ONZE TAAK IN DEZE DAGEN. V Mi (Bj iZj üopra zuivors DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. veredelde JENEVER De Koningin spreekt over ïnoreele en geestelijke herbewapening. ALBRAMIJ 5 Weerverwachting. VISSER Co. - SCHIEDAM 6) ste JAARGANG No. 18389 VRIJDAG 27 JANUARI 1939 VIER F.LADEN. CHRISTUS voor alles STADSNIEUWS. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 f 3.7- PER LITERFLESCH PRODUCT VAN van een du,», ot voor he, veri.e. v«n__ fw Je I0„w8atden deze eenmaal per maand d,, blad worden afgetakt. 'AAR de gedachte der geestelijke en moreele herbewape ning in het middelpunt der belangstelling is komen te staan en Mij gebleken is, dat er nog veel verschil van meening bestaat omtrent hare toepassing, wil Ik trachten u nader toe te lichten, hoe Ik haar zie. Vanzelf zal dit dan tevens een antwoord zijn op enkele van de vele vragen, die Mij naar aanleiding daarvan langs verschillende wegen bereikten. Voor Anthraciet en Brechcokes de verjaardag van DE radIó-centrale. DE SPORT VAN ZONDAG Z Wolken met gevarieerde nattigheid, g Voor het geheele land; Nevelig Z 1 tot betrokken of zwaar bewolkt, Z g plaatselijk nog eenigen regen of Z ;f natte sneeuw, zwakke tot matigen |j li Noord-Oostelijke tot Noordelijken Z 1 wind, weinig verandering in tem- j§ Z peratuur. Z Voor de wielrijders. ZATERDAG. j Z Zon op 7.50. Zon onder 16.35. Z Maan op 10.04. Maan onder 1 H Wielrijders lichten op van 17.05 Z tot 7.19. Trll :l l llül l lllllll llllll^lüllll I H'ili l l BURGERLIJKE STAND S. V. v. HINDERWET S. V. V. Martinit. WATERPOLO SCHEEPVAART De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1.10, per drie maanden J 3. LOSSE EXEMPLAREN verkrijgbaar 5 Ct per stuk. De prijs der ADVERTENTIES bedraagt 25 ets. per regel. Bij contract reductie. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440 Uitgave van de N.V. de Courant De Maas bode te Rotterdam. Telef. Schiedam 68546, Telel. Rotterdam 43860 Tel. Amsterdam 82692, Tel. Den Haag 391629 Telefoon Haarlem 14752. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt "ng. bndUÜ*2.000 bij ov^den tengevo.ge va»ZZleZT.n .Wringer. HEDENMIDDAG, te kwart voor één> heeft H.M. Koningin Wilhelmina door den radio een persoonlijk woord tot Haar Volk in het moeder land en in Oost en West gericht, om een uiteenzet ting te geven van hetgeen „Onze taak in deze dagen moet zijn in verband met de moreele en geestelijke herbewapening". Wat de Koningin haar onderdanen voorhield klonk met klare en sonore stem, waarin heel sterk de warmte der innerlijke overtuiging en hier en daar .de bewogenheid van het gemoed doorklonk, door den aether over land en uitgestrekte zeeen tot in de verste gebiedsdeelen van Haar Rijk En heel het volk, in Nederland en in de Oost en West-Indische bezittingen, heeft geluisterd met aandacht en ongedeelde belangstelling naar dat Koninklijk Woord. N.V. Algemeene Brandstoffen Maatschappij korte WIJNBRUGSTR. 11, Telefoon 5 2 5 3 0 - Rotterdam VRAAGT PRIJSCOURANT. 12%-JARIG priesterfeest pater a. pfeil o.p. De aankomst van H. M. de Koningin aan het gebouw van P.T.T. voor het uit spreken van haar radiotoespraak over de moreele en geestelijke herbeaivpening. De innerlijke vernieuwing, die de oproepen Van October voorop stellen, nopen ons tot eene geheel nieuwe instelling ten opzichte van alle nooder, van den tijd, een zich daar voor inzetten, in eigen omgeving en eigen kring en als volk in zijn geheel. Met vreugde heb Ik de bereidwilligheid begroet van zoovelen, zoowel hier als in Ne derland onder de keerkringen, om aan deze geestelijke en zedelijke krachtsinspanning deel te nemen. De stroom van persoonlijke betuigingen van instemming, die Ik mocht ont-'angen, zoowel als de gemeenschappelijke adressen, geven blijk van den ernstigen wil, als en als kring, er den schouder onder te ze Wil die krachtsinspanning de sterke net- boom worden, die ons volk opheft boven zichzelf uit, boven de onderlinge verdeeld heid en den druk van den tijd, dan moet zij omgezet worden in de levenshouding van: „draagt elkanders lasten" in de geheele sa menleving. Laten wij in dit ernstige tijdsgewricht wer kelijk eerlijk zijn tegenover ons zelf en ook ais volk en de oogen niet sluiten voor onze tekortkomingen en feilen als mensch en als gemeenschap. De verdeeldheid en voortschrijdende split sing en versnippering die ons in het dage- lijksche leven tegemoet treden met de daar mee gepaard gaande vervreemding onderling, zijn slechte heelmeesters voor de krankheden van onzen tijd. Waar juist nu het verlangen naar samenwerking en het sluiten der ge lederen bij talloos velen opkomt en de nood zaak gevoeld wordt elkander de hand te reiken, moet aller streven er in de eerste plaats op gericht zijn elkander te begrijpen en begrepen te gorden. Men 8°ve Zicll rekenschap hoe het den i1^JPnmoede moet zijn"indien de om- taSf» benauwen- zoude voelen voor de gei, Z n'e*" gedragen Ik weet het niet korteAuftT'hapsgt*dachte- in de woorden van den 2den oproei v da" voor afbraak moet worden omgezj"t tot opbouw". Wat moet er opgebouwd worden? waar0p moet onze arbeid gericht zijn. In de eerste plaats op een geheel gewijzigde nieuwe geestesgesteldheid ten opzichte Van de noedel die allerwegen zip ontman en op een krachtig streven om, als volk in zijn geheel, daarin te voorzien. Ten tweede oP het bevorderen van een nieuwe geestesgesteldheid ten P van de moreele en geestelijke moei ij jn dezen tijd, en van den drang om ook daarm, in nationalen zin, de helpende hand te Heel bijzonder hebben Mij daarom de me- dedeelingen en berichten verblijd over de hier en daar aan den dag getreden pogingen van practische toepassing der gedachte van geestelijke en moreele herbewapening in grooter verband, met wegcijfering van het geen dreigt te scheiden en vooropstelling van een breede gemeenschapsgedachte. Nog geheel onder den indruk van de prach tige samenwerking en eensgezindheid, ge heel uit u zelf voortgekomen, bij gelegen heid van de viering van Mijn 40-jarige re geering, doe Ik een beroep op uw alle, mede werking om deze eensgezindheid duurzaam te doen zijn en practisch in toepassing te brengen bij de bestrijding van den hooggeste- gen nood 'op geestelijk en stoffelijk gebied en de hinderpalen weg te nemen, die den-op bouw tegenhouden, die noodzakelijk is om tot een betere toekomst te geraken. Als men de gedachten laat gaan over de groote vraagstukken, die voor duizenden een levensbelang zijn, denken wij in de eerste plaats aan het schrijnend leed van de werk loosheid. De bestrijding daarvan zou in hooge mate gebaat zijn door de geboden nieuwe instelling des geestes tegenover de nooden van ons volk. Mogen de in een vergevorderden staat van voorbereiding verkeerende plannen der overheid, welke eene aanzienlijke uitbreiding der werkverschaffing beoogen, aangevuld door hetgeen particulieren bereid blijken te doen, een krachtig begin van toepassing der herbewapening op groote schaal Voor onzen geest rijst op het gebrek aan brandstoffen, kleeding en dekking, dat in een zoo groot aantal gezinnen is ontstaan, en dat, ondanks de mildheid van vele en onderscheidene groepen, nog steeds om le- niging roept. Daaraan zal eerst ten volle kunnen worden voldaan als de geest van saamhoorigheid en helpen over ons geheele volk vaardig wordt. Ter verduidelijking herinner Ik u hier aan het vuur, dat allerwegen aan den dag kwam bij het vervaardigen van wanten en bivakmutsen voor onze gemobiliseerden voor den eersten winter na het uitbreken van den oorlog. En een dergelijk algemeene belangstelling en voortvarendheid deed zich verleden jaar voor, waar het gold het maken van uitzetten voor jong geborenen ter ge legenheid van de geboorte mijner klein dochter. Al bestreken deze behoeften slechts een zeer bescheiden oppervlak op maatschappe- lijk gebied, de eenheidsgedachte, die daarbij op den voorgrond trad, geeft een helder beeld van wat hier aan de orde is. Niet minder dan aan de materieele moei lijkheden denk Ik aan het schrijnend leed en de gedruktheid in het hart van hen, die van werk verstoken zijn, of op andere wijze slachtoffer van de crisis zijn. Hier ontsluit zich een wijd arbeidsveld voor naastenliefde in nationalen zin, om de gevolgen te bestrijden van crisisleed, zoowel voor hen die midden in het leven staan, als voor de jongeren, die geen kans krijgen om aan den slag te komen. De landen, die in den wereldoorlog ge wikkeld waren, hebben voorzien in de noo den van de oorlogsslachtoffers. Is er niet aanleiding naar middelen te zoeken om het zelfde te doen voor de velen, die buiten de*1) scbuld slachtoffer zijn geworden van jkUldlge eeonomische omstandigheden? bcveiT^n1" dat de wil t0* opbouw, uitgaande wezig ts 6 Verdeeldheid, bij zeer velen aan- Ik zou dezen 11 gaan en Vooraah willen vraSen voor te werk in groot verh bij het te verrichten teneinde metterdaad 1 en nationalen zin' en voortvarendheid ^Ct hun bezieIing dat dit moet en kan' Wljs te leveren- Sedert het uitbreken Van den wereld oorlog is er veel op maatschappelijk e, staatkundig terrein ontwricht en zi1n ons door de omstandigheden, beperkingen vari onze vrijheid opgelegd, waardoor ons ge- duldxop menigerlei gebied op de proef iS gesteld, want, al verandert onophoudelijk het beeld van den toestand en daarmee ook dc aard van de offers, die van ons gevraagd worden, de onvrijheid is er niet minder om. Deze prikkelbaar makende en benauwende tiestand is oorzaak, dat goede eigenschap pen weieens in het gedrang komen, terwijl minder goede soms hun vrijen loop nemen. Het is overeenkomstig de beginselen der herbewapening om dergelijke verschijnselen van verwording niet met onverschilligheid voorbij te gaan, doch zich deze als gemeen schap en als volk aan te trekken, de handen uit de mouwen te steken, ten einde de ver groeiing uit te snijden. Alleen de overtuiging van een geheel volk van de noodzaak van den door Mij bedoelden opbouw, gevolgd door de een drachtige poging daartoe, kan verval en ineenstorting voorkomen en een beweging in opgaande lijn doen ontstaan. Ongetwijfeld zal geen van u de hooge innerlijke waarde en de diepe beteekenis ontgaan van zoodanige vrijwillige, en uit eigen overtuiging voortgekomen nationale daad van een vrij volk, dat in de grond slagen, waarop zijn staatsbestel rust, het hechte fundament vindt, waarop het zich kan verjongen en vernieuwen. Ik zoude in Mijn taak tekort schieten, waar Ik over de moreele en geestelijke herbewapening spreekt, die zoo nauw samen hangt met de geestesgesteldheid van den enkelen mensch, indien Ik niet een enkel woord zeide over de persoonlijke zijde dezer geestelijke krachtsinspanning] In den eersten oproep lezen Wij, dat Gods levende Geest elk volk en elk mensch tot zijn hoogste bestemming roept. Deze geest beantwoordt ook den angstkreet, dien de mensch in zijne geestelijke ellende en ver latenheid slaakt naar Gods nabijheid. Deze begeerte naar persoonlijk contact met God is wel nooit zoo sterk en zoo ver breid geweest als tegenwoordig, nu schier alles wegvalt waarop de merischheid eer tijds meende te kunnen staat maken, en onzekerheid en onvastheid ons overal tege moet treden. Die persoonlijke verhouding, zonder welke geen innerlijke vrede mogelijk is en die ver uitgaat boven de hoogste scheidsmuren, on verschillig van welken aard deze mogen zijn, kenmerkt zich bij uitstek door waar heidszin, oprechtheid en eerlijkheid. Ik zou dit met het volgende beeld willen verduidelijken. Wij weten, dat er geen spleet zoo klein is, of het zonlicht en de lucht, die wij inademen, dringen er door heen. Op gelijke wijze hanen Gods liefde en Gods geest zich een weg door de kieren van het bestaan van elkeen. Van elkeen, zonder uitzondering, onverschillig in welk werelddeel bil woont, of wat zijn overtuiging is, of welke taal hij spreekt. Staat ons allen deze ontzaglijke doch tevens zoo verblijdende en moedgevende waarheid helder voor oogen? Beseffen wij, dat zij het krachtigste cement is tusschen menschen onderling en volken onderling Op deze waarheid, berust nu de ge dachte der herbewapening en het „draagt elkanders lasten". Omdat velen Mij gevraagd hebben naar Mijn persoonlijk geloof en persoonlijke ervaring en Mij herinnerd werd aan de woorden „Christ avant tout die Ik eens neerschreef, voeg Ik ten besluite het na volgende nog hier aan toe. De ervaring, die aan die woorden ten grondslag ligt, is mijn leid-ster geweest om tot bovenstaand inzicht te komen. Ik hoop aan die woorden „Christus voor alles" tot aan Mijn laatsten ademtocht trouw tc blijven. Daartoe geve Hij Mij de kracht. Ik heb gezegd PRINSES BEATRIX p. T. T.-dïenst op 31 Januari a.s. De uitvoering van den P. T. T.-dienst op 31 Januari, den verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix, wordt als volgt gewijzigd: Postdienst. Het kantoor sluit om 12 uur. Tot dat uur worden alle onderdeden van den postdienst behandeld- He eerste briefpostbestelling wordt op den geworen tijd uitgevoerd. In de plaats vam'de twee bestellingen te 14 en 18 aur, wordt één bestelling uitgevoerd te circa 16 uur. Postpakketten worden besteld tot 12 uur De 'busrechthouders kunnen tot 21 uur hunne correspondentie in ontvangst nemen. De lichtig van de stadsbrievenbusstn heeft plats te 8.10, 13,20 en te 21 uur. Firma's die gewoonlijk groote hoeveel heden poststukken te verzenden hebben en deze aan loket 10 afgeven, worden verzócht deze niet in de bus te werpen, doch aan net loket I af te geven. Girostortingen met spoedbehandeling wor den aan het Centrale Girokantoor te 's-Gravenhage alleen geboekt, indien zij al daar vóór U uur dien dag aanwezig zijn Voor deze diensten is het kantoor geopend van 8 tot 21 uur als op werkdagen. De postagentschappen worden te 12 uur gesloten voor den Post, den Telegraaf- en den Telefoondienst. Uitkeeringen ingevolge de Ouderdomswet en de Ongevallenwet worden aldaar ook slechts tot 12 uur uitbetaald Poststation Kethei. Het Poststation je Kethel is voor den Post, dienst geopend van 8 tot 9 uur, voor den Te legraaf en Telefoondienst als op werkdagen van 8 tot 12,30 en van 13,30 tot 21 uur De tweede buitenbestelling aldaar vervalt, terwijl de 2e bestelling in het dorp plaats heeft te ruim 16 uur inplaats van te ruim 18 uur. Feestelijk herdacht door de Vrouwencongregatie. Gisterenavond heeft de Vrouwencongre gatie van de Singelkerk, inplaats van haar wekelijksche congregatie-avond, een feess - avond georganiseerd in Musis Sacrum, zulks in verband met het 12%-jarig priesterfeest van haar directeur, den zeereerw. pater A. Pfeil O.P. Bij de binnenkomst van den jubilaris, die vergezeld was van den pastoor en de paters van de Singel, werd een welkomstlied ge zongen. De zeereerw. heer pastoor L. A. Meyer O.P. heeft hierna allen hartelijk wel kom geheeten. Spr. memoreerde dat het initiatief tot dit avondje reeds genomen was door den vorigen directeur, pater Reiseh O.P. Nu kan dit toevallig samen vallen met dit koperen priesterfeest. Namens de Vrou- wencongrega-ie overhandigde spreker den jubilaris een cadeau onder couvert. Hierna werd begonnen met afwerking van het programma, wat bestond uit voordrach ten, zangnummers, dansen en een revue, waarin het wel en wee der congregatie werd behandeld. Ook bracht nog een dame, ver gezeld van een viertal bruidjes, hulde aan de H. Maagd Maria. Het programma was zoo uitvoerig, dat nog eenige nummers in ver band met het late uur niet uitgevoerd kon den worden. Alle nummers werdeh uitge voerd door leden van de Congregatie. Aan het slot van den avond heeft pater Pfeil dank gezegd aan allen die meege werkt hebben aan het slagen van den avond. £1 UJIIII III»! IlilllllllllllllllllllilllllHIIHIillllllllilli'l Programma 5, Zaterdag 28 Jan. Luxemburg 8,209,20 concert; Diversen 9,2010.35; Luxemburg 10.3511,35 con cert; 11,45—12 uur gram.; Keulen 1212,20 orkest; Brussel (Fransen) 12,2012,50 gram. 12,50—1.20 operette muziek; 1,30—1,50 ope rette muziek; 1,50—2,15 gram. Brussel (Ned.): 2,25—3,20 gram.; 3,20—4.05 cello- voordracht; 4.054,20 declamatie; 4,20 4.50 concert; 4,50 5,0o gram., Radio Paris. 5.055,20 cello-voordracht; Luxemburg: 5,206.20 concert; Diversen 61.20—61.35; Radio Paris 6.357.05 koorzang; Diversen 7.05—7,20; ifadio Paris 7,207.50 orkest; Brussel (Ned.) 7,50—8,10 nieuwsber. N.I.R.; 8,209.20 concert; 9,209.45 cabaretprogr.; Brussel (Ned.) of Diversen: 9.4510 uur; Brussel (Ned.) 10—10,20 cabaretprogr.; 10,2010.30 nieuwsber. N.I.R.; 10,3011,20 dansmuziek; 11,2012 uur gram. Voor de programma's 14 verwijzen wij ■naar onze rubriek „Uit den aether". Aangifte van 2326 Januari GEBOREN: Dirk, zoon van J. C. A. Poot en G. W. Kramer Freher, Nassaulaan 75 Marinus, zoon van M. van den Bos en P. van Wolferen, Wattstraat 56 Rosina M., dr. van J. H. Kreuger en A. Hendriks, Dam 37 Een als levenl. aangeg. kind van M. J. J. van der Meer en M. M. Fries, van Swinden- st,raat 54 ONDERTROUWD: M. Vos 20 jaar en J J. v. d. Vlies 20 jaar F. Th. A. Ingenkamp 29 jaar en E. van Javeren, 24 jaar H. C. Th. Sinke 23 jaar en J. H. Raadsen 18 j L. J. J. B. Kloover 26 jaar en G. Schelle- vis 29 jaar J. van den Tempel 30 jaar en P. Vethaak 29 jaar C. Vréeswijk 22 j. en J. A. Löke 20 jaar P. M. Offerman 25 j. en B. Pfaff 27 jaar J. J. L. H. Rous 40 j. en F. J. van Antwerpen 36 jaar. GEHUWD" G. A. Rost 27 jaar en J. L. Jegen 26 jaar M. A. v. d. Kooij 31 j. en C. Bergkotte 33 jaar P. Vreeswijk 25 jaar en M. F. Jaring 24 jaar. OVERLEDEN: M. Krommenhoek 68 jaar, echtg. van J. Keuzenkamp, Nassaulaan 75 G. A. Born 62 jaar, Halleystraat 9 A Kientz, 67 jaar, Dr. Noletstraat 1. R. K. S. V. Excelsior. Zondag spelen de Zwart-Witien thuis te gen Santpoort, Het is een van de clubs die riet te hoog, geklaseerd zijn. De Haarlem mers, die gewend zijn op zandgrond te spe len, voelen zich op natte velden geheel niet thuis. Een overwinning hebben zij aan de Damlaan nog nooit behaald. In Haarlem won Excelsior met 1—2. Het verdere programma luidt Donk 3 Excelsior 2 half 3. Excelsior 4 Kethel 1 12 uur. Excelsior 5 Pioniers 2 half 1. Leonidas A Excelsior A 12 uur. Celer A Excelsior A2 2 uur. Programma voor Zaterdag Excelsior 3 uur- Excelsior Cl Activitas C 3 uur. Activitas C2 Excelsior C2 3 uur. Hockey programma voor a.s. Zondag Dames Bully 1 Excelsior 1 12 uur. Dames Pioniers 1 Excelsior 2 2 uur. Heeren Excelsior 1 Bully 1 2 uur. Hermes D. V. S. Onze stadgenooten trekken naar Amster dam om den strijd aan té binden tegen Blauw-Wit. Hermes heeft het er de laatste weken wel erg bij laten zitten. Tegen de Stadiönbewoners zullen zij het ook verre van makkelijk krijgen. Zondag kunnen de Rood-Groenen weer een concurrent van zich afschudden en hun zegetocht naar het kampioenschap voort zetten. V. D. L. zal naar de Boschrand komen om met haar 5 punten achterstand on S.V.V., trachtten te maken wat er van te maken valt, en in dat laatste schuilt o.i. voor S.V.V. het grootste gevaar. V. D. L. zal natuurlijk alles geven, wat in haar is om de kleine kans, welke zij nog heeft, te behouden. Het 2e gaat naar Hermes D. V. S. 2, het 3e naar D.F.C. 2 en het 4e naar D. C. L. 2. 28 Jan.: Tivoli-Schouwburg, Als je maar 'n verleden hebt (Gezelschap Jan Musch), 8.15 uur (volw.). Doelen, Philh. orkest 3 uur. 29 Jan.: Tivoli-Schouwburg, Als je maar 'n verleden hebt (Gezelschap Jan Musch), 2 en 8,15 uur (volw.) Nut, piano-voor dracht Jaap Callenbach, half 3. 31 J a n.: Tivoli-Schouwburg, Een schoon avontuur (afscheidsvoorstelling Anna ba- blairolles)8,15 uur (v. volw.). Dagelijks: Groote Schouwburg, Feest (Bouwmeester-schouwspel), 8 uur, Zondags ook 2 uur (volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 2 Februari in: Studio: Sneeuwwitje, Luxor: Met gehei me opdracht (volw.); Lumière: De avontu ren van Marco Polo (v. volw.); Grand: Drie walsen (volw); Scala: De vrouw zon der hart (boven 18 jaar); Colosseum: Vou and me en Dubbel of quitte (boven 18 jaar); Prinses: Uitstel van executie en Slechts een vrouw (volw.); Corso: De ster vende zwaan (boven 18 j.); Capitol: Marie Antoinette (volw.); City: De onderzee-pa trouille (boven 18 jaar); Asta: Kom je ook bij de brandweer en Moderne veedieven (boven 18 jaar); Ooster: De bliksemflits en Artistenbloed (volw.); Harmonie: De zigeu nerbende en 100 mannen en een meisje (bo ven 18 j.)Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Museum Boymans: Kersttentoonstelling (tot 1 Fehr.) Gebr. Koch, Noordblaak 22: werken van mevr. Egginkvan Stolk (tot 31 Jan.) Unger Van Mens, Eendrachtsweg 27: wer ken van Lucie van Dam van Ysselt (tot 6 Febr.) Amateur-Fotografen Ver. „Rotter dam" (Leuvehaven 85), Bondstentoonstel ling „Nederland, fotografisch gezien" (tot 1 Febr.) Studio '32: werken van Frans Boers té Parijs (tot 19 Febr.) Rotterdom- sche Kunstkring: Het mooie oude boek (tot 1 Febr.). Schiedam. Passage Theater: Daar waar mijn Sarie woon en Verwaarloosde jeugd (volw.); Monopole: Moskousche nachten en De terug keer van Sophie Lang (volw.). Bij of krachtens wetten of verordeningen voor gescht even en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schie dam hebben bij hun besluit van 26 Januari 1939 vergunning verleend aan G. Rosman tot oprichting van een handelsdrukkerij in het pand Lange Haven 123. SCHIEDAM. 27 Januari 1939. Burgemeester en Wethouders van Schie dam hebben bij hun besluit van 26 Januari 1939 de beslissing op het verzoek van B. van Seters om een definitieve vergunning tot op richting van een meubelfabriek in het pand Oude Sluis 3, verdaagd, aangezien het des betreffend onderzoek nog niet is geëindigd. SCHIEDAM, 27 Januari 1939. A.s. Zondag speelt Martinit op Sportpark Boshoek te Schiedam tegen Olympia. Het is zeer zeker de zaak wil Martinit haar kans behouden zij deze wedstrijd moet winnen, anderzijds staat Olympia nog niet geheel safe. Prins Hans Georg, zoon van Prinses Hermine, vertoeft momenteel te Doorn in verband met den HOstcn verjaardag van ex-keizer Wilhelm. In gezelschap van zijn moeder maakte de prins gisteren een wandeling door het dorp. De gisteren gespeelde wedstrijd Maas S.Z.C., voor de competitie van den Haag- schen Zwembond, werd door S.Z.C. met 3-1 gewonnen. SCHIEDAM, 26 Jan. Vertrokken: Finsch s.s. Elle, ledig naar Rotterdam. Zie vervolg Stadsnieuws pag. 2 van het Eerste Blad. A

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 1