1 Weerverwachting. I TIM TYLER.EN SPUD. Het raadsel van de panterklanwen. 15 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 61ste JAARGANG Nö. 18186 WOENSDAG 1 JUNI 1938 VIER BLADEN. STADSNIEUWS. S a HET HENGEESEIZOEN BEGONNEN. KETHEL. ROTTERDAM. Èt"C STEIGERSCHE KERK. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 f kantongerecht BOUW- EN WONINGTOEZICHT. f een luchtbeschermings- r TENTOONSTELLING. album overhandigd pp SCHOOLARTSENDIEnst I BURGERLIJKE STAND EEN TERUGBLLIK. JAARVERSLAG COMITé KINDERVOEDING. SCHEEPVAART V ■- m~ DE SMAADBRIEVEN. An nu l u i minimi 111 miHimm 11 mm i Koeler overdag. Zwakke tot matigen, tijdelijk weer krachtige Zuidelijke tot Westelijken wind, betrokken tot - zwaar bewolkt, later opklarend, - waarschijnlijk eenige regen, koe- - Ier overdag. Stormwaarschuivingsdienst. Geseind van De Bilt 1 Juni te 1.25 uur aan alle posten: „Attentie- sein neer". jj| Voor de wielrijders. DONDERDAG. Zon op 4.44, Zon onder 21.11 uur Z Maan op 9.24, Maan onder 0.14. Z Wielrijders lichten op van 21.41 -■ M tot 4.13 uur. immuun 1111111111111 mi 111111111:11 NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. M. van Leeuwen gaat heen als organist. ROTTERDAMSCHE MODELBOUW CLUB. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3.bij vooruitbetaling. Incasso- kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 ct. per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maas bode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.- tarief. Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 cent per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten worden geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. De Gratis- On gevallen ver zekerin g bedraagt 3.000 bij levenslange invaliditeit; f 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; f 250.— voor het verlies van een hand, een voet of een oog; 100.voor bet verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50.voor het verlies van een volledig lid *an een duim, of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger; 25.voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Een groot aantal kleine zaakjes werd hedenmorgen voor het Kantongerecht be handeld, in hoofdzaak verkeersovertredingen Links van den weg gereden. J. v. N., electriciën te Schiedam, heeft op de Nieuwe Haven tusschen Schoolstraat en Westerkade links gereden op een rijwiel Verdachte voerde aan, dat hij achter de hoo rnen had gereden, wat volgens hem geen openbare rijweg is. De ambtenaar van het O. M., mr. S. van Oosten, was het lang niet eens met ver dachte en eischte 3 of 3 d. De kantonrechter mr. J. Stheemann Hesse veroordeelde verdachte conform de eisch. Mopperend verdween verdachte hierna uit de rechtzaal. Zonder rijbewijs gereden. J. W. H. O., Rotterdam, heeft in schie op een motorrijwiel gereden rijbewijs. Verdachte«ïr <3, nief wist Sftij"?.™ .Tdiï™ oeht rijden. De kantonrechter veroordeelde veidachte tot 3 of 3 dagen. De drankwet overtreden. A. v. O., ijsbereider te Rotterdam, heeft op 21 Mei in zijn zaak Mariastraat te Schie dam waar hij verlof B heeft, bier ver kocht. De ambtenaar van het O. M. eischte 10 of 10 dagen. De kantonrechter maakte er van 5 of 5 dagen met verbeurdverklaring van de in- beslag genomen fleschjes bier. MOTOR CONTRA AUTO Gisterenmiddag is de 30-jarige A. M. V. Uit Vlaardingen, toen hij met zijn rijwiel de Vlaardingerstraat kwam tegen een van de Vel]evest per sonenauto opgebotst. De motorrijder en zijn duopassagier de 30-jange G. v. W kwamen te vallen Van W. bleef ongedeerd, doch V. werd bloedend verwond aan het gelaat en de linkerhand, terwijl hij bovendien klaagde over inwendige pijnen. Hij is ter plaatse door een lid van de E.H.B.O. verbonden. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigen Van den auto, welke werd bestuurd door H. M. J. M. uit Goirle, werd het linker voor spatbord verbogen. Door den Gemeentelijken Woningdienst en het Bouw- en Woningtoezicht zijn de laatste weken weer enkele gevaar opleve rende objecten ontdekt. De eigenaars zijn verplicht geworden maatregelen te nemen, dat het gevaar voor hte publiek gekeerd wordt. Zoo moet een muur langs het- terrein van de Melkinrichting Nassau in de Nassaulaan afgebroken worden en wederom opnieuw opgebouwd. Ook in de Hagastraat zal een eigenaar van een pand enkele voorzieningen tegen gevaarlijke bouwvalligheid moeten treffen. Naar wij vernemen, zal in de tweede helft van de maand September een luchtbescher mingstentoonstelling worden georganiseerd door de afdeeling Schiedam van de Neder- landsche Vereeniging voor luchtbescherming. fp«t?nTütliddag heeft het Comité Januari- een album stadhuize aan den burgemeester j,, :n T aangeboden, inhoudende foto s Ebbende feeqJari en Februari plaats gehad h u nrte van P - ter gelegenheid van de gehT een kor?ses, De album Daar de schoolarts jhr. E. J de Ranitz wegens ziekte voorloopig zijn functie niet kan vervullen, is me], dr. Kamerbeek, uit Rotterdam tijdelijk belast met de waarne- ming ervan. Aangifte van 2931 Mei. GEBOREN: Maria C. G., dochter van N. A. Jansson en G. Moonen, P- K. Onneslaan 179 Johannes H., zoon van A. J- A. Stout en M. Th. A. Joosten, Gordonstraat 7 een als levenl. aangegeven kind van H. E. de Jonge en B. Marinus, Oude Kerkhof 7. XXV. Tijdens de plechtigheid op het altaar voor het parlementsgebouw te Boedapest ter opening van de St. Stephanusfeesten. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele gjjfr' af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET Ingekomen is een verzoek van de "N.V. Zuid-Hollandsche Inkt- en Verffabriek om vergunning tot oprichting van een inkt- en verfabriek in het pand Kethelstraat no. 9, kadaster Sectie A No. 1348 (ged.), met x electromotor van 4 p.k., voor het drijven van diverse arbeidswerktuigen. Dit verzoek is met de bijlagen op de Se cretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 15en Juni 1938 des voormiddags te 11,30 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren j-egen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk roe ie lichten. SCHIEDAM, 1 Juni 1938, Aan het derde verslag van het Algemeen Comité voor Kindervoeding te Schiedam (Winter 1937-1938) ontleenen wij het vol gende: Nadat in het begin van 1937 vele moge lijkheden om aan de noodige financiën te komen, overwogen waren, bleek het, dat door collecte, het inzamelen met inteeken- lijsten etc. het niet mogelijk zou zijn over een voldoend bedrag te kunnen beschikken, om het werk in het najaar zelfs maar op zeer bescheiden schaal aan te vangen. Nood gedwongen werd daarom besloten in samen werking met het Wit-Gele Kruis en het, Groene Kruis een aanvrage om vergunning tot het houden van een Lunapark tot de Raad te richten. In de tweede helft van Juli werd hiertoe verlof verleend, waardoor de gunstigste tijd voor de voorbereidingen echter verstreken was en de opbrengst niet zoo groot kon zijn, als het geval zou zijn ge weest bij voldoende tijd voor organiseeren. Toch mocht het Comité van de opbrengst nog 1792,77 ontvangen. Door dit bedrag was het mogelijk met ingang van 7 November tot aan de Kerstvacantie aan ruiiil 350 kinde ren dagelijks een warm maal te verstrek ken. Inmiddels was in samenwerking met de Kruisvereenigingen een verzoek tot den Raad gericht, om in 1938 nogmaals een Lunapark te mogen organiseeren, welk ver zoek in Januari 1938 reeds werd ingewilligd met het gevolg, dat voor 1938 het Comité op een minimum inkomen van 3000 kan reke nen. Het- College van B. en W. verstrekte voor de maanden Januari en 'Februari 1933 een voorschot van maximaal 1700, waardoor in die maanden, met ingang van 10 Januari, °p de zelfde voet voortgegaan kon worden. Evenals de vorige periode werden de kin deren, wier ouders zulks wenschten via de scholen opgegeven, waarna het gezinsinko men door de Gem. Inlichtingendienst werd gecontroleerd. Van de ruim 600 aanvragen werden met het oog op de beschikbare mid delen 350 kinderen toegelaten. Het aantal aanvragen, dat wegens te hoog inkomen niet in behandeling i<;0n komen, was zeer gering. Gedurende de loopende periode werden nog enkele kinderen op verzoek van den school arts toegelaten. De maaltijden werden verstrekt tusschen den middag in 7 eetzalen, waarvan 4 voor de R. K. scholen en 3 voor de Openbare scholen bestemd waren. Het menu wisselde dagelijks en wekelijks bestond het 2 maal jht soep, 2 maal uit rijst, gort of grutten, maal uitstamppot en 1 maal uit peulvruch- en. De kwaliteit en smaak van het voed- ovV?rden steeds geroemd- Klachten hier- pmmen dan ook nimmer binnen. Zoo- aflevering door de Rotterdamsche Ie l fng Voor verstrekking Van voeding crhieri^t°!kindcren als de distributie ge- ffnancfeel aller tevredenheid. Zooals uit het financ eel verslag echter blijnt, was de stoffen weer ^?rtie door stijging der grond stoften weer cent ^ooger. Vroegere oorlogen tusschen Schiedam en Vlaardingen. De wederzij dsche verhouding tusschen onze gemeente en Vlaardingen, welke als 't ware een ideaal mag worden genoenfei, gezien 't feit, dat kooplieden uit de laaföt- genoemde gemeente hier dagelijks onge stoord hun waren aan den man brengen, terwijl op heden door vele Schiedammers zelfs naar de komst van de thans te lang uitblijvende kooplui met nieuwe haring ver langend wordt uitgezien, zoo is zulks in vroe ger jaren vaak heel anders geweest. Wellicht onder de indruk van meer alge- meene welvaart, welke destijds hier heersch- te, waardoor de stemming van 't groote pu bliek gewoonlijk naar 't vroolijke overhelde, 't geen werd bewezen door 't feit dat, toen onderling vele gepaste, (en vaak ongepaste) grappen werden uitgehaald, waarvan meer malen dezelfde personen de dupe waren. Zoo zal 't wel te verklaren zijn, c!at men ten slotte elders een uitlaat heeft gezocht, die moest voldoen om de soms uitgelaten stem ming onder, vooral de losse werklieden, uiting te geven. En zoo kon t gebeuren, dat men bij 't zoeken van een gelegenheid daar toe, naar 't toenmalige Delfshaven of naar Vlaardingen trok, meestal ter medeviering van de kermis. Dan ging 't bij zoo'n gele genheid dikwijls vrij ruw toe, en is er, voor al ook te Delfshaven, vaak bar gevochten en trokken dan ook vandaar vele Schiedamsche belhamels meermalen met bebloede koppen huiswaarts, na tevoren de Delfshavenaars een proefje te hebben gegeven van Schie damsche bokskunst. Ook in Vlaardingen ging 't meermalen alles behalve soetsappig toe. Schiedammers, vooral vele leden van 't corps zakkendra gers, hadden dan vaak de onhebbelijkheid spottende opmerkingen te lanceeren over de toen, wel zeer veel van heden verschillende uitspraak der taal, en ook over de toen zeer bekende smaak der Vlaardingers voor alles wat „zoet" was. En zoo is t gebeurd, dat Schiedammers onder elkaar op die kermis een groote koek kochten en deze aan een touwtje over de straat sleepten, blijkbaar met 't doel, althans dat moest 't beteekenen, daar mede Vlaardingers te lokken en te vangen. Dat zulks niet lang door laatstgenoemden met leede oogen werd aangezien kan men begrijpen en dat uit een en ander al spoe dig vechtpartijen ontstonden, is eveneens duidelijk, evenals 't feit, dat de schuld lag bij, gewoonlijk onder den invloed van Bacchus zijnde Schiedammers, die toch niet ter kermis waren uitgenood igd. Op de Vlaardingers gezongen toepasselijke, en vaak niet al te kieskeurige, liedjes, droegen er toe bij de kermisstemming te vertroebelen. En zoo kon 't dan ook een plaats hebben, dat de maat van geduld ten einde was en Vlaardingers met vereende krachten, die ongewenschte bezoekers met geweld de ge meente uitdreven, wat eveneens niet zacht- handig gebeurde. Een en ander leidde er toe, dat de stemming en verhouding tus schen Schiedam en Vlaardingen zoodanig was verbitterd, dat 't voor personen onvei lig was zich naar een der beide gemeenten, te begeven zonder te worden gemolesteerd, en werd toen 't verkeer tusschen beide ge nieenten tijdelijk stopgezet, terwijl de Mare chaussees en politie voordurend de wegen van hier naar Vlaardingen en omgekeerd be waakte! Zulks duurde toen eenige weken, totdat de gemoederen van lieverleede gekal meerd waren, en door den tijd, waarin al les slijt, de gewone toestand terugkeerde. Hopelijk is het levende geslacht wijzer dan hun respectieve vaderen. Ook zien wij heden maar al te zeer in: de waarde van de vrede, welke vooral binnenslands en onderling wel dubbele waarde heeft. Of men heden te Vlaar. dingen nog zóó graag koek lust, is schrijver dezes onbekend. DE RADIO-CENTRALE. Programma 5, Donderdag 2 Juni Luxemburg 8,209,20 concert; Diversen 9,2010,35; Luxemburg 10.3511,25 concert, Droitwich 11,2512,20 gram., B.B.C.-orkest; Brussel (Ned.) 12,201,20 gevar. pro gramma; Brussel (Fransch) 1,202,20 gram. concert; Luxemburg 2,252,50 concert; Deutschlandsender: 2,503,20 gram.; Diver sen 3,203.50; Luxemburg: 3.505.50 con cert; Deutschlandsender: 5.506.45 kamer muziek; Luxemburg: 6.457,15 Marek We ber; Pauze 7,15—7,30; Deutschlandsender 7,308,20 concert; Brussel (Fransch) 8,20 9,20 concert; Diversen 9,209.35; Luxem burg 9,3511,50 gevar. programma. Voor de programma's 14 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether". SCHIEDAM, 1 Juni. Gedurende de maand Mei kwamen in de Schiedamsche havens binnen 78 stoomschepen, 1 motorschoener en 2 zeesleepbooten, tegen 78 stoomschepen, 1 motorschoener en 1 walvischvaarder in Mei 1937. VOETBALVEREENIGING OPGERICHT. In café De Vergulde Valk is gisteravond opgericht de voetbalvereeniging V.V.K. Het bestuur werd samengesteld uit de heeren G. van Kampen, voorzitter; L. de Bruijn, secre taris en J. van der Loo, penningmeester. De elftalcommissie bestaat uit de heeren A. C. van der Loo en W. Rip. Er gaven zich voldoende leden op, zoodat reeds met twee elftallen kan worden begonnen. Medegedeeld werd, dat in samenwerking met de Schiedamsche voetbalcompetitie het eerste elftal reeds kan deelnemen aan de zomeravondcompetitie. De nieuwe club zal echter in de eerste klasse moeten spelen. Be sloten werd het spotterrein van de R. IC, Voetbalvereeniging alhier te huren en reeds hedenavond den eersten vriendschappelijken wedstrijd te spelen. ROTTERDAMSCHE ARBEIDSMARKT. In April 1887 werkloozen minder. Uit het Maandoverzicht der Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Rotterdam blijkt, dat in de maand April 1938 in totaal zijn behandeld 3223 aanvragen van werkgevers, 7945 aan biedingen van werkzoekenden en dat tot stand werden gebracht 2457 plaatsingen, dat is 325 minder dan de vorige maand en 374 minder dan gedurende dezelfdë maand van het vorige jaar. Aan het einde der verslagmaand stonden nog ingeschreven 43438 mannelijke werk-' Te Gennep werd gisteren het zilveren jubileum van den Maasbuurtspoorweg her dacht. Mr. B. Berger, burgemeester van Venlo spreekt de openingsrede uit. zoekenden, waarvan 42144 naar eigen opgave werkloos en 1294 niet werkloos en 2588 vrouwelijke werkzoekenden, waarvan 1911 naar eigen opgave werkloos en 677 niet werk loos. Vergelekeri met de vorige maand in het totaal aantal werkloozen verminderd met 1.887. Het aantal werkloozen verminderde in de groepen: Bakkersbedrijf met 9 Bouwbedrij ven met 627, Handels-, Kantoor- en Winkel personeel met 248, Hotel-, Café- en Restau rantbedrijf met 45 Houtbewerking en meu belindustrie met 205, Kleedingbedrijf met 37, Land en tuinbouwbedrijf met 4, Papierindu strie met 3, Slagersbedrijf met 6, Tabaks- en Sigarenindustrie met 6j Ongeschoolden met 492, Overige beroepen met 7, Fabrieks per soneel (Vr.) met 15, Huiselijke diensten (Vr.) met 107, Handels-, en Kantoor- en Winkel personeel (Vr.) met 138, Vr. Hotel, Café- en Restaurantpersoneel met 13, Vr. Kleedingbe drijf met 23 Overige Vr. Broepen met 2. Het aantal werkloozen vermeerderde in de groepen: Barbiers- en Kappersbedrijf met l, Grafische vakken met 2, Lederbewerking en schoenindustrie met 21, Metaalbedrijven met 33, Scheepvaartbedrijf-buitenvaart met 43. Mijn vriend ervaart den socialen kant van deze sport. Men zegt wel eens, dat de wet is als een net vol mazen, waar je gemakkelijk doorheen kunt glippen, als je vergeef ons de vreemdsoortige beeldspraak het klappen van de zweep maar kent. Hetgeen het zij in alle bescheidenheid gezegd hierop neerkomt, dat de wet zeer onnauwkeurig of onvolledig zou zijn. Daartegen moeten we echter ons hevig protest laten klinken. Neem b.v. het wetje op het visschen met den hengel. Dat bepaalt n.l. op de seconde af, wanneer je mag beginnen je dobber aan het water toe te vertrouwen: precies een half uur vóór zonsopgang van den eersten Juni. Nauwkeuriger en vollediger kan het al niet. Zoo dachten mijn vrienden Jansen en Meijer en Willemsen en Vermeulen er ook over. En ze zijn vanmorgen vóór het krieken van den dag op stap getogen, de laatste na eerst een Hollandsche Nieuwe verschalkt te hebben. Hij richtte zijn schreden naar den Schie damschesingel, beladen met zijn kanis, zijn driedeeligen hengel, zijn snoer met het sim metje en een portie aas. En hij heeft zitplaats genomen tusschen zoovelen. We mogen niet zeggen, dat hij bot gevangen heeft, maar een visch van een pond, die bij het ver halen over den vangst successievelijk in grootte en gewicht stijgt, is het toch niet ge worden. Wat jammer is, want hij heeft zijn diploma cum laude in visscherslatijn. Hij heeft we hebben het nog altijd over onzen besten vriend de twaalf cen ten voor zijn haring vergoed gekregen met een bliekje, weliswaar een schattig beestje, maar toch niet meer dan een bliekje. Mijn vriend was woedend op het visch je, alsof het stomme dier de broeder van zijn broeder is. En hij wreekte zich, door het in den kanis van zijn buurman te gooien, die nu tot zijn stomme verbazing met visch thuis kwam. Onder ons gezegd en gezwegen: die buur man was óók een beginneling, maar de braadpan thuis heeft tenminste gesist en van het bliekje hebben al des buurmans bloedjes van kinderen even goed hun portie gehad Mijn vriend noemden we hem Meijer of Vermeulen? heeft één wijs ding ge daan: hij is op dezen openingsdag van het vischseizoen gaan kijken in de Maas en op de Plassen, langs de boezems en de singels naar die honderden hengelenthousiasten, die stuk voor stuk wachten op iemand, dien ze nog nooit gezien hadden en dien ze toch op het eerste gezicht zouden herkennen Hij heeft daarbij cellisten gezien van groo te orkesten, goed betaalde chefs de bureau en nederige journalistjes, mannen in bonis en steuntrekkers. En toen hij bemerkte, dat de hengelsport eigenlijk geen standen kent en geen rangen en met haar zwijgzame, ge duldige beoefenaars een der mooiste sociale instellingen mag heeten van alle tijden, is hij gerustgesteld weer huiswaarts getogen overtuigd dat hij aan de wereld nog niet hoeft te wanhopen Tegen den directeur van het openbaar slachthuis. In een tweetal brieven aan den minister van justitie hadden twee ontslagen hulpkeur meesters B. en de H. gewezen op misstanden welke bij het slachthuis te Rotterdam onder beheer van dr. M. J. J. Houthuis en tevoren bij het slachthuis te Sliedrecht, waar dr. H. toen directeur was, zouden bestaan. Een van deze brieven was hunnerzijds gepubliceerd en deze bevatte zooveel voor dr. H.'s eer en goeden naam grievende bewoordingen, zonder dat de schrijvers ten genoege van de justitie hun beweringen konden bewij zen dat de rechtbank te Rotterdam, na 57 getuigen te hebben gehoord en het beroep van verdachten op het algemeen belang niet geslaagd te heben geacht, beiden wegens smaad veroordeelde tot zes maanden gevan genisstraf. Het Haagsch Gerechtshof, waarbij de ver oordeelden in beroep waren gekomen, was van meening, dat beiden opzettelijk de eer en den goeden naam van dr. H. hadden aangerand (zij hadden o.a. geschreven, dat te Sliedrecht regelmatig zieke en ook wel gestorven koeien werden opgekocht en dat dr. H. niettemin het vleesch daarvan had goedgekeurd) doch het verminderde de straf voor beiden tot drie maanden. De verdachte B. heeft in dit arrest be rust, doch de H. was in cassatie gegaan. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft gisteren geconcludeerd tot ver werping van het ingestelde cassatieberoep. De Hooge Raad zal op 27 Juni arrest wijzen. IKDENfC DAT ER MAAR. .HET VE De. H UIÏI JE VP At u R DO C K". ,2-A L K"om En kv even, TERWv'L KAPiTEIN ClaRk WEG hall0,1c*PiTE\ N CLARK-, ik: HEB U 1 n langen t\] o niet meek ce.2 ien. VER.TE.LT U ME EeiNG WAT S> ER Met MvRPOCK GEBÉURD? OP HET HOOFDKWARTIER. ZOEtrSPuD NOC, Slteos. /VAAR. EEN OBLOSSING VOOR. .HET.GSH&i M. DER VVIST I K HET AAAAR. NORTON. I IR VNI LDE CVEN EEN l\ORT ONDER NOVO /MET U HEBBEN. I K MOET DAT VEELGi F V f MDEN, M\A A VVA AkJ 2 B ew USTE LO OS SN GEMAAKTE DAAR. rcRV Ik eetv 1'de.e wie ,weet.' Het I S TB PR.OBEER.EN DE Doi-CTEJR. ■2-EGT DAT LLEEN eze'n ZE.LFDE Do^ia yAn het vergip ka helpen.AAAAR- WAAR. "2.00 DAT ERGENS TE VINDEN ~2.'j N 7 tOPyfc» CHT OPeRA MVNOI 5 Juni: Groote Schouwburg, Dolle Hans (De Schouwspelers), 8,15 uur (volw.) 6 Juni: Groote Schouwburg, Dolle Hans (De Schouwspelers), 8,15 uur (volw.) Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Potasch en Perlemoer (De Rotterdammers) 8,30 uur (boven 18 jaar). Bioscopen: Goedgekeurde program ma's tot en met Donderdag 2 Juni in: Luxor: Het meisje van gisternacht (volw.); Grand: Vivere (b. 18 j.); Lumière: De gevangene van Zenda (b. 18 j.); Studio: De stervende Zwaan (b. 18 j.); Thalia: Honderd mannen en één meisje; Olympia: Zeeschuimers en De bedriegers bedrogen (b. 18 j.), Colosseum: Vloeibaar goud en In de getuigenbank (b. 18 j.); Scala: Mr. Moto slaat toe en Op glad ijs (b. 18 j.); Capitol en City: Manja en Muziek voor Madame (volw.); Harmonie: Leve de vloot en De purperen mantel (b. 18 j.); Asta: De gehelmde brigade en Het wit te goud; Corso: Artisteningang (volw.); Victoria: Fanny Elssler en Proces met ge sloten deuren (volw.; Centraal' Het uur der wraak en kinderen van den nacht (volw.); Cineac: Actualiteiten. Tot en met 31 Mei in Doelen: Onder moe ders vleugels en kinderarts dr. Engel (b. 18 j.) Tentoonstellingen: Kunstzaal I^och: Werken mej. Nora Mees (tot 5 Juni). Schiedam: Pasage Theater: Als je verliefd bent en De piloot verdween. SCHIEDAM, 1 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 16 per HL. Spoeling. Spoeling ƒ1,401,50 (niet officieel). Met Ingang van 1 Juli a.s. is aan den heer M. v. Leeuwen, die ruim 53 jaar het Steiger- sehe orgel op zoo kunstzinnige wijze bespeelt, op de meest eervolle wijze ontslag toegekend als organist van de Steigersche kerk. Met ingang van dienzelfden datum zijn benoemd tot organist de heer J. Braun, tot dan toe dirigent van het Steigersche koor en tot dirgent de heer Corn. v. Munster. Het kerkbestuur en koorbestuur van de Steigersche kerk stellen zich voor op een nader bekend te maken Zondag plechtig en officieel afscheid te nemen van den heer M. van Leeuwen. De romantiek van het schip. Maandag hield de Rotterdamsche Model bouw Club haar maandelijkschen clubavond. Nadat eerst eenige punten van internen aard waren afgewikkeld, kreeg de heer C. Hoog moed het woord voor zijn lezing over den scheepsbouw in de Zeventiende Eeuw. Hij maakte de leden opmerkzaam op veel practi- sche dingen, die bij het bouwen van modellen uit deze periode van belang kunnen zijn. Te vens wees hij zijn hoorders erop vooral te letten uit welk tijdperk het schip stamt. Een 20 jaren verschil kan reeds een onderscheid geven in tuigage, versiering van de spiegel, enz. De heer Hoogmoed besloot zijn causerie met zijn hoorders op te wekken tot een die pere studie van dit interessante onderwero over te gaan, een studie, die veel voldoening geeft, omdat het vooral de „romantiek" van het schip is, die hierin leeft.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 1