EERSTE KAMER AANVAARDT DE SPOEDONTWERPEN. 1 mm - mmm, 5 VERKLARINGEN VAN STEUN. WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1939 DE FOLKLORE OP DE FILM. DOODELIJK ONGELUK TE HILVERSUM. Ondeskundig gemaakte schuil kelder zakte in. GELUKWENSCHEN AAN H. M. DE KONINGIN. Vergadering van Dinsdag 5 September. OVERZICHT. inbraak te NAARDEN. KONINKLIJKE BESLUITEN. BOERDERIJ UITGEBRAND. MEISJE VERDRONKEN. HET CENTRALE VLIEGVELD TE LEIDERDORP. GEEN 3 OCTOBERFEEST TE LEIDEN. a e ITALIAANSCHE OPERA. Zal normaal doorspelen. SCHOOLSCHIP „PRINS BERNHARD". AUDIËNTIES. DISTRIBUTIEREGELING VOOR ZEEP. RIJKSBUREAU VOOR HOUT. p*L Hé, politie (WORDT VERVOLGD) kind door auto gedood. HANDEL IN WOL, KATOEN, JUTE EN PAPIER. UITLOKKING VAN SPIONNAGEL BOERDERIJ AFGEBRAND. MOTORBRANDSTOF VOOR AUTO'S, DIE NAAR HET BUITENLAND GAAN. Ook de film kan in dienst van de eigen, inheemsche gebruiken en uitingen van groot nut zijn. Aldus is de gedachte van de Veree- niging van Fransche letterkundigen, die eerst door middel van de radio, later te schrift een campagne hebben ingezet om een bijzonder kenmerkend deel der Fransche cultuur te pro- pageeren. De vraag is opgeworpen, of de belangstel ling voor de uitingen van een bepaalde streek groot genoeg zou zijn ook in de niet betrokken provinciën. Hierop kan men ge voegelijk antwoorden, dat, juist datgene wat men niet bezit, dikwijls begeerenswaardig is, ook al behoort dat bezit tot iets zeer eigens van een bepaalde landstreek. Men heeft ervaren met de film „Mireille", de zoo teedere historie uit de Provence, dat van dezen zang der „magnanarelles" een on gewone bekoring uitgaat. Om de twee fi guren van Vincent en zijn geliefde ritselen de olijfboomen, schijnt het zuidelijke zon licht, zingen de golven aan den voet van Saintes-Maries de la Mer. Zoo kan men zeggen, dat iedere Fransche provincie een zeer eigen cachet draagt, een poëtisch beeld bezit gelij.r aan de Provence Men kan nu het historisch gegeven op diepen met als achtergrond het reëele kader van een of andere landstreek, men kan ook een liefdes-avontuur, een algemeen men- schelijk motief vinden in de folklore en zich bedienen van sagen of legenden. De schrij ver kan ook een scenario ontwerpen waarbij hij alleen het landschap wil doen liefhebben, zooals bijv. Ramuntcho van Pierre Lotoi. Het is de Provence en Baskië die hier her leven in een veelkleurig visioen. Wat we derom niet wil zeggen dat deze streken méér bevoorrecht zouden zijn dan de overige dee- len van Frankrijk. Met de gesteldheid van den bodem wisselen de tint, de expressie en de gewoonten der bewoners, en in samen hang daarmede wederom de kleedij, de le- vensgebruiken, de liederen het tempera ment, de spraak en het gebaar. De Gas- cogner is opbruischend, de Breton bezadig der. De bergbewoner heeft een zwaren tred, de Parijzenaar loopt licht en elegant. De Bretonsche matroos kijkt niet naar de vrouw die hij bemint gelijk de jager uit Sologne. Om de bourrée te dansen heeft iemand uit Auvergne een ander rhythme dan een Elzas- ser. Het is dus niet moeilijk zich den rijkdom voor te stellen, die de folklore aan de film te bieden heeft in het bijzonder in een land met een zoo verscheiden folklore als Frank rijk. Het studio, het omvangrijke scenario zou in de natuur zelf een prachtig kader vinden, om komische, dramatische, histori sche of legendarische motieven te schragen. Een inwoner der gemeente Hilversum, de heer De B., is gistermiddag om het leven gekomen, toen hij op ondeskundige wijze be zig was een schuilkelder te graven. In den tuin van zijn woning aan den Mid denweg lag een betonnen plaat, de vloer van een voormalige garage. De heer De B. had onder de plaat een ruimte uitgegraven en den weggewerkten grond op het beton gebracht Daardoor werd de plaat aan een overmatigen druk onderworpen. Op een zeker oogenblik begon het beton te zakken, den heer De B., die zich juist in zijn kelder bevond, bedelvende. Omwonenden, die het ongeluk zagen, bijgestaan door militairen, togen daarop aan 't werk om den heer De B. te bevrijden. Eerst na twintig minuten gra ven had men het slachtoffer bereikt. De geneesheeren Planten en Oterdoom stelden pogingen in het werk om de levensgeesten op te wekken, doch mochten hierin niet sla gen. BUITENZORG, 5 Sept. (ANETA). In antwoord op het tot H. M. de Koningin gerichte telegram van den gouverneur-gene- haal, luidende: Ter gelegenheid van Hoogstderselver ge boortedag moge ik Uwe Majesteit mede na mens ingezetenen eerbiedig gelukwenschen aanbieden en daarbij de bede uitspreken dat het Uwe Majesteit gegeven zij veilig Haar volk te voeren ook langs de gevaren van dit tijdsgewricht", werd van H. M. het volgende telegram ontvangen: „U en ingezetenen Ne- derlandsch-Indië mijn warmen dank voor goede wenschen. Wilhelmina". OOK met de Eerste Kamer heeft het nieuwe kabinet reeds kennis gemaakt: de leden stelden zich in een halven cirkel op, zoodat de minis ters, die wederom allen aanwezig waren, elk hunner de hand konden drukken. De Voorzitter heeft in een sobere rede de gevoelens van de Kamer op dit historische oogenblik vertolkt en gewezen op de waar heid, dat, wat ons ook overkomen kan, er één troost blijft, deze, dat God regeert. Van zijn kant sprak ook minister de Geer uit, dat, hoe onzeker de toekomst zijn moge, het vertrouwen in God kan blijven, dat ons ook door moeilijke tijden schragen kan. In enkele regels vatte de Kamer, gehoor gevend aan de voorzitterlijke vermaning, zelf beperking te betrachten, haar opmerkingen in één verslag samen over de wetsontwerpen ter voorziening in geneeskundige behande ling der burgerbevolking, ter wijziging van de Beurswet, ter verstreking van 60 millioen crediet, tot het onder de wapenen houden van dienstplichtigen en het bekrachtigen van den staat van oorlog. Minister van den Tempel verklaarde, dat de belangen van de ziekenfondsen veilig wa ren, mede door de afspraak der Maatschappij en de Ziekenfondsvereenigingen. Voor tand heelkundige verzorging achtte hij geen over- heids ingrijpen noodig. Zijnerzijds wilde minister De Geer overwe gen in de commissie, die hem zal adviseeren bij toezicht op een eventueel ingrijpen in het beurswezen, ook een deskundige op het ter rein van het landbouwcrediet op te nemen. Ofschoon hij provinciale commissies, zoo als die in de vorige mobilisatie werkten, nu nog niet noodig achtte, om hem mede van advies te dienen bij de vergoedingsregelingen voor gedemobiliseerden, bleek minister Dijx- hoom in beginsel geen bezwaar tegen te heb ben, als' zij noodig zouden blijken te zijn. Ook heeft de minister met generaal Reynders de wensehelijkheid besproken, dat de legerauto- riteiten bij vorderingen zooveel mogelijk met de burgerlijke gezagsdragers in overleg zullen treden Zonder hoofdelijke stemming gingen alle wetsontwerpen er door. Daarvoor volgden alle fractieleiders, elk weer op eigen wijze, het voorbeeld van mr. Van Lanschot, die aan de regeering van harte den steun der katholieke fractie toezei in de komende, moeilijke tijden, vooral ten aan zien van de handhaving der onzijdigheid. Minister De Geer dankte daarom zijner zijds de Kamer, die tegen vijf uur gereed was. Op hetzelfde oogenblik sloot de Raad van Aan den rijksweg AmsterdamAmersfoort onder Naarden is ingebroken in de villa van de familie V. Verscheidene kamers werden doorzocht, doch men bleek het alleen op geld gemunt te hebben. Een geldkistje, met gou den tientjes en vijfjes en eenig ander geld alsmede sieraden zijn medegenomen. 1 LEGER EN VLOOT. k r Bii Kon. besl. is aan den reserve eerste luitenant J. A. Veldwachter, van het lste regiment luchtdoelartillerie een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; is aan den reserve tweede luitenant J. w. e G r o o t, van het 6de regiment infanterie^ een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Bii Kon. besluit is met ingang van 1 Sep tember 1939 aan den luitenant ter zee 3e kl. bii de Kon. Marine-reserve W. J. Rltte> op zijn verzoek, eervol ontslag uit den dienst bi die reserve verleend en is benoemd tot offi cier-vlieger 3e kl. bij de Kon. Marine de heer W. J. Ritte voornoemd; is met ingang van 1 September 1939, op het daartoe door hen gedaan verzoek een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst aan den res.-le-lt. M. J. Koeken, van het le reg. luchtdoelartillerie en aan den res -2e-lt. J. B ij d e V a a t e, van het 2e reg. luchtdoelartillerie, en zijn benoemd en aan gesteld, bii het wapen der artillerie, tot len luitenant bij het le reg. luchtdoelartillexie, de eervol ontslagen res. le lt. M.J. Koe ken, voornoemd, en tot 2e lt. bij het 2e reg. luchtdoelartillerie, de eervol ontslagen res. 2e It. J. B ij de V a a t e, voornoemd. is aan dr. P. P r i n s, predikant te Dor drecht en ds. A. K. K r a b b, predikant te Hillegom, op hun verzoek, eervol ontslag verleend als reserve-veld-prediker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde. State en zagen wij Prins Bernhard in militaire tenue het gebouw verlaten, waar hij gedu rende de geheele vergadering vertoefd had. Beeld des tijds: de Raad .van State zeer dik wijls vergaderend, soms twee maal per dag, en zijn prinselijk lid, die in veldtenue mee werkt aan de adviezen over de ontwerpen. De drukte heerscht overal: zoo las de grif fier hedenmiddag een brief voor van den antirevolutionairen dr. De Vlugt, die meldde, ontslag uit de Kamer te nemen, omdat de werkzaamheden van het burgemeesterambt van Amsterdam den komenden tijd te veel zijn aandacht vorderen. In den heer De Vlugt die sinds 1922 lid der Kamer was, verliest deze een gezaghebbend lid, al voerde hij de laatste jaren niet dan hoogst zelden het woord. Zijn opvolger zal dr. H. Colijn zijn, die het voorbeeld volgt van dr. Kuyper. Ook deze zat in latere jaren in de Eerste Kamer, al bleef hij ook toen leider van de antirevo lutionaire partij. Groote voorraad tarwe verloren gegaan. Gistermiddag is door kortsluiting brand ontstaan in een boerderij, gelegen aan den Sloterweg, te Hoofddorp, en bewoond door het landbouwersgezin Biesheuvel. Het vuur verspreidde zich snel, zoodat de brandweer van hoofddorp de boerderij niet meer kon behouden. Deze brandde geheel uit, evenals een aangrenzende schuur, waarin 32 mud tarwe was opgeslagen. Een groot aantal gereedschappen ging verloren. Een hond, die zich in de boerderij bevond, kwam in de vlammen om. De brandweer beperkte zich tot het nat houden van een tegenover het brandende pand gelegen boerderij, welke dan ook voor het vuur gespaard bleef. Gisteravond smeulde het vuur nog in de hoeveelheid tarwe. De brandweer liet deze partij evenwel uitbranden^ aangezien het na- smeulen nog enkele dagen kan duren en de tarwe toch reeds als verloren werd be schouwd. De schade wordt door verzekering gedekt. In de buurtschap Meye (gemeente Bode graven) is het 4-jarig dochtertje van den heer G. van D. in een sloot nabij de ouder lijke woning verdronken. De voorbereidende werkzaamheden voor opmetingen en grondboringen voor den aan leg van het Centrale Vliegveld te Leider dorp zijn in verband met de tijdsomstandig heden gestaakt. De feestelijke herdenking van Leiden's Ontzet op 3 October zal dit jaar in verband met de tijdsomstandigheden niet plaats' hebben. Het bestuur der 3 October-vereeniging wendt evenwel pogingen aan, om de uitdee- ling van haring en wittebrood en de uitvoe ring der koraalmuziek te doen doorgaan. i. w -r Naar wij vernemen zal het operaseizoen 1939'40 van de N. V. Italiaansche Opera normaal voortgang hebben. Het seizoen zal op 25 October a.s. aan vangen. Dinsdagmiddag is het schoolschip „Prins Bernhard" van het onderwijsfonds voor de scheepvaart, dat ten behoeve van het on derwijs aan kinderen van Nederlandsche schippers gedurende eenige jaren in de ha ven van DuisburgRuhrort heeft gelegen, in Nederland teruggekeerd en voorloopig in een der vluchthavens bij Nijmegen gemeerd. Aan boord van de „Prins Bernhard" ont vingen de kinderen van Nederlandscne pro- testantsche schippers, die in de haven van Duisburg lagen, lager onderwijs, terwijl de kinderen van Roomsch Katholieke schippers de school van het onderwijsfonds aan den wal te Duisburg bezochten. In verband met den uitgebroken oorlog zonden de Nederlandsche schippers, voor zoover nog op Duitchland varende, hun kin deren niet meer naar school, zoodat de „Prins Bernhard" aldaar geen dienst meer kon doen. Het bestuur van 't onderwijsfonds voor de scheepvaart zal thans naar een geschikte ligplaats voor de „Prins Bernhard" in Ne derland uitzien, daar verwacht kan worden, dat binnenkort een groot aantal Nederland sche binnenschippers gedwongen zal moeten stilliggen, om de kinderen van deze schip pers in staat te stellen lager onderwijs te krijgen. De Nederlandsche leerkrachten, die op de „Prins Bernhard" in DuisburgRuhrort on derwijs hebben gegeven, zijn eveneens in Nederland teruggekeerd De gewone audiëntie van den minister van Onderwijs, K. en W. zal op Donderdag 7 September e.k. niet plaats hebben. De minister van Economische Zaken heeft besloten het rijksbureau voor chemische pro ducten uit te breiden met een nieuwe sectie, t.w. voor zeep. Tot directeur van deze sectie is benoemd ir. D. J. Akkerman, aan wien de uitvoering dezer distributieregeling is opgedragen. Het kantoor der sectie is gevestigd Laan Copes van C-attenburch 16, te 's-Gravenhaeg. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze beschikking uitsluitend aan fabrikanten en importeurs het verkoopen en afleveren van zeep verbiedt, zonder een daartoe van den directeur verkregen .vergunning. De directe verbruikers van zeep, alsmede de detaillisten en grossiers zijn bij deze distri butieregeling nog niet betrokken. Voorts wordt er op gewezen, dat geduren de een termijn van 14 dagen na de inwer kingtreding dezer beschikking een algemee- ne dispensatie-termijn geldt voor alle soor ten zeep tot hoeveelheden in het eerste half jaar van 1939. De directeur is bevoegd dezen termijn te verkorten. De Economische Voorlichtingsdienst, Rijn straat, 's-Gravenhage, is van een en ander volledig op de hoogte, terwijl ook de Kamers van Koophandel zijn ingelicht. Naar aanleiding van verschillende vragen, die den minister van Economische Zaken hebben bereikt, vestigt hij nog eens met na druk 'de aandacht op het feit, dat alle ondernemingen, welke hout verhandelen, verzagen, bewerken, of verwerken en/of tri plex verhandelen, vervaardigen, bewerken of verwerken en nader aangeduid zijn in de houtbesehikking 1939, no. 1, verplicht zijn zich te doen inschrijven bij het rijksbureau voor hout. Bovendien rust op hen de verplichting om aan het rijksbureau voor hout opgave te doen van hun voorraden houten, halffabri- kalen van. tiout en producten van hout. Het rijksbureau voor hout is gevestigd te 's-Gravenhage, Oranjestraat 9, tel. 117224. Voor inlichtingen wende men zich tot den Economischen Voorlichtingsdienst, Rijnstraat 24 te 's-Gravenhage en de Kamers van Koop handel. Bob, de Canadeesche Politieruiter. 'Dat komt Wat zegt gij daar van, Kirk Bob leest den brief, die hem bij aankomst op Fort Duvreau overhan digd is. Dat is een beraamd p an Kirk vertelt waarom zii" r- n/rtv*l» »c Het mes'werd door de epen Kunt gij dit bewijzen, Kirk? V De lippen voor eeuwig gesloten Qojpyright opera mundi 1. Dat deze man niemand anders dan Kirk, de factor was, begreep Bob onmiddellijk. Bob las den brief, en overhandigde dien vervolgens aan Leroux. „Die komt van de pelspiraten zelf, Bob!" riep de piloot uit. „Juist", ant woordde Bob, „en zij dreigen de politie ervan in kennis te stellen dat de zoon van Kirk een piraat is,Wat zegt gij ervan Kirk?" ver volgde Bob, zich tot den factor wendend. Kunt gij uitleggen hoe het komt dat uw zoon ver dwenen is? Dat zal u toch zeker niet zwaar val len, en wij moeten het weten, begrijpt gij?" 2. „Sergeant Martin", antwoord-, de de Factor, „het is een beraamd plan geweest. Pelzen waren neer gelegd in de hut van mijn zoon Jack. Gij weet hoe moeilijk het onder zulke omstandigheden is de verden king van zich af te werpen. Ik be weer niet dat het verstandig is dan de wijk te nemen, want hierdoor wordt de verdenking nog versterkt, maar in dit geval doen zich bijzon- diere omstandigheden voor." 3. De drie mannen begeven zich m de hut, en zetten zich aan tafel. „Kunt gij bewijzen dat dit alles werkelijk opgezet spel is, Kirk?" vroeg Bob- „Ik geloof u natuurlijk, maar de politie kan niet op vermoedens afgaan. Zij moet althans eenige feiten kennen, om niet geheel in het duister te tasten. Vertel mij wat u bekend is". „Gaarne", antwoordde Kirk, „niets zal mij liever zijn dan de politie op het spoor te helpen. Een zekere Rei nier Leblanc is het hoofd der bende. 4, Verder kwam hij niet. Plotseling stond hij op van zijn stoel, stak de handen voor zich uit, wankelde en stortte op den vloer- De beide politiemannen sprongen op hem toe, en knielden bij hem neer. Maar geen hulp kon meer geboden wor den. Een mes stak djeP ln den rug van den factor, en wat hi.i had willen zeggen, zou een geheim bliiven> Want zijn lippen waren voor immer verzegeld. „Dat mes' zeide Bob, „is door de geopende deur ge worpen of i° ziin ru§ gestooten VoetstapperjJj 1-12 - Bevindt de moordenaar zich in het maqaziin Reinier Leblanc! Een ledige sci Laat mij uw messen zien 5. Zij trokken het mes uit de gapen de wonde, en legde den vermoorde op diens bed. Toen verlieten zij de hut om een onderzoek in te stellen. Zeer duidelijke voetstappen waren in de sneeuw te zien; het moesten die van den moordenaar zijn. Zij voerden in de richting van het magazijn- „Kom mee, Leroux", rei Bob, „of neen, blijf in de nabijheid. Ik zal eerst alleen naar het magazijn gaan. Dit is misschien beter". En hij begaf zich naar buiten. (Nadruk verboden). 6. Hij was ervan overtuigd dat het mes geworpen, en niet in Kirks rug gestoken was, want in het laatste geval zou de moor denaar het weder teruggetrokken hebben. Hij trad de hut binnen, en een der aanwe zige mannen ontving hem met den uitroep: „Hé, de politie!" Bob wist wat hem te doen stond. Indien de moordenaar zich in het magazijn bevond, dan was hij waarschijn lijk niet in het bezit van een mes. In deze streken draagt namelijk iedereen een groot mes, aangezien dit onontbeerlijk is. 7 De man, die: „Hé, de politie!" uitgeroe pen had met een verwondering, die klaar blijkelijk geveinsd was, stapte op Bob toe met de handen op de heupen, en een uit- dagenden blik in zijn hoogst onbetrouw bare oogen. „Wat wilt gij?" vroeg hij kort af. „Ik zoek den moordenaar van den fac tor. Laat mij uw messen zien". De man gaf in het minst geen blijk van schrik of ont steltenis toen Bob zeide dat Kirk vermoord was. Hij trachtte zelfs geen ontsteltenis te veinzen, maar gluurde naar Bob. 3. „Laat allen uw messen zien, en snel!" herhaalde Bob- De aanwezigen toonden hun scheden, waarin de mes sen staken; alleen de schede van den man, die Bob toegesproken had, was ledig. „Zoo, daar steekt geen mes in zeide Bob. „Wie zijt gij? Hoe is uw naarh". „Ik heet Reinier Leblanc", ant woordde de man. Precies! Dit Was de naam, welken de factor een seconde voor zijn dood genoemd had. De oplos sing was in geen geval moeilijk! Belangrijke documenten worden veilig opgeborgen. ln de keldergewelven onder de Algemeene Rijksarchief bewaar plaats te 's Gravenhage, worden belangrijke boek werken en documenten opgeborgen voor alle eventualiteiten. Chauffeur had geen rijbewijs. Te Ouderkerk aan den IJssel is gister avond op een erf, gelegen voor een rij huizen aan de Ouderkerkerlaan, een tragisch onge luk gebeurd, waarbij een zes-jarig kind den dood vond. Het kind, een zes-jarig dochtertje van de familie De G., speelde voor het ouderlijk huis. yZij hield zich op in de nabijheid van een regenput, toen een vrachtauto, waarvan de bestuurder geen rijbewijs had, het erf wilde verlaten. De auto reed achteruit, recht op den put af. Het gevolg was, dat het kind met het hoofd bekneld geraakte tusschen den waterput en den wagen. Het meisje was op slag dood. Wijzigingen in eenige beschikkingen. Wat betreft de reeds enkele dagen geleden ingestelde rijksbureaux voor wol, katoen en jute en papier deeit de minister van Econo mische Zaken mede, dat bij zijn beschik- kin°en van 5 September eenige wijzigingen en aanvullingen zijn aangebracht in onder scheidenlijk de wolbeschikking 1939 no. 1. de katoenbeschikking 1939 no. 1, de jute- beschikking 1939 no. 1 en de papierbeschik king 1939 no. 1. Daarbij is in deze beschikkingen o. m. de bepaling opgenomen, dat het aan hen, die van den handel in de desbetreffende goederen niet hun normaal bedrijf maken, verboden is, deze goederen te koopen om deze weder te verkoopen." Voorts is daarbij aan de direc teuren van genoemde rijksbureaux de be voegdheid gegeven, de algemeene dispensatie, welke bij de bovengenoemde beschikkingen was verleend, zoo noodig te bekorten. INDIË EN DE REGEERINGS- MAATREGELEN. Steun van inheemsche zijde. BATAVIA, 6 September (ANETA). Na het bekend worden van de Engelsche oorlogsverklaring aan Duitschland, deed het hoofdbestuur van de Partai Sarekat Islam Indonesia een beroep op de afdeelingsbestu- ren, om alles wat noodig is in het werk te stellen om een richtige, ordelijke voortzet ting van de partij-werkzaamheden te verze keren, en allen mogelijken steun te verlee- nen a'an hetgeen de regeering in het lands belang doet, en alles te doen opdat de inge zetenen van het land alle vrees opzij zetten en hun kalmte bewaren. OOK TWEE K.L.M.-PASSAGIERS TE CALCUTTA AANGEHOUDEN. MEDAN, 6 September (ANETA). De „Sumatra Post" verneemt, dat, behalve de tweede piloot van het K.L.M.-vliegboot „Buizerd" de Duitscher Klein, ook twee Duitsche Joden te Calcutta werden geïnter neerd. Verwacht wordt dat beide laatstge noemden zeer spoedig op vrije voeten zullen worden g^gteld. De Utrechtsche rechtbank heeft gisteren den caféhouder L. uit Soest, die een sergeant vlieger uit Soesterberg had gevraagd om foto's van militaire verdedigingswerken, ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. De eisch luidde een jaar. De „man op den achtergrond", die den caféhouder om de foto's had gevraagd, is onvindbaar gebleven. Te Vessem (N.-Br.) is gisternacht als ge volg van hooibroei brand ontstaan to de boerderij van de familie Peters. De boerderij, die met stroo gedekt was, hrandde tot den grond toe et. Te Boxtel is de boerderij van den land bouwer V. G. totaal afgebrand. Twee kalveren en twee varkens kwamen in de vlammen om. Het departement van Economische Zaken deelt mede, dat de inspecteurs van de invoer rechten gemachtigd zijn, in gevallen, waarin zij dit noodig oordeelen, aan houders van. motorrijtuigen toe te staan een grooter hoe veelheid dan 10 liter motorbrandstof naar het buitenland mede te nemen. RIJKSBUREAU VOOR BOUW MATERIALEN. Ter bevordering van een goeden gang van zaken wordt er de aandacht van belangheb benden op gevestigd, dat het rijkbureau voor bouwmaterialen, Keizersgracht 1113, Am sterdam, met ingang van heden telefonisch bereikbaar is onder nummer 45316.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 4