rlemge ervaren en verstandige huisvrouw WAARDEVOLLE MIDZA-BONNEN TOTAAL I 150 Midza op de zaak is als Lucht Verdediqinqs Fonds ROTTERDAM. yWij moeten handhaven! WOENSDAG 26 JULI 1939 zal tot haar voldoening bemerkt hebben, dat zij reeds jaren iang in winkels koopt, die nu het Midza-teeken dragen. Dat is geen toeval, dat is een bewijs dat haar keuze juist was. Alleen de beste en meest gesorteerde Schiedamsche Middenstandszaken kunnen déél Uitmaken yan de Midza- combinaiie, want: Het is een garantie voor prima kwaliteit, vakkundige voor lichting en lage prijzen. Maar er is nu nog een andere goede reden offl MIDZA-WINKELS te kiezen! Alleen in die zaken ontvangt U de Premies Giddertbormen K., Rijnstraat 39, Schiedam 25.— P., N. Maasstraat 100 15. V., Hoogstraat 18610. J., Jan v. Avennesstraat 53 7.50 P., Aht. Muysstraat 107.50 B., Klaasw.straat 25. T., Ant. Muysstraat 254. K., St. Liduinastraat 48 3.50 K., Groote Markt 7 3.50 W., N. Dillenb.straat 3 3._ D., Broersvest 7 3. K., Lekstraat 43 3. B., Mariastraat 29 2.50 S., Stadhouderslaan 912.50 K., Hoogstraat 40 2.50 V., K. Onneslaan 128 2.50 O., Vlaardingerdijk 192.50 O., Strijenschestraat 10 2.50 V., Westfrank.straat 77 2.50, S., Beierl.straat 352.50 E., K. Onneslaan 105 2.50 B., Gr. Florisstraat 45 2.50 V., Buys Ballotsingel 45 2.50 K., Oosterstraat 100 2.50 K., Nieuwe Haven 1452.50 B., Lekstraat 34 2.50 50 ets. bonnen B., Gasstraat 25, Schiedam J., Appelmarkt 4 K., Nieuwe Haven 145 M., Kreupelstraat 10 K., St. Liduinastraat 48 V., Hoogstraat 186 J., J. v. Avennesstraat 53 J., Boterstraat 1 K, v. Leeuwenhoekstraat 44 B., Lage Achterweg 51 25 ets. bonnen B., Gasstraat 24, Schiedam S., Lange Nieuwstraat 187 K., Heerenstraat 25 J., Appelmarkt 4 B., Nic. Beetsstraat 22 V., Hoogstraat 186 K., Nieuwe Haven 115 H., Villastraat 18 HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. GAAT U NAAR HET BUITENLAND? NEPTUNUS—S. V. V. BURGERLIJKE STAND. HOND AANGEREDEN. R. K. MULO-EXAMENS. mulo-examen. BEDEVAART NAAR SCHERPEN- HEUVEL. TWEE VERKEERSOBSTAKELS IN DE BURG. KNAPPERTLAAN. WATERLEIDINGBUIS GESPRONGEN. de NIEUWE KANTONRECHTER. CARILLON-BESPELING. SCHEEPVAART. marktdiefstal. lijk gevischt. VERDUISTERING. EXAMENS HOOFDAKTE. Te land en ter zee, maai ook in de lucht. Steunt het: 19% «f Tmi<r; stemmen waarvan 10 voor en 13 tegen, zoo dat de amendementen verworpen werden. Voor stemden de sociaal-democraten en de communisten. Hierna kwam het heele voorstel in stem ming. Mevr. v. Benthem zeide, dat de so- ciaal-domocraten voor zouden stemmen om dat het een verlaging beteekent. Zij zijn echter tegen het verdere voorstel. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierna het voor stel aangenomen. Om ruim half één in den nacht sloot de voorzitter de vergadering. De agenda, die uit 4 punten bestond, was toen nog maar half afgedaan. De resteerende twee punten zullen nu op de volgende agen da geplaatst worden, hetgeen vermoedelijk wel niet voor September a.s. zal zijn. Het diploma ,,Hulp in de huishouding" werd uitgereikt aan: M. J. Baken, M. L. Baken, J. W. Bosdijk, F. P.Degenaar, C. M. Durrer, J. Goudswaard N. v. d. Herik, M. Houtman, P. Klaasse, E. Landman, M.Leewis, W. G.Nijman, S. J. Pleijsier, E. S. Pronk, R. Stellingwerf, E. Verburg, A. verwol, L. de Winter, C. v. Cl. Zee W. C. van Zetten. Het diploma „Kinderjuffrouw" werd uitge reikt aan: J. van Beukelen, J. C. Bronckhorst, J. A. Verburg, J. Hartman, H. van Heemst, F. Klapwijk, M. v. d. Lugt, J. Overzier, C. v. C.. Plas, P. J. Schipper, A. Schriel, G. Visser, H. Visser, G. van Vliet. Het diploma „coupeuse" werd uitgereikt aan: A. H. Bams, J. M. E. Kampen, J. M. Klop pers, G. Rietveld, M. Schot, J. M. Tettelaar. Het getuigschrift Costuumnaaien werd uit gereikt aan: M. van Drimmelen. Het diploma „Huisnaaister" werd uitge reikt aan: C. A. Aartse, T. Aléman, J. Donkersloot, C. A. L. J. v. d. Graaf, E. Heus, G. Koelewijn, E. Krabbendam, J. J. Mackaij, G. M. Maltha, C Marijnis, J. A. Meeder, M. E. Molhoek, G. Noordijk, M. C. Salij, A. Scheffer, A. Smit, C. v. d. Tak, J. Talsma, H. Versteeg, G. E. Verboom. Getuigschriften Voorbereidend Onderwijs werden uitgereikt aan: H. J. Aartse, H. van Assendelft, A. H. Cor- sel, M. van Dijk, N. van Dijk, M. Groenendaal, N. Groenewegen, G. C. Hak, H. Krommen hoek, H. de Lange, S. E. Marijnis, P. C. Mel- lema, Q. J. v. d. Most, A. van Noordennen, F. Noordijk, J. J. v. d. Schalie, C. M. v. d. Schee W. J. Slavenburg, P. J. v. d Woude, A Aal- dijk, T. v. d. Berg, C. Broxks, E. Donker. M. Gerritsen, M. Robberegt, M. M. Romijn, J. Sonneveid, C. C. v. d. Valk, L. J. Verboom, J. W. C- Verstraeten, J. Verveen, H. J. C. Zagwijn, E van Asten, A C. Biichinhorn. G. M. van Dijke, M. Hamerslag, A. A. van der Knaap, C. Kooyman, A. Kornaat, M. T. v. d. Linden, C. Mak, J. Meijers, C. van Mourik, C. de Neef, F. M. Noordhoek, B. van der Sloot A. J. Spermon, M. Verkerk, K. de Wit, E. H. van Wijk, M. Zonneveld, T. Bitter, E. J. Bronscheer, A. M. Donker, A. Frenaij, J. H. v. d. Heuvel, J. Immerzeel, C. Krabbendam, M. Kriek, W. M. Peters, W. G. Verbaan, W. Warbout, M. van Abshoven, E. M. J. v. d. Boogert, H T. Buitenkamp, J M. Elzinga, N. C. G. Goedknegt, G. M. Gort, B. A. de Jong, A. Kool, C. Meijer, S. J. Miedema, M. M. Osterholt, E. Smith, A. v. d. Thoorn, M. E. van Rongen, P F. Bauer. De prijzen uit het Poortman-Vaillantfonds vielen ten deel aan: Dagschool II klasse 1: N. van der Valk. Dag school I klasse IA: A. van der Tak: B J. Kogje; C G. iNeuwstraten; D A. M. Klaase; E A. A. Visser: F N. Selp. Dagschool II klasse 2: E. M. J. v. d. Boo gert, E. Smith. Dagschool I klasse 2A: H. J. Aartse; B C- C. v. d. Valk; C M. Verkerk. Opleiding „Hulp in de Huishouding" N. van den Herik. Opleiding „Kinderjuffrouw" J. van Beuke len. Opleiding „Huisnaaister" klasse 1 W. F. Droge; klasse 2 G. Koelewijn, C. Marijnis. Van dagschool II werden 10 leerlingen be vorderd, 2 leerlingen voorwaardelijk bevor derd. Van dagschool I werden 83 leerlingen be vorderd, 5 leerlingen voorwaardelijk bevor derd, 4 leerlingen niet bevorderd. Van de opleiding „Huisnaaister" werden 11 leerlingen bevorderd. Naar wij vernemen, is ook dit jaar de reislust van de Schiedamsche ingezetenen, althans wat betreft het reizen naar buiten de grenzen, evenals ook in andere plaatsen is geconstateerd, grooter dan het vorige jaar. Een enkele maal ondervinden de va- cantiegangers moeilijkheden bij het ver krijgen van de noodige reispapieren, daar zij wel tijdig overal voor hebben gezorgd, behalve voor het aanvragen van een geldig paspoort of een bewijs van Nederlander schap. De aandacht werd er daarom op ge vestigd, dat het zeer wenschelijk is de be- noodigde stukken aan te vragen minstens één week vóór het vertrek naar het buiten land. De mogelijkheid bestaat anders, dat zij niet tijdig de stukken kunnen verkrijgen en daardoor de zoo lang verwachte vacantie in den war wordt gestuurd. Voorzooveel noodig herinneren wij er aan, dat paspoorten en bewijzen van Nederlan derschap moeten worden aangevraagd aan het bureau van bevolking enz. Nieuwstraat 26, dat geopend is van 8.30 tot 14.30 uur ('s Zaterdags tot 12.30 uur). Het Neptunus-tournooi zal Donderdag avond worden besloten met de wedstrijd NeptunusSVV. Zooals bekend heeft RFC de vorige week met haar 31 overwinning totnutoe het beste resultaat tegen de uit schrijvende vereeniging bereikt en dus zal het interessant zijn de verrichtingen van de Schiedammers Donderdag te volgen. Zij komen uit met: Krieg; Speijer en N.N.; Romein, J. Paulus en C. Paulus; Steenber gen, de Bruijn, Versteeg, Goossens en Bok- hove. De gastheeren verschijnen met: Smit, Sa- vert en Gorissen; Kaspersen, v. Gent, en v. Spaandonck; Sens, v. Niel, Beum, 't Gilde en Kluin. GEBOREN: Gerhardus A. z. van A. H. Th. Liucassen en J. M. Baas, Noordvest 12; Wilhelmus H. z. van M. J. Ackremans en H. Beks, Makkersstraat 1; Willem F. z. van W. F. van Leeuwen en W. J. Snel, Boerhave- laan 1. OVERLEDEN: C. A. E. van der Veer, 66 j. wed. van B. Scholte, Dr. Noletstraat 1. Gistermiddag te 7 uur is de hond van C. van D., wonende alhier op de Damlaan aan gereden door een onbekend gebleven mo torrijder. De hond sprong blaffend tegen het motorrijwiel op, waardoor de motorrijder kwam te vallen, doch geen letsel bekwam en is doorgereden. De hond werd aan den kop gewond. SCHIEDAM, 25 Juli. Geëxamineerd voor diplo ma A: 29 candldaten. Geslaagd 25, afgewezen 4 candidaten. Geslaagd voor diploma A: H. van Leeuwen, Rotterdam; J. Roeleven, Bergsehen- hoek; H. Sitskoorn, H. Terlaak, A. Verbeek, J. Wansink, H. van Wijngaarden, N. Booms, A. Scl.ollaart, H. Schruer, C. Smit, A. Stapels, A. Beuger, Rotterdam; E. v. d. Pavoordt, A. Roelof zen, A. Teunissen, Gouda; M. de Vos. Waddinx- veen; A. van der Welfden, Gouda. J. van den Heuvel, M. Huisman, At. de Jong, 'C. de Jonee- Rotterdam; F. Jongepier, G. Jongepier, Schie dam; J. Klumper, Rotterdam. Geslaagd te Hilligersberg voor Mulo-dipl. A: Germaine Jurgens, Jo Krommenhoek, WJm van Beek, en Dick Lagerwey, leerl. van de Openb. ULO-school Al, Singel 5. Aan de R. K. Huishoud- en Industrie school te Rotterdam werd door M. C. J. v. d. Berg en H, G. M. v. d. Berg het getuig schrift voor de tweejarige primaire oplei ding behaald. Waarom per autocar? Men schrijft ons: Velen zullen wel eens de vraag gesteld hebben waarom de bedevaart naar Scher- penheuvel, evenals die van verleden Jaar naar Roermond, per auitocar zal geschieden. Degenen onder de pelgrims, die reeds zoo vele jaren meegaan, zullen wel weten, dat aan het reizen per spoor nogal bezwaren wa ren verbonden. Op de eerste plaats kon geep behoorlijke korting op het gezamenlijk ver voer worden verkregen en op de tweede plaats is het reizen per autocar tegenwoor dig heel wat geriefelijker, dan met half af gedankte personenwagons. Bovendien is het gesjouw met koffers a.d. nu uitgesloten, om dat de pelgrims gebracht worden vanaf de kerk te Schiedam tot vóór de hotels in Scherpenheuvel, terwijl vanzelfsprekend da reis zelf .heel wat meer natuurgenot ver schaft dan vroeger. De ouderen w.o. één dame van 84 jaren zijn zelfs zoo met het rei zen per autocar ingenomen, dat, toen ver leden jaar een enquête werd ingesteld bleek, dat ongeveer 98 pet. waaronder alle ouderen liever de reis voortaan per autocar maakta In plaats van per spoor. Dit jaar wordt geen qmweg gemaakt doch regelrecht op het doel afgestevend met al leen een kleine tusschenpauze te Breda voor het gebruik van koffie, zoodat tegen lunch tijd te Scherpenheuvel wordt aangekomen. Zij, die zich nu nog niet opgaven of nog niet betaalden, worden aangemaand ten spoedigste hieraan te voldoen want het ia ten hoogste tijd voor de opgaaf voor dq gezamelijke pas. De combinatie van twee verschillende rij, wielpaden in de Burg. Knappertlaan, n.l. een gedeelte op het verhoogde middenpad en een gedeelte langs de trottoirs voor voet gangers, is nooit een gelukkige geweest. Vooral aan de begin- of eindpunten vanl het gedeelte dat op het verhoogde midden pad aangelegd is, blijft het gevaar voor dd wielrijders groot. Thans heeft men het de wielrijders nog iets moeilijker gemaakt, door aan het einda van het rijwielpad bij de Vlaardingerdijlc een verhoogde vluchtheuvel te leggen. Dit is vooral voor de wielrijders uit de richting Vlaardingen zeer gevaarlijk. Deze moeten als zij van het rijwielpad, dat daar links van den weg ligt eerst oversteken naar rechts tot aan het benzinestation en direct daarop weer naar links gaan om naar het rijwielpad te gaan. Is men daarenboven nog gewend aan de oude situatie, dan let men niet op de verhooging en een of twee lekke banden zijn het gevolg. Een tweede obstakel is de bushalte aan het begin der B. K.-laan bij de garage „Unique". De bus stopt hier langs het rijwielpad ert aangezien vele buspassagiers, (o.i. ten on~ rechte) van meening zijn, dat de wielrijder* de bus dan niet mogen passeeren, wordt er nog al eens een uitstappende passagier aan gereden. Daarbij komt nog, dat de bus juist stopt op de plaats waar de voetgangers moe ten oversteken. Zijn zij b.v. begonnen bij de fa. Mees en Zoonen om den rijweg over te steken en zij zijn op de vluchtheuvel, in het midden, dan komt de bus en parkeert zich genoeglijk voor de opening waar de voet ganger zijn oversteekpoging zou kunnen be ëindigen. Dat hier spoedig verandering in kome. Hedenmiddag is voor het pand van de Hema door tot nog toe onbekende oorzaak een hoofdwaterleidingsbuis gesprongen. Het water stroomde met groote kracht naar buiten waardoor een gedeelte van het trottoir instortte. Vervolgens baande het wa ter zich een weg over de Broersvest tot aan. den Singel. Ook drong het water door in de gangen en magazijnen, welke zich onder den winkel der Hema bevinden, waardoor eenige schade ontstond. Het personeel van Gemeentewerken heeft met groote moeite de buis kunnen afsluiten. Op Maandag 7 Augustus zal de nieuw be noemde kantonrechter Mr. P. B, Cos, zijn functie van kantonrechter in een eerste plech tige zitting aanvaarden. De Stadsbeiaardier, de heer F. Timmer mans, zal, in plaats van Vrijdagavond a.s., or> Donderdag 27 Juli des avonds van 8,309.30 uur het carillon van den Grooten of St, Janstoren bespelen. SCHIEDAM, 24 Juli. Aangekomen: Grieksch s.s. Anastassia, ledig van Rotter dam, Italiaansch s.s. Castelverde, ledig van Rotterdam, beiden om te dokken in de Wil tonhaven. ,T SCHIEDAM, 25 Juli. Vertrokken; Grieksch s.s. Anastassia, ledig naar Rottetrdam. Ten nadeele van mej. A. V. uit de Hon- diusstraat is op de weekmarkt aan den Goud- schesingel een portemonnaie gestolen met circa 8 gulden. Gistermiddag heeft personeel van de poli tie 2 het lijk gevischt van den 37-jarigen ha venarbeider J. Langenzaal, gewoond hebbend in de Eerste Schansstraat, die verleden week aan de Prins Hendrikkade te water is ge raakt en verdronken. Het stoffelijk overschot is naar het bureau aan de Parkkade gebracht. i Door de politie van het hoofdbureau ig aangehouden de 58-jarige horlogemaker C. G- Z. die zich schuldig heeft gemaakt aan verduistering van horloges, welke hij in re paratie had. Z. bleek de horloges in verschil lende banken van leening in pand te hebben gegeven. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht. ROTTERDAM, 25 Juli (Commissie I). Ge slaagd: L. Akkersdijk, B. W. Hessels en mej. J. D. v. d. Kley, allen te Rotterdam. ROTTERDAM, 25 Juli (Commissie II). Ge slaagd: J. C. Broere, Ooltgensplaat; A. Lie- vaart, Barwoutswaarder; J. Adriaanse. Dom burg en D. Meeuwse, Oost-Souburg. wijst er op, dat in andere landen de Hoofd zaak ligt in den geneeskundigen dienst. Deze post lijkt spr. veetl te laag. Wij stem men echter graag voor omdat er nu wat komt. De heer A. DE BRUIN (Lib.). Er is wel gesproken over luchtbescherming maar niet over luchtafweer. Wordt daar iets aan gedaan? De VOORZITTER antwoordt hierop, dat ook dit punt de aandacht heeft. Z.h.st. wordt hierna dit punt aangenomen. De verordening voor het gemeente-ziekenhuis. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een gewijzigde Verordening voor het Ge meente-Ziekenhuis te Schiedam. (Hierbij te behandelen het voorstel van Mevr. H. Benthem-de Wilde c.s. tot wijzi ging van de artikelen 46, 47 en 48 van hel ontwerp). Mevr. v. BENTHEM-DE WILDE (S.DA..P.) was verheugd, toen zij de stukken in zag. Het was te dwaas, dat er twee instellingen waren waarvan er een de andere inrichting beconcurreerde. Als de R.K. inrichting komt om verhooging van subsidie zullen wij dat nooit meer doen, als er lagere tarieven ko men. Verheugd is spr. ook, dat het 3e klasse tarief van f 4.op f 3.wordt gebracht. Toch heeft het voorstel niet de volledige instemming, want de commissie voor het gemeente-ziekenhuis krijgt te veel rechten en macht. Het bestuur beschouwde het niet als een gemeente-ziekenhuis maar als een semi-gemeentelijke inrichting. Dit is den laats ten tijd evhter wel beter geworden. In de minstdraagkrachtige klasse zijn toen de zwaarste klappen gevallen door de besluiten, die toen genomen werden. Hier krijgt men beslissingen, waar de vertegenwoordigers van de bevolking niet over kunnen spreken. De commissie blijft dezelfde rechten hou den als vroeger. Het is o.a. noodzakelijk dat over die dingen in het openbaar wordt besproken en beoordeeld. In de geleidebrlef staat, dat de tarieven verlaagd zullen worden en dat toch de inkomsten omhoog zullen gaan. Dan moeten er wel drastische maatre gelen genomen worden. Hoe denken B. en W. de stimuleering van deze verzekering? Wij hebben onze amandementen gesteld, omdat de bevoegdheid te groot is en dat de raad moet oordeelen over de lasten, die over de burgerij komen in deze. De heer HOOGENDAM (A. R.) heeft niet gehoord, dat de commissie zoo'n slecht werk gedaan heeft. De aanval van mevr. v. Benthem acht spr. niet zoo sterk, dat spr. een nadere formuleering gaarne wil hoo- ren. Ook zou spr. graag weten, waarom de tarieven niet dk>or den raad vastgesteld wor den. Wethouder T. SLAVENBURG (C. H.) wil dit voorstel niet verdedigen. Spr. stemt met de vreugde in over de bereikte resultaten. Brengt den voorzitter hulde voor de vele en moeizame onderhandelingen om tot dit resultaat te komen. Spr. had verwacht van mevr. v. Benthem een grondige motiveering waarom de tarieven in den raad moest wor den vastgesteld. De argumenten vindt spr. zeer oppertunistisch. Waarom moet de ta- rieveering bij de commissie blijven? Heel eenvoudig, deze commissie zal best in staat zijn regelen vast te stellen waarnaar de ta rieven worden vastgesteld. Hoeveel moeilijk heden zouden er niet komen als de raad daarin gemoeid moest worden. Spr. geeft de raad in overweging deze zaak daar te laten, waar zij is. Mr. M. J. C. M. KAVELAARS (R. K.) heeft de zaak ook uit wettelijk oogpunt bekeken. Spr. wijst er op, dat voor on- of minver mogenden de armenwet van toepassing is. Het ziekenhuis is dan een instelling van lief dadigheid en dan kan verhaal gepleegd worden. Daarom moeten de tarieven door de commissie en niet door den raad wor den vastgesteld. Wethouder J. DINKELAAR (S. D. A. P.) zegt, dat de tarieven in den raad moeten worden vastgesteld en niet in de commis sie. Spr. vertrouwt de commissie niet, zelfs al bestond ze uit enkel sociaal-democraten. De besprekingen worden binnenskamers gevoerd, daar schuilt volgens spr. het ge vaar. Volgens de sociaal-democraten heeft de gemeente te zorgen voor ziekenhuisver- pleging. Is het. zoo vreemd, als de gemeente raad die tarieven vast stelt. Integendeel door den raad worden toch de belasting tarieven ook vastgesteld. De commissie krijgt hier volmacht om binnenskamers tabelien op te stellen en uit te laten voeren. Zulks moet in den raad openbaar besproken wor- De heer COLLé (Comm.) is er ook voor, dat de tarieven in den raad besproken wor den. De VOORZITTER zegt dat het amende ment hierop neer komt, dat de commissie, die de tarieven moet vaststellen komt te vervallen en dat de raad nu die tarieven vast- gaat stellen. Waarom moet die taak van die commissie vervallen? Waar u zult informee- ren. overal stelt de commissie de tarieven vast. Ja zult u zeggen in de commissie zit willekeur. Deze commissie is echter ge bonden aan tarieven tusschen 0.75 en f 21 zulks onder toezicht van B. en W. Wanneer men bij de burgerij meende, dat men door dn commissie ten onrechte was behandeld, zouden de klachten niet van de lucht ge weest ziin. De raad zelf benoemt de com missie. Een lid van B. en W. is voorzitter. De directeur-geneesheer is de adviseur. Ook dit adviseerend lid is door den raad benoemd. Als men eenvoudig maar iets nieuws denkt te beginnen, vergist men zich. Men heeft ge veeld den aard waar de zaak om ging n.l. de beoordeeling van bijzondere gevallen. Daarover kan de raad niet oordeelen, dat moet een commissie doen. Als men hier een tabel vast eaat stellen, is de verzekering van geen waarde. Als men iemand daar draag kracht de premie laat betalen heeft de ver zekering geen waarde. Het verlies door de tariefverlaging moet overwonnen worden. Mén heeft van ieder een afgetrokken. Dus ieder is er beter van geworden. Is het dan onredeliik, dat wii de inkomens der be trokkenen nagaan en hen wekeliiks 10, 12 of 14 et. laten betalen. Zii worden dan zoo r nodig gratis opeenomen. Zonder die men- schen te kort te doen kunnen de kosten voor de gemeente verminderd worden. Na re- en dupliek komen eerst de amende menten in stemming. Uitgebracht werden 23 Postgiro 287177 Den Haag, ten name van de Vereeniging voor Nationale Veiligheid.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2