m i BIOSCOOPNIEUWS. ZATERDAG 16 APRIL 1938 NAAR BUITEN Een noodzakelijke reclit- zetting. DE HEFBRUG. VERZILVERING VAN VAC ANTIE BONNEN. OMVANG DER BELEENING. MUSEUM BOYMANS. J. DEMMENIE NAAR DE RONDE VAN KEULEN. RADIO VOOR ZUIDER-ZIEKENHUIS. KAMPIOENSCHAP VAN ROTTERDAM. 11 VLAARDINGEN. REISBUREAU M. E. G. G. A. ROTTERDAM'S BEVOLKING. pluïmveetentoonstei MAASSLUIS. '«I,. De heer W. H. M. Blaisse, president van de Conferentie H. Nicolaas der St. Vincèntius- vereeniging te Amsterdam verzoekt ons op name van het volgende: In uw blad van Donderdagavond 14 April las ik onder het artikel „Naar Buiten" tot mijn groote verwondering de volgende passage: „Maar al te dikwijls merken wij het, hoe- niet-meer-practiseerende katholieken vooral uit gemengde gezinnen, door R.K. Armbe stuur of de St. Vincentiusvereeniging of de H Elisabeth, dikwijls op kostbare wijze gehol pen worden, terwijl diezelfde menschen zich geestelijk blijven voeden met het voedsel van dagbladen als „Het Volk", „De Voorwaarts", „Het Volksdagblad" en met de ideeën van de S.D.A.P., van de C.P.N., en het N.V.V." Ik meen,.dat hier een rechtzetting niet al leen op zijn plaats, doch zelfs geboden is, ze ker voor wat betreft de St. Vincentiusveree niging; over de andere vereenigingen kan ik niet oordeelen. Indien gezinnen, die bezocht worden door de St. Vincentius, geen gehoor geven aan de herhaalde verzoeken tot het opzeggen van het abonnement op een neutrale krant, of niet- katholiek dagblad, worden deze gezinnen van de lijst afgevoerd overtuigd als wij zijn, van het feit, dat al onze pogingen, al onze moeite vergeefsch zouden zijn. Vele conferenties stel len gratis of tegen een zeer geringe bijdrage, een katholiek blad ter beschikking. Ook het blijvend lidmaatschap van vereenigingen als in de aanhaling genoemd, is een reden om het gezin van de lijst der bezochte gezinnen af te voeren. En passant zij er op gewezen, dat het doel van het Armbestuur van de St. Elisabethver- eeniging en de Vincentius geheel verschillend is. Het doel van de St. Vincentiusvereeniging is zeer zeker niet op kostbare manier stoffe- lijken steun te geven aan de gezinnen. De ge ringe stoffelijke steun wordt slechts gegeven om beter tot een geestelijken steun te kunnen geraken. Dit laatste is en blijft voor de Vin centiusvereeniging de hoofdzaak. Het „over laten van geestelijken steun aan menschen en bewegingen, die de grondslagen van onze Christelijke beschouwing trachtente onder mijnen" is iets, waartegen een Vincentiaan steeds vecht. „Inderdaad, we moeten eens wat minder bedeesd en wat meer agressief worden". Overigens sans rancune! ROTTERDAM CONVERTEERT. Leening van f 3 millioen van 4% pCt. in 3% pCt. B. en W. van Rotterdam deelen den raad mede, dat de mogelijkheid bestaat de 4% pCt. onderhandsche 30-jarige geldleening, oorspron kelijk groot ƒ3.000.000, per 1 September a.s. pro resto ƒ2.600.000, gesloten ingevolge Raadsbesluit d.d. 6 September 1934 te converteeren in een geldleening met een rente van 3% pCt. Zij stel len voor tot conversie van de bedoelde geldlee ning over te gaan onder de volgende bepalin gen: De geldleening wordt aangegaan tegen een rente van 3% pCt. per j'ar, te voldoen half jaarlijks en wel op 1 April en 1 October van ieder jaar; de eerste betaling geschiedt op 1 Oc tober 1938; de aflossing op deze geldleening zal aanvangen op 1 October 1939 en zal van jaar tot jaar bedragen: in de jaren 1939 tot en met 1948 jaarlijks 86.000. in de jaren 1949 tot en met 1968 jaarlijks 87.000. De gemeente heeft het recht op 1 October van elk jaar tot ver vroegde aflossing, hetzij van de geheele geld leening, hetzij van een gedeelte daarvan, over te gaan; indien door de gemeente tot vervroeg de aflossing wordt overgegaan vóór 1 October 1943, zal zij over het vervroegd afgeloste bedrag 1 pCt. vergoeding verschuldigd zijn. In verband met uit te voeren werkzaam heden aan de bovenleiding zullen in den nacht van Maandag 18 op Dinsdag 19 April a.s. in het tijdvak van 23.50 tot 5.15 uur geen brugopeningen van de hefbrug over de Koningshaven worden gegeven. De verzilvering van vacantiebonnen van de Bouwvakarbeiders zal op Woensdag 20 April des avonds van half 8 tot 9 uur plaats heb ben in het gebouw van den Bond op den Westersingel 17. In het afgeloopen jaar werden 210.474 panden beleend. Het toezicht op de particuliere banken van leening hier ter stede, bedoeld in artikel 38 der Pandhuiswet 1910 is, zooals men weet, door B. en W. opgedragen aan de directie der Gemeentelijke Leen- en Voorschotbank. Aan het verslag betreffende het onder zoek voor het beheer van de pandhuizen in het jaar 1937 ontleenen wij het navolgende: Het aantal particuliere banken van lee- iiing op 31 December 1937 bedroeg 10. Over de laatste vijf jaren was dit aantal respec tievelijk 16, 15, 13, 11 en 10. Door de geza menlijke 10 pandhuishouders werden in het afgeloopen jaar 210.474 panden beleend. Gelost werden 194.670 panden en 15.804 panden werden ter veiling gebracht. In de laatste vijf jaren werden respectievelijk be leend 301.360, 293.305, 249.966, 219.008 en 210.474 panden. De oorziaak van dezen ge- stadigen achteruitgang moet, behalve aan den geleidelijken groei van doeltreffender vormen van klein-credietgeving en verbe tering van het ontwikkelingspeil der lagere volksklasse, worden toegeschreven eener- zijds aan de ongunstige finantieele omstan digheden, waarin een groot deel der bevol king nog steeds verkeert en anderzijds aan het koopen in huurkoop en op afbetaling. Bij verbetering van den algemeenen eco- nomischen toestand is intusschen te ver wachten, dat het aantal beleeningen weer zal toenemen. Ten aanzien van 1936 zijn trouwens de 10 thans nog in exploitatie zijnde pandhuizen gezamenlijk in aantal panden en in beleend kapitaal over 1937 vooruitgegaan. Het is niet gemakkelijk na te gaan, welk bedrag door de bankhouders jaarlijks wordt uitgeleend. Volgens van betrokkenen ont vangen opgaven bedroeg dit over 1937 769.084,52; de gemiddelde beleensom was dus 3.66. Van den totaal-omzet betrof 75 a 80 pet. weekleeningen. Aangezien vele vaste klan ten meerdere panden per week „maken", is het aantal gezinnen, dat geregeld van deze inrichtingen gebruik maakt, betrekkelijk gering en naar schatting te stellen op circa 2000. Zij betalen voor deze transacties over het geheele jaar genomen 260 pet. der we- kelijksche beleensom aan kosten. In twee onlangs gesignaleerde gevallen beliepen de ze kosten respectievelijk 3.50 en 2.50 per week. De panden werden afgegeven, zon der dat de beleensom kon worden betaald, omdat deze zeer veel hooger was dan de we- kelijksche inkomsten van het gezin. De pandhuishouder hield dus de hoofdsom steeds te goed en rekende er op, dat men des Maandags de geloste panden wel weer terug zou brengen. Men kan de beleenkosten overigens niet als te betalen rente aanmerken, maar moet deze beoordeelen als zijnde vergoeding voor rente, arbeid, bedrijfskosten, risico en winst. Dit neemt echter niet weg, dat dit kostentarief, althans wat de weekleeningen aangaat, zwaar drukt op de gezinnen der minvermogenden, die meenen zich op deze wijze te kunnen redden, doch er juist dieper door in de ellende raken. Het „maken van weekpanden" is dan ook slechts te zien als een verouderde en ondeugdelijke vorm van volkscredietgeving, daar het op den duur onverbiddelijk moet leiden tot steeds groo- tere armoede. Ten einde dit maatschappelijk kwaad te beteugelen, heeft de Gemeenteraad destijds een verordening vastgesteld, waarin voor namelijk voor de weekleeningen een lager kostentarief wordt voorgeschreven. Het komt neer op 3 tot 4 pet. voor veertien dagen of een gedeelte daarvan, 4 tot 5 pet. voor de eerste maand en 3 pet. voor iedere volgende maand of een gedeelte daarvan, Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben evenwel aan dit voorschrift de vereisch te goedkeuring onthouden, uit overweging, dat invoering van dit tarief den pandhuis houders zou beletten een redelijke vergoe ding voor hun arbeid te verkrijgen en voor het in hun bedrijf belegde- kapitaal. Naar aanleiding van deze beslissing hebben B. en W. een nader onderzoek opgedragen. Het tarief van voor de beleening verschul digde kosten onderging echter dientengevol ge in het verslagjaar geen wijziging. Het bedraagt voor de eerste maand of een ge deelte daarvan dus ook voor weekleenin gen 5 pet. van de beleensom en voor de meest voorkomende beleeningen over de volgende maanden telkens 4 pet. In een leenbank werd geconstateerd, dat regelmatig samengestelde panden na ge- mengevoegd. De hier bedoeld handelingen kunnen het best door een waargenomen ge val worden toegelicht. Een pand, bestaande uit een costuum en een winterjas wordt des Maandags als één pand beleend voor 11.50. Den Zaterdag d.a.v. verlangt betrokkene zijn winterjas terug. Het geheele pand wordt nu gelost, de winterjas afgegeven voor 3 en het costuum wordt opnieuw beleend voor 8.90. Twee dagen later, des Maandags, wordt de jas weer in de bank gebracht. Het costuum wordt nu (administratief) gelost, weer bij de winterjas gevoegd en het geheel ander maal beleend voor 11.50. Deze manipula ties herhalen zich wekelijks en hebben tot gevolg, dat betrokkene, om des Zondags zijn winterjas, beleend voor 3, te kunnen dra gen, totaal 1 beleenkosten per week moet betalen, waarvan voor het costuum, dat in het pandhuis blijft, 10 pet. der beleensom van 8.50. Bij rondschrijven d.d. 31 Juli 1937 werden de bankhouders er op gewe zen, dat dergelijke praktijken door het Con trole-Bureau worden beschouwd als mis bruiken ten nadeele van de beleeners, als bedoeld in artikel 14, tweede lid sub a der wet, Ten slotte is gebleken, dat twee pand huizen relaties onderhielden met zooge naamde inbrengsters. Dit zijn vrouwen, die tegen vergoeding voor rekening van anderen panden beleenen en lossen en daarbij meestal ook nog clandestein als geldschietster optre den. Van haar diensten wordt gebruik ge maakt door menschen, die zich schamen zelf het pandhuis binnen te gaan, of die door kleine geldleeningen met woekerrente ge heel in haar macht zijn geraakt. Eén dezer inbrengsters woonde zelfs bo ven het pandhuis in een woning van den bankhouder. Na onderzoek van bij de „Rot- terdamsche Comm. tot bestrijding van den Woeker" ingekomen klachten kon worden vastgesteld, dat zij bovendien een beroep maakte van het uitleenen van kleine gelds bedragen tegen hooge rente. De vrouw werd door de Arrondissements-Rechtbank veroor deeld. Een gelukkig gevolg van het inge stelde onderzoek was nog, dat zij zich ge noodzaakt zag uit de betreffende volksbuurt te vertrekken. Eenige belangrijke geschenken en bruikleenen. Naar wij vernemen heeft het Museum Boymans te Rotterdam eenige belangrijke geschenken en bruikleenen ontvangen. Het zijn: Een beeld uit de Bourgondische School, den Heiligen Benedictus voorstellend, in de eerste helft van de 15e eeuw vervaardigd. De Erasmus Stichting alhier werd bereid ge vonden dit zeldzame stuk, dat in albast in het altelier an Claus Sluter werd uitgevoerd, het het Museum te schenken. Voor de afdeeling Moderne Kunst schonk mevrouw Josine Smits te Aghterbos bij Mol (Blegië) het portret van „Malvina", in ca. 1890 door Jacob Smits geschilderd. Het Bestuur van de Academie alhier gaf een teekening van D. Ket ten geschenke, in 1936 vervaardigd en voorstellend den vader van den kunstenaar. Tenslotte zijn in het zaaltje voor aanwin sten opgesteld een reeks Middeleeuwsche beeldhouwwerken uit de Fransche en Vlaamsche School, benevens een aantal vroege schilderijen, die het Museum voor eenigen tijd van een bekend verzamelaar in bruikleen heeft ontvangen. In het Prentenkabinet is een tentoonstel ling ingericht van Nederlandsche gravures van de 19e eeuw tot heden ten dage. Een van de belangrijkste wegwedstrijden, de ronde van Keulen, die sedert 1908 wordt gehouden, zal dit jaar plaats vinden op 15 Mei. Oorspronkelijk was deze wedstiijd uit sluitend voor professionals en internationals, het vorige jaar voegde men er echttr ook bij het kampioenschap van Duitschland. Dit jaar heeft men dezen klassieken wegwedstrijd opengesteld voor alle amateurs, Joop Dem- menie, die zich dit jaar ernstig <-ooi-bereidt voor de a.s. wereldkampioenschappen, welke in ons land gehouden zullen worden, zal in dezen wedstrijd starten. Ook een tweede Rotterdammer, J. v. d. Kley, een jonge kracht, zal het in dezen wedstrijd probeeren. De route van Keulen, Dusseldorf, Bonn en terug naar Keulen gaat over een afstand van 260 K.M. Het comité tot het inzamelen van gelden voor het aanbrengen van een radio-installatie in het Zuider Ziekenhuis heeft een bedrag van 5.000 bijeen gebracht. De overdracht aan de gemeente zal piaats hebben op Dins dagmiddag 26 April a.s. om 4 uur in de eerste klasse trouwzaal ten stadhuize. De volgende hangpartijen werden beëindigd: J. BlomP. H. Idzerda 41 K. J. W. A. BoostenJ. v. d. Bergh 02 Idzerda, de eenige nog geen nederlaag tellen de deelnemer, leidt met 11 punten uit 16. Niet minder dan 5 spelers volgen dan met 9 pun ten en wel Ham, de Haas, v. d. Waals, Boosten en van den Bergh. In den kop is dus weinig krachtsverschil. ROTTERDAMSCHE KEGELBOND, De personeele stand van den rondgang langs de banen is momenteel de volgende: 1. Aarsbergen, 't Zuid 718; 2. Garnier, E.V.A. 701; 3. Korte, A.D.O. 695; 4. Koster, Alle Neune 688; 5. v d. Kaay. N.H.R.V. 684; 6. K. Kooiman, De Woudsloopers 674, 7. Sanders, D.O.K. 671; 8. J. Kooiman, De Woudsloopers 659; 9. Franken, D.O.K. 653; 10. Willemse, Tous les Neuf 641; 11 v. d. Tempel, D.O.K. 637; 12. Borkus, Alle Neune 636, 13. v. Donk. De Woudsloopers 635; 14. de Willigen, Alle Neune 634; 15. S. v. Gelder, A.D.O, 633; 16. Rijshouwer, Excelsior 630; 17. Mes, 't Valt niet mee 627; 18. v. Leeuwen, Alle Neune 625; 19. v. Rijn, E.V.A. 625; 20. Stentler, The Far West 624; 21. v. d.Pol, idem 622; 22. Burgers, Excelsior 618; 23. Klarenbeek, V.V.V. 616; 24. Sino, D.O.K. 815; 25. Waalwijk v. Doorn De Poedelaars 615. Er resten nog 2 wedstrijden met totaal 3 series van 10. Aarsbergen maakte wel een beste kans voor den eerepalm, doch de vier leiders zullen elkaar niet veel toegeven. Op 15 Mei a.s. zullen de Rotterdammers deel nemen aan den invitatiebondenwedstrijd te Bre da. Hiervoor is het volgende tiental gekozen: Koster, Strack, van Schijndel, Borkus en van Leeuwen van „Alle Neune", Korte van A.D.O-, Garnier van E.V.A., W. van Eyck en C. v. Eyck van O.W.A; K. Kooiman van „De Woudsloopers" en Aarsbergen van 't Zuid: Sanders gaat mee als reserve. HET, ISRAËLIETISCHE PAASCHFEEST werd te Amsterdam gisteren ingezet met het verbranden van het oude brood. Een kijkje op het Waterlooplein, waar door de jeugd gisteren menig vuurtje kon worden aangestoken. GEEN FIETSEN MEER OP 'T STRAND TE DEN HOEK. Daar de aanwezigheid van een groot aantal rijwielen aanleiding heeft gegeven tot een weinig ordelijken toestand op het zeestrand te Hoek van Holland, doen B. en W. den Raad het voorstel de verordening op het zeestrand dusdanig te wijzigen, dat het voor bepaalde door B. en W. aan te wijzen gedeel ten van het strand verboden zal zijn fietsen te plaatsen. Van deze gelegenheid heeft het college tevens gebruik gemaakt om in de verorde ning een bepaling op te nemep, betreffende het plaatsen van tenten op het strand, opdat een rechtsgrond aanwezig is om te kunnen optreden tegen personen, die een tent neer zetten op strandgedeelten, welke daarvo.» niet zijn aangewezen. GEMEENTERAAD. De leden van den Gemeenteraad zijn op geroepen tot het houden van een vergade ring op Donderdag 21 April a.s., des namid dags te 2 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds te 8 uur. Op de agenda staan o.m. Het voorstel betreffende de haventarieven. Het voorstel tot definitieve vaststelling van het uitbreidingsplan „Kralingen II". In het nieuwe gebouwen-complex aan de Meent, op no. 104, heeft het bekende reis bureau M.E.G.G.A. haar zaak geopend. Smaakvol geïnstalleerd noodigt (het de Rotterdammers tot een bezoek uit ter be spreking van eventueele binnen- en buiten- landsche reizen. Het beschikt over prima materiaal, een groot aantal nieuwe autocar' en betrouwbaar personeel. Heden zijn de tochten begonnen naar de bloembollenstre ken en de bloeiende Betuwe. De directie is gaarne bereid zonder leenige verplichting alle gewenschte inlichtingen aan belangstel lenden te verstrekken. Gedurende de maand Maart is de bevolking van Rotterdam toegenomen met 475 zielen en gestegen tot 607.795 Sinds 1 Januari bedroeg de vermeerdering 2062. Er vestigden zich in diezelfde periode 5130 persoden en er vertrokken er 4361, er werden er 25 ±5 gebo ren en er stierven er 1252. In Harmonie. Het zeer goede program, dat vorige week in het theater aan de Gaesbeekstraat werd vertoond, konden we vanwege de „Goede Week" niet nader aanbevelen. Het Paaschprogramma van deze week het welk wel bijzonder in den smaak moet vallen, geeft allereerst een uitgebreid overzicht der wereld-actualiteiten en een zeer aardig filmpje van de rups in zijn natuur. Als eerste hoofdfilm volgt dan „Hoe langer hoe gekker" met de dolkomische Bert Whee ler en Robert Woolsy. Zij doen het publiek dan ook herhaaldelijk schaterlachen om hun dwaze ideeën. Na de pauze als tweede hoofdfilm „Wee Willie Winkie". De overbekende film met Shirley Temple en Victor Mc. Laglen brengt ons naar Engelsch-Indië in een garnizoen van Kolonel Williams. Het soldatenleven heeft Shirley's volle aandacht en al spoedig is zij met de geheimen er van op de hoogte. Dan ontvlucht zij het kamp en bewerkt vrede tus- schen de strijdenden. Zij wordt echter als gijzelaar gevangen gehouden en tenslotte met veel moed door Kolonel Williams bevrijd. Dit programma kunnen we voor jong en oud aanbevelen. Centraal Theater. In dit theater worden de bezoekers ont haald op een geweldig programma, bestaande uit twee hoofdfilms. Als eerste hoofdproduct draait: „Op leven en dood" met Bill Des- mond en Alice Dahl. In ademlooze spanning volst het publiek de enorme spannende evenementen, welke zich voor het oog ont rollen. De sensatie is tastbaar. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond „De verborgen bruid" met de Amerikaansche, origineele ster Martha Raye. Deze rolprent zal het publiek eenige oogenblikken hun zor gen doen vergeten en de lachsalvo s zijn dan ook niet van de lucht. Alles tezamen, een Paaschprogramma dat personen boven 18 jaar kunnen gaan zien. In Colosseum. Het Paaschprogramma van het Colesseum theater brengt deze week als eerste film: „De Man, die beslag legt". De adspirant- deurwaarder is Robert Taylor, die niet alleen deeltëlijke uitlossfng opnieuw werden sa- 1 beslag legt op den inboedel van een rijk- doende weduwe, maar tevens op haar zelf. Het „slachtoffer", dat op het punt staat 'n groote vergissing te begaan door een man te trouwen, dien zij denkt dat zeer rijk is, is de aantrekkelijke Jean Harlow. Het is een geestige en vlotgespeelde rolprent, waar bij hartelijk wordt gelachen om de brutali teit van den adspirant-deurwaarder en de slagvaardigheid van het slachtoffer. Na de pauze begint de vroolijkheid op nieuw met de succesfilm „7 Oorvijgen". Hier zijn het Lilian Harvey, Willy Fritsch en Al fred Abel, die de hoofdbezetting hebben. Dit trio zorgt voor een amusante en goed ge speelde film. Willy Fritsch is door de manu- pilaties van den staalkoning Alfred Abel zijn kapitaal van 7 pond sterling kwijt geraakt. 7 Pond is voor een staalkoning zóó gering en voor den gedupeerde zóó veel, dat Willy zich genoodzaakt voelt aan den staalkoning 7 oorvijgen in het publiek te geven. Deze afstraffing wordt het gesprek van den dag. Er wordt op hem gewed. De kranten geven schreeuwende berichten over de zaak, maar de 7 oorvijgen komen aan, terwijl hij en pas sant de dochter van den staalkoning trouwt. Het is een Paaschprogramma, dat wij gaarne aan personen boven 18 jaar aanbevelen. Asta Theater. Het Paaschprogramma van 't Asta Theater is wederom afwisselend en vol spanning. Ter inleiding draait eerst het Fox-nieuws. In aan sluiting hierop wordt vertoond de levens gang van „Drie gezworen kameraden". Een boeiende renbaan-sensatie die de toeschou wers mee doet leven met het gebeuren op 't witte doek. In de hoofdrollen spelen Noah Beery Jr. en Barbara Bead. Na de pauze draait als hoofdfilm „Het geheim van de Schorpioen". Een detective verhaal met de komieken Bert Wheeler en Robert Woolsey, in de titelrollen. Een onguur individu „Black Witou" pleegt chantage. Een zijner slachtoffers is een muziekuitgever, ge naamd Winfield Lake. Laatstgenoemde neemt ter bescherming een particulier detective in dienst. In het gebouw exploiteeren Johnie en Newton een sigarenkiosk. Newton heeft- een electrisch apparaat uitgevonden, dat iedereen dwingt de waarheid te spreken. Johnnie com poneert en is verloofd met Mary, de secreta resse van Lake. Bij een loterij wint zij een revolver, i. p. v. het verlangde stel verlovings ringen. Lake wordt vermoord! Door wie?? De revolver brengt Mary in moeilijkheden en zij wordt gearresteerd verdacht van de moord. Johnie en Newton zullen haar bevrij den. Wij zullen den lezers de ontknooping niet vertellen, maar willen slechts hun een kijkje in Asta Theater deze week aanbevelen. Scala Theater. De twee filmkomieken Stan Laurel en Oliver Hardy verzorgen het programma van deze week in hun amusante film „Een stad op stelten". Laurel en Hardy zijn ditmaal vagebondeerende gouddelvers, die de erfenis van een gestorven collega aan zijn dochter te Texas moeten overbrengen. Zooals te ver wachten is, spelen zij de acte van overdracht van een goudmijn juist in handen van den hebzuchtigen herbergier. Laatstgenoemde laat zijn vrouw doorgaan voor de rijkgewor- den wees. Zij vliegen er natuurlijk in en dit bemerken zij eerst, als het te laat ^l] zullen hun fout goedmaken en de rest. van de film laat ons zien, op welke wijze zij dit klaar spelen. Tenslotte slagen zij na veel mislukkingen erin, om in 't huis van den oplichter in te breken en de acte te bemach tigen. Deze rolprent doet de toeschouwers herhaaldelijk schateren van het lachen om de dolle invallen van 't tweetal. Wij zien hen behalve als de gewone pechvogels ook als dansers en zangers. Wegens enkele details moeten wij een voor- gehoud maken voor volwassenen. Oost er-theater. Luchtigheid en vroolijkheid zijn de ken merken van het programma, dat „Ooster" in de Paaschweek zijn bezoekers biedt. Na het Paramount- en Ufa-wereldnieuws, waarin fraaie vertraagde opnamen van windhonden te bewonderen zijn, volgt e van de nieuwste Duitsche teekenli-m Scrappy, het wonderkind, waarin de on g - lijkste dingen aan elkaar blijven klev zij de werking van de kauwgom. Ook de twee hoofdfilms hebben bijzonder succes. De eerste is Luxe Vrouwtjes, een vroolijke en luchtige muzikale comedie uit het oude Weenen, waarin natuurlijk Leo Slézak triomfen viert. Na de pauze een tweede aardige vlotte film, Zeven Oorvijgen, met Lilian Harvey en Willy Fritsch in de hoofdrollen. Het vol maakte samenspel van dit tweetal is op zichzelf al een gang naar het Ooster-theater waard. Alles bij elkaar genomen een amusant programma, dat zeer veel publiek zal trekken. Voor volwassenen. AFSCHEID NOTARIS P. C. W. BARON VAN DER FELTZ. Woensdagmiddag na den afslag heeft no taris P. C. w. Baron van der Feltz met eeni ge hartelijke woorden afscheid genomen van de aanwezige koopers en bieders. Het was met een gevoel van leedwezen, dat spr. na een arbeid van ruim 37 jaren, hier de verkooping voor het laatst heeft ge leid. Niet omdat spr. al zoo oud is, maar wel omdat hij meent, de belangen van het nota riaat niet meer naar behooren te kunnen be hartigen, heeft spr. ontslag aangevraagd. Spr. herinnerde aan het steeds prettig ver loop der veilingen, dankte allen voor de ge toonde medewerking en vertrouwen en hoop te, dat ook zijn opvolger hierin mag deelen. De heer N. Zonne sprak vervolgens den schei denden hooggeachten notaris namens de aan wezigen toe. EMMABLOEMCOLLECTE. De hier gehouden Emmabloem-collecte ten bate van de t. b. c.-bestrijding heeft opge bracht ƒ360 (vorig jaar pl.m. ƒ350). 50-JARIG JUBILEUM. De heer J. van den Boogaart alhier, zal Woensdag 21 April a.s. het zeldzame feit herdenken, dat hij vóór 50 jaar in dienst trad bij de N.V. Hollandia, Hollandsche Fabriek van Melkproducten en voedingsmiddelen al hier. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. In verband met het te dezer stede versprei den van biljetjes van „Superbe", Baerle Her tog, geeft de commissaris van politie een ieder in overweging geen relaties aan te gaan met genoemde firma, daar de commissaris van politie te Tilburg reeds tegen deze on derneming waarschuwde. GESLAAGD. Bij het te Utrecht door de Nederl. Vereeni- ging ter bevordering der Schriftkunst gehou den examen voor Etalage- en Reclameschrift A, slaagde de heer L. Strijbos, Maassluis, leer ling van het Handelsinstituut, Schiedam- scheweg 57/3, alhier. BILJARTVEREENIGING ,,'T OOSTEN". Voor de nederlaagwedstrijden van boven genoemde vereeniging werd gespeeld de wedstrijd ,,'t Oosten" tegen de Haagsche Biljartvereeniging „Rembrandt" welke ein digde in een gelijk spel 88. Dinsdagavond 19 April zal worde k speeld tegen de R. B. V. „01ymPia e DAMMEN. Door het 2e tiental, afd- Ja.n.de Vlaardingsche Dam- en Sc enigmg werd de laatste wedstrijd gespee en wel te gen „Het Westen", welke wedstrijd door de Vlaardingers met li—9 wfrd.gewonnen. Hier door behaalde Vlaardingen li het kampioen schap in haar afdeeling, zoodat zij met Me» a.s. promotiewedstrijden moet spelen tegen „Sunlight I" alhier. De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn- Vlaardingen II—JCDA 8—12; Vlaardingen 1 't Oosten 15—5' Vlaardingen II—CDRJ Vlaardingen H-Concordia 13-7; A^es- gen HONA 137; Vlaardingen II ten 119- t De Midden Westelijke Bond van Pluim- veevereenigingen, waarbij is aangesloten de vereeniging „Nut en Sport" alhier, heeft be sloten, dit jaar voor het eerst een Bondsten- toonstelling ie organiseeren van Pluimvee konijnen, sier- en postduiven. De verzorging van deze tentoonstelling 1S v°or dit jaar op gedragen aan de Plu»™veevereeniging „Nul Sport" alhier. Deze tentoonstelling zal alhiei worden gehouden °P en 17 Dec. a.s. N V MIT TOT EXPLOITATIE VAN HUIZEN N.V. MIJ. eN TERREÏNEN De algemeene vergadering van aandeel houders van de N.V. Mij. tot exploitatie van Huizen en Terreinen te Vlaardingen zal wor den gehouden op Maandag 25 April a.s., des narnidags te 2 uur, ten kantore der Ven nootschap, Westhavenplaats 25. ZONDAGSDIENST DOCTOREN. Voor de leden van het Maatschappij Zie kenfonds en van het Rotterdamsch Zieken fonds zullen vanaf Zaterdagavond 7 uur tot Zondagavond 7 uur dienst doen: Dr. A.. A. de Koning, Rozenlaan 19, Vlaard. Ambacht, tel. 573; Dr. p. G. Kousemaker, Hoflaan 13, tel. 203. Van Zondagavond 7 uur tot Maandagavond 11 uur zullen dienst doen: Dr. A. L. Erkelens, Oosthavenkade 11, tel. 74; mej. Dr. Annie Westenbrink, Binnensingel 62, tel. 528. Geopend is de „Westerapotheek", Voor straat 53, Vlaard. Ambacht tel. 683. UIT HET HANDELSREGISTER Uitgetreden als commissaris van de N De oude Lijnbaan, Baanstraat 2—4 te vi,aa^" dingen, de heer J. A. van der Lee, te le"" hoven. Nieuwe commissaris de heer k. k. van der Lee, te Scheveningen. BINNENGEKOMEN In de Vulcaanhaven zijn binnengekomen de stoomschepen Steinburg met 2000 ton erts en Droné om 3000 ton kolen te laden. Aan de Eerste Ned. Coöp. Kunstmestfabriek is aangekomen het Letlandsche stoomschip Everanna met een lading fosfaat. GEVEILDE EN VERKOCHTE GOEDEREN. Ten overstaan van notaris H. P. Dolk wer den de volgende goederen verkocht: 1. Een dubbel pand aan den Schiedam- scheweg, hoek 2e van Leyden Gaelstraat nrs. 131 en 133 te Vlaardingen, groot 1 are 72 cen tiaren. Geveild voor 5800. Niet afgemijnd. 2. Een dubbel pand aan de Station,sstr. nrs. 27 en 27a, te Vlaardingen, groot 1 'are en 36 c.A. Geveild voor 3800. Niet afge mijnd. 3. Een woonhuis aan de Emmastraat nr. 80 te Vlaardingen, groot 1 Are en 41 centiaren. Geveild voor 3450. Niet afgemijnd. 4. Een dubbel pand aan den Julianasinge* nrs. 23-25 te Vlaardingen, groot 2 Are en 96 centiaren. Geveild voor 4600. Niet afge mijnd. Ten overstaan van notaris P. C. W. baron van der Feltz werden de volgende goede ren verkocht: 1. Een beneden- en bovenhuis aan de West- havenkade nrs. 33, 34, 35 en 36 en een kui perij met pakhuis aan de Landstraat nr. 5-1 te Vlaardingen. Geveild voor 3550; 3300 en 3000. Perceel la, lb en lc gecombineerd af gemijnd op 11.050. 2. Een beneden- en bovenwoning aan de Oosterstraat nrs. 84 en 84a te Vlaardingen. Geveild voor 2300. Afgemijnd op 3400. 3. Een vrij huis aan den Groeneweg nr. 2 te Vlaardingen. Uit de hand verkocht. 4. Twee perceelen bouwterrein met daarop staand woonhuis aan de Brederodestraat.Qr- 60 te Vlaardingen. Geveild voor 95 é»i* 2500. Uit /3e Hand" verkocht; BURGERLIJKE STAND VLAARDlNGj^jK- 'AMBACHT. GEBOREN: Jeannette M., dochter van D. W. M. van Geest en M. J. C. Pietersen, Sportlaan 34 Cornelia G. M., dochter van J. Odijk en C. P. Voskuil, Geraniumstraat 26 Martinus J. A., zoon van A- E- M. Ham en M. A. M. Rimmelzwaan, Schiedam- schedijk 15 Lena T. C dochter van G. Wesselius en N. de Bruin, Nachtegaallaan 31. ONDERTROUWD: W. van der Ende, Dah liastraat 28 en J- M. Oostdijk, Rozenlaan 92 j stam, Leliestraat 5 en P. M. W. Don, Vlaardingen. OVERLEDEN: (te Leiden) P. W. Webers, echtgen. van H. van Toledo. VERBOUWING VAN CAFé DE MAAS. Zooals men weet, zal het café-restaurant De Maas, het aloude en bekende „Platje" op het Westerhoofd, worden verbouwd tot een modern hotel-restaurant. Behalve grondige restauratie van het bestaande deel, wordt er een tweede verdieping 'pp gel,)0"wd met Woonhuis en 14 logeerkamers met 22 bedden. Alle kamers worden voorzien van stroomend water, warm en koud. ZlJ geven een prach tig uitzicht op de rivier. Het geheele cafe-restaurant wordt voorzien van centrale verwarming, huistelefoon en signaal-systeem. Voor de hotelbezoekers komt er een conversatiezaal. De nieuwe in gang van het hotel komt aan de Westhaven- kade, die van het café met de serre aan het Hoofd. Het werk zal worden uitgevoerd door den aannemer C. Kortenbout te Brielle. Ar chitect is de heer W. A. Keesom, te R'dam. GEEN STROOM. De directeur van de gemeente licht- en waterbedrijven maakt bekend, dat a.s. Dins dag van des morgens 8 tot des middags 5 uur de stroomlevering in de Joubertstraat, Paul Krugerstraat, Pres. Steijnstraat, Geil de Wetstraat, de la Reijstraat en Dutoitstraat onderbroken zal zijn. BLOEMPJESDAG. Zaterdag 23 April houdt de afd. Maassluis van de Ned. Ver. E.H.B.O. ten bate van haar gratis eerste hulpverleening aan getroffenen door ongevallen een bloempjesdag. Dien dag zullen tevens bij gunstig weder op enkele punten in de gemeente demonstraties worden gehouden. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: M. Lagraauw—Bloem, doch ter J. v. d. Pol—Boudesteijn, dochter D. Pols—Uleman, zoon L. C. Bouman— Bakker, zoon H. C. Vijfwinkel—Lagraauw Z°OVERLEDENJan Groenewegen, 74 jaar, echtg. van B. v. d. Ende. r De kleermaker uit de middeleeuwen. „Waar, zei U, zit die kreuk in uw zomer- harnas?"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2