W WWiS'li f VRIJDAG MAART 1938 PRIMA VERA 1938. Wederom wordt een 'groote ver scheidenheid van inzendingen verwachtt ERUDITIO-CONCERT TE ROTTERDAM BEGRAFENIS IR. KLUYTMANS. MEELFABRIEKEN DER NEDER LANDSCHE BAKKERIJ. HOOGER ONDERWIJS. PAASCH SCHOOLVOETBAL- TOURNOOl. AANRIJDING. PER TANDEM EN AUTO DOOR NEDERLAND. R. K. MIDDENSTANDS- VEREENIGING. HILLEGERSBERG. BURGERLIJKE STAND. FIETSENDIEFSTALLEN. Ten nadeele van M. P., wonende Oostzee dijk werd een rijwiel gestolen staande in dé Boezemstraat. singel ten nadeele van M. JTS. uit de Tweede Balsemienstraat. [KANTOORBRIDGE. WIJZIGING VAN STRAATNAMEN. OVEREENKOMST MET DE STICHTING „PLASWIJCKPARK". KAMPIOENSCHAP VAN ROTTERDAM MUZIEK IN ROTTERDAM. AANHOUDING. MAASSLUIS. de spuskokerij. IJSELMONDE. BERKEL EN RODENRIJS. HOEK VAN HOLLAND. SCHQONHOYEN. H Het vorig jaar hebben we de groote voorjaarsbloemententoonstelling „Primavera" door omstandigheden moeten missen, maar dit jaar en wel van 7 tot en met 18 April a.s. zullen zij, die van bloemen houden en wie houdt niet van bloemen weer kun nen genieten van een groote verscheidenheid van inzendingen, welke inzendingen aller minst eenzijdig zullen zijn. De „Primavera" zal, zooals voorheen, weer een beeld geven van wat de geheele Nederlandsche tuinbouw biedt. Men is reeds volop bezig aan de voor bereidingen, terwijl aan de Regelingscom missie o.m. is toegevoegd de heer J. Kleij- boer uit Enschede, die op het gebied van het organiseeren van tentoonstelingen geen onbekende is. De aanleg zal zijn, zoo werd ons medege deeld, in landschapsstijl. Hoe Tiet worden zal. Vanzelf sprekend geeft dit een groote ver scheidenheid en wordt er zorgvuldig gewaakt dat gewassen van één soort bij elkaar geplaatst worden. Zoo vindt men er groepen rozen, orchideeën, Boskoopsche culturen, bolgewassen, Aalsméersche culturen, een en ander onderbroken door een frisch groen grastapijt, dat zorgt voor de rust van het geheel. Een water-partij is een welkome af wisseling tusschen de gazons. Een drietal bruggetjes over het beekje zal een intiem landelijk karakter geven, hetgeen versterkt wordt door enkele heuveltjes, die zich hier en daar verheffen en zich bijzonder leenen voor een artistieke beplanting. De oorsprong van het beekje is bij een watermolen, die door toestroomend water in beweging wordt gebracht. Met de molenaars woning en de bijbeplanting van dennen om het huisje geeft het een aardig beeld uit den Achterhoek. Het beekje, waarlangs hoog- stam-wilgen met afhangende groene takken geplant zijn, kronkelt zich door het land schap en eindigt in een grootere waterpartij tegenover den ingang. Hier wordt de rozen tuin aangelegd waar de klimrozen over een muurtje zich weerspiegelen in het water, terwijl over het muurtjé bogen zijn gedacht met klimrozen, die een mooi perspectief geven in het rosarium, waar tal van poly: tharozen in diverse kleuren zullen bloeien, terwijl hooge zuilen en afhangende stam rozen een mooie afwisseling geven. Dit zal een der meest attractieve punten zijn van de tentoonstelling. Aan den ingang komen groote palmen en laurieren met bloelende voorjaarsbloemen, inzending van den Gemeent. Plantsoendienst te Rotterdam, welker medewerking zeer ge waardeerd wordt. Hierbij zal zich aansluiten een tropisch woud, een decoratieve achter grond, waarvoor twee schitterende inzen dingen Orchidee-planten in dè meeste ver scheidenheid veel nieuwe variëteiten zullen geven. Dan komt er een artistieke tuinaan leg met waterpartij, waar de mooiste en nieuwste Boskoopsche gewassen als rhodo dendrons, azalea, mollis, seringen, blauwe en gouden regens, camelia's enz. op kunstzin nige wijze zullen zijn aangeplant. De Utrechtsche Veiling zendt op een op pervlakte van ca. 500 vierk. M. de beste ge wassen, die daar worden aangevoerd en door •den heer Bekker uit Haarlem zullen wor gden gerangschikt. Aair den rechter zijkant komen nog eenige groepen Boskoopsche in zendingen langs den wand, als tuin-aanleg geschikt. Op het midden-gazon zal men kun nen bewonderen diverse mooie kas-planten als bromelia's, anthuriums, epiphyten op boomstammen, in bloei-getrokken spirea enz. Een der mooiste punten van de tentoon stelling wordt een heuvel, waarop geplaatst een koepel met indirecte belichting in een zeer fraaie omgeving van de schoonste bloe men. Ook de hellingen van dezen heuvel zullen zeer fraai beplant worden met azalea rustica, azalea mollis en nieuwe soorten. Dat er ook Aalsmeersche inzendingen zijn spreekt vanzelf. De allerbeste kweekers brengen hier hun mooiste producten naar voren, zooals cyclamen, begonia's, horten sia's, het geheel in groote nuance van kleu ren. Het buiten-terrein zal als altijd bijzonder Ingericht worden met een vijver in het mid den, waaromheen de mooie Engelsche rots steen is gegroepeerd en waartusschen een waterval ontspringt, welke zich in den vij ver stort. Tusschen de rotssteenen komen de rots-coniferen en bloeiende rotsplanten mstëm He aankomst van Z. K. H. Prins Bernhard aan het ministerie van Econo mische zaken in Den Haag, waar Z. K. H. als lid van den economischen raad in de nieuwe samenstelling, de installatie van dezen raad bijwoonde. op fraaie en natuurlijke wijze geplant in groote verscheidenheid van vorm en kleur. De meeste groote kweekers op dit gebied uit het geheele land zenden hier in. Verder zul len op het buiten-terrein nog stands aanwe zig zijn voor den verkoop van kunstmest stoffen, tuinmeubelen, week-end huisjes, ge reedschappen enz. Ook de bijen-stand zal niet ontbreken. t Dat de „Primavera" een groote belang stelling waard is, moge o.m. blijke uit het feit, dat zeer vele buitenlandsche juryleden, zoowel uit Engeland, België, Frankrijk als Duitschland, zich zelf hebben aangeboden om te komen keurern Residentieorkest met Moiseiwitch. Prof. Szell leidde gisteravond het Resi dentieorkest in Rotterdam, dat voor de Con cert-Vereeniging „Eruditio Musica" hetzelf de program bracht dat den dag tevoren op het Diligentia-concert in Den Haag was uit gevoerd. Twee overbekende werken, de „Pastorale" van Beethoven en Tsjaikowsky's pianoconcert in bes werden onder Szell's leiding met een summum van klankverzor ging en raffinement uitgevoerd, zoodat ze ondanks hun overbekendheid toch weer in staat waren de goed gevulde Doelenzaal in verrukking te brengen, hetgeen vooral tot uiting kwam in het ovationeele applaus na Tsjaikowky's concert. Hierin werd de solo partij vervuld door den Russischen pianist Moiseiwitch, een ontzaglijken virtuoos die deze pathetische muziek' met alle voort varendheid speelde die haar toekwam en met 't orkest een prachtige eenheid vormde. Daar de uitvoering in Den Haag reeds uit voerig door ons werd besproken, kunnen wij ditmaal kort zijn. Tot slot volgden nog de elf variaties van prof. Szell, die hij als zeventien-jarige knaap schreef, een jeugd werk, dat wel eenigszins in de verdrukking kwam tusschen de beide reuzen, waar het mee op een program werd vereenigd, maar dat als staaltje van knappe compositiekunst de aandacht waard was. Dirigent en orkest werden na afloop door de zaal staande in triplo gehuldigd. Tengevolge van een misverstand vermeld den wij, dat gisteren bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen ir. Kluytmans naméns de familie een woord van dank is gesproken door den heer Verbist Dit is echter geschied door den heer G Kluytmans uit Oegstgeest, een broer van den overledene. ROTTERDAM, S Maart. Geslaagd voor het carwlldaataexaraein in de economische weten schappen de heeren J. H, Roozenboom en H. van Seyen. Hooger dividend vastgesteld. In de gisteren te trecht gehouden gewone jaarlijksche algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Meelfabrieken der Ne derlandsche Bakkerij te Rotterdam werden de balans-, verlies- en winstrekening en overige jaarstukken Zie ons Ochtendblad van 10 Februari goedgekeurd en overeenkomstig de bestuursvoorstellen het dividend vastgesteld op 8 (v. j. 6) en een omzétpremie van 12% (v. j. 10) cents per 100 K.G. over de van de ven nootschap afgenomen bloem- en meelproducten. De beide aftredende commissarissen, de hee- ren G. C. Mulder en G. K. Schoep, werden her- kozen. In de te Utrecht gehouden Buitengewone Al gemeene Vergadering van Aandeelhouders der N.V. Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij gevestigd te Rotterdam werd de voorgestelde statutenwijziging aangenomen. Evenals vorige jaren zal de Rotterdamsche Voetbalbond ook dit jaar tijdens de Paascn- vacantie een schoolvoetbaltournooi doen houden. Het tournooi zal 4 groepen omvatten; de indeeling is als volgt: Categorie I: scholen voor hooger-, middelbaar-, nijverheid- en lager onderwijs; categorie 2: scholen voor uitgebreid en voortgezet lager onderwijs; categorie 3: scholen voor gewoon lager on derwijs en categorie 4: scholen voor buiten gewoon lager onderwijs. De elftallen worden in groepen inged^M en wel als volgt: groep A: leerlingen vajgpB t.m. 21 jaar; groep B: leerlingen van 18 Jaar; groep C: leerlingen van 14 t.m. 15 jaar; groep D: leerlingen van 12 t.m. 13 jaar; groep E; leerlingen van 11 jaar af alleen van scholen voor G.L.O. De wedstrijden voor categorie I worden gespeeld op Dinsdag 19 April Woensdag 20 April, Donderdag 21 April en Vrijdag 22 April. Categorie 2, 3 en 4 spelen op Woensdag middag 13 April, Donderdag 14 April, Zater dagmorgen 16 April, Dinsdag 19 April en Woensdag 20 April. Gisteravond om kwart vóór acht is de 21-jarige dienstbode A. P. Kuyten, wonende Mecklenburglaan in de Hof laan, terwijl zij op haar fiets zat, aangereden door een luxe auto bestuurd door den 43-jarigen chauffeur L. K. wonende Zeemanstraat. Zij kwam te vallen en kreeg verwondingen aan het lin kerbeen. In het ziekenhuis aan den Cool- singel is zij ter verpleging opgenomen. De commissaris van politie van de 3de afdeeling verzoekt den twee wielrijders die achter de dienstbode hebben gereden, als mede anderen getuigen zich te willen melden aan het bureau Hoflaan voor het geven van inlichtingen. In de middagzitting heeft het tweede paar tje terecht gestaan, allereerst de 23-jarigc koopman C. H. recidivist en gedetineerd. Kort na zijn aankomst te Amsterdam heeft de chauffeur W. dezen verdachte, dien hij kende uit de openluchtgevangenis te Veen- huizen, ontmoet en al dadelijk was hij bereid mee te doen. Er werd in de gauwigheid nog even een vrouwelijke kennis voor dezen koopman opgescharreld en met de eerste ge huurde auto, een Pontiac, vertrok het gezel schap uit de hoofdstad. Van het aantal auto's dat in weinig weken verduisterd werd, had deze verdachte er drie voor zijn rekening genomen, maar van de opbrengst van de an dere verduisterde wagens heeft hij evengoed zijn aandeel gehad. Ook deze verdachte leg de een volledige bekentenis af. Nadat ook in deze zaak de getuigen waren gehoord, heeft het O. M. het aandeel van dezen verdachte iets minder achtend, dan dat van W., een gevangenisstraf gerequireerd van 2 jaar en 6 maanden. De laatste verdachte is de 24-jarige naai ster G. B. uit Amsterdam, gedetineerd, die evenals de dienstbode P. van het geld van de verduisterde auto's goeden sier had ge maakt en daarom zich aan heljng had schul dig gemaakt. Verdachte voerde aan, dat zij door H. uit- genoodigd was geworden op een autoritje. Ze had gemeend, dat dit slechts een kort ritje zou zijn, maar H. had haar daarna be let weer naar haar woonplaats terug te keeren. Het O. M. heeft dit verweer verworpen, omdat gebleken is, dat de beide dames eenigen tijd alleen in Amersfoort zijn achter gebleven, na door de mannen ruimschoots van geld te zijn voorzien, omdat de beide -mannen eenige bezoeken wilde afleggen bij vrienden uit Veenhuizen. Drie dagen zijn zij samen in Amersfoort gebleven, zonder dat deze verdachte eenige poging heeft gedaan om weer naar huis te gaan. Nadat de mannen zich weer bij de vrouwen hadden gevoegd is het leventje op dezelfde wijze voortgezet. Het O. M. eischte tegen haar 10 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de preven tieve hechtenis. Uitspraak 17 Maart. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Zitting van 3 Maart. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: K. M. V., 49 jaar, zonder beroep, wegens poging tot zware mishandeling zij had een buurvrouw met een bijl gedreigd tot een Algemeene jaarvergadering. In de Tivoli-bovenzaal heeft de R. K. Middenstandsvereeniging gisteravond onder voorzitterschap van den heer W, H. J. van Mansum haar algemeene jaarvergadering gehouden. Een bijzonder woord van welkom werd toegeroepen aan den rechtskundig adviseur mr. R. H. Hoogeweegen, die, na van een langdurige ziekte te zijn hersteld, voor het eerst weer een algemeene vergadering bijwoonde. Door den geestelijk adviseur, Rector H. J. Kuyper, werd een 15-tal nieuwe leden met een toepasselijk woord geïnstalleerd. Hierna werd door den secretaris, den heer Alb. Steeman, het jaarverslag over 1937 uit gebracht. In de inleiding daarvan moest hij constateeren, dat de opleving in de haven aan de massa, welke het kooperscontingent levert voor het middenstandsbedrijfsleven, vrijwel voorbij is gegaan Het steeds meer veld winnen van de ordeningsgedachte vindt dan ook grootendeels zijn oorzaak in de demonstratie van de verhoudingen, zooals deze in 1937 bleken te bestaan. Is het voor ons katholieke volksdeel, dat reeds jaren voor ordening ageerde, aangenaam te mogen constateeren, dat zoovelen haar voorbeeld gaan volgen, aangenamer zou' het zijn ge weest, indien wij al een stuk verder waren. Eu wij mogen hopen, dat die standgenooten die reeds ten deele geslaagd zijn in hun branche ordening te scheppen, daarbij niet zullen rusten, maar paraat zuilen blijven, niet alleen om te behouden, wat zij verwonnen, maar ook om hun strijdende broeders te hel pen, opdat de massale overwinning spoedig een voldongen feit zij. H& de voornaamste gebeurtenissen in de Vereeniging te hebben gereleveerd, bespreekt het verslag de acties van algemeenen aard, waarbij de vereeniging ten nauwste was be trokken: de actie van het comité Herlevend Rotterdam", de toepassing der distributie maatregelen, de leverantie aan officieele instellingen, de levensmiddelenraad en de electriciteitstarieven. Afzonderlijk maakt het verslag melding van de met succes bekroonde actie om „St. Homobonus" voor Rotterdam te behouden. Wat echter teleurstelling deed ontstaan, is, dat de inschrijving niet beperkt is tot katho liek georganiseerde bouwpatroons. Het zou, naar veler meening, een fraaie geste zijn geweest van het bestuur van St. Homobonus, 'indien het de bepalingen, die gelden voor rekenplichtige besturen, ook op St. Homo bonus van toepassing had verklaard. Evenals vorige jaren is de geheele dsitribu- tie voor het crisis-comité weer in midden standshanden gebleven, ja zelfs is deze uitge breid tot heerenkleeding. In het najaar werd ook de distributie van goederen voor net spaarsysteem ter hand genomen. Ten aanzien van de electriciteitstarieven werd bereikt, le. dat medio 1937 een tariefs verlaging inging; 2e. dat het nieuwe tarief in October reeds eenigszins gewijzigd werd ten voordeele van de kleinere verbruikers; dat nog verdere maatregelen voor verdere wijzi ging genomen zijn, waarvan in 1938 de resul taten zullen blijken. Het „frappez toujours" heeft in 1937 ook zijn deugdelijkheid bewezen ten aanzien van de verlaging van de zakelijke belasting op het bedrijf, die vooral voor de klem-industrie van groote financieele beteekenis is. Medio October werd de eerste z.g. stoom cursus voor het middenstandsdiploma geopend, die de gelegenheid biedt aan ieder, jong en oud, gevestigd of aspirant midden stander, zich die bekwaamheid eigen te ma ken, die hem in staat stelt met succes het examen af te leggen. Een speciale commissie uit het bestuur Is belast met het beheer van dezen cursus. Het op hooger peil brengen van de ontwikkeling van den geheelen middenstand vormt een zeer groot onderdeel van haar toekomst plannen. Het Middenstandsbesturencollege stond dit jaar onder de stuwende leiding van den voorzitter der R.K. Middenstandsvereeniging. Wat betreft de afvaardiging in de Kamer van Koophandel kan met genoegen worden geconstateerd, dat deze met een lid is uitge breid. Behalve de aftredende heeren Schui ten en Dessing, trad de heer J. Engels de Kamer binnen. In het Rotterdamsch Borgstellingsfonds waren met den he^r Van Doorn de belangen van den R.K. middenstand voldoende veilig. Dat 60 pet. der aanvragers niet of niet vol doende boekhoudt, bewijst, dat ontwikke lingscursussen geen overbodige luxe zijn. Na de diverse instellingen van de veree nlging te hebben besproken als Voorschot- fonds Commissie van Bijstand, Santos, Han delsavondschool (wier leerlingental steeg van 142 tot 152) en orgaan, aandacht te heb ben gewijd aan de K.J.M.V. en de personalia, o a de benoeming van den heer Van den Brule tot Kamerlid, besluit het verslag met een krachtige opwekking om door verster king van stands- en vakorganisaties onzen invloed bij den opbouw van de nieuwe samenleving te vergrooten. Het verslag van den secretaris werd met applaus ontvangen. Vervolgens kwam de penningmeester, de heer C. Groenewegén, met zijn financieel verslag, dat blijk gaf van een krachtig finan cieel beleid gedurende het afgeloopen jaar De achterstand in de contributiebetaling is practisch opgeheven. De orgaan-gulden is veel beter binnengekomen, doch moet alge meen worden. De exploitatie van het orgaan heeft echter weer een belangrijk tekort voor de vereeniging opgeleverd, weshalve naar een andere oplossing hiervoor is gezocht. Onder dank voor het gevoerde beheer werd de rekening en verantwoording over 1937 gesteld in handen van een kascommis sie, bestaande uit de heeren Hilhorst, Schef fer en Waterreus. De begrooting voor 1938 werd op een be drag van 6800 aan inkomsten en uitgaven goedgekeurd. Daarna werd besloten om goedkeuring te hechten aan het voorstel van het bestuur inzake de exploitatie van het orgaan. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren P. J. M. Luyke, J. A. van Mil en Alb. Steeman bij acclamatie werden her kozen. In de vacature, ontstaan door het be danken van den heer C. J. A. Lokin, werd gekozen bij enkele candidaatstelling de door het bestuur voorgedragen heer R. Steens. De voorzitter sprak vervolgens een har telijk afscheidswoord tot den heer Lokin, lid van het bestuur sinds 1928, die op zijn beurt bestuur, leden en vakgroepbesturen dankte voor de ondervonden vriendschap en sympathie. Na een korte rondvraag, waarbij nog eenige punten ter sprake kwamen, o.a. het binnenkort uit te geven ledenboek, werd de vergadering gesloten. gevangenisstraf Van 2 maanden, doch voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. C. B., 20 jaar, kraanmachinist te Heerjans- dam, wegens het aan zijn onvoorzichtig rijden te wijten hebben, dat de door hem bestuurde motorfiets in aanrijding was gekomen met een voetganger, die dientengevolge een her senschudding had bekomen, tot 20.boete, subs. 20 dagen hechtenis. In de zaak van L. T., 30 jaar, tremmer en B. v. L., 30 jaar, stoker te Vlaardingen die terecht gestaan hadden wegens insub ordinatie zij hadden te Lissabon als op varenden van het Nederlandsche s.s. Rozen burg verzet gepleegd tegen den kapitein en door hun gedragingen diens vrijheid van be wegen op de commandobrug belemmerd heeft de rechtbank een onderzoek gelast van de reclasseeringsmogelljkheid van verdachte van L. Mr. O. de J., 38 jaar, koopman te Dor drecht, wegens oplichting verdachte had zich valschelijk voor advocaat uitgegeven en ƒ1.50 gevraagd en ontvangen voor deur waarders- en procureurskosten in een echt scheidingsprocedure, die, naar hem bekend was pro deo werd gevoerd tot 3 maanden gevangenisstraf. C. I. F. S., 33 jaar, pensionhoudster, we gens overtreding van art. 250bis van het W. v. S., tot 1 maand gevangenisstraf. M. C. B., 40 jaar, pensionhoudster, wegens eenzelfde overtreding, tot 3 maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. J. W., 23 jaar, loswerkman, gedetineerd in de strafgevangenis, wegens diefstal van om streeks 40 fietsen, tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden, met aftrek van het voorarrest. A. J. S., 21 jaar, boekbinder, gedetineerd, die den vorigen verdachte bij zijn diefstallen behulpzaam was geweest, tot een gevange nisstraf van 6 maanden, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. A. N. B., 32 jaar, expeditieknecht, ge detineerd, eveneens wegens medeplichtigheid aan diefstal van fietsen, tot een gevangenis straf van 8 maanden, met aftrek van het voorarrest en met de bepaling, dat 4 maan den van de straf voorwaardelijk zal worden opgelegd. G. R., 33 jaar, rijwielhandelaar, wegens he ling van de door de vorige verdachten ge stolen fietsen, tot een gevangenisstraf van 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. A. C. van C., 21 jaar suikerbakker, ge detineerd, ook wegens heling van fietsen, tot een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek van het voorarrest en met bepaling dat 3 maanden van de straf voorwaardelijk worden opgelegd met een proeftijd van 3 jaar. W. F. J., 23 jaar, melkbezorger te Hille- gersberg, die terecht gestaan heeft, wegens heling van een fiets, werd vrijgesproken. Wie dit bord voor zich ziet moet x t r a voorzichtig zijn, want hij nadert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan!) Aangfiten van 3 Maart 1938. BEVALLEN: A. Bakker geb. Grijs d. H. M. Seiker geb. Klip z. M/ C. E. v. d. Honing geb. Tlebout z. F. V. Ast geb. v. d. Velde d. L. H. Kok geb. Timmermans d. P. M. Oosterbroek geb. Broeren z. J. M. v. Harten geb. Zwijnenburg z. J. Honcoop geb. Mus z. C. A. M. de Brabander geb. v. Baaren d. P. v. Elderen geb. Boekee z. W. M. H. Jor- ritBrna geb. de Rooij z. L. Moolenaar geb. Pet- •eb. Schroef z H. Stêhouwer geb. Loendersloot I. A. S. Meertens geb. Hekking d. S. Rochat geb. Sleewits d. M. C. Horstink geb. Klaver rijk d. ONDERTROUWDH. J. Marcus jon. 23 j. en T. Ltadt jd. 24 J., Math, weg 46c W. J. van Oeffel jm. 24 J. en W. M. Becker Jd. 19 j., R. Rottekade 131/8 G. Okkeman jm. 27 J. en J. van de Velde jd. 25 j., Lischstr. 32a P. W. Otite jm. 24 .1 en B. van Schalk jd. 27 j., Nw. Oroosw. weg 58a F. W- v. Reeuwijk jm. 34 J. en S. J. Hagens ges. 28 j-, Geertsemastr. 7a. A. W. v. d. fteüden Jm. 24 j. en A. T. de Jd. 23 J., IAsse C. J. Rütor jm. 23 j. en A. E. van Eljk Jd. 18 j.. Sleurt, eteteag Tb W. A. Ryja- dijk jm. 24 j. en W. E. Paa.nis jd. 21 j., Dordrtsolie- laain 85-b C. Rysterborgh we-dr. 33 j. en A. M. Mager wed. 33 j., Streve'lsweg 60b J- J. Scn&u- hulzen jm. 19 j. en A. Siegers jd. 16 j„ Nw. Binnenweg 442a J. J. Speekenbttok Jm. H J. pn M. Dorst jd. 32 j., Roseetr. 330a H. v. d. Spek jm. 27 j. en J. v. d. Lelij jd. 21 j., Bruijnstr. 84a L Th Spruit jm. 28 j. en F. P. Ka-ppetijn jd. 32 j.,Nassaustr. 46a H. J. A. van Veen jm. 27 J. en T. Geuze jd. 30 J., Speelmanstr. 18c A. Vermeulen jm. 26 j. en G. van Sohaijk jd. 26 j., Leeuwens'telustir. 35 R. Viseer jm. 26 j. en J. J. AJewjjn jd. 25 j., le Wandeloorddw.atr. 22 P. de Visser jm. 19 j. en C. Rooi jd. 20 J., Atjehstr. 72b P. J. G. Vonk jm. 27 j. en M. H. Havdenbol jd. 28 j., Rosestr. 18b J. v. d. Werf Jm. 23 j. en C. Zevenbergen jd. 18 j., Katendr.str. 74a H. J. Amen jm. 27 j. en N. v. Straten jd. 23 j., Ruitotr. 92c J F. de Boeck jm. 25 j. en E. Muller jd .21 j. Mauritsstr. 4b A. Bóers Jm. 31 j. en W. E. Houthuis jd. 22 j., HiUegersberg L. P. Bos jm. 25 j. en L. van Es jd. 20 j., G. V. d. Ldndestr. 7 C. Essenberg jm. 22 J. en A. M. van Kesisel jd. 19 j., Bloemfontelnstr. 63a P. J. Fruijt v. Hertog Jm. 25 j. en C. van Rhee jd. 20 j., KamperfoeUestr. 4b N. A. Hagenaar jm. 18 j. en E. Ohr. P. Walters jd. 18 j„ v. d. Werffstr. 13b A. Jansen jm. 30 j. en N. Verbrugge ge«. 31 j., Potebakkerssteeg 18a A. Ju jm. 30 j. en I. M. J. Bom jd. 35 j., Zaagmolenstr. 176 T. Middelkoop Jm. 21 j. en A. Krijgsman Jd. 17 j„ Nüverheidstr. 56a C. Kool jm. 19 j. en J. Elvers jd. 20 J., R. RottekaHe 63 K. L. A. v. d. Leeuw jm. 31 j. en M. W. H. Topp jd. 29 j., Maastricht H. J. Oorbeau jm 25 j. en J. M. Jooese jd. 19 j., Rös Manzstr. 108a G. H. F. Ellerkamp jm. 22 j. en D. van I-enten }d. 21 J.. Eleonorastr. 23c Chr. Fongers jm. 41 j. en W. J. M. de Vries jd. 31 j., N. Havensteeg 9 M. L. Gouweloos jm. 33 J. en D. Kroes jd. 35 j., A. Dekenstr. 5 G. I. Groenewegen Jm. 33 j. en G. Viseer jd. 19 J., Dorpsweg 239 C. Hartman Jm. 25 j. en M. de Keijzer jd. 24 j., Nt)verheidstr. 40a J. A. v. 't Heen jm. 26 j. en N. M. Offerman jd. 30 J.. Marentakstr. 69c M, van der Hof jm. 29 j. «n C. A. Fvnand Jd. 28 J„ Bree 17a A. L. F. Hoogendij'k jm. 28 j. en E. C. A. H. S ij bel jd. 30 J., Spartaatr. 36 J. C. Houtman jm. 25 j. en S. J. C. v. d". Meer jd. 27 j., Rembrandfstr. 11a H. de Jong jm. 31 j. en M. Kruit jd. 26 J., Oppert 92a H. E. Lagerman wedr. 32 j, en J. P- F. Dartée jd. 19 j., Zwaanshals 5a K. C. v. d. Lingen jm. 24 j. en C. Nederveen Jd. 23 J., Boe- zamsmgel 5a P. S. Luittik ges. 34 j. en A. v. Zanten ges. 33 j., v. 'd. Duynstr. 14b P. J. A. Magnin jm. 26 j. en N. Gebuis jd. 23 j., Raep- horststr. 102b X. van Onlangs jm. 27 J. en E. Lynguiris jd. 29 J., St. Lanrensstr. 19 A. Ooie jm. 42 j. en A. C. Hoogerwerf jd. 37 j., SchJet- baanetr. 32b F. G. Sonders jm. 24 j. en W. A. Blonk jd. 24 j., Vriendenlaan 19c A. Volwenk jm. 30 j. en m'. Visser jd. 24 j., Vtesehersdfjk 24 D. P. Voshol Jm. 27 j. en R. van Katwyk jd. 23 J., Gr. HWedijk 173a D. Waasdorp jm. 19 j. en A. H. Molleste jd. 16 j., Nw. Rubensstr. 24a J. Buth jm. 28 j. en J. Oosthoek jd. 26 j., Narcis, senstr. 59b H. W. C. v. Veenendaal jm. 30 J. en A. M. v. Maastrigt jd. 29 j., W. v. Haem- stedestr. 29 J. Th. Mahieu jm. 27 J. en E. A. de Rooij jd- 21 Treubstr. 12a. Een fiets werd gestolen ten nadeele van A. P. B. uit de Exercitiestraat, welke fiets stond voor diens woning. Uit de Adrianastraat werd een rijwiel ontvreemd ten nadeele van C. L. II. V., die in genoemde straat woont. Nog werd een fiets gestolen, welke fiets stond voor hot postkantoor aan den Cool- De uitslagen van de voor de K.B.B.R.-com- petitie gespeelde bridge-wedstrijden luiden: Ambaro IRobaver 2 3426, De Grens- Tw. Bank 1 3021, Mullerco 2Amst. Bank 2 51—11, Postal Builders—Robaver 4 31—18, Pechvogels—G.T.D. 2628, Cats 1—Ervea 2 4319, Müllerco 3Heinekens 2 3712, Cats 2—A.K.V.W. 37—27. In verband met den aanleg van een straat in het Plaswijckpark, welke een tweede ver binding zal vormen tusschen de Berglust- laan en den Heer Vrankelaan, stellen B. en W. den raad voor daaraan den naam te géven van Parklaan. Daar ook in Schiebroek een Plaswijcklaan bestaat, waaraan voor een gedeelte volks woningen staan, komt het B. en W. niet ge- wenscht voor aan de nieuwe straat, waaraan woningen voor beter gesitueerden zullen ver rijzen, den naam te geven van Plaswijcklaan. Ook zou er groote kans bestaan voor ver warring. De bedoeling is, dat de Parklaan zal be ginnen bij den Straatweg en eindigen bij den Heer Vrankelaan, terwijl de weg beginnende aan het einde van de Heer Vrankelaan (op den hoek bij de tennisbanen) en eindigende bij den Ringdijk, den naam van Plaswijck laan zal behouden. Voorts Wordt den raad voorgesteld, den naam van den Korteweg te wijzigen in „Prin ses Beatrixweg", zulks met ingang van een door B. en W. nader te bepalen datum. In de raadsvergadering van 28 Januari j.l. is in beginsel besloten tot het verleenen van medewerking voor den aanleg van een straat in het Plaswijckpark, onder bepaling, dat door de stichting geen bijdrage in het fonds voor stadsuitbreiding behoeft te worden ge stort, behoudens voor de rioolbemaling door de gemeente Rotterdam. Daartegenover werd als voorwaarde gesteld, dat voor rekening van gemelde stichting een strook van den tuin van het hoekhuis aan de Berglustlaan („de Drie Populieren") zal worden aange kocht, eventueel onteigend, en een brug van 12 meter breedte zal worden gebouwd in de plaats van de houten brug, verbindende de Berglustlaan en de Plaswijcklaan. Voorts zal de stichting afstand doen van al haar aanspraken en rechten op schadever goeding welke zij tegen de gemeente HiUe gersberg geldend zou kunnen maken in ver band met de bestemming van hare gronden In het Plaswijckpark voor meer dan een derde gedeelte tot' plantsoen, als aangewezen in het herziene groot-uitbreidingsplan of in het daarvan bij raadsbesluit van 28 Januari 1938 voorloopig vastgestelde wijzigingsplan. Aan den raad wordt voorts medegedeeld, dat een ontwerp-overeenkomst is opgemaakt, die den raad ter bekrachtiging wordt aange boden, in overeenstemming met de algemeene regeling vervat in de bij raadsbesluit Wsn 30 October; 1030 vastgestelde verordening, hotfaenrté atgérnèene bepalingen bouw-exploitatie brengen van gronden door particulieren. lif> Het advies van de commissie voor den tech- nischen dienst en het grondbedrijf, welke nog omtrent het ontwerp der overeenkomst moet wórden gehoord, zal in de raadsvergadering worden medegedeeld. In de tweede ronde wist Hagenaars remise te houden tegen den titelhouder Janneman, Coster kroop tegen Ham door het bekende oog, daar Ham een eenvoudige drie om een overzag. De partij werd remise, eveneens de ontmoeting Olsenv. d. Waals, waarin Olsen fraai P leverde en Blom—v. d. Bergh, waarin t sent dat eerstgenoemde beter stond. Roosten— De partijen de Haas—La Rondelle, Boosten Idzerda en V. d. Doe—Th. van Pr°°^ Hcn afre onderbroken en zullen Dinsdag woiu. afge speeld. Het a.s. Zondagmiddagconeert van het Re sidentie-orkest op 6 Maart, zal onder leiding staan van prof. Georg Szell. De jeugdige vio list Theo Olof zal 4in medewerking ver leenen. Het programma luidt als volgt: ouv. „Die verkaufte Braut'Smetana; vioolcon cert in D dur, Brahms; symphonie no. 1, Brahms. Bii een onderzoek dat door de politie werd Ingesteld aan de Merwehaven trof men toe vallig een man aan, t.w. den 36-1 muge win- keiier M. uit Schiedam, die in het bezit bleek te zijn van 31 boekjes ongebanderol- leerd sigarettenpapier. De man werd over geleverd aan de ambtenaren der invoerrech ten en accijnzen. Wegens gebrek aan financiën heeft men de spijskokerij dit jaar eenige weken eerder moeten stopzetten dan andere jaren. Deze winter is n.l- f 400 minder ontvangen dan het vorige jaar- GEHUWD: L. A. Seileger jm. 29 J. en A. J. Schlahmilch jd. 24 j. OVERLEDEN: L. Samson vr. v. P. A. Vlss®!" 53 j. J. P. de Zeeuw wede. v./ J. D. Gotz 79 j. M. Vos d. 8 j. M. F. V. d. Est 11 m. J. M. Brakke m. van A. Meijer 76 j. P- W. Hagner ongeh. m. 25 j. G. C. Tuck wede. v. C. Fitsch 71 J. J. A. H. v. d. Wielen z 11 d. M. L. Janse m. van J. de Jonge 62 j. A. A. v. d. Horst ongeh. vr. 77 j. E. T. Korpershoek vr. van P. G. Broekman 58 j. D. Spoel vr. van A. v. d. Vaart 26 j. M. v. Kleef gesch. vr. v. G. Teegelaar 59 j. M. G. Kerklaan wede. v. W. L. Vermaes 77 j. C. J. Mast wede. v. H. E. Leussen 84 j. J. G. F. Jacobus, z. van G. Borsten en J. van der Ree. Lambrecht ongeh. m. 67 j. A. v. Raffen m. van H. M. Engelbert 38 j. J. de Hek m. van J. M. P. de Korte 49 J. W. H. Baljon m. van W. H. v. Weenen 63 j. Voorts als levenloos aangegeven: M. F. Bout geb. Ronacher d. T. Coendera geb. v. Rooijen z. SPOORWEGOVERGANGEN Het komt dikwijls voor, dat de spoorweg overgang aan den Blindeweg zeer lang ge sloten blijft voor het publiek. De gemeente had zich tot de Ned. Spoorwegen gewend om hierin verandering te brengen. Medege deeld is nu, dat het spoorwegpersoneel is opgedragen de belemmering van het verkeer zoo kort mogelijk te doen duren. BOUW HORDIJK. Aan den heer W. Ouweneel te Barendrecht is bouwvergunning verleend voor drie wo ningen aan den Hordijk. Deze dijk is nu bij kans volgebouwd. DIERENMISHANDELING Door enkele ingezetenen was een hond, welke men in een zak met steenen had ge^ daan, in het water geworpen. Echter bleek een en ander nog niet zwaar genoeg te zijn, De hond bleef met zak en al rondzwemmen, De gemeentepolitie heeft procesverbaal op gemaakt. BURGERWACHT De IJsselmondsche Burgerwacht zal op 24 Maart a.s. een groote oefenmarsch houden. Verzocht wordt aan te treden bij den water toren om 7,30 uur. VOETBAL. Door de elftallen van de R. K. voetbal- vereeniging T. O. G. alhier, zullen a.s. Zon dag de volgende wedstrijden gespeeld wor den. Thuis: T. O. G. 1—Pioniers 1, aanvang 2,30 uur; T. O. G. 2Vlaardingen 2, aanvang 12,30 uur. Te Rotterdam: Pioniers 3T. O. G. 3. DE STILLE OMGANG. Voor deelname aan de Stille Omgang kan men zich als nog opgeven bij een der onder staande adressen, waar tevens lidmaatschaps- bewijzen zijn te verkrijgen: P. v. d. Burg Pzn., Rodenr.weg; P. v. d. Burg Gzn., Noordeinde; H. Wijsman, Noor dersingel/P. C. Planken, Noordeinde. BURGERLIJKE STAND. GEHUWD: L. v. d.' Liefde 34 j. en M. H. Snijders 28 j. ARBEIDSBEURS. Op de Gem. Arbeidsbeurs staan in totaal 264 personen als werkzoekenden ingeschre- BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrik C., zoon van M. Saveur en M. Rietveld. ONDERTROUWD: G. v. d. Dool, 30 jaar en J. de Gier, 24 jaar P. Leendertse 35 jaar en J. Terlouw, 33 jaar. GEHUWD: F. T. Zoutman 28 jaar en M. Hooykaas 25 jaar D. Gelderblom, 25 j. en C. J. Oskam, 23 jaar. ORANJE BOVEN In een vergadering van Oranje Boven zijn gisteravond plannen gemaakt omtrent de viering van het a.s. 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin- Men heeft thans defini tief besloten tot een allegorischen optocht en een feest, waartoe een commissie in het leven zal worden geroepen. Van den heer Adriaens was bericht inge- gekomen, dat hij zijn functie had neergelegd. HOTEL „Let u er maar niet op mijnheer, we heb ben eenige naijverige mensehen onder ons personeel 1"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2