TYLER EN DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. (B) 18; Supra zuivere veredelde JENEVER VISSER Co. - SCHIEDAM „EMADA Moordaanslag. Het van I Weerverwacliting. 5 STADSNIEUWS. Werk uit een ouden ;1 timmermanswinkel. ROTTERDAM. N-v CORSETHy,s 61ste JAARGANG No. 18199 VRIJDAG 17 JUNI 1938 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTÈRCOMM. No. 68085 f 3.— PER LITERFLESCH PRODUCT VAN Een vakman, die de branderijen 1 kende. aan DE RADIO-CENTRALE. ZONNETOCHT DE GRAAL. WATERPOLO burgerlijke stand DE SPORT VOOR DE KOMENDE WEEK. Voetbal. AANRIJDING. scheepvaart. IN BEWARING GESTELD. ROTTERDAMSCHEDIJK 199 FRED MARION. En poging tot zelfmoord. APOSTOLAAT TER ZEE. De Rotterdammers liepen niet hard ONGEVALLEN. JUBILE. In het Noorden zwakke tot ma- tigen Noord-Westelijke tot Noor- - delijken wind, in het Zuiden - zwakke wind, half tot zwaar be- wolkt of betrokken, in het Noor- den weinig of geen regen, in het Z Zuiden waarschijnlijk droog weer Z weinig verandering in tempera- Z tuur. Z Voor de ivielrijders. I ZATERDAG. z Z Zon op 4.37. Zon onder 21.25. Z Maan op 23.56 Maan onder 10.14 Z H Wielrijders lichten op van 21.55 tot 4.07. I NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE RDAMSCHE JEUGDRAAD. OUDE MUZIEK IN ROTTERDAM. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt ds abonnementsprijs per maand 1.10, per drie maanden 3.bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 ct. per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maas bode te Rotterdam. SCHIEDAMSCHE COURANT Telef. Schiedam 68546, Telel. Rotterdam 43860 Tel. Amsterdam 82692, Tel. Den Haag 391629 Telefoon Haarlem 14752 De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oog; f 100.voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50.voor het verlies van een volledig lid van een duim, of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger; 25.voor het. verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een '.id van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Het is een feit, dat de oude en geboren Schiedammer graag over zijn stad en in het bijzonder over de menschen van vroeger praat. En als dan wel eens na langen tijd de eene Schiedammer den anderen ontmoet, dan wordt er heel wat opgehaald. Ig ben zelf een oud Schiedammer en als men zoo tegen de zeventig gaat loopen kan men van vele zaken en menschen meepra ten. Toevallig ontmoette ik een ouden Schie dammer, dien ik geen tijd gezien had, hoe wel wij beiden in deze stad verblijven. Het begin van ons praatje kan een ieder bijna wel begrijpen, het is hoe gaat het? hoe loo pen de zaken enz. Het verraste mij te hoo- ren dat de ruim zeventig jarige man zich uit'de zaken had terug getrokken. En dit feit eigenlijk is de reden geworden, waarom ik eens over dezen vriend iets wil zeggen. Is iemand 25 jaar hier of daar verbonden, dan leest men er over en hoe langer den tijd hoe meer bijzonder de vermelding waar de heeft. En toen ik nu den vriend sprak wilde ik wel eens zoo terloops over zijn doen en laten spreken. Onze vriend is een oude Raambewoner, een Schiedammer van moeder, vader en grootvader en grootmoeder enz. als afstammeling, dus met recht een oude Schiedammer. En nog wel een, die met hart en ziel heel wat leven en geschie denis heeft meegemaakt wat betreft onze oude Industrie n.l. de Branderij en wat daar aan verwant is. De oude Branderij heeft jaren van up en down meegemaakt en het moet een man van kracht, kennis en doorzicht geweest zijn, die het steeds heeft kunnen klaar spe len met kleine en groote reparaties en vele verbeteringen die kleine Branderijen op gang ie houden. Het aantal grootere en kleinere beslag bakken, dat over de zaak van onzen vriend geioopen heeft is legio. Het aantal grondvaten, dat hij uit oudere panden ge haald heeft, verplaatst en opnieuw opge- kuipt is evenzeer groot en het moest nog al heel erg zijn als hij geen raad en hulp kon brengen. Een nieuwe fabriek oprichten is iets belangrijks, maar de uudere brande rijen op gang te houden en te verbeteren sprak van ondervinding en kennis. En dat onze vriend in de ruim veertig jaren dat hij in zijn bedrijf was, ook voor nieuwig heden niet afschrikt, doet terug denken aan meer dan twintig jaren geleden. Toen der tijd informeerde men bij hem over een eventueel op te richten branderij in Brazilië en als ik nog terug denk aan die 20 jaar terug en de teekenmgen, die mijn vriend voor dit doel uitwerkte, dan geloof ik niet dat de nieuwere fabrieken, die in de laat ste jaren m het buitenland gebouwd zijn op de keper beschouwd practischer zijn dan het ontwerp, dat nu al zoo oud is. Wat toen in de branderij verouderd was, verbeterde hij. Hij teekende op juiste schaal verhouding, niet alleen het eventueel pand als fabriek, maar óók alle onderdeden werden aangegeven. Juist en precies omschre ven. Een branderij zoo als de man toen al voorstelde, kan nu nog „nicht dagewesen" aangeduidworden. En terwijl wij zoo hier- iver en veel anders spraken, vertelde hij eenige bijzonderheden over zijn werk. Hij heeft zoo tegen de 8 grondvaten elk van pl.m. 10.000 lts. inhoud gemaakt en wel bij de distilleerderijen Daalmeijer, Blom, Beu kers, W. A. .D.e Koning enz. Hij maakte een tachtigtal gist- en spoelingbak- ken. Hij maakte een twaalftal houten distil- leerketels o.a. bij Blom, Beukers, Hulskamp, De Koning en Holland ia. Hij maakte voor Daalmeijer aan de Raam twee stellingen. Elke stelling met 23 bakken van 2300 liters. Voor dezelfde in de Mari3Straat een stelling met 8 bakken. Voor Bertels, Westerkade en Ma- riastraat elk 16 bakken. Voor Scheffers Bui tenhavenweg twee stellingen met 16 bakken. Voor van der Pant acht bakken, Kleipool Schie en Raam elk acht bakken. Voor van aer Tuijn, Schie, acht bakken. Voor De Koning 6 groote en 2 kleine vierkante bakken. Voor de Koning in de Konijnenbuurt 3 vierkante bakken. Vierkante groote bakken voor Ber tels, L. Haven; Mulder, West Frankenl.laan Blom, V/esterkade; Beukers, Westerkade; Dirkzwager, Noordvest; Vlek, te Delft, te samen 35 stuks enz. enz. We spraken verder nog over de verwondering indertijd, toen het Café Amstelbron omhoog zou worden ge haald en toen sprak hij er met trots over, dat hij twintig jaar daarvoor zolder, dak enz. de branderij Schie 106 in volle wer king, een paar meter heeft doen rijzen. Een prestatie, die de verbazing opwekte van den heer Daan Ingelse en toen deze heer vroeg, of hij kans zag het huis naast zijn fabriek N. Haven op gelijke hoogte der naad gelegen fabriek omhoog te werken, heeft hij ook dit klaar gespeeld. Ik ken dé branderij, maar toen hij aankwam met het plan, dat hij houten distilleerketels ging maken, heb ik mijn schouders opgehaald. Doch toen men later bij De Koning het re sultaat zag, moest men hem gelijk geven. Ook de veranderingen daar; een voorloopige over gang tot de eigenlijke fabriek, trok bewon dering. Ook over het sloopen van een paar windmolens spraken we. Een reuzenwerk, waarbij de voordeelige zijde niet werd ver geten, daar van de ijzersterke houten bin ten en harde steenen later een paar huisjes en garage zijn gebouwd. Nu ja zeide hij, je weet even goed dat ik teekende en ook nog bouwde. Onze vriend kan dus wel van een bewo gen en ijverige levenswijze spreken en jon geren kunnen er uit leeren dat men vroeger ook durfde aanpakken en werken kon. Ten s'^óte sprak hij nog even over een houten reservoir, dat hij te Velsen had opgebouwd, oen bak van 150.000 liters! En als ik nu nog 2eg, dat hij velen het vakteekenen heeft ge beerd, van krullenjongens flinke werklieden heeft gemaakt, dan is het wel de moeite Waard deze gemoedelijke praatjes in een Gisteren zijn in de haven van R'dam aangekomen Hr. Ms. mijnenlegger „Van Meerlant" tn de torpedoboot 7. 5. Beide schepen hebben ligplaats genomen aan de Parkkade. breeder daglicht te stellen. Hoe het kwam dat hij zich uit de zaken terug getrokken heeft, daarop ging hij niet verder in. De zaak is overgegaan, maar de indruk die hij maakte is deze: dat jongeren nog veel van hem zouden kunnen leeren of profijt kun nen hebben van zijn ondervinding. Wanneer we nu vragen; wie is deze hier besproken figuur, dan betreft het de heer J. Wuisman, die in de tijden, toen het bran- dersbedrijf in oude vorm nog floreerde, heel wat timmermanswerk ten behoeve van het specifiek Schieadmscne bedrijf met zijn mannen heeft verzet. Programma 5. Zaterdag: 18 Juni. Luxemburg: 8,209,20 Concert. Di versen: 9,2010.35 Luxemburg: 10.35 12.15 Gevar. Concert. Brussel (Fransch) 12.202,20 Gevar. progr. 3russel (Ned.): 2,205 uur Gevar. progr. Luxemburg: 5:6.20 Concert Luxemburg: 6.257.05 Gramofoon Brussel (Ned.): 7.059,35 Gevar. progr. Luxemburg'. 9,3510,20 Vioolconcert Brussel (Ned.l: 10,2012,20 Gevad. progr. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek „Uit den aether". Voor alle enthouiaste tippelaarsters en tippelaars organiseert de Graal op 26 Juni een Zomertocht over 25 K.M. Deelnemers en deelneemsters kunnen zich uiterlijk tot en met Zondag 19 Juni om 2 uur, opgeven aan de Lange Haven 92. Op andere tijden bij mej. F. van Wijngaarden, Rembrandtlaan 11c. Er bestaat Zaterdag- en Zondagmiddag om half 3 gelegenheid tot trainen. Gisteravond heeft het tweede heeren zevental van S.Z.C. in de Gem. Zweminrich ting een waterpolowedstrijd gespeeld tegen S.V.H. 4 voor de le klasse Z.R.O. SZC won met 21. Aangifte van 1416 Juni. GEBOREN: Antonia M. L„ dochter van A. A. J. Hosman en M. H. J. van Gassel, L. Haven 3 Martien W., zoon van C. G. de Graaf en A. W Hol, Burg. Knappertlaan 262 Jacobus J. M„ zoon van J. van Dui- keren en J- P- Remmerswaal, Brugmanstr. 58 Elisabeth, dochter van A. P. de Rouw en E. Roes, L. Kerkstraat 44 Martinus, z°°n van M. Kooijman en C. J. Droge, Rott.dijk 221 Maria, dochter van M. v. d. en H. Vijgeboom, Groenendal 3 Aurianus E„ zoon van A. A. C. Luijendijk ^Tvfps-^gelaar, P. K. Onneslaan 179. °^°E*TR°UWD: D. Zwaan 24 jaar en G. In F vlnV1 jaar - M' A' Borst 31 Jaar m t' o^,Yeen 24 jaar H. Goor 32 j. en onr. o ^ers 21 jaar J- Landsbergen 29 jaar en j q van gjesen 26 jaar P. D. Romeijn 22 jaar en j (j, Veltman 23 jaar J- K. Ouwens 24 jaar en E. m. Jung 19 jaar w. C. Beerman 27 jaar en P. de Wilde 26 jaar. GEHUWD: L. J. <je Witt 27 jaar en U. Brus 27 jaaar L. Kleijn 26 jaar en M. A. Goedhart 30 jaar - p, j Braspenning 33 jaar en C. M. L. Bosch 24 jaar. OVERLEDEN: A. C. Besemer, 3 d., Zwar- tewaalschestraat 8. Hockey. Dames: Zondag a.s., 12 uur", Excelsior 2 Aeolus 3. Voor de S.F.C.-serie wordt Maandag a.s. gespeeld de wedstrijd A.S.V.Schiedam, welke indertijd, in verband met de slechte weersomstandigheden bij een stand van 00 werd gestaakt. Beide partijen zijn aan elkaar gewaagd, zoodat het op sportpark Bosch- hoek wel zal spannen. De wedstrijd begint om 7 uur en wordt geleid door den heer J. Hartman. WANDELEN Trainingstocht D. S. W. Zaterdag zal de w.s.v. De Schiedamsche Wandelaar een trainingstocht houden over een afstand van 40 K.M. Vertrek 's middags 3 uur vanaf 't oude Postkantoor. OPENBARE VERKOQPINg. Door notaris A. Hoek werd hedenmorgen in veiling gebracht: Het pand t.w. winkel met kapsalon, wo ning enz. Hoogstraat 64 groot 52 c.A. In vei ling 7800. Het pand bev. afzonderlijke beneden- en bovenwoning Singel 207, groot 96 c.A. In vei ling 5300. Het woonhuis Wilhelminaplein 16, groot 51 c.A. In veiling 1325. Donderdagmiddag omstreeks 6.30 uur, had een aanrijding plaats in de Gerrit Verboon- straat. Een vrachtauto, bestuurd door J. H. v. H. kwam uit de Tuinlaan en wilde de Gerrit Verboonstraat inrijden; in de bocht bij de vluchtheuvel kwam deze bestuurder in aanrijding met een carrier, bestuurd door F. A. v. T. De carrier werd beschadigd; persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. SCHIEDAM, 16 Juni. Aangekomen Duitsch s.s. Borbeck, ledig van Rotterdam; Roe- meensch s.s. Jiul, ledig van Rotterdam; Eng. ss. Dahomian, ledig van Rotterdam, alle om te dokken in de Wiltonhaven; Noorsch s.s. Solglimt, met traan van San- defjord voor N.V. Schieveem, in de Wilhel- minahaven. SCHIEDAM, 16 Juni. Vertrokken Eng. s.s. Hamla, ledig naar Rotterdam; Eng. m.s. Oilreliance, ledig naar Fayal voor orders; Ned. s.s. Aagtekerk ledig naar Rotterdam. In bewaring is gesteld de 27-jarige ma chinist C. A. C. H. de H. die in zijn pension aan de Mathenesserlaan ten nadeele van zijn mede-pensiongasten H. S. een colbertcostuum en ten nadeele van A. B. een regenjas en een fototoestel heeft gestolen. up aanvrage zichtzendingen. Telef. 67550. Reel. 1039S 9 (N ISTERAVOND omstreeks 7 uur 13 7 op den Kanaalweg bij de z.g. Schansbrug te Overschie een moord aanslag gepleegd, gevolgd door een poging tot zelfmoord, die echter mis- .-lukte doordat het wapen ketste. Mevr. J. J.S„ oud 40 jaar, wonende te Rotterdam, stond met haar fiets bij genoem de brug, blijkbar op iemand te wachten. Uit de richting Rotterdam naderde, eveneens oer fiets, de 29-jarige kantoorbediende M. M. wonende te Rotterdam. Toen de heer M. M. op ongeveer 3 meter afstand van mevr. J. was gekomen, loste deze uit een revolver een schot op hem, dat hem in den rechterbovcn- arm trof. Daarna richtte zij het wapen op zich zelf, maar de revolver ketste. Zij sprong op haar fiets en verween in de richting Rotterdam. Onmiddellijk werden de alarmmelders in werking gesteld, wat tot ge volg had, dat mevr. J. in de Graaf Floris- straat kon worden aangehouden. De heer M. was niet levensgevaarlijk ge wond. Hij was van zijn fiets gevallen, doch had daarvan geen letsel bekomen. Hij werd per Roode-Kruisauto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Nadat mevr. J. naar het politiebureau te Overschie was overgebracht, werd haar door den burgemeester een verhoor afgenomen, waarbij zij een volledige bekentenis aflegde. Daarna is zij ingesloten. De kantoorbediende was een kostganger van de vrouw en had haar pension korten tijd geleden verlaten. Hij had zich thans verloofd met een meisje uit Den Haag. De vrouw, die hierover zeer verbolgen was, had hem reeds eenige malen gedreigd en thans had zij uitvoering gegeven aan haar wraak plan. Een geslaagde feestavond. Woensdagavond werd in „Huize Maria Sterre der Zee" van het Apostolaat ter Zee alhier voor de Hollandsche zeelieden een speciale feestavond georganiseerd, waarbij belangeloos medewerking werd verleend door de dames v. d. Cammen en Kreyns, en de heeren Albert de Booy en John Kloos, terwij] het geheel werd opgeluisterd door de even belanglooze medewerking van Das van Crol en zijn band. Na een hartelijk openingswoordje van den directeur pater A. van Rixtel werd een ge varieerd programma van humor en zang, onder de bekwame leiding van den heer v.d. Jagt, afgewerkt, hetgeen ten zeerste in den smaak viel getuige de herhaalde reprises der artisten. Gisteravond heeft Fred. Marion in den Grooten Schouwburg zijn psychographologi- sche experimenten vertoond. Als wij uit zijn experimenten iets hebben geleerd, dan is het dit, dat onze nuchtere en practische Hol landers voor avonden als de heer Marion ten beste geeft, Weinig, ja zelfs in het ge heel niets voelen. De groote schouwburgzaal was dan ook practisch leeg. Als men van het aantal be zoekers, de vertegenwoordigers van de pers en de genoodigden nog aftrekt, dan hield men een klein handjevol over. Een avond van amusement of kunstgenot is het dan ook niet. En de heer Marion wil zelf aan zijn optreden nog een soort weten schappelijk cachet geven, hoewel hij per soonlijk in zijn z.g. theoretische inleiding geen verklaring voor zijn prestaties wist te geven. De experimenten slaagden natuurlijk voor de volle 100 procent. Verstopte brille kokers, sigarettenétui's en potlooden wer den zonder aarzeling voor den dag getoo- verd. De psychographologische experimenten bestonden hierin dat Marion aan de hand van een geschrift of een haar een beschrij ving gaf van den betreffenden persoon. Onze eindindruk van het geheel was deze, dat avonden als gisteren, welke financieel slechts groote tekorten opleveren, dienst baar worden gemaakt als reclamemiddel voor het particuliere bedrijf van den heer Marion, als helderziende, of om het meer wetenschappelijk uit te drukken als des kundige op Tiet gebied der parapsychologie. Voor degenen, die geen interesse hebben om de toekomst thans reeds in details uit gestippeld te krijgen, beteekenen de avonden van Marien verloren tijd. En gelukkig bleek uit het bezoek van gisteravond, dat vrijwel alle Rotterdammers het interessanter vin den om een onbekende toekomst vol met verrassingen tegemoet te gaan. Blijkbaar gaat de deskundigheid in het voorspellen van de toekomst van den heer Marion niet zoo ver, dat hij van te voren het aantal bezoekers op zijn openbare sean ces kon vaststellen, anders zou hij gister avond voor kostenbesparing niet de groote schouwburgzaal hebben afgehuurd. De 38-jarige P. HuismanVan Wijk wo nende Oranje Nassaustraat keek vannacht om kwart voor één uit haar raam en zag zich plotseling bedreigd door een dronken man. De vrouw werd angstig en wilde aan de achterzijde van haar woning hulp gaan ha len bij de buren. Vermoedelijk door de duis ternis misleid viel zij van het plat vier meter naar beneden. Zij bekwam een ge- kneusden linkerarm en brak haar beide en kels. Per auto van den G.G.D. is zij overge bracht naar het ziekenhuis aan den Cool singel. Gisteren is de 13-jarige J. v. d. Aa wo nende Strevelsweg op den Dordtschestraat- weg bij het spelen gevallen. De jongen kreeg een linkerarm-breuk en is per auto van den G.G.D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Na behandeling kon hij echter huiswaarts keeren. De 30-jarige garagehouder H. W. Groene- wegen wonende Kortehave heeft gisteren in zijn garage een draaibank op het linker been gekregen. Met een gecompliceerde lin ker onderbeen-fractuur is hij per auto van den G.G.D. overgebracht naar het St. Fran- ciscusgasthuis. Gisteren herdacht de heer I. L. v. d. Graaf den dag, waarop hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de N.V. De Rotterdamsche Melk inrichting, alwaar hij momenteel als maga zijnmeester op één der magazijnen werkzaam is. De jubilaris werd door de directie toe gesproken en ontving een gouden horloge met inscriptie, alsmede een geschenk onder couvert. Namens het personeel werden hem enkele cadeaux aangeboden. Gisteravond werd Jiem door de R.M.I.-harmonie een se renade gebracht. z'^fT/ 's Een VE^qis sim;, kieu liqt geen REVOL VER. IN ZM 'N LutiFER. Aansteken voetstappen i. gelukkig I I III I I I I I I I I I I I I Mill I I II llll I I V 5i C a Weinig verandering. Z I mill llll lillülll I I I I I I I I I I II llll I Ir 18 Juni: Groote Schouwburg, Fred. Ma rion, 8,15 uur. 21 Juni: Groote Schouwburg, Fred. Ma rion, 8,15 uur. D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwburg De Kribbebijter (De Rotterdammers), 8,30 uur (boven 18 jaar). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 23 Juni, ip: Grand: Hotel de la poste (volw.); Lumière: Orkaan (bov. 18 j.); Studio: Een vrouw met fantasie (bov. 18 j.): Thalia: De tyran (bov. 18 j.); Colosseum: De laatste trein uit Madrid en Theodora maakt schandaal volw.); Scala: Oké mr. Deeds; Prinses: Premiere en Huwe lijk op afbetaling (volw.); Corso: My man Godfrey (bov. 18 j.); City: De man die zich zelf vond en De gemaskerde vrouw (volw.) Ooster: De schrik van wijk 7 en Een nacht met den keizer (volw.); Harmonie: Mr. Moto slaat toe en De gevangenen van het Alcatraz- eiland (bov. 18 j.); Asta: Kerels uit één stuk en Het dal zonder wetten (bov. 18 j.); Cineac: Actualiteiten. Schiedam. Passage theater: De model-echtgenoot en Het gevecht op den rotswand (volw.). SCHIEDAM, 17 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 16 per H L. Spoeling. Spoeling 1,401,50 (niet officieel). Dezer dagen werd ten stadhuize de jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden. De voorzitter, rector P. J. Maas, vertegen woordiger van den R.K. Dekenalen Jeugd raad, sprak bij den aanvang dezer vergade ring eenige gevoelvolle woorden ter nage dachtenis van den heer D. H. van Dantzig, die van de oprichting van den Jeugdraad af daarin met groote trouw de belangen der Joodsche jeugd heeft behartigd. De Jeugdraad verliest in hem niet alleen een actief mede lid, doch ook en vooral een vriend. De heer Bodaan, die den Jeugdraad vertegenwoor digde bij de teraardebestelling, bracht den dank der familie voor de betoonde deelne ming over. In deze vergadering trad, als opvolger van den heer Dotman als vertegenwoordiger van den Christelijken Jeugdraad op, de heer A. Jansen, vice-voorzitter van de Rott. Fede ratie van Chr. Jongemannen vereenig ineen, terwijl de heer ir. J. R. de Jong, districts commissaris der Rott. Padvindersvereeniging en haar vertegenwoordiger in den Jeugdraad, afscheid moest nemen wegens het verladen van Rotterdam. Als voorzitter van den Jeugdraad voor de volgende twee jaren was aan de beurt de vertegenwoordiger van de Rott. Blauwe Jeugdcentrale (de gezamenlijke Jeugd-ont- houdersvereenigingen), de heer J. Nederlof, die nu in deze functie rector Maas zal op volgen. Bij acclamatie werd de heer M. van Driel weder benoemd tot secretaris-penning meester. De besprekingen over aangelegenheden van diversen aard het Rotterdamsche Jeugdwerk betreffende, hadden een vlot verloop. Dc penningmeester kon in zijn verslag van een batig saldo gewagen. De raad besloot om evenals vorige jaren, weder een bijdrage te verstrekken aan de Rotterdamsche Jeugd herberg en aan de Vereeniging tot voorlich ting bij beroepskeuze. De heer Bodaan deelde den raad nog mede, dat hij in het a.s. winterseizoen een jeugd leiderscursus wil doen houden, toegankelijk voor leiders (sters) van alle Rotterdamsche jeugdvereenigingen, speciaal ter beoefening van de nieuwsté vormen van handenarbeid. Op 23 Juni geeft de organist J. H. Besse- laar Jr. in de Groote Kerk te Rotterdam een concert, gewijd aan meesters van de zeven tiende en achttiende eeuw.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 1