m „ADRESSEN" IM OPHEFFINGS - UITVERKOOP Mag, De Ster - Hoogstraat 42 I i§M|||| TIM TYLER EN SPUD. STADSNIEUWS. EEN SCHIP ZONDER BEMANNING Fa. W. VAN LOON STOOMWASSCHERIJ „EDELWEISS" ROTTERDAM. f5 ZATERDAG 26 NOVEMBER 1938 COLLECTE VOOR JOODSCHE VLUCHTELINGEN. S. T. V .„UTILE DULCI' DE RADIO-CENTRALE. R. K. S. V. „EXCELSIOR' COMITÉ „KATHOLIEK SCHIEDAM". PROFITEERT ALLEN. u/AMnrrniPRTP TORREN, krekels, WANDGEDIERTE, KAKKERLAKKEN, enz. ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk'® Glashandel, Telef. 68735 GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. LUCHTBESCHERMING. SCHEEPVAART. PASSAGE THEATER. S. G. V.-NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Ariëns-herdenking. R. K. VROUWENBOND. KETHEL. MEDISCHE ZONDAGSDIENST. VINGERS VERBRIJZELD. ir tl DE BOMAANSLAG KONOYALEC. OP RIJWIELDIEF GEARRESTEERD. ONGEVALLEN. Op initiatief is van Joodsche, Protestantsch- Christelijke en Roomsch-Katholieke zijde aan het Nederiandsch Jeugdleiders Instituut te Amsterdam verzocht om een collecte ten behoeve van Joodsche en andere vluchte lingen uit Duitschiand te organiseeren. Deze collecte zal in de verschillende plaatsen zooveel mogelijk op één dag ge houden worden. Daartoe is de Zaterdag 3 Dec. a.s. uitge kozen. Op verzoek van den Burgemeester, Mr. Dr. F. L. J. van Haaren, heeft zich hier ter stede een werkcomité gevormd, bestaande uit de heeren: G. Baron, P. Soetens, A. de Blois, A. M. Sunderman, A. van Duinhoven, P. J. A. Baars en den heer F. A. de Wolff, welke laatste als secretaris zal optreden. De ze heeren vertegenwoordigen de jeugdor ganisaties van alle richtingen hier ter stede. Dit comité heeft gisteravond in haar ver gadering de werkzaamheden verdeeld. Van verschillende zijden is nu reeds de grootst mogelijke medewerking toegezegd. Zoo stel len de vereenigingen: Zonnestraal, Volkson derwijs en Zwakzinnigenzorg de bussen en ander materiaal, noodig voor de collecte gratis beschikbaar. De heer Dorsman, eige naar van gebouw Eendracht, staat gedu rende eenige dagen gratis een zaal af en van de directie van het Passage-theater is de mededeeling ontvangen van dit theater zich disponibel heeft gesteld. Van verschillende vereenigingen, o.a. de Federatie van Muziekgezelschappen, sport en jeugdorganisaties kreeg men reeds toezeggin gen. De geheele opbrengst komt bruto ten goe de aan het gestelde doel. De kosten komen voor rekening van het Nederiandsch Jeugd leiders Instituut. Het comité stelt zich voor om reeds Don derdag- en Vrijdagavond tusschen 7 en 10 uur zitting te houding in gebouw Eendracht om de collectanten en collectrices in te schrijven en te voorzien van verzegelde bus sen en een kussen met speldjes. Ctp. een ieder, die de behoefte gevoelt om iets voor de Duitsche slachtoffers te doen, wordt een dringend beroep gedaan om zich op te geven. A' is het maar voor enkele uurtjes, adres van den secretaris is: n 28a, postrekening 286630. Frans 7 Westerman en Zooals wij reeds gemeld hebben Zoon. speelt „Utile Dulci" op Donderdag 1 December a.s. in het „Passage Theater" ten bate van de Tuberculose Bestrijding en de Zuigelingen bescherming, die elk 50 pet. van het batig saldo zullen krijgen. Het nieuwe oorspronkelijke Nederland- sche stuk, dat bij die gelegenheid opge voerd zal worden is hier te lande nog niet zoo bekend, maar wél in België, waar het ook reeds door de Radio werd uitgezonden. Hier volgen eenige Belgische Persbeoor- deelingen van dit tooneelspel. „Een sterk en kernachtig stuk" Radio Conferences Bruxelles. „De personen zijn scherp getypeerd, er is contrast in de karakters. Het tooneel van de biecht is een brok pakkende dramatiek. Ook het slot jaagt een golf van ontroering door de zaal". Volksgazet. „Wij hebben hier te doen met een sterk, ontroerend toonelspel, dat het publiek dank baar heeft toegejuicht". „De Courant". „Een overweldigende bijval geniet „Wes terman en Zoon". De schrijvers wisten dit familiespel met fijne pen uit te werken". „De Dag". „Een scherp en bijtend werk, een waar achtig beeld uit het leven van zakenmen- schen met al hun conflicten. Een werk dat bij wijlen door zijn sterke uitbeelding aan „Zaken zijn Zaken" doet denken. Geen twij fel dat het stuk bijzonder warm ontvangen is". „Nationale Bruxellois". „Dit stuk heeft de verdienste „waarach tig" te zijn". „Le Soir". „Een werk van beklemmende benauwenis" „L'Etoile". iverd door de Sch. 280 op ongeveer 65 mijl van de Nederlandsche kust drijvende aange troffen. Het vaartuig, t Engelsche zeilschip „Astrild" werd op sleeptouw genomen en werd voorloopig in de haven van Schevenin- gen gemeerd, in af wachting van een verder onderzoek. Resultaten gens I en II. Jongens I 1. J. Melchers 2. B. Rij kuiter 3. Fr. Rysbergen 4. H. Vlasveld 5. A. Dingenouts 6. J. Brinkhaus 7. B. Gouka 8. H. de Kievit 9. A. Broekmeyer 10. G. Celant 11. C. van Gogh 12. J. Wols 13. A. van Zwieten 14. B. van Zwieten 15. R. Hengst 16. J. Companus 17. H. Collignon 18. A. Evers 19. M. v. d. Graaf 20. A. v. d. Pluym Jongens II 1. C- Swiderski 2. F. Schuurmans 3. G. y. Soelen 4. H. Vlasveld 5. T. Spithoven 6. J. Blom 7. J. Brinkhaus 8. B. v. Kampen 9. W. Bosch 10. H. v. d. Graaf 11. B. v. d. Graaf Afd. Gymnastiek. onderlinge wedstrijden Jon- V. B. L. Totaal 7y2 7% 8% 23% 8 7% TA 23 71/2 7 7% 22 7% 7+ 7 21% 7 7 7/2 21% 77% 7 21%— 6% 7% 7% 2iy4 .6% 7 7% 21 7 6% 7 203^ 7 6% 7 20% 7 6A 7 20% 7 7 6y2 20% 6% 7 7 20% 6 7 720% 6% 6% 7 20 6% 6'A 6% 19% 6 6% 6% 19 6 6 7 19 6 6 7 19 6'A 6 6 18% V. B. R. Totaal 8% 8% 8 25 8 8 8% 24% 8 8+ 8 24 8 8 8— 24— 8+ 7% 7% 23 8 TA 7% 23 7A 7% 7% 22% 7% 7 7% 22 7'A 7 7 2iy2 7 TA 1 21% 7 7 7 21 Programma 5. Zondag 27 Nov. Luxemburg of Div.: 8,359,20 Eng. con cert. Luxemburg: 9,2011.50 Eng. con cert. Brussel (Ned.): 11,5012,05 salon orkest; 12,0512,15 gram. Luxemburg: 12,202,05 gevar. progr. Luxemburg of Div.: 2,052,35 gevar. progr. Luxemburg 2,356.20 gevar. progr. Luxemburg of Div.: 6 206.50 gevar. progr. Luxemburg 6.507,20 gevar. progr. Brussel (Ned.) of Div.: 7,207,50 salon-orkest; 7,508,10 gesp. dagblad. Luxemburg of Div. 8,208,50 concert. Keulen of Div.: 8,509 uur milit. muziek; 99,20 gram, Luxemburg of Div.; 9,2010,30 gevar. concert. Luxemburg: 10.3011 gevar. concert Luxemburg of Div.: 1111,20 gevar. concert. Luxem burg: 11,2012 uur gevar. concert. Programma 5. Maandag 28 Nov. Luxemburg: 8,209,20 Eng. concert. Diversen: 9,2010.35 Luxemburg: 10.35 11,35 gevar. progr.; 11,4212,15 gevar. progr. 12,2512.48 en 12,501,10 concedt Reg. Progr. 1,202 gram. Brussel (Frasch) 2 2,20 gram. Luxemburg: 2,355.50 gevr. progr. Parijs P. T. T.: 5.55—6,20 koor zang; 6,206.35 cello-voordracht Reg. Progr.: 6,35—7 orkest; 7—7,20 B. B. C.-Sin- gers. Diversen: 7,207,50; Brussel (Ned.) 9,5010,20 omroep-orkest; 10,2010,30 gesp. dagblad; 10.30—11.20 gram. Luxemburg of Div.: 11,2011.50 dansmuziek. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether". Reel. 8891S 10 ZUIVERAARS SCHIEDAM. STADHOUDERSLAAN 37 - TEL. 69655 Specialiteit in het verdelgen van Niets behoeft ontruimd te worden. V. is Vrije oefening; B. is Brug; L. is Lad ders. R. is Ringen. Niet deelgenomen 10 jongens. Maandag a.s. half negen finale. Dames drie afdeelingen. Zaal v. Ostadelaan. De politie heeft gisteren een goede slag geslagen. Ten huize van C. v. T. van de Noordvestsingel is zij er namelijk in ge slaagd een geheime distilleerderij in volle werking in beslag te nemen. In deze woning werden aangetroffen een distilleerstel, een koelton, een kooktoestel, twee melkbussen met beslag, drie oliekannen, 2 fusten met spoelinc en 7 flesschen moutwijn. Alles is in beslag genomen en tegen dezen „distilla teur" is proces-verbaal opgemaakt. Vrijdag a.s. zal cr in 66n der zalen van Corner House een lezing met lichtbeelden ge houden worden voor bouwkundigen. Als spre ker treedt op de bekende deskundige op du gebied de heer A. H. van Leeuwen uit 's-Gravenhage. Behandeld zal worden, de luchtbescherming in het algemeen en in verband met bouwbedrijf, woningbouw enz. G. A. DE WINTER Westmolenstraat 1618 Telefoon 68519 SCHIEDAM, 25 Nov. Aangekomen; Eng. Tot en met Dinsdag draaien in het Pas sage Theater twee hoofdfilms. Voor de pauze gaat de film: „Kareltje op dwaalwegen", waarin Heinz Rühmann de hoofdrol speelt. Een vermakelijke geschie denis van een kellner die zijn avontuur zoekt en vindt in kringen boven zijn stand, doch tenslotte toch in zijn eigen kring zijn geluk Vindt. Na de pauze draait de film „Mr. Motto speelt hoog spel", een spannende detective film waarin Peter Lorre in zijn bekende creatie voor de noodige spanning zorgt, ter wijl de aan kleptomanie lijdende Willington voor de vroolijke noot zorgt. Een afwisselend programma voor perso nen boven 18 jaar. s. Albuera, ledig van Rotterdam, Eng. m.b. Albuera, ledig, van Rotterdam; Eng. m.b. Athelknight, ledig van Huil, beide om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 25 Nov. Vertrokken Duitsch s. Bugsee, naar Malta. SCHIEDAM, 26 Nov. Vertrokken: Ned. s. Nieuw Amsterdam, ledig naar Rotterdam. S. G. V. 1 krijgt Velo 1 op bezoek. Over krachtsverschil is niet te oordeelen, maar daar S. G. V. eigen grond onder de voeten heeft, achten wij haar wel tot een overwin ning in staat, de wedstrijd vangt om 2 uur S. G. V. 2 gaat naar Pijnacker om Olivio te bekampen. S, G. V. 4 gaat naar T. O. G. 3 te Berkei Ook hier verwachten wij geen krachtsver schil, een gelijk spel lijkt ons het meest voor de hand liggend. Aangifte van 2425 November. GEBOREN: Wilhelmina, d. van H. v. Rijs wijk en C. P. Bode, Parallelweg 174 Jo hanna, d. van C. Jansen en J. v. d. Ree> Groenelaan 95 Robert, z. van G. Vellinga en M. H. Becker, Halleystraat 41 Arendje d. van P. v. Eijk en J. v. d. Horst, N. Beetstraat 16. Gisteravond had het comité Katholiek Schiedam in den R.K. Volksbond een hei- denkingsavond belegd ter eere van mgr. dr. Ariëns. De belangstelling voor dezen avond was zeer en zeer slecht. De aangekondigde spre ker voor dezen avond, de zeereerw. heer H. Geertman, pastoor te Enschede, was door ziekte verhinderd. Hij werd vervangen doof den heer Henri van Ooyen uit Enschede, propagandist van het Ariëns-comité. De avond werd geopend door den heer Th. J. Mouwens, den voorzitter van het comité Katholiek Schiedam. Spr. memoreert de vorige bijeenkomst, toen er ruimte te kort was. In vergelijking met die bijeenkomst is nu het bezoek teleur stellend. Spr. herinnert aan de volgende bijeenkomsten in het komende jaar. Op 13 Januari komen „de vereenigde Haagschê Spelers" o.l.v. Pierre Balledux een opvoe ring geven van „Waar de sterre bleef stille staan". Spr. hoopt dan op een volle zaal. Hierna heeft de spreker van den avond, de heer H. van Ooyen het woord genomen. Volgens spr. is het een mooie gedachte in het 10e jaar van den sterfdag van Ariëns een herdenkingsavond te houden. Met vele lichtbeelden zal spr. zijn woorden toelichten. Allereerst maken wij dan kennis met de ouders van den kleinen Phons. Zijn vader was advocaat te Utrecht. Hij was een man van prima katholieke beginselen. Zijn moe der was een voorbeeld voor wie haar ken den. Op 26 April 1860 werd Phons Ariëns geboren. Op zijn 10e jaar ging hij naar Rol- duc. Hij viel op door godsvrucht en plichts betrachting. In Augustil 1878 was hij hier afgestudeerd. Zijn vader wilde hem advocaat laten worden. Zijn moeder hoopte hem eens aan het altaar te zien. Deze wensch werd vervuld. Hij ging naar het seminarie „Rijsen- burg" tot 1882. Hier leerde hij den grooten professor Schaepman kennen. Dit waren twee geheel verschillende naturen, maar beiden bezaten gloeiende harten. Op 15 Augustus 1882 werd Ariëns tot priester ge wijd. Een groot vriend van Ariëns was mgr. dr. Poels. Zij vormden een grootsch drie manschap. Ariëns vertrok in October 1882, ter voltooiing van zijn studie naar Rome. In een volksbuurt had hij zijn kamer. Op 3 Juli 1885 trad hij in de derde orde van den H. Franciscus. Hij voelde zich de mindere broe der van allen. In zijn vacantie ging hij naar Turijn om Don Bosco te leeren kennen. Ook trok hij naar de zwavelmijnen van Sicilië. De arbeiders leefden daar als slaven. Daar leerde hij arbeidsvoorwaarden en armoede kennen. Hij was een goed student en be haalde het diploma van doctor in de God geleerdheid. In 1885 vertrok hij uit Rome naar Nederland. Op 30 September 1886 werd hij benoemd tot kapelaan aan de St. Jaco- buskerk te Enschedé. Enschedé met zijn vele arbeiders bood hem een groot en mooi ar beidsveld. Hij won spoedig de harten van de Twentenaren. De toestanden in Enschedé leden onder de roQde golven en dreigden ook de katholieke arbeiders mee te sleuren. Hij begon de arbeiders te bewegen zich in hun eigen beweging te verzamelen. Hij voer de hen door de roode zee van het socialisme naar het veilige land. Hij stichtte de R.K. Arbeidersvereeniging. Er was veel critiek op zijn werk. Op 15 Mei 1891, verscheen de encycliek „Rerum Novarum". Wat deze encycliek voorschreef had Ariëns reeds 3 jaar in prak tijk gebracht. Op 24 November 1891 werd het eerste huis voor de arbeiders geopend. Ook stichtte hij een eigen krant „De Katho lieke werkman". In dit orgaan vooral be gon hij zijn kruistocht tegen het drank misbruik. Als kapelaan en volksman zag hij Enschedé door den drank ontaarden. De toe standen werkten dit in de hand. Er kwamen wantoestanden. Het alcoholisme werd een poel van ellende. Het is een van de voor naamste oorzaken, waardoor zoovele katho lieken onverschillig worden. Bij' zijn 12y2- jarig priesterfeest werd de vereeniging van drankbestrijders „Sobriëtas" opgericht. Dr. Ariëns stichtte een geheelonthoudersgebouw en nog vele andere gebouwen en vereeni gingen om de arbeiders uit den kroeg te houden. Bij een staking kwam een 40-tal arbeiders niet meer aan het werk. Hiervoor richtte hij zelf in 1895 een coöperatieve textiel fabriek op. Zakenman was hij echter niet. Spoedig was de zaak failliet. Om zijn schul den te kunnen betalen, moest hij de kelk, welke hij van zijn vader had gehad, verkoo- pen. Op 20 Mei 1901 werd hij benoemd tot pastoor te Steenderen. Het viel niet mee in dit stille dorp. Veel deed hij hier voor de boerenorganisatie en de drankbestrijding. Op 28 Augustus 1908 werd hij pastoor te Maarssen. In 1919 werd hij benoemd tot ge heim kamerheer van Z.H. den Paus. Toen toonden de parochianen hun hoogachting. Zij schonken hem de kelk, die hij had moe ten verkoopen, terug. Bij zijn 40-jarig pries terfeest kwamen de grootste en voornaamste mannen op allerlei gebied uit het heele land hem huldigen. Zijn werk werd beloond met verschillende ridderorden. Als spreker stond hij in heel Europa be kend. Hij sprak o.m. voor de Unio Aposto- lica te Parijs. Op 19 November 1926 moest door een hartziekte zijn emeritaat aanvra gen. Hij ging naar het St. Jozefklooster in Amersfoort. Zijn geweldige energie bracht hem er toe, dat hij haast beter werd. Hij ging er weer op uit en stichtte 't St. Petrus' Liefdewerk. Den heelen dag was hij weer bezig. Het retraitehuis „Leutesdorf" was in financieele moeilijkheden. Hij bracht 10.000 bij elkaar. Op zijn ouden dag richtte hij het Geert Groote-genootschap nog op. Alles wat hij had, gaf hij weg. Zelf bezat hij geen cent. Hij vergat dat zijn jeugdige krachten voor bij waren. Op 7 Augustus 1928 des middags om 5 uur riep de Goddelijke Meester hem tot Zich. Dr. Ariëns was een van de uit verkoren zielen die verzoening mochten brengen voor de zonden der wereld. Hij was de stuwer, de bouwer, van wat Christus predikte. Eenvoud en bescheidenheid waren de sieraden van zijn fijne ziel. Jaarlijks trekken honderden op om bij zijn graf te gaan bidden. Ruijs de Beerenbrouck riep de vrienden van Ariëns op een standbeeld op te richten, wat op 16 Juni 1934 in Enschedé werd ont huld. De eeuwen trotseerend, zal hij daar blijven staan in Enschedé, wat hij zoo lief heeft gehad. Moge hij ook stand houden in uwe harten. Hij was de pionier van de arbei dersbeweging, de oprichter van Sobriëtas en van het Geert Groote-genootschap. Is het wonder, dat er zooveel stemmen opgaan, die hem een hoogere bestemming, die der alta ren, willen geven. Moge er een Ariënskerk komen. Ariëns gaf zijn kelk. Moge U niet achterblijven tot deze gift van liefde. Laat ons niet dralen zoo spoedig mogelijk een kerk te bouwen ter eere van Ariëns. Zijn naam verdient verbonden te worden met een nieuw Godshuis. Laten wij iets offeren uit dankbaarheid voor wat hij ons gebracht heeft. Het comité heeft een groote actie in gezet. Spr. doet tot slot een dringend beroep op de aanwezigen om met geld en gebed te steunen en daardoor mede te werken aan den bouw van een kerk, Ariëns ter eere. De voorzitter van het comité Katholiek Schiedam, de heer Th. J. Mouwens, heeft met enkele woorden den spreker dank ge zegd en de hoop uitgesproken, dat de woor den van spreker niet ijdel geweest zijn. Woensdag j.l. werd in het gebouw „Een dracht" plein Eendracht, een demonstratie avond gehouden. De zaal was ongeveer ge heel bezet. Bij de opening werd door de voorzitster na een woord van welkom de mededeeling gedaan, dat ter vergoeding van de film Pyg malion, a.s. Dinsdag 13 Dec. de film „Heilige Banden" zal worden vertoond voor den R. K. Vrouwenbond. Na een oproep van de dames om voor hulp in de huishouding zich te wenden tot het Comité voor Gezinshulp, spoorde spr. de moeders aan, de meisjes aan bovengenoemd comité ter plaatsing op te geven, en niet naar de fabriek te helpen. Een woord van aanbeveling volgde alsnog om toe te treden als lid van de Ver. voor Tuchtbesch. en bij oproep deel te nemen aan de cursus E. H. B. O. enz. Tot slot volgde nog mededeeling van de viering van het 12% jaar bestaan van de Tooneelclub op 3 Jan. met een too- neelavond in den R. K. Volksbond, waarna het woord werd gegeven vóór de pauze aan de vertegenwoordigster van N.V. „Erica" waschproducten, na de pauze aan een spre ker over fabrikatie van tomaten, purée en tomaten-sap door de N.V. „Betuwe" te Tiel. 26 N 0 v.: Doelen, Philh. Orkest, 3 uur Studio, Rotterd. Kamerorkest, 3, 3.45 en 4.30 uur. 27 N o v.: Groote Schouwburg, Golden boy (Centr. Tooneel), 8,15 uur (volw.). 29 N o v.: Groote Schouwburg, De barbier van Sevilla Cltal- Opera), 8 uur. 30 Nov.: Groote Schouwburg, Susan en 'n betere wereld (Ned. Tooneel) 8,15 uur (volw.) 2 Dec.: Groote Schouwburg, Andrea Ché- nier Cltal, Opera) 8 uur (b. 18 j.), D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwburg, Lach iederen dag (Nat. Revue), 8,15 uur, 's Zon dags ook 2 uur (voor volwassenen) Arena: Hallo Californië, 2,15 en 8,30 uur, Zondag ook 5.15 uur (boven 18 jaar) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 1 December in: Stu dio: Een groot schandaal (volw.); Lumière: Vadertje Langbeen; Thalia; Vadertje Lang been; Capitol en City: De 13 lanciers (boven 18 jaar); Ooster: De weg terug en Haar gorote zonde (boven 18 jaar); Corso: De boekanier (boven 18 jaar); Prinses: Macht van hetg oud en Dracula's dochter (boven 18 jaar); Asta: Drie levende spoken en De bende van het rotsgebergte (boven 18 jaar); Harmonie: Artisteningang en Muziek voor Madame (volw.); Scala: De vrouw in het rood (volw.); Luxor: Kunstzijde (bov. 18 jaar); Grand: Alexanders ragtime-band (volw.); Olympia: Ik ben de wet en Be dekte oogen (boven 16 jsar), Centraal: 'n Gevaarlijk avontuur en Vloeibaar goud (bov. 18 jaar); Victoria: Een meisje voor alles en De rechtzaak" dr. Deruga (boven 18 jaar); Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Unger v. Mens, Eendrachtsweg: nalatenschap Jan Sirks (tot 6 Dec.) „Impuls", Witte de Withstraat 55: Hubert Bekman, R. J. Drayer, Hein van Essen, J. Franken Pzn., Jan van Heel en M. Schipper (tot 1 Dec.) Schiedam. Passage theater: Kareltje op dwaalwegen en Mr. Moto speelt hoog spel (boven 18 jaar). Voor spoedgevallen nemen morgen de vol- gende geneesheer en den Zondagsdienst waar: A. H. de Bruijn, Nieuwe Haven 147; A. v. d. Griend, van Ostadelaan 17a; A. L. J. Kunze, Singel 70 en p. Ris, Tuinlaan 92. Geopend zal zijn de .apotheek van J. H. Evers, Lange Haven 81, die ook de volgende week den nachtdienst waarneemt. KERKBERICHT. Zondag 27 Nov. 7,30 jaarget. Adr. Joannes van Winden; 10.10 geestel. en tijd. welzijn van de parochie. Maandag 7 uur Petrus van Leeuwen; 3 uur jaarget. Gerard Goeman. Dinsdag 7 uur Gerard Ham; 8 uur lev. en overl. leden ver. St. Radboud. Woensdag 7 uur maandd. Christina v. d. Helmde Vette; 8 uur jaarget. Helena Alida Kleijwegvan Lint. Donderdag 7 uur overl. ouders Olsthoorn— v. d. Enden; 8 uur maandd. Barbara Hof stedede Leede. Vrijdag 7 uur overl. ouders (K.); 7.45 overl. op kerkhof begraven. Zaterdag 7 uur overl. armen der parochie; 8 uur meest verlaten zielen (bus). Zondag 4 Dec., 8 uur jaarget. Francisc. Olsthoorn; 10.10 voor hen, die schapen heb ben geweid voor de kerk. Heden 1ste Zondag van den Advent, col- lecte voor de armen der parochie, bijzonder aanbevolen-, ten 7 uur lof. Maandagavond 7,30 congregatie voor de jongens. Dinsdagavond 7,30 congregatie jonge man nen. Donderdagavond van 68 uur biecht- hooren. Vrijdag 1ste der maand, toegewijd aan het H. Hart, ten 7.45 gez. H. Mis voor de overl. op het kerkhof begraven; 's avonds 7 uur lof met acte van toewijding. Zaterdag biechthooren van 45 en 68 uur Zondag a.s. 1ste der maand, Eucharistische dag, algemeene H. Communie mannel. en vrouwel. jeugd der parochie. Op Zondag 4 Dec., winterdienst, uitreiken H. Communie ten 7,30; de H.H. Missen zijn ten 8 uur en 10.10. Heden, Zondag 27 Nov. in het Vereni gingsgebouw tentoonstelling van op de school gemaakt werk, tevens allerlei attracties om aan de schoolkinderen een Kerstgave te kun nen geven. krui- Deze week afdragen der ingezamelde meltjes. TENTOONSTELLING VAN HAND WERKEN Morgen zal de ja^lijW^ ^vaardigde van de door schoolkinde^^^ S handwerken worden gel d;m tcvens dekking der onkosten voor het te houden feest on de school, willen wij een bezoe*. aan deze tentoonstelling gaarne bij iedereen aanbevelen. pE NIEUWE WIJKZUSTER Met ingang van 1 Dec. zal Kethel over een ei,«en gediplomeerde wijkzuster de beschik king krijgen. Het Wit-Gele Kruis in sa menwerking met Het Groene Kruis, welke na diverse conferenties overeenstemming hebben bereikt, hebben als zoodanig thans benoemd mej. E. M. van Dijk te Rotterdam. De nieuwe wijkzuster is R. K. en zal zich vestigen aan de Schiedamsche weg No. 2. Gistermiddag is de 35-jarige A. Steenber gen, wonende in de Wilhelminastraat in de timmerfabriek van Sondermeijer aan de Maaskade met zijn linkerhand bekneld ge raakt tusschen een werkbank. Drie vingers werden door steekbeitels verbrijzeld. Per auto van den G.G.D. is hij overgebracht naai het St. Franciscusgasthuis. rzonT HiElk NlCT uêvEND tiCHOr OOQFU ItE-T HOL topyCMCHT Dr. Louis Kat met een schare van zijn zangers *dt het kathedrale koor van de St. Bavo te Haarlem, dat dezer dagen veertig jaar bestond. fAET E£m GOED GEftfKT l-l&T t-iCHT (M Is hij van uit Noorwegen telefonisch naar Rotterdam ontboden OSLO, 25 November. (Noorsch Telegraaf Agentschap). Volgens „Aftenposten" heeft de Nederlandsche politie de bemiddeling inge roepen van het Noorsche departement van Justitie voor opheldering van de zaak-Kono- valec, den Oekraïnschen luitenant kolonel en nationalist, die op 23 Mei te Rotterdam door een bomaanslag om het leven is geko men. Volgens genoemd blad heeft op 31 Januari een passagier van het Russische schip „Shilka" een telefonisch onderhoud gehad met Konovalec te Rome, toen dit schip de haven aandeed van Harstad in Noordelijk Noorwegen, op reis van Archangel naar Rot terdam Deze passagier zou geweest zijn de G. Pu-agent Waluch, verdacht van den bom aanslag op Konovalec. De bedoeling van het onderhoud zou zijn geweest, Konovalec van Rome naar Rotterdam te doen komen, alwaar het Russisch schip op 8 Februari aankwam. Het s.s. „Shilka" is 9 Febr. den Waterweg ingeklaard met bestemming Dordrecht. In het politiebureau aan de Oostervant- straat is in bewaring gesteld de 37-jarige loswerkman J. C. van H., die zich op 19 November j.l. heeft schuldig gemaakt aan diefstal van twee rijwielen uit een pand aan de Jan Porcellisstraat. Met een valschen sleutel heeft de man zich toegang verschaft en uit de gang de twee rijwielen meegeno men, respectievelijk ten nadeele van J. A. de C., wonende Jan Porcellisstraat en N. P., wonende Mathenesserlaan. Donderdag is de 40-jarige mej. J. v. d. Pol wonende aan den Honingerdijk op de Hoog straat gestruikeld en gevallen. Zij kreeg een hersenschudding en is per auto van den G.G.D. vervoerd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. De 6-jarige M. H. Kroon wonende Voorburgstraat is in de Bergschelaan, doordat de knaap onvoorzichtig overstak, te gen een vrachtauto opgeloopen bestuurd door den 28-jarigen B. van H. uit de Wete ringstraat. Met een linker onderbeenfractuur is de jongen per auto van de G.G.D. vervoerd naar het St. Franciscusgasthuis

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2