schiebroek. MAANDAG 6 FEBRUARI 1939 Kon. Nederlandsche Bond van Oud-Onderofficieren. Burgemeester mr. P. J. Oud als beschermheer geïnstalleerd. 3e BRIDGE-DRIVE VOOR „HUIZE PADUA". GEM. VRIJ-ENTREPOT. DE VROUW BIJ LODE ZIELENS. BURGERLIJKE STAND. Afscheid van den heer WS. van de Wetering. DE SCHAKEL. Alles voor zus. HET ONDERLING CREDIET. HET NEDERLANDSCH PIANO-DUO. NIEUW ORKEST IN HECK'S POPULARIS. ROTTERD. GRAAN STUDIECLUB. PRIJSVRAAG KRALINGSCHE VROUWENKOOR. eerste rotterdamsche schada- CLUB. HOOGER ONDERWIJS. HOCKEY-LEONIDAS' JUBILÉ. Feestvergadering in „Atlantic Huis". NED. R.K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. GEM. ARBEIDSBEURS GEMEENTERAAD. WEIL HERMANOS CIE. IN LIQ- HILLEGERSBERG. GEVONDEN VOORWERPEN. VLAARDINGEN. LOOp DER BEVOLKING. 70?0P z?eJe°eC®m,ber 1938 telde s^h1Tebr°ek GEVONDEN VOORWERPEN. IJSSELMONDE. SCHOONHOVEN. Da Koninklijke Nederlandsche Eond van C..a-Oa&e.oiiiCi.ei£ii heelt Zaterdagavond n- de Nutszaal een feestelijke bijeen.iomsi ge organiseerd bij gelegenheid van de installatie tot beschermheer van den heer mr. P. J. Oud burgemeester van Rotterdam en tevens ter herdenking van het 50-jarig bestaan van de afdeeling Rotterdam van den bond en de viering van den eersten verjaardag van Prin ses Beatrix. Te even, acht uur werden de burgemeester en mevrouw Oud onder orgelspel de feeste lijk met vlaggen versierde zaal binnengeleid. De voorzitter van de afdeeling de heer Pjj. Jeelof Sr. sprak een begroetingswoord. Hij heette hartelijk welkom den heer en me vrouw Óud; de heeren mr. W. A. C. van Dam, res.-luit.-kolonel Grenadiers, Commandant Landstormkorps Rotterdam, H. G. J. De Monchy, voorzitter Landstormcommissie Rot terdam, den eere-voorzitter majoor E. T. C. T. Motké, garnizoenscommandant, den comman dant van de afdeeling mariniers F. Lugt en de vertegenwoordigers van het Mobilisatie- kruis, de commissie Landstorm en de afdee- lingen Den Haag en Dordrecht. Het eere-lid kolonel b.d. W. v. d. Vlerk was door familie omstandigheden verhinderd. Spreker herdacht het overlijden van den beschermheer wijlen burgemeester mr. P. Droogleever Fortuyn en sprak de verwach ting uit, dat Gods rijksten zegen zal rusten op het Prinselijk Gezin, mede in verband met de blijde tijding, welke ons dezer dagen is geworden. De eere-voorzitter majoor E. T. C. T. Motké verkreeg hierna het woord en wees er op, dat de leden van den Kon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren steeds op waardige wijze de verjaardagen van het Vorstelijk Huis vieren. Zoo is men ook nu weer bijeen gekomen om den jaardag te vieren van Prinses Beatrix. Nadat door alle aanwezigen het "Wilhelmus was gezongen, zeide spr. dat het hem als eere-voorzitter een voorrecht was burgemees ter mr. Oud hartelijk welkom te heeten. Met groote waardeering heeft het bestuur het be sluit van den burgemeester om het bescherm heerschap te aanvaarden, vernomen. Het be stuur is mr. Oud daarvoor zeer erkentelijk. De Bond verdient dezen steun van den bur gemeester, want de leden zijn steeds geweest de steunpunten van de weermacht. Zij hebben de kameraadschap niet vergeten, maar deze overgebracht in de burgermaatschappij. Na het doel van den bond nog eens te hebben onderstreept o.m. waar nood heerscht, deze te helpen lenigen, sprak spr. den wensch uit, dat de verschillende Bonden van oud onderofficieren- zich nog eens zouden samen smelten tot één grooten bond. Hij wenschte tenslotte den burgemeester geluk met het aanvaarden van het beschermheerschap en speldde onder applaus der aanwezigen het insigne op de borst vaii mr. Oud. Burgemeester mr. Oud zeide gaarne te hebben voldaan aan het verzoek van het be stuur om de plaats in te nemen van zijn diep betreurden voorganger, door het bescherm heerschap tè aanvaarden. Spr; hoopte de voet sporen van zijn voorganger ook in verhouding tot den Bond vah oud-onderofficieren met vrucht té zullen volgen. De 'burgemeester eindigde, met de verzekering uit te spreken, dat hij gaarne al datgene zal doen wat in zijn vermogen is om den Bond te steunen. Hierna werd het bondslied gezongen en gaf de voorzitter een kort overzicht van het 50- jarig bestaan van de afdeeling. De avond werd verder opgeluisterd met muziek en tooneelspel, terwijl een gezellig samenzijn het feestprogramma besloot. Teneinde eenigszins te voorzien in den grooten financieelen nood, waarin bovenge noemde instelling verkeert, is besloten een 3e bridge-drive te houden, mede op aandrang van vele deelnemers aan de beide vorige wedstrijden, die een zeer geanimeerd verloop hadden. Deze „drive" zal gehouden worden op Dins dag 14 Februari a.s. des avonds te 8 uur in de groote zaal van het gebouw van den Ka tholieken Kring, Korte Hoogstraat 16, en zal wederom staan onder leiding van den heer H. L. van Riel. .Teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen deel te nemen, is het inschrijfgeld dit maal bepaald op slechts 0.75 per persoon. Wil men meer geven, dan is men hierin vol- 1 ?n vrij. a. kan zich opgeven per girobiljet waar- en minstens 1.50 voor zich en de part- overmaakt op giro 314718 ten name van „Huize Padua" of op giro 234450 ten name van H. L. van Riel, Rotterdam. Op Donderdagavond, 9 Februari 1939, te 8 uurj zal in de Erasmuszaal der Rotterdam- schè Gemeentebibliotheek, Nieuwe Markt 1, de vijfde letterkundige lezing plaats hebben. De heer Lode Zielens zal, als tweede in de reeks voordrachten door Antwerpsche let terkundigen, spreken over: „De vrouw als kind, meisje en moeder in mijne werken". Aangiften van 3 Februari 1939. BEV9ALLENM. Michalide3 geb. Amts d. E. C. Smid geb. v. d. Lee z. P. Monnee geb. de Jong z. J. Schiller Spel geb. Buroggraaff d. W. M. Strörmann geb. Schröter z. A. P. Tenthof v. Norden geb. de Kort z. M. W. M. Lottman geb. Tabink d. H. Aa de Bruijne geb. Mulder d. G. H. v. d. Heeden geb. Post z. P. Wehrmeijer geb. Munne z. P C. Verhoogh geb. Kloppers z. M. C. C. v. d. Waarsenburg geb. v. "Wetten z. J. D. Hoeijmans geb. v. Es Z - M. Schalkwijk geb. Rooseboom z. C, v. Ginneken geb. Hordijk d. K. P. S. v. d. Wind geb. Hetftink d. M. v. SU-gman geb. Koole d. J. W. Roder geb. Scholtens d. E. v. Eijsden geb. Rysdyk z. M. rlelner geb. Pons d. S. J. Confurius geb. Haartsen d. C. J. Üpringvloed geb. Wijngaard z. C. G. Kraak feb. v. d. Linden z. M. de ia Rie geb. Spitee I. v, d. Linden geb. Kru'jskamp z. D. J. Berkhout geb. Roeland z. J. Meulenbroek geb. Aafjes d. K. v. Hemert gob. Henter z. A. M. v. Toorn geb. Jungrsiager d. OVERLEDENP. v. d. Graaf m. van C. Punt 81 J. C. M. A. Breve vr. van R. H. L. F. Frericks 65 j. H. den Hond m. van M. Dek. ker 41 j. H. Roodhorst vr. van S. C. de Jong 62 j. M. H. Boon m. van A. J. Verberk 43 j. D. Rolaff vr. van G. W. v. Kleef 66 j. J. Mouthaan m. van J. C. Laging 82 j. C. Stolk vr. v. J. v. d. Maat 36 J. D. Burggraaf m. v. G. Spek 72 j. W. P. Oosthoek wedr. v. J. Brouwer 90 j. E. C. Schurmann ongeh. m. 72 j. J. M. Schwartz wede. v. L. de Vroedt 70 j. W. M. F. Meijer vr. van J. F. de Caluwe 73 j. I. v. d. Knaap m. v. C. Bernhard 49 j. rW. W. Best wedr. v. K. Versteile 72 J. P. Visser m. van C. Doolaard 75 j. Voorts als levenloos aangegeven: M. de Smit geb. Stolk d. Vandaag heeft de heer W. S. v. d. Wete ring in net Oost Inuiscn Huis aan ue Honmpjes aiscnem genomen ais secvemris- a&mnnsiraieur van net Vrij-Entrepót van de gemeente Rotterdam. In 1903 op 26-jarigen leeftijd kwam hij er in dienst en in 1918 volgde hij den heer J. Roosing als administra teur op. Hedenmorgen te half elf vond het officieel afscheid plaats van directeuren, oud-direc teuren, het personeel en verdere ambtelijke kringen. Nadat de heer Van de Wetering, vergezeld van zijn familieleden was binnengeleid, werd hij allereerst namens de directeuren toege sproken door den voorzitter der directie, den heer mr. W. Suermondt Wzh., die wees op zijn verdienstelijk werk bij het Entrepot en hem als aandenken een zilveren sigarendoos met inscriptie overhandigde. Vervolgens spraken de heer E. Meijer, hoofdcommies en chef van de administratie, namens het personeel een tafelbiljart aan biedend; de magazijnmeester J. van der Burg namens het exploitatie-personeel; de kras- pakhuisknecht J. Engelbrecht namens het pakhuispersoneel onder aanbieding van een ets, waarna de heer v. d. Wetering een har telijk woord van dank heeft gesproken. Hij zeide zeer getroffen te zijn door de woorden van den heer Suermondt en dankte de directie voor de adviezen, welke hij im mer heeft mogen ontvangen. Spr. memoreer de ook de plichtsbetrachting van het perso neel. Zich in het bijzonder richtende tot de directeuren, zeide spr. dat hij had begrepen, dat de directie zich eenigen tijd geleden zeer gegriefd had gevoeld. Intusschen, zoo vervolgde spr. heb ik zeer gewaardeerd, dat de heeren directeuren op hun besluit om ont slag te nemen zijn teruggekomen. Spr. had groote waardeering voor het initiatief dat de directeur der directe belastingen had ge nomen, in verband met deze ontslag-aan vrage en was dankbaar voor het overleg, dat heeft plaats gehad tusschen den voorzitter van de Kamer van Koophandel en wethouder de Zeeuw. Van de oud-directeuren woonden het af scheid bij de heeren A. van Hoboken, A. H. J. Canters, L. M. A. Hoffmann en C. P. van Voorst. Mevr. van de Wetering ontving zoowel van de zijde van het kantoor- als het pak huispersoneel bloemen. Hedenmiddag van half drie tot half vier was er voor den handel en andere belang stellenden gelegenheid om van den heer v. d. Wetering afscheid te nemen. Blijkens de diverse cadeaux en talrijke bloemstukken bestond er voor dit afscheid groote belang stelling. Hoewel de heer v. d. Wetering thans als administrateur is afgetreden, zal hij toch nog eenigen tijd in functie blijven als advi seur om zijn opvolger in te werken. Het gezellige amusementsstuk, waarmee Jean de Létraz, een nieuwen „lauwer" toe voegde aan zijn reputatie van helaas niet altijd zonder vooroehoud te waardeeren klucnlspei-fabrikant beleefde in Amsterdam zijn prémière o.ider den titel „Als je de kans maar krijgt". Dat het in de Maasstad Zaterdagavond plot seling kwam opgedoken onder 't fasemee- rende motto „Aires voor zus", behoeft niet direct te doen denken aan zwendel- praktij ken bij de Schakelaars; ofschoon het, zoo niet te vergoelijken, dan toch wel te verkla ren zou zijn, wanneer ze onder den indruk van deze aanstekelijke Fransche comédie, op dit stuk niet brandschoon, zich lieten ver leiden tot een manoeuvre, die in elk geval de aantrekkingskracht van deze zwendel- affaire op de planken moet hebben ver hoogd. Wat er van zij, liefhebbers van het genre en die zijn er blijkens de ervaring vele kunnen hun hart in Tivoli, waar de Scha kel hedenavond nog toeft, ophalen aan de wonderlijke geschiedenis en niet minder aan de vlotte vertolking ervan. Daarvoor treden in het krijt: Constant van Kerkhoven, Anton Ruys en Pierre Mij in; en dat zegt genoeg. Dat Tilly Lus, een onzer begaafdste actrice" zonder twijfel, ook in dit kluchtspel-milieu weer van den nood een deugd maakt, stellen we met een tikje wre vel vast. En de goede Marie van Wester hoven geeft na haar langdurige afwezige heid wegens ziekte, althans gelukkig weer acte de présence. Onder de overige executanten verdient de slager, waarmee Folkert Kramer verraste, extra vermelding. Er was Zaterdag vrij veel belangstelling en er werd hartelijk gelachen en gul geap plaudisseerd. Voor Marie van Westerhoven, de zwijgzame, werden bij de pauze mooie bloemen opgedragen. L. H. De directie van Heck's Popularis aan de Korte Hoogstraat en Passage, weet wei va riatie te brengen wat de orkesten betreft en tot haar genoegen constateert zij, dat 't vaste publiek dit op prijs weet te stellen. Voor de maand Februari is het ensemble Hélène Bachmannova geëngageerd, een spe cifiek Nederlandsch orkest. Alleen de diri- gente zelf, die behalve de viool ook ver schillende andere instrumenten bespeelt, is een Tsjechische van geboorte, maar haar opleiding heeft ze in ons land ontvangen, zoodat zij door haar langdurig verblijf al hier niet alleen de Nederlandsche mentali teit volkomen aanvoelt, maar ook weet wat zij op muzikaal amusementsgebied moet brengen om bij den Hollander in den geest te vallen. Het ensemble biedt voor elck wat wils, op uitstekende wijze, en het publiek toont dit weer hoogelijk te waardeeren. Aan het ensemble is ook verbonden een zeer ge wild duo, Billy en John, dat de moderne song wonderwel verstaat en dan ook menig toegiftje moet geven. Johan Bieselaar en Marguerite Wouters gaven een voortreffelijk matinee. Het Nederlandsch piano-duo Johan Biese laar en Marguérite Wouters gaf voor de leden van den Rotterdamschen Kunstkring eri Mu- ziekkring Zondagmiddag een concert in de Nutszaal. Sinds het debuut, eenige jaren geleden, hebFen we dit duo in de Rotterdamsche uit voeringen met belangstelling gevolgd. Telkens weer hebben we kurtnen vaststellen, dat een nieuwe stap werd gezet naar vervolmaking en hooger artistiek niveau. Zoo langzamer hand heeft dit pianistenpaar zich een plaats weten te bemachtigen onder de piano-duo's van erkende reputatie. Zondagmiddag hebben ze weer uitstekend gemusiceerd met spel en voordracht, die het stempel droegen van distinctie en fijnen smaak. In dit samenspel is een krachtige homoge- niteit, een uiterst verzorgde speltechniek, een soepele toepassing van dynamische en rhyth- miscbe schakeering en frazeering en een wel overwogen aanpassing van klankkleur en toontimbre,- zoedat zoo goed als g°>en ver schil meer is te merken tusschen heider speelaard en aanslag. Alleen zou men eén énkelen keer nog wat meer klaarheid "en duidelijkheid van stemvoering wenschen en dan wel in krachtige, snelle deelen met veel passagewerk. Dit is echter een weinig voor komend verschijnsel en de gemaakte op merking geldt zeker niet voor de weergave van de groote en grootsche fuga, waarmede Reger zijn „Variationen-und Fuga über een Thema von Beethoven" besluit. Hier was de stemmengang duidelijk waar te nemen en te volgen, zoodat deze fuga sprekend werd in gezet, opgebouwd en uitgewerkt tot een machtigen climax en een imponeerend siert. Trouwens, deze Regervariaties kregen een expresieve vertolking met gezond en levend sentiment, zoowel in de hevig-bewogen, als in de lyrische en meer bezonken deelen. Daardoor wisten beide solisten met dit om vangrijke opus, zoo rijk aan contrasten en met onafgebroken spanning, de aandacht voortdurend vast te houden. In dit samenspel openbaart zieh ook een Dividend 4 pet. (v.j. 4%.) Naar wij vernemen zal aan de op 27 Februari a.s. te houden algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Het Onderling Crediet, gevestigd te Rotterdam, voorgesteld worden over 1933 een dividend van 4 (v. j. 4%) pet. uit te keeren. innerlijk aanvoelen, een hoog ontwikkelde muzikale intuïtie en een begrijpen van in houd en karakter. Met Reger was ook „Lindaraja" van De bussy een der beste vertolkingen van den middag. Ze trok zeer bijzonder de aandacht door mooi coloriet, stemming en sfeer. De keuze der drie noviteiten, welke op het program voorkwamen: „Bourrée" van Bern Reichel, Sonatine op. 122 in a van Jul. Weis- mann en Sonate van Marg. RösgenCham pion, konden we maar matig, liever heele- maal niet, bewonderen. Geen dezer drie wer ken trof door kracht van geestelijken inhoud en rijkdom van inspiratie. De sonatine van Weismann is, behalve in sommige fragmen ten, waaraan een aardige melodie wat uiter lijke bekoring geeft, weinig beteekenende, vrijwel inhoudlooze, vlakke muziek, welke niet in staat is te boeien. De sonate van Rös genChampion heeft wel zoo af en toe spre kende en pittige accenten, maar, behalve in het „Mystique", waarin wèl wat wordt ge zegd en een warme stemming leeft, is dit werk een opeenvolging van noten, en klan ken met weinig gedachten en ziel. Het spelen ervan eischt wel groote virtuositeit en slag vaardigheid, waaraan ruimschoots werd vol daan. Als we dan nog ten slotte zeggen, dat de „Bourrée" van Reichel een „lief salon stukje" is, dan zal men begrijpen, dat we deze noviteiten niet erg konden apprecieeren. Over gebrek aan waardeering had het duo niet te klagen. De pianiste kreeg bloemen. Het echtpaar gaf een paar toegiften, o.a. een gedeelte uit een jeugdsonate van Mozairt smaak- en stijlvol door Bieselaar bewerkt. Oud-minister Deckers komt spreken. Oud-minister mr. dr. L. N. Deckers zal op Vrijdag 10 Februari a.s. voor de leden van de Rotterdamsche Graanstudieclub eene lezing houden over „Onze West". Op de prijsvraag eenige maanden geleden door het Kralingsche Vrouwenkoor uitge schreven ter gelegenheid van zijn 20-jarig bestaan, zijn 17 partituren van Nederlandsche componisten binnengekomen. De jury, be staande uit de heeren Sem Dresden, Hendrik Andriessen, Henk Badings en Otto Glastra van Loon, heeft besloten gebruik te maken van haar recht om een of meer prijzen niet toe te kénnen en bekroonde „A song of joys", ingezonden onder motto „Parthenia" met den tweeden prijs. Na opening door het bestuur van het Kralingsche Vrouwenkoor van de onder dit motto bijgevoegde enveloppe bleek, dat de prijswinnaar is de heer Ary Verhaar te Den Haag. De stand na de 12e ronde van het voor-tornooi om het kampioenschap van Rotterdam luidt: Gesp. Gew. Verl. Pnt. 1- J- Korpel 12 9 3 9 2 J. M. Zwagemaker 12 8 4 8 3- J. Uitbeyerse 12 8 4 8 4. J. Boogerd 12 7 5 7 5. J. Monnee 12 7 5 7 6. Chr. Roodbeen 11 6 5 6 7. J. W. v. d. Linde 12 1 11 1 8. J. Hageman 12 1 11 1 Te Leiden slaagde voor het candidaats- examen rechten, de heer H. M. v. Huet te Rotterdam. In het kader der festiviteiten, georgani seerd ter gelegenheid van de viering van het eerste lustrum der R.H.V. „Leonidas" had Zaterdagmiddag in „Atlantic Huis" aan hei Westplein een officieele feestvergadering plaats, welke, behalve door het voltallig be stuur, door een groot aantal leden werd bij gewoond. Nadat hij de vergadering met den chris- telijken groet had geopend, heette de voor zitter der jubileerende vereeniging, de heer G. J. M. Horbach, de aanwezigen hartelijk welkom en deed hij mededeeling, dat de geestelijke adviseur, rector H. J. van Hus sen, tengevolge van een lichte ongesteldheid niet in staat was, de vergadering bij te wo nen. Niettemin deed rector van Hussen be stuur en leden schriftelijk zijn welgemeende gelukwenschen toekomen. Op voorstel van den voorzitter werd na mens bestuur en leden den rector het vol gende telegram gezonden: „In vergadering bijeen, wenschen wij u een spoedig herstel". Vervolgens las de secretaris, de heer A. J. L. Klaphaak, verschillende ingekomen blijken van gelukwensch voor. Hierna hield voorzitter Horbach een lus trum-rede. Vijf jaren in het leven van een vereeniging, aldus ving spr., aan, zijn geen al te lange tijd en men zou niet geheel ten onrechte kunnen opmerken, dat een eerste lustrum geen aanleiding mag zijn tot een zoo grootsch opgezet feest, als thans wordt ge vierd. Ofschoon een periode van vijf jaar op zich zelf een korte spanne tijds is, meende het bestuur, dat het in dit geval volkomen verantwoord was, een feest te vieren in de stemming, waarin dit thans geschiedt. Wanneer wij nagaan wat in de afgeloopen periode is gepresteerd, is er reden te over, om dit lustrum blij en opgewekt te herden ken, is er reden om trotsch te zijn. Omdat alles, wat tot stand kwam, ge schiedde door groepen van personen, was het gevaar voor een plotselinge inzinking der activiteit veel minder. Wanneer immers iemand een functie moet neerleggen, dan komt er een ander in zijn plaats en bij een goede verdeeling der diverse taken zal het algemeene peil der vereeniging gehandhaafd blijven en zullen de prestaties niet verminde ren, ook al worden door de afzonderlijke per sonen wellicht fouten gemaakt. Op die wijze was de vereeniging tot mooie prestaties in staat. Als een der voornaamste oorzaken van het succes der vijf afgeloopen jaren noemde spr. ook de onderlinge samenwerking tus schen de bestuurderen. Nadat spr. in chronologische volgorde de voornaamste feiten uit de afgeloopen vijf jaren had gememoreerd, besprak hij de vraag, in hoeverre het uitkomen als katholieke ver eeniging in neutrale bonden gerechtvaar digd is. De practijk heeftten dezen aangetoond, dat een katholieke1 vereeniging, zonder ook maar in het minst te marchandeeren met haar godsdienstige en zedelijke principes, in een neutralen bond volslagen op haar plaats is. Als zijn persoonlijke meening zette de heer Horbach nog uiteen, dat het karakter van een katholieke vereeniging op elk gebied impliceert, dat zij met alle andere organi saties mee wil en zelfs mee moet werken op elk terrein en bij elke gelegenheid, indien althans haar godsdienstige en zedelijke grondslagen niet in wezen worden aange tast. Hier geldt, wat naar spr.'s meening ook op elk ander gebied geboden is, dat katho lieken zich moeten aanpassen altijd en over al, waar samenwerking mogelijk is met an dere organisaties. Voor wat de hockey-sport betreft, is het gebleken, dat na drie jaren practijk noch godsdienstige motieven noch zedelijke waar debepalingen werden aangetast door te spe len in neutrale bonden. Na de kwestie der verhouding tot de R. K. S. V. „Leonidas" te hebben besproken en eenige „werkers" uit de afgeloopen periode in het zonnetje te hebben gezet, bracht spr. eenige wenschen tot uitdrukking in verband met de toekomst, op de eerste plaats ten aanzien van de terreinen en het inrichten van een eigen clubhuis. Wat de komende vijf jaar zeker niet op de laatste plaats moeten brengen is de promotie der elftallen naar hoogere klassen. Spr. eindigde zijn rede met een beroep op aller medewerking. Namens de ouders voerde hierna de heer Jos. Margry het woord. Hij huldigde het be stuur van hockey-Leonidas en sprak zijn dank uit voor het vele, dat in de afgeloopen Jaren voor de jongelui was gedaan. In het woord sportiviteit beluistert spr. nog an dere klanken, zooals ridderlijkheid, eerlijk heid, fierheid en trouw aan het gegeven woord. Middels de sport zijn het die deug den, die de dames en heeren bij Leonidas hebben beoefend. Om de dankbaarheid der ouders daadwer kelijk tot uiting te brengen, aldus ging de heer Margry voort, werd een comité van drie gevormd, bestaande uit de heeren dr. B- Knüppen, Jos Margry en G. J. M. Schoen- maeckers. Aan den oproep van dit comité werd door vele ouders gehoor gegeven, zoo dat de heer Margry thans in staat was, als bijzondere waardeering voor zijn bemoeiin gen, het bestuur een cadeau onder couvert te kunnen aanbieden. Spr. hoopte, dat hockey-Leonidas zal blijven voortgaan die sportiviteit bij de jeugd aan te kweeken en tot ontwikkeling te brengen, waarvan hij zoo juist had gewaagd. In verband met de afwezigheid van rector van Hussen werd diens gelukwensch vertolkt door een der bestuursleden. De geestelijke adviseur trok een parallel tusschen de op voeding van het individu, welke in de eer ste zes jaren voor het grootste deel tot stand komt en de ontwikkeling van een vereeni ging' Ook daar zijn de eerste jaren de belang rijkste en ais eenmaal de basis is gelegd, dan is de mogelijkheid tot verderen uitbouw tevens gegeven. Met voldoening heeft rector van Hussen de afgeloopen jaren kunnen constateeren, da^ in Hockey-Leonidas geen plaats is voor het dat de streven naar overdreven prestaties, öa godsdienstige belangen uitnemend wore en behartigd en dat er een ouderlijke saam- hoorigheid bestaat, welke niet over gaa in excessen. Nadat hij welverdiende hulde had gebracht aan den tegenwoordigen „kapi em van de jubileerende vereeniging, wenschte rector van Hussen bestuur en leden succes in de komende jaren. In een geestig speechje wekte de heer Har ry Verdeynen vervolgens op tot het hand haven en, zoo noodig, het stimuleerpn van den clubgeest als een der voornaamste mid delen om de vereeniging groot te maken. Dat de heer Verdeynen in groote mate den club geest bezit, bleek wel uit het feit, dat hij speciaal ter bijwoning der officieele feest vergadering van Apeldoorn naar Rotterdam was gekomen. De rij van sprekers werd besloten met woorden van gelukwensch van den heer J. o TTxr r®r^'.^en eersten voorzitter van de u-J "^eon^as"' wel wat al te be scheiden was door te verklaren, dat na zijn aftreden eerst de moeilijkheden waren ge komen, welke verklaring praeses Horbach zeer ridderlijk tot haar ware proporties terugbracht. Nadat de vergadering met den christelijken groet was besloten, bleven bestuur en leden nog geruimen tijd gezellig bijeen. Op Woensdag 8 Februari a.s. zal de zeer- eerw. heer Henri de Greeve voor de afdee ling HillegersbergSchiebroek van den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen komen spreken over „Gezin en Maatschappij." Gevraagde werkkrachten Afd. voor mannen. Fabrieks-, loop. en fietsjongens, leerling en aank. halfwas kap pers, sleepbootmatrozen m. paspoort, jon gens voor de Rijnvaart, loodgietersjongen, glas in loodzettersleerling, behangers-stof feerdersjongen, meubelmakersjongen, meu belstoffeerdersjongen, eenige Waterb. Opzich ters dipl. M. T. S Hotel, Café- en Restau rantbedrijf: Chefs de Rang en Commis de Rang, Chefs de Partie en Aides de Cuisine, zaalchef, Café-Restaurant kellner, 2e Bar- kellner, buffetbediende-barman, bekw. buf fetchef, spoeljongen, zeer bekw. Chef-kok, Chef-kok voor kleine Brigad, aank. ban ketbakker (korstwerker)banketbakkers leerlingen, leerling kellner, Commis d'Eta- ge, buffetbediende, Chasseurs voor seizoen- betr. bekwaam Rótiseur en Aide Garde- Manger. Voor West-Indië: Koperslager- pijpfitters (bekwaam) en bekw. ketelma ker. Voor Bergschenhoek: halfwas meubel stoffeerder sen meubelstoffeerdersjongen. Voor Hillegersberg: halfwas kleermaker. Voor IJsselmonde: loodgietersjongen en meu- belbeitser. Afd. voorvrouwen: Voor psychiatrische in richting: leerling-verpleegsters minstens 19 jaar met diploma M, U. L. O. of 4 j. huish. school, Industrieschool, Vakschool voor Meis jes of in het bezit van een daarmede ge lijkgesteld diploma. Winkelmeisjes-leerlingen dipl. M. U. L. O. of Vak. of Huishoudschool, winkeljuffrouwen b. m_ manufacturen, stof fen, confectie, levensmiddelen, schoenen enz. Café-, Restaurant- en Hotelpersoneel: werkmeisjes, buffet- en bedienjuffrouwen. Huishoudpersoneel: keukenwerkmeisjes, 2e meisjes, meisjes alleen, dagmeisjes. Voor Weeshuis> een leidster voor de meisjes b. m. naaien. Kieedlngindustrie: Naaisters en machinestiksters bedrijfskleegding, japon- snijdsters en naaisters, mantelnaaisters, pompnaaisters japonnen, tricotnaaisters en leerlingen, hoedengarneersters, apprêtenu- ses, hoedenmodisten, behangersnaaisters en aankomende, zakkeninzetsters, voeringnaai- sters, mouwenstiksters, broekenstiksters, ta- feloprijgsters, handnaaisters, bontwerkers en leerlingen, chemisch strijkster en confectie- strijkster voor heeren- en kinderconfectie. Kappersvak: kapsters, wasch. en inkrul- meisjes, pedicuursters. Fabriekspersoneel: Hoofdjuffrouwen, fabrieks-, pak- en loop. meisjes, zakkenstopsters, erwtenverleesters, lompen, en darmensorteersters. Voor Was- scherij: strijksters en meisjes voor allerlei werkzaamheden. Te Hilversum voor hotel: kamer- en werfkmeisjes. Te Vlissingen: buf fetjuffrouw. Voor Den Haag en Schevenin- gen: werkmeisjes- (hotels en pensions) Te Hilversum: een vrouwelijke chef voor cos- tuumatelier. Te Delft: een kapster. Voor groot winkelbedrijf hier, ter stede: een hoofdjuffrouw voor de cantine. De leden van den gemeenteraad zijn op geroepen tot het houden van een vergadering op Donderdag 9 Februari a.s. des middags té twee uur. Op de agenda staan o.m-: De benoeming van een heelmeester en de benoeming van een adjunct-directrice bij het Zuider-Ziekenhuis. Het voorstel betreffende nadere regeling van de door hoofdarbeiders in werkverschaf fing uit te voeren werkzaamheden. Het voorstel tot verhuring aan de N.V. Petroleum Handel Maatschappij van een ter rein aan de Westzijde van den mond van de nieuw te graven Tweede Petroleumhaven. Liquidateuren van de Weil Hermanos Cie. in liq. N.V., zijn voornemens om op 3 April a.s. over te gaan tot een tweede uitkeering bij voorbaat. Op het bureau van politie aan den Straat weg 136 zijn in de afgeloopen week de navolgende gevonden voorwerpen gedepo neerd een kinderhandschoen, twee sleutels aan een touwtje, een rijwielbelastingmerk, en een huissleutel. Bij vinders een ring met 4 sleutels, P. Renes, Freericksstraat 3 een zeil van een autokap, B. Bijl, Jul. van Stolberglaan 16 een auto- of motorband, Rijkers, Pr. Fred. Hendrikstraat 60b een bruine heerenporte- monnaie, A. v. d. Werf, L- Rottekade 141 een paar zwart glacé dameshandschoenen B. Hazelzet, Kleiweg 43 een boodschappen-! tasch, A. Haze, W. va"r ,gaersbergstraat 57een damesarmbandhorloge, A. panne- koek, Potgieterstraat 9Ö, Schiebroek een hooge bruine dameslaars, Offerman, Pr. Mau- ritsstraat 24a een vulpenhouder, A Hou- weling, Berglaan 46. Voorts is een muiskleurige angorakat aan- geloopen, Balsemijnstraat |gbanSorakat aan" A., zoon van C. van Breugel en H. Baren- drecht. ONDERTROUWD: J. A. Broere 26 j. te IJsselmonde en S. H. Dorsman 22 j„ te Ba- rendrecht; J. Mout 28 j te IJsselmonde en M. P. E. Pieterman 2j. te Rotterdam. GEHUWD: B. van der Voo 28 j. te Eindho ven en S. M. van der Jagt 22 j. te IJssel- bonde; B. van Gameren 26 j. te Rotterdam en C Gluver 22 j. te IJsselmonde. OVERLEDEN: R. Tamminga 6 m., doch ter van J. Tamminga en A. Jansen. vestivd Gedurende de maand Januari 86 n 6n Z'C^ k*er 38 Per3onen; eg. werden t Pers°nen wegens vertrek afgeschreven. De ,narne door geboorte bedroeg 11. Er over een 3 personen. Uiteindelijk blijft dus een vermindering van 40, zoodat Schiebroek per 31 Januari 1939 7010 zielen telde. In de afgeloopen week zijn gevonden: een kinderhandschoen en een doublé damespols- borloge. Inlichtingen daaromtrent zijn te be komen aan het politiebureau Ringdijk. BURGERLIJKE STAND. BEVALLENC. A. M. Dorst—Zanen z. LUCHTBESCHERMING. Op 17 Februari om 8 uur zal de Burge meester dezer gemeente in de zaal van café Claus aan de Dorpsstraat een lezing houden over de luchtbescherming. Hij zal spreken over „wat doet de luchtbescherming en wat doet de Overheid". BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Pieter, zoon van P. van Rijs wijk en HM. Kooiman; Johanna, dochter van N. de Vink en M. H H. Hart; Hendri* GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 13 Februari a-s_ zal het echtpaar P. BootBos, wonende Kortedijk 8, zijn gouden huwelijksfeest herdenken. DEKENS VOOR BEHOEFTIGE GEZINNEN. Het Hoofdbestuur van het Leger des Heils heeft van een van H- M. de Koningin ont vangen Koninklijke gift een groote partij dekens angekocht, ter verdeeling onder de armen, zonder onderscheid van godsdienst of politieke richting. In samenwerking met de plaatselijke afdeeling van het Leger des Heils heeft de Armenraad een lijst samen gesteld van een aantal gezinnen, dat voor dekens in aanmerking zou komen. Het re sultaat is, dat er voor Vlaardingen en Vlaard Ambacht een aantal van 62 dekens beschikbaar was Dit aantal is zoo billijk mogelijk onder diverse Instellingen van Weldadigheid ver deeld, welke op hun beurt weer zorg dra gen, dat aan elke deken een juiste bestem ming wordt gegeven. GEMEENTERAAD VL. AMBACHT. De Raad der gemeente Vlaardinger-Am- bacht is in openbare vergadering bijeenge roepen tegen Donderdag 9 Februari a.s., des avonds te half acht. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel van B. en W. tot het definitief in erfpacht uitgeven van pl.m. 1155 c.a. grond van complex II van het grondbedrijf aan den Wilhelminasingel, voor den bouw van 4 pan den, aan J. Rietveld, alhier; voorstel tot het verkoopen van den erf- pachtsgrond van verschillende perceelen; voorstel tot het benoemen van leden en plaatsvervangende leden der stembureaux voor de verkiezingen. AANBESTEDING. Hef bestuur van de vereeniging tot verbe tering der Volkshuisvesting „Patrimonium's Woningen" alhier, zal op Woensdag 15 Febr. a.s., des avonds te 7 uur, in het kantoor der vereen., 2e van Leyden Gaelstraat 57, onder te Vlaardingen gevestigde patroons trachten aan te besteden het verbouwen van 22 woningen in de Trompstraat. BELANGRIJKE VERGADERING. Op Donderdag 9 Februari a.s., des avonds half negeri zal de afd. Schoonhoven der R.K. Staatspartij een uiterst belangrijke leden vergadering in het R.K. Verenigingsgebouw houden het bestuur hoopt, dat alle leden hierbij tegenwoordig zullen zijn omdat juist nu, met de gemeenteraadsverkiezingen in het zicht aller medewerking noodig zal zijn om tot een goed eindresultaat te geraken en de IcRtViolieken cle hun toekomende plaatsen Tri' de nieuwe gemeenteraad te doen innemen en hun belangen daarin kunnen verdedigen en behartigen. Naast een verslag van de gehouden verga dering van den Statenkieskring Gouda, een bespreking van de agenda der kamercen trale en de verkiezing van twee bestuurs leden vermeldt de convocatie nog vaststel ling regelen verkiezing leden van den Ge meenteraad en een uiteenzetting van Weth. Deerenberg omtrent de gevolgde politiek van den raad in de bijna afgeloopen zittingspe riode. Naar aanleiding dezer uiteenzetting zal er ruimschoots gelegenheid worden ge geven om vragen te stellen. Laat ieder lid dus dien avond komen UITVOERING EMOG. De RK- Tooneelclub „Emog", onderafd. der St. Jozef vereeniging, had werkelijk niet te veel beweerd door op het programma van Zondagavond te vermelden „groote pret", want groote pret heeft er geheerscht van het begin tot het einde. De vermelding van „een komiek doodbiddersdrama" leek eerst wat tegenstrijdig, immers, komiek en doodbidders passen niet erg bij elkaar, doch na het stuk met zijn fantastischen inhoud gezien te heb- is deze aanduiding beter te begrijpen en als gegeven voor een avond van verzet voldeed het zeer goed. Den geheelen avond door heeft een gulle lach geklaterd door de tooneelzaal om de zotte misverstanden, die dit stuk grooten- deels droegen en zeer vermakelijke tooneel- tjes opleverden. Door alle medewerkenden, dames "zoowel als heeren is wederom goed spel gegeven. De br'öe aansprekers, de Lijmer en Jan Kraai pasten uitstekend in hun rol even als de vrouw van Kraai, die inderdaad een kraai bleek te zijn. Hein de slagersknecht en zijn kordate doch zeer nieuwsgierige Liesje waren in het eerste bedrijf, goed op dreef. De kennismaking met Bartels en zijn vrouw en het onbedaarlijk snuivende en niets begrij pende Elsje in het tweede en vierde bedrijf gaf voldoening. Elsje, als debutante, ontpopte zich als een goed speelster, waar Emog nog plezier van kan hebben. Ook de kleinere rol len waren goed verzorgd. Al met al heeft Emog zijn bezoekers een prettigen avond bezorgd. Grime en tooneelaankleeding waren mede goed. Kapelaan Dekleermaker sprak aan het slot een kort dankwoord waarna Jan Kraai (Joh. Lensen) nog in de bloemetjes werd gezet in verband met zijn 12%-jubileum als speler van Emog. ,tA 'A.'! „Heb ik de scheiding goed in het midda» gekamf*"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2