schoonmaaktijd MAANDAG 28 MAART 1938 HET SCHEEPVAARTVERKEER IN DEN NIEUWEN WATERWEG. WAT DE RADIO MORGEN GEEFT. FAILLISSEMENTEN UITLOTINGEN MARKTBERICHTEN, RIVIERTIJDINGEN, HANDELSBERICHTEN GRANEN, MEEL, ZADEN. Geautoriseerde vertaling naar Engelsch van HERBERT ADAMS. Een scène uit „Asniodée" van Francois Mauriac, waarvan de tooneelgroep „Het Masker" hedenavond in den Stadsschowvburg te Haarlem een opvoering zal geven. 4 PCT. BELGIE 1932- Trekking van 25 Maart 1938. In aansluiting aan het reeds gemelde publi- ceeren wij hieronder nog de met frs. 25.000 be taalbare series: 105.419 119.524 120-318 134.332 144.672 152.428 171.809 181.710 183.666 188.606 193842 206.573 222.706 224.866 240.426 245.998 251.068 270.151 271.205 295.729 DUITSCHLAND: s. LouwerzeeEmanuel, Nooltgedacht; Armand, Sandtke; Aggi, Riemens; Maria, Bonis; s. Ludwig; Henriette, Eichler; Walsum 8, de RoovAnna, HoenderopAnton Hugo, Pickaart; Janna Cornelia, Schouten; Oom Engel, de Ruiter; Synthese, Jongen; Pieternella, Hoegee. Risico, v. borsten; Karlsruhe, Brandt; Rijn Sche'de 6, v. Daele; Borussia, Schroth; Helga, Behrens; s. H. ..euerburg 4; Izar, Boel- len; Leys, Schwinger; Theresia, Ipelaar; Mars, Boellens, Borgir. J. v. Gooyen, Hamelinck; Brahms. Platteachorre; Hildegrim, Milder; s. Disponibel; Hnna Maria 2, Maas; Vesilia 2. Sel- lenslaghMachiensteen 19, v. SantenDankbaar heid, v. d. Adel; Rival, v. Vijven, s. Rinda; Bin nenvaart 29, Wieringa; s. Vingriir, Mol; Bach, Garter; Nothung, Verbeek; Velasques, Otjens; s. JagerswiJkWijkdienst 17, Tempelaar; s. Een dracht. Hans en Georg, ThieleStella Maris, Boon's. JohanAlbert, Camerman s. Meuse Louisae Gonthier; Leonie Marie, Stoop; Luik, Huysman; Trois Frères, Lugthart; s. Mazarin; Theodoor Johan, Vos; Grace de bieu, Nauwe- laers; Nautilus 9, Corstanje; Ne Coiffe, v. Wise- hael; Johanna. Sanders; s. Credo; Neptun 59, Hammer; Dokkum, ter Steege; Hendrika, Bur gers; De Hoop, Schouwstra; s. Roelfina, Dickens; Dibeno, -Hoff; Elisa, de Priester; Eras 2, Scholls. Sebaja; Result, Wijnen; Badenia 63, Erichs. KnockeTaxandrië, v. HulstSt. Antoine, 'Segaert; Zeebrouw, Vertongen. ROTTERDAM (Gem, radiodistributie). Programma 1: Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: 8.00 Keulen 10.20 Parijs R. 11.05 Radio P.T.T. Nord, gramofoonplaten 11.20 Parijs R. 12.20 Ned. Brussel (322 S® 1.20 Keulen 2.05 Danmarks Radio (concert of diversen 3.20 Keulen 4.20 Ned. Brussel (322 M.) 5.55 Fransch Brussel (484 M.) 6.20 Londen R., orkest 6.50 Ned. Brussel (322 M.) of diversen 8.05 Fransch Brussel (484 M.) 9.20 Ned. Brussel (322 M.) 9.35 Keulen 11.20 Danmarks Radio, dansmuziek. Programa 4: 8.00 Ned. Brussel 8.20 Luxem burg, gramofoonplaten 10.35 Londen R., mor genwijding 11.05 id. Orkest 11.20 Droitwich 12.35 Keulen ca. .15 Droitwich 2.20 Lon den R., gramofoonplaten 3.05 id. Orkest 4.20 Droitwich 7.50 Londen R., dansmuziek 8.10 Droitwich. HANSWEERT, 26 Maart 1938. Gepasseerd voor 1 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: s. Telegraaf 3; Adriana, van Laar; Risico, v. d. Ouden; Koophandel, Ver meulen Macte Animo, v. d. PuttenCatharina, Pauwels... Luctor, 1 Jseldijk Cornelia Pieter nella 3, van Guyt; AMSTERbAM: s. Amstel 6; Oxo, Joos; Tapir, Joos; ROERMOND: Clemen tine, Claus; SWALMENEdmond, Rejjniers; VLAARDINGEN; Ardi, Swets; DORDRECHT; Victor, OuwerkerkOp hoop van zegen, Kalis Fourage 3, KoppelaarsARNHEMPieternella, Bezemer; DEN BOMMEL; Adriana, Faasse; 's-GRAVENHAGETemeuzen 2, Siereveld WESSEM: Lisette, KantersKINDERDIJK: Cleo, Oomens; WERKENDAM: Ambulant, de Waal; ALKMAAR: Eben Haezer, Theunisse; DUITSCHLAND; Jacobus, Gouverneur; Ra- wil, DurinckJan Vermeeren, Verschuren; Albi- core, de Ridder; Lisomar, Ceulemans; Erft, Vër- straeten; Elisabeth, de Groot; Naphta 7, Goob; Neeltje, Cornet; Buiten Verwachting, de Korte; Mannheim 186, Neureuther; Voor den» tijd, Kir- net; Fluviale 24, Vermeulen; Express 23, Steeg; Natrix, de RoeckKriemhilde, Schumacher; Rousseau, Blattner; Aleida, Scholing; BELGIë: Cornelia, de Clercq; Res Nova, Vort- hom; Clementine, v. Akkelejjn; Jordaens, Mohl- berg; Eerste Zorg, Dobbelaar; Nihal, Vreugden- hilCarnot, Verduin. Julia, Vranken; Venantio, Verschelden; Johanna Frederika, Kers: Resoluto 2, Rekkers; Dranaco XI, Ligtenberg; Clemen'ine, Broekaart; Toekomst, van Bogaart.Ampllo, v. d. VijverePiejo, van Dijke; Maria, van Dijke; Res Nova, Stolk; Rival, den Outer; Luctor, Ver meer; Johanna, van Schyndel; Era, Verbeeck; Rosalie, Lobbezoo; Marie Antoinette, Sibrijns; Ajadi, Verdoom. Heima, Wendt; Lüneburg, Rchter; Lievin, van Reemortel; Jean, Bal; Fre deric, Willems; Spes Salutis, Blom; Christina Maria, Meeuseen; Maria, van Sabben; Jaro, Nortier; Jenneke Pieternella, de Waal; Cori, Hiby; Re Nova, van Laar; Margarete, Apallius; Eissenfresser, van Houwelingen; Adri, de Boo; Geertruida, Maas; Hf.op op zegen, Waardenburg; Wilhelmina, de Pender; Pannerden, Verkaik; Htmtestroom, Bouterse; Concle, Pelemans; Css- sopé, He Ij ensAnna, de Bot; Valkyrie, Waar denburg; Amtsel 12, v. d. Ree; Familietrouw, Bokhoven7 Gebroeders, de GraafHollandia, v. HerckNorma, v. d. Velde; Analyse, Silvius; Citerna, v. Edixhoven; Mlilheim, May; Albatros 4, Tempelaars; Irene, SeeldraayersMory, de Gres; Koophandel, v. Keulen; Ambulant, Polie. ROTTERDAM, 26 Maart 1938. BUITENLANDSCHE GRANEN. (Weekover zicht van den makelaar in granen J. H. Broedelet) TARWE. De berichten over gunstige vooruit stellen. Sinds zij de laatste maal hier was, was er in dit vertrek niets aangeraakt. Zij had den stand van beiden stoelen heel nauw keurig in zich opgenomen en zij stonden nog juist, zooals zij ze had achtergelaten. Maar dat was nog geen voldoende bewijs. Zij kon niet bij de Tudor roozen zonder een stoel te gebruiken, maar Bill wel. Was hij ook schuldig aan den tweeden diefstal, dan zou hij ongetwijfeld zijn buit op dezelfde plek verborgen hebben, als zulks de eerste maal het geval was geweest. Zij kon niet gelooven, dat hij schuldig was, maar zij verlangde er naar zich te overtuigen, zoodat er geen schijn van twijfel overbleef. Geruischloos schoof zij een stoel naar den muur en enkele oogenblikken later klom zij opnieuw langs den geheimen ladder naar de verborgen schuilplaats onder het dak. Daar stond het leeren juweelenkoffertje, juist als te voren. Zij maakte het open. De cassette de sieraden verder niets. Er waren geen ipiniaturen. Sinds zij de laatste maal hier was, was er geen verdere buit naar deze kamer gebracht. Haar oogen waren inmiddels aan het flauwe licht gewend geraakt en er viel niet aan te twijfelen, dat zij goed gezien had. Opgelucht daalde zij zoo vlug en zoo geruischloos mogelijk weer af naar de koninklijke kamer, waar zij het paneel sloot en den stoel op zijn plaats zette. Het licht uitdoende, opende zij de deur om naar haar kamer terug te keeren. Maar er was iets eigenaardigs, iets vreemds gebeurd. De gang lag nu in volslagen duisternis. Waarom was dat Toen zij hierheen was gekomen, had het licht gebrand, het gewone nachtlicht, dat juist voldoende was om de geheele gang flauw zichtbaar te maken. Nu was er geen licht meer. Wie had dat om twee uur in den ochtend uitgedraaid Waarom was dat gedaan Even bleef zij onzeker staan, Misschien was het lampje doorgebrand. Dat kwam voor, want een lampje ging tenslotte niet eeuwig mee. Maar, terwijl zij nog stond na te denken, hoorde zij iets. Een zacht geluid als van een hand op de betimmering, een eindje verder in de gang. Zij kon dan al angstig geweest zijn tegenover die geheimdoenerij van Ella, maar duisternis en dingen, die zij begreep, konden haar niet bang maken. Vlug en geruischloos begaf zij zich naar den schake laar. Misschien was het een gelukje, dat zij die zoo vlug vond, maar zij wist waar hij moest zitten en voelde met haar hand langs den muur, tot zij het knopje aanraakte. Een lichtschijn, onverwacht helder na die duisternis. Een paar pas van haar vandaan stond Alfred Smith, de chauffeur. Zij keken elkaar verbaasd aan. Evenals zij droeg hij een ochtendjas over zijn pyama. Geen van beiden wisten zij wat zij moesten zeggen, maar Smith herstelde zich het eerst. Iets niet in orde, miss Kan ik iets voor u doen Neen, dank je, zei Minette. Zij stond versteld over deze ontmoeting en wist haar eigen aanwezigheid hier niet zoo gauw te verklaren. Wat doe je hier, Smith Hij kon het beste met een verklaring beginnen. Wel, miss, glimlachte hij. Mr. Johnson had mij verzocht beneden overal de lichten uit te draaien en, toen ik daarnet plotseling wakker schrok, schoot het mij ineens te binnen, dat ik vergeten had dat te doen. Na hetgeen er de laatste dagen gebeurd is, vond ik het beter me maar even te gaan over tuigen. Daarom ging ik naar beneden, maar bij het terugkomen draaide ik ook het licht in deze gang uit. Automatisch als het ware. Ik ging naar de trap, onze trap, voor ik mij herinnerde, dat ik dat niet had moeten doen. Ik kwam terug om het licht hier weer aan te draaien, maar kon den schakelaar niet vinden. Ik zocht er nog naar, toen het licht plotseling weer aanging, en daar stond u Ik ben er werkelijk van geschrokken. Inmiddels scheen hij zijn schrik weer geheel te boven te zijn. Het was een handige verklaring, en bovendien kon zij wel waar zijn. Of mogelijk had hij die te voren al bedacht. In ieder geval leek zijn uiteenzet ting Minette overtuigend toe, aangezien nu ook het wrijvend geluid op de betimmering, dat zij gehoord had, verklaard was. Misschien dat de noodzakelijkheid om een verklaring van haar eigen aanwezigheid te geven haar minder critisch maakte dan zij anders wel geweest zou kunnen zijn. Mijn karaf was leeg, zei ze. Ik wilde juist in de badkamer wat versch water gaan halen. Het is zoo warm, dat ik niet kon slapen. Het verbaasde mij, dat het licht uit was. Laat mij het even halen, miss. Neen, ga maar terug naar bed. Ik zal het zelf wel doen. Heel goed, miss. Dank u. Wel te rusten, miss. Zij hadden op zachten fluistertoon gespro ken teneinde de slapenden niet te storen. Geen van beiden waren zij zich er van bewust geweest, dat een eindje verder een deur heel zachtjes geopend was, zoodat twee oogen juist konden zien wat zij deden, en twee ooren konden hooren wat zij spraken. Minette wachtte tot Smith uit het gezicht was, naar de trap, wcli.j 'naar de slaap kamers van het mannelijk personeel voerd?. Zonder zich nog de moeite te geven om naai de badkamer te gaan, keerde zij zich om en ging terug naar haar kamer, waar zij terstond in bed kroop. HOOFDSTUK XVIII. ONDERZOEK. Hoeveel zegt u, dat die miniaturen waard zijn'? Dat is moeilijk te zeggen. Een of twee ervan hebben mij tien duizend dollar per stuk gekost, anderen niet meer dan vijf hon derd. Ik vermoed, dat sommigen nu meer zullen opbrengen dan ik er voor gaf, en anderen daarentegen weer minder. Het hangt er heelemaal van af, of er menschen zijn, die ze met alle geweld willen hebben. Mis schien dat wij het beste een drie of vier honderd pond per stuk als gemiddelde kunnen aannemen. Lijkt me een massa geld voor een schilderijtje van drie of vier inch in diameter. Honderd pond per inch (Wordt vervolgd).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 3