KO ES VOOR DE PRACTISCHE HUISVROUW ■HH25 161 25 REDUCTIE- WAS- EN- POETS ARTIKEL EN 39 - 25 - 16 10 B O R S T E L S 10 10 10 10 DIVERSEN 7J 25 DE ZGN. BILJARTHALLEN. SCHOONMAAK PAKKET VLAARDINGEN. MAASSLUIS. MAANDAG 25 APRIL 1938 R. K. ZLTDER TOONEELKRING. Opvoering van ,,'n Prachtidee". P VAN ZIJN PAARD GEVALLEN, yAN STORMLADDER GEVALLEN. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van den "Weleerw. heer A. Cortey. CONCERT R. M. I. INBRAAKJES. Verderfelijke invloed op de jeugd. jMET GESTOLEN CARRIER OP ROOFTOCHT. F. A. M. J. VAN DER EERDEN f R. K. SCHAAKVEREENIGING R.S.R- ST. YINCENTIUS VEREENIGING. VLAGGENOPTOCHT IN SPANGEN. PAARD OP HOL. BRANDWONDEN OPGELOOPEN. ASSISTENTIE KERKZANGERS. JONGEHEEREN-VEREENIGING H. LAURENTIUS JONGENS GESTICHT. HET ONBEWAAKTE OOGENBUK. rotterdamsche zwemclub. LIEFD ADIGHEIDSUITVOERIN G, INBRAAK GROENEZOOM. NOTEERINGS-COMMISSIE DER GROOTE KOOPMANSBEURS. SCHEIDSGERECHT VOOR GEMEENTE- PERSONEEL. HIERLANGS AFKNIPPEN OVERSCHIE. gevonden voorwerpen IJSELMONDE. Tot sluiting van het tooneelseizoen heeft de R.K. Zuider-Tooneelkring gisteravond in het Vereenigingsgebouw aan het Afrikaan- derplein een opvoering gegeven van het Amerikaansche blijspel ,,'n Prachtidee" van Ja, waarom vermeldde het program ma alle namen, behalve dien van schrijver en bewerker? Het was inderdaad een prachtidee op dit „Prachtidee" zijn keus te laten vallen. Want de auteur ervan is erin geslaagd een origineele gedachte op dikwijls geestige wijze uit te werken. Hier wordt men weet het uit vorige opvoeringen door an dere clubs de suggestie gegeven, alsof het Stuk tijdens het spelen eerstge schreven wordt. De held van het stuk raakt zijn manuscript, dat de toeschouwers reeds als kwasi werkelijkheid zien opvoeren, kwijt aan een uitgever, voor een fantastisch bedrag. En dat alles is een vermetele poging gelijk aan een stroohalm, door een dren keling gegrepen om papa van onteering te redden. De opvoering beaccentueerde weer eens het gemis van een behoorlijke tooneelzaal in Zuid. Ter wille van de speelruimte moes ten nu concessies worden gedaan aan het décor, die slechts als noodmaatregel ver goelijkt konden worden. Terecht koos men van twee kwaden het minste. Er was werkelijk van een succes sprake, al hebben wij deze club van Zuid wel eens sterker voor den dag zien komen. Het de gelijke Hollandsche genre met tragischen inslag zooals b.v. Antoon Coolen"s „Kinde ren van ons volk" schijnt haar beter te liggen. (Of was het toen vooral het spel van Berghege in de rol van den pastoor, die de anderen tot sterker uiting drong?) Maar ondanks het feit, dat wij een tikje meer flair en luchthartigheid en vooral een sneller tempo verkozen zouden hebben, is er, gezien de krachten, een vertolking van het stuk gegeven, die lofwaardig was. En dit dankt de kring o.i. hoofdzakelijk aan den leider, Vincent Berghegge, die vele fijne trekjes naar voren wist te halen en wer kelijk aardige vondsten had. Vooral aan de vermakelijke liefdesscène in het tweede bedrijf had hij veel zorg besteed, en met gunstig resultaat. Dat de fijnere humor in de zaal niet alijd gewaardeerd werd, was zijn schuld niet. Geestig spelen ligt dilettan- en over het algemeen minder dan gevoelig. Een traan is spoedig te voorschijn geroe pen. Wat de spelers aan typeering te kort schoten, wist hij soms te vergoeden door hun natuurlijken aanleg uit te buiten. En dat dit op prijs werd gesteld, bewees de gulle lach in de zaal. Ten aanzien van de executanten willen wij een complementje wijden aan Miep Broeders, die als Elaine Forster, de roman schrijfster, guitig spel vertoonde. Haar on middellijk tegenspeler Anton Sonder als de schrijver Richard Howard had heel goede momenten, al moet hij nog leeren zich met meer flair te bewegen. Alle andere personen noemen, zou ons te ver voeren. Genoeg zij het te vermelden, dat zij zich geheel gaven en lieten blijken, dat zij de raadgevingen van hun regisseur ter harte hadden genomen. Het publiek toonde zich terecht zeer enthousiast. Na afloop was er weer de gebruikelijke reünie, met medewerking van „The Bob- ton Flippers". Na het eerste bedrijf vond de voorzitter nog gelegenheid den pastoor van de jubi- leerende St. Franciscanerparochie, tevens moderator van den Kring, Pastoor J. C. Vij verberg, te complimenteeren met het dezen dag gevierde jubileum. 1 De 46-jarige G. Beker, wonende Heem raadssingel," is gisteren op den Nieuw Ter- bregschenweg tijdens het paardrijden van zijn paard gevallen. Met 'n linkeronderbeen- fractuur is hij per auto vsn den G.G.D. over gebracht naar het Havenziekenhuis. Gisteravond is de 43-jarige Engelschman J. Typping, thuisbehoorende aan boord van het aan boei II in de Maashaven liggende s.s. „Flimstone", bij het aan boord gaan van een stormladder gevallen en terechtgekomen op de lingszij liggende „Elevator XIV". De man bekwam eén gecompliceerde rechter- onderbeenfractuur, een hoofdwonde en een gebroken linkerarm en is per auto van den G.G.D. overgebracht naar het ziekenhuis pan den Coolsingel. In de kerk van den H. Lambertus (Kra lingen) heeft gisteren onder zeer groote be langstelling van de zijde der parochianen de weleerw. heer Antonius Corbey, priester van het bisdom Roermond, gistermorgen zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Bij dit eerste plechtig Misoffer te midden van zijn vroegere mede-parochianen werd de jeugdige priester geassisteerd door den wel eerw. heer J. O. Huysmans, klasgenoot van den neomist als diaken en kapelaan J. J. Hogervorst als subdiaken, terwijl de zeer- eerw. heer H. J. Chr. Haver, pastoor van de St. Lambertuskerk als presbyter assistens fungeerde. Op het priesterkoor hadden de weleerw. heeren G. Hubers en W. J. Hessing, kapelaans der parochie en ook de weleerw. heer J. van der Pluym, priester van. het Sanatorium „Vredenoord" plaats genomen. De feestpredikatie werd gehouden door pastoor Haver, die hierin den priester in al zijn bedieningen schilderde als een anderen Christus. Het zangkoor, dat de plechtigheid met schoonen zang opluisterde, voerde na afloop van de H. Mis de priestercantate uit van fr. Paulus O.Carm. en fr. Thomas Keulemans O.Carm., den laatste mede oud-parochiaan van St. Lambertus. Na het feestelijk ontbijt aan de pastorie, werd aldaar ook een zeer druk bezochte re ceptie gehouden. „DE GREEP VAN HET GEWETEN". Opvoering door ,The Funny Boys". Het is prettig wanneer van een tooneel- gezelschap getuigd kan worden, dat er steeds vooruitgang te bespeuren is in het gebodene. Dit is het geval met het R.K. Too- neelgezelschap „The Funny Boys", hetwelk gisteravond In een volle Palacezaal voor donateurs en belangstellenden het spel „De Greep van het Geweten" opvoerde. Zooals gezegd, gaat deze nog tamelijk jonge ver- eeniging wat techniek en spel betreft, goed vooruit, hoewel de in flinke hoeveelheid aanwezige dramatische inslag bij het pu bliek niet altijd het volle effect teweeg bracht. De tenor Leo de Vos bracht enkele lie deren ten gehoore, welke getuige den bijval van de aanwezigen, op prijs werden ge steld. Na afloop was er onder leiding van Ben Schrage bal, muzikaal, met succes geïllus treerd door ,The Rhytm Kings". Zondagavond was de zaal van De Doelen geheel uitverkocht. Ditmaal betrof het een muziek-uitvoering van de Harmonie Veree- niging der Rott. Melk Inrichting. Nadat de voorzitter, de heer h Westra den feestavond geopend had, waarbij de gebrui kelijke woorden van welkom gesproken wer den, nam het programma een aanvang met den „Marche Américain" van Sousa. Wat het muzikale gedeelte aangaat, mocht de wals van Strauss „An der schonen blauen Donau" niet ontbreken. Als extra-nummer werd 't thans zoo populaire tangolied van Kloos- Lukesch „Hör mein Lied, Violetta" ten ge hoore gebracht, hetgeen bij de aanwezigen zoo zeer in den smaak viel, dat de dirigent tot bisseeren gedwongen werd. Verdere medewerking verleende Louis Noi- ret, voordrachtkunstenaar, o.a. met de ge barsten gramofoonplaat. Een bijzondere ver melding verdient zijn compositie „Vliegen, vliegen, hoog in de lucht", waarin verschil lende menschentypen hun meening uiten over het vliegen. Het 2de deel was in hoofd zaak gereserveerd voor de heeren W Walden en P. Muyselaar, in hun zoo algemeen be kende creatie „Juffrouw Snip en juffrouw Snap". Al met al een avond, die zoowel aan muzikale als humoristische kwaliteiten niets te wenschen overliet. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij „Netam", gevestigd aan de Galvanistraat. Door de buitendeur te for- Ceeren en een glas-in-loodraam te vernielen, is men binnengekomen. Alles werd overhoop gehaald, doch vermist worden slechts enkele sigaren. Nog is ingebroken bij den ijzerwinke lier P. G., wonende Schiedamschedijk. Via een brandgang in de Sleutelsteeg heeft men zich aan de achterzijde toegang weten te verschaffen'. Een beurs met 30 a 40 halve guldens wordt vermist. In handen van de commissie voor de Straf verordeningen is gesteld een voorstel van den hoofd-commissaris van politie om maat regelen te treffen tegen het gedurende eeni- gen tijd hand over hand toenemende euvel van het bezoeken door zeer jeugdige per sonen van localiteiten, waarvoor ingevolge de Drankwet een verlof voor verkoop van alcolvrijen drank (verlof B) is verleend, in welke lokalen (z.g.n. jongenszaken of bil jarthallen) biljarts van klein formaat zijn geplaatst. De hoofd-commissaris van politie brengt onder de aandacht, dat dergelijke biljarthal len voorkomen In verschillende stadsge deelten, doch voornamelijk aan den Linker Maasoever. In tegenstelling met een inrich ting met een verlof voor zwak-alcoholischen drank (verlof A) is voor de localiteiten met een verlof B geen verlofsrecht verschuldigd; localiteitseischen zijn voor de verloven B niet gesteld, zoodat de exploitatiekosten van dergelijke zaken gering zijn. In de practijk is gebleken, dat de jongens zaken of biljarthallen hoogst ongewensch- te verblijfplaatsen vormen voor jongens van 9 jaar en ouder, aangezien deze op zeer jeugdigen leeftijd bekend worden gemaakt en vertrouwd raken met de voor hen ver derfelijk te achten sfeer van op kroegen ge lijkende lokalen. Bij de politie zijn meerdere gevallen bekend, dat, om aan geld te komen voor vertering in dergelijke zaken, de jon gens zich aan diefstal schuldig maken. Voor het gebruik van het biljart moet in den re gel 20 cent per uur worden betaald, welk bedrag door de jongens doorgaans wordt „gelapt", terwijl zij verder min of meer ver plicht zijn om verteringen te maken in den vorm van snoepgoed en dergelijke. Uit een door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat in 39 van de gesignaleerde inrich tingen 137 biljarts zijn geplaatst; het aantal bezoekers, waarvan het meerendeel den 16- jarigen leeftijd niet had bereikt, bedroeg in de periode, waarover het onderzoek zich uitstrekte, n.l. tusschen 3 Januari en 6 Maart 1938: op 6 Zaterdagavonden 746, op 3 Zon dagavonden 655 en op 18 overige werkda gen 567. Op grond van een en ander komt het den hoofdcommissaris van politie dringend noo- dig voor om een regeling te treffen, welke wering van te jeugdige bezoekers in die in richtingen mogelijk maakt. Met toepassing van de bepalingen van de Drankwet is dit niet mogelijk Wel komen in die wet bepa lingen, als de beoogde, voor, doch deze gel den slechts voor inrichtingen met een ver gunning voor sterkedrankaankoop en voor verlof-A-inrichtingen. Bij het eerste lid van artikel 54 der Drankwet wordt n.l. verboden in een voor het publiek toegankelijke loca- liteit, waarvoor door B. en W. een vergun ning is verleend, personen beneden 16 jaar anders dan in gezelschap van een meerder jarige toe te laten, terwijl het tweede lid van dat artikel bepaalt, dat het verbod mede geldt voor een verlof -A, ten aanzien waar van door den Burgemeeser op grond van in de localiteit te duchten feiten in strijd met de openbare orde of zedelijkheid, aan den verlofhouder een schriftelijke mededee- ling van dit verbod is uitgereikt. Waar de Drankwet derhalve ten aanzien van de in richtingen met een verlof B, SeenrL^°j inhoudt, zal dit bij gemeentelijke regeling zijn te stellen. De commissie is met den hoofdcommissa ris van politie van meening, dat het ter be scherming van de jeugd eisch is, dat aan net kwaad van de zgui biljarthallen en derge lijke paal en perk wordt gesteld, hetgeen zal zijn te bereiken door het opnemen van een bepaling in de verordening op inrich tingen tot het verbruiken van eet- of drink waren, welke het mogelijk maakt het bezoe ken van de onderhavige inrichtingen door jeugdige personen te verbieden. Naar het oordeel van B. en W. zal in dit geval echter niet kunnen worden volstaan met een ver bod, als in de Drankwet opgenomen, om jeugdige personen beneden 16 jaar anders dan in gezelschap van een meerderjarige tot de inrichting toe te laten, doch zal dit verbod moeten omvatten de toelating anders dan in gezelschap van de ouders of voogden. De oplettende agent. Een surveilleerende agent van politie zag Zaterdagochtend op de Groentenmarkt aan het Noordplein een man op verdachte wijze rondscharrelen. Hij was namelijk druk doende met het laden van een aantal kisten groenten op een carrier. De agent vertrouw de het zaakje niet, want het ging hem alle maal te onhandig en te geheimzinnig. Toen de man bemerkte, dat de agent hem gade sloeg, ging hij wel door met het opladen van de kisten, maar hij zette het partijtje toch een eind verder neer. Daarop verwijderde de agent zich, zonder echter den „knaap" uit het oog te verliezen. En dank zij deze schijnbeweging viel de man door de mand, want juist op het moment, dat hij met zijn vrachtje wilde wegrijden, werd hij aange houden en overgebracht naar het politie bureau aan den Bergsingel. Hij bleek te zijn de 28-jarige koopman K. H. die bekende de partij kisten groenten te hebben gestolen tennadeele van den 39-jarigen koopman J. van W. uit de Kromme Wiekstraat. Uit het verder onderzoek is nog komen vast te staan, dat ook de carrier was gestolen op de Linker Rottekade tennadeele van den 47-jarigen bloemenkoopman P. S. uit Schiedam. K. is opgesloten. In den ouderdom van 76 jaar is te Utrecht overleden de heer F. A. M. J. van der Eerden, een Katholieke figuur, die, naast de werk zaamheden van persoonlijken aard, zooveel tijd beschikbaar wist te stellen voor de goede zaak in dienst van den naaste. Reeds op jeugdigen leeftijd was de heer Van der Eerden lid van de St. Vincentius- vereeniging te Leiden. Toen hij in 1897 naar Rotterdam verhuisde, heeft hij ook daar zijn liefdadig werk voortgezet. Daar was hij mede-oprichter en jarenlang president van de conferentie in de paro chie vana de H.H. Martelaten van Gorcum, waar hij tevens president was van het paro chiaal Armbestuur. Bij de uitbreiding van 't Zuidelijk stadsgedeelte was hij de groote stuwkracht bij de oprichting van de confe rentie in de parochie aan het Afrikaander- plein. Bij het verlaten van Rotterdam in 1917 heeft de Kerkelijke Overheid zijn vele ver diensten willen erkennen door hem te begif tigen met het eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice", een onderscheiding, welke in die jaren slechts aan weinigen gegeven werd. Woensdag a.s. zal het stoffelijk overschot van dezen harden werker, die in beschei denheid in stilte zooveel tot stand bracht, ter aarde worden besteld op 't R. K. Kerkhof te Utrecht, na den uitvaartdienst en gezon gen Mis van Requiem te 9.30 in de St. Ca- tharinnkerk aan de Lange Nieuwstraat aldaar. Dat hij ruste in vrede! Doordat het eerste tiental een competitie wedstrijd te spelen had, vallen slechts de volgende uislagen te noteeren: de Jonge— v. d. Heuvel Gloudiv. d. Heuvel 10. SmuldersRotteveel 10. Reichhardt Dekkers 01. PaapVisser 10. Flooren Loos 01; RenkensFlooren 10. Van GastelFlooren 0L De liefdadigheidspredikatie welke gisteren door den weleerw. heer Th. Nijman voor de St. Vincentius-Vereeniging in de parochie van de H. Familie, alhier, werd gehouden, heeft 365.46% opgebracht. De Oranje Buurtvereeniging „Spangen" is voornemens een vlaggenoptocht te houden op Zaterdag 39 April a.s., ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Medewerking hierbij wordt ver leend door het muziekkorps „De Rotter- damsche Lloyd", (dir. de heer J. de Vries). Om 4 uur nam. wordt afgemarcheerd vanaf het speelterrein aan de Bellamystraat. Het gemengd kinderkoor „Beatrix", onderafdee- ling der vereniging, zal nationale liederen zingen, o.l.v. haar directeur, den heer Joh. W. Pet. De bewoners van Spangen wordt verzocht dien dag zooveel mogelijk de vlag uit te steken. Vanmorgen heeft de 26-jarige L. Masten broek, thuisbehoorende aan boord van stoomkraan IH, liggende in de Maashaven, bij het ketel aanmaken plotseling de vlam in het gezicht gekregen, waardoor hij ern stige brandwonden bekwam aan gelaat en hals. Hij is overgebracht naar het Haven ziekenhuis. H.H. kerkzangers worden beleefd verzocht te komen assisteeren of bij plechtige Re quiem Dinsdag 10 uur Hoflaan of bij Plech tige Huwelijksmis, eveneens Dinsdag 10 uur kerk Schiebroek, Beukenlaan. Op 26 April a.s. zal de heer A; van Zoelen den dag herdenken, dat hij 35 jaar gele den toetrad als zelateur van bovengenoemde Vereeniging en tevens 25 jaar geleden de functie van Penningmeester van genoemde Vereeniging op zich nam. Zaterdagmorgen omstreeks half elf heeft de anderhalfjarige Barbara L. in de keuken van de ouderlijke woning aan de Albrecht Engelmanstraat een pot met soep, welke op een toestel stond te trekken, in een onbe waakt oogenblik omver getrokken, waarbij zij een gedeelte van den inhoud over het lichaam kreeg. Zij bekwam, gelukkig niet zeer ernstige, brandwonden aan hals, armen en beenen en is per auto van den G. G. D. naar het Ziekenhuis Coolsingel vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. In het Sportfondsenbad aan de van Maa- nenstraat, heeft de Rotterdamsche Zwemclub gisterenavond haar jaarlijksche onderlinge wedstrijden gehouden, waarbij tevens de scholen-estafette op het programma stono. Het Rotterdamsche Lyceum behaalde voor de derde maal de overwinning, waar door de R. Z. C.-wisselbeker definitief in handen kwam van dezen ploeg. Broer van den voerman van den bok geslingerd. Op den Bergweg is tengevolge van het verschuiven van het lemoen een paard, ge spannen voor den vrachtwagen van den 47- jarigen J. N. geschrokken en op hol geslagen. Daarbij is de 50-jarige broer van den voer man C. N., wonende in de Van Heusdestraat, van den bok geslingerd en tegen de straat gevallen. Met een vermoedelijke lichte her senschudding is hij omgebracht naar het ziekenhuis aan den Bergweg, alwaar hij ter observatie is opgenomen. In den loop van den dag kon de patiënt echter weer worden ontslagen. De voerman slaagde erin het paard weer tot stilstandte brengen tegen een pand aan de Banierstraat. De deur van dit pand is beschadigd, terwijl ook de wagen eenige schade bekwam. De voerman is met den schrik vrijgekomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de woning van dr.W. H. Klos, gelegen aan den Groenen Zoom 206. Door het uitsnijden van een ruit van de achterkamer en het openen van een span jolet van de kamerdeur moet men zijn bin nengekomen. Een waker van den Gecontr. Part. Nacht veiligheidsdienst, die onraad bemerkte, heeft onmiddellijk de politie gewaarschuwd, die terstond in het perceel een onderzoek deed instellen. Daar niemand van de familie Klos aan wezig was kon nog niet nauwkeurig worden vastgesteld, wat er alzoo vermist wordt. Van de daders ontbreekt tot op dit moment élk spoor. Vrouwen-Congregatie van den Provenier- In de schouwburgzaal van de St. Joseph- Gezellenvereeniglng aan het Stationsplein heeft de Vrouwencongregatie van de Pro- venierskerk gisterenavond een liefdadig heidsuitvoering georganiseerd ten bate van haar ondersteuningsfonds. Medewerking verleende hieraan de Too- neel-sectie van de Westzeedijksche Mannen- congregatie „Amicitia", terwijl The Broad way Sincopaters het muzikale gedeelte ver zorgden. Na een kort openingswoord van den direc teur, pater M. Kosters O.P. kwam „Amicitia" onder leiding van haar regisseur ,den heer C. L. Hoogstraaten voor het voetlicht met het blijspel in 3 bedrijven „Er was een steen houwer" van J. van der Heiden en Henk Bakker. Het talrijk publiek, waaronder wij o.m. opmerkten den pastoor van de Pro- venierskerk, pater H. Bartel O.P., pater J. Roghemans O.P. en de directeur van de Manneneongregatie van den West-Zeedijk, Pater Jos. M. A. Ex S.J., heeft dit blijspel met groote aandacht gevolgd en meerdere malen op luide en hartelijke wijze van zijn instemming blijk gegeven. Aan t' slot werden de Amicitianen met den regisseur onder langdurig gejuich met bloe men vereerd, waarbij pater Kosters een har telijk dankwoord sprak. Een uitstekend geslaagde avond en een mooi succes wederom voor „Amicitia". Door de noteerings-commissie der groote koopmansbeurs te Rotterdam is besloten, ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan dier commissie met de afgevaardigden der elf samenwerkende vereenigingen en al dege nen, die gedurende de laatste twee jaren hun adviezen als arbiter belangeloos gegeven hebben, een excursie te maken naar Zwolle, het Kampereiland en den Noord Oost polder. De excursie is bepaald op Donderdag 28 April a.s. Verschenen zijn de verslagen van het Scheidsgerecht voor het Gemeentepersoneel en van het Scheidsgerecht voor het Tramper soneel der Gemeente Rotterdam over het jaar 1937. Blijkens deze verslagen heeft het eerst- gemelde Scheidsgerecht twee strafzaken en tien beroepszaken van anderen aard behan deld. Van de beide aangezegde straffen werd er één verminderd, terwijl de andere straf werd opgeheven onder opmerking, dat een andere maatregel had behooren te zijn geno men. Van de tien ambtenaren, die andere grieven bij het Gerecht aanhangig maakten, werden er vijf geheel of ten deele in het ge lijk gesteld; de verdere vorderingen werden afgewezen. Het Scheidsgerecht voor het Trampersoneel behandelde acht strafzaken en vijf klachten van anderen aard. Van de ambtenaren, die zich terzake van een hun aangezegde straf tot het Gerecht hadden gewend, werden er vijf geheel of ten deele in het gelijk ge steld de verdere vorderingen werden afge wezen. Het Scheidsgerecht voor het Trampersoneel behandelde acht strafzaken en vijf klachten van anderen aard. Van de ambtenaren, ie zich terzake van een hun aangezegde straf tot het Gerecht hadden gewend, werden er vier geheel of ten deele in het gelijk gesteld, terwijl in de overige gevallen de straf werd bevestigd. Van de vijf ambtenaren, die zich uit anderen hoofde tot het Gerecht wendden, werd er één gedeeltelijk in het gelijk ge steld, de overigen werden afgewezen. Linoleumwas, onze wel bekende prima kwaliteit Linoleumwas, |A Reclame Doos Meubel was, tn alle kleuren verkrijgbaar, extra grote potten middel maat Schuurpoeder, grote Zeeppoeder, V.&.D. strooi bussen, IA prima fabrikaat, IA Ill 3 grote pakken SU 2 stuks Werkboenders, grote sortering kleine maat, 3 voor grote maat, 2 voor Closetborstels, rond model 19 Luiwagens, met cocos vulling Luiwagens, met union vulling Straatbezems, met prima vulling, 2 stuks Kastpapier, gekleurde Kampfer Blokken blokjes, 4 rollen, QC °f Balletjes, per IA slechtsL, J 3 doosjes IV Kastpapier, helder wit met rand, 12 vel Lucifers Nederlands 2 fabrikaat, S pakken Tegen afgifte van deze Bon ontvangt U, zolang de voorraad strekt een I Emaille Emmer, 28 1 Wèrkböfertdér 1 Bus Was 2 Bus Schuurpoeder 1 Draad Drooglijn 15 Meter 1 Rol geblokt Kastpapier 12 Vel Kastpapier met rand 1 Doos Punaises Waarde 1-20 Op deze bon voor slechts Geldig van 25 April tot 3 Mei ROTTERDAMj 4061 VS 260 „Zet in 's hemelsnaam toch een ander station aan Marie je weet dat ik opera's niet uit kan staan". WERKLOOZENSTEUN. Door de veranderde steunklas.-.e zijn er ver anderingen en verschuivingen m de uitge keerde steunbedragen _ge.k°men Een aantal van 34 steunbedragen is iets verlaagd; daar tegenover staat, dat de aan 137 personen ver leende steun hooger is geworden en wel met bedragen varieerende tusschen 5 cent e» ƒ2 40 In 36 gevallen iS het steunbedrag onveranderd gebleven. Te bevragen bii: Breedveld, Korn. Speel manstraat 25, muts; P. K- Drossaartstraat 99, kinderrinsetie' de Vette, 2e Maasboschstraat 98, portemonn'aie met inhoud; Prins, Rönt- genstraat 38. siaal; v®n Hulten. Ie Spoor straat 2a, paar handschoenen; Politiebureau, kinderhandschoen; k Catsstraat 29, duimstok; van den g. Oosterstraat 59, taschje; van der Steen, Steijnstraat 35, cein tuur; Vons, DW?Lw!,t £ra.at 22' Polshorlo§e; van Roon, parallelweg 26, L. maat; Roose boom, Ged- Biersloot 140, dameshandschoen; van 't Wout, Binnensingel 59, kappersjas; Raadhuis, VI. Ambacht, ringetje met sleutels, riiwielbelastingmerk; Kethelweg 63, Vlaard. Ambacht, zwarte ceintuur. BINNENGEKOMEN In de Vulcaanhaven zijn binnengekomen de stoomschepen Rozenburg met 3200 ton erts en C. F. Liljevalck met 7115 ton erts. OVERGEPLAATST De assistent der Directe Belastingen, In voerrechten en Accijnzen, de heer A. Wis- kerke, is met ingang van 16 Mei a.s. over geplaatst van Vlaardingen naar Babberich. De assistent bij de Rijksbelastingen, de heer J- van Wijngaarden, is overgeplaatst van Vlaardingen naar Boekelo. R. K. SPORTVEREENIGING Morgenavond te kwart over 8 wordt in de zaal Harmonie een groote tooneelavond ge geven ten bate van de R. K. Sportvereeniging alhier. Door de R. K. Tooneelvereemgmg „Vondel" zal worden opgevoerd het bekende prachtige tooneelwerk van Anton Cooien „Kinderen van ons Volk". Na afloop is er ge zellig samenzijn, uitsluitend voor Katholie ken. Het belooft een prachtige avond te wor den. ARBEIDSBEURS. Ingeschreven 5 mannen; afgevoerd 10 mannen en 1 vrouw. Totaal der ingeschre venen 265 mannen en 23 vrouwen. In de steunregeling opgenomen 180 personen; in de werkverschaffing op Maandag a.s. 36 per sonen (Lithoyen). VERFRAAIING DORPSSTRAAT. Nu men met den bouw op het Zomerland, Noordelijk gedeelte, nagenoeg gereed is, zal aldaar worden overgegaan tot plantsoenaan- leg. Zooals bekend, is ook het gedeelte hui zen, dat aan de Dorpsstraat tegenover het Zomerland staat, reeds afgebroken of zal zeer binnenkort worden afgebroken, zoodat aldaar een zeer ruim uitzicht zal vrijkomen, BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 1924 April. GEBOREN: Johannes F. G., zn. van W. de Lang en J. Swet3 Willy dr. van C. T. den Hartog en M. A. Manders. ONDERTROUWD: P. C. den Boer 29 j. te Ridderkerk en W. G. Heiden 28 j., te IJsel- monde A. Verhoeven 21 j„ te Ridderkerk en G. Mastenbroek 18 j. te IJselmonde. OVERLEDEN: C. E. P. van der Schaft, 28 j., echtge. van W. J. Halter. SCHIETBAAN Het Rijk heeft nu zijn subsidie toegezegd in de kostei voor het aanleggen van een schiet baan door jeugdige werkloozen alhier. Het ligt in de bedoeling deze schietbaan voor 10 jaren te verhuren aan de Burgerwacht ter plaatse. ARBEIDSBEURS. Het aantal Ingeschreven werkzoekenden bij de Arbeidsbeurs bedroeg in de afgeloopen week 413 tegen 418 in het vorige jaar. Hier onder waren: 117 fabrielcs- en losse arbei ders, 25 matrozen, 13 timmerlieden, 5 metse laars, 27 mach. houtbewerkers, 56 textielar beiders, 7 typografen en 3 dienstboden. BURGERLIJKE STAND. 1 BEVALLEN: C. J. PrinsPeeman z. ONDERTROUWD: M. J. Schoonbeek en A. de Gast. OVERLEDEN: W. G. van Baaien 1 j. C. Sperling 31 j., man van P. Lucardie. j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2