„ADRESSEN" IKT1"EN Stuyvenberg's Triplex J Weerverwachting. j „St. Willebrord's Glorie" TIM TYDEK EN SPUD. Op zoet maar de bende van Evans. 34 STADSNIEUWS. St. Willebrord- herdenking. 'I DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1939 LUCHTBESCHERMING. PROPAGANDA-AVOND VAN DE R. K. ESPERANTOCLUB „LA GEAMIKOJ DE LA VERDA STELO". BRAND BIJ TER MEULEN. BRIDGECLUB VOOR KATHOLIEKEN. DRANKWET. BEIAARDBESPELING zwijntje. SINT WILLEBRORD'S GLORIE BALDADIGE ALARMEERING OF VERGISSING? 1 6.30. rotterdamsche jeugdraad. VOORBEREIDING VAN DE DISTRIBUTIE. BEGRAFENIS C. L. VAN DORST. 1 UAGELIJKSCHE ONGEVALLEN. OM DEN KAPLAARS-BEKER. OM DEN DE BRUYN-BEKER. •a mnndi hulp roepen 7 - f V, Dinsdagavond hield de R. K. Esperanto- club „La geamikoj de la verda stelo" haar jaariijksche propaganda-avond ter inleiding van het nieuwe winterseizoen. In zijn openingswoord heette de voorzitter den aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder den geestelijke adviseur den WelEerw. Heer Rector Koppens, die als opvolger van Kapelaan Bekkers, voor het eerst met de leden der club kennis maakte. De internationale spanningen, aldus de voorzitter en de uitgebroken oorlog zijn voor Esperanto zeer ongunstig, doch ortdanks al les, zijn en blijven wij esperantisten, in alle omstandigheden optimist en zullen wij nim mer den moed verliezen; integendeel, juist in deze omstandigheden zullen wij dubbel zoo hard werken, om ons ideaal, de verbreiding van van Esperanto, onder ons katholieken vooral, te verwezenlijken. Na het zingen van „Katolika himno" begon de heer Smits het eerste gedeelte van zijn causerie over het ontstaan, de bouw en den groei van Esperanto. Met belangstelling volg den de talrijke aanwezigen dit zeer interes- S3nt6 gcdGelts. Na een korte pauze, waarin enkele esperan- I Gisteravond werd in het gebouw Musis Sa to-liederen werden gezongen vervolgde de Crum te Schiedam de nieuwe cursus aange- heer Smits het 2e gedeelte van zijn cause- vangen welke door de Ned. Vereen, voor rie, welk gedeelte gegoten was in een vraag Luchtbescherming wordt georganiseerd ter en antwoorden-spel. voorlichting der bevolking tot het beperken Uit de vergadering kwamen verschillende (jer gevolgen van eventueele luchtaanvallen, vragen naar voren, in hoofdzaak bestaande De cursus werd uitsluitend gehouden voor uit bezwaren die nog steeds tegen Esperanto inwonenden van Vak A der Gem. Luchtbe- gemaakt worden. Op afdoende wijze wist de schermingsdlenst. heer Smits deze vragen te beantwoorden en De zaal was geheel gevuld en moesten zeer de vragers tevreden te stellen. vele belangstellenden worden teleurgesteld 'n Hartelijk applaus beloonde sperker voor wegens gebrek aan plaatsruimte, zijn gehouden causerie. Voor alle teleurgestelden bestaat gelgeen' Nadat de Geestelijke Adviseur nog enkele heid hedenavond te 8,30 uur in Musis Sacrum Opwekkende woorden had gesproken, sloot een extra te geven cursus bij te wonen, de voorzitter, de aanwezigen aansporend zich Te ca., half negen opende het hoofd der als cursist te laten inschrijven, deze welge- luchtbescherming van Vak A de heer König slaagde avond met den christelijken groet. de bijeenkomst met een woord van welkom Wij willen hieraan toevoegen dat de nieu- en dank voor de zeer groote opkomst, we cursus begint a.s. Dinsdag 3 October Na met een kort woord de aanwezigen te 's avonds 8,30 uur in de Broederschool a. d. hebben aangespoord, toch vooral actief mede Warande 150. te werken aan den opbouw der organisatie Tot slot mogen wij hieraan nog toevoegen en ook vooral hun financieele steun aan de enkels» uitspraken van H. H. Exc. Mgr. Die- Luchtbeschermings-actie in Vak A te wil- pen en Mgr. Hopmans. len verleenen, werd op duidelijke wijze het Eerstgenoemde zeide eens! verschil tusschen luchtafweer en luchtbe- „Chirstus Koning moet ook Zijn legioen scherming uiteengezet. Er werd nadrukke- hebben, dat Hem met Esperanto verdedigen jjjk op gewezen, dat de beide organisaties kanvoor de veiligheid van de bevolking van zeer In de volgende 25 jaren zult gij apostelen groot belang zijn, maar, dat het werk der moeten zijn, om onder uw mede-katholieken luchtbescherming in geen geval van minder de overtuiging te verbreiden, dat ze goed beteekenis is dan dat der luchtafweer. Hij doen met Esperanto te lezen". betreurde het dan ook dat een inzameling- Mgr. Hopmans verklaarde o.a.t actie voor Vak A tot aanschaffing van mate- „Ik zie duidelijk in, dat voor de uitbrei ding van Christus Rijk op aarde, voor de bestrijding van de vijanden van de Katho lieke godsdienst, de bestrijders van God, dat het daarvoor noodig Is, datwij het Es perato lneeren en goed kennen". Leert Esperanto.... leert het nu! W Zwarte rookwolken hangen boven de door de Duitsche brandbommen in brand geraakte gebouwen van Warschau, welke etad meedoogenloos dagenlang door de Duitsche vliegtuigen werd gebombardeerd. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Is t Goedkoopste en t beste Alle soorten hulsvlljtartikelen Reel. 106S 6 Naar wij vernemen, bestaat er veel ani- DAM 41 mo onder de bridgebeoefenaars en zij die het 1 willen leeren om tot de op te richten bridge club voor katholieken toe te treden. Teneinde direct spijkers met koppen te kunnen slaan, wordt dringend verzocht hedenavond om half negen de oprichtingsvergadering in het Ge bouw Lange Kerkstraat 70 bij te wonen. Men verplicht zich door deze bijwoning tot niets, doch het is gewenscht dat direct een behoor- IIUinilF" Burg. Knapnertlaan 12 lijk overzicht wordt verkregen van het aantal I ufinflut jjUml^UL. TELEFOON 68100 - leden dat zich disponibel stelt. Zoowel voor 1014S 7 de reeds jaren geoefenden als voor de be ginnelingen is er plaats in de vereeniging, waarvoor als spelleider zal optreden de heer Thyssen die o.a. ook als zoodanig optreedt in de bridgeclub „Never Down" te Hillegers- berg en in de Kath. Kring te Rotterdam. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van M. Jan sen te Rotterdam, om een verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in de benedenlocaliteiit van het perceel Hoogstraat 58, alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. SCHIEDAM, 28 September 1939. Het programma voor de beiaardbespeling op den St. Janstoren op Vrijdag 29 Septem ber 1939, des avonds van 8.309.30 door den Stadsbeiaardier Ferd'. Timmermans, luidt als volgt: 1. Rondeau. M van den Gheijn. 2. Drie Valeriusliederen: a. Ick meijn g'U veeren vrij vind gekort; b. Gihij die tot Opperheld in den Lande syt gestelt. 3. Klink-klang. B. de Bruin 4. a. Te voet; b. De Alpenherder, Fr. Slicher; c. Angelus, Cath. van Remnes. 5. Sonatine. Gust. van Hoey. 6. Drie Bergerettes uit de verzameling van Weckerlin: a. Non, je n'irai plus au bois; b. Jeunes fillettes; c. Maman dites-moi. 7. Improvisatie. Ferd. Timmermans. Beperkt tot de kelderruimte. Vanmorgen om kwart voor tien klonk op het Achterklooster de roep: BrandBrand i Er bleek een partij hout en stroo in vlammen te staan, opgeslagen in een kelder van het gebouw van de N.V. H. ter Meulen's Manu- factuurhandel aan de Hoogstraat 85, welke kelder een toegang heeft aan het Achter klooster. Aangezien er in groote magazijnen als dit altijd heel bijzondere gevaren bestaan voor uitbreiding van den brand, werd onmiddel lijk middelalarm gemaakt. Slangenwagen no. 8 was het eerste ter plaatse. De manschappen daarvan koppel den, onder leiding van onderbrandmeester F. A. Vrauwdeunt, onmiddellijk een slang op de waterleiding en legden ook een gummi slang uit. Inmiddels waren ook de slw. li en 9 gearriveerd, alsmede gereedschapswagen no. 1. Daar er zich in den kelder ontzaglijke rookwolken ontwikkelden, was het voor de manschappen van sl.w. 8 niet goed mogelijk den vuurhaard te bereiken. Onder leiding van den heer J. A. Mallau van gereedschaps wagen no. 1 namen de manschappen daarvan, voorzien van rookmaskers, den slang van sl.w, 8 over en drongen den kelder binnen, waar nog altijd een verstikkende rook be lette, dat men een hand voor oogen zien kon. Niettemin slaagden zij er in het vuur te be reiken en toen was het gevaar voor uitbrei ding spoedig geweken. Door het snel optre den van de brandweer, die later onder lei ding van brandmeester H. Broeders en ver volgens van hoofdman Jac. Bakker werkte, werd erger voorkomen. De brand bleef be perkt tot de kelderruimte. Het vuur is ontstaan door de hitte van de centrale verwarming, waardoor eenig stroo en hout vlam vatte. Mede aanwezig waren nog de sl.w. 22, mo torspuit 3, de motorladder en de sl.w. 15, 12, 10 en 17. Behalve sl.w. 8 heeft geen der andere spuiten dienst behoeven te doen. Er was begrijpelijkerwijze veel volk op de been, dat met belangstelling het blusschings- werk gade sloeg. Door L. vam B. wonende Parallelweg al hier, is bij de politie aangifte gedaan dat zijn rijwiel, dat hij gist er enn am id d ag onbe heerd voor zijn woning op straat had laten staan, verdwenen en vermoedelijk ontvreemd is. De politie stelt een onderzoek in. f R. K. SCHAAKVER. S. B. O. riaal voor Eerste Hulp en Brandweer mate riaal slechts ƒ2300 had opgebracht. Dit be drag is zooals uit exige gegeven cijfers blijkt absoluut onvoldoende om te voorzien in de allernoodzakelijkste behoeften voor Eerste Hulp en Invaliden zorg. Dringend werd een beroep gedaan met bijdragen deze actie te Op de jongste ledenvergadering werd het bestuur als volgt samengesteld: J. H. M. I steunen. Kloos, voorz.; A, Veringmeier penn.; J. M. Na deze inleiding werd het woord ver- H de Jong secretaris. De contributie werd leend aan den heer Zeilstra die op een voor gesteld op de 20 ct. per week, werkl. 10 ct.; ieder begrijpelijke wijze een uitvoerige be- Een der scènes uit „St. WillibrordJs glorie" van A. van Oosten, waarvan gister- middag in het openluchttheater Dijkzigtte R'dam de première werd gegeven schouwing gaf over de verschillende geva ren welke uit de lucht dreigden. Aan allen werd een nuttige handeliding over gezinsbescherming gratis uitgereikt. Spreker zette aan de hand van dit boekje gespeeld zal worden volgens Zwitsersch systeem. S. B. O. komt met haar 1ste tiental uit in de 1ste klasse van het R. K. schaakverband (district Rotterdam). H H De Dinsdag j.l. gespeelde partijen hadden uiteen de verschillende typen bommen en den volgenden uitslag. stond geruimen tijd stil bij de gasbommen en J. MulderP. Oomen 10; A. SprongA. de gevaren welke door het groote publiek Veringmeier, afgebr.; A. de JongH. Paap over het aigemeen worden overschat, afgebr.; Drs. P. WillemsJ. v. Slobbe afgebr.; I Spr jegc}e er den nadruk op dat het voor D. RensmanJ. de Jong afgebr.; G. v. d. zoover op het oogenblik bekende gassen be- TuinJ. de Groot 10; H. KloosJ. Zoet- treft, van belang is de huizen zooveel mo- mulder afgebr.; W. SteenhouwerE. Lin- gelijk gesloten te houden ook na een bom- nenbrink afgebr.; J. v. OostrumJ. Korver I bardement waardoor het gevaar voor gasbom afgebroken. Dinsdag-namiddag omstreeks 2.15 uur belde iemand, die zich noemde mevr. de Ruiter, de politie op en deelde mede dat ten hare huize, Rembrandtlaan no. 24, een bin nenbrand was uitgebroken. De brandweer werd direct gealarmeerd. Ter plaatse gekomen bleek echter noch mevr. de Ruiter, noch van een branld iets bekend. De Commissaris van Politie verzoekt, in dien hier soms een verkeerd adres is opge geven, alsnog nadere mededeelingen te doen r BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gerardus, zoon van M. de Jong en F. Kooijman, Verbr. Erven 8 Ber- nardus W. G. M., zoon van J. W. Frijters en C. W. M. van Leeuwen, Boerhavelaan 111 Robert, zoon van M. J. Regoord en C. A. J. Embroek, Burg. Knappertlaan 220 Catharina S., dochter van A. van Bruggen en P. J. van Noort, Boerhavelaan 1 An ton M,, zoon van A. M. v. d. Linden en B. H. M. Jonsthövel, Parallelweg 206. GEHUWD: P. den Dikkenboer 32 jaar en M. Pinkste? 28 jaar D. Krommenhoek 23 jaar en G. E. Meijers 24 jaar G. Kiela 26 jaar en W. van Weelie 22 jaar W. Gosens 48 jaar en J. den Blaauwen 45 jaar W. Verveen 35 jaar en G. Hoogenboom 32 jaar M. Roijers 30 jaar en A. M. J. van Beur den 28 jaar L. P. C. Elshout 23 jaar en T. Donkersloot 21 jaar W. van der Graaf 23 jaar en C. M. van Es 22 jaar W. G. van Laren 23 jaar en M. R. Krommenhoek 26 j. A. Sliedrecht 34 jaar en J. P. Kalkman 30 jaar G. J. Roomer 31 jaar en K. C. van Luijk 25 jaar K. de Willigen 23 jaar en W. H. A. Zijdenbos 22 jaar A. I. C. van Wingerden 24 jaar en C. Droog 21 jaar. OVERLEDEN: H. J. Kemp 17 jaar, Wa rande 87. men tot een minimum kon worden terugge bracht. Uitdrukkelijk werd gewaarschuwd tegen de lange nawerking van blaartrekkende gassen welke als vloeistof deeltjes op ramen en kozijnen achterblijven en alleen de spe ciale ontsmettingsdienst en reinigings dienst de reiniging mocht uitvoeren. In de volgende cursus zullen weer in het bijzonder zelfbeschermingsmaatregelen en te nemen veiligheidsmaatregelen wor den behandeld. Nadat gelegenheid was gegeven vragen te stellen sloot het Vakhoofd te ca. 10.30 uur de bijeenkomst. Alles met alles een avond waarop veel belangrijks werd verhandeld, De volgende cursus zal Woensdag a.s. wor den gehouden zoowel voor debelangstellen- den welke hedenavond aanwezig waren als ook voor hen die de extra cursus van he denavond zullen volgen, Openlucht-voorstelling voor de Katholieke studeerende jeugd. De Katholieke jeugd van Rotterdam heeft gisteren de première gehad van A. J. D. van Oosten's Sint Willibrordus-spel. Ten aan- schouwe van ruim twaalf honderd jongens en meisjes van de middelbare en ulo-scholen gaven de ^Vereehigde Haagsche Spelers" in het openlucht theater „Dijkzigt" er de eerste voorstelling van, welke Vrijdagavond zal worden gevolgd door de,eerste vertooning in den Grooten Schouwburg, gearrangeerd door de Katholieke Volksuniversiteit van Rotter dam ter opening van haar nieuwe cursusjaar. Aanvankelijk had het in de bedoeling gele gen om ook dezen avond in „Dijkzigt" te ge ven, maar het reeds vergevorderd seizoen en de ingevallen koude maakten het raadzaam de beschuttende muren van den schouwburg te verkiezen boven de entourage van het fraaie geboomte en den donkeren avondhe mel. Voor één voorstelling in de openlucht was het decor, gelijk te begrijpen valt( zoo een voudig mogelijk gehouden en ook in menig ander opzicht was de soberheid betracht, zoodat we eerder van een generale repetitie, dan van een première moeten spreken. Noch tans bood deze „Probe" ons reeds de gelegen heid om de vele voortreffelijke eigenschap pen van dit Willibrordspel te leeren kennen. „Van de ons toegezonden stukken, zoo schreef Dom Huyg O.S.B. van Egmond, is dat van Van Oosten verreweg het beste, het ver- hevenste, het edelste, het meest begrijpelijke". Wij kunnen deze vergelijking niet maken, doch slechts constateeren, dat het werk van Van Oosten inderdaad uitmunt door verhe venheid van gedachten en, ook litterair be schouwd, van heel bijzonder gehalte is. De rol van St Willibrord wordt in de eer ste twee bedrijven, welke uit verscheidene tafereelen zijn samengesteld, vertolkt door Guus Verstraete. Hij is daarin de jeugdige monnik en missionaris. In het derde bedrijf is St. Willet»ord de man van rijperen leeftijd en ervaring, gestaald in den harden strijd, welken hij tegen het taaie heidendom in ons land had te voeren. Deze oudere figuur wordt vertolkt door Jules Verstraete, den bekwa men acteur, die in deze tafereelen ons den Apostel van Nederland voor oogen stelt als een man van nationale beteekenis. Trouwens zoo heeft Van Oosten zijn Willi brord ook geheel gezien den grondlegger van onze christelijke beschaving en cultuur, in geestelijken en materieelen zin. Een sterken, man, die gestuwd door een in zijn geloof ge wortelde overtuiging van geen wijken weet een Mozes, die ons begenadigde Nederland- sche volk door allerlei moeilijkheden heen het dominium der christelijke gemeenschap heeft binnengeleid, een held, die in dien strijd juist in de deugden van geloof en volharding heeft uitgemunt. Met een bespreking wachten wij, goeder gewoonte getrouw, tot na de officieele pre mière van Vrijdagavond, doch wel willen wij zelfs heel gaarne> de Katholieken van Rot terdam opwekken om in grooten getale deze uitvoering te gaan bijwonen. s Iets zachter. 5 Voor het geheele land: Plaatselijk H lichte nachtvorst, vooral in het Zuid- ""j si Oosten. Gedeeltelijk bewolkt, geen H as neerslag van beteekenis, iets zachter. M H Zwakke tot matigen Noordelijke tot H Westelijken wind. H Voor de wielrijders. VRIJDAG. Zon op 6.58, Zon onder 18.43. H Maan op 18.56. Maan onder 7.46. j| Wielrijders lichten op van 19.13 tot j§ J eugdleiderscursus. Deze cursus, uitgaande van den Rotter- damschen Jeugdraad, zal evenals vorige ja ren, beginnende in de maand November, gedurende het komende winterhalfjaar weer worden gehouden. Gezien de groote belangstelling der Jon geren voor handenarbeid, verklaarbaar door het feit, dat vooral bij dit vak gelegenheid kan worden geboden den innerlijken drang naar zelfwerkzaamheid te kunnen bevredi gen, zal deze cursus uitsluitend daarop zijn ingericht. De heer Bodaan, ambtenaar voor het jeugdwerk té dezer stede, en leider van den cursus, heeft hiermede de gelegenheid open gesteld voor leiders(sters) oudere leden der diverse jeugdvereenigingen alsook voor andere belangstellenden om zich zoo vol ledig mogelijk in de techniek van den han denarbeid, noodig om in de vereenigingen daaraan leiding te kunnen geven, te bekwa men. Een uitvoerig programma met toelichting is reeds aan alle Jeugdvereenigingen toege- zonden, voorts op aanvrage bij den heer Bodaan gratis verkrijgbaar gesteld (adres Stadhuis). De vakken van handenarbeid, welke op dezen specialen cursus zullen worden onder wezen zijn: metaal- leder, carton, pitriet, raffia, inlegwerk (fineeren), linoleumsnede, boekbinden, zaag- en celotexwerk, alsook knutselen met waardeloos materiaal. Kantoorlokalen van de nieuwe hen ra hiertoe in gebruik. Voor het gereed maken van de definitieve distributie-stamkaarten krijgt de af deeling bevolking de beschikking over eenige loka len in de nieuwe beurs, Een ploeg van on geveer vijftig tijdelijke schrijvers zal daar te werk worden gesteld. Men rekent er op, dat ongeveer drie maanden zullen noodig zijn voor dezen arbeid, zoodat met Januari met de uitreiking van deze distributiestamkaar" ten kan worden aangevangen. Tot zoolang zullen, zoo noodig, de reeds uitgepikte noodkaarten dienst doen. is het jaar van de Bezoekt het spel Morgen (Vrijdagavond) te kwart over 8 in de Groote Schouwburg, Aert v. Nesstraat, R'dam- PRIJZEN DER PLAATSEN SLECHTS 50 CTS- Reel. 84462MVS1* R. K. E.H.B.O. „ST. FRANClSCUS". Wü vestigen de aandacht van alle R. k. dames en heeren boven de 18 ^ar op de demonstratie- en inschrijvingsavonden Van bovengenoemde Vereeniging' weIhe worden gehouden. Vrijdagavond 28 SePtember des avonds om 8.15 uur en het schoolge- bouw Sionstraat 35, het gymnastieklokaal Strevelsweg 155 en in het parochiehuls Adriaan Pauwlaan, Hillegersberg. Mochten er eventueel dames en heeren zijn, die alsnog wenschen toe te treden als lid dan kunnen Hj zich ook nog opgeven bij den heer H- Wennekes, Eendrachtstraat 109. Tel. 51790. Hedenochtend had in de kapel van het St. Franci«cusgasthuis de uitvaart plaats van den heer C. L. van Dorst, voorman van onze zet terij- Behalve de familieleden waren aanwe zig de directie van onze courant, de tech nische chef en zeer vele leden van ons personeel. Te 10 uur volgde hierop de begrafenis op het R, k Kerkhof te Crooswijk. Fann hoort een hem bekende stem Voorzichtig sluipt Fang naar binnen. 29 Sept.: Groote Schouwbugr, St. Willl- brordsgiorie. (Ver. Haagsche Spelers), 8,15 uur. 1 Oct.: Groote Schouwburg, Schoppen aas (Ruys-ensemble) 8,15 uur (volw.). Dagelij ks: Tivoli-schouwburg, D« tante van Charlie (De Rotterdammers), 8.3)1 uur (volw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 28 September in: Thalia, 't Zit in de lucht; Studio: Ouverture (volw.); Lumière: Midnight (volw.); Luxor: Fraulein (v. volw.); Scala: Luchtduivels der marine; Colosseum: De onsterfelijke wals en Pacific-liner (volw.); Prinses: Vadertje Langbeen en Café Metropole (boven 18 j.)j mgensstad; Capitol en City: De laatste nacht (volw.); Ooster: De geheim zinnige dr. Clitterhouse en Algiers (volw.); Victoria: Drie mannen in de sneeuw en Met een kwartje de wereld rond (boven 18 j.)j Asta: Paniek in Hollywood en De vechters baas; Harmonie: Mr, Moto's laatste kans en Kom je ook achter de tralies? (boven 18 jaar); Centraal: De terugkeer van Zorro cn De heldhaftige telefoniste (boven 18 jaar); Grand: De kermis der dwaasheid (volw.); Olympia: De hond van de Baskervilles en Zijn vader gewroken (boven 18 jaar); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia", Schiedam- sche singel 55), dagelijks 1017 en 192a uur, Zondags van 1217 uur Kunstzaal Gebr. Koch, werken van J. H. van Masten broek (tot 30 Sept.) Rott. Kunstkring: werken Joep Nicolas (tot 15 Oct.) Schiedam. Passage-theater: De voortrekkers van Dodge City en De geheimzinnige luchtdienst (volw.); Monopole: Testpiloot en De schrik van Brimstone (boven 18 Jaar). NOTEERING MO SCHIEDAM, 28 Sept. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 16 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,40—1,50 (niet officieel). ROOMSCH TOONEEL. W Speelt „Mijn papa-kamerlid". Ter opening van het nieuwe speelseizoen geeft de -vereeniging Zondag 1 Oct. a.s. ia Palace een opvoering van genoemd blijspel. Na afloop Reu®ie met ,The Rhythm Serena des"- Voor kaarten zie kabouter-annonce in dit blad. Vanochtend om kwart over acht is op den Schiedamscheweg de 22-jarige voetgang ster M. M. Diricks, wonende in de Mau- ritsstraat, aangereden door een auto, bestuurd door M. L. S. uit de Rochussenstraat. Zij liep een hoofdwonde op en moest per auto van den G. G. D. naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel worden vervoerd, waar zij werd opgenomen. De 23-jarige mej. T. Laurens, wonender in de Banierstraat, is, terwijl zij ter hoogta van de R. K. Ambachtsschool den Walenbur- gerweg overstak, aangereden door den motor rijder H. P. v. L., uit de v. d. Palmstraat. Door den val bekwam zij een hoofdwonde en vermoedelijk een hersenschudding. Door een auto van den G. G. D. is zij naar het Ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd om opgenomen te worden. Gisteravond zijn de wedstrijden om den Kap laars-beker in het clublokaal van de B.V. Ds Maas, gevestigd in het Zuid-Hollandsdh Koffie huis te Rotterdam begonnen. Het resultaat na den eersten avond luidt: aantal te aantal B.V. Hillegersberg B V. de Maas B.V. de Maasstad B.V. Royal B.V. Caland spelen gespeelde percen punten punten tages 450 420 93.67 329 307 93.31 572 528 92.31 616 473 76.79 384 271 70.57. Voor den wedstrijd om den de Bruynbekor speelde de Chr. Damver. Rotterdam tegen C. D, R. Z. Feijenoord. De uitslag was 15—5 als volgt: Chr. D.R. CD.R.Z. S. J. LeentvaarM. Teddens 6-3 D. J. Verkaik—O. Woerlee 20 F. v. BovenP. Hoornweg 11 A. C. Vaandrager—W. Knuist 11 J. Keizer—J. Schell 1—J C. BezemerN. O. G2 C. A. v. Os—P. Ponser 2—j M. Bruigom—N. O. G. 2^ G. v. BremenN. O. G2 C. W. KieboomN. O. G2 - Totaal Chr. Damver. Rotterdam is uitgespeeld behaalde het volgende resultaat: 11 ges., e 1 gelijk en 4 verloren, totaal 13 punten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2