DE ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. VRIJDAG 1 JULI 1938 NED. KRUIDENIERSBOND. Feestavond bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan. DE 100 K.M. MARSCH VAN DE R.W.V, Parochie van den H. Antonius Boschje, Rotterdam. Voorstellen aan obligatiehouders. „ROKOCENT-SERIE" ORANJEVER. HET NOORDEN „TUSSCHEN HET PAARD DER ERICA". INDISCHE PENSIOENEN. GEZ. SAMENZIJN—REST VAN A'DAM. EINDEXAMENS GYMNASIUM. EINDEXAMEN H. B. S. IJSELMONDE. PEREBOOM IN BLOEI. EEN ZWEMBAD 1 LUCHTBESCHERMING - BRANDWEER lit itiif VLAARDINGEN. BURGERLIJKE STAND. HILLEGERSBERG. VIJFTIG JAAR GETROUWD. EEN AANHOUDING. VERDWENEN GROENTEN. 4 I MAASSLUIS. HOEK VAN HOLLAND. UIT DE PERS. I INGEZONDEN. md KINDEREN NIET OP AVONDFEESTEN, J OPGEBROKEN STRATEN. 3 Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: L. van C., 32 jaar, fabrikant van vleesch- waren, wegens overtreding van de Wet op de Omzetbelasting deze overtredingen kwamen hierop neer, dat verdachte de be lasting ontdook door het factureeren van vet, ook wanneer vleesch was geleverd, en door het tweemaal gebruiken van omzet belastingzegels tot 2 maal 750 boete subs. 1 maand hechtenis en 4 maal 100 boete subs. 10 dagen hechtenis; dezelfde verdachte, eveneens wegens over treding van de Wet op de Omzetbelasting, tot 750 boete subs, 1 maand hechtenis; J. v. d. N., 31 jaar, zonder beroep, wegens overtreding van de Wet op het gedistilleerd verdachte had uitgelokt, dat anderen zich schuldig maakten aan verboden nederlage van met alcohol vervaardigd reukwater tot 4 maanden gevangenisstraf; M. S., 27 jaar, autobekleeder, gedetineerd, wegens diefstal van ƒ8100 aan bankpapier uit een geldkistje van H. D. van Z., tot drie jaren gevangenisstraf; in de zaak van D. v. d. M., 29 jaar, meu belmaker, recidivist en gedetineerd, die te recht gestaan had ter zake van diefstal van lood van het dak van een onbewoond pand aan den Wolfshoek, werd een nader onder zoek door den rechtercommissaris gelast; P. de J., 34 jaar, koopman te Hendrik Ido Ambacht, die terechtgestaan had, terzake, dat het aan zijn onvoorzichtig rijden te wij ten was geweest, dat op den Middeldijk onder de gemeente Barendrecht de door nem bestuurde auto in botsing was gekomen met de motorfiets van den rijksveldwachter G. M. Tiggelman, tengevolge waarvan deze eenige kwetsuren aan schouder en rechter ovenbeen had bekomen werd vrijgespro ken; G. L. H., 24 jaar, boerenarbeider te Berg- sohenhoek en C. J. G., 21 jaar, fabrieksarbei der te Delft, wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld H. had on voorzichtig gereden, waardoor de door hem bestuurde auto. onder de gemeente Berg- schenhoek op een groepje kerkgangers was ingereden, waarbij de landbouwer C. J. v. d. W. een gecompliceerde schedelfractuur had bekomen en G., die als instructeur optrad, had nagelaten de vereischte maatregelen te nemen, waardoor dit ongeluk had kunnen worden voorkomen tot ieder 1 week hech tenis en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar; G. V., 32 jaar, stoker, gedetineerd, wegens poging tot diefstal verdachte had getracht uit het pakhuispand van de Hollandsche Metaalhandel, voorheen Hartogensis aan de Baan een aantal stukken aluminium en lood weg te nemen, doch hij was daarbij door de politie gestoord tot 1 jaar gevangenis straf; J. D., 29 jaar, schilder te Capelle a/d IJs- sel, die terechtgestaan had ter zake van het veroorzaken van dood door schuld het zou aan de onvoorzichtigheid van verdachte te wijten zijn geweest, dat bij het kantelen van een zwaTe plank tijdens werkzaamheden in de machinekamer van het toen in aanbouw zijnde s.s. Dericles, deze omlaag gestort was en terecht gekomen op den 49-jarigen A. Brusse, die dientengevolge zoo ernstig werd verwond, dat hij korten tijd later was over leden werd vrijgesproken. De rechtbank heeft voorts F. P. C. M., 37 jaar, directeur van het havenbedrijf te Vlis- singen, die terechtgestaan had wegens het op onvoorzichtige wijze besturen van een auto, waarbij deze bij het verlaten van een garage aan de Burgemeester Meineszstraat achter uitgereden is, tengevolge waarvan de gara gehouder T. A. J. M. Hollander met zijn linkeronderbeen beklemd is geraakt tus- schen de achterbumper van de auto en de garagedeur, als gevolg waarvan dit lichaams deel is gebroken, vrijgesproken; A. v. S., 30 jaar, koopman, gedetineerd, wegens diefstal 6 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De Nederlandsche Kruideniersbond heeft de viering van het 25-jarig bestaan Woens dag voortgezet met een feestdiner en een feestavond. Het diner had een zeer geanimeerd verloop en er werden heel wat woorden van geluk- wensch gesproken, o.a. door den heer W. van der Lugt namens de Rotterdamsche Ka mer van Koophandel. Niet zoodra was het diner afgeloopen, of de vroolijke klanken van een muziekcorps, dat zich in de tent voor de sociëteit had genesteld, lokten naar buiten. Zoodoende was het eerst laat, eer de feest avond kon beginnen. Namens de Rotterdam sche afdeeling hield de heer J. van Es een geestige inleiding, welke geheel in het teeken van dit jubileum stond. De leiding van den avond werd voorts in handen gegeven van den conferencier Daan Hooykaas, aan wien zooiets uitstekend is toevertrouwd. Het was met recht een bont programma, dat werd afgeperkt, variabel en onderhou dend. O. m. traden op de Cavelli's, de beken de dansende harmonica-virtuozen Toto Johnie, de komische jongleurs op de rollende kogels, Crochet, de man met de vlugge vingers, Fred Houben, het muzikale wonder, Raimond et fils, acrobaten, Dan Sayton Ruth, rijwielacteurs. Maar ook eigen krachten van den bond lieten zich niet onbetuigd. Zoo werden o. m. folkloristische en Geldersche dansen uitge voerd door de afdeeling Borculo, terwijl mevr. Van Riel zich als een gevierd zangeres deed kennen. En dit alles werd afgewisseld met muziek en spel en aangenamen kout, zoodat er met recht van een geslaagden avond gesproken kon worden. Donderdag werd in de Sociëteit van de Rotterdamsche Diergaarde de 25ste jaarver gadering van den Nederlandschen Kruide niersbond gehouden. De voorzitter, de heer P. v. d. Linde, sprak een kort openingswoord. Hij spoorde de aan wezigen aan geen eritiek uit te oefenen op den z.g. spertijd, die een schakel vormt tus- schen den gebrekkigen toestand van eertijds en de 'iftwerkingtreding van de vestigings wet. Immers het is zeer moeilijk vast te stel len of de spertijd goed functionneert. Aller eerst is daartoe de medewerking van de kruideniers zelf noodig. Laten zij zich dus van eritiek onthouden. Binnen enkele maan den zal dit „leed" geleden zijn en zal de ves tigingswet haar intrede doen. Over het ventersvraagstuk zeide spr. o.m., dat men bij de regeering naar een oplossing zoekt. Hij was van meening, dat het z.g. uit sterfsysteem zal worden toegepast, zooals dat destijds met de café's het geval is geweest. Het leger van pl.m. 75.000 venters zal dan spoedig dunnen. De secrtaris, de heer Jac. van Gurp, deed vervolgens verslag van de werkzaamheden van den N. K. B. in het afgeloopen jaar. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer Jac. Mak, liet een batig saldo van 798 zien. Besloten werd, dat het congres voor 1939 te Hoofddorp gehouden zal worden. Des middags namen de congressisten deel aan een boottocht door de Roterdamsche ha vens, waarmede dit jubileumcongres geslo ten werd. Tijdens den op 18/19 Juni gehouden af- standsmarsch over 84 K.M. hebben ruim 20 wandelaars, van wie de meesten uit Rotter dam, bewezen, voldoende getraind te zijn voor den marsch over 100 K.M., die a.s. Zaterdagnacht en Zondag zal worden gehou den. Bovendien hebben nog een aantal andere goed-geoefende loopers ingeschreven. De Rotterdamsche Wandelsport Vereeniging (R. W. V.) heeft zich wederom de medewerking verzekerd van leden van de E. H. B. O.- vereeniging „Rotterdam", die de toch altijd onvermijdelijke voeteuvels op hun deskun dige wijze zullen verzorgen. De start voor dezen marsch, die binnen 19 uur, de rusten inbegrepen, moet zijn afgelegd, heeft plaats a.s. Zaterdagavond te 10 uur aan 't Oostelijk Zwembad, Vredenoordlaan, alhier, waar de eerste deelnemers Zondag na den middag terug verwacht kunnen worden. Degenen, die den marsch goed volbrengen, ontvangen een bronzen kruis aan groen-wit-groen lint en zij, die dit jaar voor den vijfden keer met succes uitkomen, worden met een zilveren kruisje bedacht, waarvan de uitreiking Zondagmiddag direct na aankomst zal plaats hebben. De R. K. deelnemers hebben Zondagmor gen de gelegenheid de H. Mis bij te wonen. Aan de houders van obligaties der 5 obli- gatieleening, oorspr. ad 800.000, Anno 1926 5 obligatieleening, oorspr. ad 150.000, Anno 1923 3Vz obligatieleening, oorspr. ad 170.000 Anno 1890 3% obligatieleening, oorspr. ad 100.000, Anno 18943 obligatieleening, oorspr. ad 50.000, Anno 1888, ten laste van het R. K. Kerkbestuur der Parochie van den Heiligen Antonius van Padua, Boschje, Rotter dam, wordt o.m. het volgende medegedeeld Ondanks de voortdurende daling der inkom sten (van plaatsengeld, collecten, afschaffing schoolgelden, verlaging huur der panden enz.), heeft ons bestuur de rente der obligatieleeningen steeds betaald. Nu echter tengevolge van de bezuiniging op de vergoeding van de school, krachtens Art. 205 der L. O. W., de inkomsten aanmerkelijk zijn verminderd, ziet het Kerkbestuur zich genood zaakt, de volgende mededeelingen te doen. Het Kerkbestuur werd gesteld voor de keuze: ofwel genoegen te nemen met een lagere rente, ofwel 80 van de hoofdsom aan te vragen. Het Kerkbestuur heeft gemeend, In het belang der crediteuren de 80 te moeten aanvaarden. Omdat nu de vermindering van de inkomsten geheel buiten de macht van het Kerkbesuur valt, durft het vertrouwen, dat de volgende voorstel len zullen worden aanvaard. Gezien de resultaten van den laatsten tijd kun nen de inkomsten worden begroot op 74.700. Deze inkomsten zullen, door afkoop rente ge taxeerde waarde school Boschje 5, verminderen met 21.700 blijft 53.000. De gewone uitgaven kunnen worden begroot op 17.700, zoodat er een overschot is van 35.300. Het Kerkbestuur echter heeft een schulden last, die aldus kan worden omschreven: obliga tieleening 1926, per resto groot 750.000, idem 1923: 127.000, idem 1890: 125.000, idem 1894 56.000, idem 1888: 14.000, schuldbekentenis sen 109.440, kasvoorschot 61.000totaal 1.242.440, waarvoor totaal jaarlijks aan rente is verschuldigd een bedrag van circa 56.800. Hiertegenover staat dat het Kerkbestuur van de gemeente heeft ontvangen 80 van de ge schatte waarde der school Boschje 5, bedragende 346.636. Met dit bedrag kan worden terugbetaald 25 van de nominale waarde der 5 obligatielee ningen en 20 pet. van de andere obligatieleenin gen en schuldbekentenissen, terwijl het kas voorschot ad 61.000, dat in de laatste jaren is ontstaan door onze ai te zware rente- en aflos singsverplichtingen, kan worden aangezuiverd: 25 pet. van de 5 pet. obligatieleeningen 219.250, 20 van de andere obligatieleeningen' en schuldbekentenissen 60.888, kasvoorscht ƒ61.000 reserve 5498 totaal 346.636. Het Kerkbestuur stelt dus een bedrag van ca. 341.000 beschikbaar voor een onmiddellijke schuldaflossing. Verder stelt het Kerkbestuur aan al zijn cre diteuren voor a. gedurende den verderen loop der leenin gen resp. vanaf 1 Mei, 15 Juni en 1 Juli 1933, genoegen te nemen'met een rente van 3 over het restant der schuld, waardoor de rentelast in totaal zal bedragen 27.040 en er dus, bui tengewone omstandigheden voorbehouden, een voordeelig saldo zal ontstaan b. het oorspronkelijk aflossingsplan als volgt te wijzigen Ieder jaar, te beginnen in 1939, zal voor af lossing bestemd worden het vorenbedoeld voor deelig saldo op den gewonen diest, na aftrek van de rentebetaling, alsmede alle buitengewone ba ten, schenkingen en extra-giften, een en ander onder controle van de Commissie tot regeling van het Kerkelijk Crediet in het Bisdom Haarlem. Omdat er veel kans bestaat, dat ook de rente van geschatte waarde van de school Korte- brantstraat 7 binnenkort door de Gemeente Rot terdam wordt afgekocht tot een waarde van ca. 380.000, waardoor echter de inkomsten weer aanmerkleljk verminderen, durft het Kerkbe stuur geen bepaalde jaarlijksche aflossing vast te stellen. Ieder jaar zal echter, na controle der financiën, de aflossing door de commissie tot regeling van het Kerkelijk Crediet worden vastgesteld, terwijl het geheele bedrag, dat wel licht binnenkort wederom voor voornoemde af koop zal worden betaald, voor aflossing zal wor den benut. Het bestuur der R. V. V. Rokocent schrijft ons: Binnen enkele dagen zal het reeds zoo poulaire Rokocent-toumooi wederom een aanvang nemen. Wij zijn ditj aar in staat geweest een zestiental vereenigingen uit te noodigen, waaronder zich verscheidene clubs bevinden,d ie nog nimmer in de Rokocent seriewedstrijden uitkwamen, hetgeen de be langstelling voor dit tournooi ongetwijfeld nog zal doen toenemen. De loting voor de 'eerste ronde had het volgende resultaat: Terrein A: 2.30—3.30 G.E.B.—H.B.M.; 3,45 4.45 De NationaleBerkel; 6.157,15 S. C. W.Ervea. Tenrein B: HeroG.T.B.; B.C.O.Gro- meta; MahubetoSJC.W.; G.G.G.D.Roko cent De seriewedstrijden beginnen op Zater dag 2 Juli, en zullen gehouden worden op de velden der R. V. en A. V. Siod, Nw. Rijksweg te Overschie. De toegang tot de terreinen is gratis. De directie van de N.V. Rotterdamsche Kolencentrale heeft wederom eenige zeer fraaie prijzen uitgeloofd, welke vanaf be gin Juli te bezichtigen zullen zijn in de etalages van de N.V. W.E.M.E.F., Zuidblaak alhier. Een geslaagde vacantie-tocht. De Oranjevereeniging Het Noorden heeft opW oensdag 1.1. wederom haar jaarlijksch kindervacantiefeest gehouden. Onder wind en regenvlagen werd de reis aanvaard en vertrokken 5 touringcars met 120 kinderen en 60 volwassenen waaronder vele ouders te even 8 uur van het Pijnackerplein naar Breda en omgeving. Ondanks het minder zomersche weer zat de stemming er al vroeg in en onder zang en jool ging de reis via IJselmonde, Zwijndrecht, Dordrecht, Moer dijk naar Breda. Het doel was eigenlijk naar de voormalige Boschwachterswoning van den heer G. H. J. de Leeuw te Ginne- ken, doch alvorens hier naar toe te gaan, kregen de reizigers een extratje en wel door een bezoek te brengen aan het genade-oord te Meerseldreef, even over de Belgische grens. De tijd was echter beperkt, dus kon slechts kort het een en ander in oogen- schouw genomen worden, doch wat men er in deze oogenblikken gezien heeft, werd door allen zeer op prijs gesteld. Daarna werd de reis voortgezet om zoo spoedig mo gelijk de hongerige magen te stillen. Dat de krentenbollen en de melk bij de kinderen in den smaak vielen, behoeft geen betoog. Toen het bosch in en spelen naar hartelust. Tusschen dit alles door werden de kinderen telkens onthaald. Ook gedurende de reis werden zij getracteerd. De ouders hebben zich mede geamuseerd en waren voldaan ovr hetgeen hun en de kinderen was geboden Te vroeg naar ieders zin werd de terugreis aanvaard, ditmaal ging het vanaf Zwijn drecht over Barendrecht, Hillesluis huistoe. Men arriveerde te circa 9 uur wederom op de plaats van vertrek. Rest nog te vermelden dat in Breda een telegram werd gezonden naar Z. K. H. Prins Bernhard bij gelegenheid van diens verjaardag. Een proefflesch gratis. Onder verwijzing naar de advertentie in het nummer van gisteren, vestigen we de bijzondere aandacht onzer lezers en lezeres sen op voor het artikel Juliana bronwater. Een verfrisschende drank, waarbij je frisch blijft en waarvan je niet nog meer dorst krijgt. Het water is niet duur en bovendien is tegen inlevering van de aan de advertentie gehechte bon gratis een proefflesch thuis te krijgen. De uitbetaling van voorschotten op Indi sche pensioenen door de Gemeentelijke Leen- en Voorschotbank (Gemeente Pen- sioenbank), Groote Kerkplein 38 te Rotter dam zal plaats hebben op de navolgende data: Voor de letters AJ Maandag 18 Juli 1938; KR Dinsdag 19 Juli 1938; SZ Woensdag 20 Juli 1938. Gisteravond is in café Atlantic aan het West einde de ontmoeting gehouden tusschen Gezel lig Samenzijn (kampioen van Nederland) en de Rest van Amsterdam. De uitslag volgt hier. Gezellig Samenzijn. Rest van Amsterdam. J. H. Vos—R. C. Keller -1 W. RustenburgJ. Druyf Jr. 0—2 J. SteenhuisJ. Metz 11 J. J. de WitP. Raman 11 J. J. BedollaJ. Druyf Sr0—2 C. J. LochtenbergG. Oudhof 11 J. van KralingenM. Stahlberg 11 P. H. SeljéeO. J. B. v. d. Sleen 02 A. M. ter Wal—J. de Krijger02 J. J. KwaadJ. Schwarz 11 6—14 ROTTERDAM, 30 Juni. (Gymnasium Eras- mianum). Van de vierde groep zfln geslaagd voor getuigschrift A de dames: L. A. van Beek, D. .Franken, C. B. Keuzenkamp, E. F. Mees, G. van Rjjssel en A. Sanders en de heeren M. de Langen en S. W. V. d. Meer. Herexamen 1. Van de groepen 1 en 2 zijn nog geslaagd voor getuigschrift B mej. C. J. Verloop en de heeren J. Bettink, E. Hammelburg en J. F. van Oosten Slingeland. ROTTERDAM, 30 Juni. (Gem. H.B.S. A. Hof stedestraat). Groep 4. Geslaagd de dames: G. Steffen, C. Scheepbouwer, N. v. Viersen, D. Vegter en de heeren: J. Maas, D. Pik, A. N. Poot, K. P. Rlsvick, K. Roest, J. A. Smit, J. Stolk en D. v. Thijm. ROTTERDAM, 30 Juni. (Chr. H. B. S. Henegou werplein) Geslaagd de dames T. van Bokküm en N. v. d. Does en de heeren J. A. Augusteyn, C. Boot, L. v. d. Hammen, F. M. A. Karelse, W. J. Kornechoff, K. Molenaar, A. M. Seelt, J. S. te Slaa, G. A. Sloof, J. Stolk, J. Teeuwen, J. Uiterlinden, J. D. Visser, D. B. Zegwaart, C. J. de Bruin, J .de Bruin, J. Deddema, A. A. Eygen- raam, J .A. Fongers, J. D. Goslinga, C. Heins, A. M. v. Herk, W. J. V. Mourik, J. Prins, G. Rietberg, J. B. v. Rongen, P. F. Stenstra, A. W. Versteeg en D. Wolvius. Afgewezen 6. In den tuin van een der woningen aan de Benedenstraat staat een pereboom voor de tweede maal dit jaar in bloei. Alhier heeft zich een commissie gevormd, bestaande uit den burgemeester als voorzitter, de beide wethouders en de heeren ir. P. L. van den Berg, A. Lüyendijk en R. Luyendijk, om te komen tot oprichting van het reeds lang beloofde zwembad. De lijst van aan bevelingen bevat de meest geziene ingeze tenen. Op 6 Juli, om 8 uur des namiddags, zal in de gemeentezaal aan de Dorpsstraat een vergadering worden gehouden, waarin zal spreken de heer Wesserloo, hoofdbestuurslid van den Kon. Ned. Zwembond. Het ministerie heeft medegedeeld geen gelden beschikbaar te kunnen stellen voor de voorgestelde uitbreiding, welke uitbrei ding een som van eenige duizenden guldens vereischte, va nde brandweer (aanschaffen van brandspuit e. a.). Deze uitbreiding werd voor de belangen der luchtbescherming als van meer dan fundamenteel belang beschouwd. De luchtbescherming in deze gemeente, welke een gemeente der eerste gevarenklasse is, zal dan ook nagenoeg niet kunnen functionneeren. Gedragen door haar nurse arriveert hel Zweedsche prinsesje Desirée, (een achter kleinkind van koning Gustaaf) dat giste ren te Stockholm werd gedoopt, aan het kerkgebouw. .Wat rijden al die menschen ge vaarlijk vandaag", dacht u immer» vanmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...) HET CONFLICT IN DE JIARING- VISSCHERIJ. De Schippersvereniging te Vlaardingen heeft een telegram aan den Minister van Binnenlandsche Zaken gezonden, bevatten de het verzoek, maatregelen te willen nemen waardoor aan het conflict een einde kan komen. Enkele reederijen te Vlaardingen zijn er toe moeten overgaan haar schippers en boet- sters te ontslaan, waardoor het conflict nog noodlottiger dreigt te worden. NIEUWE POOLSCHE VISSCHERIJ- MAATSCHAPPIJ. Volgens „Nachrichten für AussenhandeT* is te Katwijk aan Zee een derde Neder- landsch Poolsche haringvisscherij maatschap pij opgericht, genaamd „Neptun", welke maatschappij Hollandsche schepen onder Poolsche vlag ter visscherij zal doen uitva- ren. GESLAAGD. De heer J. C. van Zwieten alhier, slaag de aan de R. K. Kweekschool te Den Haag voor onderwijzer. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Maria A. B., d. van B. van Rossum en J. H. van der Maarel, N. Kerk straat 52. Catharina J., d. van H. J. Hoo- zemans en G. W. M. Borsboom, Emmastraat 113a. Helena J. M., d. van B. Odijk en A. C. Terhoeve, N. Kerkstraat 54 Cornells, z. van C. Hoogendam en C. H. Breijer, Tromp straat 10. ONDERTROUWD: P. van Reij 26 j. VI., Groen van Prinsteferstraat 8 en M. van Op stal 21 j., VI. v. Riebeekstraat 15 L. Me- chielsen 31 j., VI. Ie Maasboschstraat 90 en W. van Embden 25 j. VI. Ie Maasboschstraat 90. A. A. A. Cornelisse 31 j. VI. Markgraaf laan 117 en A D. Franken 32 j. VI. v. d. Driftstraat 29. GEHUWD: J. A. F. Kerklaan 25 j. en M. A. M. Roeling 29 j. N. W. van den Berg 26 j. en Ch. de Korte 25 j, H. J. van den Berg 25 j. en J. Poldervaart 21 j. J. van der Heijden 24j en M. van Luijk 24 j. N. Hoogland 28 j. en L. M. Ouwenbroek 25 jaar. OVERLEDEN: C. van der Schee 87 j. wed. van L. Koppenol, Sclaavenburg 5 H. J. M. Odijk oud 1 dag N. Kerkstraat 54. Aangiften van 30 Juni 1938. BEVALLENC. Spruit geb. de Vries z. J. Kramp geb. Jansen z. J. Koltjn geb. Oostveen d. M. Poot geb. van Vugt d. T. J. van Iwaarden geb. de Jong z. "W". van Leeuwen geb. Smit z. M. E. Swaap geb. Wagner z. J. Timmer geb, Boutestijn z. J. L. M. van Lier geb. Legerstee d. N. Noras geb. van Bennekum d. C. R. E. M. Bonte geb. Ver schuren z. M.J. A. Brouwer geb. v. d. Kemp d. C. Westbroek geb. Michilsen z. C. H. Seeker geb. van Ravesteijn d. W. T. Vlage- ma geb. Waskop Reljera z. E. Tegelaar geb. Goode d. N. van Ryswjjk geb. Sponselee z. A. v. d. Kruk geb. v. d. Broek d. J. Sloen- dregt geb. Kuijpers d. J. P. A. van Zuilen geb. Kap z. D. J. Friederich geb. Ridderhof d. N. P. Berghout geb. van Deursen z. G. Prins geb. v. d. Linden d. A. K. Spruijt geb. Hochwald d. M. G. Schreuders geb. van Riel z. W. Hartensveld geb. Kreft d. E. Neter geb. van Cleef z. a. van Dorp geb. v. d. Schoor z. J. M. Kilian geb. Steeman z. ONDERTROUWDA. J. Verhoeckx jm. 28 J. en M. L. Adair jd. 25 j., Rauwenhoffstraat 50b; H. Tromp jm. 26 j. en A. v. Strien jd. 22 J., Druten P. J. Lagendaal jm. 23 j. en G. W. Bieze jd. 24 j. den Helder J. v. Avezaath jm. 27 j. en A. J. R. v. Herrewegen jd. 26 J. Oranje- boomstr. 40 F. W. Bausch jm. 35 J, en A. Sieben jd. 29 Vierambachtstr. 104b C. Beek- hudsen Jm. 21 j. en A. M. Waterman jd 18 j., Sch. Burgerstr. 33b S. Boekbinder jm. 20 j. en M. Verwijs jd. 20 j., Almondestr. 81b L. Bos man jm. 25 J. en C. v. der Stel Jd .26 j., v. Ba- kelstr. 14a J. Brandenburg jm. 33 j. en A. M. Metz Jd. 33 J., Oegstgeest W. C. de Bruin jm. 29 j. en W. Weeda jd. 25 j. G. J. Mulderatraat 14a P. C. Commüs jm. 24 j. en E. M. Rom jd. 22 j. Ie Jerichostr. 80a M. Dekkers jm. 28 j. en J. E. IJzendoorn jd. 28 J., Persoonshaven 51a; L. J. van Driel jm. 26 j. en J. M. v. Viegen jd. 26 j., Commanderijstr. 54b A. v. Drunen jm. 23 j. en P. Sparreboom jd. 19 j., Schulpweg 88b J. v. der Giessen jm. 26 j. en J. Hoornweg jd. 23 J., de Butjserl. 194b J. R. Glaubitz jm. 27 j. en A. P. M. v. Diessen jd. 24 j., Kat. Lagedijk 347a M. J. Graute ges. 43 j. en L. Hagendijk jd. 33 J., Goudschestr. 31b C. M. Hanselman jm. 27 j. en B. Kammerer jd. 25 j. Folderl. 64b J. H. Hoorweg jm. 24 j. en H. T. v. Gent Jd. 22 j., Brujjnstr. 28c F. R. r Jensen jm. 27 J. en A. C. Brakxhoofde jd. 21 j. Boom- gaardstr. 128a W. J. F. Kamphuis Jm. 25 j. en P. M. C. Eerland jd. 25 j., Ie Balsemienstr. 15; L. Klop jm .27 J. en M. A. M. Capel jd. 19 J., Assendelfstr. 26b J. Lammerse jm. 31 J.' en L. J. Steendam jd. 27 j. Bellevoystr. 87b T. A. G. v. Leeuwen jm. 27 J. en M. J. H. v. Broek hoven Jd. 22 j. Schans 40a F. a] Lorijnen jm. 25 j. en M. St(jnen jd. 26 j., St. Agathastr. 23a M. v. Meenen Jm. 28 J. en J. O. K. Sautron jd. 23 J., Pleretstr. 94c H. Meijdam Jm. 22 J. en J. J. Schop Jd. 20 j. Kamperfoelïestr. 7b J. Mul der jm. 24 J. en M. v. den Berg jd. 27 Zweder- str. 26a J. A. van Os jm. 28 j. en C. J. Nolin jd. 25 j.. Mathen.weg 146b A. Pons wed. 62 J. en A. Mulder jd. 57 j. Schiekade 176a; F. Pot huizen jm. 19 j. en M. Haze jd. 19 j., Hilledijk 143a H. Raadsen jm. 22 j. en G. v. der Waali Jd. 28 j. L. Warande 96a L. Rietveld jm. 23 j. en B. Lierop jd. 22 j„ L. Hilleweg 191b N. Rit meester jm. 27 J. en N. Hagoort jd. 25 j. Ban doeng (N. I.) J. J. Rommen jm. 19 J. en J. C. Roosenburg jd. 18 j. Willemsstr. 38a A. Bek jm. 24 j. en A. Baghus jd. 22 j., de la Reystr. 67a J. Berkelaar jm. 29 j. en A. Willemstein jd. 17 j., Westduelstr. 22a L. Boogaard Jm. 24 j. en E. Boogaers Jd. 18 j. Breedestr. 3a H. Groenedyk Jm. 31 j. en C. J. Rompa jd. 24 j., Hr. Kerstantstr. lib M. Groenedijk Jm. 26 j. en H. Brand jd. 20 j„ Hr. Kerstantstr. lib H. W« H. Krijsman jm. 34 j. en J. E. Reitsma jd. 31 j., Beukelsdijk 103b J. J. A. Ponders jm. 24 j. en C. W. Hofland jd. 19 j., Haagscheveer 6b J. Koers jm. 30 j. en E. Heppes ges. 29 j., Feijen- pordstr. 43b M. v. der Ende jm. 36 j., en G. v. Oosten wed. 31 j., H. v. Holland; A. W. v. den Over Jm 26 j. en H. v. der Graaf jd. 27 j. Den Helder; A. C. v. den Berg jm. 35 j. en M. J. de Vr(jer jd. 29 j., Heemskerkstr. 19a J. Be- zemer jm. 25 j. en H. Kettenis jd. 19 J„ J. Por- cellisstr. 23b G. J. M. den Haan jm. 27 j. en A. M. C. Hersman jd. 24 j., J. v. Avennesstr., 28b J. Hirt jm. 23 j. en A. C. Spijker jd. 23 j, v Meekerenstr. 74a I. Kleppe wed. 57 j. en G. Hörnemann ges, 41 j. Gaesbeekstr. 59a P., J. Metz jm. 29 j. en T. M. Schuurmans Jd. 29 j., Volmartjnstr. 142a H. den Otter jm. 23 j. en A. M. Arnold jd. 19 J. Delftschevaart 8 J. A. Perdaems jm. 24 j. en P. Leeflang jd. 18 J. Schie dam C. Post jm. 22 j. en M. J. Ossenblok jd., 19 J. Rozegaarde 71 A. Rosbergen Jm. 24 j. ea A. Kruithof Jd. 25 j., Jagerslaan 31d S. de Rui ter jm. 30 J. en M. G. J. Bouwer jd. 22 j., Schied, dijk 47 F. de Ruijter jm. 51 A. M. Nunnik- hoven wed. 47 j., Pr. Hendrikkade 77a L. C.i A. v. der Schaft jm. 25 j. en J. M. v. Eijnatten jd. 25 J., Tiendstr. 53b T. M. Schermer ges. 32 j. en Z. v. Raalte ges. 32 j., Wz. Paardenstr. 25b P. C. Schortemeijer jm. 21 j. en G. v. Holland jd. 19 j. Kouterstr. 17c w. F. Slegt jm. 28 j. en J. K. Verhulst jd. 24 J., Bloemkweekerstr. 68b A. v. der Steen jm. 20 J. en H. M. A. Dekker Jd .19 j. Pern. Molenweg 38 J. H. Stevens wed. 41 J. en J. C. Wijzenbroek wed. 34 j. Elso- norastr. 51a P. Struijk jm. 24 J. en T. SaliJ jd. 17 j. Beverstr. 113b S. Terpstra wed. 35 j. en P. L. de Regt Jd. 26 j., Nwe Binnenweg 243b J. Tieleman jm. 25 j. en J. C. Moet Jd. 22 j., Zaagmolenstr. 172a J. v. Veen jm. 23 j. en A. M. Schafgans jd. 22 j., Soetend. weg 19b A. de Waai'd jm. 33 J. en J. X. S. Wiarda jd. 35 j. Claes de Vrlesel. 45b D. de Waard Jm .24 en B. M. P. Aussems jd. 25 j., Dordtsche Straatweg 635 S. J. Waardenburg jm. 22 j. en J. Moil jd.: 22 j., Maaskade 49 b W. Warnaar jm. 22 j. en M. Schouten jd. 22 j. Putschelaan 56b A. C.i Werner Jm. 32 j. en M. van Dijk jd. 28 J., Meent lb F. A. Wiegmans wed. 62 j. en E. P. Broe ken wed. 50 j., Amsterdam; H. Borremans jtn. 22 j. en M. Balkhoven jd .22 j. Stampioenstr. 12b J. C. v. Gemert Jm. 24 j. A. J. Labeur jd, 17 j. Bothastraat 57b J. de Jager jm. 33 j. en T. Ardon jd. 31 j., Wollefoppenstr. 50b J. A, A. Kip jm. 25 j. en R. Schippers jd. 20 Maren- takstr. 26a F. Mitgenberg jm. 23 j. en G. A, v. IJperen Jd. 21 J„ Nijverheidsstr. 48a. GEHUWD: A. P. Stade jm. 23 J. en E. V. vaa Dijl 25 j. H. H. Chr. Bueninck 35 j. en E. A, Hendrikse 29 j. J. b. van Kesselen 28 J„ en H. J. Goor 27 j. j. Solleveld 24 J. en J, R. Kosman 26 j. J. Leopold 30 j. en J. M, Havelaar 24 j. J. G. Goetzee 25 J. en I. Min- kema 20 j. J. F. van Rooij 26 j. en J. Dek ker 27 J. OVERLEDEN: J. L. DviermeUer man van H, M. Schoeikens 80 j. J. P. Duk, vrouw van J. Maas 56 J. J. H. Stadhouders, man van J. C. Janssen 78 j. C. Vester, man van M, W. W. Swinkels 62 j. W. Hamer man van E. W. V. Vliet 53 j. A. v. d. Schelling, doch ter 10 J. G. v. Dijk, vrouw van M. Zomers 34 j. A. Zuidmeer, vrouw van J. Leeuwen- burgh 64 J. E. Hertogs ongeil, man 59 j. J. Bergers, man van T. v. Geilswjjk 85 j. P. v. d. Jagt, ongeh. vrouw 28 j. G. Grave- steijn, wede. van C. Ernst 81 J, Het echtpaar Willem Schotte en Antoinette SchotteSchippers, wonende in de Willem van Hillegaersbergstraat 77, hoopt op Maan dag 4 Juli a.s. vijftig jaar getrouwd te zijn. De heer Schotte is 74 jaren oud en zijn echt- genoote 76 jaar. Beiden genieten nog van een uitstekende gezondheid. Door de politie ls aangehouden de 17- jarige H. J. van der S., wonende te Rotter dam, wegens het plegen van niet nader te noemen handelingen met kinderen, bij her haling gepleegd. De aanhouding geschiedde na een langdurige opsporing. De heer v. d. K., wonende aan den Grind weg, heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat uit den tuin, achter zijn woning, des nachts een aantal planten waren ontvreemd, terwijl verder ook nog een aantal planten totaal vernield waren. v "-V•vy-vv-v*" De onlangs benoemde pauselijke nuntius bij de Franco-regeering te Burgos bij aankomst aan het paleis van Franco^ ter overhandiging van zijn geloofsbrieven. BURGEMEESTER SCHWARTZ ONGESTELD. Burgemeester mr. P. A. Schwartz is plot seling door een hevigen hartaanval getrof fen, zoodat hij voorloopig verhinderd is zijn ambtsbezigheden te verrichten. Hoewel de toestand ernstig blijft, was de toestand iets minder zorgwekkend. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM Gisteren herdacht de heer C. van den Dam, employé bij de Ned. Spoorwegen al hier, den dag, dat hij 25 jaar in dienst der Maatschappij was. Nadat de jubilaris met zijn echtgenoote en verdere familieleden per auto van zijn woning was afgehaald, had om half tien in de werkkamer van den chef een huldiging in intiemen kring plaats. Bij verhindering van den Inspecteur der in spectie Rotterdam en uftstedigheid van den chef, sprak de heer Moore, plaatsvervangend chef, den jubilaris toe. De heer Moore wees er op, dat ofschoon de heer van den Dam nog maar betrekkelijk kort op het station Maassluis werkzaam was, hij reeds de sym pathie van zijn superieuren en collega's had verworven door zijn prettige wijze van samenwerken. Ook in zijn vorige standplaat sen stond de jubilaris om deze eigenschap bekend. Spreker sprak den wensoh uit, dat de heer van den Dam nog vele jaren met plezier op het station te Maassluis zijn taak zou mogen vervullen. Hij bood hem als blijk van waardeering namens het personeel der Ned. Spoorwegen te Maassluis een rooktafel met toebehooren aan. Nadat de heer van den Dam zijn welge- meenden dank had uitgesproken, was deze korte, maar hartelijke huldiging ten einde. Ook in den loop van den dag mocht de jubilaris nog tal van blijken van belangstel ling ontvangen. DE STOKM. De jongste storm heeft onder het lichte materiaal op strand een ware ravage aan gericht. Strandstoelen, aanwijzingborden en groote zwarep apiermanden hebben 't moe ten ontgelden. De consumptietenten hebben wonder boven wonder goed stand gehouden en dank zij de goede windrichting was het water niet hoog. Van de strandplankieren was op vele plaatsen niets meer te zien ten gevolge van het vele zand. Op het kampeer terrein zijn verschillende dakbedekkingen beschadigd. Aan de haven is een hooge schoorsteen van het huis van schipper van Dam met veel geraas naar beneden gekomen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Processies in Duitschland. Wij lezen in „De Leidsche Courant"! In het feit, dat men in een land proces sies kan houden, ligt nog niet opgesloten, dat de Katholieken daar vrijheid genieten, dat daar niet bestaat een Kerkvervolging. Onder zulk een indruk kwam een Katho liek, die acht dagen in Duitschland rond reisde en daar dan een of meer processies zag, welke werden gehouden onder groote deelname en stichtend meeleven der ka tholieke bevolking (en die dezen indruk neerschrijft in het dagblad der N. S. B.)! Maar, wanneer diezelfde persoon, dan later 'ns kennis neemt van verschillende feiten, die vaststaan, en waarop gebaseerd is de bekende Pauselijke Encycliek en die worden genoemd in Brieven van héél het Duitsche episcopaat, dan zal hij, als hij re delijk en eerlijk wil zijn, helaas, tot een andere conclusie moeten komen. Wij zou den met hem niets liever willen, dan dat het anders was! Maar wij willen ook mèt hem? de waarheid en de werkelijk heid niet anders zien, dan ze zijn! En wij willen ons niet.... vergapen aan, een schijn. In bedoelde correspondentie in het „Na tionale Dagblad" staat dit ware woord: „Uiterlijkheden zeggen vaak weinig, maar toch wel iets". Op uiterlijkheden, die men constateert, als men in 8 dagen 2000 K.M. in een land doorreist, (wat de schrijver in het „Na tionale Dagblad" beweert te hebben ge- praesteerd!) kan men toch heusch niet een conclusie bouwen, die wetenschappelijk mag heeten, zelfs al zou men aan weten schappelijkheid de meest minimale eischen stellen. Zal de schrijver zelf dit ten slottei niet erkennen?! Mijnheer de Redacteur, Op den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard werd 's avonds in het Feijenoord-stadion een groot avondfeest gegeven. Onder meer vermeld de het programmakinderzang onder leiding van J. Hamel. Honderden kinderen van allerlei scholen verleenden hieraan hun medewerking.: Echter eerst om kwart over twaalf werd het feest beëindigd en men kon waarnemen, hoa verscheidene kinderen hun begeleiders, vrien dinnetjes, zusjes waren kwijtgeraakt en huilend voor het stadion heen en weer liepen. Kinderen uit het Westen kwamen eerst tegen half twee 's nachts thuis. Ik behoef niet te onderstrepen de gevaren, waaraan kinderen omstreeks dien tijd zijn bloot gesteld. De ervaringen op dit punt zijn droevijj genoeg. Aan de besturen van de Oranjevereenlgingen zou ik daarom dringend willen verzoeken in het vervolg kinderen 's avonds niet te laten mede werken aan demonstraties, kinderzang e.d. Da organisatoren dragen naast de ouders de ver antwoording voor de kinderen, 's Morgens of 's middags is voor de kinderen een betere:, tijd dan 's avonds en 's nachts. U mijnheer den Redacteur vriendelijk dankend voor de plaatsruimte. TH. G. J. HORBACH. j Naar aanleiding van het ingezonden stuk van een Rotterdamsch Centrumbewoner betreffen de de opgebroken straten in Rotterdam, zou ik er nog even het volgende aan toe willen voe gen. Ik, als Hagenaar, ben Zondag j.l. naar Rot terdam gefietst om het een en ander wat den laatsten tijd in Rotterdam veranderd en ge bouwd was, waar „De Maasbode" steeds foto's van gegeven heeft, eens te gaan bekijken. Het was mij aan het einde van mijn bezoek erg opgevallen dat, hoewel ik toch maar van Rot terdam gezien had, er toch zeker op 6 a 7 plaat sen in de stad en ook in het centrum straten, waren opgebroken, dit gaf een rommelig aan zien, wat toch geen stadsverfraaiing is. Vooral in de zomermaanden wanneer vele toeristen da stad bezoeken, zal dit toch zeker geen prettigen indruk op hen maken. Daarom stem ik als Ha genaar geheel in met de Rotterdamsche Cen. trumbewoner om de straten op Zondag zooveel mogelijk dicht te houden. i HAAGSCH ABONNE. j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2