liflg DE „PRIMAVERA DINSDAG 19 APRIL 1938 EERSTE PLECHTIGE H. MISSEN. ARENA. Van Pater A. v. d. Linden. .Van fr. Anatoiius O.F.M. ONGEVALLEN. DE BEBOUWING VAN BLIJDORP. Massale uitverkoop van bouwterrein. GEKNOEI MET DUITSCHE VORDERINGEN Enorme drukte gedurende de Paaschdagen- s.s. ROTTERDAM. In totaal 132.452 bezoekers. Dr. H VAN PROOYE—SALOMONS. VLIEGVELD WAALHAVEN. TORNOOI VOOR SCHOLIEREN R.V.B. GEM. ARBEIDSBEURS. W. A. UHLENBROEK f GEMEENTELIJKE LEEN- EN VOORSCHOTBANK. DE R.K. ZUIDER-TOONEELKRING. ST. JOSEPH'S GEZELLEN. SLACHTHUISTERREIN. GRONDOPSPUITÏNG LANgS DEN MAASDIJK. SCHOONHOVEN. VLAARDINGEN. de oudste inwoonster alhier 477e STAATSLOTERIJ. PRIJZEN VAN 45. ZILVEREN PRIESTERFEEST PATER DRS. BERNAERTS O.F.M. Plechtige H. Mis in de St. Rosalia. Gisteren, Tweeden Paaschdag, herdacht de weleerw. pater drs. Antonius Bernaerts O.F.M., leereer aan het R. K. Gymnasium en de R. K. H. B. S. alhier den dag waarop hij voor 25 jaar de H. Priesterwijding ontving. Te kwart over tien werd door den jubilaris in de Sinte Rosaliakerk een plechtige H. Mis opgedragen. Hierbij fungeerde pater Daim. van Heel O.F.M. als presbyter as- sistens, als diaken en subdiaken pater B. Teunissen O.F.M. uit Gouda en pater mr. E. van der Helm O.F.M. directeur van 't R.K. Gymnasium, terwijl cantores waren pater dr. W. Schrhitz O.F.M. en Ger. Jansen O.F.M. beiden eollegas van den jubilaris, terwijl de broeders van 't klooster aan den Heemraads singel als acolythen het H. Misoffer dien den. Op het priesterkoor hadden verder nog plaats genomen de pastoors van de Boschjes- kerk pater P. Hase O.F.M. en de pastoors van de St. Rosalia, pater F. J. Zantvoort O.F.M. alsmede pater J. Rats O.F.M. even eens leeraar aan het R. K. Gymnasium. Op de eerste rijen hadden verder de di recteur der R. K. H. B. S., dr. Kouwenhoven en tal van leeraren met hun dames plaats genomen, terwijl ook talrijke studenten met hun ouders deze plechtigheid bijwoonden. Het zangkoor van de Sinte Rosalia voerde onder leiding van den heer P. J. v. Haaren de Trinitas-mis van Hubert Cuypers uit. Vóór de H. Mis werd het „Ecce Sacerdos" van Hans Dusch gezongen, orider het Offerto rium het „Quam dilecta" van Ph. Loots, ter wijl besloten werd met het „Tantum Ergo" van Diepenbrock en het „Jubilate" van Hans Dusch. De organist, de heer Thom. van Vlij men, speelde na afloop nag de „Marche Pontificale" van Lemmens. Des middags tusschen twee en vier uur werd in de docentenkamer van de school aan den Beukelsdijk gerecipieerd, waar natuur lijk allereerst uit den kring van de leerlin gen en hun ouders, zeer velen den beminden priester-leeraar kwamen gelukwensclien. Op Tweeden Paaschdag heeft Pater A. v. d. Linden, Salesiaansch missionaris van den H. Don Bosco in België in de St. Hildegardis- kerk zijn eerste plechtige H. Mis opgedra gen. Bij den ingang van de kerk werd de neomist opgewacht door een stoet van bruid jes onder wie eenige nichtjes en mis dienaars en door de Kruisvaart. Bij het H. Officie werd geassisteerd door kapelaan A. v. d. Heijden van Naaldwijk als diaken en pater J. van Buren, sub-regent van het Juvenaat te Bergen op Zoom als sub diaken. Ceremoniarius was pater B. Balleur S-C.J., terwijl Pastoor A. P. C. Konijn als- presbyter-assistens fungeerde. Het zangkoor, met Hub. Vissers aan het orgel, zong de Missa Pontificalis voor ge mengd koor van Lorenzo Perosi. Pastoor G. J. H. Kerkvliet hield een tref fende predikatie over de uitverkiezing tot het H. Priesterschap, daarbij voorbeelden aanhalend uit het leven van Don Bosco. Op het priesterkoor hadden nog eenige stu- diegenooten plaats genomen, alsmede de ka pelaans der parochie. Na de H. Mis voerde het Zangkoor de Priestercantate van Elbert Franssens uit. Des middags had een drukbezochte recep tie plaats, waarop o.m. de Kruisvaart „De Priester" van Guido Gezelle declameerde en den neomist verschillende geschenken wer den aangeboden. Tijdens 't plechtig danklof assisteerden de theologant F. Ravestein en kapelaan A. v. d. Heijden als diaken en sub-diaken. De jonge priester heeft tijdens dit lof een hartelijk dankwoord tot de parochianen gesproken. Op het Hoogfeest van Paschen droeg frater Anatoiius J. Hagenaars O.F.M. in de St. Lambertuskerk zijn eerste plechtige H. Mis op, daarbij geassisteerd door de kapelaans G. Hessing en G. 'Hubers, resp. als diaken en sub-diaken en pastoor H. J. C. Haver als presbyter-assistens. In de stampvolle kerk hadden mede plaats genomen de naaste fami lieleden van den neomist. Pastoor Haver hield de feestpredikatie, schetste de verhevenheid van het priester schap en drukte den jongen priester op het hart den Franciscaanschen geest te bewaren van gebed, van eenvoud en van sterkte in het lijden. Na de H. Mis voerde het parochieel zang koor een priestercantate uit. Er volgde een ontbijt aan de pastorie, waarna in het Vereenigingsgebouw, Water- loostraat, de jonge priester recipieerde. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik frater Anatoiius te komen complimenteeren. Des avonds celebreerde de neomist nog een plechtig lof van dankzegging. Van Pater H. v. d. Linden. Onder de traditioneele enorme belangstel ling droeg op den Tweeden Paaschdag in de St. Franciscuskerk aan het Afrikaanderplein Pater Hub. v. d. Linden assumptionist zijn plechtige eerste H. Mis op. De neomist werd daarbij geassisteerd door Pastoor J. C. Vijverberg als presbyter ass. Pater A. Homan diaken en kap. Jac. J. Eeken als sub-diaken. Als acolythe assisteerden drie broers van Pater v. d. Linden, allen Broeder. Onder een Veni Creator was voor de H. Mis de pas-gewijde priester plechtig in gehaald. De feestpredicatie werd gehouden door zijn medebroeder Pater A. Homan, eveneens zoon der parochie. Hij schetste na een geluk- wensch aan de familie, de hooge waardigheid van den priester, die is als een andere Christus. Het zangkoor onder leiding van den heer J. M. v. Breugel maakte zich verdienstelijk door een uitvoering van de 3-stemmige Missa in honorem St. Jeanne d'Arc, de Tan tum ergo van Marinus en de Laudate van Ruijgrok. Onder het communiceeren werd nog het Ave verum van Wierts ten gehoore gebracht. Nadat gistermiddag een receptie in het Afrikaanderpleingebouw, was gehouden, waar velen van hun medeleven blijk gaven, celebreerde Pater van den Linden gister avond een plechtig lof met assistentie van de kapelaans Eeken en Nennock resp. als diaken en subdiaken. Het zangkoor voerde meestemmige ge zangen uit en besloot met de priestercantate van Elbert Franssen. 't Lied der Woestijn. In de regelmatige reeks van operettes zoo nu en dan eens onderbroken door een revuetje wordt thans in Arena voor de komende veertien dagen voor het voetlicht gebracht de groote Amerikaansche show operette in acht tafereelen van Otto Harbach, Oscar Hammerstein en Frank Mandel, in de Hollandsche vertaling van Miek Mullens. Deze operette, welke een bijzonder groote bezetting vraagt en welke meer dan middel matige eischen stelt aan het koor-vocaal, be hoort zeker tot een van de beste opvoerin gen, welke wij de laatste maanden in Arena hebben mogen aanschouwen. Behalve de oude bekenden als Oct van Aerschot, Joh. Bos kamp en Victor Colani spelen in deze ope rette mede Alb. Heineman, Hans Janse John de Nocker, Maria Vos (van de Vlaamsche Opera Antwerpen) Simone van Parijs en last not least Lilly Binder. Over de geheele linie is er goed spel ge leverd en het publiek toonde zich zeer enthousiast. Zoowel het koor vocaal als de muzikale illustratie onder de beproefde lei ding van Max de Groot waren dikwijls een succes en getuigden van een terdege studie. Er werden heel wat bloemen aangedragen. Desert-song is een gang naar Arena zeker waard. (Voor volwassenen). Vanmorgen om half 11 is de 9-jarige W. J. Kwakernoot wonende Breede Hiiledijk op de Rijnhaven O.Z. nabij pand Molukken bij het spelen met zijn linkerbeen bekneld ge raakt onder den baanschuiver van een rij dende kraan. De jongen is per auto van de G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Cool- singel overgebracht, alwaar hij is opgenomen met een linkerbeen-breuk. De 66-jarige J. de Valk wonende Aert van Nesstraat is gisteren in zijn woning van de trap gevallen. De man bekwam een her senschudding en is per auto van den G. G. D. vervoerd naar het St. Franciscus Gasthuis. In de Boude wijnstraat is de 24-jarige J. Jonge wonende Oleanderstraat gestruikeld en met zijn hoofd gevallen op een trottoir band. Met een schedelbreuk is de man op genomen in het ziekenhuis aan den Cool- singel. De 35-jarige schippersknecht A. Stam thuishoorende aan boord van het sleepschip „Vondel" liggende in de Waalhaven is gister avond bij het dichtleggen van de luiken in een 4 meter diep ruim gevallen. Met inwen dige kneuzingen is hij per „Politie II" ge bracht naar het bureau van de Rivierpolitie en vandaar per auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Gisteravond is de 31-jarige stoker H. Schefer, thuishoorend aan boord van het in de Maashaven liggende schip „Westzee" op de Maashaven doordat hij onverwachts over stak, aangereden door een personenauto be stuurd door den 24-jarigen L. G. uit Helle- voetsluis. De man bekwam een hersenschud ding en is per auto van den G. G. D. overge bracht naar het ziekenhuis aan den Coolsin gel. De 5-jarige J. A. Leijden wonende Wol straat is gistermiddag op den hoek Zaag molenkadeZaagmolendrift, toen hij spe lend de straat overstak, aangereden door een auto, bestuurd door den 26-jarigen W. M. wo nende Siondwarsstraat. Met een hersen schudding en ontvellingen over het geheele lichaam is de jongen per auto van den G. G. D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Bergweg. De chauffeur heeft geen schuld. Gisterenmiddag om half één is op den hoek Nieuwen BinnenwegHeemraadssingel W.Z. de personenauto, bestuurd door den 44- jarigen G. J. S. wonende Heemraadssingel in botsing gekomen met de 19-jarigen motor rijder J. P. Noteboom wonende Oranjeboom straat. De 18-jarige mej. J. van Ast, wonende Jan Kobelstraat, die op de duo zat werd te gen de straat geslingerd en klaagde over in wendige pijnen. Zij is per auto van den G. G. D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. De motorrijder heeft geen letsel bekomen. De beide voertuigen werden niet beschadigd. B. en W. stelden den raad voor om in be ginsel te besluiten tot verkoop aan de na volgende personen van de achter hunne namen vermelde perceelen bouwgrond: a. aan den heer F. J. A. M. van Beers een perceel tusschen de Harddraverstraat en den Walenburgerweg, groot 600 c.A., tegen 28 per M'2.; b. aan den heer J. Herkert een perceel aan de Schepenstraat, groot 950 c.A., tegen 28 per M2.; c. aan den heer P. van Boven een per ceel aan de Gruttostraat, groot 1067 c.A., tegen 19 per M2.; d. aan de heeren P. de Ruyter en Zoon een perceel aan den Stationssingel, groot 975 c.A., tegen 29,50 per M2.; e. aan de Naamlooze Vennootschap tot exploitatie van onroerende goederen „West" een perceel aan de Bentincklaan, een gedeel te, groot 2316 c.A., tegen 31, en een ge deelte, groot 196 c.A., tegen 5 per M2.; f. aan de Naamlooze Vennootschap tot exploitatie van onroerende goederen „West" een perceel aan de Baljuwstraat, de Hoeve straat en de Klein Coolstraat, groot 782 c.A., tegen 40 per M2.; g. aan de heeren Gebrs. de Ruyter een perceel benoorden de Boisotstraat, een ge deelte, groot 2192 c.A., tegen 23 en een gedeelte, groot 84 c.A., tegen 5 per M2.: h. aan den heer M. de Ruyter een perceel tusschen Stationssingel en Walenburgerweg, groot 970 c.A., tegen 29,50 per M2.; i. aan de heeren W. H. Huizing en J. Pee man een perceel aan de Meent, tusschen Ged. Binnenrotte en Tweede Lombardstraat, groot 94 c.A., tegen 100 per M2.; j. aan den heer J. A. Klaasse een per ceel tusschen Stationssingel en Walenburger weg, groot rt 880 c.A., tegen 32,50 per M2.; 1. aan de heeren D. J. Punt Co. een perceel achter den Statenweg O.z. een ge deelte, groot 1952 c.A., tegen 23, en een gedeelte, groot 375 c.A., tegen 5 per M2.; m. aan den heer A. A. Kulberg een per ceel tusschen Harddraverstraat en Walen burgerweg, groot 600 c.A., tegen 28 per M2.; n. aan den heer W. van Leeuwen een perceel aan de Paetsstraat, een gedeelte, groot 1452 c.A., tegen f 25, en een ge deelte, groot 468 c.A., tegen 5 per M2.; o. aan de heeren J. Boer en B. Both een perceel aan de Hogerbeetsstraat, een gedeel te, groot 2144 c.A., tegen 25, en een ge deelte, groot 182 c.A., tegen 5 per M2.; p. aan de heeren M. Smits en P. Verhoef! een perceel aan de Lumeystraat, een gedeel te, groot 1952 c.A., tegen 25, en een ge deelte, groot 84 c.A., tegen 5 per M2.; q. aan de N.V. Aannemings-Maatschappij Gebrs. van de Luitgaarden en den heer P. Rombouts een perceel aan den Statenweg, een gedeelte, groot 2568' c.A., tegen 32, en een gedeelte, groot 92 c.A., tegen 5 per M2,: r. aan de N.V. „Woningproducent" een perceel aan den Walenburgerweg, groot 1205 c.A., tegen 37 per M'-\; s. aan de N.V. „Nieuwe Maasstad" een perceel aan den Statensingel, den Statenweg en de Lumeystraat, een gedeelte, groot 3462 c.A., tegen 32, een gedeelte, groot 460 c.A., tegen 10, en een gedeelte, groot 913 c.A., tegen 5 per M2., zoomede het recht tot overbouwing van een aangrenzende strook tegen 21,33 per M2. overbouwing; t. aan de N.V. Maatschappij „Robex" een perceel aan de Bickerstraat, groot 1180 c.A., tegen 25 per M2. Gisteren is de 12-jaxige J. Verbeek, wonen de in de Fabriekstraat in de Boezemstraat, toen hij hard loopend den rijweg overstak en plotseling van achter een passeerende tram te voorschijn kwam, in volle vaart tegen een uit tegenovergestelde richting komende personenauto, bestuurd door den 26-jarigen C. van Z. opgeloopen. De jongen werd tegen de straat gesmakt, waarbij hij een hersenschudding opliep. Per auto van den geneeskundigen dienst is hij overge bracht naar het ziekenhuis aan den Cool singel, waar hij is opgenomen. Op den hoek van de Crooswijkschekade en de Meermansstraat zijn gisteravond twee motorrijders met elkaar in botsing gekomen Van de Crooswijkschekade naderde de 20- jarige C. Stadhouders, wonende aan de Vre- aenoordkade en uit de Meermansstraat kwam de 19-jarige W. Smits, wonende aan den Zwaanshals, die eveneens op een motor zat. Precies op den hoek schoot Stadhouders' voet, naar hij verklaarde, van het rempedaal af en daaraan moet de botsing worden toegeschre ven. Stadhouders kwam te vallen, waarbij hij een gebroken rechterkniesohijf opliep; Smits kreeg geen letsel, maar dien3 motor werd zeer ernstig beschadigd. Stadhouders is per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij is opgenomen. De rechtbank heeft den 29-jarigen U. M. procuratiehouder van de firma B. te Rotter dam heden vrijgesproken. De firma B., filiaal van een firma te Koningsberg, had een vor dering op haar hoofdkantoor, welke vorde ring van vóór 23 September 1934 dateerde. Van genoemden datum af geschieden betalin gen tusschen crediteuren en debiteuren in Nederland en Duitschland via de clearing. Om deze betaling via de clearing te voldoen zou U. M. de data van de nota's hebben ver anderd, zoodat hij ter zake van oplichting terecht moest staan. De officier van justitie had een maand gevangenisstraf tegen ver dachte geëischt. Het s.s. Rotterdam van de Holland Ame rika Lijn kwam Maandagmiddag van New York te Rotterdam aan met 72 kajuitspas sagiers en 63 passagiers toeristenklas. NADAT gedurende de beide Paasch dagen de „Primavera" nog een enorm druk bezoek had gehad men zag er bezoekers in de nationale drachten van verscheidene deelen des lands, alsook nog talrijke buitenlan ders uit België en zelfs uit Frankrijk is de tentoonstelling op Tweeden Paaschdag 's avonds gesloten, met een recordcijfer van 132.452 bezoekers. Alleen den laatsten dag waren er 22.300 geweest. De Primavera van 1936 telde 69-559, die van 1934 had tot nu toe met 96.100 het record, welk cijfer dus thans met ruim 36.000 is ver beterd. In het Tentoonstellings-Restaurant ,,'t Blij de Uytsight" van de Primavera te Rotter dam, kwamen na afloop van de tentoon stelling de burgemeester van Rotterdam, be stuursleden en de verschillende medewer kers bijeen. De voorzitter van de Primavera, de heer B. C. D. Hanegraaff, sprak de sluitingsrede uit, waarmede de Primavera 1938 officieel was gesloten. In zijn rede memoreerde de heer Hanegraaff, dat de 7e Primavera een record heeft gemaakt wat het bezoek aan gaat, nl. 132.452 personen, en dat er ondanks het enorme bezoek, behoudens enkele onbe duidende ongevalletjes op den 2en Paasch dag, geen ongeval heeft plaats gevonden tin nen het tentoonstellingsgebouw, en dat zulks zeker te danken is, behalve aan de goede houding van het publiek aan de 21 assisten ten, allen jonge kweekers, onder leiding van den heer Grood. Voorts bracht de heer Hanegraaff hulde aan den heer H. Hartlieb, die zich als het ware zelf overtroffen heeft met het „uit- plannen" der tentoonstelling en het verheug de allen tevens, dat de inzending van de fa. Hartlieb met de hoogste onderscheiding n.l. de medaille van H. M. de Koningin was be kroond. Spreker memoreerde tevens het kundige werk van den tuinarchitect F. J. Abbing, die de inrichting van den geheelen voortuin op zich nam, en prees het werk van de bedrijfschefs de heeren de Wit en Ver meulen. Van de propaganda-campagne van den tentoonstellings-directeur Jac. Kleiboer, ver onderstelde de voorzitter, dat de voor deze bloemenshow gevoerde bijzondere propa ganda wel niet vreemd zal zijn aan het beha len van het hooge record-bezoekcijfer van de 7e Primavera. De heer Hanegraaff bracht tevens dank aan den heer v. Zwet voor diens vele werk als secretaris der reclame-commissie; aan de fa. Tims en van Weizen voor de goede exploitatie van het verpoozings-terras ,,'t Blyde Uytsight". De voorzitter besloot met terug te zien op deze zeer geslaagde tentoonstelling en sprak de hoop uit dat het bestuur van de Stichting Primavera nimmer meer zou besluiten een jaar over te slaan, integendeel er naar te streven de Primavera te maken tot een jaarlijksch Bloemenfstijn, waarop binnen- en bui tenland bij voorbaat kan rekenen en dat vol komen ingesteld is op 't doel van de Prima vera: de liefde voor de bloem te vermeerde ren en den verkoop van de diverse cultures te bevorderen. De burgemeester, mr. P. Droogleever For- tuyn, kon zich volkomen aansluiten aan de woorden van den voorzitter, doch stelde er prijs op namens de gemeente Rotterdam, bo vendien zijn bijzondere erkentelijkheid te betuigen voor het werk van het geheele be stuur der stichting „Primavera", welk be stuur den grondslag had gelegd voor dit suc ces. In het bijzonder sprak de burgemeester woorden van hulde tot den heer Hanegraaff, dat deze in de werk- en handelsstad Rotter dam, de strooming van ideëelen zin en cul tuur zoo krachtig bevorderde. De burge meester bracht in herinnering de vele bui- tenlandsche bezoekers aan de „Primavera", en hoopte dat de kweekers van hun deelne ming aan de Primavera te R'dam, wat hun afzet betreft, de beste verwachtingen moch ten koesteren. De heer Dijkhuis, lid van de fa. Fellx en Dijkshuis te Boskoop, trad als tolk op van de verschillende inzenders van de Primavera. Het Rotterdamsche Bloemenfestijn is ge groeid als „event" van belang voor den Ne- derlandschen tuinbouw, en hij dankte de stad Rotterdam en het bestuur van de Primavera voor al de bemoeiingen, welke zij zich naast hun gewone dagelijksche beslommeringen getroosten voor de belangen van de Neder- landsche kweekerswereld. Vijf-en-twintig jaar doctor. Zondag 17 April is het vijf en twintig jaar geleden, dat onze stadgenoote, dr. H. J. W. van Prooye-Salomons cum laude het doc toraat in de Nederlandsche letterkunde verwierf aan de Rijksuniversiteit te Utrecht op een proefschrift over „Het Hindoesche Huisritueel volgens de school van Bharad- vaja". Na haar promotie gaf ze in 1916 een bun del „Gewijde verhalen en legenden van Hindoes en Boeddhisten" uit, vrij bewerkt naar een Engelsche editie; en in 1921 „De geschiedenis van koning Nala, een episode uit het Mahabharata", metrisch uit het Sanskrit vertaald. Toen haar gezin te veel beslag op haar legde om zich nog in de wetenschap te ver diepen, wijdde ze zich aan sociaal en chari tatief werk. Ze was vele jaren secretaresse en eenigen tijd voorzitster van de afdeeling Rotterdam van de R.K. Vrouwenbond en is tegenwoordig een enthousiaste presidente van de Haak- en naai- en breiactie, welke echt vrouwelijke bedrijvigheid haar even goed ligt als de studie van het Sanskrit. De zilveren doctor bracht de Paaschdagen bij familie in Den Haag door. Verhuur van hangars aan het Rijk. B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot verhuring aan het Rijk van hangar D op het vliegveld „Waalhaven", zoomede van een tegen dien hangar voor kantoor- en magazijnruimte te stichten uitbouw, een en ander voor den tijd van zes jaren, tegen 2700 per jaar voor den hangar, vermeer derd met een 4 pet. zesjarige annuïteit van de stichtingskosten van bedoelden uitbouw, zoomede tot het toestaan op de begrooting 1938 van 2500 voor het maken van de nieuwe ruimte. Zaterdag zijn de wedstrijden, die de Rot terdamsche Voetbalbond heeft uitgeschre ven voor de Paaschvacantie, voortgezet. De uitslagen zijn: Categorie I: Woudestein was niet te ge bruiken en daarom hadden de wedstrijden op het terrein van Excelsior plaats, die haar terrein direct beschikbaar stelde: ambachts school Beukelsdijkambachtsschool Hille- vliet 3—0, H.B.S. Hofstedestraat 1—Bergsin- gel 11, H.B.S. SchiedamAfrikaanderplein 31, H.B.S. Henegouwerlaan 1—H.B.S. Mare 02, ambachtsschool Beukelsdijk 2Rott. Lyceum 40, Erasm. gymn.Libanonstraat 13, amb. TamboerstraatHofstedestr. 2 21, Heneg. pl. 2's Gravendijkwal 20, H.B.S. Vlaard.Marnix gymn. 31. Bijge- loot Erasm. Gymn. Categorie II: Groep B: Kromme Zandweg: ULO Huismanstraat SchiedamULO Jager straat 01, ULO Singel SchiedamULO Zwartewaalstraat 14, ULO Ruivenstraat ULO Zwarte Paardenstraat 2—0. ULO Huis manstraat Schiedam is bij geloot. Categorie II: groep C: Kromme Zandweg: ULO Gashouderstraat 1Park Rozenburg- school 2—1, ULO Singel Schiedam—ULO Ja gerstraat 1—0, ULO Boschpolderplein—ULO schoppenEricaplein 11- (ULO Boschpol derplein wint met strafschoppen.) ULO Ja gerstraat heeft bijgeloot. Categorie II: groep D: ULO Ericaplein ULO Jagerstraat 1 40, ULO Eben Haezer- straat—ULO Hillevliet 1 0—0 (ULO Hille- vliet 1 wint met strafschoppen); ULO Hille vliet 2—ULO Schoutenstraat 1—1 (ULO Hil levliet 2 wint met strafschoppen). ULO Rui venstraatULO Singel Schiedam 00 (ULO Singel Schiedam wint met strafschoppen). B. en W. bevelen aan voor de benoeming van leden in Vakcommissie der lijke Arbeidsbeurs: I. i" Ü\rZlZtt Graaff in de Vakcommissie voor de afdee- line Handels-, Kantoor- en Winkelpersoneel: def heer J A. de Ries, secretaris der afdee- nZ Rotterdam van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden .St. Franciscus van Assisië"; II. in de va- cature-Delissen in de Vakcommissie voor de afdeeling Hotel-, Café- en Restaurantbedrijf: de heer J. M. Drieskens, secretaris der af deeling Rotterdam van den Ned, Geneef- schen Bond van Hotel-, Café- en Restau- rantpersoneel; III. in de vacature-Rijnaard in de Vakcommissie voor de afdeeling Han dels-, Kantoor- en Winkelpersoneel: de heer E. den Hartog. DE „ROTTERDAMMERS" IN TIVOLI. „De Baby van 1000 weken". We hebben van Jacq. van Bij levelt in lang niet zoo'n vlotte en met verve gespeelde operette gezien als deze „Baby van 1000 weken", waarin de titelrol allercharmantst gespeeld w.ordt door Berry Kievits. Men kan nu eenmaal in een klucht-met-zang, als dat product van Hans Nesna en Rose de Merlan, geen al te serieuse intrige zoeken, zooveel te meer mag men daarom waardeeren de comi- tragische, stemmig genuanceerde passages, die een schijn van wreede realiteit met zich dragen. Kostelijk is Ad. Timm als de geëxal teerde coiffeur Marcus de Bruin met zijn hobby voor 't schrijven van costuumdrama's. Tezamen met de bruingetinte huishoudster Zoezoe wier krompraterij boven allen lof verheven was en den flapuit Loutje een echten vlegel uit de Jordaan zorgde hij voor de note gaie. De volle Tivolischouwburg kon er met het volste recht om gieren. Maar ook de anderen dienen met eere vermeld, want er werd een samenspel en homogeniteit ten toon gespreid als maar zelden bij dit ope- rettewerk voorkomt. Jammer dat enkele im provisaties uit den toon vielen en dat Jacq. van Bijlevelt weer iederen volzin uit het hok moest toegefluisterd krijgen. Voor volwassenen. Op Goeden Vrijdag overleed hier ter stede de heer W. A. Uhlenbrosk, oud-onderwijzer aan een der scholen van het R. K. Par. Arm bestuur. Veertig jaren is de overledene met volle toewijding werkzaam geweest en stelde zijn groote werkkracht dienstbaar aan de ver standelijke ontwikkeling der jeugd, terwijl hij de opvoedkundige zijde van zijn taak met bijzondere zorg behartigde. Verscheidene jaren was hij verbonden aan de Zondagsschool van het R. K. Weeshuis en wist de schoolvrije jeugdige verpleegden door buitengewoon fijnen tact te leiden en te vormen. Zijn avonduren zag hij bezet met veel werk. Zijn vrije uurtjes waren te tellen. Va- canties kende hij niet. En al dat werk werd gedragen door een innige, stevige, godsdienstige overtuiging en met een Christelijke blijmoedigheid, die hem, vader van een talrijk gezin, vele wederwaar digheden des levens gelaten en geduldig de den gedragen. In het eerste kwartaal 1938 werden door de Gemeentelijke Leen- en Voorschotbank verstrekt 7.321 pensioenvoorschotten tot een bedrag van 696.989,30 (v.j. 5,824 voor 598.622,24); 633 voorschotten op salaris tot een bedrag van 79.401 (v.j. 608 voor 76.541); 39 credieten aan kleine midden- standsbedrijven tot 'n bedrag van 14.275,50 (v.j. 38 voor 13.193,50) en 32.383 leeningen tegen onderpand van roerende goederen tot een bedrag van f 183.237,75 (v.j. 32.580 voor 180.593,75). In totaal werden in het eerste kwartaal 1938 uitgezet 40.376 leeningen tot een bedrag van 973.903,55 (v.j. 39.050 voor 868.950,49). Elders schrevcli we over het cultureel welzijn onzer Zuiderstad, zulks in verband met het zilveren feest van1 ééh eter parochies Ten zeerste was die goede noot van toepas sing op den R. K. Zuider-Tooneelkring. Hon derden katholieken maakten reeds kennis met het spel der vereeniging, staande onder de erkende leiding van Vincent Berghegge, en steeds nog kweekt de vereeniging tevre den toeschouwers. Met genoegen maken wij melding van de opvoering op Zondag a.s. te geven als slui ting van het tooneelseizoen. ,,'n Pracht Idee" is de titel van dit onge wone stuk, voor de bijwoning waarvan wij verwijzen naar een annonce in dit blad. De reünie wordt weer verzorgd door het bekende dansorkest „The Bobton Flippers". De avond op zich draagt weer het aparte cachet, zooals de R. K. Zuider-Tooneelkring dat gewend is te geven. Op den eersten Paaschdag is op 80-jarigen leeftijd overleden Jacobus Molders, van de St. Joseph's Gezellen-Vereeniging aan het Stationsplein, afdeeling Gehuwden. De Requiemmis zal zijn op Woensdag om 8.30 uur in de Parochiekerk van de H. Ro salia (Leeuwenstraat) waarna om ongeveer 9.30 uur de begrafenis op het R, K. Kerkhof in Crooswijk. B. en W. stellen voor te verhuren aan de N.V. Nederlandsche Slachtproductenhandel J. A. van Walsum een gedeelte slachthuistel rein, groot 379 c.A,, zulks voor den tijd van tien jaren, tegen 1,50 per M2, per Jaar' B. en W. stellen voor te verhuren aan de N.V. Adriaan Volker's Maatschappij tot het uitvoeren van openbare wer n van gedeel ten opgespoten grond en oe a§en aan den Maasdijk onder Vlaardingen, te 2amen groot rt 10 H.A., zulks voor aen tijd van een jaar, tegen een jaarlijkschen huurprijs van 0,15 per c.A. EERSTE plechtige h. mis. In R. K. Kerk te Cabauw. Dagenlang is er gewerkt en versierd door vrijwel alle Katholieken van Cabauw om het Hoogfeest van Paschen, den dag waarop een zoon der parochie zijn eerste H. Mis ann God zou opdragen, te maken tot een feest- S e" c'eze naar best vermogen te doen sla- Sen; Na 34 jaar is weer een neomist fees- j^: ingehaald. Zaterdagmiddag werd de jonge Priester, pater Florentius Spruvt O-F.M. feestelijk ingehaald. Voor den ingang c'er Kerk stond een groote eereboog, terwijl vrijwel heel Cabauw de vlag had uitgesto ken. Van Schoonhoven werd de neomist afge haald met een aantal versierde auto's, terwijl inmiddels de geheele stoet was opgesteld. Voorop gingen 22 ruiters te paard, dan volg de een groep van de Jonge Werkman met vaandel en vlaggen, de R. K. Muziekvereni ging T. O. A. G. E. N. O. uit Schoonhoven, eenige auto's met familieleden en tenslotte de auto waarin de jonge priester plaats ge nomen had met zijn moeder en de Pas toor der parochie, de ZeerEerw. Heer A. Orebekke. De auto werd ana lange linten getrokken door de jongens vgn de K- J. C. Op een terrein nabij de Kerk, stond een afdeeling der burgerwacht opgesteld die bij het passeeren der stoet een salvo loste. Bij aankomst aan de pastorie heette pastoor Oerbekke den neomist namens allen harte lijk welkom in zijn geboorteplaats en ver zocht den neomist om aan de neergeknielde aanwezigen zijn eersten priesterlijken zegen te willen geven. Hierna volgde in de paro chiekerk nog een plechtig Lof en voerde het zangkoor onder leiding van pastoor Oerbek ke een priestercantate uit. Op Eersten Paaschdag heeft de neomist in de parochiekerk te Cabauw zijn eerste H. Mis opgedragen waarbij de feestpredi katie werd gehouden door een oom van den jongen priester, de ZeerEerw. Pater Spruijt O.F.M. Het zangkoor voerde op verdienste lijke wijze de Missa „Assumpta est" van Hal- ler uit, terwijl na de H. Mis wederom de feestcantate werd gezongen. Een exemplaar hiervan in fraaie omslag werd door twee bruidjes den neomist op het priesterkoor aan geboden. De feestdag werd besloten met een plechtig Lof. 50-JARIGE ECHTVEREENIGING. Onder zeer groote belangstelling heeft het echtpaar H. MurkA. MurkZeitzen op Eersten Paaschdag zijn gouden huwelijks feest gevierd. De R. K. Muziekvereeniging T. O. A. G. E. N. O. heeft in den namiddag van Tweeden Paaschdag een serenade ge bracht aan zijn oudsten functionaris. De heer Murk is n.l. reeds jaren bode der vereeniging. BINNENGEKOMEN In de Vulcaanhaven zijn binnengekomen de stoomschepen Rose om 2100 ton kolen te laden; Danaé met 330 ton erts en Boden met 7250 ton erts. OVERLEDEN. In het Diaconiehuis der Ned. Herv. Ge meente is alhier op ruim 99-jarigen leeftijd overleden mej. wed. A. Bakker, de oudste in woonster van Vlaardingen. Gelijk bekend, overleed enkele weken geleden de op een na oudste inwoonster, eveneens op 99-jarigen leeftijd, n.l. mej. wed. v. d. Burg. KIPPEN DOODGEBETEN Twee honden van K. hebben een bloedbad aangericht in een kippenhok op een erf aan het Oosterhoofd. Als slachtoffer vielen twee kalkoenen en een kip, eigendom van den heer J. van Toor. ENGELSCH GELD ONTVREEMD Ten nadeele van den winkelier H. alhier, zijn uit een portemonnaie, welke hij een oogenblik onbeheerd op een toonbank had liggen, drie Engelsche ponden ontvreemd. Als verdacht hiervan zijn aangehouden zekere W. en B. zonder vaste woonplaats. Debde Klasse. Kbbste Lijst. Trekking van 19 April. 25.000 No. 18989. 5.000 No. 11153. 1.500 No. 15368. 1.000 No. 8036, 21085. 400 No. 14685. 200 No. 4014. 100 No. 10597, 11587, 12535, 13131. 1072 4093 1082 4173 1093 4179 1103 4187 1118 4252 1128 4302 1195 4322 1210 4333 1232 4369 1236 4403 1267 4427 1285 4429 1318 4560 1325 4563 1343 4572 1353. 4587 1395 4600 1420 4625 1430 4665 1440 4670 1446 4690 1474 4693 1477 4721 1496 4746 1502 4751 1517 4827 1523 4885 1699 4898 1718 4925 1747 4928 1796 4961 1824 4995 1825 5009 1829 5010 1833 5062 1840 5064 1872 5104 1958 5110 1963 gig 1085 513» 1993 6108 2041 5167 2031 5209 2037 5276 2086 5311 2106 5317 2138 5358 2144 5361 2158 5408 2162 5451 2252 5478 2289 5529 2304 5542 2330 5561 2359 5.563 2497 5577 2538 5596 2588 5630 2637 5041 2641 5651 2740 5701 2808 5723 2853 5880 2869 5949 2896 5950 2958 5965 2960 0010 2978 6041 2985 G04S 3085 6055 3131 6067 3144 6132 3155 6153 3169'6186 3192 6202 3202.6313 3814 6314 3217 6328 3341 6408 32-99 6411 3326 6575 3360 6-505 3367 e«-!i7 6651 34,14 6675 3422 6604 3478 6701 3539 6724 3556 6734 3594 6774 3608 6794 8014 6893 3625 6926 3626 6996 3628 7012 3677 7026 3693 7032 3718 7092 3767 7094 3778 7105 3078 7167 3921 7179 3948 7218 3993 7231 4047 7370 40-56 74-56 7462 10530 7479 10555 74B4 10372 7007 J11S77 7739 10618 7761 10663 7841 10665 7879 10679 7887 10635 7893 10762 7900 10793 7963 10814 8049 10819 8067 10840 8076 10348 8136 10870 8207 10878 8230 10893 8238 10936 8262 11003 8289 11030 8311 11031 8336 11038 8337 11049 8360 11095 8361 11098 8441 11109 8452 11171 8453 11175 8463 11184 8515 11197 8525 11205 8-553 11234 8576 11275 8624 11279 QRAl 11294 A343 11302 8674 113113 8679 11330 8753 11347 8782 11414 885-1 11423 8869 11459 8913 11500 8929 11574 8967 11590 9008 116-17 9013 11697 9036 11770 9055 11788 9071 11812 9083 11839 9129 11863 9137 11870 91.58 11884 9164 12020 9182 12050 9252 12008 9288 12123 9295 12171 9309 12186 9330 12204 9352 12266 9363 12310 9393 12355 9429 12361 9435 12387 9453 12388 9494 12420 9499 12507 9.529 12520 9551 12536 9560 12-601 9602 12613 9626 12679 9667 126-80 9686 127 9719 12760 9744 1®71' 3 9746 10776 9733 12791 9771 12823 9833 12877 9S75 12900 9837 12923 9939 12931 9941 19067 9397 1,3016 10007 13073 10081 13001 10181 13093 10218 13147 10240 13222 10260 13224 10293 13231 10302 13241 10332 13255 10355 13258 10372 13269 10401 13289 10419 13298 10434 13318 10453 13366 10466 13388 10472 13308 10-310 13424 13426 16441 13452 16484 13462 16500 l:)eio xsG&a 13548 16559" 13577 16571 13614 16602 13641 16693 13653 16700 13655 16757 1:3672 16780 13673 16787 13747 16319 13754 16359 13761 16879 13765 16901 13818 16906 13889 16913 13897 16959 13916 17011 13938 17086 13041 17102 13955 17121 13974 17123 13991 17132 13997 17146 14066 17151 14148 17155 14161 17171 14204 17195 14227 17203 14228 17209 H378 17211 14300 17228 14410 17230 14432 17231 14444 17234 14445 17235 14532 17252 14590 17260 14613 17288 14643 17310 14651 17325 14683 17373 14899 17379 14721 17415 14731 17458 14766 17462 '14867 17472 14877 17483 14S88 17493 14906 17532 14911 17.543 15016 17587 15036 17612 15042 17684 15060 17679 15073 17700 15116 17717 15168 17720 15176 17731 15189 17811 15254 17853 15275 17888 15302 18004 15304 18046 15384 18069 15399 18074 15400 18081 15470 18138 15475 18161 1-5494 18186 15-406 18207 13536 18220 Ï3S50 18234 13858 18286 13692 18300 15748 18357 13707 18362 13777 183S4 1»7S0 18383 13786 18386 13793 18388 1-5303 18409 15813 18434 1.5900 18468- 15903 18496 15014 18515 15935 18.568 1596.5 18628 15980 18641 15999 18644 16023 18814 16086 18878 16089 1 8894 16093 18910 16126 18939 16133 18961 16167 18966 16176 19030 16301 19054 16304 19078 16318 19098 16369 19145 16394 19161 19165 19228 19244 10314 19338 19369 19395 19404 19409 19431 19479 19485 19489 19-557 19575 19600 19651 19701 19705 19707 19725 19747 19776 19781 19791 19922 19927 19932 19949 19974 20041 119" 1 20C3-J 20090 20130 20131 20171 20189 20209 20226 20228 20277 20304 20344 20367 20419 20441 20465 20519 20600 20705 20722 20731 20775 20778 20784 20793 20858 20807 20891 20916 20917 20921 20945 20957 20992 21022 21024 21040 21043 - 21046 21053 31056 21074 210S8 21101 21178 21180 21186 21189 21:204 21319 21233 81295 21307 21430 21449 215421 21590 21620 I 21647 j 21648 21699 21727 21810 21818 21882' 21902 21905 21923: 21947 219.53 21972:

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2