I "srsr rvwrsrws-j. i L. <f. >.t«•-» ingezonden. DE ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. rf, VRIJDAG 17 JUNI 1938 ANTWERPEN—ROTTERDAM. Speciale tarieven voor Duitsche schepen. DE SCHEPEN VAN DEN NORDDEUTSCHEN LLOYD. DE BLOEDTRANSFUSIE- WEDSTRIJD. Interpellatie in Antwerpschen Raad. MARSCHEN OVER 84 EN 100 K.M. NATIONAAL AVONDFEEST 29 JUNI. TEMPERATUUR VAN HET WATER. OPENLUCHT-THEATER „DIJKZIGT". 45 JAAR GEHUWD. Van den Vos Reinaerde. ALFR. VAN NESTE IN ROTTERDAM. BURGERLIJKE STAND. OVERSCHIE. VOETGANGER AANGEREDEN. VERSNELDE BRUGGENBOUW. IJSELMONDE. de kreekschehaven. HOEK VAN HOLLAND. VLAARDINGEN. BRUSSEL, 16 Juni. (VAN ONZEN COR RESPONDENT) Heden, Donderdag, had op het ministerie van buitenlandsche zaken een bijeenkomst plaats tusschen hooge ambtena ren en den burgemeester der Scheldestad in verband met de Antwerpsche haventarieven. Men zou overwegen, aan Duitschland buiten gewone zeer lage tarieven aan te bieden als tegenprestatie, opdat de Duitsche vracht schepen Antwerpen zullen blijven aandoen. H. K. H. Prinses Juliana zal a.s. Zaterdag de voetbalmatch bijwonen tusschen Sparta Feijenoord, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan den bloedtransfusiedienst van het Nederlandsche Roode Kruis. BRUSSEL, 16 Juni (VAN ONZEN COR RESPONDENT). In een zitting van den ge meenteraad van Antwerpen hebben enkele leden het college van burgemeester en wet houders geïnterpelleerd over het niet meer aandoen van de haven van Antwerpen door drie schepen van den Nord-Deutschen Llovd ten voordeele van Rotterdam. De interpellan- ten wenschten te weten, of het waar is, dat tot de verplaatsing in kwestie besloten werd. omdat de Schelde voor genoemde schepen niet goed bevaarbaar zou zijn. De wethouder van handel en scheepvaart antwoordde, dat als eenige reden van de zijde van Duitschland opgegeven werd, dat de schepen moesten hersteld worden, het geen alleen te verwezenlijken was door het uitschakelen van enkele havens. Er bestond geenerlei ontevredenheid over de Antwerp sche haven of de bevaarbaarheid van de Schelde, terwijl de getroffen maatregelen ook niet als van politieken aard mogen be schouwd worden. Het Belgisch ministerie van buitenlandsche zaken onderhandelt met Berlijn, waar men een zeer tegemoetkomende houding aan den dag legt, terwijl de reederij zelf voorstelt,^ om in ruil uitsluitend aan Antwerpen de vaart van de vrachtschepen op het Verre Oosten te gunnen. De wethouder besloot zijn betoog met de verklaring, dat de Antwerp sche haven zeer bedrijvig is en dat men er de toekomst met gerustheid tegemoet ziet. De beoefenaars van het lange afstandwan- delen zulle n dezer dagen weer twee traditio- neele tochten maken in de omgeving van Rotterdam. Zaterdagavond 2 Juli heeft n.l. de start plaats voor den vijfden Haarlem- schen 100 K.M. marsch, dien de R'damsche Wandelsport Vereeniging (R. W. V.) uit schrijft. Er zijn verschillende wandelaars, die dan ook voor de vijfde maal zullen meedoen, welke prestatie met een speciale herinnering, een zilveren kruisje, zal worden beloond. De andere deelnemers ontvangen het gewone vergulde kruis met gesp voor deze marschen. De start heeft plaats voor het Oostelijk zwembad aan de Vredenoordlaan, war men de wandelaars Zondagnamiddag na twee uur terug kan verwachten. Ter voorbereiding van dezen 100 K.M. marsch organiseert de R. W. V. een 8t K.M. tocht, die sedert 1930 jaarlijks is gehouden. De start hiervoor heeft plaats a.s. Zaterdag avond te 10 uur bij Alhena aan den Mathe- nesserweg alhier, waar de wandelaars Zon dagmiddag worden verwacht. Het diploma, dat bij goed volbrengen van dezen tocht wordt uitgereikt, geldt als bewijs van vol doende getraindheid voor den 100 K.M. marsch, hoewel deze „training" over 84 K.M. reeds een bewijs van voldoende geoefendheid is en een medisch attest wordt verlangd. Bij een degergelijke regeling is het percentage uitvallers men zou denken, dat het Dij deze zware prestatie wel hoog zal zijn steeds gering en het is enkele malen voorge komen, dat alle 60 deelnemers zoo n lange- afstandsmarsch volbrachten. Omtrent het Nationaal avondfeest in het Feijenoord-stadion kunnen wij mededeelen, dat het programma voor dien avond is vast gesteld en alle voorbereidende werkzaam heden verricht zijn. Het programma ziet er zeer aantrekkelijk uit. Men is hier uitgegaan van het principe, dat alleen massale evenementen^ buiten voet bal, in het stadion tot zijn recht komen. Er zijn dan ook geen kosten gespaard om een programma samen te stellen, dat er in alle opzichten wezen mag. Duizenden medewerkers onder leiding van bekende figuren in Nederland. Men oordeele zelf. Hier volgt het programma: Ed. Flipse: muzikale ovaties door negen muziekkorpsen. Deelnemende vereenigingen zijn: Politie harmonie-vereeniging „Herman dad", muziekvereeniging „De Rotterdamsche Postharmonie", muziekvereeniging „Oefe ning Baart Kunst", te Pernis, harmonie-ge zelschap „Oefening Baart Kunst", Schiedam, Rotterdamsche Harmoniekapel, Rotterdam sche Harmonie, harmonie „S.H.V.", harmo nie-vereeniging „R.M.I.", „Barendrechts Fan fare". Jacob Hamel: massa-kinderzang door vier duizend kinderen. Corrie Hartong: bewegingskoren door hon derd dames; een spel van kleur en gratie. Schitterende gewaden. J. de Bruin: massa-gymnastiek door twee duizend kinderen. En tot slot een grandioos vuurwerk. Het stadion is 's avonds geheel verlicht. De temperatuur van het water in de Gem. Zweminrichtingen bedroeg heden 63 graden Het echtpaar WitkampHans woonachtig in de Bergpolderstraat 14a zal Donderdag a.s. 23 Juni, zijn 45-jarig huwelijksfeest her denken. Al mag dan niet van een „glimlach der fortune" gewaagd worden, zooals de Poedel Courtois deed, zeker is dat het onfortuin de Amsterdamsche Tooneelvereeniging niet weerhouden heeft, tot het laatste toe haar beginselprogram getrouw te blijven: qua tooneel het beste van het beste te,geven. En wie de massale opkomst van het pu bliek zag en de geestdrift, waarmee het eerst ,De geborduurde bal" en nu weer „Van den Vos Reinaerde" ontving, vraagt zich onwil lekeurig af, of het voortbestaan van dit ge zelschap niet voor langen tijd verzekerd was geweest, indien het zich nog gedurende een jaar had kunnen bedruipen. Toch lijkt ons het succes meer op reke ning te komen van het voortreffelijk spel van actrices en acteurs, dan van het stuk als zoodanig, voornamelijk, omdat hier weer een teveel is gegeven aan „verstandelijk tooneel. Aphorismen zijn goed en kunnen geestig zijn, maar zoodra ze in een razend tempo met betrekking tot tienderlei onder werpen worden opgediend, laten zij zich beter lezen dan vertellen. Door de boomen gaat men immers op den duur het bosch niet meer zien. Er wordt zooveel echte en quasi levenswijsheid verkondigd, dat het quantum niet te verwerken is. Niettemin: welk een voorbeeldige vertol king en verklanking. Want het is geen sinecure een geheelen avond lang in mime en geluid de suggestie te geven van een vos, een wolf, een kat, een uil, een poedel, een giraffe, een haan, en wat dies meer zij, en daarbij tevens nog de puntige volzinnen van den auteur recht te doen wedervaren. Een onzer regisseurs heeft kort geleden in een interview twee speltypen gekarakteri seerd als „spelen" en „zijn" van dengeen, dien men wil voorstellen. Waarbij hij zich uitsprak voor het laatste type. Te „zijn" is in dit dierenepos niet mogelijk, het is je reinste „spelen". Maar verkrijgt het niet juist daarom zoo'n voelbaar contact met het pu bliek, omdat dit speelgenre geen ruimte laat voor vlakheid, welke zoo gauw oninteressant en derhalve ongewild dreigt te worden? Waardiger afscheid dan met dezen Vos Reinaerde konden Van Dalsum c.s. bezwaar lijk genomen hebben. Het plotseling over nemen van een onbelangrijk koorrolletje in het Koor van ezels, door Van Dalsum, ka rakteriseerde zoo fijn het onverwoestbaar idealisme van dezen acteur, voor wien dè theorie, dat het succes van het geheel boven het persoonlijke gaat, geen ijdele frase bleek te zijn. J- E. In de kunstzaal van Gebr. Koch aan de Noordblaak 23 te Rotterdam zal, vanaf Za terdag 18 Juni tot 16 Juli een tentoonstel ling worden gehouden van schilderijen door den Vlaamschen kunstenaar Alfred van Neste, professor aan de Koninklijke Acade mie te Antwerpen. Het werk behandelt de pittoreske oude Vlaamsche stadjes en het werd reeds in ons blad besproken toen het voor eenigen tijd in den Haag te zien was. Aangiften van 16 Juni 1938. BEVALLEN: E. C. J. Trommelen geb. Goo- sens d. A. E. Fahmel geb. Laport d. E. E. Heesakkers geb. Kohier d. C. Beer geb. On- stenk z C v d. Hoven geb. Wouters d. J in 't Veld geb. v. d. Steeg d. C. J. Heems kerk geb. v. Gelder d. L. Huivenaar geb. v. d Male d. W F. Stouten geb. Koets d. A. de Vree geb. Westveer 2 zns. G. P. Flier geb. Dubbelt z. A. Groeneweg geb. Steketee z. E. H. v. Wijngaarden geb. v. Hattem d. A. J Bremer geb. v. d. Berg d. A. M. Petersen geb. de Blok d. N. Kranendonk geb. Nicolaas cl J M. Kapje geb. Wijmans d. J. Zorg geb. Spaargaren z. C. C. M. Lupgens geb. Brunia d. M. F. v. Gogh geb. v. d. Tak z P. N. BerWiout geb. Kruidenier z. A. W. Beelmann geb. Teeuw d. A. C. Mathlener geb. Otte d. J. A. Schol geb. Vielvoije d. J. v. Savoljen geb. Olieman z. C. J. Berm geb. Klootwijk d. E. Tunderman geb. Verburg z. J. de Visser geb. de Booij d. ONDERTROUWD: J. B. v. Kesselen jm. 28 en H J. Goor jd. 27, Beukelsweg 27b A. v. Veen jm 26 en A. Hendriks jd. 25, Schiedam W. Verhoeven jm 26 en T. Boelaarts jd. 23, Wol- phaertsbocht 40a - I. Wtelders jm. 21 en A. M. Kleingeld jd. 19, Albr. Engelmanstr. 51b J. G. Winkelman jm. 29 en A. v. Dtfk jd. 24, Warmoe- ziersstr. 95b P. Jansen jm 18 en J. Verwest id 18, v Oosterzeestr. 77a W. A. de Jong jm. 26' en A.'A. M. Udo jd. 24, Plantagestr. 11a M. L. v. Londen jm. 23 en J. A. v. d. Linden jd. 16, 2e Res. Boezemstr. 15a J. G. Goetzee jm. 25 en I Minkema jd. 20, Curacao J. C. Zeeman jm. 31 en M. A. G. Boersma jd. 29' ZeJi!na]ter®sÏJ' 36b N. v. Veizen jm. 22 en K. D. Wesdorp jd. 20. Vllssingen S. Bakker jm. 32 en D. v. d. Giessen jd. 36 Varken.kade 43 L- c- C jm. 30 en M. M. M. Warmer jd. 34, den Haag L v Wijngaarden jm. 28 en H, W. Hevjkoop jd. 25, Ridderkerk J. J. Zoeter jm. 33 en A L de Heer id 23 Joubertstr. 27b A. L. v. Zuidam jm. 37 en L. Edelman jd. 33, J. v. Avennestr 8c D Haze jm. 21 en C. J. Kanselaar jd. 20. Br. Hilledrjk 34b J. A. A. Koevermans jm. 25 en Th. A E Muilman jd. 17, Goudscheweg 7b J Koorn jm 24 en J. L. Post jd. 20, le Gjjsing- straat 35c A. Kranendonk jm. 21 en M. P. de ChamDS 1d 24, Chr. de Wetstr. 67a P. A. G. Kuipers jm. 27 en J. H. P. Wessels jd. 27, 's Gra- vendijkwal 103 C. Ladage jm. 26 en N. v. d. Polder jd. 23, le Gijsingstr. 33c F. H. Volker jm. 24 en R. Touw jd. 23, Puttershoekstr. 5b. GEHUWD: T. P. Loosjes jm. 30 j. en M. S. Roelofs jd. 27 j. G. Nieuwenhuis 33 j. en H. de Jong 26 jaar. OVERLEDEN: C. Bots dochter 11 j. P- Erck, wed. van F. N. Deuss 87 j. L. A. Pauk dochter 2 j. A. de Boer, man van G. Pletting 81 j w. v. Smaalen, wedr. van H. J. BloK 79 j. G. v. Kesteren, wede. van W. J. v. d. Valk 80 j- A. de Jonge, ongeh. man 37 j. A. v. d. Vlist, wedr. van A. Visser 73 j. j- S C. v Nugteren, gesch. vrouw van A. M. de Wit 58 j. C. H. v. Vliet man van M. J. Lie- dermooij 38 j. K. Simmeren, wede. van M Pijpeman 57 j. Ter gelegenheid van den 80sten verjaardag van koning Gustaaf gaf de Ztveedsche Vereeniging gisteravond in het Bosch van Bredius te Bussunt een avondfeest, waarbij H. K. H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard tegenwoordig waren. De Zweedsche gezant Sjöborg en diehs echtgenoote in gesprek met het prinselijk Echtpaar. TENTOONSTELLINGEN. In de toonkamer van C. Chevalier, Delft- schevaart 28 te Rotterdam, exposeert L. Frank foto's en teekeningen. RONDE VAN FEIJENOORD. Zooals wij reeds mededeelden, ontving de R.R.C. Feijenoord" eenigen tijd geleden van B. en W. van Rotterdam toestemming om ook dit jaar op 31 Augustus, de ronde van Feijenoord te organiseeren. Naar wij verne men, hebben ook Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bericht gezonden, dat zij ont heffing verleenen van het bepaalde in art. 21, le lid, van de Motor- en Rijwielwet, aan „Feijenoord" ten behoeve van het houden van een wielerwedstrijd op 31 Aug. a.s. Het staat thans dus definitief vast dat ook dit jaar de „ronde van Feijenoord" zal wor den, gehouden. Tijdens de plechtige imvijding van ha reuzen beeld van den Ierschen nationalen heilige St. Patrick, dat te Saul County Down werd opgericht. De Spinneweb-puzzle In April van dit jaar heeft voor den waar jm. 23 eb C. J. Bohnen jd. 21, Carnlssel. 127a nemend kantonrechter te Rotterdam, J. Cohen jm. 23 en E. M. H. v. d. Helm j Haar Romenev terecl J. Cohen jm J&cominastr. 38 mr. p c rasman lm. 23 en a. iH."m" B.'ter Haar Romeney terechtge- j. Groen staan de koopman J H. B. die door het be- Keiizer 1d 24. Aelbrechtskade 86c J- Groen slaan de Koopm ges 29 en M. H. v. Beek ges. 36, Eendrachtsstr. schikbaarstellen van de middelen, zou heb- 132a Z Herwijnen jm. 24 en J. v. Vliet jd. 24, Oranjeboómstr. 21,1a - J. v. Kal jm. 24 en M Braun jd 19. Pupillenstr. 20b J. Kamp jm. 25 en A. v. Buren jd. 23, Wolphaertsstr. 26a J- A B Muller wedr. 42 en H. v. d. "Wiel jd. 41, Goudschestr. 57a - H. F. Nobey jm. 24 en W. ben uitgelokt, dat een winkelier te Almelo zich schuldig maakte aan overtreding van de Loterijwet. Deze winkelier had name lijk in zijn winkel de gelegenheid openge- - steld voor het publiek om deel te nemen Voorbach jd. 22, Pa.lmstr. 5a L. Pasmanj zoogenaamde spinnewebpuzzle. Oo^evaamtr 33b ^L De behandeling is toentertijdeaangehou- 25 en E. C. v. Mastrigt jd. 23 den ten einde dr. J. Luning Prak in de ge- 'i43b T. H. Ploeg jm. 23 en A. legenheid te stellen op uitgebreide schaal een PoUé lm™ 35 en ^N 2j' onderzoek in te stellen naar de fre9"e"tie' landstr63b - W. J. v. d. Putten jm. 23 en M. G. waarmee deze puzzle door gewone, normale Nederlanders kan worden opgelost Dr. Luning Prak heeft over dat onderzoek een uitgebreid rapport ingediend. Het resultaat van het onderzoek bij 100 proefpersonen, die niet bepaald een intel- lectueele keurbende vormen, maar die wel representatief zijn voor de doorsnee intel- ligentie van ons volk, was, dat niemand de puzzle kon oplossen en dat 90 pet. er kop AnWolfs6jd 21 Schinkelstr. 22a - K. v. d. Reest jm. 24 en W. M. Sterk jd. 20, Putschelaan 40b tt "F* tt ReimerinET jnr. 27 en C. O. v. d. Rijst jd. 29, Schermlaan 61a A. W. Roelofs jm. 31 en M A. Goudriaan jd. 30, den Haag J F. y. Rooü'jm. 26 en J. Dekker jd. 27, Hondmsstr 24a J v. d. Schoor jm. 23 en G D. v d. Starre jd. 19, Parallelweg 89a W. G. Sehroeter jm. 28 en L. Mossel jd. 26, Ammanstr. 34 - J. H C. Schutt jm. 26 en G. Stoppelenburg jd 25, Hudson straat 253a J. Solleveld jm. 24 en J. R. Kos man jd. 26, Zw. Janstr. 24b G. Spel jm. noch staart aan kon vinden. P Vink jd. 32, Boezemsmgel 20a A. »laQe jm 23 en E. V. v. Dijl jd. 25, Noordb aak 95 W F. A F. Storsbergen jm. 21 en C. Riem jd. Croosw.weg 105b - G. J. v. d. Valk Jm. 26 en C. Cornelisse jd. 23, Gouda - A. p- Vn ^foaSers 27 en J. Haan jd. 25. Amsterdam G. H. Bosserg jm. 29 en M. v. Dongen jd. 22, Feijenoordstr. 8b L Aliet jm. 25 en E .v. Amerongen jd. 21, v. Meekerenstr. 56 - F. L Bergwerft Jm- 28 en J. Boom jd. 24, Boezemkade 31b H. P. den Boer jm. 28 en T C. Doesburg jd. 23, Overschie J. Bras jm. 23 en P. ZonnevjjUe jd. 20, Bellamystr. 62b H H C Bueninck jm. 35 en E. A. Hen- drikse jd' 29 Ochterveitstr. 4ib H. Burggraaff hooren, terwijl zeker een dozijn uitgesproken jm 28 en e! H. Momberg jd. 17, Schooterbosch- - straat 97 J. P. H. Cloosterman jm. 25 en P. J. Don id 25, v. Oldenbarneveltstr. 19a W. Deus ter jm, 31 en M. C. Dirkx jd. 28, Jaffa 21c A. 7 v Dillen ges 30 en A. M. Metselaar jd. 26 Hoogstr. 375a W. N. Dornscheidt jm. 35 en A. W Dekkers jd. 22, Kruiskade la 3. v. Dijk jm 26' en C. Groeneveld jd. 24, Dortsmondstr. 48a De deskundige had voorts zijn onderzoek uitgestrekt tot een groepje intellectueelen van hoog verstandelijk peil, tien scherpe ver nuften, onder wie hartstochtelijke puzze laars. De meesten van deze intellectueele stormbrigade waren in staat de spinfiguren te ontwerpen,, hoewel niet alle. De conclusie is, dat van de 116 proefper sonen, die in intelligentie en scholing tot de betere helft van het Nederlandsche volk be dien ontdekten zij, verborgen in een bedste de en op den zolder, achter planken, een par tij van 341 flesschen met alcohol bereid reukwater, van welke de verschuldige ac cijns niet was betaald. De J. gaf, op, dat ze niet aan hem toebehoorden, doch aan den 30-jarigen J. v. d. N. die tegen betaling van 5 van hem gedaan gekregen had, dat hij het gedistilleerd in zijn woning mocht ver bergen. Nadat deze De J. voor den politie rechter was gestraft voor zijn bemoeiing met dit gelistilleerd, heeft thans J. v. d. N. te rechtgestaan terzake, dat hij het strafbare feit van de ongedekte nederlage zou hebben uitgelokt, door de belofte aan De J. van 5 en subs., dat hij aan die ongedekte nederlage medeplichtig was, doordat hij aan De J. de middelen daartoe had verschaft. Verdachte betwiste, dat hij de goederen ten huize van de J. zou hebben willen ver bergen. Hij heeft het reukwater aan De J. verkocht. Van het sigarettenpapier wist ver dachte niets. De rijksadvocaat was van oordeel, dat de uitlokking zal moeten vervallen. Anders staat het echter met de medeplichtigheid. De ze achtte de rijksadvocaat ten volle bewezen en hij verzocht het O. M. tegen dezen ver dachte de maximumstraf te willen eischen, omdat men hier te maken heeft met een be- roeussmokkelaar, die door anderen de kas tanjes uit het vuur laat halen en die zelf ach ter de schermen blijft. Het O.M. waargenomen door mr. E. D. H. Schutter heeft daarop verdachte's veroordee ling tot 4 maanden gevangenisstraf geëischt. De erfenis van een oud-oom. In Maart van dit jaar bemerkte de 80-jari- ge H D. van Zwieten, die ten huize van zijn knap waren, niemand een goede oplossing vond, hetgeen dus beteekent nog heel wat minder dan de schatting van 1 pet., waartoe de deskundige vóór dit onderzoek was geko- en. Als setuige a decharge bracht de verde- straat 40a C. Frankhuizen jm. 28 en J. M. den onderwijzer van een bijzondere school J. Burger jd. 23. Schoonoordstr. 15a T^W^Frenks j j Leerdanl) die de puzzle aan een klasse van het eerste leerjaar van een u. 1 .o.-sphool ATeaeriKpi oa u. -- - - - te Schiedam heeft voorgelegd, waarbij hij tot C. Mas-on jd. 23. Volmarijnstr 80b A. Groe- het resuitaat kwam, dat van de 25 leerlin- neweg jm. 30 en H. Putting jd. 25, Gashouderst juiste oplossing kwamen. 33a - o. A v. Gulik jm. 28 en K. Schaap jd 28, gen er 11 tot een juiyt Hilversum M. L. v. d. Heuvel jm. 24 en M. G. v. Kints id. 25, v. Oldenbarneveltstr. 73a D. Hirt jm 25 en M. Groenendaal jd. 30, v. Meeke renstr. 74a F A. v. d. Hoeven jm. 31 en J. Berghout jd. 31, Delfgaauwstr. 103b J van Houwelingen jm. 24 en M. C. Kraan jd. 24, Beije^- landschel. 204a A. de Jong jm28 en n De rechtbank heeft veroordeeld: J. H. H. 30 jaar, chauffeur, wegens het aan zijn onvoorzichtig rijden te wijten heb ben, dat de door hem bestuurde auto op den Bermweg onder Capelle a.d. IJssel in botsing was gekomen met de fiets, van Lena van Wingerden, tengevolge waarvan deze was gevallen en haar schouderblad had ge broken tot 20 boete subs. 10 dagen hech tenis. W. ten C. 22 jaar zonder beroep verblij vende in Maasoord, die terechtgestaan had, wegens openbare schennis van de eerbaar heid werd ontslagen van rechtsvervolging en zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht werd gelast voor ten hoogste 1 jaar. D. v. E. 31 jaar loswerkman te IJsselmonde en H. W. v. K. 26 jaar chauffeur te Rotter dam, die terechtgestaan hadden wegens dief stal in vereeniging van petroleum, werden vrijgesproken. Grietje B. 43 jaar, zonder beroep en Hieltje B. 27 jaar, zonder beroep, beiden gedeti neerd, wegens diefstal van japonnen uit het magazijn van C. en A. Brenninckmeyer aan de Hoogstraat, tot ieder 6 maanden gevan genisstraf. P. N. 20 jaar hulpmonteur te Hendrik Ido Ambacht, wegens het veroorzaken van brand door schuld verdachte was bij het schoon- branden van auto-onderdëelen met een steek vlam te dicht gekomen bij een vat met diesel olie, tengevolge waarvan dit vat vlam gevat had en in de garage van de R.A.G.O.M. te Ridderkerk een begin van brand was ont staan, tot 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. A. E. B. 27 jaar, reiziger, gedetineerd, we gens verduistering in dienstbetrekking verdachte had diverse geldsbedragen, welke hij voor zijn patroon van klanten had ont vangen, niet afgedragen tot 6 maanden Hedenmiddag om kwart voor een is de 28-jarige vertegenwoordiger J. den A., wo nende te Rotterdam, op den Rijksweg nabij den Schansweg aangereden door een vracht- auto, bestuurd door P. v. S. wonende te Weesip. Het slachtoffer, dat juist uit een autobus gestapt was, liep voor die autobus heen en stak zonder uit te kijken dwprs den weg over. De autobestuurder remde Uit alle macht maar kon een aanrijding niet voorkomen. De A. klaagde over pijn in de beenen. Dokter Bremer verleende de eerste hulp, waarna den A. per auto van het Roode Kruis naar hét ziekenhuis aan den Cool- singel te Rotterdam werd overgebracht. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 815 Juni. GEBOREN: Rientje d. v. J. A. Boshuizen en C G. J. Hoege Lea Agnita d. v. T. van Dijk en A. C. van der Werff Leonardus z. v. H. Kootkar .en P. Vermeer George Arie z. v. C. van der Hooft en A. Kool Andreas Marinus z. v. F. J. Hooghart en M. Jacobs Carl Peter z. v. W. van Woerkom en C. P. Groen. ONDERTROUWD: Leendert Vlaardingerbroek 24 j. te Kethel en Spaland met Maria Wilhelmina Martijn 25 j. te Overschie Marinus Cornells Stelloo 22 j. te Overschie met Antoinette van Leeuwen 20 J. te Overschie Martinus Adrianus van den Berg 61 j. te Delft met Johanna van Berkel 31 j. te Overschie. GEHUWD: Johanna Petronella Cottaar Z4 j. en Wilhelmus Jozefus Landman 27 J. Hendrik Post 31 j. en Maria Kooij 31 j. Antome Manifarges 27 1. en Elisabeth Slufter 20 j. OVERLEDEN: Margaretha Cornelia de Ruijter 3 j d v D G. de Ruiter en J. M. van Deursen. Het is nog slechts kort geleden, dat het plan van den „versnelden bruggenbouw" den Neder- landschen automobilisten, die snakten naar be tere verbindingen tusschen Noord en Zuid als muziek in de ooren geklonken heeft. Indien we zien wat onder die leus in den loop der laatste jaren tot stand is gebracht, is er inderdaad re den tot tevredenheid. In het Oosten des lands waar men binnen een kwartier van den Noor delijken Rijnoever den Zuidelijken Waaloever bereikt, kan men zich nauwelijks meer voor stellen, hoe het daar geweest is. Ook wat andere overbruggingen van cardi- nale beteekenis betreft, moet men erkennen, dat de activiteit der Regeering, in het bijzonder die van het Departement van Waterstaat, tot vol doening stemt. Aan het einde der pontenmisere zijn we her laas echter nog niet aangeland. De zeer be langrijke verbinding Noord Zuid op den Weste lijken vleugel vleugel, die van Holland via Dor drecht, Moerdijk naar Brabant, België en Frank rijk, vormt nog steeds geen homogene verbin ding. Nu de Moerdijk niet meer de kritieke bar rière vormt, treft des te meer de veelal belang rijke verkeersstagnatie, welke de pont van Dor drecht op die route oplevert. Althans voorloo- pig nog. Dat ook dit punt niet aan den blik van. den Minister van Waterstaat is ontsnapt, blukt wel uit diens toezegging, gedaan in de Me morie van Antwoord van 13 December 1937 be treffende de vaststelling van Inkomsten en Uit gaven van het Verkeersfonds van 1938. waarin woordelijk staat vermeld: „De voltooiing van deze brug kan tegen het einde van 1938 tege moet worden gezien. Ook bij Dordrecht zal dus volgens die toezeg ging, in den loop van 1938 het pontvaren tot het verleden gaan behooren en de nieuwe brug wor den opengesteld. En wie daar thans met de pont wordt overgezet kan zich dan ook ïeeds^èr- lustigen in den aanblik van een majestU6ÖZ9 brug, die uit dé -verte den indruk wat altijd op de officieele opening te wachtejr tienduizenden automobilisten te verblijden;! Anders wordt deze verwachting echter, in dien men zich de moeite getroost, dit werk emrs meer van naderbij in oogenschouw te nemen. Zeker, de brug is er. Wat den Noordelijken toe gangsweg betreft, behoeft men er na de reeds gehouden aanbestedingen niet aan te twijfelen, of die zal in het eind van 1938 gereed zijn. Wat den Zuidelijken toegangsweg betref, ge voelt men zich bij nader inzien en informeeren sceptisch gestemd. Immers weliswaar is een deel van de fundeering en opbouw aanbesteed, maar, dat men, in het t e gen wo o r dig e tempo doorgaande, dien toegang nog in den loop van dit jaar zal kunnen opleveren, lijkt vrijwel uitges!oten- De vraag is nu maar. of het werkelijk noodig is dat deze overbrugging ook na dit jaar nog maanden lang buiten gebruik moet blijven, om- dat de Zuidelijke toegangsweg niet op tijd ge reed komt en of het niet mogelijk is dit werk nog zóó aan te pakken, dat toch het woord van den Minister gestand kan worden gedaan. Mogen wij daarvoor bij deze een beroep doen op den Minister? Directeur Gemeentewerken. zuster aan de Teylingerstraat woonde, dat uit gevangenisstraf met aftrek van den tijd in een rieten koffertje, dat hij in een gesloten voorloopige hechtenis doorgebracht en met muurkast bewaarde en waarin hij zijn kapi- de bepaling dat 3 maanden voorwaardelijk taaltje van vijftien mille bewaarde, acht worden opgelegd me[ een proeftijd van o bankbiljetten van 1000 en een bankbiljet van 100 waren verdwenen. De verdenking viel al spoedig op de verloofde van het nicht- S. P. 43 jaar, reiziger wegens verduistering dienstbetrekking ook deze verdacite jm. 21 en J. v. Cammeren jd. 22, Cronjestr. 40b M. J Griep jm. 22 en A. v. Gelder jd. 20, Pr. Frederikpl 5a J. B. Groenendijk jm. 23 en f. je van Van Zwieten, die nogal dikwijls op- I had van klanten diverse geldsbedragen ont liep en die dan de deur openmaakte met een vangen en deze niet aan zijn patroon af- sleutel, welke hem dóór het raam van het gedragen tot zes maanden gevangenisstraf. Als prijs was beschikbaar gesteld een fo to-toestel, dat onder de goede oplossers zou worden verloot. Getuige had geen enkele aanwijzing gegeven en evenmin een uitleg van den sleutel. De jongens hadden voor I het oplossen een week tijd, maar de meesten Reparon jd. 26, Groningschestr. 18a L. O. cie hadden de puzzle in een uur tijds opgelost Jong jm. 30 en G. H. M. Hogendoorn jd. 31, Pr. I r - Hendrikkade 16b J. P. Kamermans jm. 25 en J. A. Noordzij jd. 25, den Haag C. de Keizei jm. 27 en G. W v. Uunen jd. 20, Wolphaertsbocht 103a J v. Kiooster jm. 27 en M. A. S. Kruller jd. 23, Hilversum P. Kraaijeveld jm. 25 en G. A. Scheen jd. 22 Korfmakersstr. 123 A. van Krimpen jm 24 eii A. M. Schorer jd. 24, Violierstr. 26a A. N. F M. Kruijt jm. 32 en C. Tax jd. 3C, Exercitiestra 5b C. Lagendijk jm. 30 en H. Bogaers ges 32, Beijerl.str. 16a J. Leopold jm. 30 en J. M. Havelaar jd. 24. Kral. Plaslaan 40 C. L v. Londen jm. 25 en J. A. Kuijper jd. -6, den Haag M. J. Marcus jm. 31 en J. C. A. Tijmons jd. 24, Mathen.weg 46c C. Mast jm. 29 en B. Stockhammer jd. 38, Stationsweg 76a J Meijer jm. 26 en A. A. Peters Jd. 26, Bethle- h'emstr. 18b R. J. Plevier jm. 24 en M. E. Visser jd. 22, Amsterdam A. T. J. Stroucken jm. 26 en J. C. v. d. Wijngaard jd. 26, Noordmolenstr. 69a L. Teijgeman jm. 26 en A. J. D. den Boer jd. 24, Benthuizerstr. 5b H. v. d. Vliet jm. 28 en P. v Es jd 27, Wolphaertsb. 384a G. Vos- hergen jm. 25 en A. A. Fiegel jd. 26, Zomerhofpl. 65J H Wapperom jm. 29 en P. M. Sol jd. 23, Ooievaarstr. 45a - A. P. v. d Wiel jm. 25 en C. Hoornweg jd. 25 v. d. Palmstr. 10b M. T. A. de Wit. jm. 24 en' J. v. Daalhuizen jd. 26, Roosen daal en Nispen A. W. Wolfs jm 28 en M- J- Jleüer jd. 20, Mamixstr. 23b P, J. G. v. Wijk Hierbij moet worden opgemerkt, dat getuige de kwestie wat vereenvoudigd had, door al leen een der vier vakken te laten oplossen. Er is mogelijkheid van onderling contact geweest, maar getuige acht dit gezien de om standigheid, dat er maar één prijs was uit geloofd, niet waarschijnlijk. Aangezien de winkelier uit Almelo, die door verdachte zou zijn uitgelokt, niet was verschenen, moest de verdere behandeling van de zaak andermaal worden aangehouden en thans tot 7 Juli. Een smokkelaar van reukwater. Op 17 Maart 1936 hadden de assistent-amb tenaren bij de administratie van de Invoer rechten en Accijnzen een onderzoek ingesteld in de woning van den loswerkman J. D. de J. aan de Wiekstraat op een vermoeden, dat zich daar gesmokkeld sigarettenpapier zou bevinden. Inderdaad vonden de commiezen een partijtje van f'^11 boekjes, maar boven- sousterrain werd aangereikt. Toevallig was ook die sleutel al eenigen tijd zoek. Het ver moeden werd tot zekerheid, toen men hoorde van de groote zaken, die deze verloofde se dert korten tijd deed en de politie werd in het geval betrokken. Als gevolg daarvan heeft nu de 27-jarige autobekleeder M. S. ge detineerd terecht gestaan. Het M. waargenomen door mr. J. S. Lo ke achtte het bewijs, ondanks de ontkente A. B. 32 jaar, landarbeider te Baren- drecht wegens diefstal tot drie maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar. P. K. 23 jaar, arbeider te Barendrecht we gens een zedendelict tot 1 jaar gevangenis straf A. S. 31 jaar zonder beroep te Barendrecht, gedetineerd wegens een zedendelict tot 6 nis van verdachte, ten volle geleverd. Het is maanden gevangenisstraf met aftrek van den een buitengewoon leelijke streek geweest en tijd in VOOrloopige hechtenis doorgebracht. waar bovendien het vermoeden bestaat, dat verdachte nog een deel van het geld in vei- S. K. 28 jaar zonder beroep te Oude Tonge diefstal van geld ten ligheid heeft gebracht acht het O. M. een ®®dgg\"e®ra|; h^-^vader, tot 6 maanden ge strenge straf op haar plaats en het eischt een vangenisstrafj doch voorwaardelijk met een gevangenisstraf van 3 jaren. De verdediger, mr. K. W. Zieleman vroeg onmiddellijke invrijheidsstellmg jan ver dachte, doch dit verzoek werd door de reent- bank afgewezen. Uitspraken 28 Juni, Uitspraken. De rechtbank heeft H. B. L. P. 60 jaarj ad vertentiereiziger te 's Gravenhage, die te rechtgestaan had terzake van oplichting verdachte had, teneinde advertentieopdrach ten te verkrijgen voor het Algemeen Schip persblad, aan de opdrachtgevers verschillen de toezeggingen gedaan, waartoe hij niet de bevoegdheid had vrijgesproken proeftijd van 3 jaar J. A. B. 36 jaar, chauffeur te 's-Gravenha- ge recidivist en gedetineerd, wegens diefstal door middel van braak en inklimming uit het pand van de firma Köller en van Os aan de Witte de .Withstraat, tot 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf. In de zaak van P. E. de J. 30 jaar musicus recidivist, die terechtgestaan heeft terzake van diefstal van een motorfiets ten nadeele van den kleermaker J. M. E. van der Klauw heeft de rechtbank een onderzoek gelast door den schriftdeskundige H. W. Alberti en daar toe de stukken in handen gesteld van den rechter-commissaris. In verband met de laatste opspuitingen in .het Zomerland" was de Kreekschehaven, de grensscheiding van Rotterdani met IJ-,- selmonde, nagenoeg dichtgeslibd Gisteren is de firma de Graaf uit Sliedrecht begonnen met de baggerwerkzaamheden. Voorioopig, in afwachting van de nadere bestemming dei- haven, zal alleen de middengeul worden ui gebaggerd. de KONINGINNEWEG Ged Staten hebben medegedeeld geen be- zwaren te hebben tegen d°e uitgaven voor het leggen van trottoirs langs den Konin ginneweg, de onkosten te bestrijden uit het voormalig Grondbedrijf aan den Konin ginneweg. Met de werkzaamheden zijn eenige duizenden guldens gemoeid. DE VUILOPHAALDIENST Voor de laatste maal wordt er van ge meentewege op gewezen, dat voor het mede te geven vuil slechts vuilnisbakken mogen worden gebezigd, welke van een deksel zijn voorzien, terwijl in geen geval doozen e.d. mogen worden buitengezet. Bij niet voldoen hieraan zal de Politie nu procesverbaal op maken, KINDJE EKNSHG VERBRAND Een 1%-jarig zoontje van de fam. v. G. wonende Concordiastraat alhier, wist in een onbewaakt oogenblik een flesch met onver dunde gorgeldrank uit een gootsteenkastje te halen en den inhoud over het lichaam uit te storten. De vloeistof veroorzaakte brandwonden op den huid. In hun verbou wereerdheid smeerde de ouders de kleine in met olie, waardoor het tegengestelde effect werd verkregen. De brandwonden werden heviger. Een spoedig ontboden geneesheer dompelde de arme kleine onder water en verleende de eerste hulp. Hoewel de toe stand van den kleinen jongen ernstig is, is deze niet direct levensgevaarlijk. WOLHANDKRAB Bij het lichten der fuiken vond de heer R. een wolhandkrab. Dit gevaarlijke beest schijnt dus ook in Hoek van Holland te zijn doorgedrongen. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: L. de Kiewit 25 jaar en J. A. Faas 22 jaar GEHUWD: S. A. van Aken 23 jaar en A Wiersma 20 jaar A. Klootwijk 27 jaar en C. E. Benard 21 jaar. OVERLEDEN: J. G. Berlijn 36 jaar, echtg van A. Ackerman?» BINNENGEKOMEN In de Vulcaanhaven is binnengekomen het s.s. Stad Zwolle, met 3040 ton erts. INBREKERS aangehouden In verband met de inbraak in de voetbal- keet van V.F.C. op 17 April j.l., heeft de politie alhier drie personen aangehouden, n.l. den 21-jarigen C. L., den 25-jarigen A. v. L. en den 21-jarigen D. V., allen van hier. Alle drie hebben bekend en 'zijn opgesloten, FONDS OUD-MILITAIREN De collecte voor het fonds voor oud-mili tairen zal gehouden worden op Maandag 20, Dinsdag 21 en Woensdag 22 Juni a.s. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 1116 Juni. GEBOREN: Cornells J. A., zoon van W. Drop en H. W. Fransen, Westhavenplaats 3 Annie J„ dochter van J. B. de Vries en J. A. T. Smit, Schied.weg 202 Wilhel mina, dochter van J. van Eijsden en W. van Oudenaarden, Oosterstraat 104 Saartje, dochter van J. van Krochten en P. K. Kal, Baljuwstraat 23 Cornells, zoon van J. Pols en T. de Weijer, 1. V. Leijden Gaelstr. 78 Johanna, dochter van F. Fousert en G. J. de Groot, 4 Maassteeg 2 Cornelis, zoon van C. Brobbel en A. Goedknegt, De Wetstraat 30 Petronella, dochter van J. van Eek en C. P. de Graaf, Tollensstraat 48 ONDERTROUWD: Nicolaas W. van den Berg, 26 jaar, Dwarsbleekstraat 18 en Chris tina de Korte 25 jaar, Gr. van Prinstererstr. 34 Johannes A. F. Kerklaan, 25 jaar, Von delstraat 31 en Maria A. M. Roeling, 29 j., Vondelstraat 31 Noldus Hoogland, 28 jaar, Pr. Hendrikstraat 95 en Lena M. Oudenbroek 25 jaar, Callenburgstraat 36 Jilles van der Heijden, 24 jaar, Hoogstraat 51 en Martina van Luijk, 24 jaar, 1 Spoor straat 10 Hendricus J. van den Berg, 25 jaar, Nieuwelaan 26 en Johanna Poldervaart, 21 jaar, Dr. Abr. Kuijperstraat 11. GEHUWD: Jan van Everdingen, 27 jaar en Johanna E. de Zwart, 23 jaar Adrianus J. Haddeman, 22 jaar en Neeltje M. van Wezel, 18 jaar Johannes C. van Assen delft 27 jaar en Grietje C. Lievaart, 26 j* OVERLEDEN: Johannes Stad, 44 jaar, echtgen. van M. Bos, Zomersteeg 2 Jan" nigje van Haperen, 66 jaar, echtgen. van de Graaf, 2 Maasboschstraat 14. lienschen, die zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring....

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2