DE VLOOTDAGEN TE ROTTERDAM. MAANDAG 1 MEI 1939 S RONDE VAN ROTTERDAM. FRITZ HIRSCH JUBILEERT. Chr. Smits wint in den sprint van Meester bij de nieuwelingen. Eine Friihlingsreise mit dir. INBRAAKJES. Eén buit van 500 gulden. Parade in de Rochussen- straat. RIJWIEL-DIEF IN ARREST GESTELD. DE JUWEELEN-DIEFSTAL TE KOPENHAGEN. Ongeveer de helft is hier ter stede opgespoord. ONDERWUS. JUBILEUM ARTS JHR. C. D. RÖEUL. HILLEGERSBERG. NOODLOTTIG ONGEVAL AAN DEN STRAATWEG. JUBILE A. H. VAN 'T HOOFT. R. K. S. V. ST. LODEWUK. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN ROTTERDAM. SERIEWEDSTRIJDEN G. V. R. SERIEWEDSTRIJDEN TRANSVALIA ROTTERDAMSCHE DAMBOND. AFSCHEID BIJ DEN SCHEEPSMETINGSDIENST. RENNERSCLUB ROTTERDAM. WIELRENNEN ALEXANDERBAAN RENNERSCLUB FEIJENOORD. De R.K. Kraamverzorging en liaar groote loterij! BERKEL EN RODENRIJS. CONCERT HEEMRAADSPLEIN. WIELERBAAN DE KREEK. ACHTHUIZEN. IJSSELMONDE. =3 Een boeiende strijd bij de amateurs en onafhankelijken met een ver rassend slot. Het bestuur van de R. V. „de Rotterdam- sche Leeuw", dat ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H, Prinses Juliana, in samenwerking met de Rotterd. Sportcommis- sie voor Nationale Feestdagen Zaterdagmid dag op een afgezet traject in het Blijdorp- kwartier ,de Ronde van Rotterdam" liet ver. rijden, kan zoowel wat het organisatorisch ais het sportieve gedeelte betreft, met het behaalde resultaat uiterst tevreden zijn. Het geheel klopte als een bus waarvoor een woord van hulde aan het adres van de hee- ren Bitter en Grootveld c.s. niet onthou den mag word'en. Hoofdinspecteur G. W. Valken heeft met een uitgebreide staf van helpers voor een uitstekende regeling zorg gedragen. Het traject dat vrijwel uitsluitend over echte Rotterdamsche „kinderkopjes" liep, eischte van de renners een groote physieke kracht. Een „ausdauer" die velen te mach tig werd, waardoor er in de beide ritten, resp. Nieuwelingen en Amateurs en Onafhankelij ken nog geen vijfde deel van het totaal aan tal deelnemers het einde zagen. Verwonde ring behoeft het evenwel niet te verwek ken, het traject was niet gemakkelijk voor de renners, teveel moest er in de bochten af geremd worden en telkens weer „aanzetten" om op snelheid te komen vermoeide hard en vooral de zwakkere broeders hadden de grootste mogelijke moeite „bij" te blijven. Zij, die de kracht ervoor misten, raakten ver achter, waardoor de peletons, ondanks de minder gunstige weersgesteldheid „in de hitte van den strijd" bij bosjes sneuvelden. De nieuwelingen. Ruim een 100-tal nieuwelingen uit alle deelen des lands waren naar Rotterdam ge togen en bonden den strijd aan voor hun 20 ronden-race, in totaal 50 K.M. De eerste ronden bleven de nieuwelingen vrij aardig bijeen, maar nauwelijks werd aan den kop gedemarreerd door de Ridder en van Allen of het groote peleton lag er verbrokkeld bij. P. Bernaards wenschte de kop niet te hou den, dwong echter den kleinen Hooft den aanval op en dat werd Bernaards en de Ridder, die beiden een goeden gooi naar de eerste vijf plaatsen deden, fataal. Plotseling schoot Chr. Smits naar voren, rukte zich 'n goede 20 meter los van het peleton gevolgd door Meester, die er keurig bijsprong en te zamen reden zij de laatste ronden. Smits liet het op de sprint aankomen wetend, dat Meester in den eindsprint hem geen kwaad kon doen. Zoo kwamen beiden op de finish afgestormd en Smits behoefde op de laatste 20 meter slechts wat harder op de pedalen te drukken om Meester met eenige lengten te kloppen. Het peleton, dat uit een groep van ongeveer 20 man bestond kwam op de finish aan en T. Vos uit den Bosch werd eerste van het peleton met zeer gering ver schil gevolgd door Hooft, Rotterdam en Spronk uit Utrecht. Amateurs en Onafhankelijken De allerbeste'amateurs en onafhankelijken verschenen om half vier aan den start voor de 100 K-M. race. De eerste tien ronden gebéurde er niet veel bijzonders. Er vormde zich een goed peleton van 25 renners met hier en daar verspreid liggende groepjes van drie of vier renners die successievelijk van het terrein van den strijd verdwenen. Voor er 20 ronden verreden waren, was het ren- nersveld al hard geslonken. Van de 76 ver trokken renners waren er al een 50-tal door pech en anderszins uit den strijd verdwenen De slag begint. J. de Jong uit Gouda had zich in de 21e ronde van de leiding verzekerd met een zes tal renners aan het wiel waaronder Bosma uit Opmeer en Jan Hofstede uit Gouda. Op 50 meter zat Jan Martens alleen met tenslotte op 10 meter een ploeg van 16 man met Gom- mans als hekkeslujter. Van Vliet nam het initiatief over, eerst voorzichtig trekkend en scheurend, nam een 20 meter op het peleton en de jacht was nu in vollen gang. Een ren ner die tót op dat moment niets anders ge daan had dan op een goede plaats in het hoofdpeleton te blijven hangen, zag zijn kans schoon en maakte zich uit den groep los, sprong op Van Vliet af, dat was Bosma uit Opmeer, hij voerde het tempo nog wat op en al heel spoedig hadden zij samen een 200 me ter op het hoofdpeleton genomen. Eenige ronden wijzigden dezen stand niet toen Bosma alleen door kwam. Het blee^ dat J. van Vliet, die tot nu toe zoo kranig gereden had, door kramp overvallen was en zich noodge dwongen af moest laten zakken tot in het hoofdpeleton. Nu profiteerde Bosma van de gelegenheid, om alleen en onbedreigd aan den kop te gaan, hij hield er een zeer regel matig en hard tempo in. Ondanks de uiterst felle jacht, die Hofstede c.s. ontketenden om den vluchteling terug te halen, slaagden zij er niet in. Het werd een prachtkoers voor Bosma, die geheel alleen tegen het achter' volgde peleton vocht, waardig, zonder maar een meter van zijn voorsprong te verliezen, het onderling verschil was en bleef 400 meter. In de achterhoede zaten nog Delno, W. van Vliet, Rotterdam en W. de Ruiter, met groo- ten achterstand, maar vastbesloten vol te houden en dezen zwaren koers uit te hijden, waarin zij prachtig slaagden. Intusschen was er in het jagende peleton een onderlingen strijd gaande om de bezet ting van de tweede plaats. Vier man kwamen op de finish aangestormd waarvan Jan Hof stede met een kwart wiel voorsprong wist te winnen met G. Saes uit Weert aan het wiel. De uitslagen. 1. Chr. Smits, Rotterdam; 2. H. G. Mees ter, R'dam; 3. T. Vos, den Bosch; 4. Hooft. R'dam; 5. A. M. Spronk, Utrecht; 6, L. J. Dietvorst, Amsterdam; 7. P. Bernaards, Feijenoord; 8. M. de Ridder, R'dam; 9. A. van Rangelrooi, den Haag. Amateurs en Onafhankelijken 100 K.M. 1. J. Bosma, Opmeer (N.H.); tijd 2 uur 58 min. 12 sec.; 2. J. Hofstede, Gouda; 3. G. Saes, Weert; 4, A. Lodewijks, Leiden; 5. L. Lagerwaard, R'dam; 6. J. Jansen, Eindhoven; 7.-J. Engel, Amsterdam; 8. C. Joossen, R'dam; 9. P. M. Gommans, Reuven; 10. M. C. Seg,aar, Leiden. Eigenlijk is deze operette van Frans Lehar 'n tamelijk oud beestje en dat camoufleert men niet met haar even over te doopen. Wat echter geenszins zeggen wil, dat deze zin gende leeuwerik (oorspronkelijk heet de idylle in het Hongaarsche dorpje Cinkota: „Wo die Lerche singtniet ook nu nog een goed figuur maakt op de operetteplan ken. Lang voor Fritz Hirsch naar Nederland kwam, trok ze bij de „Wiener Operette" de aandacht: deze schildering van het conflict tusschen stad en platteland, gekruist door een liefdeshistorie, die vooral in het eerste be drijf nog de echte opera-allures vertoont van het ouderwetsche operettegenre, al heeft blijkbaar de jubileerende leider van het en semble er wel een en ander aan gemoderni- seerd. In elk geval wordt het kleurig en fleurig tooneelbeeld, waartoe de wat afzakkende in trige met de vlotte maar geenszins overwel digende Lehar-muziek, alle aanleiding biedt, feestelijk opgediend en Fritz Hirsch, die zelf grootvader Pal kostelijk typeert grijpt de gelegenheid aan voor een aardige feest-ver- rassing in den vorm van een overzicht der voornaamste operettes tijdens zijn twaalf en half-jarig directorium voor het voetlicht ge bracht. Naast Paul Harden, voorzitter eener lach- club, doorloopend verliefd maar met weinig succes, en Walter Triebei als „weinselige" pusta-waard, naar den naam Kovacs Lajos luisterend, dienen Equinaldo Salghini (Pis- ta), Leo Reicher en vooral Egon Karter ge noemd, de laatste in de rol van Hans Carl von Bernau, lid der Weensche jeunesse dorée, de schilder-baron, die voor het ge bruikelijke roet-in-het-eten heeft te zorgen. Om hem en de beide lieftallige rivalen Jelly Staffel (als debutante een goeden in druk makend) en Gretl Tüchler (heel en al op haar plaats in de vrouwelijke hoofdrol) speelt zich het Hongaarsch-folkloristische geval in hoofdzaak af. Ook voor het dienst meisje van grootvader Pél, door Ruth Rho- den levendig gebeeld, een goede noot- Als steeds laat de aankleeding niets te wenschen. Het gebruikelijke succes bleef dan ook ditmaal wederom niet uit en in den Grooten Schouwburg ontbrak het als van ouds niet aan de typische Hirsch-stemming Voor de beide voornaamste vrouwelijke rol len waren mooie bloemen. Gistel-middag en gisteravond werd de jubilé-voorstelling herhaald. L. H. In den afgeloopen nacht is ingebroken in een pakhuis van den groentenhandel van B. en Co. aan de Ridderstraat. Van een brandkast werd het slot uitgeboord. Zeventig cënten bedroeg slechts de buit. Een andere brandkast werd» slechts aangeboord. Ingebroken is in de zaak van D. W. E aan den Hofdijk. Uit een kasregister werd een bedrag van 5 gulden ontvreemd. Op het kantoor waren de lessenaars doorzocht. Ver moedelijk zijn, de daders met behulp van val- sche sleutels binnengekomen. Met behu'p tan valsche sleutels heeft men zich tijdens afwezigheid toegang verschaft tot den kruidenierswinkel van J. L. aan den Schieweg Een geldkistje met 500 gulden werd gestolen. Van de daders geen spoor. Een interessant schouwspel. Het voornaamste deel van het programma van heden bestond in de parade in de Rochussenstraat, waar de weg tusschen de Claes de Vrieselaan en de Breitnerstraat ge heel was afgezet. Aan de Parkkade verzamelden zich om 11 uur de beschikbare marinetroepen. Ook hier werd het publiek, dat bij duizendtallen was samengestroomd, op een afstand gehouden om de opstelling rustig te doen geschieden. Vervolgens werd naar de Rochussenstraat gemarcheerd, de beschikbare tamboers en pijpers ook van de schepen voorop, ge volgd door het stafmuziekcorps der Konink lijke Marine, directeur L. H. F. Leistikow. Daarna kwam de bataljonscommandant, de luitenant-kolonel der mariniers F. Lugt, ge volgd door de eerste compagnie onder be vel van den kapitein der mariniers P. J. van Gijn, vier secties van de Marinierska zerne te Rotterdam, de tweede compagnie onder bevel van den kapitein der mariniers J. M. C. v. d. Berge, eveneens vier secties van de Marinierskazerne te Rotterdam, de derde compagnie, onder bevel van den lui tenant ter zee der le klasse van de „Tromp", drie secties van Hr. Ms. „Tromp" en 2 sec ties adelborsten van Hr. Ms. „Tromp" en Sumatra" en de vierde compagnie onder' bevel van luitenant ter Zee der le klasse van de „Sumatra", vier secties van dien oor logsbodem. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek werd gemarcheerd langs Veerhaven W. Z„ Westplein, van Vollen- hovenstraat, Scheepstimmermanslaan, West Zeedijk, Schiedamsche singel, Coolslngel, Kruiskade, Westersingel naar de Rochussen straat. Hier verdrongen zich reeds duizenden langs de afzetting om het schouwspel gade te slaan. Het was echter duidelijk, gezien de ruimte, dat de parade hier minder grootsch kon zijn, dan zij gewoonlijk is, wanneer zij op het schuttersveld wordt gehouden Niettemin bleef het schouwspel, dat voor de meesten iets ongewoons was, interessant. Op het terrein waren o.m. aanwezig mr. P J Oud. burgemeester van Rotterdam, mr. dr. F. L. J. van Haaren, burgemeester van Schiedam, de senaat van het Rotterdamsch Studentencorps, majoor Meijer, waarnemend garnizoenscommandant, de kap. ter zee P. H. Brouwer, commandant van de „Sumatra", de hoofdcommissaris, mr. L. Einthoven, en voorts de heeren S. Rooy, administrateur ten stadhuize H. Ringers, namens het R'damsch Comité ter behartiging van nationale be langen, H. van Beuningen en H. G. J. de Monchy. Eerst geschiedde de inspectie door den commandant van Hr. Ms. „Tromp", tevens commandant van het aanwezige smaldeel, den kapitein ter zee L. A. A, M. Doorman, voor wien na afloop werd gedefileerd. Omstreeks half één was het schouwspel ten einde. slag worden genomen, welke van den in braak afkomstig waren. Deze gevonden sie raden vertegenwoordigden een bedrag van circa tien duizend gulden. Ongeveer de helft van het in Kopenhagen ontvreemde is hier ter stede opgespoord en het vermoeden is gerechtvaardigd, dat vrij wel alles wat in het bezit van P. is geweest, in beslag is genomen. Het onderzoek, dat ook buiten Rotterdam en in samenwerking met de politie in het buitenland plaats vond, is van langdurigen aard geweest. P. die zegt de sieraden van een onbekende te hebben gekocht is in het Huis van Bewa ring ingesloten- In den nacht van 18 op 19 December van het vorig jaar werd té Kopenhagen, zooals door ons bereids werd medegedeeld, in den goudsmidswinkel van I. Holm een inbraak gepleegd, waarbij voor een bedrag van 60.000 Deensche Kronen aan gouden sieraden en juweelen werd ontvreemd. De Deensche po litie gaf van dezen inbraak ook kennis aan het buitenland en o.m. ook aan Rotterdam sche politie. Op 2 Maart van dit jaar werd te dezer ste de door den Vreemdelingendienst aangehou den de 38-jarige Deen A. O. H. P., die voor gaf tandtechnicus te zijn. In zijn bezit wer den eenige gouden ringen aangetroffen, welke van het meesterteeken I. H- waren voorzien. Het Ingestelde onderzoek wees uit, dat deze ringen afkomstig waren van den in braak bij I- Holm te Kopenhagen. Tevens bleek, dat P. gedurende de veertien dagen, welke hij in Rotterdam had doorgebracht, een groot aantal sieraden in diverse café's aan particulieren had verkocht. De politie heeft het onderzoek voortgezet en bij ver schillende personen konden sieraden in be- B. en W. hebben na verhoor van den be trokken inspecteur op de opgemaakte aan beveling voor de benoeming van een tijdelijk leeraar voor bepaalde uren in de Duitsche taal aan de H.B.S. met 5-jarigen cursus A geplaatst den heer J. Hogendoorn, alhier, en op de opgemaakte aanbeveling voor de be noeming van een tijdelijk leeraar voor be- paalde uren in de wiskunde aan de le H.B.S» met 5-jarigen cursus B den heer G. Rooth, alhier. A. J. Op 2 Mei herdenkt jhr. C. D. Röell, bekend en zeer gewaardeerd geneesheer in onze stad, den dag waarop hij vóór 25 jaar te Amster dam tot arts werd bevorderd. Hij werd te Sliedrecht geboren, studeerde na het Middel baar Onderwijs te Zierikzee en 's Graven- hage te hebben gevolgd, aan de Universitei ten Leiden en Amsterdam. Na zijn artsexamen werd hij gedurende vijf jaren inwonend geneesheer aan het Gemeente-Ziekenhuis te 's Gravenhage. Onder leiding van dr. C. L. de Jongh. Vervolgens was hij nog twee jaar chef de clinique bij prof. Nolen te Leiden. Hij vestigde zich te Rotterdam in 1922, waar hij zich spoedig een uitgebreide prak tijk verwierf. Na eenigen tijd zitting te heb ben gehouden in één der Gonsultatie- Bureaux voor Zuigelingen, moest hij deze functie opgeven toen in 1930 Centraal Beheer bij het in werking treden der Ziektewet, hem vroeg deze instelling van advies te dienen bij de uitvoering dier wet. Thans neemt hij nog bij Centraal Beheer de functie waar van gedeeltelijk ambtenaar belast met de controle te Rotterdam. Zijn grootste be langstelling heeft de praktijk aan het ziekbed en in de functie van huisarts vindt hij ge legenheid zijn natuurlijke gaven te ontplooien. Buiten deze speciaal medische functies was hij eenige jaren voorzitter van het Bureau voor particuliere Ziekenverpleging en als zoodanig bestuurslid van den Nederlandschen Bond voor Ziekenverpleging. Hij is lid van het bestuur van het Rotterdamsch Zeehospi tium te Katwijk en van de Vereeniging Rot terdamsche Vacantiekolonies. Van wetenschappelijke vereenigingen tel len het Bataafsch Genootschap en het Kli nisch Genootschap hem onder hun leden. Jhr. Röell zal zich op 2 Mei aan alle hulde betoon onttrekken en dien dag uitstedig zijn. Dinsdag, 2 Mei, hoopt de heer A. H. van Hooft, procuratiehouder bij de firma A. van Wijngaarden Zn., in bouwmaterialen, al hier den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij deze Firma in dienst trad. Zondagavond vierde de bovengenoemde sportvereeniging haar twaalfjarig bestaan in 't Sociëteitsgebouw der Rott. Diergaarde. Voorzitter de heer van Veen heette allereerst alln hartelijk welkom en gaf een resumé over het doel der vereeniging. Het programma, dat hierna volgde, begon met het optreden van de accordeonisten ,The Pico's, die men reeds meerdere malen via de radio heeft kunnen beluisteren. Als conférencier fungeerden Bart Elfrink, die alleszins voor zijn taak berekend was en zelf ook eenige liedjes „met een lach en traan" ten gehoore bracht. Zijn imitatie van perso nen, die men steeds, als onafscheidelijk ver bonden, bij de muziekcorpsen kan opmerken, was een succes. Verder verdienen bijzondere vermelding Johnny en Jones, „the two men and the guitar", die eveneens een dankbaar applaus te incasseeren hadden, hetgeen aan- leidihg was voor een toegiftje. Zij presenteer den o.a. Joseph, Joseph, en een parodie op „onder moeder's parapluie", zooals men het in Holland en in Amerika zingt. Ook een woord van waardeering verdienen de acro baten Raymond et fils, alsmede Barney Neely. Jammer was dat voor een avond als dezen, vol gezonden humor, de belangstelling niet „iets" grooter was, doch niettemin heerschte er een opgewekte stemming. Na afloop was het gebruikelijk gezellig samenzijn. St. Lo- dewijk heeft met dezen avond weer eens blijk gegeven niet alleen op 't groene laken, maar ook op feestavond kleurig voor den dag te kunnen komen, hetgeen straks bij de viering van het 12% jarig bestaan, de vereeniging zeer zeker ten goede zal komen. Het „bekende mannetje in de maan". In het hoofdbureau van politie aai|§|iet Haagscheveer is ingesloten de 31-jarige MpP" man C. A. P. wonende te Schiedam, dp in een tijdsverloop van ongeveer twee weken zes rijwielen bleek te hebben verkocht, van diefstal afkomstig. De rijwielen zijn bereids door de respectievelijke eigenaren en eige naressen herkend. P. had de rijwielen gekocht van den 29- jarigen voerman G. W. van L. eveneens wo nende te Schiedam. Deze werd ook aange houden en verklaarde de rijwielen te heb ben moeten verkoopen voor een „onbeken den" man. Deze gaf hem nadat hij er yy| had verkocht, één fiets cadeau voor dé moeite. Bij huiszoeking vond de politie stukken van diverse verbroken rijwielbelastingmerk- houders en nog eenige lantaarns. Aan het „mannetje in de maand" kan de politie na tuurlijk weer geen geloof hechten. P. is nadat tegen hem procesverbaal was opgemaakt, weer op vrije voeten gesteld. Van R. wordt, aangezien hij ook nog een voorwaardelijke veroordeeling loopende heeft, ter beschikking gesteld van den offi cier van justitie. De afgebroken partij uit de vijfde ronde P. H. IdzerdaB. v. d. Graaf, werd door eerst genoemde gewonnen. Gisteren is een begin gemaakt met de seriewedstrijden ten bate van Zonnestraal, georganiseerd door G. V. R. De uitslagen luiden: EDS 4Coal 4 51, SVDPW Bloemhof 0—4, WB—GVR 2 6—0, Coal 2— VGL 2—1. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden luiden: Derde afd. 1ste ronde: HillesluisTrans- valia 4 n. d., RDM 3Feijenoord 5 11 (RDM wint met strafschoppen). Eerste afd. 1ste ronde; DCL 1FSV Pre toria 13, voorronde: DHZ 1Dindua 1 30; tweede afd. voorronde: DEH 1FSV Pretoria 2 13. Donderdagavond werd voor de finale van het persoonlijk kampioenschap van Rotterdam de zesde ronde gespeeld met de volgende resulta ten: J H. Ausems—P. H. Idzerda afgebr.; P. Meinster—N. Cohen 0—2; Ph, J. Ham—Pion afgebr.; Th. Daalhuizen—V. F. Tromer 0—2; N. de Haas—G. v. d. Waals uitgest.; James Cos- ter—D. v. d. Veer afgebr.; B. v. d. Graal—H. F 'J Kinnegin 1—1, Zaterdagmorgen had bij den Scheepsme- tingsdienst 'n afscheid plaats In verband met het feit, dat de scheepsmeter B. Klop den dienst met pensioen ging verlaten. Het ge- heele personeel van dien dienst was daarbij aanwezig. Door den heer K. Melchers, hoofd van het district Rotterdam, werd de scheidende functionaris toegesproken. Deze stelde de speciale kwaliteiten van den heer Klop dui delijk in het licht, alsmede de eigenschap pen als collega en kameraad, waarbij hij na mens het geheele personeel een stoffelijk blijk van waardeering in den vorm van een schilderstuk kon aanbieden- De heer Klop dankte hierna zijn Chef voor de amicale en vriendelijke leiding en zijn collega's voor de prettige samenwerking gedurende een reeks van jaren ondervon den. In het bijzonder had hem getroffen de kameraadschappelijke geste, om hem zoo'n prachtig herinneringstuk bij het heengaan aan te bieden. Nadat het verleden nog eens voor den geest was gehaald, werd persoonlijk af scheid van den heer B. Klop genomen. Zondag heeft de Rennersclub Rotterdam voor de klassen A, B en C een peletonrit ge houden. De uitslagen waren: Klas A, 110 K.M.: 1. N. Verheul in uur; 2. Wey; 3. C. Oudenaarde, 4. H. Bak ker, Klas B; 85 K.M.: 1. F. Rietveld in 2 uur 37 min., 2. Th. Oudenaarde, 3. P. Caberett 4. Kuyl. Klas C: 60 K.M.: 1. Merk in 1 uur 36 min. 2. P. Smaling 3. v. d. Heuvel. Gisteren hebben op de Alexanderbaan kop pelwedstrijden plaats gehad voor amateurs en nieuwelingen. De uitslagen waren: Amateurs, 50 K.M.: 1. Nuijende Jong 20 pnt., 2. Duivenbodede Ruyter 11 pnt., 3 v. d. VorstBloem 8 pnt., 4. Hofstedev, Vliet 6 pnt., 5. de GrootSchuier 4 pnt., 6. Buysevan Bruggen 0 pnt. Nieuwelingen, 25 K.M.; 1. van Alphen Boerwinkel 11 pnt., 2. Klippelde Ridder 6 pnt., 3. WeberSchut 5 pnt., 4. v. d. Vorst Verhoeve 2 pnt. De uitslagen van de Zondag gehouden trainingsritten aan de Waalhaven luiden als volgt: A-klassers 63 K.M. 1. Bas Hordijk in 1 uur 53 min. 40 sec.; 2. L. Riethof; 3. W. Hil- geman; 4. R. Scholtens; 5. C. van Genderen; 6. P. Bos. Nieuwelingen 63 K.M.: 1. K. den Otter in 1 uur 54 min. 37 sec.; 2. K. de Vries; 3. A. Quak; 4. S. Poldervaart; 5. Blokland; 6. H. Heiden. C Klassers 24 K.M.: 1. A. Vermeulen in 53 min. 55 sec.; 2. D. Zok; 3. H. G. de Winter, b. m.; 4. A. Kranendonk. Junioren 24 K.M.; 1. P. Filters in 53 min. 55 sec.; 2. H. Knoops; 3. A. Delnö; 4. K. Schoonderwald. Rose loten, blauwe loten, koopt ze, neemt ze toch gezwind, uw geluk, ligt in de handjes van 't verwachte Vorstenkind. Een Prinsesje! en de rose loten, zijn alsdan van kracht! blauwe loten, zoo een Prinsje 't lichtend leven, tegenlacht! En 'n Tweeling? moogt ge vragen, ja! dèn zijn we dubbel blij: blauwe loten, rose loten, wel! dan gelden ze allebei!" Is dat even een zeldzame kans een loterij beslist door een feit dat alom jubel en vréug de zal brengen, Onze onovertroffen R. K Kraamverzorging met haar nooit rustend be stuur, dat altijd iets nieuws weet te beden ken, dat als met een wichelroede rondgaat en speurt, waar goud te delven valt, heeft deze origineele loterij bedacht. Zij geeft uit: rose en blauwe loten. Wordt ons wederom een prinsesje geboren, dan loten de rose loten uit, is 't een prinsje, dan zijn de blauwe loten van kracht. Is 't een twee ling, dan trekken beide, dan zijn er dubbele prijzen. Royaler kan 't niet. Een koninklijk gebaar, niet waar? Is het niet prachtig, dat een volk zoo innig medeleeft met z'n Vorstenhuis, dat 't zelfs een zijner schoonste liefdewerken, het heil van Moeder en Kind, weet te paren aan de blijde verwachting, van de Liefste Moeder in den lande? Tevens een liefdedaad, gebaseerd op 't heil van Neerlands hope en zij die haar dragen? Koopt dan deze loten, zoo luttel in prijs, voor ieder bereikbaar, 10 cent per lot, een boekje van 10 stuks ft 1.Koopt ze een rose en een blauw, twee kleuren, twee num mers, twee kansen op de schitterendste prij zen. Ziet maar eens hoe verleidelijk: 1ste prijs: zilvervos; 2de prijs: dames- of heerenrijwiel; 3de prijs: cassette Gero zilmeta; 4de prijs: wieg met toebehooren; 5de prijs: ontbijtser vies; 6de prijs: leeslamp; 7de prijs: tijdschrif tenstandaard; 8ste prijs: 12 Gero zilveren theelepeltjes. De trekking zal plaats hebben ten over staan van notaris P. W. M. Esser te Rotter dam. De uitslag wordt bekend gemaakt in het Avondblad van de Maasbode van 16 Sept. 1939. De prijzen kunnen gedurende 6 maanden na de trekking worden afgehaald bij me vrouw J. Esser-Holt. Mathenesserlaan 498. Om practische redenen moeten de loten voor 15 Juli geplaatst zijn. Rotterdam, doe Uw best. Ik heb wel eens hooren beweren, ,,'t gokken zit den Rotter dammers in 't bloed!" Haalt dan uw hart hieraan op! Viert gerust uw hartstocht uit op dit prachtige heerlijke doel. Denkt eens aan al die arme moeders e" haar kindertjes, wier heil in uw specula1'® besloten ligt. Dat degenen, die 't zich nen permitteeren, zich wekelijks of maan lijk,s nieuwe loten aanschaffen. Weifert 'w mand, al hebt ge er nog zooveel, a wachtwoord, laat de eerste vraag L c" mentreffen zijn: „hebt gij al een P en prinsesselot". Het zweve op ieders HpPe" 'e loten mogen zich stapelen in iedei^ uicau of por tefeuille. Doen? Natuurlijk Voor de R.K. Kraamverzorging hebben wij allen een extra gevoe ïg plekje in ons hart en wie zou zijn geluk niet willen leggen in de teere handjes van ons toekomstig Vor- stenboorlingske, een kindje, dat nu reeds, on bewust, de warme koestering van de meest sublieme naastenliefde de liefde tot arme moeders en haar baby, doet uitstralen. Welaan dan, Prinse en Prinsesseloten, waait uit in blauwe en rose bloesempracht over gansch deez' stad en daarbuiten, aan vaardt uw zegenrijken tocht, tot een climax van succes, een rijken oogst van gouden vruchten. gersberg; G. van Woensel-van Haasteren, Rochussenstraat 65 a tel. 34716; H. Vismans Annegarn, Heemr. singel 101 tel. 34789 en bij het Centraal Bureau, Goudschesingel 203, tel. 12012. ZELANDER'S ELECTROTECHN. EN TECHN. HANDELSVENNOOTSCHAP. Verlies 1938 24.945 (v.j. winst 13.595). Jongeman op slag gedood. Op den Straatweg, hoek Kleiweg, is Zater dagmiddag de 18-jarige H. F. M. van Oosten uit de Juliana van Stolberglaan No. 11, door een groote vrachtauto aangereden en op slag ^Het^slachtoffer stond met zijn rijwiel in de hand aldaar te wachten op een vriend en wel op de rijstraat, een kleine meter van den trottoirband af. Uit de richting Hille gersberg kwam een groote vrachtauto, ter lengte van 14 meter van het Gekro-bedriif uit Overschie, welke zwaar beladen was met vaten bloed. De bestuurder, de 37-jarige M. Gaikema, wonende te Schiebroek, nam met een zeer geringe snelheid de bocht naar rechts, om al zoo den Kleiweg te kunnen oprijden. Van O. zag deze manoeuvre, doch dacht zonder gevaar te kunnen blijven staan. Juist toen de vrachtauto In de bocht was draaide het achtergedeelte van de auto naar den trottoir kant, waardoor het slachtoffer werd geraakt. Hij trachtte nog op het trotton te komen, doch struikelde over zijn rijwiel en ver dween onder het achterwiel, dat over zijn hoofd ging. Hij was op slag dood. De politie, onder leiding van den hoo^_ agent J. Pluym, was onmiddellijk ter plaat- si aanwezig voor het instellen van een on- dCMet een auto van „De Maas" is het slacht offer naar het ziekenhuis aan den Coolsm- g8L°^radSto'is in beslag genomen voor nader onderzoek. Volgens getuigen geen schuld. treft den bestuurder Aan het Jaarverslag der N.V. L. Zeianders Electrotechn. en Techn. Handelsvennootschap, te Amsterdam, over 1938, is het volgende ontleend: Het afgeloopen jaar is voor onze vennoot schap in vergelijking met het voorgaande jaar niet gunstig geweest. De omzetcijfers waren wel hooger, doch het winstpercentage lager. De resultaten, verkregen met de hoofdverte- genwoorcüging der Philips' Fabrieken werden door de tijdsomstandigheden beïnvloed. DU', verkregen met de hoofdvertegenwoordiging der Hollandsche Draad- en KabeJfabrieken .en met die der verschillende fabrieken, voldeden voor het meerendeel aan de verwachtingen. De omzetcijfers over de eerste maanden van 1939 waren aanmerkelijk gunstiger dan over 1938. Het nadeelig saldo der exploitatierekening, verminderd met het onverdeeld saldo van het vorig jaar ad 87, bedraagt 8.873, inclusief af schrijvingen en reserveeringen bedraagt dit 24.945 (v. j. winst 13.595). Voorgesteld wordt, hiervoor 25.000 uit het reservefonds aan te wenden en het restant over te boeken op nieuwe rekening. Het programma van het Pleinconcert te ge ven door de Rotterdamsche Harmonie van het Korps Koninklijke Scherpschutters onder leiding van de heer A. Haanstra, te geven ter eere van de verjaardag van H. K, H. Prinses Juliana en het Vlootbezoek aan Rotterdam op hedenavond a.s. op het Heemraadsplein van 810 uur n.m. luidt als volgt. Wilhelmus. 1. The Bullfighters, marsch. C. Bottaun- 2. Een morgen, middag en avond in Weenen, ouverture Fr. v. SupPe' 3. Immer oder Nimmer, wals. E. 4. Suite de Ballet F£homas 5. Ouverture Raymond Ambr. |nü ds' fi. Prelude et Rigaudon, Clarinetsol° Solist: Th. Martijn Ëd™' Avon- 7. Hongaarsche dansen nos. 5 8. La Comtesse Maritza, fantasie Kalman 9. Apples, marsch. Maillet. INDIENING LIJSTEN RAADSVERKIEZING De indiening van de candidatenlijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing moet plaats hebben op Dinsdag 9 Mei a.s. van des voormiddags 9 uur tot des namiddags uur, zal de voorzitter van het Hoofdstem- bureau hiertoe zitting houden in het Ge- meentehuis. NIEUWE VAKBOND. Door het bestuur van de R. K. Volks bond is getracht een vakafdeehng te stich ten voor transportarbeiders. Hoewel het aantal leden nog te gering is _>m er reeds eeii onderaf deeding van te ma ken, is övergëgaan tot net stichu,, VQ„ eGn correspondentschap voor deze tak van ar beiders, waatroe zich kunnen aansluiten alle chauffeurs, voerlieden, schippers enz. GEZELLENVEREENIGING. Hedenavond heeft om ach uur de ver plichte bijeenkomst plaats voor de laden van de Gezellenvereeniging. In deze bijeenkomst zal de heer A. C. v. Zwieten ditmaal spreken over Staatsin richting en politiek, ten einde te trachten ook en vooral de jongeren wat meer be langstelling bij te brengen voor de poli tieke vraagstukken. JEUGDAGENDA. Zaterdag als ge- In verband met de sl®f.hte weersomstan digheden konden de wielerwedstrijden die Zondagmiddag op d®„vbaan aan den Sta. dionweg te Rotterdam gehouden zouden wor den, geen doorgang vinden. vergadering commissariaat. H. VISMANS—ANNEGARN. S. N. A. Zondag speelde S.N.A. 2 thuis vriend schappelijk tegen een Don Bosco-combinatie. S.N.A. verloor met 54. Vrijdagavond om 8 uur ledenvergadering tn het Patronaat. Allen present. CANDID A ATSTELLING VOOR DE GEMEENTERAADSVERKIEZING Deze week is er in het Patronaat vergade ring der leden van de R. K. S. P. over de candidaatstelling voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. De leden der gemeente Ooltgensplaat wor den Dinsdag en die der gemeente Den Bom mel Donderdag in het Patronaat verwacnt des avonds om half zeven. Alsnog kunnen candidaten worden gesteld door tenminste 10 leden ondersteund. Loten verkrijgbaar bij de volgende adres sen: J. EsserHolt, Math, laan 498, tel. 32662; F. Buskens, Math, laan 264, tel. 32357; C. M. Spruijt—Lokkers, Huize St. Liduina, Hille- BURGELIJKE STAND. Geboren: Jan Ester, z. van D. van Garderen en G. Scheurwater; Klaartje, d. van C. D. Kranendonk en H. van der Waal. Huwelijksaangiften: Jacob Kranendonk, 25 j., te IJsselmonde en H. Opmeer, 25 j„ te Ridderkerk; J. J. Heijboer, 20 j„ te IJssel monde en M. D. Kooi,, 20 j„ te Ridderkerk; P. W. Koreman, 24 j., te Rotterdam en J. H. den Buijser, 21 j„ te IJsselmonde; H. Drent, 25 j., te Rotterdam en P. Vogelaar, 28 j„ te Rotterdam, voorheen te IJsselmonde. Overleden: Geene. Gezellen Woensdag en woon. Woensdag K J C. als gewoon. rraai: Maandag 7 UUr naaien. Woensdag (5 30—8 uur Zonnestralen. Donderdag 7.30O uur Graankorrels. B. K. MUZIEK VER. „GODSDIENST EN KUNSTZIN". Vrijdagavond hield de R. K. Muziekver eniging in het Gezellenhuis haar jaarver gadering, welke vergadering onder leiding stond van den viceijvoorzitter, den heer H. J. v. d. Spek. Een bijzonder woord van wel kom werd gesproken tot den zeereerw. heer Pastoor Velthuyse, die als president werd ge ïnstalleerd. In zijn openingswoord wees ue vice-voorzitter op het moeilijke jaar het welk de vereeniging tegemoet gaat ten op zichte van de financiën. Er zullen extra of fers gevraagd worden aan de leden, ten einde de kas te verstevigen. Het keurig ver zorgde jaarverslag van den secretaris werd onder applaus geaccepteerd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een saldo was van 56.25. Doch er moest nog een aflossing plaats hebben van 97, zoodat er eigenlijk een nadeelig saldo is van 40.75. De kas-commissie, bestaande uit de heeren C. Vonk en Jac. v. d. Spek stelde voor den penningmeester te dechargeeren, hetgeen geschiedde. Voorts werd besloten dit jaar op de fiets naar het bonds-concours te gaan; een rondvaart te organiseeren met speldjes verkoop en de werklooze leden voortaan de helft van de contributie te laten betalen. Voorheen waren deze vrijgesteld. Ook zou aan de voetbalclub T. O. G. verzocht worden een match te organiseeren. Alles ter Verste viging der kas. Het voorstel om het bestuur met een lid uit te breiden werd z. h. s. aan genomen. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den bij eerste stemming gekozen de heeren H. J. v. d. Spek en A. v. d. IJssel, beiden aftr. en de heer P. Steentjes. Het voorstel van het bestuur tot wijziging van art. 10 van het reglement werd na uiteenzetting aanvaard. Van den rondvraag werd druk gebruik gemaakt zoodat vele interne zaken v/erden besproken. De ZeerEerw. President hield een hartelijke toespraak en zeide gaar ne het presidentschap te willen aanvaarden. Uit alles bleek hem, dat de vereeniging er ziin mag en leiding en organisatie niets te wenschen overlaten. Spr. kon niet nala ten nog eens zijn hartelijken dank te be tuigen voor de serenade, welke de ver. bij gelegenheid van sprekers verjaardag had gebracht. Z.E. sprak ten slotte den wenscïi uit, dat hij er getuige van zou mogen zijn, dat de vereeniging steeds hooger den lad der der kunst beklom en dat de wenschen welke de secretaris aan het einde van zijn verslag had geuit vervuld zouden worden- De vjce-voorziter dankte den zeereerw. lieer president voor zijn vriendelijke bewoordin gen en stelde de presentie van Z.E. op deze vergadering op zeer hoogen prijs. Na d Nieuwe Gemeenschapsgedachte nog eens Se~ propageerd te hebben sloot de vice-voorzitter deze geanimeerde vergadering.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2