ST. WIL! J ÏT ADRESSEN" Stuyvenberg's Triplex KATHOLIEKE VOLKSUNIVERSITEIT De Maastimnelbouw. TM TYLER EN SPUD. Weerverwacliting. 5 STADSNIEUWS. DAM 41 KETHEL. ROTTERDAM. DE NIEUW AMSTERDAM Zal in den nacht van Donderdag op Vrijdag vertrekken. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. GEMEENTEMIDDELEN. DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1939 SLUITING ZWEMPLAATSEN. BEIAARDBESPELING. DOOR DUIZELING BEVANGEN. GEVALLEN. MOEDIGE REDDER. AANRIJDING. 5* RECOLLECTIE. CORRESPONDENTIE. RECTIFICATIE. BURGERLIJKE STAND. Openluchttheater Dijkzicht - Westzeedijk, Rotterdam door de VEREENIGBS HAAGSCHE SPELERS. FIETSENDIEF GEGREPEN. Een pientere rijwielhandelaar. DAGELIJKSCHE ONGEVALLEN. R. K. E. H. B. O. ST. FRANCISCUS. Een jubileum-excursie. F oorloopig iverkt men rustig voort. "'A........ bemanning voor graanschepen gemonsterd. Dat is niet ge makke lijk. iiinniimiiiiinii minimi e ri ruimi 1:11111 unnmiiig 'n Mooie herfstdag. M 1 Voor het geheele land: Gedeel- E telijk bewolkt, plaatselijk ochtend- mist, geen regen van beteekenis. Weinig verandering in tempera- H tuur. Meest zwakke wind uit Oos- 11 1 telijke richtingen. VRIJDAG. Zon op 6.46. Zon onder 19.00. Maan op 16.06. Maan onder Wielrijders lichten op van 19.30 i tot 6.18. NOTEERING MOUTWIJN EN PATER E. TEPPEMA O.P. ROTTERDAMSCHE vrouwelijke STUDENTEN-VEREENIGING. In Augustus was terugslag in binnen vaart al merkbaar. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officicele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. De Gemeentelijke Zwemplaatsen zullen op Vrijdag 22 Sept. a.s., des avonds te 7 uur voor het publiek worden gesloten. SCHIEDAM, 21 September 1939. Het programma voor de beiaardbespeling op den St. Janstoren op Vrijdag 22 September 1839 van 8,30—9,30 's avonds, door den Stadsbeiaardier Ferd. Timmermans luidt als volgt: 1. Fantasie. G. F. Handel. 2. a. Hoogmoedig geest; b. 't Quaet groeijt in groot getal; c. Stort tranen uyt, schreyt luyde. Valerius-liederen. 3. a. La Manon; b, Giga. Fr. Couperin. 4. a. Heer Jesus heeft een hiofken; b. Van Jesus en St, Janneken; c. Hoe leyt dit kindeken, Oude geestelijke liederen. 5. Rondo (tempo di menuetto) Koseluch. 6. a. Opwaarts Jos. Heltjens. b. Van 't mazeurken. E. Hullebroeck. c. Ic seg adieu. E. Hullebroeck. Gistermiddag werd de 26-jarige A. N. uit Kethel op de Vellevest alhier, door een dui zeling bevangen. Hij viel tegen de straat, waarbij hij eer.ige verwondingen bekwam aan zijn gelaat. Door een soldaat van het Ned. Roode Kruis is hij verbonden, en daar na op advies van dokter de Ridder per poli tieauto naar zijn woning overgebracht. Gistermiddag is de 18-jarige L. v. N. uit Rotterdam op het Groene Dijkje alhier, met zim rijwiel gevallen. Hij bezeerde hierbij zi.n arm vrii ernstig. On last van dokter de Leeuw is hij per politieauto overgebracht naar het Gemeerd" Ziekenhuis aan den Ccolsingel te Rotterdam. Gistermiddag is de 6-jarige jongen A. Nieuwberg in de Westerhaven gevallen. On. midelliik is de 14-jarige A, Hoogstad, wo nende in de Mariastraat het ventje gekleed msfresnrongen en heeft hem op het droge ge bracht. De jongen die geen letsel had beko men is daaroo naar huis gebracht door Hoogstad voornoemd. Gistermiddag heeft er op de Hoogstraat een aanrijding plaats gehvd tusschen een door A. V van hier bestuurde luxe auto en een al daar stilstaande bakkerswagen. Beide voer tuigen werden vrij ernstig beschadigd. lll!l!lllllll!ll!lll>llll!llll!llllilll!llllll!lllllllll!lll!llll!!lill!lllllllll!lll!l||||||ill|!ll!ll|||||!lll!HI!li! Is 't Goedkoopste en 't beste Alle soorten huisvlijtartikelen Reel. 106S 6 GARAGE UNIQUE" Burg" KnaPP"tlaan 12 ut „umyut telefoon 68100 - 1014S 7 Morgenavond om 8,15 uur zal er wederom een recollectie-avond gehouden worden in de Bijkerk aan de Aleidastraat. De avonden zullen voortaan geleid wor den door een Pater Redemptorist. J. F. M. Schiedam. Wendt U met Uw vragen tot een bankinstelling hier ter stede. In ons 'blad van Dinsdag j.T. plaatsten wij een sutkje over de St. Anna-vereeni- ging. Velen zullen reeds begrepen hebben, dat dit op een vergissing berust. Het be richt is van de St. Theresiavereeniging. GEBOREN: Gerardus, z. van G. A. van Abshoven en H. Hersbach, Archimedesstraat 8 Neeltje, d. van A. de Bruin en P. Mo- ret, Westfr.straat 9 Geertruida, d. van J. L Smit en K. Dul, Stationstraat 38. GEHUWD: J. Maan 26 j. en P. A. Bijkerk 25 j. S. Alot 26 j. en J. C. L. Dries 24 j. W. F. Gorzeman 25 j. en N. Westbroek 23 j W. G. van Eijmeren 28 j. en M. de Vries 22 j. H. M. Jansen 23 j. en M. J. Maasbommel 25 j. A. Kosten 31 j. en Th. M. van Gogh 26 j. OVERLEDEN: A. Schot 82 j., Hofje van Belois 32 J. C. de Vringer 67 j., echtg. van K. van der Most, Laan Ons Genoegen 7. DEMONSTRATIE BRANDBOMMEN Morgenavond 7 uur zal op het terrein van de R. K. Voetbalvetreeniging vanwege de Qem. Luchtbeschermingsdienst een demon stratie gegeven worden met brandbommen, thermietbommen, zooals ze gebruikt worden In tijd van oorlog om uit vliegmachines ge worpen te worden, hun vernielend werk te ve~ richten. Gedemonstreerd zullen worden verschil lende methodes van blusschen, waarbij zand het voornaamste blusehmiddel zal zijn. Zaterdag a.s. zal ieder inwoner in de ge legenheid gesteld worden om voor enkele centen in bezit te komen van dit bluseh middel, zand. 9 WOENSDAG 27 SEPTEMBER TE 8.15 UUR, opvoering van het van A. J. D. VAN OOSTEN in het première ter herdenking van het St. Willebrordusjaar lOEGANGSPRIJS 50 cent a:Ie kosten inbegr. Vanaf heden kaarten verkrijgb. Kath. Centr. Th,1.;' S win a w 'telk£n da? v- 10—3 u- (Maand- ook v- 7%—9 u.), bij boekh. \in 1 n en in de willkels v- religieuse artikelen, alsmede bij Neet. EK, Volksoond Westersingel 14, Tel. 56985 en L. Hilleweg 48; Te Schiedam bij Bocnh Hanou, ru ogstr. 50, Tel 69663 en Boekh. Henri Rebers, Hoogstr. 146, Tel. 67820. Frcgj -boekje v. ci.rsus-avonden, tooneel- en kunstavonden verkrijgb. bij dezelfde adressen. Reel. 84109MVS 50 De HollandAmerikaLijn maakt be kend, dat het vertrek van de „Nieuw Am sterdam" is vastgesteld van Donderdagnacht op Vrijdag. Embarkement zal plaats hebben op don derdag 21 September tusschen 8 en 10 uur. Voor de goede orde wordt de aandacht erop gevestigd, dat ten opzichte van gage etc. algeheqle overeenstemming bestaat, doch dat de noodzaak bestond het vertrek uit te stéllen teneinde het vast personeel, aange sloten bij de betrokken werknemersbonden, hetwelk bloot stond aan opruiing en dreige menten, in de gelegenheid te stellen rustig zijn besluit ten opzichte van varen op te maken, aldus de directie der H. A. L. Bij een rijwielhandelaar in de omgeving van den Schiedamschedijk meldde zich een man aan, die een zoo goed als nieuw heeren lij wiel bij zich had en het voor een tientje te koop aanbood. Dit was geen prijs, maar juist daarom vond de rijwielhandelaar het zaakje verdacht. „Kom vanmiddag maar te rug", zei hij, „want de „baas" is er nog niet." Wie die „baas" was zou 's middags blijken, toen de man inderdaad terug kwam. Hij werd :i 1. te woord gestaan door twee rechercheurs, die hem meenamen naar het Hoofdbureau van politie aan het Haagscheveer. Daar bleek hij te zijn de 21-jarige metse laar M. L. uit Gorinchem. Na een langdurlc verhoor bekende hij, de fiets in Gorinchem te hebben ontvreemd en erop naar Rotterdam te zijn gereden, om hier een schip te zoeken en te monsteren. Dit was hem ook gelukt en omdat hij nu moest varen, wilde hij de fiets verkodpen. Bij informatie te Gorinchem kwam inder daad vast te staan, dat het rijwiel daar ge stolen was. In plaats van een Teis op een schip, maakte hij nu de terugreis naar Go rinchem. In de Witte de Withstraat zou de 30-ja- rige motorrijder H. B., slager, wonende te Sliedrecht, ter hoogte van de Zwarte Paar denstraat voorrang verleenen aan den op de fiets zittenden 19-jarigen reiziger D. Ver burg uit de Schilderssteeg. Bij het stoppen gleed de motorrijder echter uit en raakte daardoor den wielrijder, die kwam te vallen. Met een ernstige hoofdwonde is V,. door den auto van den G. G. D. naar het Zieken huis aan den Coolsingel vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Op den Hofdijk stak de 6-jarige B. van de Werke, wonende in de Vriendenlaan, ach teloos de straat over. Toen werd de knaap aangereden door een bestelauto, bestuurd door den 33-jarigen B. N. uit de Schutters- straat De jongen kwam te vallen en liep in- vyendige kneuzingen op, zoodat een auto van den G.G.D. moest worden gerequireerd. Deze bracht hem ter verpleging naar het zieken huis aan den Coolsingel. Wij wekken de R. K. dames en heeren bo ven de 18 jaar opnieuw op een demonstratie en inschrijvingsavond van bovengenoemde vereeniging bij te wonen. Deze bijeenkomst wordt gehouden Vrij dagavond, 22 September in het schoollokaal, Sionstraat 35. Toegang vrij. Aanvang half negen. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, manr 64 meter! 7 OOR de vijf-en-twintigste maal trok de pers er hedenmorgen op uit om haar maandelijksche excursie te houden naar de verschillende Maas- tunnelwerken. In de laatste maand is er hard gewerkt, maar toch was de vooruitgang niet zoo duidelijk zicht baar, als dit in vorige maanden wel ems het geval is geweest, behoudens dan op één punt: het proefzinken in de Waalhaven. Aan het circulatie-plein op den Westzee dijk zijn de betonwerken der beide Noorde lijke onderdoorgangen gereed, terwijl de grondaanvulling rondom deze kunstwerken eveneens is voltooid, zoodat thans het woord is aan de gem. diensten van gas, water, elec- triciteit, tram en aan de afdeeling bestrating om het zoover te brengen, dat het verkeer van den Westzeedijk over deze werken kan worden geleid. Verlichtingsproef in den land tunnel. In het gereed gekomen gedeelte van den tunnel op den Rechter Maasoever is op een der mooie zonnige dagen in het laatst van Augustus een verlichtingsproef genomen om na te gaan of de ontworpen verlichting in derdaad aan de gestalde verwachtingen vol deed, d.w.z. of de overgang van sterke zomerzonverlichting buiten naar kuqstver- lichting binnen voldoende geleidelijk was om het oog gelegenheid te bieden zich aan te passen. Geheel in overeenstemming met de ver wachting van de ingenieurs van het G. E. B„ die de tunneldirectie in alle electrische zaken van advies dienen, bleek de ontworpen in stallatie volkomen aan zijn doel te beant woorden. Zoo zelfs, dat bp dezen bijzonder lichten dag het zonder bezwaar mogelijk bleek met een snelheid vér boven de maxi male den tunnel binnen te rijden. Aan den Rechter Oever is de opbouw van het ventilatiegebouw weer verder gevorderd. Men is thans bezig met bekistingen en wape ning voor de tweede verdieping, waar de groote machinehal komt. Op Linker Maasoever werkt men hard. De grootste activiteit .troffen wij aan op den Linker Maasoever, waar met man en macht gewerkt wordt aan den bouw van het gesloten landgedeelte en aan de roltrappen- schacht. Nabij het portaal, dat ongeveer ter hoogte van de Machinefabriek Braat in de Doklaan ligt, is reeds 75 meter tunnel in ruwbouw gereed. Dit gedeelte moest n.l. voorgaan, om dat daarop het havenspoor, dat thans via een hulpbrug over den bouwput loopt, moet komen te liggen. Ook in het diepste gedeelte wordt snelle voortgang gemaakt. Al moge het voor den oppervlakkigen toeschouwer niet zoo in het oog loopen, de ingewijde ziet met voldoe ning, hoe het werk hier dagelijks groeit en hoe ieder uur van den dag intensief wordt gebruikt om zoo spoedig mogelijk dit zeer diepe en daardoor altijd eenigszins riskante werk onder de knie te krijgen. Voor de roltrappenschacht geldt inderdaad hetzelfde. Ook hier is met de betonwerken begonnen en ook hier wordt alles er op ge zet om zoo spoedig mogelijk boven den grond te komen. Te meer klemt deze eisch, daar in de tegenwoordige omstandigheden het al oude gezegde: „stel niet uit tot,morgen, het geen gij heden nog doen kunt", bijzondere beteekenis heeft. In de Waalhaven is men bezig de laatste hand te leggen aan de mechanische installa ties, welke op het eerste tunnelstuk zijn aangebracht. Behalve de beide richttorens is het caisson nu ook voorzien van de aan beide zijden ver uitstekende loopbrug met de onderspoelinstallatie. Het beeld, dat de Waalhaven daar thans biedt, is weinig veranderd. Op den oorlogs toestand wijst de aanwezigheid van een aan tal voorloopig opgelegde kustvaarders en een tweetal Zwitsersche raderbooten. Het tunnelstuk in de Waalhaven, waarmede het proefzinken zal plaats vinden, ivaarop de richttorens staan; rechts ziet men de onderspoel-installatie, welke over een loopbrug (welke men in 't midden ziet) heen en weer bewogen kan worden. Zondag 24 September a.s. viert de zeer- eerw. Pater Dominicus van der Waart van de „Olde" te Rotterdam 'ri dubbel jubileum. Eigenlijk grossiert Pater v. d. Waart in jubilea. Dat doet ge zoo als ge op leeftijd komt, en Pater van der Waart gaat de vol gende maand al zijn zeventigste levens jaar in. Nog geen twee jaar geleden vierde Pater van der Waart zijn veertigjarig priesterfeest, nu aanstaanden Zondag viert hij zoo waar twee jubilea tegelijk. Dien dag toch herdenkt Pater van der Waart dat hij vóór vijftig jaren geprofest werd in de Orde van St. Dominicus, en tege lijk dat hij vóór veertig jaar naar „de Olde" gmg- Een gouden professiefeest, dat is eigenlijk niets ongewoons, dat kan elke kloosterling vieren, als God hem het leven laat. Maar Pater van der Waart is ook dienzelf den dag veertig jaar als priester werkzaam iii de zelfde stad, in dezelfde parochie. Hij is Zondag veertig jaar in „de Olde", veertig jaar in Rotterdam. En dat is wel een zeer zeldzaam jubilé. Veertig jaar in Rotterdam, veertig jaar in herder zijn schapen. Hij is de trooster der zieken, de steun van de armen. Als een nalatige gevraagd wordt of hij altijd zijn plichten heeft waargenomen, dan antwoordt hij weieens verlegen, <jat 't lang geleden is, maar 't laatst is hij toch bij Pater van der Waart geweest. Pater van der Waart is een naam in de Parochie, waarop zij zich altijd gemakkelijk kunnen beroepen. Hij is in „de Olde" gekomen als een jonge man van nog geen dertig, nu gaat hij naar de zeventig, en nog is hij dezelfde geble ven. Hij is in „de Olde" ingemaakt, als ge conserveerd. De jaren hebben geen vat op hem gehad,1 zijn haren zijn in de krul ge bleven, zijn beenen gaan nog vlug over de straat, waarvan hij elke kei, en eiken trot toirsteen kept. De deugd heeft dezen man jong gehou den. Want hij is een man van de regelmaat en de klok. Hij is altijd 't eerste present, waar hij wezen moet, hij is de eeuwige assis tent, die altijd paraat staat. Hij is als de brandweer, altijd gereed om uit te trekken zoodra het signaal gaat. Hij heeft als Chamberlain een zwak voor zijn parapluie, want hij is ook een man van den vrede, 't Is onmogelijk hem uit zijn goed humeur te brengen, een woord van toorn of gramschap is hem nooit over de lippen ge komen. Zijn parapluie is zijn herdersstaf, zijn stut des ouderdoms, als er bij hem van oud wor den sprake kan zijn. Als Vader Vondel nog leefde zou hij bij deze gelegenheid een dich- regel schrijven op de parapluie van Pater van der Waart, zooals hij eens deed op het stokske van Oldenbarnevelt. Ieder, die hem kent, wenscht hem zeker op zijn feestdag toe, dat hij nog lange jaren met zijn parapluie door de oude Oldebarne- veltstraat mag gaan, als een tooverstaf, waarmede hij alle onheilen en ongemakken des levens schijnt te bezweren. Het gouden jubileum te halen van zijn priesterlijke werkzaamheid in „de Olde" moet voor dezen man een wissewasje zijn. Ook dit record zal hij wel op zijn naam weten te zetten. P. H. H. CURSUS LUCHTBESCHERMING. Pater D. van der Waart O.P. „de Olde". Hij is er geen deken, geen pas toor, geen kapelaan, hij is er veertig jaar gewoon assistent. Maar wat heeft deze man in die jaren al niet geassisteerd. Hij is veertig jaar in „de Olde" een geestelijke algemeene dienstver richting geweest. Een, die altijd klaar stond om te assisteeren, te helpen, bij te staan, in te springen. Van Pater van der Waart gaat de legende dat als een pater in den catechismus aan de kleinen vraagt: „wie mag het H. Doop sel toedienen?", alle vingertjes omhoog gaan en alle stemmetjes als om strijd roepen: „Pater van der Whart!" Als Zondag voor dezen jubilaris een défilé werd gehouden van allen, die hij In den loop der veertig jaren gedoopt heeft, de eindelooze stoet zou op een geënsceneerde Hitler-parade gaan lijken. Hij heeft de vaders en moeders gedoopt, wier volwassen zonen nu al weer als gemobiliseerden aan de grens op post staan. In de parochie zelf, als de kinderen in de straat een nieuwen of vreemden pater tegen komen, dap groeten ze maar uit kracht van de gewoonte „dag Pater van der Waart", de Pater dien ze allen kennen, over wien ze altijd hooren spreken. De eene kapelaan is gekomen en is ge gaan, maar Pater van der Waart is altijd gebleven. Zelfs alle pastoors van „de Olde" heeft hij overleefd, de naam van Pater van der Waart is op aller lippen gebleven. Met hun bekommernissen en zorgen gaan de pa rochianen 't eerst naar Pater van der Waart, dien zij zoo goed en zoo lang kennen. Pater van der Waart is altijd thuis en altijd voor hen te spreken. Ze kennen hem van den catechismus, van de vroegmis en van het Lof, ze kennen hem van alle groote feestdagen, als hij met zijn nog altijd mooie en welluidende stem luister bijzet aan de kerkelijke plechtigheden. Hij kent alle parochianen als een trouwe Voor Padvinders en Katholieke Verkenners. Onder leiding van den heer C. A. Muller. Administrateur-Chef bureau Luchtbescher ming te Rotterdam, werd in de cantine van het bureau van Politie een cursus over de luchtbescherming gehouden voor leiders van padvinders. De cursus nam drie avonden in beslag en is op 15 September j.l. aangevan gen en op den 18e en: 19e voortgezet, De heer Muller zette in zijn le les het verschil tusschen de Luchtbescherming en de luchtverdediging uiteen, behandelde de luchtbeschermingswet in het algemeen en de preventieve maatregelen van algemeenen aard. De 2e avond werd gewijd aan de bijzon dere beschermingsmaatregelen tegen de ult" werking van brisantbommen: onder- en b0" vengrondsche schuilplaatsen, de uitrUS dezer schuilplaatsen. Den 3en avond werd alles wat roet t gas- gevaar verband houdt bestudeerd^öescher. ming tegen brandgevaar, voorts eerste hulp in eigen huis het voork°mab van de lichtuitstraling en lichtweerspiéSebng. De cantine van het RotterdanaS(;he politie bureau was op de drie avonden tot pe jaatste plaats bezet en met groote aandacht werden de lessen van den heer Muller gevolgd. De belangstelling van het gehoor voor het be handelde onderwerp wedijverde met bewon dering voor de wijze waarop de heer Muller de stof behandelde- ■ldet Padvindersgehoor liet niet na aan deze ,ewondering uitdruk king te geven, waai bij de hoofdkwartiers commissaris A- H- van Leeuwen zich tot tolk van de aanwezigen ïhaakte, toen hij den heer Muller het dan aarheidsinsigne van de pad vinders uitfelKte- Voor de „Stad Schiedam", de „Stad Arnhem" en de "btad Dordrecht" drie schepen van de Ha cyonhjn welke door de Regeering zijn gec arterd voor de graantransporten, heeft de bemanning gemonsterd. >U-) Fang schijn! hel "j ii. -.j spoor gevonden 'NsYV le hebben. De bandielen op het spoor We kunnen niets beginnen zoolang we dien kapitein niet uit den weg hebben geruimd Hier is de plaats, waar Evans werd gedood Ik zou ook wel willen eten I l.ufjyriyhl Of;erft roundl Voor de wielrijders. 11111 I II I II I I I I I I I I I I I I I I r 23 S e p t.: Groote Schouwburg, De onder gang van „De Vrijheid" (Ned. Tooneel), 8.15 uur (boven 18 jaar). 24 S e p t.: Groote Schouwburg, De onder gang van „De Vrijheid" (Ned. Tooneel), 8.15 uur (boven 18 jaar). Dagelijks: Tivoli-schouwburg, De tante van Charlie (De Rotterdammers), 8.30 uur (volw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's lot en met Donderdag 21 September in: Grand: Rue Michel no. 8 (volw.); Luxor: Een schot viel (v. volw.); Studio; Levens dans (volw.)Scala: The drum (boven 18 jaar); Colosseum: De vrouw in het rood en Het meisje met de vier vaders (volw.); Prinses: 'Ochtendpatrouille en De gevan gene van het Alcatraz-eiland (boven 18 jaar); Arena; Het lied van de vrijheid (boven 18 jaar); Asta: Booloo en Cassidy de ontembare (boven 18 jaar); Corso: Ochtend patrouille (boven 18 jaar); Capitol: De laatste vrijbuiter en Moeders jongen (volw.); City: De laatste vrijbuiter (boven 18 jaar); Olympia: Arresteert Bulldog Drummond en Arizonna-vechters (boven 18 jaar); Centraal: De terugkeer van Zorro en De heldhaftige telefoniste (boven 18 jaar); Victoria: Daar waar mijn Sarie woon en Gestolen leven (volw.); Lumière; Gibraltar (volw.); Thalia: 't Zit in de lucht; Cineac:. Actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia", (Schiedam- sche singel 55), dagelijks 1017 en 1922 uur, Zondags van 1217 uur Kunstzaai Gebr. Koch, werken van J. H. van Masten broek (tot 30 Sept.) Schiedam. Passage: Drie handige meisjes worden groot en Geen tijd voor meisjes; Monopole: Eerlijk duurt het langst en De gemaskerde adelaar (boven 18 jaar). SPIRITUS. SCHIEDAM, 21 Sept, Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 7 16 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,40—1,50 (niet officieel). Zondag a.s. 24 September gedenkt de be kende predikant en kapelaan van de Stei- gersche kerk Pater E. Teppema, den dag, waarop hij voor 25 jaren de H. Kloostergelof ten aflegde, m-a-w- zijn zilveren professie- feest. Daaro'm zal P. Teppema Zondagmorgen om 10 uur een plechtige Hoogmis van dank baarheid in de Steigersche Kerk aan de Hoogstraat opdragen en is er na die Hoogmis tot 1 uur' 8elegenheid den jubilaris aan de past«rie geluk te wenschen. Het bestuur der Rotterdamsche Vrouwe lijke Studenten-vereeniging heeft zich als volgt samengesteld: A. J. Visser, praeses; W. D. Sneep, ab-actis; E. M. A. Huffnagel, quaestrix. Het bestuur deelt mede, dat, in verband met den huidigen toegtand, de groentijd is verkort en begint Maandag 25 September des avonds om 7.30 uur. EXAMEN KRAAMVERPLEEGSTER. In het Sint Franciscus Gasthuis vond op 18 September ten1 overstaan van de rijks gedelegeerden arts H. D. Mak van Waay te den Haag en arts P. C. Cleijndert jr. te Delft plaats 'het examen voor de aanteekening kraamverpleging. Aan a camdidaten zijnde de eerw. zusters Augustinessen M. Pulcheria (M. C. Bbudewijn), M. Ludgera (G. J. Ol- denkotte) en aan de dames verpleegsters M. J. P. Bongenaar, H. Bonnier, M. C. Heems kerk, F. J. F. Jansen, P. G. M. de Leeuw en H. M. Polman kon de aanteekening toege kend worden. Verschenen is het vergelijkend overzicht van de gemeentemiddelen in de maand Augustus. 1938 1939 Brug- en Sluisgeld Havengeld voor zee vaartuigen Havengeld voor binnen vaartuigen Beursbelasting Marktgeld (uitgezon derd het marktgeld op de Veemarkt en den Vischafslag) Opbr. v. d. Vischafslag Belasting op de honden Belasting op vermake lijkheden Straatbelasting Begrafenisrecht 12.875,45 14.888,56 282.438,33 280.091,95 76.373,34 86.412,97 2.758,15 2.692,54 2.622,27 2.391,77 2.531,37 2.357,69 4,365,87 4.710,82 60.170,28 61,974,50 486.478,41 454.433,23 5.619,5.545,87 Totaal 936.232,47 915.499,90

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2