LUCHTAANVALLEN ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. DONDERDAG 27 APRIL 1939 AUTO DOOR STOOMTRAM GEGREPEN. ORKEST VAN WERKLOOZE MUSICI, HET SCHOOI.VOETBALTORNOOl CENTRAAL COMITÉ VOOR JEUGDIGE 1939 VAN DEN R.V.R. 'WERKLOOZEN. Bestuurder bleef ongedeerd. De prijsuitreiking. de best uitgeruste brandweer niet m staat is alle branden tegelijk te blusschen en daarom de ge- heeie bevolking moet trachten in eigen huis zelf ieder begm van brand te blusschen AANRIJDING. ROTTERDAMSCHE HUISHOUD SCHOOL. JUBILÉ. STOOMVAART-MIJ. WIJKLIJN. Dividend 5 (v.j. 7) pet. WENKEN VOOR LUCHTBESCHERMING SERIEWEDSTRIJDEN TRANSVALIA BONDSELFTAL—FEIJENOORD 2. JUBILÉ G. A. SPLIETHOFF. MUSEUM VOOR LAND- EN VOLKENKUNDE. HILLEGERSBERG BRANDWEER. Tot onderbrandmeester aan slangenwagen no. 9 is benoemd de heer M. van der Linden, Nieuwe Haven 13. PAST OP UW FIETS. VOORBURG, HUT ZIEKENHUIS ST. ANTONIUS HOVE. Uitbreidingsplannen en voorloopige maatregelen. BURGERLIJKE STAND IJSSELMONDE SCHOOLGELDEN. Hedenmorgen om half elf is op den Groene Hilledijk de personenauto bestuurd door den adjudant-onderofficier van het Ned.-Indi- sche Leger, den 48-jarigen L. van R-, tijde lijk verblijf houdende aan den Weimansweg, gegrepen door de stoomtram welke reed in de richting van Numansdorp en waarop ma chinist was de 50-jarige C. de Regt uit Nu mansdorp. De auto werd 25 meter meege sleurd en tegen een hekwerk geslingerd. De wagen werd totaal vernield en moest worden weggesleept. Wonder boven wonder kwam de bestuurder er zonder letsel af. Dure brillen. Twee brillenverkoopers, die zich opticien noemden, de 39-jarige G- B. gedetineerd en de 46-jarige C. A. G. zouden zich in Januari schuldig hebben gemaakt aan oplicnting, door, met allerlei praatjes, waaruit de be trokkene zou hebben kunnen afleiden, dat er groote kans bestond, dat zij blind zou wor den aan een schippersvrouw vier brillen te verkoopen tot een totaal bedrag van 121.50. Op 28 Januari was G. aan boord gekomen van het Rijnschip Watteau en hij had aan den schipper J. A. Wisse gevraagd, of deze geen bril noodig had. Wisse had daarop ge antwoord, dat het met zijn oogen nog heel best was, maar dat zijn vrouw misschien wel een bril kon gebruiken. G. had toen verder aandacht besteed aan de vrouw en enkele klachten van haar aangehoord over de bril, die zij thans gebruikte. G. had toen gezegd, dat het noodig zou zijn de oogen van de vrouw te onderzoeken, waartoe hij echter niet bevoegd was, doch dat hij des middags zou terugkomen met den chef-arts van den geneeskundigen dienst. Inderdaad was G. dien middag teruggekomen in gezelschap van B- dien hij als chef voorstelde. B. had toen met behulp van een montuur, waarin hij tel kens andere glazen kon plaatsen, onderzocht welke brilglazen voor de vrouw geschikt wa ren. Hij had daarbij een heele verhandeling gehouden, die voor deze eenvoudige men- schen een bewijs moest zijn van zijn bijzon dere deskundigheid, waarbij hij niet verzuim de eenige Latijnsche woorden te gebruiken, zoodat ze er tenslotte van overtuigd waren geweest, dat zij nu eindelijk eens behandeld werden door den bekwaamste, dien zij zich wenschen konden. B. had daarbij niet verzuimd te vertellen, dat de vrouw blind zou worden, indien zij niet voortdurend de bril zou dragen, die hij haar verstrekte. Het bleek voorts, dat zij 'n aparte bril voor het lezen noodig had en omdat ze geen oogenblik zonder bril mocht zijn, raadde hij aan van elk ook een reserve bril te nemen, om gedekt te zijn, voor het geval tijdens de reis een bril zou breken. Diep onder den indruk van het bijzondere voorrecht, dat dezen deskundige op hun weg gebracht had, besloten de schipper en zijn vrouw, gevolg te geven aan den raad en vier brillen te koopen, waarvoor 135 verschul digd was, van welk bedrag voor contante be taling een korting van 10 pet. werd gegeven. De verdachten gaven toe, dat zij inderdaad vier brillen aan de vrouw van schipper Wisse hadden verkocht, doch zij beweerden, dat hun handelingen geheel normaal waren ge weest. Wat G. betreft, deze had niet anders gedaan, dan de relatie aan B. doorgegeven. Van wat deze met de vrouw van Wisse heeft besproken, weet hij niets en hij kan daarvoor ook geen verantwoordelijkheid aanvaarden. B, zegt, dat hij als een gewonen koopman heeft gehandeld. De bedongen prijs is ook niet zoo hoog als men bedenkt, dat verdachte gedurende 10 jaar alle risico voor breken en noodzakelijke verandering van glazen voor zijn rekening nam- Dr. H. J. Flieringa, die zijn oordeel gegeven heeft over de uitlatingen, die B. tegenover de schippersvrouw zou hebben gedaan, heeft gezegd, dat deze van ieder medisch be grip gespeend waren en als dwaasheid kun nen worden gekwalificeerd. Wat de geleverde brillen betreft, meende dr. Flieringa, dat deze met een bedrag van 6 meer dan vol doende betaald zouden zijn geweest. Het O.M. waargenomen door mr. E. D. H. Schutter, was van oordeel, dat men hier te doen heeft met een zeer ergerlijk staaltje van oplichting. De door B. gebruikte woorden zijn eigenlijk overbodig voor het bewijs van de oplichting, omdat dit feit reeds ligt in den afzettersprijs, die B- voor vier eenvoudige brilletjes heeft laten betalen. Het heeft het O.M. verbaasd, dat het Haagsche hof ver dachte G. uit de preventieve hechtenis ontslagen heeft. Hier zijn zeker termen aan wezig om herhaling te vreezen en ook te genover B. die zich in het Huis van Be waring bevindt, is het billijk, dat hij weer wordt ingesloten. Het O.M. eischte tegen leder der verdachten 1 jaar gevangenis straf met last tot onmiddellijke gevangen neming van G. Mr. K. W. Zieleman, die verdachte B. verdedigde wees op de aarzelingen in de verklaringen van den schipper en zijn vrouw omtrent de woorden, die verdachte gebezigd zou hebben. Dat hij de valsche hoedanigheid van oogarts zou hebben aan genomen, is in het geheel niet gebleken en voor de rest waren zijn woorden niet an ders dan een koopmanspraatje- De geleverde brillen zijn wat de glazen betreft, juist de geschikte voor de vrouw. Het O.M. zoekt de oplichting alleen in den exhorbitant hoogen prijs, maar pleiter wijst op den service, die verdachte gedurende tien jaren aanbood. Pleiter concludeerde tot vrijspraak en vroeg de onmiddellijke invrijheidsstelling van ver dachte. Mr. R. v. d. Wall Bake concludeerde even eens tot vrijspraak en vroeg subs, oplegging vèn een clemente straf. Na raadkamer heeft de rechtbank het ver zoek van het O. M. zoowel als dat van mr. Zieleman afgewezen. Uitspraak 9 Mei- In de zaal van Ons Huis aan de Gouveme- straat heeft gisteravond de prijsuitreiking plaats gehad aan de winnende elftallen van het sohoolvoetbalomooi 1939, georganiseerd door den Rotterdamschen Voetbalbond. Onder de aanwezigen waren o.m. de heei van Burik, vertegenwoordiger van den wet houder van onderwijs, de heeren Kwist en Koning, resp. inspecteur van het L.O. en in specteur voor de lichamelijke opvoeding, de heer Lamey, bestuurslid van den K. N. V. B., de heer Bonman, lid van de sohoolvoet- balcommissie van den K. N. V. B. Zij allen werden in het openingswoord van den heer A. H. W. Weekenstroo, voorzitter van den R. V. B„ speciaal welkom geheeten. De heer Weekenstroo heeft vervolgens, iets uit de geschiedenis va., het schoolvoetba) verteld. In 1932, toen de R. V. B. zich voor het eerst met de organisatie belastte, namen ongeveer veertig elftallen deel. In 1939 is dit aantal gestegen tot 120, Hierna werden drie deelen van de Olym pische film vertoond. Met een hartelijke toespraak heeft de heer Weekenstroo vervolgbns aan de winnende elftallen de prijzen uitgereikt, waarvoor de heer G. van Doorn namens de scholieren heeft dank gezegd. Nadat nog twee deelen van de Olympische film wdren gedraaid heeft de heer Weeken stroo den avond met enkele woorden geslo ten. Gisteravond is de 70-jarige voetganger P. Pols, wonende Heer Daniëlstraat, op de Maashaven aangereden door den 16-jarigen wielrijder J. K-, wonende Frans Bekker- straat. De man bekwam een hersenschudding en is overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. In haar gebouw aan de Graaf Florisstraat houdt de Rotterdamsche Huishoudschool tot en met Zaterdag a.s. een tentoonstelling van werk van de leerlingen. Een groot aantal lo kalen zijn voor expositieruimte gereser veerd. Men vindt hier geslaagde resultaten van het onderwijs in koken, wasschen, naaien, verschillende soorten handenarbeid, enz. Een keuken is ingericht als „kokaria", waar men na bezichtiging van de verschil lende lokalen een van de lekkere hapjes kan genieten, welke de leerlingen zelf heb ben bereid. Maar ook andere lokalen zijn op karak teristieke wijze in iets anders omgetooverd. Zoo is er een speciale feestzaal voor kin deren ingericht, welke zeer aantrekkelijk is. Een ander zaaltje laat zien, wat er van de kinderverzorgster wordt verlangd o.a- in voedingsleer, huishoudkunde, handwerken, gezondheidsleer, enz. Indië is evenmin vergeten. Dat vindt men in een volgend apartement, waar den bezoe ker een inzicht wordt gegeven in tal van Indische producten. Het instructieve ge deelte vindt men weer elders. Daar wordt aanschouwelijk voorgesteld welke stoffen rijk zijn aan vitaminen en hoe men het best samengestelde schotels kan bereiden. Wer kelijk keurig is ook de bruiloftstafel, welke men gedekt ziet staan. Practisch zijn de diverse prijsberekeningen. Voorts is er nog een afdeeling dames-, heeren- en kinderkleeding te bewonderen, d.w.z. er wordt inzicht gegeven in de wijze van reiniging. Een op Engelsche wijze gedekte tafel is evenmin vergeten. Voorts zagen we fraaie resultaten van handenarbeid, van zorg voor huishoudelijke voorwerpen en werkstukken als peignoirs, jurken, ondergoederen enz. Ten slotte kan men ook nog een pottenbakster aan het werk zien. De tentoonstelling geeft inderdaad een duidelijk beeld van al hetgeen op de Rot terdamsche Huishoudschool wordt onder wezen- Heden herdacht de heer A. Bos, werkzaam als voorman van de afdeeling flesschenspoe- lerij in de R. M. I.-fabriek aan den Persoons- dam 18, den dagi waarop hij vóór 25 jaar bij den N. V. De Rotterdamsche Melkinrich ting in dienst trad. Vanmorgen werd hij per auto van zijn woning afgehaald en op het hoofdkantoor toe gesproken en werd hem een cadeau onder cou vert werd overhandigd. Ook namens het per soneel werd hem een fraai geschenk aange boden. Vanavond wordt hem een serenade ge bracht aan zijn woonhuis, Goudsche Straat 59 b aantreden 7% uur, afdeeling Noord plein. Aan het verslag over het boekjaar 1938 der N.V. Stoomvaart Mij. Wijklijn ontleenen wij het volgende: Zooals te verwachten was, en uit de hierbij gevoegde balans en winst- en verliesrekening blijkt, is het resultaat over 1938 niet zoo gun stig geweest, als dat over het daaraan vooraf gaande boekjaar. Met slechts enkele kleinere onderbrekingen waren alle schepen gedurende het geheele jaar in de vaart, en behalve in de transatlantische reizen vonden zij emplooi in de vaart tusschen Europeesche havens. Het houtseizoen van de Oostzee en de Witte Zee bracht echter niets dan teleurstelling. De vraag naar scheepsruimte voor houtladingen was uiterst gering, en de con currentie onder de reeders bijgevolg zoo groot, dat het niet mogelijk bleek de voor die vaarten vastgestelde minimum vrachten te handhaven. De samenwerking van de reeders inzake mini mum vrachten voor het houtvervoer heeft dan ook opgehouden te bestaan. Wat het graanvervoer van de La Plata rivier betreft, vertoonde de samenwerking der daarbij befenghebbende reeders, als gevolg van de ook in die vaart heerschende slechte toestanden, ern stige teekenen van inzinking. Na overleg van de Benas en ónze commissaris sen kwamen wij in Augustus 1938 tot overeen stemming met de Werf Smit Czn. voor den bouw van een stoomschip van 5500 tons. Het schip, „Noordwijk" geheeten, zal ons in den herfst van dit jaar geleverd worden. De plannen tot verdere vernieuwing van een gedeelte onzer vloot behouden onze volle aan dacht. Onze oudere schepen verkeeren inmiddels in zeer goeden staat, en zij zijn tot op sloopwaar- de afgeschreven. De in 1938 totaal besomde vracht bedroeg 1.591.835, het batig saldo der reisrekeningen 247.022 (636.817). Omtrent de vooruitzichten voor ons bedrijf laat zich onder de tegenwoordige, ook op poli tiële gebied gespannen verhouding, niets voor spellen. Op de balans per 1 Januari 1939 komen voor als activa: stoomschepen 875.000 (1.000.000); schip in aanbouw 131.260 kas en kassier 411.817 (598.862); deposito bij de Benas 535.572 deposito u/g 50.000 (535.573); debiteuren 99.472 (30.000)aandeel in reservekas en re servefonds van zee-risico 16.149 (16.040); deeln. in andere ondern. 375.000 (onv.); effecten, aan- deelen Benas 400 (onv.); vooruitbet. assuran tiepremie 11.068 (8.801); averij rekening 6.122 (1.796); loopende reizen en voorraden 56.958 (59.730); en als p a s s i v a aandeelenkapitaal 1.625.000 (onv.)reparatie en ketelfonds 100.000 (onv.) reserve voor diverse doeleinden 150.000 (onv.); reserve belangen personeel 25.000 (onv.); hy pothecaire leening 535.572 (onv.); crediteuren 39.837 onafgehaald dividend 1937 420 dividend 1938 5 pCt. C7). 81.250 (113.750); tan tièmes 7.911 (52.148); saldo onverd. winst f 3.827 (23.591). De winst en verliesrekening staat debet voor: onkosten 29.689 (22.706); registratiekosten in verband met de laatste kapitaalsuitbreiding 9.375 survey s.s. Beverwijk 16.794 kosten van opliggen 5.573 saldo winst 217.989 (189.489) te verdeelen als volgtaf schrijving op de vloot f 125.000 (165.481); 5 pCt. dividend (7 pCt.) 81.250 (113.750); tantièmes 7.911 (52.148); saldo onverd. winst 3.827 (28.591); en credit voor: saldo A. P. 23.591; batig saldo der reisrekeningen 247.022 (636.817); in terest 1.307 (v.j. debet 14.141); winst op deel neming in andere ondernemingen 7.500 (30 000). Heden is een aanvang gemaakt met de verspreiding onder de bevolking van een boekje, bevattende wenken op het gebied van de luchtbescherming. In deze verspreiding hebben de plaatse lijke afdeelingen van de Nederlandsche Ver- eeniging voor Luchtbescherming een zeer belangrijk aandeel gehad. Transvalia zal op haar terrein aan den Kromme Zandweg alhier seriewedstrijden houden en wel gedurende het tijdvak van 30 dezer tot 2 Juli a.s. Voor de eerste afdeeling hebben ingeschre ven: D. H. Z., Dindua, Feijenoord 2, D. C. L., F. S. V., Pretoria, C. V. V. 2, Coal, D. R. L en Transvalia; voor de tweede afdeeling; F. S. V., Pretoria 2, D. E. H., Coal 2, D. H Z. 2, Transvalia 2, D. C. L. 2, Overmaas 2, Bloemhaf, D. D. C. 2, Feijenoord 3; voor de derde afdeeling: Dindua 2, D. H. Z. 3, Hille. sluis, Transvalia 4, D. C. L. 4, S. D. V., Viod. Bloemhof 2, D. E. H. 2, Soag, R. D. M. 3, 3, Feijenoord 5, C. V. V. 6, Overmaas 4, D. R- L. 2, Smit, F. S. V., Pretoria 3, Transva lia 3. C. V. V. 4 en Dindua 3. Aan de veteranenafdeeling nemen deel; F. S. V. Pretoria, D. C. L., de Musschen, Transvalia en Feijenoord. Zondag a.s. zal op het Feijenoord-ter- rein Ingang Stadionweg (bij scheepswerf J. Smit) een wedstrijd worden gespeeld tus schen het Bondselftal en Feijenoord 2. De match vangt om kwart voor twaalf aan. De samenstelling van het bondselftal is als volgt;. Doel: H. de Jong, R. C. R.; achter: Kloot, H. W. D., en J. de Haan, D. Z. B.; midden: D. D. Zannis, Belvédère, N. J. Ruyterman, De Groen-Witten, en v. d. Hoek (aanv.), Hil- lesluis; voor: M. J. Koelega, H. O. V., J. Krij- nen, Crooswijk, C. L. v. Holten, Hillesluis, A. Hofman, H. O. V., Juc. Verwiel, S. V. D P. W. Veldreserves Buurveld (G. V. R.); A. Th. v. Dipto (D. E. H.); J. de Boer <D. Z. B.) G. M. v. d. Schelen (H O V) en J. v. Meurs (Roga). a.s. Maandag 1 Mei herdenkt de heer G. A. Spliethoff zijn 25-jarig jubileum als di recteur der N.V. „Walsum" Handels en Transport-Mij. te Rotterdam'. Ten kantore Willemskade 2 wordt des middags van 2%4 uur receptie gehouden. Het Museum voor Land- en Volkenkunde en Maritiem Museum „Prins Hendrik" zal Zaterdag a.s., voor het publiek gesloten zijn. De laatste dagen worden herhaaldelijk fietsen gestolen uit de omgeving van het Lunapark, dat is opgeslagen aan de Nenijto- terreinen. Men zij gewaarschuwd De gestadige uitbreiding van het aantal patiënten en de inrichting van een gynaeco- logische-obstretrische afdeeling onder lei ding van den pas-benoemden specialist dr. Bijloos, doet gebrek aan ruimte in het R. K. Ziekenhuis „St, Antoniushove" alhier steeds meer gevoelen. In verband hiermede heeft het bestuur beslag gelegd op het pand Oo3teinde 107, waar een aantal der leeken-verpleegsters, die thans in het ziekenhuis waren, zal wor den gehuisvest. .Meerdere maatregelen om aan het tekort aan ruimte tegemoet te komen zijn thans in voorbereiding, een en ander in afwachting van de verwezenlijking der uitbreidingsplan nen, teneinde aan de talrijke aanvragen om opneming uit Voorburg en omgeving te kun nen voldoen. jan jd. 20 j. P. J. van Dam jm. 25 J. en E. van der Velden jd. 24 J. I. Dasberg Jm. 36 J. en K. Sturm jd. 25 J. K. Gerritse Jm. 20 j. en M. P. Rook jd. 19 j. T. J. de Groot Jm 25 j en J. L. van der Velden jd. 20 J. G. H. Hilboesen jm. 28 J. en J. de Haan Jd. 30 J. P. C. Hllleman Jm. 25 J. en P. M. van Essen Jd. 21 j. J. van Holten Jm. 39 j. en G. Dekker jd. 40 J D van Hulst jm. 26 j. en T. van Oo(jen jm. 28 J. L. J. P. Knoops jm. 23 J. en M. M. Seesink jd 24 j. L. van der Kraan jm. 22 j. en J Pons jd. 21 j. P. Krijgsman jm. 25 j. en G. Kamp jd. 22 J. J. W. F. Lagens jm. 24 j. en A M. van Os Jd. 22 J J. W. Looman wedr. 57 J. en T M. Hersbach wede. 56 j. F. van Oudheusden jm. 21 j. en C. Vinke jd. 17 j. W. Overgatauw jm. 30 J. en E. M. C. Zulj- dam jd. 28 j. A. H. Raadsen jm. 38 j. en A. van Rjjn jd 33 j H. Rotmetjer jm. 23 j. en H. J. W. de Wit Jd. 24 J. T. Schilling jm 19 j. en E. Reijerman Jd. 22 j. J. j. storm jm 23 j. en J Vervaart jd. 23 j. C. J. Sturm jm. 32 j. en L. Dasberg Jd. 33 j. R. Tasma jm. 25 j. en F. W. C. Dammann Jd. 25 j. L. M Termijn wedr. 45 j. en P. Neuteboom wede. 36 j. J. van Tienhoven jm 26 J. en D. var. Blitterswwyk jd. 25 j. A. P. Weerhelm jm. 30 j. en C. W. H. Flortj jd. 25 j. W. van Wfjse jm. 22 j. en G. H. Harte Jd. 24 J. - M C Zervaas wedr. 59 j. en M. J. Stansen wede 55 j. C. Boel jm. 28 j. en M. J. E. Mandema jd. 25 j. D. van Boxel jm. 22 j. en E. G J Eising jd 24 j. F. Brinkman jm. 24 j. en G. van Leeuwen Jd. 24 j. A. van der Burg jm. 25 j. en M. Rjjerkerk Jd. 29 J. A. J. Charite jm. 20 j. en F. J. Slieker Jd 19 j. C. J. Costei jm 33 j. en W. F. Brouwer wede. 39 j. T. J vsan Doorn jm 28 J. en C. Ver A Jd. 19 J. H. W. F. Frlntrop jm. 27 j. en C. E. M. van Eyck jd. 27 j. J. F. Gerla Jm. 36 j. en M S Joppe jd 30 j K P. de Groot jm. 21 j. en C. M. Roos jd. 18 j. L. van Helmondt Jm. 28 J. en E. Voogt jd. 25 j. T. A. HeUdra Jm. 28 j. en H. Jacobs jd 25 J. J. Hisuman jm. 28 j en G. H. Hartman Jd. 27 j. A. de Jong jm. 26 j. en G. C. van der Wetering Jd. 25 J. J. de Jong jm. 23 J. en A. van Eijk Jd. 22 J. W. Hegel jm. 19 j. en J. J. van der Wielen jd 19 j. A. Klopstra jm. 23 j. en M. van den Aangiften van 25 April 1939. GEHUWD: F. G. Vaandrager jm. 32 j. en M. van 't Hoff jd. 22 j. Aangiften van 26 April 1939. BEVALLENA. M. T. Kleiweg geb. Thjjse- baard z. N. van der Hout geb. Stek d. C. M. P. de Wolff geb. van Du(jn z. J. Luteijn geb. Politiek z. A. Rosier geb Jansma z. H. van der Maden geb. Termaat d. W. J. M. Drescher geb, Lamers z. M. B. Bioch geb. Olthujjsen z. S. A. Hoger- werf geb. Wesdijk z. D. L. Uijtdebroek geb. Rinck z. A Hoekstra geba Buys d. A. Geerards geb. Huizeling z. S. C. van Djjke geb. Breda d. H. de Nootjer geb. de Vogel z. C. E. Mik geb. de Leeuw van Weenen z. 'J. C. J. van den Broek ten Hope z. A. de Roode geb. van Dort z. J. de Vroedt geb. Riethoff z. E. de Visser geb. Stok d. GEHUWD: F. Bremer jm. 28 j. en G. van der Groef jd. 18 j. H. P. Bruring jm. 27 j. en A. de Douwe Jd. 26 j. S. F. Hettinga jm. 24 j. en A. N. Beversluis jd. 24 j. L. Htlbe- rink Jm. 31 J. cn D. Koster jd. 24 J. P. Krui denier jm. 25 J. en M. J. Eerland jd. 22 j. P. Kruithof jm. 26 J. en R. Pool jd. 36 j. M. Lans jm. 27 j. en J. J. Benschop jd. 25 j. W. J. Lindhout jm. 26 j. en J. Willemse jd. 23 j. G. F. Meeldyk Jm. 29 j. en A. de Groot jd. 32 j. T. B. Oostendorp jm. 26 j. en C. Broekhuizen jd. 27 j. L. van Pelt jm. 30 j. en G. Bakkers Jd. 28 J. J. J. Sappelli jm. 22 j. en J. Cr. Maissan jd. 21 j. G. Snoeck jm. 27 J. «n A A. van der Vos jd. 21 j. A. Ver hoeff jm. 34 j. en J. Otterspeer jd. 23 j. A Aalderink Jm. 39 J. en C. van der Sloot Jd. 30 J. N. J. Addicks jm. 25 j. en T. Raap jd. 23 J. C. J. van Asch jm. 24 j. en J. M. Snoek jd 18 j P Bakker jm. 26 j. en W. de Klerk jd 21 J. P. J- van den Berghe Jm. 33 J. en A. M. de Koning Jd. 24 j. L. A. Bennlngshof jm 23 J. en C. Boomsluiter jd. 19 j. C. Boender jm. 22 j. en F. van Lobberegt jd. 22 j. A. Bovens gesch. m. 38 j. en A. Claris Jd. SO j. L. van Coeverden Jm. 24 J. en A. Klein- AangeKeven 'n het tijdvak van 21 tot en met 24 April Waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie te Rotterdam, iederen werkdag van 11 tot 16 uur en bovendien des Dinsdag en Vrijdags van 19 tot 21 uur. Aan het Centraal Bureau: Rijwielbelasting- merken, div. partemonnaies, portefeuille met diploma ten name Schaap, blauwe damestasch met inhoud, bruine zeildoeken tasch, blank me talen vulpotlood, zwart vulpotlood, zilveren broche met steentjes, armbandje met 2 A.V.R.O.- aanhangertjes, rozenkrans van blauwe kralen, diverse sleutels, diverse brillen, diverse hand schoenen, diverse ceintuurs, padvindersriemen, blauwe uniformpet O.R.E.L., bont schort, blauw gebreid damesvest, 3 paar wollen sokken en klu wen sajet, rose dameshemd, laag wit kinder schoentje, zwarte veldmuts met gele bies, bruine gebreide slobbroek, zwarte gymnastiekschoen, 2 militaire veldmutsen, tankdop, rol blauw koord, oud deurslot, ijzeren 5 K.G.-gewicht, brief met zijden leeswijzer met adres Breedveld Molenaar, zakmes, diverse rijwielen. Aan het bureau Sandelingplein: 1 heerenrij wiel, blauw gelakte autoped. Aan het bureau Bergsingel: 1 heerenrijwiel. Aan den post Marconiplein: 1 kist sinaasappe len en bus creoiine. Bij vinders: R.B.-merk, H. Koelega, Aelwijn Florlsstr. 27: R.B.-merk in étui, C. v. de Hucht, Hebronstr. la; R.B.-merk in étui, J. P. B. v. d. Heijdt, Vlietstr. 36; R.B.-merk (kost. op veer), H. Hazenberg, Riederstr. 28; br. portemonnaie met inh., J. de Bruin, le Barendrechtscheweg 386, Barendrecht; zw. kinderport. met inh., H. Termijn, Justus v. Effenstr. 207; br. damesport. De Schoolgeldverordening dezer gemeente zal aldus worden gewijzigd, dat indien meer kinderen uit hetzelfde gezin de school bezoe ken voor het tweede kind 75 en voor het derde 50% wordt betaald. Voor volgende kinderen is geen schoolgeld verschuldigd. TWEE AUTO'S BOTSTEN. Gisteravond werd de heer C. J. van Treu ren alhier op den Nieuwendijk ter hoogte van de nieuwe Gereformeerde Kerk aan gereden door een luxe-auto, bestuur door P. Aardsbergen uit Rotterdam. Beide auto's reden richting West-IJsselmonde. De heer Treuren werd over de wegafscheiding ge slingerd en kwam met zijn wagen onder aan den dijk terecht. Wonder boven wonder be kwam hij slechts enkele ontvellingen. Er was veel materieele schade.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2