en Houthandel Louis Raemaekers obligatiehouders Vergadering van CRITIEK OP BESTUURS VOORSTEL. VRIJDAG 25 FEBRUARI 1938 RECHT EN ORDE R. K. TOONEELGROEP „MAGNA PETE", VEREEN. VAN R.K. PERSONEEL VAN „MAASOORD". verpleging. OP HEETERDAAD BETRAPT. ,HE JAN JIJ HIER! Crooswijkscheweg 2Ób P. J. Costcr jm. 29 j« en J. M. L. van Dorsten jd. 26 j. H. de Groot straat 17b A. Groothuizen jm. 24 j. en P. Timmerman jd. 26 j. Oosteinde 38b B. Brmt. jm 29 j. en K. v. d. Schans jd. 25 j. de la Rey- straat 84b G. W. F. Man jm. 24 j. en B. Arends jd. 23 3. Zaadakkerstraat 21c. G. Mol jm. 22 j. en A. M. Pragt jd. 19 j. Stichtschepl. 12a A. A. Mulder jm. 23 j. en P. M. Tieman jd. 21 j. Mes- scherstraat 28a G. Oudshoorn jm. 24 j. en E. N. Verhoef jd. 26 j. Osseweistraat 17a J. Prins jm. 26 j. en E. P. C. Stedehouder jd. 27 j. Wolphaertbocht 181b P. Qualm wed. 55 j. en C. W. Ottevanger jd. 50 j. Vossepad 12 L. P. J. Raadtgever jm. 27 j. en B. Groeneboom jd. 27 j. Boezemsingel 47b J. Scheffers wed. 42 j. en C. A. Lammers jd. 38 j. B. Huetstraat 151a A. J. Schepers jm. 23 J. en N. van Schagen jd. 25 j. Elisabethstraat 4 J. J. B. Schuurman jm. 24 j. en W. J. Heuser jd. 25 j. 2e Crooswjjkschedw. straat 18b P. F. Schweig jm. 24 j. en E. Scheepbouwer jd. 26 j. J. Fransstraat 68a B. Simonis jm. 28 j. en G. Westerman jd. 27 j. Ged. Slaak 27/10; J. Snijders jm. 31 j. en J. J. Klaa- renbeek jd. 28 j. Zaagmolenstraat 26c T. K. Stolte jm. 24 j. en W. H. Krastman jd. 21 j. Delft J. Trim jm. 28 j. en C. C. Schuyf jd. 27 j. Schie- kade 143a F. Verkade jm. 37 j. en E. C. Weij- ling jd. 23 J. Oranjeboomstraat 188b A. J. v. Verseveld jm. 29 j. en C. M. de Gruiter jd. 26 j. Amsterdam J. Visser jm. 22 j. en A. G. v. Snek jd. 24 j. H. Sorchstraat 25b J. van Vliet jm. 24 j en C. v. Kluijve jd. 23 j. J. Luijkenstraat 6 P P. de Vries jm. 22 j. eu R. v. dn. Graaf ld. 19 j. Van Heusdestraat 46a P. v. d. Weel jm 25 j. en G. van der Perk jd. 27 J. C. Weij- ling jm. 27 j. en W. Bos jd. 28 j. Banierstraat 47 W. P. Wjjnolts jm. 25 j. en J. A. v. Munster jd. 23 j. Berkelstraat 36b E. J. Wijnoogst jm. 29 j. en M. van Huizen Jd. 23 j. A. v. Nesstr. 118. GEHUWD: A. Looy jm. 25 j. en J. C. Wijk huizen jd. 26 j. M. L. v. d. Berg jm. 28 j. en M. Cohen Jd. 21 j. OVERLEDEN- S. C. de Man vrouw V. B. G. Schneiders 74 J. K. E. de Kwant d. 24 d. B v. Vriesland wede. v. I, Krammer 65 j. M. Tips vrouw v. A, N. Dulvesteijn 81 j. J. G. Mulder wedr. v. M. Wouters 76 j. A. Lagendijk ongeh. man 65 J. B. Steensma wede. v. G- Dekker 72 j. A. Op den Brouw man v. R. K. v. Zetten 76 j. A. Wierink wede. v. H. de Hoog 71 j C. Brous vrouw v. H. J. A. Merkx 43 j. H. Wegener ongeh. man 83 j. M. E. Canipen wede. v. H. Arends 90 j. A. Brusse man v K. Breedveld 48 j. M. C. Everts wede, v G J Weber 75 j. H. Bonsje wedr. v. A, Stok'si'j D. P. v. Toor ongeh. vrouw 42 j, C. E. Voogd ongeh. vrouw 26 j. C. J. v- Marrelo wede. v. A. Jutte 84 j. J. G. Kievit man v. J. A. v. Ravesteijn 28 j. J P. Kop wedr v A. v. Bennekum 8 8j. E. J, P, Ze j man v. 'a. C. G. yerburg 77 j. Gisteravond vierde de vereeniging van K. K. personeel van „Maasoord" genaamd „Katholieke kring" haar 6de jaarfeest. Ter opluistering van dezen avond, had het be stuur, „Roomsch Tooneel" uit Rotterdam ge- noodigd. Opgevoerd werd „Mijnheer de Se nator", blijspel in drie bedrijven door F. van Schöuthan en G. Kandelburg. Om half ne gen, werd deze gezellige avond door de pre sidente mej. Hoeselaar, met een kernachtig woordje geopend. Met de opvoering van het blijspel behaalde „Roomsch Tooneel" een groot succes. Tusschen de bedrijven door werden den aanwezigen ververschingen gepresenteerd. Onder de aanwezigen merkten wij op den zeereerw. heer van den Berg, pastoor te Rhoon den zeereerw. pater Collignon, pastoor Heijplaat, alsmede de geestelijk advisseur der vereeniging pater Born. De pianiste verzorgde de dansmuziek, waarvan door velen een gretig gebruik werd gemaakt. Een avond, die er door leden en door genoodigden, ten zeerste ls gewaardeerd. Louis Raemaekers. „Op den loer Teekening. (Studio '32 te Rotterdam.) METEOROLOGISCHE BEVEILIGING VAN HET LUCHTVERKEER NAAR INDIE". ONGEVALLEN. Gistermiddag is de 14-jarige K. de Boer, wonende op den Beukelsdijk, doordat de jongen onvoorzichtig overstak, gegrepen door een auto, bestuurd door A. v. D. uit Vlaardingen. Met een schedelbasisfractuur en een hersenschudding is de jongen in be- wusteloozen toestand opgenomen in het zie kenhuis van den Bergweg. Gistermiddag is de 10-jarige C. de Bruin, wonende Zijdewindestraat, op het Mathenesserplein, toen hij van een vracht auto sprong, waarop hij gesprongen was, met zijn hoofd op de straat gevallen. Met een hersenschudding is hij opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel. VEREEN. VOOR ZIEKENHUIS. Onder voorzitterschap van den heer A. J. van Lieshout is gisteravond in de zaal van „De Harmonie" aan den Kleiweg, de jaar vergadering gehouden van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, te Schiebroek. In 1937 zijn 83 leden in een ziekenhuis ter verpleging opgenomen, een aantal dat 25 pet. hooger was dan in 1936, met het gevolg dat de exploitatierekening een tekort aanwijst van 388, hetwelk door het reservefonds zal worden gedekt. Bij de onderafd. „Sanatoriumverpleging" zijn 87 gezinnen aangesloten. In samenwerking met het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon kwam een over eenkomst tot stand, waardoor werkloozen zich op gemakkelijke wijze bij de Zieken huisverpleging kunnen aansluiten. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Krijgsman bleek, dat het ledental der vereeniging in 1937 met 570 is vooruitge gaan. Ingeschreven zijn 914 leden. Afge schreven zijn, wegens vertrek, 344 leden. Op 1 Januari j.l. bedroeg het ledental 3203, ver deeld over 875 gezinnen. Aan 57 leden is vergoeding toegekend van operatiekosten. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer W. van der Kraan, vermeldde voor ontvangsten een bedrag van 5501.98, waar bij 5385,13 aan contributie. De uitgaven be reikten een totaal van 5890,65. Aan ver- pleegkosten is een bedrag van 3680 uitge geven; voor operaties 742,50; voor vervoer j 168,95. De heer van Lieshout, die periodiek moest aftreden, is met algemeene stemmen tot voorzitter herkozen. In de plaats van den heer den Eerzamen, die naar elder vertrekt, is gekozen de heer A. van Atten. Tot leden der kascommissie zijn gekozen de heeren J. Smit, Vrijman en Vroland. Het bestuursvoorstel, om de kosten voor het gebruik van de operatiekamer voor reke ning der Vereeniging te nemen, is met alge meene stemmen aangenomen. De contributie is vastgesteld op 5 cent voor personen boven de 14 jaar en 1 cent per week voor jeugdige personen beneden 14 jaar. bliek heeft het gebodene ten zeerste geappre cieerd en gaf daarvan door een hartelijk ap plaus blijk. De keurige decors waren van „Huize Kievid". De feestviering werd besloten met een in tieme réunie met attracties onder leiding van John Juray met de Rythm Kings. óe overeenkomst, dus moet men ieder boekjaar lop zich zelf beschouwen bij het bepalen of er iwinst is of niet, of moet men telkens bij het vaststellen van de winst over een boekjaar re kening houden met de verliezen van vorige boekjaren. Bij aanneming van de eerste opvat ting zou de maatschappij telkens met de ver liezen van eenig jaar blijven zitten, terwijl er bij winst in een ander boekjaar deze aan obli gatiehouders zou moeten worden uitgekeerd en zou men zich niets van vroegere verliezen aan trekken. Dan zou echter de maatschappij v».?t- loopen. De bedoeling van 1935 is geweest, niet meer uit de zaak te halen dan er aan winst zou zijn gemaakt. Zou men er de statuten bij willen slepen en winst willen opvatten als winst, die er volgens de statuten zou zijn. dan zouden obligatiehouders een proces aanstonds kwijt zijn, daar zoolang er verlies is van vorige boek jaren, aan aandeelhouders ingevolge de wet geen uitkeering mag worden gedaan. Dus dan zou er voor obligatiehouders niets beschikbaar zijn doch deze opvatting is onjuist, de statu ten'hebben er niets mee te maken. Boekhoud kundig wordt de maatschappij niet rijker, er wordt immers niet gevraagd kwijtschelding van de rente. De heer Gottschalk verklaart daarop dat deze kwestie over vier jaar aan de orde komt. Wat gebeurt er dan met den achterstand. Mr. Nauta zegt, dat het de vraag is wat er in 1941 zal gebeuren, daarover is thans niets te zeggen. In verband met het geschil over de overeenkomst van 1935 is men er ten slotte toe gekomen om te zeggen; laten wij het verschil deelen, de helft betalen en de helft crediteeren. Namens de maatschappij wordt er nog op gewezen, dat ae voorgestelde regeling buiten de administratie omgaat, buiten de balans om komt de regeling tot stand om de mogelijkheid te scheppen haar door te voeren. De rente wordt immers geheel op de verlies- en winstrekening opgevoerd. De heer Van der Lugt merkt op dat het toch wel een ietwat vergaand voorstel is om een reorganisatie door te voeren als er slechts 8 pet. van het kapitaal verloren is. Met geprocedeer komt men er niet. De heer mr. Pekelharing verklaart, dat de trustee hem om juridisch advies heeft gevraagd. Een proces zou zeker tot einde 1941 duren. In het geval dat obligatiehouders het volle recht zouden krijgen, zou het gunstigste kunnen zijn voor obligatiehouders, dat zij krijgen wat zij toch al automatisch volgens het huidig voor stel in 1941 bereiken. En dan heeft men drie jaren proceskosten en drie jaren lang geen geld gehad. De dading beteekent geen kwijtschel ding van wat obligatiehouders te vorderen heb ben. Met al het geprocedeer komen obligatie houders dus niets verder, zelfs in het gunstigste geval. Volgens spr. lijkt de keuze voor obliga tiehouders niet moeilijk. De nuchtere obligatie houder zal zeggen: geef mij maar de helft en over drie jaar het volle geld. Met de statuten heeft de crediteur niets te maken. De obligatie houder staat geheel buiten de bepaling betref fende winst in de statuten. Obligatiehouders doen verstandig het voorstel aan te nemen. De heer Hausdorff vraagt inlichtingen om trent de bankschuld. Is die niet aanzienlijk ver minderd? tr T> J In antwoord hierop verklaart mr. K. F. v. d. Mandele, dat de voorstelling alsof de bank haar vordering aanzienlijk zou hebben verminderd, onjuist is. De grondstoffenprijzen zijn sterk ge stegen en de financiering van het bedrijf stelt dientengevolge hoogere eischen. Op de vraag of de bank ook offers heeft gebracht kan spr. ant woorden- Ja! De bank heeft de maatschappij steeds in de allerslechtste tijd gesteund. In verband met een desbetreffende vraag 1 wordt door de trustee nog verklaard, dat zich onder de activa, die verbrand zijn zich ook verbonden goederen van obligatiehouders be- vonden, zoodat bij een regeling van de schade hiermede zal worden rekening gehouden. Dat de datum van 1 Mei is gekozen voor uit keering aan obligatiehouders houdt, volgens de maatschappij, verband met de kwestie van de liquiditeit. Hierna wordt de vergadering gesloten. Ten nadeele van W. L. de W. wonende Kerkhofstraat is gisteren een rijwiel gesto len, staande tegen een walhuisje op de Boompjes. De walbaas zag dat een vreemde man er met de fiets vandoor ging. Hij waar schuwde de politie en de fietsendief werd gegrepen en opgesloten. Hij is de 30-jarige chauffeur J. H. Woensdag j.l. werd een bewoner In het Oosten van de stad opgebeld door een En- gelsch-sprekend manspersoon, zich noemende John Smith. Hij vroeg of de heer des huizes thuis was, want dien wenschte hij gaarne even te spreken. Per telefoon ging dit echter moeilijk en hij zou wel even komen aan- loopen. Er volgde een heel omstandig ver haal, maar het eind van het liedje was of mijnheer niet een kleinigheidje had te mis sen, want de Engelschman bezat geen cent. De bewoner vertrouwde het zaakje niet, want de man sprak van alle talen de Hollandsche taal nog het best en dies werd er geen „kleinigheidje" gegeven en de politie werd bovendien gewaarschuwd, die den „Engelsch man" inrekende. Ook tijdens het verhoor begon de arres tant, die zeer uit de hoogte deed, weer En- gelsch te praten. Gegevens over zijn persoon kon hij echter moeilijk verstrekken. Alleen vertelde hij in Amsterdam te zijn geboren. Papieren had de man niet bij zich, want die had hij met zijn portefeuille beleend. De politie informeerde eens in Amsterdam, maar daar kende men den „vreemdeling" niet. Later is wel gebleken, dat hij in Am sterdam had gelogeerd onder een valschen naam. In zijn hoed stonden de initialen W. B., edoch de politie kwam niets verder. Den volgenden morgen werd de arrestant, die bleef zwijgen als een graf, van het bureau Hoflaan overgebracht naar het hoofdbureau van politie met de bedoeling eenige foto's van hem te maken. Nauwelijks een stap in het hol van den leeuw of twee juist passee- rende rechercheurs riepen; „Hé, Jan jij hier!", waarmede de zaak was opgelost. Heel llQU "Wo XVCCICil cn vu- verliessaldo Ao r?n voor afschrijving van het absurd voorstel* Spreker noemt het een kunnen steunt n Zegt het voorstel niet te Van het D.P. station te Rotterdam ver trok hedenmorgen de nieuw benoemdé Nederl. gezant aan het hof van den koning van Italië, keizer van Abessynie, De heer Hubrecht met zijn cchfgenootë op het

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 3