldaar, in dien zin wordt af geweken van het bepaalde in artikel 1 van genoemd Rusttijdbesluit, dat de onafgebro ken rusttijd in den nacht van Zaterdag 26 Februari op Zondag 27 Februari 1938 met zooveel uren mag worden verminderd als de betrokken inrichtingen krachtens een ver gunning langer geopend mogen zijn, met dien verstande nochtans, dat die rusttijd niet blin der dan zeven uren mag bedragen, en zulks onder voorwaarde, dat uit een naast de ar beidslijst of den rooster opgehangen ge schrift duidelijk blijkt, welke de tijdstippen van aanvang en einde van den rusttijd zijn, welke krachtens deze vergunning worden vastgesteld. De R. E. T. en do wedstrijd HollandB elgië. In verband met de te verwachten extra- drukte ter gelegenheid van den wedstrijd HollandBelgië op a.s. Zondag in het Sta dion, zal de R. E. T. in totaal 76 extra-trei nen in dienst stellen, die verdeeld worden over de lijnen 2 (CharloisStadion), 3 en 9. Zoonoodig zullen locaal-diensten ingelegd worden tusschen het Beursplein en het Sta dion. De extra-dienst zal aanvangen te 11.30 uur van de beginpunten Charlois, Station D.P. en Vierambachtsstraat. en geluk. U roemde d eeenheid die bij deze gelegenheid tot uiting kwam wij willen ho pen, dat deze eenheid nog meer verstevigen zal en dat zal het geval zijn, wanneer wij el kander willen begrijpen en waardeeren. Dankbaar stemt het ons, dat onze stad in het afgeloopen jaar gespaard is gebleven yan rampen. De rampzalige werkloosheid drukt ons nog zwaar en al moge er een glimp van hoop doorbreken nu de scheepvaart weer wat op leeft; de metaalindustrie en de bouwbedrij ven weer eenige activiteit toonen, er zal zich nog veel moeten herstellen voordat onze me deburgers weer hun plaats hebben gevonden; maar ook wij willen vertrouwen, dat met tact en wijs beleid hersteld zal worden, wat thans terneder ligt. Door vertrek uit onze Gemeente moest de heer van Iersel den raad verlaten, wat ons zeer spijt. De heer van Iersel was een zeer innemend man en wij luisterden gaarne naar zijn adviezen. Wij wenschen hem en zijn ge zin in de nieuwe woonplaats geluk en ge zondheid. Dat onze diensten en bedrijven goed func- tioneeren, hebben wij zeer zeker te danken aan u en de wethouders bijgestaan door amtbenaren, die een juist begrip toonen van de hun opgelegde taak. Ik spreek den wensch uit, dat het u moge gegeven zijn onze goede stad nog vele jaren te besturen en haar tot groei en bloei te helpen brengen tot heil van allen. Netty v. d. Valk vervangt Xanda Stradowska. Xanda Stradowska, leerares in plastisch dansen en rhythmische gymnastiek aan de Toonkunst-Muziekschool alhier had, wegens zeer drukke werkzaamheden elders, haar ontslag aangevraagd, hetwelk haar door het bestuur van Toonkunst op de meest eervol le wijze verleend werd tegen 1 Maart a.s. Gistermiddag heeft mevrouw Stradowska haar laatste les aan de leerlingen gegeven, naar afloop waarvan het bestuur bijeen kwam om van de vertrekkende leerares af scheid te nemen. De voorzitter, Mr. J. H. C. Kok, zegde me vrouw Stradowska in enkele vriendelijke be woordingen dank voor de toewijding, gedu rende de 12 jaar dat zij aan de school ver bonden was, bij haar werk betoond. Intusschen heeft het Toonkunst-bestuur een overeenkomst aangegaan met Netty van der Valk, leidster van de bekende dansschool van dien naam te Rotterdam, welke de les sen met ingang van 1 Maart zal voortzetten. Netty van der Valk, wier dansschool reeds af deelingen telt te Den Haag, Voorburg en Schiebroek, opende daartoe een nieuwe af deeling te Schiedam, welke gevestigd zal zijn in Maison Westhuis, Warande 207. Onderricht (beroepsopleiding en dilettan tenklassen) wordt o.a. gegeven in: rhythmi sche gymnastiek, kunstdans en ballet, terwijl het programma verder vermeldt speciale kleuter-, kinder- en damescursussen (alge- meene lichaamsclutuur; oefeningen voor de slanke lijn). Netty van der Valk is o.a. choreografe bij het Ned. Opera Ensemble, waardoor het mo gelijk is, dat leerlingen, die blijk geven van voldoende talent en technische vaardigheid, opgenomen worden in de operaklasse, met uitzicht op plaatsing in het ballet Ongetwijfeld zullen de tegenwoordige en toekomstige Schiedamsche leerlingen van Netty van der Valk met voldoening kennis namen van het feit, dat zij thans ook lessen binnen onze gemeente geeft. Ter gelegenheid van den wedstrijd Neder landBelgië wordt Zondag van half 12 tot kwart voor 3 uur, of zooveel langer als de omstandigheden zulks noodig mochten ma ken, het verkeer met alle automobielen, motorrijwielen en voertuigen, -niet bestemd voor het stadion en komende van den Reeh- ter-Maasoever, omgeleid langs de volgende route Koninginnebrug, Stieltjesstraat, Paral lelweg, Hillelaan, Maashaven, Dordtschelaan, Dordtschestraatweg, Rijksweg. Ten aanzien van het rijwielverkeer in deze richting wordt bepaald, dat dit verkeer vanaf half 12 tot kwart voor 3 uur, niet meer over de Willemsbrug (Maasbrug) naar den Lin- ker-Maasoever wordt toegelaten. Deze wiel rijders moeten zooveel mogelijk gebruik maken van het wagenveer Katendrecht Willemskade en van de veerbootjes Leuve- havenWilhelminakade. Voorts zal er voor een beperkt aantal wielrijders gelegenheid zijn, om vanaf de Boompjes (waterzijde langs den muur van oprit), met veerbootjes gratis vervoerd te worden naar het Prinsenhoofd. Carriers worden alleen op de pont toegelaten. Het doorgaand verkeer, komende uit het Zuiden, wordt te half 12 bij kilometerpaal 10 in de gemeente Ridderkerk verwezen naar het wagenveer Katendrecht (Linker Veer- dam), welk*veer in beide richtingen van half 12 tot half 6 gratis vaart. Ten aanzien voor het stadion bestemde wielrijders, zijn dezelfde maatregelen getrof fen als voorheen. De parkeerterreinen voor rijwielen bevinden zich wederom aan de Rie- derlaan en West Varkenoordscheweg. Auto's en motoren, bestemd voor 't stadion blijven de normale route volgen, dus van de zijde van Dordrecht via den nieuwen rijks weg, naar den Stadionweg (parkeerterrein C, langs den voormaligen Kreekweg) en van de zijde van den Rechter-Maasoever, via Stieltjesplein en de Oranjeboomstraat, naar den Stadionweg (parkeerterrein B, langs den voormaligen Kreekweg). Van de zijde van de Beijerlandschelaan, via den oprit, luchtbrug en Stadionweg (voor maligen Kreekweg). Naar wij uit de beste bron vernemen wor den Zondag a.s. bij den HollandBelgië- wedstrijd in onze stad verwacht plus minus 7000 a 8000 Belgen. Of men komt per tou ring-cars of met de twee extra-treinen, die geheel zijn uitverkocht. De eerste trein arri veert Zondag a.s. aan het station D.P. om 10.08 uur en vertrekt om 20.43 uur en de tweede trein komt aan om 10.-24 uur en zal het station D. P. weer verlaten om 21.24 uur. Vele Belgische gasten zullen Zondag a.s. dus voor eenigen tijd na den wedstrijd in onze stad vertoeven en het zal dus zaak zijn, dat een ieder meewerkt hun dit verblijf zoo aangenaam mogelijk te maken, opdat de gas ten in de beste stemming Rotterdam weer zullen veriaten. In het stadion-restaurant zijn door de Bel gen, die per tourning-car komen ongeveer 1000 lunches besteld. Aankomst Belgische voetballers. De Belgische voetballers, die Zondag a.s tegen het Nederlandsch elftal zullen spelen, zullen Zaterdagavond om 17.34 uur aan het Hollandsche Spoorstation te 's Gravenhage aankomen. Charles Despiau. Portrait de Mme M, Rotterdamsche Kunstkring.) OUDERAVOND BROEDER SCHOLEN. Operette: De Tooverviool. In aansluiting op het reeds gisteren ge schrevene over den Ouderavond, gehouden in den R. K. Volksbond, publiceeren we nog het volgende: Evenals Woensdag was ook gisteravond de zaal geheel bezet. Terwijl bij den eersten avond de hoogeerw. Deken, verschillende Pastoors, andere geestelijken en Eerw. Zus ters aanwezig waren, gaven gisteren o.a. enkele bestuursleden van de St. Willibror- dusstichting van hun belangstelling blijk. Broeder-Overste opende de bijeenkomst met den Christelijken groet, en na alle aan wezigen welkom te hebben geheeten, be sprak hij in 't kort het punt van samenwer king tusschen school en huis. De weleerw. heer H. J. A. Koopman verkreeg toen het woord, en zette voor de tweede maal uiteen: doel en werkwijze van de Kath. Jeugd organisaties. Nadat vervolgens de lichten in de zaal gedoofd waren, zette een strijkje het voor spel van de operette in. Een heraut ver scheen voor het voetlicht en een heldere jongensstem sprak de proloog. Aminda, 'n lieftallige prinses, was door booze handen ontvoerd uit het paleis van haar groot vader, den grijzen Edelhart. Zij weet echter te ontsnappen en dwaalt nu zoekend rond door een eindeloos woud. In het eerste be drijf ontmoet zij den goeden kabouter Bonkoro, en 'n warm uitgezongen duet ver wekte het eerste applaus. De andere ka bouters verwelkomen haar, en beloven naar best vermogen de kist en den ring, door eenigen hunner in het woud gevonden, te zullen bewaken. Frisch en opgewekt is hun zang. De oude Edelhart, die over een fijn stemmetje beschikt, bezweert zijn kleine helpers er toch voor te waken dat nimmer een boosaardig mensch de kist beroert. Goede feeën komen nu haar diensten aan bieden, in dank waarvoor kabouter Leuk- neus een hunner een mooie bloem aanbiedt. Aan het eind van het eerste bedrijf daalt de regenboog neer en zingen kabouters en ^eeën elkander moed in voor den komenden strijd. Een hartelijk applaus volgt. Na de pauze geeft het tweede bedrijf den strijd weer tusschen slechte feeën, dwergen en de trouwe bewakers van den schat. Met geweld wordt echter de kist opengebroken, en juichen de overwinnaars over hun triomf, totdat 'n losbarstend onweer hen doet ver dwijnen. In het laatste bedrijf brengen de goede feeën troost en uitkomst. Edelhart krijgt van hen de tooverviool terug, en als hij de snaren beroerd heeft, komt Aminda, zijn kleindochter aangelokt door de heer lijke muziek, en vindt alzoo haar grootvader weer. De slechte feeën en dwergen betuigen nu onderwerping, en wederom daalt de re genboog, het teeken van vrede, en zingt 't voltallige koor den slotzang. Dat het stuk bij de ouders in den smaak viel, getuigden de vele „open doekjes" die na afloop gegeven werden. Toegegeven dat niet alle zangertjes geboren tooneelspelers zijn, kunnen we toch niet anders zeggen, dan dat de jongens alle hun best hebben gedaan. Speciaal valt hier te prijzen de zelfstandig heid, waartoe de jongens hierbij door Br. Bruno, den koordirigent, en Br. Modestus, die de regie voerde, zijn opgeleid. De cos- tuums waren keurig, en door verschillende belichting van het tooneel werden aardige effecten bereikt. Deze ouderavonden mogen weer in alle opzichten geslaagd heeten. Gistermorgen is bij de Beurs de 18-jarige wielrijdster J. H. die achter een vrachtauto reed en die probeerde deze, toen hij plot seling stopte, aan de linkerzijde te passee- ren, door een uitstekend deel van de auto- aan het been verwond. Het wondje is ter plaatse door een lid van de E. H. B. O. verbonden, waarna zij huis waarts kon gaan. DE RADIO-CENTRALE Programma 5, Zaterdag 26 Febr. Luxemburg 8,20 Engelsch concert; Diver sen 10.5012,20; Luxemburg 12,20 gramo- foonplaten; Diversen 12,503.55; Luxem burg 3.55 gramofoonplaten, 4.35 Engelsch concert; Diversen 6.206.50; Luxemburg 6.50 Engelsch concert; Diversen 7,2012 uur. Voor de programma's 14 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether". De voorstelling van Chineesche kunst, welke morgenmiddag in den Tivoli-schouw- burg gegeven zal worden, belooft zeer in teressant te worden. De verschillende num mers zijn noviteiten voor het Rotterdamsche publiek en ook hier gelijk ook reeds in Den Haag en Utrecht zal de eerste kennis making met de folkloristische dansen en cere moniën van het verre China veel belang stelling wekken. De voordrachtskunst van Loudi Nijhoff behoeft niet meer geroemd te worden. De tegenwoordigheid van den Chineeschen gezant en consul en van onzen burgemeester zal ongetwijfeld aan deze matinée luister bijzetten. Zooals bekend, zal de opbrengst besteed worden voor het aankoopen hier te lande van verband- en geneesmiddelen. De toestanden in het Verre Oosten zijn zoo verschrikkelijk, dat géén hulp, zelfs de kleinste niet, achter wege mag blijven. Kaarten van 0.60, 1.20 en 2.00 zijn nog verkrijgbaar aan den TivoU-=chouwburg. De aanvang der voorstelling is om half drie. ONGEBANDEROLLEERD SIGARETTEN PAPIER VERKOCHT. Gisteren werd door den 27-jarigen schip persknecht M. v. d .S. bij het stempellokaal aan de Speelmanstraat ongebanderolleerd sigarettenpapier verkocht. De man, tegen wlen procesverbaal is opgemaakt, was nog ift het bezit van een heelé partij. De R.K. Bond van hotel-geëmployeerden, de Bond van hotelpersoneel in Nederland en de Geneefsche Bond hebben hedenochtend telegrammen aan den Minister van Sociale Zaken gezonden, waarin zij protesteeren tegen het besluit van den minister, waarin werd bepaald, dat in den nacht van 26 op 27 Februari a.s. van de rusttijden voor het ho telpersoneel te Rotterdam mog worden af geweken, zulks in verband met den voetbal wedstrijd NederlandBelgië. De betrokken bonden zijn van meening, dat hier niet de minste reden bestaat om van de bestaande rusttijden af te wijken. DE KEURINGSDIENST CONTRA ENGROSSLACHTERIJ. B. en W. schrijven aan den Raad: Wij hebben de eer Uw Raad mede te dee- len, dat door G. van Spankeren en W. Th. Wellink, vormende de Vennootschap „Be- veha" te Baarn, een eisch in rechten is in gesteld terzake van de afkeuring door den „Vleeschkeuringsdienst der gemeente Schie dam, afdeeling Vlaardingen" van een zen ding versch rundvleesch tot een gewicht van 84 kilogrammen en zes pijpbeenderen op 20 Januari '38 door genoemde Vennoot schap verzonden aan het adres van L. B. Boorter te Vlaardingen. Wij hebben hierbij de eer Uw Raad voor te stellen te besluiten zich tegen dezen eisch in rechten te verweren. Ten nadeele van M. J. H. wonende Ag- niesestraat is een gouden ring gestolen van een toilet in een café aan de binnenstad. Van den Goudschesingel is een gestolen ten nadeele van H. B. Wonende Westerstraat. Uit een fietsmand staande aan de Ge dempte Bierhaven is een pak corresponden tie-kaarten en enveloppen gestolen ten na deele van de firma B. aan de Maasstraat. Een fiets werd gestolen uit de Aert van Nesstraat ten nadeele van R. G. wonende Anna Paulownastraat Ten nadeele van G. v. d. M. wonende Schieweg werd een rijwiel gestolen staande aan de Linker Rottekade. De 20-jarige C. K., die als havenarbei der had gewerkt aan boord van het in de Rijnhaven liggende schip „Vertrouwen" heeft ten nadeele van den schipper C. H. K. een dynamo gestolen. Procesverbaal werd tegen hem opgemaakt. Dinsdag j.l. heeft de mannenzangvereem- ging St. Caecilia haar 1-jarig bestaan ge vierd, welk feest als volkomen geslaagd mag worden beschouwd. De groote zaal van den R. K. Volksbond was geheel bezet met feestvierende leden en donateurs met hun dames. Het was een avond vol ontspanning en jolijt. Het programma werd geopend met een welkomstwoord door den voorzitter der vereeniging, waarna een feestlied werd ge zongen, de tekst was van een jong lid der vereeniging. Het humoristische gedeelte werd verzorgd door verschillende leden. De belangeloos medewerkende band The Merry Makers, had het muzikale gedeelte in handen. Rest nog te vermelden, dat voor dezen avond twee werken „Goedennacht" en „Het lied v. d. Arbeid", beide van Fred. Roeske, wa ren ingestudeerd, welke onder leiding van den heer W. de Rooij, directeur dezer ver eeniging werden uitgevoerd. Hem werd een ware hulde gebracht. De leiding van het gezellig samenzijn berustte bij den heer H. Westdijk. Hedenmorgen is door den heer J. T. van Harmeien een aanvang gemaakt met het be vestigen van de door hem uitgevonden buis koppeling aan een woning in de van Mar- rumstraat. Van deze uitvinding gaven wij reeds een uitvoerige beschrijving in ons blad van 9 November 1937. Het doel van deze schuifbare koppeling is het tegengaan van het afbreken van riolen door verzakkingen wat veelvuldig voorkomt. 6e ronde Groep A: K. HoogstratenH. Regouw 11; W. v. d. VeldenCh. Bogers 20; Ch. BogersK. Hoogstraten 11. Groep B: W. M. van LuinA. Trijtel 11. Groep C: J. HollemanM. Goedemans 11; N. A. AussemsW. Lamers 20; P. Guinee J. Holleman 11. Op Zaterdag 5 Maart a.s. hoopt de heer A. Wiltschut den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Electrotech- nisch Bureau A. de Hoop, Rotterdam. zee buit gemaakte walvisschen worden ver werkt. Het vangen der dieren geschiedt op de volgende wijze: Een aantal kleine kano's en roeibooten wordt van de „Jan Wellem" Gistermiddag had op de hoek Boterstraat Ooievaarssteeg een aanrijding plaats tus schen een carrier, bestuurd door W. C. de B. uit Rotterdam en den wielrijder W. de W. alhier. De carrier kwam van de Hoogstraat en wilde met een bocht naar links de Ooie vaarssteeg inrijden. De weirijder kwam uit de Boterstraat en reed in de richting Hoog straat. Hij lette teveel op de voorbijgangers, zag de carrier te laat en reed tegen deze aan, waarbij zijn rijwiel werd vernield. De wielrijder werd aan beide handen en aan het linkerbeen verwond. Vuur met drie stralen bestreden. Gistermiddag is brand uitgebroken in een loods, staande in den tuin van pand no. 39 aan de Hudsonstraat, welke loods in ge bruik is als vischbakkerij bij den heer JLee- nes. De brand is ontstaan doordat een pan met kokende olie omver werd geloopen, vermoe delijk door een kat. Het vuur greep snel om zich heen en in een minimum van tijd stond alles in lichte laaie. Met drie stralen op de waterleiding is het vuur gedoofd t w. twee bediend door gasten van slangenwagen 35 en een door gasten van slangenwagen 36 on der leiding van onderbrandmeester van Dol den brandmeester v. d. Spek en hoofdman Ruys. De loods is geheel uitgebrand. Mede aanwezig waren de slangenwagens 57 en 33. HET Panameesche traantankschip „Norvinn" groot 3830 ton netto is vanmorgen uit de Zuidelijke IJszee, waar het traan van den walvischvaarder „Jan Wellem" heeft overgenomen, te Rotterdam' gearri veerd en heeft ligplaats gekozen aan den steiger van Pakhuismeesteren te Pernis. Het schip heeft 6000 ton traan aan boord en 400 ton beendermeel. De lading is bestemd voor Preisholz. Vier duizend ton traan zal aan land worden ge bracht, terwijl 2000 ton in lichters naar de plaats van bestemming zal worden vervoerd. Het schip heeft een lengte van 154 meter. Men hoopt Zondagmorgen vroeg met het lossen gereed te zijn. Toen wij vanmorgen een kijkje op het schip namen heerschte er een drukke bedrijvig heid. Men was bezig, alles voor het lossen in gereedheid te brengen; o.a. werden de z.g. voorproeven genomen, om te zien of de sperm-olie van de juiste kwaliteit is. Het schip was gecharterd door de Montan Trans port Gesellschaft in opdracht van „Die erste Deutsche Walfang Gesellschaft. Zooals reeds gezegd, is de „Norvinn" slechts het tankschip, waarmede de traan wordt vervoerd. De „Jan Wellem" is de drij vende fabriek, waar de in de Zuidelijke IJs- Programma Zaterdag. Excelsior cLeonidas b 3 uur; Activitas bExcelsior b2 3 uur. Programma voor Zondag. Excelsior 2DONK 2 2 uur; Excelsior 5 Zwart Wit 4 12 uur; Vlaardingen 3Excel sior 6 2 uur; Excelsior aSpartaan a 12 uur; C. V. C. aExcelsior bl 12 uur. Hockey voor Zondag. Dames: P. T. T.Excelsior 12 uur. Gisteravond om kwart voor zeven is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een vrachtauto, staande aan den Turfweg no. 2 en toebehoorende aan de weduwe P. Mon ster. Haar 26-jarige zoon W. Monster was juist bezig met tanken en op een gegeven oogenblik sloegen de vlammen uit den motor. De cabine is geheel uitgebrand, ter wijl de motor zoo goed als vernield werd. Het vuur werd gebluscht met een straal op de waterleiding, bediend door gasten van slangenwagen 2 onder leiding van onder brandmeester M. Valk. Mede aanwezig waren de slangenwagens 5 en 4. rrrr SCHEEPVAART SCHIEDAM, 24 Febr. Aangekomen: Eng. s.s. Authority, ledig van Fredrikstad om olie te laden bij N.V. Schieveem, in de Wil- helminahaven; Amerik. s.s. Wacosta, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilton haven. SCHIEDAM, 24 Febr. Vertrokken: Eng. i.s. Carol Dorian, ledig naar Rotterdam; Eng. s.s. Authority, met olie naar Frederik- Stad,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2