KONINGINNEDAG IN ONZE STAD I UISHOU D-PUZZLE'S S00MERS RIJWIELEN r i r WILLEMS ERNSTING Ook Prinses Juliana en Prins Bernhard naar Rotterdam, Weerverwachting. 5 Het 10.000ste schip in onze haven. THANS TIM TYLEK EN SPUD. Op zoet naar den ^Dee^Do^Wogel 27 Geestdriftige inzet van de Oranje-feesten. J Ilw Adverteert in deze rubriek burgerlijke stand. WOENSDAG P AUGUSTUS 1938 Tegelijk met de Koningin op Vrijdagavond a.s. NIET alleen H. M. de Koningin maar ook H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zullen Vrijdagavond a.s. naar Rot terdam komen om het historisch lichtfeest op de Maas gade te slaan. Terwijl H. M. de Koningin uit Den Haag arriveert, zullen H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard per auto uit Soest- dijk komen, doch gelijk aanwezig zijn om gezamenlijk zich aan boord te begeven van de salonboot. HET REGEERINGSJUBILEUM. SCHEEPVAART. spil» t» 'Si'JeÉ fp c.'% ROTTERDAM. Den kapitein van het Duitsclie m.s. „Cobnrg" een souvenir aangeboden. EEN RECORD BEREIKT. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. OPGELOST DOOR: WOLLEN DEKENS TEGEN ZOMERPRIJZEN Rotterdamsche Dijk 233, BERIJDT GROENELAAN 40 - TEL. 69955 - Matige tot zwakken, Noord-Wes- - telijke tot Westelijken of Zuid- - - Westelijken wind, gedeeltelijk be- - wolkt, weinig of geen regen, koude - nacht, overdag zelfde temperatuu; - Geseind van De Bilt te 9.30 uui - -I aan alle posten: - „Attentiesein neer." - DONDERDAG. H Zon op 6.11. Zon onder 19.48. I Maan op 14.36 Maan onder 22.38 - Wielrijders lichten op van 20.18 tot 5.42. f§ „DE ROZENKRANS". UIT DE KRONINGSDAGEN VAN 1898. HET LIJK OP DE SPOORLIJN GEÏDENTIFICEERD. Vol geestdrift en enthousiasme heeft Schie dam gisteren een aanvang gemaakt met de viering van den verjaard&g van onze gelief de Koningin. Ongewoon groot was de drukte op de ver schillende wegen in de stad. Alom had men reeds de vlaggen uitgestoken en vele men- schen waren met oranje getooid. De groot ste drukte heerschte echter in de omgeving van de Groote Markt waar om half 9, voor de taptoe, de officieele opening zou plaats hebben van den etalagewedstrijd, welke een onderdeel uitmaakt van de propagandaweek voor „Nederlandsch fabrikaat". Ons oude stadhuis deed het met haar smaakvolle versiering in het helle licht der schijnwerpers uitstekend. Te half 9 had vanuit de burgemeesterskamer in het stad huis de opening plaats van den etalagewed strijd welke opening zou geschieden door een microfoon waardoor het gesprokene op de Groote Markt te hooren zou zijn. Een korte inleiding werd gehouden door den heer J. B. Wijchers als vertegenwoordiger van de permanente commissie uit den Schie- damschen Middenstand. Jammer was het, dat er iets met de versterkers niet in orde was, want van de woorden van den heer Wij chers was op de Groote Markt absoluut niets te hooren. Later vernamen wij van den heer Wijchers, dat hij had gewezen op de belang rijkheid van onze Nederlandsche producten. Vele Nederlanders prijzen buitenlandsche artikelen, die dikwijls iang zoo goed niet zijn als onze eigen waren. Met de woorden „Koop toch in de vreemde niet wat Uw eigen land U biedt" besloot deze spreker. Hierna heeft de burgemeester Mr. Dr. F. L. J. van Haaren het woord gevoerd, geluk kig was dit wel te verstaan voor de duizen den menschen op de Groote Markt. De feestelijkheden, aldus spr., worden nu ingezet. Het is nu niet alleen ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Ko ningin, maar ook ter viering van Haar 40- jarig regeeringsjubileum. Groot is de vreug de in het vaderland. Iedere stad en ieder dorp zoekt hoe het, het best uiting zal ge ven aan liefde en dankbaarheid. Vlaggen waaien overal. Ook Schiedam maakt zich op. Een ieder drage er toe bij. Van deze gelegenheid wordt tevens gebruik gemaakt het Nederlandsche product te eeren. Dit deel is een sieraad voor het programma. Hier Is te zien wat onder Haar bestuur werd be reikt en tot stand gebracht. Met de etalages vraagt iedereen de aandacht om te toonen, wat het eigen land vermag. Steunt daarom van harte het Nederlandsch Fabrikaat. Gij bevordert daarmee het welzijn in eigen land en het slagen der feestelijkheden. Spr. brengt hulde aan het oreaniseerd comité en aan het comité ivtv'eumfeesten. Met de bes te wenschen voor het Nederlandsch Fabri kaat besloot spr. De etalage-wedstrijd. Met belangstelling zijn wij de diverse straten eens doargewandeld om de etalages van een zeventigtal deelnemers te gaan be zien. Het getal deelnemers is zeer klein in vergelijking tot de honderden winkels, die onze stad telt. Veel werk is er dan ook niet van gemaakt. Veel arbeid hadden er van gemaakt de fa. S. P. Adams met een etalage Delftsch Blauw en de fa. Rijnbende en Hoek, behangers en stoffeerders, Mercu- rius boekhandel had den gevel zwaar versierd evenals „waar dat wiel draait", welke laat ste zaak gelijk een vuurtoren, een rood wit en blauw schitter-verlichting heeft aange bracht. De Jury bestaat uit de heeren Hakbijl, uit Vlaardingen; P. de Reus uit Delft; P. Deck architect uit Rotterdam. Donderdagmiddag en -avond zal worden gekeurd. Vrijdag wordt de uitslag bekend gemaakt. Er zijn 5 medailles van V.N.F., 1 van de K. v. K. en Fabrieken v. d. Beneden Maas, 3 v. d. Voorzitters der Plaatselijke Middenstandsvereenigingen. De taptoe. Na de opening van de etalage-wedstrijd kwamen langzamerhand de verschillende muziekcorpsen de Groote Markt op voor de Taptoe. Tegen 9 uur waren hier vereenigd „Stedelijk Muziekcorps", directeur de heer H. H. van Vleuten; „Gusto's Muziekvereeni- fing", directeur de heer J. K. C. Karsse- oom; „St. Ambrosius", directeur de heer J. F. M. Smits; „Harpe Davids", directeur de heer J. G. C. Karsseboom; „Oefening baart Kunst", directeur de heer J. C. M. Feltzer; Pijpercorps „Harmonie", directeur de heer J. Veenman en de Oranjegarde. Op het bordes van het Stadhuis hadden o.m. plaats genomen de burgemeester mr. Dr. F. L. J. van Haaren met echtgenoote en kinderen, de wethouders mr. M. M. van Velzen en T. Slavenburg, enkele raadsleden en verder bestuursleden van de Schiedam- sche Oranjevereeniging. De taptoe werd geslagen door tambours van het Stedelijk Muziekcorps. Hierna speelde het Stedeiijk Muziekcorps het Wil helmus. Eerbiedig met ontbloote hoofden hoorde de menigte dit aan. Het viel ons echter op, dat dezen keer haast niemand ons volkslied meezong. Nadat het Stedelijk Muziekcorps eenige pittige marschen had gespeeld marcheerden zij af voor een rondwandeling door de s'tad. Ieder corps speelde hierna voor het Stadhuis een nummer, waarna zij hun mu zikale rondwandeling aanvingen. Te ruim kwart voor 10 was het laatste corps ver trokken van de Groote Markt. Nog langen tijd heerschte er in de stad en vooral in de versierde en verlichte straten een vroo- lijke en gezellige feeststemming die veel goeds beloofde. De versiering. Van particuliere zijde noemden wij reeds enkele versieringen. De R. K. Volksbond domineert op de Nieuwe Haven, aan de L. Nieuwstraat de woning van den heer J. v. d. Schalk, aan de Tuinlaan de Incasso- Bank en de woning van den heer Alewijn de Groot. Vele honderden bezoekers hebben gister avond een bezoek gebracht aan de door Technische bedrijven verlichte gedeelten van de Plantage o.a. de fontein en het Ju- lianapark. Dit laatste is werkelijk een schit terend gezicht en het verveelt niet om er naar te kijken. De morgenstond Zooals bijna te verwachten is op Konin ginnedag is de Oranje-zon hedenochtend aan de kim verschenen^ Gisterenavond hadden velen uit angst voor een stormachtige nacht de vlaggen binnen gehouden, maar heden ochtend verschenen ze bij honderden tege lijk, om half acht was er bijna nog geen te zien, maar toen de muziekkorpsen na de aubade door de stad gingen was het een en al kleur. Te tien voor acht zetten de bron zen stemmen het feestgetij in. Tot acht uur galmde het door de lucht. Op het Stadhuis. Inmiddels waren op het stadhuis versche nen het Gemeentebestuur van Schiedam. In de burgemeesterskamer sjrak de voorzitter van de Oranjevereeniging de heer K. Lie- beek de gelukwenschen namens de Schie- damsche burgerij uit, hetgeen door mr. dr van Haaren beantwoord werd. Inmiddels stormde de Markt vol, waar de politie onder leiding van inspecteur Kloese- man voor de afsluiting zorgde. De gevel van het stadhuis was fraai versierd met groenslingers en oranje. Op het bordes nam plaats het college van B. en W. met hun dames of genoodigden, enkele gemeente raadsleden en een groot gedeelte van het bestuur der Oranjevereeniging. De aubade. Achtereenvolgens speelden nu de diverse muziekkorpsen. Het Stedelijk muziekkorps voerde uit: Nun danket alle Gott en net Wil helmus; St. Ambrosius onder leiding van den heer J. F. M. Smit, Offertoire van Beet hoven en Domine Salvam fac, Gissen; O.B.K. met Nun lob' meine Seele en Wien Neer- lands Bloed; muziekvereeniging Gusto, Ge zang 1 en 4 en Harpe Davids psalm 121 vers 4 en psalm 25 vers 7. Ook het Pijpers- korpsharmonie was aanwezig. Nadat de muziek was uitgespeeld werd onder vroolijke marschtoonen een traditio- neele rondgang rond het stadhuis gemaakt, waarna naar alle richtingen der stad een muziekkorps afbarcheerde. Het mandoline-gezelschap O.N.I. en het Hakkert strijk-ensemble onder leiding van B. Hakkert, hebben de bewoners en ver pleegden bezocht van het Ned. Herv. Rust huis, het Geref. Rusthuis, St. Jacobsgasthuis, ïdghallen der T.B.C.-vereeniging, Hofje van Belois, St. Liduinagesticht, Gemeente ziekenhuis en Dr. Noletstichting. Ook brachten enkele heeren van het hoofdbestuur der Oranjevereeniging bezoe ken aan deze instellingen en deelde versna peringen uit aan de verpleegden. De lighallen in het Sterrebosch zijn op smaakvolle wijze versierd met papieren vlaggetjes. Deze versiering is vooral zoo aardig als men bedenkt dat het geheel ge maakt door de patiënten zelf, wat voor het grootste deel kinderen zijn. De Beiaard speelt. Om 10 uur ving onze stadsbeiaardier F. Timmermans het concert aan, op het caril lon van den St. Janstoren. Het program was saamgesteld als volgt: 1. Wilhelmus van Nassaue. 2. a. Danklied; b. Gelukkig Vaderland; c. Waer dat men sich al keerd of wend, V alerius-liederen. 3. Feestlied en heilwensch aan H. M. de Koningin. Ferd. Timmermans. 4. Rubensmarsch. Peter Benoit 5. a. Feestzang op 31 Augustus. Mackenzie, b. Waarom ik van Holland hou, E. Wettig- Weissenborn; c. Mijn Nederland, Bern. Diamant; d. Koningmnelied, Anna Lam- brechtsVos. 6. Dansje. Jos. de Klerk. 7. a. Mijne Moedertaal. L. F. Brandts-Buys. b. Blijf één. A. W. Heijblom; d. Mijn Va derland, W. v. Bruggen. 8. Jubelmarsch. Chr. J. de Bruin. T elegrammen Door het bestuur van de Oranjevereeni ging werd volgend telegram verzonden: Aan H. M. de Koningin. De Oranje Vereeniging Schiedam wenscht Uwe Majesteit van harte geluk met Uw geboortedag en tevens met Uw 40-jarig Regeeringsjubileum. De Princevlag, afd. Schiedam, verzond 't volgende: De Vereeniging de Princevlag te Schie dam biedt Uwe Majesteit, onder betui ging van onveranderlijke verknochtheid aan het Oranjehuis, hartelijk gelukwen schen aan bij de herdenking van Uw ge boortedag. Gedenkende aan het zegenrijke bestuur Uwer Majesteit gedurende 40 jaren, wenscht zij U en ons volk, onder Gods zegen, een langdurige regeering toe. (w.g.) VAN KATWIJK JANSZ. Voorzitter. De ballonwedstrijd. Om half zes hedenmorgen was een ge deelte der bestuursleden van de Oranje vereeniging met hun helpers reeds druk in de weer op het feestterrein om de honder den ballonnetjes te verzorgen die door de kinderen om half elf opgelaten moesten worden. Wie zal den prijs winnen? Het ochtendnummer. Om 10 uur begon het op het Volkspark te loopen. Kinderen kwamen met hun ouders of in groepen met buurtvereenigingen naar het Volkspark en verdrongen zich rond de tent met de luchtballonnen teneinde hun ballonnetje machtig te worden waarmee zij aan den wedstrijd zouden deelnemen. De bestuursleden van de Oranjevereeniging die in de tent zich hadden belast met de afgifte van de ballonnen kwamen handen te kort. In de morgenuren had men reeds 750 bal lonnen gevuld, maar deze voorraad was spoedig verdwenen en moesten er nieuwe gevuld worden. Een kleine duizend ballon nen zijn verkocht. De bedoeling was dat eerst de burgemeester mr. dr. F. L. J. van Haaren, die met mevr. van Haaren op het terrein aanwezig was, de kinderen zou toespreken, waarna dan de ballonetjes op gelaten zouden worden. De kinderen waren echter zoo verlangend hun ballonnetjes de vrijheid in te sturen dat dit eerst gebeurde. Hierna heeft de burgemeester mr. dr. F. L. J. van Haaren de kinderen toegesproken. Spr. wees er op dat alles moet meewerken om te laten zien dat er feest is in Neder land en in onze stad. Alles wijst er op dat wij meeleven met onze Koningin. Deze blij de stemming moet gij ook hebben in uw hartjes. Wat U ziet moet de grondslag bren gen in uw binnenste. De oranjeliefde moet gij altijd in U houden. Dit feest is tevens de inleiding van de feestweek. Moge zich altijd blijven herhalen: het is oranje boven, het blijft oranje boven. Hierna is door allen twee coupletten ge zongen van het Wilhelmus. Harpe Davids zorgde bij dit ochtendfeest voor de muziek. Het kinderkoor „Immanuel", onder leiding van den heer Zuiderduyn heeft hierna eenige nummers ten gehoore gebracht. Vervolgens trad het gezelschap de Vreede uit Utrecht op voor de kinderen. Met goochelen, snelteeke- nen, papiernouveauté's, imitaties, jonglerie, clownerieën enz. hield dit gezelschap de kinderen op amusante wijze bezig. De ongeveer 3000 aanwezige kinderen heb ben zich kostelijk geamuseerc, net applaus was telkens groot. Met gezamenlijke zang werd dit deel van het programma gesloten. Beiaardbespeling. Van 10 tot 11 uur heeft de stadsbeiaardier op de St. Janstoren een beiaardbespeling gegeven. Het programma bestond geheel uit nationale liederen. In de stad heerschte een vroolijke en gezellige stem ming. Muzikanten en venters met 1000 en 1 artikelen maken goede zaken. Het model van de „Nieuw Amsterdam" wat door de R. E. T. op een onderstel is-, gebouwd heeft vanmorgen eenigen tijd op de Broersvest standplaats gekozen, waar t .eel publiek trok. Huldeblijk van onze schooljeugd. Zooals algemeen bekend is, zal onder lei ding' van den dichter-componist A. Baan een Cantate uitgevoerd worden door de ochiedamsche scnooljeugd op Zaterdag 10 September 's morgens om 10 uur vóór het Stadhuis. Vermoedelijk zendt de K. R. O. deze zang- hulde uit. Op initiatief van het Onderwijzerscomité is een album vervaardigd, waarin deze lie deren op schoone wijze geealligrafeerd zijn. De drie kunstenaars, die hieraan hun ar„du- ten hebben gegeven, .verdienen alle soif' 't zijn: de Eerw. Zuster Remendine, die de' band en de hoofdletters vervaardigde, en de heeren L. v. d. Berg en J. A. Boer, die het overige werk hebben verricht. De Koningin zal het boekwerk persoonlijk in ontvangst nemen op Vrijdag 9 September a.s. Het Comité vaardigde hiervoor af: de heeren A. Baan en K. Lub en Br. Overste. Het onderwijzend personeel wordt nog in de gelegenheid gesteld het album te bezich tigen, N.A.S.B. doet niet aan sportdemonstratie mee. In verband met de bezwaren welke de R, K. S. V. Excelsior ingebracht heeft tegen de deelname van de damesafdeeling van de N. A. S. B. (Nederl. Arbeiders Sportbond) in het door haar gebruikelijke costuum, heeft het bestuur van dezen bond, aangezien het haar onmogelijk is de dames voor deze de monstratie anders te costnmeeren, besloten van deelname aan de sportdemonstratie op 10 Sept. af te zien! DE RADIO-CENTRALE. Programma 5. Donderdag 1 Sept. Luxemburg: 8,209,20 Engelsch Concert Diversen: 9,2010.35 Luxemburg: 10.3511,25 Eng. Concert Deutschland- sender: 11.2512,20 Concert en Gram. Luxemburg: 12,2012,35 Gram.; 12,501,15 Concert 1,201,40 Gram. Brussel (Fr.) I,402,05 Concert en Gram. Luxemburg 2,052,20 Gram. Luxemburg of Diver sen: 2,303.50. Luxemburg: 3,505.50 Engelsch Concert. Parijs Radio: 5.50 6.05 Piano-voordracht. Diversen: 6.05— 6.40. Luxemburg: 6.407,10 Gram. Brussel (Ned.) 7,258,20 Gram. en gespr. dagblad; Luxemburg: 8,20—9,15 Gram. Brussel (Ned.): 9,15-9,35 Omroeporkest Luxemburg: 9,35—10,20 Gram. en Om roeporkest. Brussel (Fransch): 10.30 II,10 Gram. Luxemburg: 11,1011.50 Dansmuziek. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether". SCHIEDAM, 30 Aug. Aangekomen Eng. m.s. Ridley, ledig van Rotterdam om te dok ken in de Wiltonhoven. SCHIEDAM, 30 Aug. Vertrokken Eng. m.s. Lochmonar, ledig naar Rotterdam: Eng. s.S. Oregon, ledig naar Freetown via Vlissingen; Noorsch m.s. Norden, ledig naar St. Kitts voor order. ;>D:.^^;23^.35®888888i JImI I II I I I I I l II I III I I II II In de Residentie werd de verjaardag van H. M. de Koningin ingeluid met een xanghiilde voor het paleis aan het Lange Voorhout. De Koninklijke familie op het- balcon tijdens de aubade. ACHTTIEN dagen vroeger dan verleden jaar en aeh( en dertig dagen eerder dan in het jaar 1936, is gisteren het tienduizendste schip de haven van Rotterdam binnengeloopen. Het was het Duitsche m.s. „Coburg"' van den Norddeutschen Llovd. Het jaar 1938 is dus een record-jaar Den gezagvoerder, kapitein P. Ka- menz werd namens de Stichting Ha venbelangen een zilveren sigaretten koker met oorkonde aangeboden. Zooals te doen gebruikelijk is het feit van de incomste van het tienduizendste schip in onze haven niet onopgemerkt voorbij ge gaan. Is er ieder jaar vreugde, ditmaal was er een bijzondere reden temeer het tiendui zendste schip te gaan verwelkomen. Immers men had een record bereikt of beter het re cord van het vorig jaar nog verbeterd. In 1936 deed het 10.000ste schip onze haven aan op 7 November; in 1937 op 17 September en thans reeds op 30 Augustus. Met een van onze havenbooten is men naar de Merwehaven gevaren, waar het Duitsche m.s. „Coburg" ligplaats had geno men bij de terreinen van Wm H. Müller en Co. agenten van den Norddeutschen Lloyd. Bij deze begroeting aan boord van het 10.000ste schip waren o.m. aanwezig de heer mr. James namens het gemeentebestuur van Rotterdam, ir. N. Th. Koomans, directeur van het Gemeentelijk Havenbedrijf, A. Kortlandt havenmeester, dr. O. Eckert, Duitsche vice- Zondag 4 September a.s. hoopt de wed. A. K. ZuidgeestReygersbreg wonende in het Klein Proveniershuis 163/1 aan de Nieuwe Haven de dag te herdenken, dat zij 70 jaar in het zelfde huisje woont. De wed. Zuidgeest is nu 76 jaar. Voorwaar een zeer zeldzaam jubileum. consul te dezer stede, C. J. B. Doude van Troostwijk, secretaris van de Stichting Ha venbelangen mr. L. J. Rietberg 2de secreta ris van de Stichting Havenbelangen en de directeur van Wm H. Müller en Co. de heer J. Th. van Slooten. Aan dek van het mooie vrachtschip met passagiers-accommodatie werd de gezagvoer der van het m.s. „Koburg" kapitein P. Ka- menz allereerst toegesproken door den heer ir. N. Th. Koomans, directeur van het Ha venbedrijf der gemeente Rotterdam. Toespraak ir. N. Th. Koomans. Zooals u reeds gehoord zult hebben, aldus spreker, is de omstandigheid, dat de „Coburg" heden als 10.000ste schip de haven van Rot terdam binnenkomt, aanleiding tot onze aan wezigheid op deze plaats. Het binnenkomen van het 10.000ste schip wordt door de Rotterdammers steeds met be langstelling verwacht, omdat wij daarin een aanwijzing zien voor den gang van zaken in de haven en in de stad. Hoe vroeger, hoe beter. In dit opzicht heb ben wij vandaag met de verbetering van een record te doen. Wat gewoonlijk in October of November, en in 1926 en 1937 bij uitzon dering in de maand September gebeurde, valt thans in eind Augustus. Het record van 1937 wordt daarmede met bijna 3 weken verbeterd! Dat het ditmaal een Duitsch schip is, legt nog eens den nadruk op het feit, dat in onze haven de Duitsche vlag op de eerste plaats komt. Dat het een schip is van den Nord deutschen Lloyd, een reederij, die zulke goede en veelvuldige -Wetrékkingefi met Rot- trdam heeft, doet ons des te meer plezier. Als vertegenwoordiger van de stedelijke overheid, is het mij een aangename taak de gelukwenschen van den burgemeester aan u en aan den Norddeutschen Lloyd over te brengen. Ook de Stichting Havenbelangen, die hier mede vertegenwoordigd is, wil het binnen komen van het 10.000ste schip nog op andere wijze onderstreepen. Ik wil eindigen, mijnheer de kapitein, met de hoop uit te spreken, dat uw schip en de schepen van den N. D. L. nog vaak in Rot terdam zullen binnenloopen en daar steeds de veilige en goede behandeling zullen vin den, die wordt verwacht, tot het welzijn van de reederij, en tot het welzijn van de haven! Een toespraak van C. J. B. Doude van Troostwijk. Hierna nam het woord de 1ste secretaris van de Stichting Havenbelangen do heer C. J. B. Doude van Troostwijk. In aansluiting aan de woorden van den heer Koomans, aldus spr. wil gaarne nog iets zeggen namens de Stichting „Haven belangen". Er zijn in het leven allerlei soor ten wedstrijden en vooral in den tegenwoor- digen tijd is men er op bijna elk gebied op uit om recórds te vestigen en bestaande re cords te verbeteren. Bijna altijd heeft men daarbij met anderen te doen en een behaald of verbeterd record beteekent dan ook bijna altijd dat anderen teleurgesteld zijn. TELEFOON 69676 EIGEN FABRIKAAT. 10 JAAR GARANTIE FILIAALROZENBURGERPLEIN 1. PAS OP.' Hj 6'JT JE fsscHierv/ K'JK NU EENS TiE DE „DEE-DO /Ni ET T' i E EE N scwone papeg-aa HAD JU GE&AC.WT Dat het zoo" Gt vii k ZOU 2'J N On DEN DO' KWAAD DOEN... KOT HiER k; un Ni in Vk/E DE KOOl Rustic; Onder doe KTE.ni. ZErre COPyftl GHT OPeRA MUN&V Weinig regen, koude nacht. Stormivaarscliuwingsdienst Z Voor de wielrijders ?!l!!l l !l l l l I lllll Mil I I I I I I III I lit Met het record echter dat Rotterdam van daag slaat, doordat uw schip reeds op 30 Augustus als 10.000ste schip van het jaar 1933 de haven van Rotterdam binnenkomt, staat het anders. Bij deze records toch is alleen Rotterdam betrokken en waar dan ook zulk een record verbeterd is geworden, is daar bij geen teleurgestelde derde. Dit brengt met zich mede dat de vreugde voor den record winner onverdeeld kan zijn en zoo is dan ook onze vreugde vandaag geheel onver deeld. Het eigenaardige van het behaalde record is echter dat de haven van Rotterdam slechts een passieve rol speelt en in concreten zin geen invloed op het record kan uitoefenen. Ook dit brengt het eigenaardige met zich mede dat Rotterdam zichzelve moeilijk een prijs voor den gewonnen wedstrijd kan uit reiken en het is dan ook gebruik geworden om het aandenken aan het behaalde record uit te reiken aan den gezagvoerder van het schip hetwelk onbewust heeft medegehol- pen den wedstrijd tegen het vorige jaar te winnen. Ik wil u thans het aandenken overhandi gen, in de hoop dat u daarvan nog vele jaren een nuttig gebruik moogt maken. Ik neem aan dat u in algemeenen zin reeds zeer goede herinneringen aan onze haven hebt, waar de agentuur van de schepen uwer reederij reeds vele tientallen van jaren in handen is van de groote en bekende firma Wm H. Müller Co. Toch hoop ik dat u deze persoon lijke herinnering zult willen bewaren als een souvenir aan dezen bijzonderen dag, waarop u onbewust eén record hebt gebroken. Spr. overhandigde daarna aan den kapi tein een zilveren sigaretten koker met in scriptie, benevens een oorkonde. Nadat de vice consul van Rotterdam dr. O. Eckert en de directeur van Wm H. Mül ler en Co. de heer J. Th. van Slooten een woord van felicitatie hadden gesproken, heeft de kapitein van het m.s. „Coburg" dank gezegd voor het aandenken hem over handigd. Hij wilde gaarne getuigen, dat de haven van Rotterdam ongetwijfeld zjglve heeft medegewerkt om het record, van VOfifiG jaren" te brekèm Hierna werd de eere-wijn rondgediend, waarmede deze voor de haven van Rotter dam bijzondere gebeurtenis weder tot het verleden behoorde. In den Grooten Schouwburg. Niettegenstaande het mooie weer en de feestvreugde welke overal heerscht, waren de twee voorstellingen van „De Rozenkrans" door het gezelschap van Pierre Mols op j.l. Zaterdag en Zondag in den Grooten Schouw burg wederom uitverkocht en moesten hon derden teleurgesteld worden. Dit laatste heeft de directie doen besluiten andere ver bintenissen te laten vervallen en nogmaals echter onherroepelijk voor het laatst, twee afscheidsvoorstellingen te geven en wel vol gende week Zaterdag 10 en Zondag 11 Sept. S.S., aanvang 8.15 uur eveneens in den Groo ten Schouwburg. De rolverdeeiing blijft on-1 gewijzigd dus wederom met in de hoofdrol len Ènny Molsde Leeuwe als zuster Rose mary en Pierre Mols als de blinde Gerald Dalmain. In de vitrines op de le verdieping der Ge meentebibliotheek, Nieuwe Markt 1, is een kleurige reeks feestuitgaven van Rotterdam sche couranten uit de kroningsdagen van 1898 tentoongesteld. De bijzondere zomertentoonstelling van oude en historische muziekstukken, gele genheidsliederen enz., in de Erasmuszaal is eveneens nog op alle werkdagen te bezich tigen. Het lijk, dat gisterenmorgen op de spoor lijn RotterdamDordrecht onder de gemeen te IJsselmonde is gevonden, is gisteravond geïdentificeerd. Het is van den 24-jarigen H. van der Wel, gewoond hebbende te dezer stede. Het stoffelijk overschot is naar het lij kenhuisje van IJsselmonde overgebracht. Aangiften van 30 Augustus. BEVALLEN; A. M. C. v. Kuik—Scheer d. N. J. v. Buerenv. d. Lelie <t. H. Ensel— Drlelsma z. M. M. BouteraeVerhoeff d. B, MeelkerKracht z. K. Vosde Korver d. E. Blaauwv. d. Velden d. E. de Leeuw v. WeenenPunt d. -J. F. W. Hill-Visser z. A. P. Odijk—v. Os d. W. S. Marcus—Lam- booö d. J. J. v. d. Munnik—Teubêl d. C. T. v. d. Graaf—Boer z. K. de Jong—v. d. Perk z, B. A. Segboer—Boers d. E. Buitenhuls Schiebaan cl. C. E. v. cl. Velden—Wijling z. L. J. d. Brinkerr-Mattijasen z. M. v. d. Veer— v. Ast z. C. Verweijv. Schouwen z. W. B. v. Oseh—Oomen d. A. M. Plattel—Wiese- mann z. J. v. Gulikde Bruljn z. L. Briedé Ronge z. J. J .Seegersfimrich d. J. W. v. GeestSlmon d. E. L. Hanselman—Braams d. A Bahnerthde Ruiter z. S. H. Balvers Bekker d. N. M. v. 't Hoen—Offerman z. P. H. v. PeltMeijer z. J. F. Dee—Heme- rik z. T. v. d. SteenHekking d. C. M. Beljaars—v. Gils z. D. P. J. v. Aart—Randoe z. T. Sitskoorn-v. Erkel z. P. J. Bijlsma— v. d. Hoek d. C. J. NootenboomWubbeling d. A .F. v. RijswijkMüsch d. P. A. Loolj Hutsman z. OVERLEDENA. L. Stolk ong. vr. 19 j. J. W- G. v. Roon m. v. M. C. T. de Gunst 75 j. J. A. Sprink m. v. P. J. Weber 78 j. T. Ver kerk vr. v. W. Termond 81 J. T. Bonnen» wedr. v. M. de Vries 75 j. A. H. v. Krevelen m. v. M. C. J. Schiller 68 j. C. A. Franse wed. V. T. A. Bol 63 j. H. E. Fiere z 10 mnd. J. Lodders m. v. F. de Ruijter 45 j. J. J. v. Guils wedr. v. A. B. George 68 j. J. Vos wedr. v. J. Warrink 71 j. A. v. d. Burg v^. v. A. H. de Jong 53 j. J. de Melker m. v. A. Vreden- bregt 80 j. G. Kefjzer m. v. J. C. de Nter 74 j. A. Berkelaar vr. v. C. Zijdeman 64 j.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2