■RÊ TM TYLEM EN SPUD. fH S STADSNIEUWS. Taveerne „TER MERWE" ROTTERDAM. DINSDAG 25 JULI 1939 mmmmms C. van den Bossche. iplift! #1 pp kim-i hêf4#» WË mm i i «v* I M Mm SCHIEDAMMERS IN DE VIERDAAGSCHE. De aankomst in Nijmegen. Prof. dr. B. J. O. Schrieke Het begin van het tvandelfeslijn. De politie. Oké. EEN TERUGBLIK. SCHOENMAKERS-SUCCES. SCHEEPVAART. N.V. CAFE-RESTAURANT GESLAAGD. AANRIJDINGEN. hinderwet. OBSTAKELS. NATIONAAL JONGEREN VERBOND. Zeekamp. DE VERSIERING VAN HET BROERSVELD. burgerlijke stand. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. R. K. MULO-EXAMENS. RENNERSCLUB SCHIEDAM. TEGEN SPIRAALMATRAS GELOOPEN. goed afgeloopen. Wm. H. MÜLLER EN CO. N.V. VERKEERSONGEVAL. Oude man door auto aangereden. R'DAM EN ZIJN SCHEEPVAART- VERBINDINGEN. CONGO-FILM IN THALIA. SLACHTHUISTERREIN. CONCOURSSUCCES. i rti 1 1 iti de algemeene kunstzijde-unie te Arnhem en sinds 1933 voorzitter van den Economiscnen Baad. Van zijn publicaties kunnen genoemd wor den: Leerboek der mecanische technologie, geschreven in samenwerking met prof. L. A. van Royen, dat in 1914 verscheen en in 1928 'n 5den druk beleefde, Socialisatiepro- blemen in 1902, Techniek en Maatschappij 1921; Duurte en Duurtebestrijding 1922, Technisch Ekonomische grondslagen der steenkolenmijn-industrie 1926; De bloei eener onderneming 1927; Het sociaal karak ter eener onderneming 1929 en redactioneele Prof. ir. I. P, de Vooys, Economische Zaken. bijdragen, tusschen 1905 en 1920, in het tijd schrift „De Beweging". Vedehr schreef prof. de Vooys verschil lende gedichten: Van de armen 1903; Achter de taak 1928 en tijdschriftartikelen deels on der het pseudoniem van J. Molenmaker of G. Burger. Prof. de Vooys is ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuiw en commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. De heer C. van den Bussche, is 2 Maart 1884 te Bergen op Zoom geboren. Aanvan kelijk voor de houtvesterij bestemd, werd hij daartoe te Wageningen opgeleid. In 1905 ging hij als aspiranthoutvester naar Neder- ~^t V 4 i L C. van den Bussche, Koloniën. landsch-Indië. Eerst in Semarang geplaatst, daarna te Cheribon, kwam hij in Buiten zorg, waar hij in 1918 tijdelijk ter beschik king werd gesteld van den directeur van Landbouw, Nijverheid en Handel. In 1919 kwam hij aan Financiën. Na se cretaris van de bezuinigingscommissie en thesaurier te zijn geweest, werd hij in 1926 thesaurier-generaal en nog in hetzelfde Jaar directeur van Financiën. In 1933 werd hij lid van den Raad van Nederlandsch-Indië en in 1936 vice-president van dien raad. Met ingang van 21 November van het vorige jaar is hem, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's lands dienst verleend, onder dankbetui ging voor de zeer gewichtige gedurende vele jaren aan den lande bewezen diensten. De verdiensten van den heer van den Bussche voornamelijk als financier, zijn alom erkend. De heer van den Bussche is ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. Verder is hij commandeur in de Orde van den Witten Olifant van Siam en drager van het kruis van verdienste met de star van de Orde van den Duitschen adelaar. Prof. dr. B. J. O. Schrieke is 18 September 1890 te Zandvoort geboren. Hij genoot gymnasiaal onderwijs te Kam pen, waarna hij in Leiden in de taal en let terkunde van den Oosterschen Archipel ging studeeren. In 1916 is hij cum laude gepromoveerd tot dector in de Oostersche letteren op een proefschrift, getiteld: Het boek van Bovang. In hetzelfde jaar werd hij taalambtcnaar aan het kantoor voor Inlandsche Zaken te Batavia, in 1920 adjunct-adviseur voor In landsche Zaken. Sinds 1917 was hij lid van de directie van het Bataviaansch genootschap hij was toen reeds belast met het toezicht op de ethnografische verzameling van het museum van dit genootschap. In 1924 is dr. Schrieke benoemd tot hoog leeraar voor de Volkenkunde en de sociolo gie aan de in dit jaar opgerichte rechts- hoogeschool. In 1926 vertegenwoordigde hij de regeering op het Pan-Pacific congres te Tokio. In 1927 benoemde de regeering hem in de commissie van onderzoek naar de on rust onder de bevolking van Sumatra's Westkust. In 1928 volgt zijn benoeming tot directeur van het departement van Onder wijs en Eeredienst, als hoedanig hij tot 1935 werkzaam is geweest. Na zijn pensionneering in 1936 werd prof Schrieke op 12 November door den Amster- damschen gemeenteraad benoemd tot buiten gewoon hoogleeraar in de koloniale volken kunde als opvolger van wijlen prof. J. C. van Eerde. Sinds 1938 is prof. Schrieke te vens directeur van de afdeeling volkenkun de van het koloniaal instituut. Prof. Schrieke, die een broer is van den Leidschen hoogleeraar mr. J. J. Schrieke, is ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Hij is correspondeerend lid van Anthropo logische Gesellschaft te Weenen, correspon dent voor de Koninklijke academie voor we tenschappen. Veel wetenschappelijke arbeid Is van zijn hand verschenen. Op den Maandag van de laatste week in Juli heeft er in haast iedere plaats een kleine uittocht plaats van wandelsport-enthousias ten. Met trein, bus of boot trekken zij op naar Nijmegen om deel te nemen aan de Nij- meegsche Vierdaagsche, het jaarlijks terug- keerend evenement voor deze sport. Weken lang wordt er door vele deelnemers gespaard om hieraan te kunnen deelnemen. Vele van hen gebruiken er hun vacantie voor. Toch zijn er tegenwoordig veel firma's die hun perso neel extra verlof geven om aam de Vierdaag sche deel te nemen, zelfs zijn er die nog ver goeding geven voor reis- en verblijfkosten Vooral onder rijks- en gemeentebedrijven en ook de grootere zaken komt dit laatste veel voor. Maar helaas niet alle deelnemers zijn zoo gelukkig dat zij bij een dergelijk bedrijf in dienst zijn, zoodat het dan heel veel moeite en opoffering kost. Uit Schiedam vertrokken gisteren alles bij elkaar ongeveer 40 deelne mers naar Nijmegen. Allen zijn goed aange komen en zijn vol goede moed. Hieronder zul len wij laten volgen wat namens de verschil lende deelnemende groepen aan ons geschre ven wordt: De burgerwacht. Hedenmorgen 6.45 vertrokken van de tram halte naar Nijmegen. Mijnheer Post was aan wezig om ons uitgeleide te doen evenals mijn heer Krook. Klokslag 8 uur vertrok de boot. De reis is vlot verloopen en wij waren om 2.30 in Nijmegen. Na een keurig marschje door de stad kwamen we weldra aan de ka zerne. Wij zijn gelegerd 4e compagnie Kolo niale reserve, Prins Hendrik kazerne, Nijme gen. De stemming is prima en we gaan rusten voor de eerste dag. De Schiedamsche Wandelaar. Die vierdaagsche loopers zijn om 8 uur van uit Schiedam naar den Coolsingel te Rotter dam vertrokken en vandaar per bus naar Nij megen. Om 11.15 werd er bij Cafetaria in Breda even gestopt om de inwendige mensch wat te versterken. Aankomst te Nijmegen om 2.30. Behoudens eenige buitjes is het ideaal wandelweer. De loopers zijn in het kapitaal gebouw ondergebracht. Even berichten dat we om 3 uur te Nijme gen met de boot zijn aangekomen. De reis was evenals vorige jaren weder gezellig al leen sleehit weer gehad, veel regen. Enfin dat zijn we kwijt voor morgen. In Nijmegen weer groote drukte in en om de kazerne. We heb- jen onze kamers opgezocht, het is kamer no. 16, 4e compagnie. De Schiedamsche Burger wacht ligt ook 4e compagnie doch op „zolder" hoog en droog. Nu we zijn dan vol goede moed orrt morgen de eerste dag in te zetten. Maar eerst weer op de stroozak om te wen nen. Nu veel groeten van ons drieën, en tot morgen. De ontwikkelingscursussen. Vanmorgen om 8 uur met de boot vertrok ken. Het weer was slecht, flinke regenbuien. Het was een lange reis. Wij zijn door de be volking goed ontvangen. In de stad was het weer een groote drukte, evenals andere jaren. Wij zijn vol goede moed voor de eerste marsch. Wij zijn vanmorgen om 8 uur met de boot vertrokken. Het weer was buiig. Het is een lange reis zoo met de boot, van 8 tot 3.30 uur. Door de bevolking werden wij met daverend applaus ontvangen. De vlaggenparade was als vorige jaren schitterend. Er werden veel volksliederen gezongen. De belangstelling was enorm Wij zijn vol goeden moed voor morgen. Wilskracht. Vol goede moed en vroolijk gestemd kwa men wij om 3 uur te Nijmegen aan. Vele be kenden zagen wij weer terug en heeten de vrienden van Wilskracht hartelijk welkom. De vlaggenparade maakten wij allen mede en was gezellig. Nu morgen de eerste dag. Het is een mooi parcours. Nu vroeg naar bed, want om 4 uur moeten wij opstaan en dan op stap. De individueelen. Ook deze zijn allen goed aangekomen. De stemming onder hen is uitstekend. Een van hen is nu een beetje treurig gestemd, maar dat zal wel weer overgaan tegen Donderdag. DE RADIO-CENTRALE. Programma 5, Woensdag 26 Juli. LUXEMBURG: 8,20—9.50 gevar. progr. POSTE PARISIEN of DIV.: 9,50—10.35 ge varieerd programma. LUXEMBURG: 10.35—11.05 gevar. progr. DIVERSEN: 11.05—11.20. RADIO PARIS: 11,20—12,10 gram. BRUSSEL (Fr.): 12.20—12.50 gram.; 12.50 —1.20 dansorkest; 1,301,50 dansorkest; 1.50 2.20 gram. LUXEMBURG: 2,35—5.50 gevar. progr. BRUSSEL (Ned.): 5.50—6.20 piano-voor dracht. REG. PROGR.: 6.20—6.50 Ensemble Phi lip Whiterway. S. R. C.: 78 Eigen grampl.concert. KEULEN:; 8—8.45 gram. BRUSSEL (Ned.): 8,20—8,50 gram.; 8,50— 9.35 hoorspel; 9.3510.20 gram.; 10.3011,30 gram. DIVERSEN: 11.20—12 uur. Voor de programma's 14 verwijzen wij naar onze rubriek „Uit den aether". LVI. Uit een Zeemansdagboek (36). Het fijne van 't zeemansleven is immer 't feit, dat men spoedig geleden leed is ver geten. En zoo ging 't ook onze bemanning, toen na vertrek uit New Orleans, en weder op zee. alle leed van bijtende en stekende muskieten was vergeten, doordat men. na volbrachte dagtaak of wacht, men weer eens ongestoord kon slapen. Vergeten in eigen lijken zin was 't niet, alleen reeds doordat men op zee van de plaag, het leed van war mere gewesten, op eens was verlost. En nu met volle zeilen naar Europa, alwaar allicht voor velen onzer 't uitzicht bestond de zij nen te ontmoeten na lange afwezigheid. Echter stonden nog een aantal zeildagen voor de boeg, zooals wij er voeren, toen eerst na 56 dagen de Fransche kust in zicht kwam en wij tenslotte na een bezwaarlijke reis door 't Engelsche Kanaal, te Havre ar riveerden. Na daar een deel der lading mais iu lichters te hebben gelost, voeren wij. door een sleepboot getrokken, de rivier de Seine op naar onze bestemming, de istad Rouaan. Prachtig varen was het daar van wege het heuvelachtige zand ter weerszijde van de rivier hier en daar allerschoonst ge legen dorpen, en alles bezaaid met groen en boomen en op 't water steeds afwisselende gezichten op allerlei soort vaartuigen, ve len met passagiers aan boord door welken wij vaak werden toegeroepen en toegewuifd- Een en ander een genot om mee te maken, en waarvan de herinnering iemand bijblijft- Reeds van heel ver krijgt men dan de to ren van de kathedraal van Rouaan te zien, waarvan men zeide dat de spits, de langste is van alle kerken in Frankrijk, 't geen men bij nader bezien dan ook gaarne ge~ looft. Rouaan zelf is prachtig tegen heuvelen gebouwd en biedt een gezicht om nooit te .vergeten, terwijl overal bovenuit men die prachtige, scherpe torenspits ziet steken, 't welk een schi tterende aanblik geeft en een schilder zou uitlokken zijn penseel aan zooveel schoons te wijden. Over de rivier was daar een hangende brug gespannen, zooals er destijds in Europa niet een en kele bestond, en een blijk gaf van de superioriteit van toenmalige Fransche Inge nieurskunst. Daar zou onze lading worden gelost, doch daarvan heeft schrijver dezes niet veel meegemaakt, aangezien door hem een paar dagen na aankomst werd afge monsterd, gezien 't dat uit een daar voor schrijver bestemde brief van huis, hem werd medegedeeld dat vader in zijn plaats geloot had voor de nationale militie en voor hem no. 142, d.i. een twijfelaar, had getrokken, en er dus kans bestond dat schrijver dezes zou worden ingeliifd, en daar ik toen reeds 26 maanden uit Holland weg was, het hoog tijd werd weer eens daarheen terug te gaan. In enkele dagen heb ik toen getracht zoo veel mogelijk van Rouaan te zien, en zal ik de pracht van het in en uitwendige van die Kathedraal zeker nooit vergeten. Mij dunkt dat zonder zelfs 't geringste gevoel voor architectuur, men komt onder den indruk van zooveel kunst en schoonheid. Er is in die kerk tevens een uit Griekenland af komstig marmeren beeld, genaamd „de stervende man", 't welk beschouwd wordt als het toppunt van beeldhouwkunst en waarvan men bij 't bezien staat voor een raadsel hoe de maker in steen zulk een uitdrukking van smart heeft weten te lig gen. Verder genoot schrijver dezes van zulk een fraaie stad als Rouaan. waarvan hem toch ook het Fransche, echt, wufte niet vreemd bleef, een en ander verleidelijk ge noeg voor een 20-iarige. Over de reis naar huis in een volgend epistel. Ter gelegenheid van de jaarvergadering van den R. K. Bond van Schoenwinkeliers en Schoenmakerspatroons "welke vergade ring op 23 en 24 Juli te Utrecht wend ge houden, was voor de schoenmakers een vakwedstrijd georganiseerd. In de afdeelipg Maatschoemverk van de zen wedstrijd behaalde de heer C. J. M. Rechters alhier een zilveren medaille. SCHIEDAM, 24 Juli. Aangekomen m.b Realf, ledig van Kopenhagen, om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 23 Juli. Vertrokken: Noorsch s.s. Risanger, ledig naar Keij West voor order. DORDRECHT. Uitmuntend restaurant. Iedere avond concert. Voor het diploma lingerienaaien zijn ge slaagd de dames C. Leenders, T. Westdijk, R. Lodder, Q. Lodder, L. Olsthoorn. Voor het diploma costumièrè de dames S. van Dorp, J. Zondag,. A. Arkesteijn, T Jan se en T. Ruigrok, allen leerlingen van de St. Anna Vereeniging te Vlaardingen. Maandagmorgen omstreeks 11.10 uur, heeft een aanrijding plaats gehad op de Rotterdam sche dijk alhier, tusschen een luxe auto be stuurd door G. I. S. wonende te Haarlem, en een luxe auto bestuurd door B. van der H„ wonende te Delft. Beide auto's werden licht beschadigd. Maandagmiddag omstreeks 15.15 uur had een aanrijding plaats op den hoek Vlaardin gerstraatKethelstraat, tusschen een motor rijwiel bestuurd door H. v. d. V. wonende al hier. en een bestelauto, bestuurd door W. E, wonende alhier. De bestuurder van het mo torrijwiel liep een schaafwondje op aan zijn linkerbeen, terwijl hij een pijnlijke rechter dij bekwam. Beide motorrijtuigen werden beschadigd. Hedenmorgen had de heëediging plaats van de nieuwbenoemde ministers door H. M. de Koningin in het paleis IS oordsinde in den Haag. De ministers na hun beëediging v.l.n.r.: Dr. ir. M. H Damme, minister van Sociale Zaken; C. van den Bussche, minister van Koloniën; C WBidenhausen, minister van Financiën; mr. J. A. de Visser, Justitie; jhr. ir. O. C. 4. van Lidth de Jeude, Waterstaat; prof. ir. B. J, O. Schrieke, Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Bj) of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 20 Juli 1939 ver gunning verleend aan de N. V. Ba- taafsehe import maatschappij te 's Graven- hage, tot oprichting van een benzinepomp installatie, met een ondergrondsche tank, in houdende 6.000 L„ in den open grond vóór en een handaftappomp in het pand Warande SCHIEDAM, 25 Juli 1939. Wederom wordt dit jaar het bekende N.J.V. Zeekamp gehouden en wel van 31 Juli t.m. 12 Augustus a.s„ aan boord van Hr. Ms. „Buf fel", liggende in de haven van Pen Oever op Wieringen. Het Zeekamp, dat onder de be kwame leiding staat van Mr. Otto Verdoorn Uit Rotterdam, mag zich in een stijgende be langstelling verheugen. Ook dit jaar is weer het maximum aantal deelnemers van 160 be reikt. Van de afdeeling Schiedam vain het N.J.V. nemen 8 leden aan het Kamp deel, onder lei ding van het afdeelingsbestuurslid, den heer P. J- Soetens, die tevens deel uit maakt van den Staf van het Kamp, namelijk belast met de leiding van de dagelijksche gymnastiek oefeningen. Kranshechting. Ieder jaar op 2 Augustus, den geboortedag van wlen H. M. Koningin Emma, vindt een eenvoudige plechtigheid plaats, in eerbiedige nagedachtenis aan de Moeder des Vader lands. Die zulk een groote plaats in de harten van het Nederlandsche volk heeft ingeno men. Ook dit jaar heeft het bestuur van de afdeeling Schiedam van het Nationaal Jon geren Verbond het initiatief genomen tot een kranshechting aan het Koningin Enma-mr- nument in het Julianapark, welke zal plaats vinden 0p Woensdag 2 Augustus a.s.. s avonds te 9 uur. Déze kranshechting ge schiedt in samenwerking met de Oranjever- eeniging en de afdeelingen Schiedam van- „De princevlag" en Oranje-Garde. Namens de burgerij van Schiedam zal de voorzitter van de Oranje-vereeniging, de heer K. Liebeek, het woord voeren, terwijl ook de voorzitter van het N.J.V. een kort woord zal spreken. Heden is men begonnen met de versiering van het Broersveld voor de a.s. blijde gebeur tenis- De versiering zal uitsluitend bestaan uit verhchting. Over de breedte van de straat zal men om de 10 m. slingers hangen met 9 oranje licht- baUen er aan. Over de lengte zal er van boom tot boom witte lampjes gehangen wor den, terwijl er bij de Kerkstraat, Herenpad en Hoogstraat eerepoortem zullen staan. Voor deze versiering zullen pl.m. 1500 lam pen gebruikt worden. GEBOREN: Wilhelmina M„ d. van J. van Oers en A. Degeling, Singel 48 Ephraim, 7. van J. Schoneveld en W. Korpel, Haven- dijk 134 Franciscus P. A., z. van F. P. A. Elshof en J. M. C. Rensman, Fabristr. 30 Bernardus L„ z. van A. Th. Wester- holt en L. L. M. Brökling, Bilderdijkstraat 41 1 Een als levenl. aangegeven kind van H- H- J. Schikhof en M. P. Scholte, voorm Hofje van Belois 25. OVERLEDEN: C. Verkerk 73 j. Hoogstraat 162- Veel van 't oude gaat verdwijnen, Al wat hindert ruimt men op. Overal streeft men naar ruimte; Ja, voert ruimtelust ten top. En daarvoor spaart men geen kosten; Alles wordt verlicht, verbreed. Vaak zou men zich elders wanen, 't Oud- Schiedam in 't nieuwe kleed, Maakt een indruk van te leven Onder 'n stadsbestuur dat ziet Wat de nieuwe tijd aan eischen Stelt, op kosten ziet men niet. Veel viel daaraan reeds ten offer, En 't vraagt offers, meer en meer. Denk slechts wat hier reeds gedaan is Voor 't zoo drukke rijverkeer. Daarom wil 'k bij al die moeite Wijzen op een kleinigheid, Blijkbaar over 't hoofd gekeken; Niettemin een ak'ligheid. 't Geeft aan wandelaars veel hinder, 't Botsen tegen hek en paal. Souvenirs nog uit 't verleden. Wij Schiedammers, allemaal, Die vaak de Westvest passeeren Wenscben 't hekwerk voor 't kantoor Der rijksambtenaren grondig Naar de Mokerheide hoor! Wat voor nut heeft zoo'n obstakel? En de palen die het pad Daar ter plaatse sterk versmallen. Elk zal 't met mij eens zijn dat 't Hier bedoelde enkel last geeft. Stadsbestuur gelegenheid Heeft een weldaad te verrichten, 't Oosten van veel dankbaarheid. Door dat hind'rend hek, die palen, Maar subiet omver te halen. Dan kreeg men daar inderdaad Eerst een flinke, breede straat. 25 Juli: Diergaarde, afscheidsconcert solisten Ital. Opera, 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde program ma's tot en met Donderdag 27 Juli in; Grand: Love affair (boven 17 jaar); Luxor: Liefdes kronkelpaden (boven 18 jaar); Studio: Sneeuwwitje; Lumière (Doelen): Ultimatum er. De zeeslag (volw.); Thalia: De onzicht bare man (boven 18 jScala: 't Begon in China; Colosseum: Sta op.... en vecht en Vrouwengevangenissen (volw.); Corso: Test piloot (baven 18 jaar): Arena: De Jantjes (boven 18 jaar); Centraal: Peter de Groote (volw.); Ooster: Pygmalion en De strijd der zingende ruiters (boven 18 jaar); Asta: Een dag op de renbaan en Film-debutanten (volw.); Harmonie: Kentucky en Tarzan's vlucht (hoven 18 jaar); Cineac: 5e editie van de „March of time" en actualiteiten. Tentoonstellingen: Kunst handel Koch, werken van Kees van Dongen (tot 31 Juli) Tentoonstelling Rotterdam Batavia (Schiedamsche singel 55), dage lijks van 10—17 en 19—23 uur, Zondags van 1217 uur. Academie (Coolsingel 78), tentoonstelling van werkstukken, vervaar digd door leerlingen in „Wolkenland" (tot 23 Juli). Schiedam: Passage: De onzichtbare man en Die ver duivelde waarheid (volw.); Monopole: Zee schuimers en 't Begon in Parijs (volw.). SCHIEDAM, 25 Juli. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 40 pet. 16 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,40—1,50 (niet officieel). SCHIEDAM, 24 Juli. Geëxamineerd 27 can didates geslaagd 25, afgewezen 2 candidaten. Geslaagd voor diploma A: L. Dolk, H, v. d. Horst, J. de Jong. J. KHtsle, A. Merkx, C. Pe ters, H. Pfaff, M. v. Aalst, M. Eaaten, A. Betti, A. Geimeeke, H. van Hateren, W. Heljnen, P- Konings, J. Beuger, J. Borggreven, C. Borsboom, H. ten Bosch, H. ten Brink, Rotterdam; M. v. d. Burg, Berkel en Rodenrijs; A. Gillis, Rotter dam. Th, Carlier, M. Cramer, Gouda; J- Hoo- genboom, Reeuwük; A. Imbens, C. Kustere te Gouda. Woensdagavond 26 Juli houdt de R. C. Schiedam haar eerste trainingswedstrijd op de Mathenesser Wielerbaan- Er zal 'n afval- rit, een klassement en een koppelrace worden gehouden. Er wordt alleen door leden van R. C. Schiedam gereden. Voor deze eerste maal dat R. C. Schiedam op de nieuwe baan rijdt, wordt geen entree geheven. Gisternamiddag js door de politie verbon den, de 6-jarige C. v. d. G, die op het Rubens plein tegen een spiraalmatras was opge.oo- pen, waarbij hij een gapende wonde boven het rechteroog had bekomen. Ee matras was door een verhuizer op het trottoir geplaatst om opgetakeld te worden- Zondagavond om 7 uur heeft in de Witte de Wittstraat een aanrijding plaats gehad, waarbij de auto van den Spaanschen consul de heer L. Perez Munoz zwaar werd bescha digd. De consul zelf kwam er zonder letsel af. Deze reed met zijn auto in de Witte de Withstraat komende van de richting Schie- damschesingel. uit de Eendrachtstraat kwam de limonade-fabrikant C. van K. wonende Jan Sonjéstraat met een gesloten vrachtauto Doordatlaatstgenoemde den van links ko mende personenauto geen voorrang verleen de, werd deze in de flank gegrepen en ge heel ingedrukt. Ook de vrachtauto kreeg schade. De beide bestuurders echter kwamen met den schrik vrij. Hij vraagt op dezelfde plaats te komen waar ik de eerste keer ook ge weest ben NT Asaba is zeker „Ik ben gewond, kan niet loopen; kom me helpen". P.S. Kom echter alleen. Ik had Mona moeten waar schuwen. Deze brief werd voor U gebracht Arme jongen, ik ga direct zwaar gewondJ komt van dat hij me laat roepen I Wat moet dat betee kenen? 's •té., Copyright opera round! j Agenturen in een afzonderlijke N.V. ondergebracht. Naar wij vernemen heeft Wm. H. Müller en Co. N.V. uit bedrijfsorganisatorische overwegingen besloten, de uitoefening van eenige harer agenturen onder te brengen in een afzonderlijke dochtervennootschap, wel ke reeds tot het concern behoort en waarvan de naam gewijzigd is in Wm. H. Muller en Co. (Agenturen Maatschappij) N.V. Tot directeuren dezer vennootschap zijn benoemd de heeren G. Rinck en Th. van Slooten, alsmede de heer C. Bodenstedt, die thans nog directeur van het kantoor van Wm. H. Muller en Co. N.V. te Batavia is. Laatst genoemde zal zijn functie na repatrieering aanvaarden. De raad van commissarissen van genoem de vennootschap bestaat uit de heeren Wal- rave Boissevain, voorzitter, mr. A. F. Lodei- zen en D. H. Kolff. Gistermorgen omstreeks kwart voor twaalf heeft op den Oostzeedijk een ernstig onge val plaats gehad, waarvan de 86-jarige voet ganger J Vlag, wonende in de Paulus Pot terstraat het slachtoffer is geworden. Bii het oversteken van den rijweg is de oude man aangereden door den 28-jarigen motorrijder W. de B. uit de Vierambachts- straat. De grijsaard werd tegen de straat geslin gerd en kreeg een gecompliceerde rechter beenbreuk, een fractuur aan den linkerpols, terwijl 't linkerbeen gekneusd werd. Boven dien kreeg de man een bloedende wonde aan het voorhoofd. Per auto van den G. G. W. is de man naar het ziekenhuis Coolsingel ver voerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Ter aanvulling van ons bericht, dat de Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij sinds jaren een geregelden dienst uit Rotterdam op de Middellandsche Zee onderhoudt, kunnen we nog melden, dat dit ook voor de havens van de Levant het geval is. Vier jaar geleden werd op initiatief van Z.K.H- koning Leopold III door de Belgische regeering aan de expeditie van Armand Denis en Leila Roosevelt subsidie verleend voor het maken van een film °ver den Bel" SiïnhedemS afgelegen uithoeken Van het achterland van den Congo wer gefilmd en vooral daar, waar nog plaatsen en stammen, zeden en gewoonten zijn, die ons tot op heden practisch onbekend waren. Het vorig jaar zijn zij van deze expeditie teruggekeerd en het resultaat van hun werk hebben rif vastgelegd in een uniek en authentiek filmwerk over het leven in den Belgischen Congo, welke onder den titel „Zwarte Extase" door de 20th Century-Fox- film zal worden uitgebracht. Genoemde film zal binnenkort in Thalia Theater ter vertooning worden gebracht, welke vertooningen zullen plaats hebben onder auspiciën van Zijn Excellentie baron J. Herry, Belgisch gezant te 's-Gravenhage. P B. en W. doen het voorstel tot omzetting in erfpacht van het aan de N.V. Nederland sche Slachtproductenhandel J. A. van Wal- sum verhuurde gedeelte van het Slachthuis terrein, groot 718 c.A., zulks tot 31 Decem ber 1946, tegen een jaarlijkschen canon van 1077 voor het geheel. Het Gemengd Koor „Caecilia" (Directeur J. J. v. d. Bos) behaalde Zondag op het concours, uitgeschreven door het R. K. Mannenkoor „St. Caecilia" te Nijmegen, een eersten prijs met 384 punten in de afd. Uit muntendheid. f

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2