De ramp aan de Valkensteeg. D MODESHOW-NIEUWS Proefcampagnes in Couranten bewezen haar waarde! MELCHERS' RIJWIELHANDEL, CHAUFFEURSSCH00L SCHIEDAM HOOGSTRAAT 30 Bureau voor Tandheelk. C. A, M. SCHEFFERS - DAM 35 - Telef. 67823 H i llegersberg- 0verschie-Schiedam-Kethe! v.v. KUNSTTANDEN GEBITTEN VRIJDAG 13 MEI 1938 KANTOORBEDIENDE STICHT BRAND. KATH. MIDDENSTANDS- VEREENIGING. FORD-TENTOONSTELLING IN DE DOELEN. Middenstands verzekering Een Advertentie doet gedenken AANKOMENDE BEDIENDE R.K. GARAGE „WALDO" Ingrijpen van de Justitie. Onderzoekingscommissie van buiten Rotterdamsche ingenieurs ingesteld. In het kantoor van zijn patroon. Om frauduleuze handelingen niet te doen. te Voordracht van Drs. P. Kasteel. SPAARREGELING TER BEKOMÏNG YAN KLEEDING, DEKKING EN SCHOEISEL. OPNIEUW FEEST IN DE PAROCHIE VAN ST. FRANCISCUS. Drie belangrijke tooneelavonden. JUBILEUM. ROTTERDAM EN DE WERK VERSCHAFFING. KIND IN TEIL MET SOPWATER verdronken. i VIERKAMP TE ROTTERDAM. 1 WISSELBEKER VAN ROTTERDAM. STATIONSBUSSEN. Bijna 1800 man geplaatst. GECOMMITTEERDEN EIND- EXAMEN M. T. S. DAMES, Onze collectie Is wederom uitgebreid met de nieuwste creaties. Zeer vlotte modellen. Goede pasvorm. I 1.75 ALS RECLAME Aardige SPORTHOED in ZOMERVILT modeshow-hoed staat IEDEREEN GOED) (EEN Mathenesserlaan 447, Hillevliet 41, Telef. 31210 7 ct. ROSALINE GEBAKJES locale districten te Zomer in 't land; fietsen naar het strand. Maar dan op een goed rijwiel van LANGE NIEUWSTR. 10, t.o. Oranjestr. TEL. 67544. SINGEL 4347, ACHTER HEMA. TELEF. 67570. AUTOBUSDIENST NIEUWE DIENSTREGELING, ingaande 15 Mei 1938. t Naar aanleiding van de ramp in de Val kensteeg is door den Officier van Justitie alhier mr. Meischke en den Rechter-commis- saris mr. Van Völlenhoven ter plaatse nog een onderzoek ingesteld. Op last van deze autoriteiten is de geheele Valkensteeg, d.w.z. straat met fundeer ing, wegdek enz. door de politie in beslag genomen en geblok keerd, terwijl tevens de aan die straat gelegen panden in beslag genomen zijn. Eene commissie van ingenieurs van elders is benoemd en zal na beëedi- ging haar onderzoek ter plaatse aan vangen om daarna aan de Justitie rapport uit te brengen. Gedurende het onderzoek dier technici zal «door de politie in de Valkensteeg geen ver keer worden toegelaten en zullen behoudens voorloopige noodwerken aan panden of weg geen nadere werkzaamheden mogen worden yerricht. Deze lastgeving is aan den Directeur van den Gem. Technischen Dienst als vertegen woordiger der gemeente Rotterdam betee- kend. Twee lijken der zeven slachtoffers n.l. dat van Kok en v. d. Walle zijn in beslag ge nomen, Door dr. Hulst uit Leiden zal in het St. Franciscus-Gasthuis sectie worden ver richt op de lijken. Raadslid de Keyzer vraagt een interpellatie aan. Door het Raadslid J. F. de Keyzer zijn de Volgende vragen tot B. en W. gericht: Hebben B. en W. kennis genomen van on derscheidene persberichten zulks naar aanleiding van het droevig ongeval, veroor zaakt door de instorting van een muur aan de Hoogstraat waarin twijfel wordt geuit over de doeltreffendheid van het overheids toezicht? Achten B. en W. het niet, vanzelfsprekend, uitermate gewenscht dezen twijfel weg te nemen c.q. volledige klaarheid te brengen ten aanzien van de opgeworpen vraag of ten deze eenig overheidsorgaan verantwoorde lijkheid treft en zoo ja, welke persoon daar voor mede in het bijzonder aansprakelijk te stellen is en in welke voege stellen zij zich voor zulks te doen? Vragen aan B. en W. Het gemeenteraadslid L. de Groot, heeft in verband met de noodlottige instorting van een muur in de Valkensteeg, de navol gende vragen gericht tot B. en W.: Ie. Was de scheidsmuur, die behoord heeft tot het ongeveer twintig jaar geleden ter verbreeding van de Valkensteeg afge broken perceel, geheel en al gemeentelijk eigendom of waren er aanwijzingen, dat hij ook gemeenschappelijk eigendom kon zijn.' 2e. Zoo bekend was, dat de muur geheel gemeentelijk eigendom was en niet aan het naastliggend pand verbonden, was dan het laten staan van bedoelden muur het eenige middel voor de gemeente om zich hare rechten te reserveeren? 3e. Indien de gemeente geen ander mid del tot het reserveeren van hare rechten ten dienste heeft gestaan, werd dan de toe stand van den omgestorten muur op ge regelde tijden geïnspecteerd? Aangenomen mag toch worden, dat de Gemeentelijke Technische Dienst bekend was met het feit, dat door het zeer drukke en zware verkeer bij en door de Valkensteeg trillingen in den grond ontstaan, die nadeelig werken op zulk een losstaanden hoogen muur van slechts geringe grondvlakte en gemiddelde dikte. 4e. Indien geregelde inspectie van den omgestorten muur door den daartoe als het ware aangewezen dienst is nagelaten, zijn B. en W. bereid mede te deelen of hier van schuldige nalatigheid sprake is? Naar wij vernemen is de commissie van onderzoek samengesteld uit architecten van Amsterdam, Den Haag, Utrecht en Arnhem. Het geheele verkeer in de Valkensteeg blijft gestremd, totdat alles voldoende zal zijn gestut, eerst dan komt de Valkensteeg weer vrij, doch alleen voor het voetgangers verkeer. De bewoners van de Valkensteeg mochten vandaag hun woningen weer betrekken. OOR de politie is in arrest ge steld de 23-jarige kantoorbe diende A. J. B. die Woensdagavond brand heeft gesticht bij den Nacht veiligheidsdienst „De twee sleutels waar hij in betrekking was. Hij heeft dit gedaan, volgens eigen bekentenis om zijn gepleegde frauduleuze han delingen niet te laten uitkomen. Zooals wij hebben bericht is Woensdag avond tegen zeven uur brand uitgebroken op de derde verdieping van pand 144 aan de Nieuwe Haven 22, in gebruik bij den nacht veiligheidsdienst „De twee sleutels". Langs het trapgat sloegen de vlammen naar de zol derverdieping. De brandweer was echter spoedig ter plaatse en gasten van slangen wagen 9 hebben met één straal op de water leiding het vuur gebluscht, onder leiding van onderbrandmeester Van Meggelen en brand meester Corbeth. Al terstond vond de politie de zaak niet in orde en waren er aanwijzingen, welke gin gen in de richting van brandstichting. Een uitgebreid onderzoek werd dan ook ingesteld en dit heeft geleid tot de arrestatiè van den 23-jarigen kantoorbediende A. J. B., sedert enkele jaren in dienstbetrekking van „De twee sleutels". Toen de kantoorbediende zag, dat de po litie de brandstichting op het spoor was, heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. Hij zeide, toen zijn patroon om zes uur Woens dagavond was weggegaan, nog eenigen tijd te zijn gebleven zoogenaamd voor het af werken van enkele loopende zaken. Hij heeft echter van de afwezigheid van zijn patroon gebruik gemaakt om brand in het pand te stichten. Bij verschillende andere zeer brand bare voorwerpen heeft hij een courant aan gestoken en zonder er verder naar om te zien, heeft de kantoorbediende daarop het van een gezonden middenstand is het werk van den middenstand zelf. Persoonlijke wil en gemeenschappelijk streven in een sterke organisatie zullen hem zich doen handha ven. De rede van den heer Kasteel werd met groote aandacht gevolgd. Voorzitter Van Mansum sprak een harte lijk dankwoord voor de leerzame en boeiende causerie. In den grooten salon van Hotel Coomans heeft de R. K. Middenstandsvereeniging gis teravond eene algemeene ledenvergadering gehouden onder voorziterschap van den heer W H. J. van Mansum. De vergadering werd door talrijke dames bijgewoond. Aanwezig was mede de directeur van het Centraal Hanzebureau, de heer Jan Bakker. De voorzitter, de vergadering verschillen de mededeelingen doende, liet een aanspo ring hooren tot deelneming aan de vacantie- kinderuitzending naar het recreatie-oord „De hooge Hoenderberg" te Groesbeek. Ten aan zien van den cursus voor het midenstands- diploma handelskennis werden de leden eveneens aangespoord tot groote deelneming. Opgaven dienen evenwel niet nu, doch in de maanden Juli en Augustus a.s. te geschieden. Ook voor de dames is het volgen van den cursus heilzaam. Achtereenvolgens kwamen hierna de voor stellen van H. B. en van de af deelingen voor den a.s. Centralen Raad van Woensdag 18 Mei a.s. in behandeling. Tot opmerkingen yan belang gaven zij geen aanleiding. De Kas-controle-commissie bracht rapport Uit over het financieel beheer over 1937. Onder hartelijke dankzegging voor zijn ar beid werd de penningmeester, de heer C. Groenewegen, gedechargeerd. Door den geestelijk adviseur, Rector H. Kuyper, werden met een toepasselijk woord yeertien nieuwe leden geïnstalleerd. Hierna was het woord aan den heer drs. P. Kasteel, die zou spreken over „de mid denstand in dezen tijd". Het kenmerkende van dezen tijd is het staatssocialisme of collectivisme. Terwijl het oude liberalisme allen nadruk legde op het individu, bestaat er voor het collecti visme alleen een gemeenschap. Elke poging tot herstel van de maatschappelijke orde is vergeefsch, indien wij deze twee dwalingen piet inzien. De ware pogingen tot herstel hangen sa men met de beginselen der katholieke wijs begeerte. De middelen zijn: 1. betere verdee ling van den eigendom; 2. toezicht op mono polies; 3. herstel der standsorganisaties in den geest der middeleeuwen. Deze dingen komen niet van zelf tot stand. Zij komen ook niet door wetten alleen. Zij komen voort uit een bepaalden geest. Zij worden aanvaard in een bepaalden geest. En zij blijven leven door een bepaalden geest. Voor betere verdeeling van den eigendom zou noodig zijn: a. betere belastingheffing (het kleinbezit bevorderen tegenover het ge concentreerd kapitaal)b. decentralisatie van den eigendom (het tegengaan van het bezit yan zeer veel in de hand van weinigen). Ten aanzien van het toezicht op de mono polies, merkt spr. op dat het kapitalistisch stelsel met zijn onbeperkte concurrentie is geëindigd in het tegendeel daarvan n.l. trusts, monopolies, kartels, pools. Het 4s een groote vraag of de economische vrijheid ooit heroverd worden zal, indien het toezicht op het bankwezen de circulatiebank inbe' grepen niet geregeld wordt. Er is één werktuig om het ideaal van eco nomische vrijheid te benaderen en dit werk tuig is de beroeps- of standsorganisatie. Wi moeten terug naar den tijd, waarin de be roepsorganisatie publiekrechtelijke bevoegd heden bezat. De economische vrijheid was de vrucht der Katholieke beschaving. Wi •behoeven niet te wachten tot dit inzicht allen eigen geworden is. Indien er maar een beslist willende minderheid is, kunnen wi de sfeer en de atmosfeer van een heel volk bepalen. Een klein millioen van onze menschen be hoort tot den kleinen middenstand. Hij lijdt onder concurrentie, onder belastingdruk. Den laatsten tijd is er sterkere overheidshulp gekomen: uitverkoopwet, vestigingswet, borgstellingswet. Er is ook rechtstreeksche departementale belangstelling en er zijn kamerleden, die van harte de middenstands- belangen bepleiten. Dat is allemaal best. Doch hier zou men met een variatie op een bekend woord kunnen zeggen; de handhaving pand verlaten. Een half uur later ongeveer sloegen de vlammen naar buiten en werd de brand ontdekt. Omtrent het motief over deze brandstich ting vernemen wij, dat de patroon van den kantoorbediende had bemerkt, dat deze frau duleuze handelingen had gepleegd, door kwitanties te innen en het geld zich toe te eigenen. De te innen kwitanties moesten steeds op een staat worden vermeld, doch wanneer de kantoorbediende op bepaalde kwitanties het geld in eigen zak stak, dan werden de kwitanties niet op de staat g" plaatst. Wetend dat zijn patroon bezig was met het instellen van een onderzoek, heeft dc kantoorbediende, bang dat de zaak binnen kort zou uitkomen, brand gesticht om even- tueele bewijsstukken zoodoende uit de vve- Als een vervolg op de zoo prachtig ge slaagde feestelijkheden ter gelegenheid van het zilveren jubileum der St. Franciscuskerk en tevens als blijk van waardeering en dank baarheid der parochiegeestelijkheid tegen over de parochianen, zijn voor Zondag, Maan dag en Dinsdag a.s. telkens om 8 uur des avonds tooneelvoorstellingen gearrangeerd Deze voorstellingen staan onder auspiciën van de mannelijke jeugdbeweging voor ka tholieke actie met haar onvermoeiden en energieken directeur kap. Jac. J. Eeken. Geboden zal worden „De geheimen van de H. Mis" van Don Pedro Calderon de la Bar- ca. Met studielust en ijver is de opvoering van dit tooneelspel onder regie van Anton Sweers, voorbereid. Een apart decor naar ontwerp van Kuno van den Steene en uitge voerd door Br. Albertinus, zal een fraaie om lijsting vormen. Medewerking van misdie naars, bruidjes en het St. Louiskoor is ver zekerd. Van de voornaamste medewerkers en medewerksters noemen we de Christus-fi guur, St. Paulus, St. Johannes de Dooper, St. Jan de Evangelist, Mozes, Adam, de Onwe tendheid en de Wijsheid, Jodendom en hei dendom. Dit prachtig werk, boeiend als echt tooneel voortreffelijk van inhoud en tegelijk van apologetische waarde, zal ongetwijfeld de aandacht der uitgebreide parochiebevolking mogen vragen en zeker ook genieten. Deze tooneelvoorstellingen vormen een daad van beteekenis in velerlei opzicht en verdienen terecht groote waardeering. Om al deze redenen dan ook kondigen wij deze tooneelavonden in Zuid met vreugde aan. Gememoreerd zij nog, dat alsnog kaarten voor de parochianen-begunstigers verkrijg baar zijn bij de heeren J. Peltenburg, Afri- kaanderplein 12 en Jansen de Schepper, Paul Krugerstraat 28. Mogen de drie avonden alleen reeds door overgroote belangstelling een succes worden. Heden herdacht de heer P. L. Groeneweg, timmerman aan de Psychiatrische Inrichting „Maasoord" den dag, waarop hij voor 25 jaar zijn dienst aan de inrichting aanving. In de vroolijk versierde feestzaal werd de jubilaris door den geneesheer-directeur har telijk toegesproken. Deze gewaagde van de verdiensten van den jubilaris, ook buiten zijn engeren werkkring en den zegen, hem geschonken, dat hij te midden van zijn groot gezin dezen belangrijken dag mocht vieren. Een groot aantal leden van het personeel was opgekomen om den heer Groeneweg geluk te wenschen. Als aandenken aan zijn 25-jarig jubileum werd hem een mooi cadeau overhandigd. Ook de administrateur sprak den jubilaris in het kort toe, erop wijzende, hoe hij het onderhoud der vele gebouwen van „Maasoord" eenige, naar den ouden trant terdege onderlegde vaklieden/timmérlieden zoóals de jubilaris, onmisbaar zijn. Zaterdag 14 Mei a.s. hoopt de heer W, Dikken, meesterknecht bij de firma J. C Klütgen, zijn gouden jubileum te herdenken in dienst van genoemde woninginrichting Reeds eerder ls omtrent bovengenoemde regeling medegedeeld, dat bij B. en W. nog in overweging was of en in hoeverre het wellicht in de toekomst mogelijk zou zijn om de spaarregeling alhier ook te doen gelden voor andere groepen van werkloozen, niet vallende onder de Rijkssteunregeling, zooals door de crisis getroffen zakenlieden en an dere volgens de Armenwet gesteunde per sonen. Ter herinnering zij vermeld, dat volgens de bestaande regeling gesteunde werkloozen 0.25 betalen en dat alsdan een gezin met 2, 3 en 4 kinderen van de Overheid een sup pletie ontvangt van 0.25 en een gezin van 5 en meer kinderen van 0.40, een en ander per week, zoodat zegels van 0.50 en 0 65 worden geplakt. Na 13 weken kan de be trokkene voor het aldus gespaarde geld met de suppletie kleeding, dekking of schoeisel ontvangen. De Wethouder voor de Sociale Belangen deelt thans mede, dat is besloten om de spaarregeling met ingang van 1 Juni a.s. ook te doen gelden voor alle door den Ge meentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon gesteunde personen, dus ook voor hen, niet behoorende tot de z.g. crisis- werkloozen, zulks op de wijze, als wordt toe gepast op degenen, die kleeding, dekking en schoeisel kunnen ontvangen van het Crisis-Comité. Met de uitvoering van de be doelde uitbreiding is de Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon belast. Wat den aard van de te verstrekken kleeding, enz. betreft, hierbij zal gebruik worden gemaakt van de zelfde lijst van artikelen, welke door het Crisis-Comité wordt gebezigd, terwijl nog wordt overwogen, of uitbreiding van het op die lijst voorkomende mogelijk is. Ook hierbij zal op de wijze als tot dusver door het Crisis-Comité geschiedt, de mid denstand worden ingeschakeld, een en ander in overleg met het Middenstands-Besturen- College. De deelname aan de regeling, naar den laatst opgenomen stand, blijkt uit het vol gende overzicht. Uitgereikte spaarkaarten, incl. Pernis en Hoek van Holland. reld te helpen. De frauduleuze handelingen loopen reeds vanaf het vorig 'aar. Hoe groot het bedrag is dat de kantoorbediende zich heeft toege ëigend, kan hangende het onderzoek nog met worden opgegeven. De kantoorbediende was in het bezit van een „dik" spaarbankboekje, zoodat hij het gestolen geld vermoedelijk met heeft opgemaakt. De brandstichter zal naar het Huis van Bewaring worden overgebracht. DE HEEBRUG. In verband met uit te voeren werkzaam heden aan de bovenleiding zullen in den nacht van Zondag 15 op Maandag 16 Mei a.s. in het tijdvak van 23.50 uur tot 5.15 uur geen brugopeningen van de hefbrug over de Koningshaven worden gegeven. Tooneel- en filmvoorstellingen in den foyer. FORD geeft zijn bijdrage aan Her levend Rotterdam. Daarvan ge tuigt niet alleen het spandoek op het podium in de Doelenzaal of de tot koopen noodende expositie, daarvan getuigt mede de voorgenomen uitbrei ding van den service-dienst in het Oosten en het Zuiden der stad, waar- door in totaal aan bijna 200 menschen werk zal worden verschaft. Evenals twee jaar geleden heeft ook nu de Automobiel-Industrie „Rotterdam" in de zalen van de Doelen een groote Ford-auto mobieltentoonstelling ingericht, aan de organisatie waarvan zoowel de Ned. Ford automobielfabriek te Amsterdam, als de official Forddealers te Schiedam en Dor drecht hebben medegewerkt. Het valt op, dat Ford inderdaad een com plete serie automobielen en trucks brengt. We noemen de Ford Junior, een vlotten wagen, voor stadsgebruik, voor den „forens" of voor de dame, die gaat „shoppen De Ford „Vier" de Luxe is voor hen, die meer plaatsruimte en comfort wenschen. Ford brengt dit jaar ook twee series V-8 automobielen, n.l. de V-8 standaard en de V-8 de luxe. Beide series modellen kunnen naar keuze uitgerust worden met den V-8 motor van 85 rem-pk. of dien van 60 rem-p.k De luxe modellen zijn van geheel nieuw ontwerp. Het interieur is van een verfijnde afwerking. De lijnen van den Ford V-8 standaard zijn eveneens modern gestyleerd. Twee nieuwe modellen zijn aan de Lin- coln-Zephyr-serie toegevoegd, n.l. de Coupé Transformable (Club Cabriolet) en de Sedan Transformable (4-onder-de-kap). Deze vor men dus een aanvulling op de vier carrosse- tietypen, die reeds in 1937 leverbaar waren. De technische verbeteringen aan den Lincoln-Zephyr zijn het resultaat van weten schappelijk onderzoek en op ervaring geba seerd. De V-12 motor van 110 rem-pk. en de transmissie zijn méér naar voren in het chassis gebracht. De aldus vrijgekomen ruimte komt ten goede aan het bestuurders compartiment. Het transmissie-huis is ver laagd en de schakelhefboom zit niet meer in den weg van de passagiers op de voorbank. Er is inderdaad 'n Ford voor elk transport. Vanaf den kleinsten bestelwagen tot aan de groote trambus wordt een reeks bestelwa gens en trucks geboden die geschikt voor elk vervoer. Wij willen, wat deze typen betreft, volstaan met de mededeeling, dat aan de bekende serie Ford truks een nieuwe 3.40 M. wiel basis truck is toegevoegd, alsook een nieuwe „één-tonner", een chassis met 3.10 M. wiel basis, dat is uitgerust met den „60" P.K. V-8 motor. Technische verbeteringen aan den truck zijn: grootere remmen, sterkere fusées en een veranderde stuuroverbren- "aiÏ %recïa 1 e attracts e voor tie Uezoekere van de tentoonstelling worden in den foyer tooneel- en filmvoorstellingen gegeven on der leiding van den heer Anton Ruys, die zich een beschaafd en geestig conferencier toont. Medewerkenden zijn Elly van Steke lenburg met haar krontjongliedjes, Mien v. Kerckhoven-Kling en Larette, illusionist, terwijl het muzikale gedeelte verzorgd wordt door den bekenden pianist Walter Matthies. Behalve in een aantrekkelijken één-acter treden Anton Ruys en Mien van Kerckhoven- Kling ook op in een door den heer van Vessem van de publiciteitsafdeellng geschre ven samenspraak op rijm, waarin de merites der verschillende tentoonstellings-objecten op aardige wijze tot uiting komen. Tenslotte vertoont de Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek een tweetal films, beide van Nederlandsche origine, resp. getiteld: „Ford trucks in het dagelijksche werk" en „Haarkloverij". Het geheel een programma dat een waardige aanvulling vormt van deze overzichtelijke en aantrekkelijke tentoon stelling. De centralisatie van het bedrijf. Tijdens een noenmaal heeft de directeur van de A. I. R„ de heer W. F. de Haast, mededeeling gedaan van een voorgenomen uitbreiding en decentralisatie. „Wij kunnen het aan het Marconiplein bijna niet meer af!" verklaarde hij. Daarom komen er aan den Oudedijk en in Rotterdam-Zuid nieuwe zaken, ondergebracht in afzonderlijke N.V.'s. Aan den Oude Dijk, in het complex van de marmerindustrie Boer komt de grootste kolomvrije garage van Nederland, beheerd door de N.V. Automobiel Mij. „Oudedijk", welke ook volledig voor service wordt inge richt. Deze garage krijgt een oppervlakte van 2500 M2. De N.V. Automobiel Mij. „Rotterdam-Zuid" aan de Wolphaertsbocht zal de service banier aan den Linker-Maasoever hoog hou den. De tentoonstelling wordt gehouden tot en met 17 Mei a.s. In een pand aan de Taanderstraat heeft zich gistermiddag een ernstig ongeluk voor gedaan, dat het een-jarige dochtertje van de familie Schrey het leven heeft gekost. De ouders waren van half drie tot half vier uitgegaan en hadden hun dochtertje Jacoba Adrlana alleen thuisgelaten. In de keuken stond een lage teil koud sop en toen de ouders terugkwamen vonden zij het kindje verdron ken in deze teil. Dr. Vader, die onmiddellijk ontboden werd, kon slechts den dood consta- teeren. De in de eerste ronde van den vierkamp ver daagde partij Kapsenberg-Samelius, is door Kap senberg gewonnen, voordat een begin werd ge maakt met de tweede ronde. In deze tweede ronde had Samelius wit tegen Speelmann en Mulder dezelfde kleur tegen Kapsenberg. Same lius behandelde de opening van een Tsjechische verdediging minder sterk, speelde dientenge volge nog in het aanvangsstadium met een pion minder. Spoedig daarop boette hij ook de kwa liteit in en geleidelijk ging het nadien sneller bergafwaarts. Zijn ondergang was na een der tigtal zetten niet meer te keeren. Mulder en Kapsenberg bekampten lekander in een tweepaardspel in de nahand, dat is onder broken in iets gunstiger stand voor Mulder. Woensdagavond werd de eindstrijd om den zilveren wisselbeker van Rotterdam, uitgeloofd door het Rotterdamsch Dam Genootschap, voort gezet. De uitslagen waren als volgt: J v.. d. Kruk gewonnen van J. v. d. Elsh partij H. S an- ge wonnen van"ïZ"Spaan; "êarenctre|f wonnen van H. G. Hooynrans; J v d. Kruk leidt nu met 8 punten uit 5 par tijen; daarop volgt H. Sanders met 6 punten uit 4 Woensdag a.s. wordt de wedstrijd voortgezet. Dan ontmoeten elkaar: L. Heydra—H. G. Hooy* mans; M. Spaan—W. Barendregt; J. v. d. Kruk M. Sanders en J. A. Verbeek—J. v. d. Eist Per 30 April 1938. Zegels Zegels 50 cent 65 cent Totaal 1561 790 2351 1290 508 1793 Ongeorganiseerd Georganiseerd Totaal 4149 Aantal uitgereikte zegels, incl. Pernis en Hoek van Holland Per 30 April 1938. Zegels Zegels 50 cent 65 cent Totaal Ongeorganiseerd Per 23 April 1938 Georganiseerd 1253 665 872 397 1918 1269 Totaal 3187 Van de georganiseerden kon de stand per 30 April nog niet worden gegeven. De directeur van het postkantoor alhier maakt bekend, dat trein no. 4608 Rotterdam Amsterdam in den nacht van Zaterdag 14 op Zondag 15 Mei te 3.10 uur (zomertijd) van het station D.P. zal vertrekken. In verband hiermede zal de laatste lich ting der stationsbussen voor de met dezen trein te verzenden correspondentie plaats hebben te 1.55 uur (Amsterdamsche tijd). In aansluiting op vroegere mededeelingen omtrent het aantal in werkverschaffing ge plaatste personen bericht de Wethouder voor de Sociale Belangen, dat bij de Gemeente lijke werkverschaffing thans 502 personen werkzaam zijn n.l. 92 hoofdarbeiders, 27 personen bij de groentendistributie en 383 grondwerkers. Waarschijnlijk in de volgende maand zul len bovendien nog ongeveer 200 personen te Hoek van Holland geplaatst kunnen worden. Bij de Rijkswerkverschaffing te Giethoorn en Staphorst zijn 148 Rotterdammers werk zaam, terwijl binnenkort te Ruinen en een andere nog niet bekende plaats in Drenthe in vier kampen totaal 384 personen zullen worden tewerkgesteld. Voorts zijn 180 jonge werkloozen werk zaam in de Centrale Werkplaats en 350 jon geren bij de diverse werkobjecten. In totaal zijn dus thans bijna 1800 Rotterdammers in werkverschaffing geplaatst. De deze week ontvangen toezegging van den minister van Sociale Zaken omtrent uit breiding van het aantal tewerkgestelde per sonen zal naair de meening van den Wethou der voornoemd van beteekenis kunnen zijn. Omtrent de objecten voor uitbreiding van de werkverschaffing kan worden medege deeld, dat het Gemeentebestuur alles doet om de aanwijzing zoo spoedig mogelijk te bevorderen, terwijl mag worden aangeno men, dat op de bij de Regeering aanhangig gemaakte plannen spoedig goedkeuring zal worden verkregen. Tot gecommitteerden bij de eindexamens M.T.S. Rotterdam 1938 zijn door den Minister I van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen j benoemd: voor de afdeeling bouwkunde: C. de Geus, architect B.N.A. te Rotterdam; voor de afdeeling weg- en waterbouwkun de; prof. ir. J. A. Bakker, buitengewoon hoögleeraar T.H., te Rotterdam; voor de afdeeling werktuigbouwkunde: ir. J. F. W. Burky, ir. bij de gemeentelijke tech nische dienst te Rotterdam, ir. J. P. Vader, directeur Gem. Gasbedrijf, te Rotterdam, ir. G. de Vries, hoofdingenieur Wilton-Fije- noord, prof. ir. C. M. van Wijngaarden, hoog leeraar T.H. te Delft; voor de afdeeling electrotechniek: ir. C. M. Cool, hoofdingenieur Prov. Electr. Bedrijf voor Noordholland, te Bloemendaal, ir. M. C. Hoenkamp, adjunct-directeur G.E.B. te Rotterdam; voor de. af deeling scheépsbouwkunde: ir. J. W. Bonebakker, scheepsbouwkundig inge- nieur bij N.V. C. v. d. Giessen en Zonen te Krimpen a/d IJssel. Geheel pijnlooze speciaal Medische behandeling. Betaling desgewenscht tii twaalf maands-termijnen ook voor Ziekenfonds leden. Inlicht, kosteloos. bU de G. J. Mulderstraat Adm. G. DE WAARD. TELEFOON No. 3 0 0 13 074VS Aangemoedigd ATTRACTIE verlengen w() gedurende een GROOTE SORTEERING TAARTEN VOOR MOEDER^ W. H. KELLOGG, een levensmiddelen-fabrikant, begon 25 jaar geleden met een proefcampagne if* couranten. Het succes was zoo groot, dat hij er °P ruitne schaal toe overging couranten-reclame te gebruiken. Thans is bij in zijn branche de grootste verbruiker van couranten-reclame geworden. Maar ook.... de fabrikant met den grootsten omzet. „Onze recordverkoopen gedurende lange jaren hebben duidelijk de waarde van intensieve couranten-reclame bewezen om groote omzetten verkrijgen", zegt W. H. Kellogg. in GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding Bekendheid met werkzaamheden op distillateurskantoor strekt aanbeveling. Brieven met opgave van volledige inlichtingen onder nc courant, Koemarkt 4, Schiedam. tot leeftijd, verlangd salaris er» 538S Bureau Nieuwe Schiedamscha 16 RIJLES, STALLING, REPARATIE, ZEER VOORDEELIG. RE<?ELMATIGE TJURDIENST OP DE GEHEELE LIJN. De autobussen van en naar Kethel sluiten aan het Station der Neder, landsche Spoorwegen te Schiedam aan op de tremen richting Den !naaIchiedamS wordt op het traject naar Kethel in beide richtingen langs de Gerrit Verboonstraat, de Westvest en de Vellevest gereden. In Kethel is het eindpunt geplaatst bij de R.K. kerk Alle diensten rijden in Hillegersberg met verder dan de Kootschekade, uitgezonderd de diensten, die om 9.15 en 22.15 van Kethel vertrekken en tot de Molenlaan doorrijden. wordt twee maal per dag, n.l. om 10.16 en Van de Molenlaan vertrokken; alle andere diensten vertrekken vair 23.16 naar Kethel De ^enstregefing is verkrijgbaar bij de chauffeurs, die desgewenscht alle inlichtingen verstrekken. In de tarieven wordt thans nog geen wijziging gebracht. DE ONDERNEMER. 4113 VS 48

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2