pt inv>v|i >**V°inW wr.-?v n IV -n jut:» ;w vr if 4 I l I I BIOSCOOPNIEUWS. ONTDEK UW STAD" iJsü lm i L<'1 MM T JM 1 i** PASTOOR H. J. C. HAVER. Bij zijn veertig-jarig priesterfeest. ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1938 R. H. V. „LEONIDAS". Zondag 25 September definitieve sluiting. AQUARIUM- EN TERRARIUM- EXPOSITIE. ROTTERDAMSCHE HAVENKRONIEK. TENTOONSTELLINGEN. m - v - ftë m 1 4 éi fffi m'Êrn In de bovenzalen van „Coomans". i i M m- r ««Mi i. 'W V cl s.s. NIEUW AMSTERDAM. BURGERLIJKE SIAJND. DE JUBILEUMFEESTEN. alvata. ONDEUGDELIJKE WORST. TENTOONSTELLING VAN BUITEN GEWOON ONDERWIJS. KOSTELOOS INENTEN TEGEN DE POKKEN. EEN HANGENDE VEERPONT. Bestemd voor het Amsterdam Rijnkanaal bij Maarssen. 8 DAGEN WERELDGESCHIEDENIS. Asta Theater. Het programma voor de a.s. week is we derom zeer gevarieerd. Na de gebruikelijke inleiding door het Fox-Movitone nieuws, waardoor de toe schouwers een kijkje hebben gekregen op het laatste wereldgebeuren, wordt de aan dacht gevraagd voor de eerste hoofdfilm. Arabische Machten met John Wayne en Gwen Gaze in de hoofdrollen. Deze film laat wederom verbluffende avonturen zien, vol spanning en afwisseling, welke zich afspe len in de woeste omgeving van Arabië. Als 2e hoofdfilm draait „Gebrandmerkt" met Warren William, Karen Morley en Lewis Stone als titelspelers. Het is een zeer dramatisch filmwerk met een boeiende inhoud. De film begint met een rechtszitting. De jury wordt gevraagd haar vonnis over Dr. Philiph Jones te vellen. De vraag is of hij schuldig is aan moord ja of neen. De journalisten schrijven in koortsachtige haast hun copie voor de verschillende cou ranten, de rotatiepersen draaien en het blijkt, dat de jury vrijspraak heeft uitge sproken. Volgens de wet is Jones onschuldig, maar de publieke opinie keert zich van hem af. Zijn patiënten blijven weg, ontslag als chi rurg.... Zal dr. Jones gelyncht worden? De rest van de film zal het u laten zien. Dit programma, dat alleszins gezien kan worden, is toelaatbaar voor oud en jong. Colosseum theater. Colosseum vertoont als eerste film: „Men- schen met Maskers", een film over spion- nage, waarin Conrad Veidt en Viviand Leigh de hoofdrollen vervullen. Het is een spannend verhaal, waarin de gevaren en de teleurstelling, welke de spionnen veelal hebben te verduren, zeer goed worden weer gegeven. Na de pauze zijn het Spencer Tracy en Luise Rainer, die in „Wereldstad" den be zoekers laat genieten van een goed spel. Het gaat om een strijd tusschen georgani seerde en onafhankelijke taxi-chauffeurs. Dit programma kunnen wij aanbevelen voor personen boven 18 jaar. Centraal Theater Na Polygoon-nieuws volgt de film „Vlie gende Duivels. Hierin treden op twee uit muntende trapeze-artisten, op verzoek van Kay, dachtex van een gestorven circus-ar- tist. Charlie, de leider van het luchtnummer krijgt een verliefde bevlieging tijdens een ochtendrepetitie en vraagt haar ten huwe lijk. Om haar hartewensch te vervullen, stemt ze toe, doch vergeet daarbij, dat ze den andere van dit tweetal, Bob, veel aar diger en charmanter vindt. De leeuwentem- s^er Charlotte wordt dan door een der die ren aangevallen en Bob weet door moedig optreden haar te redden. Charlie echter zoekt haar in het ziekenhuis op. Kay ver telt aan Bob dat zij met Charlie getrouwd is en Bob verwijt later Charlie diens ge drag. Charlie wordt woedend en slaat Bob tegen den grond. Bob heeft een bloedend oog en tijdens hun trapeze-evoluties grijpt hij mis en Charlie stort in de Arena. Later neemt Charlie op Bob wraak, daar hij in de meening verkeert dat Bob scnuld aan zijn val heeft. Charlie zelf stort naar beneden. Bob en Kay worden man en vrouw. De tweede film „Wraak in Monte Carlo'* handelt over een denkbeeldige republiek „Luvania", Een samenzwering wordt ont dekt die ten doel heeft Alarcon, een vroe- geren president, aan het bewind te bren gen. Mendez, hoofd van den geheimen dienst, tracht een document in handen te krijgen. Een derde persoon komt tusschen- beide n.l. een Rus, Boris Krinsky, een be kend oplichter. In dit stuk speelt de dan seres Landra een belangrijke rol. Na snel achtereenvolgende avonturen krijgt Krins ky het document in handen en weet de on- derteekeningen er af te branden, zoodat het stuk waardeloos is. Uit dankbaarheid valt Landra in de armen van Krinsky. Aan vol wassenen kunnen wij een gang naar Cen traal aanbevelen. Algemeene jaarvergadering. Op Donderdag 15 Sept. j.l. hield de R.H.V. Leonidas haar jaarlijksche algemeene verga dering. Deze vergadering had een zeer vlot verloop. Na het voorlezen van de jaarver slagen van secretaris, penningmeester en di verse commisies, hield de voorzitter, de heer G. J. M. Horbach, een toespraak, waarin hij onder meer naar voren bracht, hoe belangrijk dit afgeloopen jaar geweest was, daar het voor de vereeniging haar algeheele zelfstan digheid gebracht heeft. Tevens deed spreker mededeeling van 't feit dat het volgend jaar geheel nieuwe ter reinen zullen worden betrokken, opgenomen in het uitbreidingsplan van de stad, zoodat deze een permanent karakter dragen. De R.H.V. Leonidas zal dan volledig en nieuw uitgerust haar tweede lustrum kunnen ingaan. Dit jaar, het eerste lustrumjaar, zullen voor het laatst de terreinen aan het Toepad bespeeld worden. Het lustrumjaar wordt begonnen met den vasten wil van alle leden, om er een goed jaar van te maken. Het eerste heeren-elftal zal promoveeren! Hierna had bestuursverkiezing plaats. Na nog eenige algemeene opmerkingen sloot de voorzitter de vergadering. De sluitingsdatum van deze populaire ten toonstelling is thans vastgesteld op Zondag 25 September a.s. Gedurende den openings tijd hebben' ruim 70.000 personen en 470 schoolklassen een bezoek gebracht aan „Ont dek uw stad", een succes, dat boven alle ver wachtingen is uitgegaan. Moge het feit, dat dit unieke werk defi nitief gaat verdwijnen, voor degenen, die tot nu toe verzuimd hebben een bezoek te bren gen, een aanleiding zijn om dit gedurende deze laatste week alsnog te doen. Niet licht toch zal zich de gelegenheid weer voordoen, om op een dergelijke smaakvolle en tref- iende wijze Rotterdam te „ontdekken". Een stimulans is mede de attractie „gratis vliegen" per K.L.M., welke tot den sluitings datum zal worden gehandhaafd en waarbij iedere bezoeker in de gelegenheid wordt ge steld, naar keuze een rondvlucht boven Rot terdam of een enkele reis naar Amsterdam te maken, terwijl iedere 1000e bezoeker een retourvlucht naar Amsterdam krijgt. Bij gelegenheid van den Rotterdamschen Havendag is wederom verschenen een num mer van de „Rotterdamsche Havenkroniek", hetwelk aan de deelnemers van den Haven dag wordt uitgereikt en door een aantal Rot terdamsche ondernemingen aan relaties in binnen- en buitenland wordt verzonden. Zooals bekend, wordt de Havenkroniek met medewerking van het gemeentebestuur van Rotterdam, van de stichting „Havenbelangen" en het Rotterdamsche bedrijfsleven, in vier talen uitgegeven door de N.V. Nijgh van Ditmar's Uitgeversmaatschappij, alhier. Allereerst wordt in dit nummer, in aan sluiting op het voorwoord van mr. Jacq. Du- tilh, voorzitter van onze stichting, de aan dacht gevraagd voor Rotterdam als stuk goed- en lijnhaven, d.w.z. als thuishaven voor de eigen lijndiensten en als aanloophaven voor het buitenlandsche lijnverkeer. Verder wordt o.a. gewezen op de voortreffelijke outillage voor het behandelen van stukgoed, op de ontwikkeling van het distributiever- keer en op de beteekenis van den arbeid in de haven. De laatste tentoonstelling in de Delfsche- poortzaal te Rotterdam zal worden gehouden van 18 September tot 1 October met werken van mevrouw HoogewerffGoddard. i Mi vyy v|jv In enkele bovenzalen van Hotel Coomans heeft de Aquarium- en Terrariumvereeni- ging „De Natuur", in samenwerking met de afd. Schiedam van den Ned. Bond van Aqua rium- en terrariumvereenigingen een inte ressante tentoonstelling ingericht, welke gis teravond door wethouder J. B. J. Ratté is geopend. Onder de talrijke aanwezigen merkten we o.m. op de heeren dr. K. Kuiper, directeur van de Rotterdamsche Diergaarde, ir. M. J. Römer, directeur van het Gem. Electrici- teitsbedrijf en ir. J. p. Vader, directeur van het Gem. Gasbedrijf. Voorts leden van het eere-comité en hoofdbestuursleden van den Nederlandschen Bond. De voorzitter, de heer T. Anceaux, sprak allereerst woorden van welkom en dank aan allen, die tot het welslagen van de expositie hebben medegewerkt, waarna de 2e voorzit ter van den Ned. Bond van Aquarium- en Terrariumvereenigingen, de heer J. van Roon, het bestuur der Rotterdamsche afdee- ling gelukwenschte met de bereikte resul taten. Deze vereeniging aldus spr., kan zich beroepen op iets, dat een unicum in den lan de genoemd kan worden, n.L de medewer king van de Gemeentelijke Gas- en Electri- citeitsbedrijven ten behoeve van de verwar ming en belichting der aquaria. Spr. hoopte, dat van deze tentoonstelling veel reclame mag uitgaan en het doel, deze mooie lief hebberij meer ingang te doen vinden, wordt bevorderd. Nadat de heer W. Bergeijk, voorzitter van de afd. Schiedam, gewezen had op de voor treffelijke samenwerking, verkreeg wethou der Ratté als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur het woord. Spr. hechtte eraan te verklaren, dat de gemeentebedrijven gaarne hebben medege werkt, omdat het gemeentebestuur zijn taak ziet als een dienendetaak aan de burgerij. Wie een verantwoord beroep doet op de ge meentelijke diensten, zal niet tevergeefs aan kloppen. Het gemeentebestuur streeft er steeds naar de euvelen van de groote stad weg te nemen Er was te weinig natuur en recreatiegelegen heid. Waar het niet wel mogelijk is altijd de natuur zelf op te zoeken, moet het streven, om een stukje natuur in de huiskamer te hebben, eveneens worden aangemoedigd. Het houden van aquaria heeft groote opvoed kundige beteekenis. Men heeft in een andere taal wel eens gezegd, dat slechte menschen geen liederen hebben, maar kwaadaardige en egoïstische menschen hebben ook geen aqua rium. Spr. geloofde, dat het onderhouden, cultiveeren en liefhebben van een aquarium louterend werkt op degenen, die ermee om gaan en besloot met den wensch, dat velen naar deze wonderwereld zullen komen zien. Vervolgens werd een rondgang door de keurig ingerichte zalen gemaakt. *3 li ijfl»' imx - :V .-.i- HAVENDAG TE ROTTERDAM. Overzicht tijdens het noenmaal, dat den deelnemers aan den jaarlijkschen Havendag tn de Maasstad werd aangebden in de burgerzaal vdjn het raadhuis aldaar. Onder de afwezigen bevond etch ook dr. H. Colijn en eenige ministers. DE „KARIMATA" IN DEN NIEUWEN WATERWEG. De Nederlandsche tinbaggermolen „Kari- mata", is gistermiddag te 2.45 uur den Nieu wen Waterweg binnengekomen, gesleept door de sleepbooten Schelde, Indus en Donau van L. Smit en Co's internationalen sleepdienst. De „Karimata" zal naar Rotterdam opstoo- men. Te Rotterdam aangekomen. De „Karimata" bereikte gisteravond circa zeven uur de Nieuwe Maas en circa half acht lag het gevaarte gemeerd aan boei 5, ongeveer tegenover den Sohiemond en de voormalige petroleumterreinen. De taak van kapitein J. Kalkman van L. Smit en Co.'s internationalen sleepdienst was beëindigd. A.s. Maandag zal de „Karimata" in het dok worden opgenomen. Het s.s. „Nieuw Amsterdam", van de Hol landAmerika Lijn, vertrok hedennacht van Rotterdam naar New-York met 1123 passa giers, t.w. 505 kajuitspassagiers, 415 passa giers toeristenklas en 203 passagiers derde klas. Onze Katholieke medeburgers, die het Voorrecht hebben onder de ster van Cra- linghen te zijn geboren of te wonen, vallen wel van de eene jubileum-viering in de an dere. Nauw is het festijn bij gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van on ze geliefde landsvrouwe ten einde of zij mo gen zich opmaken om het 40-jarig priester- Jubileum te vieren van hun geestelijken landsheer, Pastoor H. J. C. Haver Hebben zij om het eerste gejuicht als trou we vaderlanders en om de buitengewoon verdienstelijke wijze, waarop Hare Majesteit die veertig jaren bij de gratie Gods Haar hooge en verantwoordelijke taak heeft ver vuld, als trouwe Katholieken mogen zij thans zich gaan opmaken bij de feestelijke herden king, dat veertig jaren lang de onverganke lijke priesterkroon de slapen van hun be minden herder heeft gedrukt. Pastoor Haver, zooals Adriaan van der Plas hem schilderde. Veertig jaren! Als er ooit herdenkingen plaats vinden over zoo lang een tijdperk, waarvan de draagwijdte tot in alle details werd uitgemeten, dan wel die, welke zich dezer dagen voltrekken. En dus ook dat van den Kralingschen pastoor Haver, die immers in dezelfde maand, waarin onze Koningin met het bereiken van den 18-jarigen leeftijd rechtens onze Landsvorstinne werd, als een van de eerste groep levieten in Haarlems nieuwe Kathedraal de H. Priesterwijding ontving. Ook al zijn wij geen getuige geweest van de eerste decennia van deze veertig jaren, het kan niet anders of ook in dit priester leven heeft zich weerspiegeld de groote' evolutie, welke onze wereld daarin heeft ondergaan. Vooral op sociaal gebied. Paus Leo, de groote Paus, die Gods strijdende kerk uit de 19e naar de 20ste eeuw de nieuwe eeuw, zooals zij na elke wisseling weer wordt genoemd en gevoeld mocht overbrengen, had eenige jaren tevoren zijn grooten wereldzendbrief uitgevaardigd en de katholieke kerk van Nederland, zoo volg zame dochter van den H. Vader, had den zin daarvan verstaan. Het waren de jongere priesters op de eerste plaats, op wie de taak rustte zich geheel te wijden aan de Ka tholieke sociale actie, zooals deze in ons va derland begon te ontluiken. En spoedig daar op was het ook de zorg voor de opgroeiende jeugd, welke de laatste vrije uren van de priesters kwam opeischen. Ook de kapelaansjaren van den jubileeren den pastoor, doorgebracht in Naaldwijk, den Haag en in Delft, waren natuurlijk met de zen arbeid vervuld. Maar bij al dezen arbeid voor anderen, vergat hij toch zich zeiven niet. De kracht bron van ons werk voor anderen schuilt in het werk aan ons zeiven, in de eigen cul tuur. Deze waarheid heeft den jubilaris steeds voor oogen gestaan en deed hem in den loop der jaren rijpen tot den man met de fijne, innerlijke beschaving, zooals ieder hem thans kent en waardeert. Intusschen riep hem de Bisschop tot een taak waarbij ook nog andere gaven van den geest werden gevraagd. Precies vijf en twin tig jaren geleden, in September van 1913, kreeg hij namelijk de opdracht voor den bouw van een nieuwe kerk en de vorming van een nieuwe parochie in Beverwijk. De opgaande welvaart, de toenemende bevol king maakten deze eervolle taak in die jaren misschien lichter dan thans, maar niet ge makkelijk. In den bouw van deze kerk kon hij zijn idealen verwezenlijken omtrent de kerkelijke kunst. Dit maakte zijn taak aan trekkelijk bovendien. Architect Kropholler werd zijn bouwmeester, uit de samenwer king met wien een bijzonder mooi ontwerp werd geboren. Doch nauwelijks was de arbeid begonnen of de oorlog brak uit en het werk moest wor den stil gelegd. Gelukkig duurde deze on derbreking niet zoo lang. In het voorjaar van 1915 kon de kerk, welke een sieraad werd voor de geheele omgeving, worden ingewijd en pastoor Haver worden geïnstalleerd. Zeven jaar had Pastoor Haver deze pa rochie, gesteld onder de bescherming van Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad, bestierd, toen de Bisschop hem riep naar Rotterdam, om daar de herder te worden van de oude St. Lambertus-pa- rochie in Kralingen. Hoe eervol ook, moet dit nieuwe pastoraat voor Pastoor Haver toch zijn schaduwzijden hebben gehad. De schepping van eigen handen en van eigen geest geeft men niet zoo gemakkelijkaan anderen over. Doch hiertegenover stond, dat hem in Kralingen niet alleen een aantrek kelijke, maar ook een door lange traditie ge adelde zetel wachtte. Zijn komst in Kralingen beteekende het einde van het nomadenleven, dat onze pries ters leiden, vooraleer begint hun definitief pastoraat, waarin zij hun emeritaat hopen te bereiken. Toen hij zijn eersten voet over den drempel van de Kralingsche pastorie had gezet, werd hij behalve door de ver welkomende kapelaans ook aanschouwd door een achtens- en eerbiedwaardige Ahnengale- rie van eenige eeuwen, die met hun strenge doordringnde oogen den nieuwen pastoor eens nauwkeurig opnamen om te keuren of hij wel de man was om de roemrijke traditie der Kralingsche pastoors voort te zetten. Al spoedig moeten deze hooge voorgangers in 't Kralingsche pastoraat, zoo zij al niet direct hebben gezien, dat de nieuwe pastoor „de" man was om hun kudde aan toe te vertrou wen, tot de bevinding zijn gekomen, dat de Bisschop een voor Kralingen zeer gelukkige keuze had gedaan. Hoewel de levendige oogen van den nieuwen pastoor verrieden, dat hij een open blik had voor alle speciale onderdeelen van de moderne zielzorg, zoo sprak toch zijn geheele persoonlijkheid ook van den zin voor de hooge en edele traditie dezer nobele voorgangers in het herderschap. Man van innerlijke beschaving, van fijne ontwikkeling, van echt sacerdotale structuur vooral, die niet alleen door zijn waardig heid, maar ook door zijn persoonlijkheid de voorganger van zijn gemeente kon zijn. In de zestien jaren, welke sindsdien zijn verloopen, hebben de Katholieken van Kra lingen Pastoor Haver leeren kennen en waar- deeren als een waardigen priester, tegen wien een ieder met ontzag en eerbied op ziet, als den trouwen en ijverigen herder, tot wien ieder in zijn nood met vertrouwen zijn toevlucht neemt. Vriend van allen, van de ouderen, van de jeugd in het bijzonder. Zijn liefde voor den luister van het Godshuis, de allen zoo dierbare en vertrouwde Kraling sche Kerk, leidde tot verfraaiing van het heiligdom, waarbij telkens bleek, hoe fijnen zin voor kunst Pastoor Haver bezit. Behalve met het woord heeft de jubilee- rende pastoor ook met de pen den band van de parochianen met hun pastoor weten te versterken. Zijn parochieblad is een tweede preekstoel geworden, waardoor hij week aan week met allen kan spreken. De zeer per soonlijke toon, welke hij in deze wekelijksche bespiegelingen weet te leggen, de schalksche humor, welke er uit spreekt, de groote men- schenkennis en immer de warme hartelijk heid van een gevoelige natuur, hebben zelfs buiten den kring zijner parochianen trou we en geregelde lezers gemaakt. Door middel van deze brieven, weet hij zelfs ieder jaar zijn parochianen te doen meegenieten van een met veel zorg voorbereide vacantiereis en evenals zich zelf ook anderen voortdurend te cultiveeren door de groote monumenten onzer Katholieke beschaving. Zonder de vermoeienissen, welke alleen hun grijze herder heeft te torsen, maken zij hierdoor telken jare een interessante en leerzame studiereis mede met méér vrucht, dan wanneer zij er zelf op uit zouden trek ken. In den loop der 16 jaren, gedurende welke Pastoor Haver nu de aloude parochie van Kralingen bestiert, hebben de parochianen al •eenige malen de gelegenheid gehad om van hun aanhankelijkheid te doen blijken. De kroon op deze herdenkingen zal echter onge twijfeld spannen de viering van morgen. Hedenavond wordt deze viering ingeluid met een plechtige ontvangst van den pas toor in de kerk. Morgen om half negen zal de jubilaris de solemneele Hoogmis opdra gen, waaronder de Plebaan van de St. Bavo te Haarlem, de feestpredikatie zal houden. Om één uur is er in den tuin der pastorie een défilé van de mannelijkë en vrouwelijke jeugdvereenigingen, om half twee de offi- cieele huldiging door het feestcomité en van twee tot vier uur de algemeene receptie voor de geheele parochie in de Fröbelschool aan de Hoflaan. En om vijf uur het plechtig danklof. Aangiften van 16 September 1938. BEVALLENW. H. Heezen geb. Philipaen d. a., v. d. Bos geb. SchrammeUer z. W. de Haas geb v. Zijl d. A. W. de Gast geb. Baas ~Lfp- Eikelen geb. v. d. Zwet d. H. A. Tan geb" Me«er z- E. Hess geb. Bendeiei d. c. Fruijt v. Hartog geb. de Rit- r? '<™k xi Grootkerk geb. Schuitz d. W. F. Goor geb. Hendriks z. w. I. Caris geb. Bercx v', Graaf geb. de Groot d. T cle. Zc[|",7 /eb- Y; Tol z. - E. PJoldervaart a R R- Droogleever geb. Kradolfer TT" A' Roekhuizen geb. Sliep z. S. C. Srmt geb. Koolld A. Lamping geb. Grooten- boer z. J. Vink geb. Koppe z. - M. Barto Schulzgen z. M. G. Bussink geb. Koenegras d. A. P. Heus geb. Hameetman d. ONDERTROUWD: W. R. j. v. Gu„k jm 27 en P. G. J. Nohl jd. 21 j Wijnstraat 29b. K. Buitendijk jm. 34 j. en J v. der Hek jd. 22 j„ Courzandscheweg 20a J. w. c Biil im 27 i en A. Maaten jd. 22 J., Leede 79 o. w v Es ioi.' 35 6n S',v' E3 07'<27 L Tuindersstraat 58b. P. V. Espelo jm. 27 j. en w. A M Hoek jd. 24 j., Amsterdam J. v. Gemert jm 29 i enM. v. Nieuwland jd. 19 j., Zaagmolenstraat 134a - G. S. Goetzee wedr. 36 j. en E. J Ver maas gesch. vr. 27 j., Hofplein lc c. M. Groen jm. 25 j. en A. J. Nout jd. 22 j„ Alb. Engel manstraat 91a A. Hartman jm. 25 j. en J. uen Besten jd. 22 j., Den Helder J. G. A. Reet man jm. 26 j. en P.. W. Roodbeen jd. 24 j Jacob Loisstraat 12b. W. Kats jm. 26 j. en F. J. Brandsen Jd. 27 j„ Mathen.dyk 286b. P. Keiler jm. 28 j. en J. v. Sintmaartensdijk jd. 27 j., G. Scholtenstraat 7b. P. Kischemöller Jm. 27 j. en P. F. Geleijnse Jd. 24 j., Da Costastraat 47d. H. Knektmans jm. 26 j. en S. E. v. der Staad jd. 25 j., Baarn A. G. Knöps jm. 26 j. en M. Bout jd. 29 j., Zeist R. H. Kobs Jm. 35 j. en K. J. H. de Regt Jd. 31 j„ Schieweg 8b N. A. Kooijman jm. 32 J. en H. Mos jd. 30 j., Pleinweg 165a P. A. Kooijman jm. 25 j. en M. M. Levasier jd. 25 j., Dordtschelaan 210a D. J. Kuivenhoven jm. 25 j. en A. M. v. Komen Jd. 25 J., Heenvlietstraat 21b H. J. Kuijl jm. 28 j- en A. v. den Berg Jd. 18 j., Brederodestraat 61a c. G. v. der Kujjp jm. 29 J. en J. J- Valentijn jd. 22 j., v. d. Duynstraat 66c J- M. Langerak jm. 20 J. en W. v. Tongeren Jd. 18 J., Tollenstraat 91b H. v. der Linden jm. 30 J. en W. T. C. Peeters jd. 32 J., Hudsonstraat 237a L. Mahler gesch. m. 51 j. en T. v. Beek jd. 30 J., Nadorststraat 135c P. A. Mallpaard jm. 23 J. en J. M. Mosch Jd. 18 J., Blokweg 51b. D. Patings Jm. 31 j. en M. de Boom jd. 29 j„ Kameliastraat 28a J. Roerade jm. 23 j. en B. C. Koenderman jd. 22 j„ Tolhuislaan 17b J. J. Roukens jm. 25 J. en N. Kuit jd. 26J., Mtjnsheerenlaan 13a J. J. s. Smits jm. 25 j. en G. J. Melchlng jd. 18 j., Mathen.weg 41b. J- M. Spierfngs jm. 20 J. en M. D. Ketjzer Jd. 18 j., Putschelaan 42 M. Stevense jm. 29 J- en M. N. J. v. Eijmeren jd. 29 J„ Oostplein 14 C. Visser Jm. 25 j. en A. v. Halem jd. 22 J., Adrianastraat 122b. L. v. IJsselmuide wedr. 66 j. en J. Jongkoen wede. 67 j„ Paradijsl. 7 cb" G- Abma im- 27 ï- en H. Pak Jd. 26 J.. Schiedam G. L. Buddenberg jm. 31 j. en E. J. Hülsman jd. 27 J., Gr. HUledijk 244a J- H. v. Delden gesch. m. 28 j. en 'S. V. v. Loo Jd- 1® 3-i Nieuwekerkstraat 79/1 J. H. Groe- nendjjk jm. 29 j. en C. C. Hogendoorn Jd. 27 j., Vliesridderstraat 19c D. v. der Ploeg jm. 29 J. en E. v. Zijl jd. 33 Bothastraat 12c H. Sonneveld jm. 27 j. en M. J. Markesteijn jd- 27 j., 2e Schansstraat 59b. J. Draaisma jm. 34 j. en C. B. Luiken jd. 28 J., Groningen O. Kamp jm. 24 j. en M. C. Eykelberg jd. 23 j-. Schiedam J. Sanders jm. 29 j. en K. Trijtel jd. 22 j.. Schoonoordstraat 8b. F. C. Verhage jm. 26 j. en C. den Hartog jd. 28 J., de Sav. Lohmanlaan 45b. W. Ammorlaar: jm. 26 J- en C. P. v. Uitert jd. 23 J., Ie Gijsingstraat 44b. D. Arends jm. 26 j. en D. B. v. der Voorde jd, 23 j., Kerkhoflaan 65 A. v. den Berg wedr. 47 j. en J. F. ten Hoeve wede. 40 j., Panter- straat 4a. A. Bontenbal jm. 23 j. en W. v. Bemmel jd. 21 j., Valkeniersweg lll"c G. E. J. va den Bosch jm. 23 j. en S. Schapers jd. 22 j., Rubroekstraat 152b. D. de Doelder jm. 25 J. en J. v. Buren jd. 19 j„ Pupillenstraat 33a G. H. V. Elswijk jm. 27 j. en A. de Byi jd. 21 j„ Aegidiusstraat 160a H. W. Geutjes Jm. 20 j. en S. Tot jd. 20 j., v. Lennepstraat 50c P. Groenendijk jm. 20 j. en H. A. M. Wapperom jd. 19 j., Bloklandstraat 32a W. D. Hakkert jm. 24 J. en M. Delwellw jd. 23 Kralingsche- weg 211/1 G. D. Harcksen wedr. 47 j. en H G. de Ridder wede. 48 J„ Rottestraat 7b. J. Kamp jm. 21 j. en A. Schellevis jd. 21 j., 2e Pioenstraat 37a P. J. H. Kaptein jm. 37 j. en W. C. Vrmeezen jd. 32 j., Hr. Vrankestraat. 58a J. Maree jm. 32 j. en C. v. den Ende jd. 23 j„ Pijnacker A. Markestein jm. 29 j. en E. M. W. Lachnicht jd. 26 j., 's-Gravenhage w. J. v'. Oossanen jm. 30 j. en C. de Vroedt jd. 26 j Boudewijnstraat 101a H. den Ouden jm. 23 j' en J. Leentvaar jd. 23 j., Grondheerenstraata 56a TT A" den °uden jm- 29 j. en A. v. Kekem jd. 22 j., Polderlaan 51b. H. Pieterse Jm. 26 J- en K. Quite jd. 22 j„ Oostplein 14 P. Ai wois Jm. 24 j. en J. J. Sandifort jd/ 26 j., Koren- bloemstraat 38 - P. v. Roon jm. 28 j. en L. B. RnttiJr J 26 3"> Groenezoom 218 A. C. Rosenveidt 42 j' en L v" Gmvendijk jd. 33 j„ Rosenveldtstraat 28a J. A. Schaap jm. 30 j. t :'d" 30 3" R&ephorststraat 94a J. Sloukes jm. 27 j. en A. M. Dik jd. 26 j„ Taanderstraat 152b c. P. y. der Sluijs jm. 26 T en a*V'" 27 3'' v" Weelstraat 19a J. v. der Steenoven jm. 27 1. en P. J. Hunik jm 2VV KaaPstr?.at 78 J" A" v" der Etel 3" en M' C" Madlener jd. 21 j„ Herm. Costerstraat 46b. - B. H. v. der Stelt jrn? 24 fih T Moerman jd. 21 j„ Fr. Bekkerstraat Slachthuierl{ jm' 27 3- en C. A. Bins jd. 26 j. Slachthuisstraat 6a A. Termorshuizen jm. 30 j. M V 'vlaai rs jd' 25 3- Teilingerstraat 33b T f: r' vst 3.1? 3m. 25 3- en H. Riel jd. 21 j„ en A DUkstrl 9i!f r CVrauwdeunt jm. 20 j. 22 J" A" nd qi i 3d- 20 j„ Hillelaan 38b. C. J. Werner jm. 31 J. en e. E. van Steel jd. 29 J„ Boreelstraat 41a l q "Wit im 26 i nn H. Ran jd. 23 j. W- Wa^nstraTt^ - F de Zwart jm. 27 J. en W. J -Breve jd. 19 j., Schans 148e A. Duvekot jm. 26 J. en H v Dalen ld. 26 j„ Br. Hilledtjk 70 - H. Gn J|Jra,£r J23 j. en M. G. Piket jd. 22 J., Bankets7?aat Tb Schdaenns%daen 23 OVERLEDEN: L. v. Dantzig wede.v. 3. Pnlnlr 90 J. S. M. Soek wede. van C. H. Engel- brecht 80 j. S. Hybeek ongeh. vr. 48 j. M. Louwers m. van L. P. Domhof 40 j. J. P. Hartman wede. van P. Castelyns 93 j. p." Knoppers wedr. v. C. M. v. v. d. Bosch 82 j'. A. Bonte ongeh. vr. 21 J. K. Ophof m. van J. M. v. zyil 56 J. A. M. v. Hanswyk vr. van D. Vuyk 59 J. J. Verwey m. van A. Rekoert 52 jaar. Vragen over de kosten hiervan. Door het Raadslid, den heer A. Menist, zijn bij schrijven van 9 September j.l. eenige vragen gesteld betreffende uitgaven voor versieringen enz. tijdens de feesten ter geg- legenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Naar aanleiding van deze vragen dec-ien B. en W. mede, dat uitgaven als hier bedoeld worden bestreden uit den post „Uitgaven voor volksfeesten", welke post op de begroo- tting voor 1938 is opgenomen onder Volgn. 962. Aangezien rekening valt te houden met de mogelijkheid, dat deze post in den loop van een jaar ontoereikend zal zijn, is Tiet gebruikelijk, dat bij de vaststelling van den post voor „Onvoorziene Uitgaven" overeen komstig de artikelen 249 en 250 der Ge meentewet, bij voorbaat machtiging wordt verleend tot het doen van af- en overschrij ving van laatstgenoemden post op o.a. eerstge noemd volgnummer, zij het ook, dat in elk geval de Raad nog nadere toestemming moet verleenen. Deze toestemming zal worden gevraagd, zoodra met eenige zekerheid be kend zal zijn met welk bedrag het begroo- tingscrediet vermoedelijk zal worden over schreden. De illusionist Alvata neemt wederom in Tivoli enkele uren lang zijn publiek in let terlijken en figuurlijk zin bij den neus. In ongelooflijke vaart volgen de experimenten elkaar op en men krijgt geen tijd om een oplossing te vinden voor deze raadsels. Men schen en voorwerpen verschijnen en ver dwijnen op commando, om direct daarop weer achter in de zaal op te duiken. De clou van den avond vormt de „Magie Bar". Uit een kan „gewoon" water schenkt de heer Alvata op verzoek en waar men bij zit, eiken gewenschten drank van een beken de prima firma. Zelfs boerenjongens en advocaat vormen geen bezwaar. Oude klare en wijn worden uit dezelfde kan geschon ken en ter plaatse door het publiek gecon sumeerd. Ondoenlijk is bet, een volledig overzicht te geven van alle experimenten. Wij kunnen slechts adviseeren zelf een kijkje te nemen en voorspellen een genoeglijken avond. Na gebruik van worst, gekocht bij een slager in de binnenstad, deden zich zij bet eerst vier uur later vergiftigingsverschijn selen voor bij het gezin van M. aan de Niéu we Markt, man, vrouw eh twee kinderen. Politie, zoowel als G.G.D. en de Bacteriolo gische Dienst van het abattoir hebben het geval in onderzoek. Na geneeskundig onder zoek in het ziekenhuis Coolsingel kon de man weer huiswaarts gaan. De R. K. Meisjesschool voor B.L.O. gedenkt deze maand haar 12% jarig bestaan. Ter ge legenheid hiervan wordt een tentoonstelling gehouden van het werk, dat door de leer lingen van deze school op de lessen in hand werken werd vervaardigd, gedurende het schooljaar 19371938. Tegelijk wordt ook het werk tentoonge steld, dat op de lessen in handenarbeid door de leerlingen van de Jongensschool in dit schooljaar werd gemaakt. De tentoonstelling wordt gehouden in de lokalen der scholen op Zondag 18 Septem ber van 2 uur tot half 5 en van half 7 tot 8 uur, Maandag 18 en Dinsdag 20 September van 6 tot 8 uur. De R. K. Meisjesschool is gevestigd Van Oldenbarneveltstraat 27, de R. K. Jongens school, Lijnbaanstraat 70. Het Genootschap tot bevordering der koe pokinenting te Rotterdam zal op Maandag 19 September, des middags van half drie tot drie uur, gelegenheid geven tot kosteloos inenten en herinenten tegen de pokken in het schoolgebouw in de Lijnbaanstraat 26. Uit het graf van Toet-Anch-Amon. Na jarenlange zorgvuldige verzorging is de Engelsche botanicus Aldrige er in geslaagd, onlangs vruchten te verkrijgen van boonen, welke werden gevonden in het in 1022 ontdekte graf van Toet-Anch-Amon. In opdracht van den Rijkswaterstaat heeft de N.V. Machinefabriek en Constructiewerk- plaatsen Hensen te Rotterdam een z.g. pont- transbordeur vervaardigd, welke gisteren naar de plaats van bestemming, Maarssen werd vervoerd- Deze pont-transbordeur is 'n geheel nieuwe toepassing van vervoer over het wa ter. Men kent de z.g. transbordeur in de havens. Het zijn wagentjes, welke onder een brug hangen en zich zoo langs de rails voort bewegen. In de haven dienen zij voor het vervoer van b.v. steenkolen, zoodat aan de wagentjes een knijper bevestigd is. Deze pont-transbordeur nu is gebaseerd op hetzelfde principe- Het doel is hier echter niet het vervoer van steenkolen, maar van wagens en hun berijders. Bij Maarssen is dezer dagen een nieuwe brug over het Amsterdam-Bovenrijnkanaal gereed gekomen. Echte:: is deze brug voor de boeren in de nabijheid niet bijzonder ge rieflijk, daar zij de toegangswegen ervoor niet gemakkelijk kunnen bereiken. Beneden- dijks zullen zij nu hun wagen op de trans bordeur moeten rijden. Met een snelheid van 6 K.M. per uur glijdt men onderlangs de brug naar de overzijde, een afstand van 91 meter. Het stalen gevaarte heeft een eigen ge wicht van c.a- 18 ton en wordt voortbewogen door een electromotor van 16 P.K., welke gevoed wordt door middel van een voedings draad, welke onder de brug bevestigd is. Het rijdek van de transbordeur is 7.5 M. lang en 3.5 M. breed. De hoogte tot aan den bovenkant van de rails is 7 meter. Het ge heel zal c.a. 30 c.M. boven het water komen te hangen. De firma Hensen heeft twee maanden over den bouw gedaan- Gisteren vertrok 't trans port met een zelfstandig varenden motorlich- ter naar Maarssen. Met de montage hoopt men binnen een week nadien gereed te zijn. In „Lybelle" draait volgende week de film „8 dagen wereldgeschiedenis", een repor tage van Hitler's bezoek aan Mussolini. Voor bijzonderheden raadplege men een annonce in dit nummer.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2