LAATSTE BERICHTEN. CHAMBERLAIN'S REDE. Geen wijziging in de politiek der Britsche regeering. De uittocht der Rotterdammers. BERKEL EN RODENRIJS. SCHOONHOVEN. Duitsclie troepen Slowakije binnengerukt. GEEN EXTRA TREINEN. VLAARDINGEN. HILLEGERSBERG. IJSSELMONDE. PRINS BERNHARD. ZILVERBONS. PRINSES JULIANA EN DE MILITAIREN. HANDELSBERICHTEN. ZEETIJDINGEN. buitenlandsche havens. m*# DINSDAG 29 AUGUSTUS 1939 Het gevaar nog op geenerlei wijze geweken. LONDEN, 29 Augustus. (R.O.) De speciale zitting van het lager huis, welke tegen hedenmiddag bijeen is gekomen voor het aan- hooren van 't verslag van minister--* president Chamberlain over de recente ontwikkeling der betrekkin gen met Duitschland, is hedenmid dag om 14.45 uur geopend. Er heerschte een volstrekte kalmte en onder de lagerhuisleden viel een sfeer van kameraadschap waar te nemen, welke ontsprong aan het bewustzijn, dat voor het oogenblik alle partijgeschillen hegraven zijn. Toen Chamberlain het lagerhuis betrad, werd hij met luid gejuich begroet. Om 14.50 uur (Eng. tijd) stond hij op voor het uitspreken van zijn historische rede. Autobussen ter aanvulling van het spoorwegvervoer. prachtig voorbeeld. winkelsluiting swet. INBRAAK. WIELRIJDER DOOR CARRIER AANGEREDEN. Benoemd tot adjudant in buiten gewonen dienst der Koningin en ingedeeld bij het alge meen hoofdkwartier. Een voorbeeld voor ons allemaal. KOFFIE. OLIËN, OLIEZADEN. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART. DUITSCHE MARKEN. BINNENLANDSCHE HA^NS. STOOMVAARTLIJNEN. NEDERLANDSCHE SCHEPEN, I VERWACHT TE ROTTERDAM. NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN. botterdaksche lloyl. GEMEENTERAAD. Maandagavond te 7 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester mr. A. A. M. Gründemann. Aanwezig alle leden. Na opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Lij de mededeetingen werd voorlezing gedaan van een ontvangen dank schrijven van het Vorstelijk Paar voor aan Haar gerichte gelukwensen bij gelegenheid van de geboorte van H. K. H. Prinses Irene. Ged. Staten hadden goedkeuring gehecht aan enkele wijzigingen in de begrooting doch de verordening op het Electriciteitsbedrijf verkreeg geen goedkeuring. Hierna hadden de benoemingen plaats bii het Electriciteits bedrijf. Hierna werd de vergadering geschorst ten einde de radio-rede van H. M. de Koningin te beluisteren. Aan de agenda werd toege voegd het voorstel tot aankoop van 52 M. grond voor de bouw van een nieuw trans forms torhuisje in het Rodenrijs, tegen 7.50 per meter, hetgeen wordt aangenomen. De Voorzitter vroeg 500 in verband met de buitengewone omstandigheden. Het doel mioest geheim blijven. Eveneens aangeno men. De heer de Vogel informeert naar het maandschrift van de luchtbescherming en verdere maatregelen welke dienaangaande genomen zijn. De voorzitter zegt, dat artikelen zijn aan geschaft. Verder is een en ander in voorbe reiding. Spreker geeft tevens den raad, zich bij eventueele luchtaanvallen in het vrije veld te begeven. Tevens deelt hij mede, dat in zake het borgstellingsfonds van den Mid denstand. de Minister het nog niet noodig oordeelde tot aansluiting over te gaan. De heer Havenaar informeért, wanneer tot aansluiting wordt overgegaan, de Raad hier in nog gekend wordt. Voorzitter antwoordt bevestigend. Hierna bespreekt de voorzitter den ge spannen toestand en vindt het tragisch, de radio-rede van H. M. de Koningin in deze overdenkende, dat na de eerste regeerings- periode van H. M. zich na 1914 minder rus tige jaren hebben voorgedaan. Bidden wij God, aldus spr., dat het Haar gegeven moge zijn, gesteund door Gods hulp in lengte van jaren land en volk te blijven besturen. Dan volgt voor den voorzitter een persoonlijk droevig moment daar hij afscheid moet ne men van drie raadsleden, de heeren P, Schipper, R. Soeterbroek en C. Vonk, waar mee hij acht jaar in goede harmonie heeft mogen samenwerken. Het moet spr. van het hart dat, deze samenwerking op de meest vriendschappelijke wijze heeft mogen plaats hebben. Spr. richt zich in hartelijke be- Woordingen tot den heer Schipper, die 27 jaar raadslid is geweest, waarvan 16 jaar als wethouder. De voorzitter zegt hem dank namens den Raad en de geheele gemeente en bood hem namens het gemeentebestuur een divan aan. Tevens richt spreker dankwoor den tot de twee andere scheidende raads leden. Weth. Schinkel spreekt eveneens eenige gevoelvolle woorden tot zijn scheidende collega. De heer Schipper achtte het nu zijn tijd een woord te spreken al erkent hij niet zulk een redenaar te zijn als de voorzitter. Spreker is ten zeerste verrast door de waar- d'eeende woorden tot hem gericht, naar zijn meening tè waardeerend. Hij heeft altijd gemeend, dat als men een post bekleedt er van af moet zien, voor ze je „zat" zijn. Ten slotte dankt de heer Schipper voor het aan geboden cadeau. De heeren Soeterbroek en Vonk spreken feveneens dankwoorden tot den voorzitter en hoopten dat de toekomstige Raad in dezelfde goede samenwerking zou mogen optreden. De heer Vleugels dankt eveneens voor zijn benoeming tot adviseur van het Electrici- Iteitsbedrijf, waarbij spreker tevens de wensch voegde, dat het bedrijf aan alle verwach tingen. zou mogen voldoen. Daarna volgde sluiting, waarna de Raad nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef ter pere van de scheidende raadsleden. ORANJEFEESTEN UITGESTELD. In verband met den gespannen toestand zijn de Oranjefeesten tot nadere aankondi ging uitgesteld. ERNSTIG ONGEVAL. Dezer dagen was Dh. I. H., in zijn tuin werkzaam met een spit-mac 'ne. Op een gegeven moment geraakte hij L et een zijner voeten in de machine en werd zoo ernstig verwond, dat de ontboden geneesheer hem terstond naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerde. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. Hoeksmageb. Kegel, d. J. M. v. d. Burggeb. Langelaan z. A. J. v. d. Burggeb. v. d- IJssel d. J. M. de Grootgeb. den Hertog, d. H. C. v. da Burggeb. Tousain d. J. Scholte geb. Bes d.; A. M- v. Wanrooijgeb. Stigt d. Overleden: D. Buitendijk, oud 1 jaar, z. Van B. Buitendijk en C. Sintemaartensdijk. Hij begon zijn rede met de verklaring, dat sedert het lagerhuis Donderdag j.l. bijeen was geweest, er weinig verandering was in getreden in de voornaamste trekken van den toestand. De catastrofe is nog niet boven ons losge barsten, gelijk ik toen reeds zeide, aldus de premier. Ik kan niet zeggen, dat het gevaar van de rampspoed reeds op eenigerlei wijze is teruggeweken. Onder deze omstandigheden zou het wel licht onnoodig kunnen zijn, het huis te vra gen, opnieuw bijeen te komen vóór den vast- gestelden datum. In tijden als deze echter zijn wij van meening dat het juist was, dat het huis op de hoogte werd gehouden, voor zoover dat mogelijk is, en wel voortdurend op de hoogte gehouden van alle verwikke lingen in den toestand, zooals zij hebben plaatsgegrepen. Dit zal bij voortduring het beginsel blijven, dat zal ons leiden bij alle vergaderingen van dit huis. Er is één ding, dat ik op dit oogenblik zoU willen zeggen met betrekking tot de pers: ik acht het eens te meer noodzakelijk er bij de pers op aan te dringen, de uiterste beheerschtheid aan den dag te leggen (toe juichingen) in een tijd, waarin het volkomen mogelijk is, dat enkele gedachtelooze woor den in een dagblad, dat misschien niet van bijzonder belang is, het geheele streven zou den kunnen teniet doen, hetwelk door de regeeringen in het werk wordt gesteld om een bevredigende oplossing bot stand te bren gen. Terloops merkte Chamberlain in dit ver band op, dat hij gehoord had van berichten welke een woordelijke beschrijving beweer den te geven van de mededeeiimg der Brit sche regeering aan Hitier. Een dergelijk be richt aldus Chamberlain kan niet an ders zijn dan een verzinsel van het eerste tot het laatste woord. Het is een ongelukkig feit, dat journalis ten zoodanige verantwoordelijkheden op zich kunnen nemen, welke niet alleen hen zelf raken, maar misschien zelfs de bewoners van alle landen. Ik zal thans een verslag geven van de ge beurtenissen in de paar laatste dagen, maar natuurlijk bestaat er geen wijziging in de politiek van de regeering. Na vervolgens verwezen te hehben naar de uitnoodiging van rijkskanselier Hitier aan den Britschen ambassadeur te Berlijn, Hen derson, voor een onderhoud, en naar het denkbeeld, dat Henderson zich per vliegtuig naar Engeland zou begeven, zeide Chamber lain: „Wij hebben een verslag ontvangen van het onderhoud van onzen ambassadeur op Vrijdag j.l. Dit verslag was echter eerst na middernacht geheel ontcijferd en persoonlijk heb ik eerst den volgenden morgen van het geheele verslag kennis genomen. Zaterdag arriveerde Henderson per vlieg tuig uit Berlijn en wij vernamen van hem, dat men het in Berlijn niet noodzakelijk achtte, dat hij nog denzelfden dag zou te- rugkeeren, maar dat de Duitsehe regeering er zeer veel prijs op stelde dat wij de me- dedeeling aandachtig zouden besturen, wel ke Henderson ons overbracht. In overeenstemming daarmede wijdden wij den geheelen Zaterdag en Zondagmorgen aan een zeer zorgvuldige, grondige en dege lijke overweging van het ons door den Brit schen ambassadeur gebrachte document en aan het antwoord dat wij ons voorstelden daarop te geven. Ons definitieve antwoord is gistermiddag door den ambassadeur medegenomen, toen hij naar Berlijn vloog en het is gisteravond aan den rijkskanselier overhandigd. BRATISLAVA, 29 Augustus. (R. O.) De regeering van Slowakije heeft een proclama tie uitgevaardigd, waarin wordt gezegd „Duitsehe troepen zijn Slowakije binnen gerukt, teneinde zoo noodig Slowakije te verdedigen". De Nederlandsche Spoorwegen deelen mede, dat tot nader bericht geen extra trei nen ten dienste van het publiek loopen. Dit geldt ook voor de goedkoope en andere trei nen, die reeds aangekondigd waren. De regeeringspersdienst maakt bekend, dat ter aanvulling van het spoorwegvervoer van personen naast den beperkten trein dienst door de Nederlandsche Spoorwegen gebruik gemaakt zal worden van auto bussen. Deze zullen van de stationspleinen afrijden en daar aankomen. De reizigers moeten zich voorzien van spoorkaartjes. De Nederlandsche Spoorwegen hebben voor dit vervoer de noodige tijdelijke ver gunning van den inspecteur-generaal van het verkeer verkregen. Houders van autobussen, die aan dit ver voer medewerking willen verleenen, kunnen zich vervoegen bij de inspecteurs van het vervoer van de Nederlandsche Spoorwegen te Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Nijmegen, Groningen en Maastricht. Nadere mededeelingen over dit vervoer DISTRIBUTIE VOOR LEVENSMIDDELEN. Zooidra de mobilisatie afgekondigd was, begon men op het stadhuis ook dadelijk met de administratie voor de distributie van le vensmiddelen. Op 't stadhuis wiordt deze administratie bij gehouden, maar voor de uitdeeling zal het huls gelegen naast het stadhuis aan de Haven worden gebruikt. ZWEMGELEGENHEID VOOR SOLDATEN Voor de soldaten, die hier gelegerd zijn, heeft men de zweminrichting geopend 's morgens van 7 tot 6 uur, die dan uitslui tend ook door militairen mag gebruik wor den. Hierdoor vervalt dan een heerenbad en een damesbad. POSTDUIVENVLUCHT. De „Zilverduif" hield een wedvlucht van uit Eindhoven. De prijzen vielen als volgt: A. J. Wedage 1 3 4 en 10; J. Herens 2 9; J. W. Lensen 5; J. Donkersloot 6 en 7; 7 J. Phuit 8. De aankomst van de eerste duif 2 uur 20 min. en 6 sec.; de laatste 2 uur, 41 min. en 39 sec. Om 1 uur vond de start plaats. DE WETHOUDERSVERKIEZING. In de ledenvergadering S. D. A. P. De vergadering besloot, dat het wenschelijk was dat de S. D. A. P. één der zetels in het college van B. en W. zou bezetten daar bij de laatst gehouden gemeenteraadsverkie zing is gebleken dat de S. D. A. P. de grootste partij werd en dat een derde der stemmen op linksche candidateii werd uitge bracht. De afd. Schoonhoven der S. D. A. P. draagt dan ook baar fractie op om alles te doen om tot de verkiezing van een wethou der lid der S. D. A. P. te geraken. BESPREKING RECHTSCHE FRACTIES. Ook zal op uitnoodiging van den heer S- v. d. Hoeven A. R.; weth. een bespreking gehouden worden tusschen de nieuwe fracties van de R. K. Hervormden, C. H., A. R., en den heer P. v. d. Hek, Gemeentebelang. Twee lokalen van het pand aan de Voor haven, die door de kerkeraad der Geref. Kerk gebrpuikt worden, werden Zondag be schikbaar gesteld, om tijdelijk als militair tehuis dienst te doen. En reeds Zondagmid dag werd hiier gebruik van gemaakt, daar er eveneens een gevulde leestafel stond; enkele spelen en een goede schrijf gelegenheid. De toegang is geheel vrij. Door B. en W. is een besluit afgekondigd ten behoeve van de militairen. Alle winkels mogen diag en nacht en ook 's Zondags ge opend zijn voor verkoopen aan de militaire overheid. Voor de militairen ter voorziening in eigen behoeften mogen de winkels ge opend zijn tot 10 uur en 's avonds in 't ge heel niet. DE HEER REY VRAAGT INLICHTINGEN. Door den heer W. F. J. Rey, B. K. Raads lid dezer gemeente, is aan den voorzitter van den Gemeenteraad verzocht, te worden in gelicht omtrent de beweegredenen, welke het College van B. en W. hebben geleid tot het oproepen van sollicitanten als jongste bediende ter secretarie, afdeeling Bevolking, op een vergoeding van 15 per maand en wel, of dit bedrag is vastgesteld door het College van B. en W„ of dat het berust op een door den Raad vastgestelde verorde ning. Tevens verneemt hij gaarne, of het bij B. en W. ingekomen telegram, verband hou dende met dezen oproep, door haar is beant. woord. Vervolgens verzoekt hij den Raaid in te lichten of degenen, die zich vervoegen aan de woningen om te informeeren naar de huur der woningen, zonder daarvoor bewijs te vertoonen, dat opgedragen is te vragen, of de eigenaar het huis goed onderhoudt, en de huurder geen klachten heeft. Tevens vraagt hij welke vragen genoem de personen moeten stellen. Tenslotte verzoekt hij den Raad in te lichten, omtrent de loonen die in de werk verschaffing Oud-Beierland Allem/amspolder zijn ontvangen na 8 Juli 1939. Hij wenscht de vraag onder nr. 1 gesteld, opnieuw te stellen en ook gaarne te verne men, of het antwoord op vraag 4 is* be waarheid geworden. Inidien het B. en W. bekend is, dat aan verbetering van den toestand aldaar, spe ciaal wat de loonen betreft, wordt gewerkt, vertrouwen B. en W. dat deze pogingen zul len slagen?" Nr. 1 van de in de Raadsvergadering van 19 Juli door den heer Rey gestelde vragen luidde: „Is sinds de vorige raadsvergadering de toestand in de werkverschaffing verbeterd, meer in het bijzonder wat de werkpresta tie betreft en zoo ja, hebben de loonen daar mede gelijken tred gehouden?" Vraag 4 luidde: „Hebben B. en W. nog pogingen in het werk gesteld, om te komen tot tariefverhooging?" In de heden (Maandag) avond te houden raadsvergadering zullen deze vragen wor den beantwoord. In het tuinhuisje van den heer Th. den O. uit Rotterdam, dat achter de woning van denheer M. aan den Hoofdweg staat, is eergis- ternacht een inbraak gepleegd, nadat de da der hèt zich eerst aangenaam had gemaakt door een kopje thee te zetten en rustig een poosje in het huisje te hebben geslapen. Daarna is hij vertrokken met verschillen de voorwerpen, die in het huisje lagen. De politie stelt een onderzoek in. Gistermiddag half 5 slipte op de Kreekbrug te IJsselmonde een motorcarrier, bestuurd door P. v. d. G. uit Rotterdam. De carrier kwam op het rijwielpad terecht tegen den 47-jarigen v/ielrijder G. N. C. uit Rotterdam. Deze werd tegen de brugleuning gesmakt en werd met gebroken ribben naar een der zie kenhuizen te Rotterdam overgebracht. Bij Koninklijk Besluit no. 14 van heden is Z. K. H. Prins Bernhard der Nederlanden be noemd tot adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, ingedeeld bij het algemeen hoofdkwartier ter beschikking vim de Koningin. Z. K. H. Prins Bernhard is, vergezeld door H. M.'s adjudant, majoor H. J. Phaff, om 12 uur zijn opwachting gaan maken bij den opperbevelhebber van land- en zeemacht, luitenant-generaal I. H. Reijnders. zullen geschieden door de directie der Ne derlandsche Spoorwegen. Als er geen zilvergeld wordt opgepot door het publiek, zal er voldoende pasmunt in om loop zijn. Om eventueel op alles voorbereid te zijn, heeft de regeering een voldoende aantal zil verbons laten vervaardigen, welke bij gebrek aan zilvergeld of pasmunt in circulatie zullen worden gebracht. Er waren ook nog zilverbons van de vorige mobilisatie in voorraad. Deze zullen overge- stempeld worden en zoo noodig ook in om loop worden gebracht. Op het oogenblik achtte men echter w geen redenen aanwezig voor uitgave van dit papieren noodgeld. Dezer dagen heeft Prinses Juliana het bu reau Ontwikkeling en Ontspanning van het algemeen hoofdkwartier verblijd met een gift van 10.000. Zooals men weet, tracht dit bureau den sol daten, die ter verdediging van onze grenzen onder de wapenen zijn, door ontspanning in hun vrijen tijd eenige vergoeding te geven voor de offers, die zij hebben moeten bren gen. Het bureau heeft deze gift in groote dankbaarheid jegens de Prinses aanvaard in de verwachting, dat dit voorbeeld door velen zal worden nagevolgd. Ook de requisitie van auto's en paarden heeft heel was drukte in een viertal deelen van de stad gebracht. Voor dag en voor dauw waren sommige eigenaars van gevorderde auto's met hun 'wagens reeds op stap gegaan. Niet alleen omdat er velen uit omliggende gemeenten moesten komen, maar vooral wijl tijd nog altijd geld is en men een der eersten wilde zijn, om zoo spoedig mogelijk weer aan zijn zaken te kunnen gaan. Maar als er velen zoo denken, wordt het nog laat. Er waren er, die om 5 uur gekomen waren en om 10 uur nog altijd op een beurt wachtten. Slechts bij enkele meters tegelijk kon worden opgetrokken en dan was het opnieuw wachten.... wachten. Wat echter een voornaam ding was: de geest bleef goed. Voor velen beteekende de opvordering weliswaar eenige stagnatie in het bedrijf, maar ze begrepen dat het niet anders kon. Vier plaatsen in de stad waren voor de opvordering aangewezen en de verdeeling was zoo, dat elk „bureau" een goede honderd wagens te keuren en te registreeren kreeg. Die „bureaux" bestonden in een eenvoudige lange tafel, midden op het trottoir ge plaatst. Slechts op het Middellandplein had men er een soort markttent, met zeildoek overdekt, omheen geplaatst. Dan schoof telkens de aan de beurt zijnde wagen voor het „front", militaire deskundigen onder zochten den motor en de algemeene gesteld heid van den wagen en gingen na, of de gebruikelijke reserve onderdeelen aanwezig waren, alsmede een hoeveelheid olie en ben zine, noodig voor een afstand van 100 K.M. Bleek alles in orde, dan was het pleit spoedig beslecht. Op de voorruit werd een militair nummer de bekende rood-wit- blauwe affiche geplakt, de militaire chauffeur nam de taak van zijn'burger collega over en de volgende was aan de beurt. Maar dit alles nam toch altijd nog een klein kwartier in beslag. Op het Noordplein waren het voornamelijk Fords en Chevrolets, welke zich moesten melden. Elders zagen we ook Dodges en een enkele Morris Commercial. De stemming onder de opgeroepen mili ciens was opperbest. Midden op straat zaten of lagen ze in groepjes bijeen en maakten grapjes. Natuurlijk toonde het publiek, vooral de jeugd, veel belangstelling voor al dit militair gedoe, maar de politie hield allen behoorlijk op een afstand. Voor de voeding der militairen bleek uit stekend gezorgd te zijn. In nabijgelegen café's of restaurants werden pakken met belegde broodjes gereed gemaakt en later zou nog een warme maaltijd worden ver strekt. Voor de betrokken restaurants nog een buitenkansje. Ik wil best zoo'» drogen dag hebben, hoorkregen we van een hunner te hooren. Een allergenoegelijkste stemming heersente er in het Park, waar het „bureau" vlak voor den ingang van Parkzicht was geposte»" erj de militaire chauffeurs, wachtend tot zij een wagen toebedeeld kregen, een lommer rijk plekje hadden opgezocht. Tot dat hun naam werd opgeroepen. Dan lieten ze hun zakboekje af teekenen, klommen achter het stuur, kregen van den burger-leverancier zooiets te hooren als* Je ,er een best karretje aan, vader en vertrokken Bij het Nenyto-terrein zijn we nog even een kijkje te gaan nemen bij de gerequireerde paarden. Daar speelden zich de tooneeltjes af, zooals men ze wekelijks kan zien op de veemarkt. De dieren moesten draven, wer den beklopt, het gebit werd onderzocht, enz. De paarden moesten voorzien zijn van een dagrantsoen haver of hooi, een goed halster en een goed hoefbeslag. Het aantal gevor derde paarden was betrekkelijk gering in verhouding tot de auto's, welker aantal we op een 500 tal taxeeren en waarop we firma namen lazen van brouwerijen, wassscherijen, bodediensten, dagbladen, warenhuizen, enz. Kortom: een bonte mengeling. ROTTERDAM, 29 Augustus 1939. KOFFIE (Gem. contr.) Noteering op termijn. 29 Aug. 28 Aug. ochtend middag ochtend middag September 10% 10K 1010% December 11 11 io% \o% Maart 11 11 10% 10 Mei '40 11% 11% 10% 10% Sept. '40 11% 11% io% H Stemmingprijsh. Kalm Kalm pr(jsh. Omzet 1000 balen Weekomzet bn. Loco superior Santos 14% ct. Loco Robusta f.a.q. 13ct. per half kg. AMSTERDAM, 29 Augustus 1939. LIJNOLIE 29 Aug. 28 Aug. 25 Aug. Vliegend 21% 21% Sept- 17% 17% 17%%% October 17 17 17%% November Oct.-Dec Nov./Dec16% 16% 17tj Januari Jan./April '40 16 16 16 Mei/Aug16 16 16% ANTWERPEN, 29 Augustus 1939. (R. B. D.) OLI N. Stemming prijsh. Lijnolie disp. Antw. in barrels 325—330, in tamb. 290—292%, binnen- Iandsche 285287%, Sept.-December Januari -April Soyaolie ruwe in barrels 350355, geraffineerde 420425. Katoenolie Engelsche lnd. 360365. Maïsolie geraff. 450455, ruwe In tarn. 360365. Ricinusolie le persing 415420, 2e 395—400. Raapolie In barr. 440—445, in tamb. 400_ 405. Cocosolie ruwe In barrels 270—275. ruwe Ceylon vaten 260—265. Grondnootolie 220—225. Olelne Zeepfabr. 485490, distillatie 485—490, blan ke 585—590. LIJNZAAD. Stemming kalm. La Plata tamb. disp. 156, 4 laatste 158, 3 eerste maanden 149. ROTTERDAM, 29 Augustus 1939. LIJNOLIE. (Bericht van de Vereeniging voor den Oliehandel). Sept. 17%; Oct. 17%. Nov. 17; Dec. 16%; Jan.-April 16%; Mei-Aug. 16%. AMSTERDAM, 29 Augustus 1939. laten bieden laten bieden CACAO 29 Aug. 28 Aug. Augustus9.60 9.30 9.70 9.60 September 9.50 9.25 9.70 9.60 October 9.45 9.25 9.70 9.60 December 9.45 9.25 9.70 9.60 Januari 9.50 9.20 9-?5 9.70 Maart 9.50 9.20 9.75 9.60 Mei 9.50 9.20 9.65 9.60 Juli 9.55 9.20 9.65 9.60 Stemming kalm. Dagomzet ton. ROTTERDAM, 29 Augustus 1939. Vlet- en lichterwerk: 225 ton 11 per dag. Vaarwerk: 6 x IOO ton kolen Bedum, 314 ton dito en 50 stand, hout Hengelo, 50 ton kolen en 50 stand, hout Amsterdam, 65 ton kolen Den Haag, 210 ton cokes Den Haag, 15 stand, hout Halfweg, 120 ton sojaboonen Overschie, alles volgens tarief. Sleeploon naar Maasbracht 6 cent per ton. ROTTERDAM, 29 Augustus 1939. (Bericht van de Ned. Rijnvaart- V ereeniglng Boven-Rfjn. Waterstand vallend. Geen noteeringen. Beneden-Rijn. Waterstand vallend. Geen noteeringen. Sleeploon volgens het 50 ets. tarief. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM 29 Aug. 28 Aug. 26 Aug. pariteit Londen per k.13 7.87 8.31 12.141 Berl.p. 100 Mk." 71 69.50 68.50 59.231 Parijs p. 100 frs. 4.66 4.55 4.72% 9.737 Bruss. p.lOObelg. 31.70 31.70 32— 24.963 Zwits. p. 100 frs 42.30 42.35 42.15 48.006 Kop.h p. 100 kr. -.— 66.677 Stock. p. 100 kr. 44.70 66.678 Oslo per 100 kr. 42.80 66.6/1 New-York per 1.87% 1.87% 1.86% 1.4631 Voor papier- en andere soorten marken zie de rubriek „Duitsehe Marken". R'dam 29 Aug. 28 Aug. 29 Aug. 28 Aug. Londen ^.18% 7.86 Denem. Berlijn 70.— Zweden 45.— Parijs 4.67% 4.50 Noorw. Brussel 31.65 31.50 Spanje Bern 42.30 42.20 Italië N.-York 1.87% i.87-ft Registerm. vrije Dito (onderst.) Keism. (binn.) Dito (buitenl.) Handelssperr-gu Zilvermarken Bankpapier 29 Aug. 23%-24% 4—5 21—22 21—22 28 Aug. 23—24 34 47 39% 19—21 19—21 26 Aug 34 47 39% 4%5% 20—22 ROTTERDAM aangekomen. 28 Augustus namiddag; I.35 ILSE, Cardiff, p. A. v. Co, Bin- "'2'.45 DORA' OLDENDORFF (Du'tsch), Emdcn Walsum, 2e Kat.dr.h., Ic HEK-DIS (Deen), Leningrad, Kersten Hunik, Merwehaven, hout; 4.40 NORDSTER1^ (Duitsch), Danzig, Anth. Veder, Lekhaven, hout; 5.- PROFIT (Noor), Drontheim Intertransport N.V., Waalha ven Nz. „Frans", 6,'5 BATAVIA (Noor), Greaker, Fr. KrupP' waa'haven „Frans erts. NIEUWE WATErWEG aangekomen. 28 Augustus n»inic'daS- 12.40 ENERGlE 11 (sibt.), Brunsbuttel, voor Dordrecht. NIEUWE WATERWEG vertrokken. 28 Augni»tus voormiddag. II.45 CLAN STUART, Glasgow. 2g Augustus namiddag: 1 55 DIOMED, Japan; 2.20 DELIA (It.), Genua, jó CORMORANT, Londen3.45 ERCOLE, Porto perrajo; MOTIA, Genua; 4.15 KURIKKA, Ko penhagen v.o.5ETIOPIA, VenetiëKALMIA t., Amsterdam; 6.25 FRAMLINGTON COURT, Falmouth v.o.; DOVER HULL, Barry Roads; PRIAMUS, Koningsbergen; 7.10 NIOBE (Nept.), Koningsbergen; LOCKWOOD, Imminghalm; 7.30 A WAT A MiVRU, Dairen; 7.40 SCHURBEK, Canada v.o 8.15 RUT, Helsinki; SIQUEIRA CAMPOS, Santos; KOTA GEDE, Batavia. BUS- SUM, B.-Ayres; MARIAANE t„ Hamburg; 9.15 Batavier iv, Londen. Hoek van HOLLAND aangekomen 28 Aug.: CORMORANT, Londen, bij ligger. VLAARDINGEN aangekomen 28 Aug. REET, Fowey. IJMUIDEN aangekomen 28 Aug.: NORMANDIA Gothenburg; SOUTH AMERICA t„ Port Artnur via Bordeaux; KALMIA t., B?"erdaEnceland Vertrokken 28 Aug.: MOYLE t„ Engeland, BARON KINNAIRD, Engeland; Engeland; ARRIVAIN, Engeland, KOÏSTON, Engeland. VONDELINGENPLAAT aangekomen 28 Aug.: FORTUNA (It.), Sunderland, bljligger. HARLINGEN aangekomen 26 Augustus: PI- ROLA, Delfzijl; 28 Augustus. FALCON, Londen; 26 Augustus: GRONINGEN, Londen; FORTU NA, Urk. VLISSINGEN aangekomen 28 Aug.KONINGIN EMMA, Harwich. Vertrokken: PRINSES BEATRIX, Harwich; MINCIO, Savona; ORANJE NASSAU, Hoek van Holland of Den Helder. Gep naar Antwerpen: LORENZ W. HANSEN, Bordeaux; FINLAND, Gdynia; BöR, Halden; BRA VORE, Danzig. Gep. van Antwerpen: PORTUGAL, Hamburg; MERCUR, Esbjerg. Gep. naar Hansweert: ANTJE m„ Londen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LEERDAM Rott. n. New-Orleans p. 27 Wight. BINNENDIJK Rotterdam naar New-York 27, 30 mijl Oost van Niton. HALCYON LIJN. VREDENBURG Vlaardingen naar Wabana 25, 120 mijl W.N.W. van Land's End. STAD MAASTRICHT Wabana naar Rotterdam 25, 450 mijl West van Valentia. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. MEERKERK (uitreis) 28 van Colombo. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK (uitr.) p. 26 Beachy Head. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN (thuisreis) pass- 26 Las Palmas. JAGERSFONTEIN (thuisreis) 27 Aug. v. Genua. MELISKERK (thuisr.) 26 Aug. van Mombassa. NIJKERK (thuisreis) 26 Augustus te Durban. BOSCHFONTEIN 27 v. Antwerpen te Amsterdam HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. NIGERSTROOM (uitreis) 27 van Vlissingen. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJISAROEA 25 Augustus te Yokohama. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. HERMES 28 van Patras naar Piraeus. AMOR 25 van New-York naar Port au Prince. BODEGRAVEN Amsterdam naar Chili 26, 24 mijl Z.W. van Niton. GANYMEDES Rott. n. Alexandrië p. 27 Dung. BERENICE Amst. n. Lissabon p. 27 Ouessant. KONINKLIJKE/SHELL. MIRZA Curasao naar Havre 26, 90 mijl Zuid van Land's End. KONINKLIJKE HOLLANDSCHE LLOYD. EEMLAND 27 van Santos te Amsterdam. ZAANLAND (thuisreis) 27 van Rio de Janeiro. WATERLAND (thuisreis) 26 van Las Palmas, MEYER CO.'S SCHEEPV. MIJ. POLYDORUS Amst. n. Java p. 27 Dungeness. ORIENT—JAVA—AFRIKA LIJN. BOISSEVAIN 26 van Mauritius naar Rêunion, STRAAT MALAKKA 26 van Saigon te Beira, ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA GEDE 28 v. Rott. n. Batavia via Antw, STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TABIAN (thuisreis) 28 van Port Said. ORANJE 27 van Madeira te Amsterdam. POELAU ROEBIAH 27 v. Bremen te ^Amsterdam SOEMBA (thuisreis) 27 te Havre. POELAU LAUT (thuisreis) pass. 27 Gibraltar, JAVA 27 van Batavia naar Amsterdam. MOENA (uitreis) 26, 32 mijl Z.Z.W. v. Niton, SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. HOEGH TRANSPORTER 22 te San Francisco» SILVERMAPLE 26 Augustus te San Francisco, SILVERPALM 26 van Mombassa naar Singapore, SILVERELM 27 van Port Arthur te Mauritius, BENGKALis vancr. n. Calcutta 26 v. Batavia, ANTWERPEN 24 van Ayr naar Foynes. ARBO 25 van Delfzijl te King's Lynn. ANGEJA m., Hudiksvall n. Bridport 24 v. Kopenh. BIRMINGHAM 27 v. Rotterdam te King's Lynn. CORMORAN II 26 van Remagen te Dublin. CELEBES m„ 24 v. Bollsta n. Bremen. DELFZIJL m„ 23 te Sundsvall uitgekl. n. Gro ningen. DELFSHAVEN 25 v. Santos n. Antwerpen. FARMSUM, B.-Ayres n. Hull p. 27 Fern. Nor. FRIESLAND 27 van Rotterdam te Sunderland. HOOGLAND 26 van Hamburg op Tyne. HANSA 25 van Grangemouth naar Londen. HILDA 25 van Wormerveer te Gt. Yarmouth. HAVIK m., 23 v. Koivisto n. Newport (Co Mayo)] JEANNETTE 27 van Goole te Bremen. JUTLAND m., Ardglass n. Riga p. 24 Helsingb, LIBRA 25 van Nakskov te Nykjdbing. LIMBURG m., 23 v. Londen te'Dieppe. MR. L. HOMAN Peel (Man) naar pass. 25 Dunnet Head. MIDSLAND 28 van Amsterdam op Tyne. NOTTINGHAM 27 v. Rotterdam te King's Lynn, NOORD STAD 26 van Goole te Grimsby. OPSTERLAND 27 van Harlingen te Goole, OTTOLAND 27 van Danzig naar Sluiskil, PARKLAAN 24 v. Ft.osa.rio naar Dublin. ROME JA m., 23 v. XJuras n. Exeter. SPAR 25 van Tail of Bank n. Noord-Amerika. SOESTERBERG Rott. n. Pugwash p. 27 Scilly. ST. PHILIPSLAND 26 v. Rott. te Immingham. SPAR Tail of Bank n. Boston 26 (6.18 n.m.) 55 gr. 40 min. N. en 10 gr. 40 min. W. TROMPENBERG, Yxpila n. Cardiff p. 27 Skagea TRITO 28 van Rotterdam te Dublin. THEA 25 v. Grangemouth te Blyth. TUKO 25 van Blyth naar Gweek. TINDA 27 van Grevelingen te Shields. TWEE GEBROEDERS m.( p 26 Elseneur om de N TWENTE m., 24 v. Southampton te Dieppe. AKERSHUS 24 v. Rotterdam te Tonsberg. ABETA Rott. n. Swansea p. 27 Dover. ALCHYMIST Amst. n. Birkenhead p. 26 Wight, ANADARA 26 van Perms te Aruba. ANNA Rott. n. Barry Rds. 27 (9.13 v.) 40 m. O. CHATWOOD 25 v. Vlissingen te Immingham. q('PREAL Rott. n. Lissabon p. 27 Dungeness CADUCEUS 26 van Rotterdam te Cardiff. DRUPA t" R°tt. n. Key West p. -27 Dungeness, DENNIS ROSE 24 van Rotterdam te Methil, ESTON 25 van Delfzijl te Middlesbro. jjGRET 27 van Rotterdam te Liverpool. GRIPFAST 25 v. Dordrecht te Nantes. GRONINGEN 27 van Harlingen te Londen, henry STANLEY 26 v. Rotterdam te Lagos. HELIOS 19 v. Rotterdam te Lissabon. JONATHAN HOLT 27 v. Rotterdam te L'pool, JAMES HAWSON 27 v. Amst. te Londen, KRETINGA 24 van Rotterdam te Memel. LINA FISSER 23 v. Rotterdam te Kiel. MOUNT MYCALE Vliss. n. Chalkis p. 22 Gtbr. MELITO 27 van Rotterdam te Bristol. ROY 26 van Dordrecht te Shields. RIVERTON Rott. n. Cardiff p. 27 Wight. ROSINA TOPIC Rott. n. Servola p. 26 Wight. VOGTLAND Rott. n. Japan 26 te Tandjong PrioK VERA 24 van Amsterdam te Gefle. YARMOUTH TRADER 25 v. Rott. te Gr. Yarm, ARUNDO van Wabana 29 (n.m.) verwacht, i BOEKELO 26 van San Juan (Sp.) DAHOMIAN v. W.-Afrika 25 v. Las Palmas» - HADA v. Kopenhagen p. 26 Elseneur. KASIMA MARU van Japan 27 van Port Said. MARTHA HALM v, Söderhamn p. 28 Brunsbutt. OSTPREUSSEN 25 v. Oxelosund. PREUSSEN v. Japan 26 te Genua. POSEIDON 24 v. Oxelosund. SABINE HOWALDT 23 v. Lulea. SIRIUS ((Fin.) 25 v. Hangö via Londen. TELA B.-Ayres p. 28 Fiistei>e. THEMISTO 25 van Narvik. UHENFELS 26 v. Bombay. KON. NED. STOOMBOOT HERCULES, Bourgas n. Amst. V Gibraltar, ACHILLES, Triest n. Amst. P- braltar, FAUNA 29 van Amsterdamte Aathuus. attrcra 99 van Palermo naar Marsana. DOROS 28 van Amsterdam te Gothenburg, MFYER CO'S SCHEEPVAART MIJ. PROMETHEUS 26 van Glasgow naar Java» JAPARA (thuisr.) 29 van Liverpool via Londen, BUITENLANDSCHE HAVENS. ADDA 27 Augustus van Liverpool te Accra. ATHLONE c„ 28 van Durban te Kaapstad. ALLER, Brisbane n. Hamburg 28 te Lor. Marques BRIDGEPOOL 27 Aug. van Rosario te Madeira. CLARE HUGO STINNES I, 1 v. B.-Ayres te Las Palmas. EVGENIA CHANDRI 27 van Pernis te Beira. GODFREY B. HOLT 27 van Liverpool te Accra. LI GE, Santa Fé n. Antwerpen 28 v. Madeira. LEOPOLOVILLE Matadi n. Antw. 28 v. Teneriffe LEONIAN 26 Augustus van Hull te Calabar. PORT CAMPBELL, Sydney n. Hull p. 23 Dakar. ROTHESAY C., 27 v. Lor. Marques te Kaapstad. TOGO, Hamburg n. West-Afrika 25 v. Duala. TARIFA, Rotterdam n. Brisbane 28 te Durban. USSUKUMA 26 v. Hamburg tfe Lor. Marques. WADAI 25 Aug. van Freetown naar Hamburg. WINDSOR C., 27 v. Port Elizabeth n. E.-London. VERWACHT TE ROTTERDAM. LALANDIA 28 te Middlesbro. RIO AZUL 28 van Moermansk naar Vlaardmgcn BRAGE van Sundsvall via Londen p. 25 HeL singborg. FRISIA t„ 29 van Hamburg. BURY 28 van Grimsby. OLEUM 25 van Danzig. NORDLAND 24 van Gdynia. BUSHWOOD v. Gdynia vóór 29 te Grt. Yarm. WATERLAND (Eng.) vertr. 30 v. Grangemouth. LISBON MARU van Japan 27 te Havre. PINHEL van Lissabon p. 27 Ouessant.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2