ssss-r-Ws vlaardingen. vim 'o ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. SCHIEBROEK. ARCHITECT P. G. BUSKENS Zijn persoonlijkheid en zijn werk herdacht. RIJKSPOSTSPAARBANK. DAGELIJKSCHE ONGEVALLEN. OP HEETERDAAD BETRAPT. CHARLOTTE KÖHLER VOOR DEN KATHOLIEKEN KRING. 1039 UIT DE PERS. X SLAAT OPNIEUW ZIJN SLAG. MUSEUM BOYMANS. EEN NIET ONBELANGRIJK CADEAUTJE. JUBILÉ. WAGON MET STROO UITGEBRAND. BURGERLIJKE STAND. OP DAK UITGEGLEDEN. OEFENING MET DE SIRENE. INENTING TEGEN DIPHTHERIE. SCHOONHOVEN. HILLEGëBSBERG. OVERSCHIE. VERBETERING AAN DE ceintuurbaan. DE VERFRAAIINGEN AAN DE ROTTE. rijkspostspaarbank. Zitting van 12 October. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: H. W., 17 jaar magazijnbediende, gedeti neerd in de Kindersluis, wegens diefstal van een aantal foto-toestellen ten nadeele van zijn patroon J. P. Vos, tot 6 maanden tuch- school, met de bepaling, dat 2 maanden van de straf voorwaardelijk zijn met een proef tijd van 3 jaar en onder de bijzondere voor waarde, dat verdachte zich zal stellen onder toezicht van Pro Juventute. K. P. 18 jaar, expeditieknecht, gedetineerd in de Kindersluis, wegens heling tot 6 maan den tuchtschool, met de bepaling, dat 2 maan den van de straf voorwaardelijk worden op gelegd met een proeftijd van 3 jaar en onder de bijzondere voorwaarde, dat verdachte zich zal stellen onder toezicht van Pro Juventute. I. E., 19 jaar, magazijnbediende, gedeti neerd, wegens diefstal van manufacturen en snuisterijen uit het magazijn van de N.V. Ilfra, waar hij in betrekking was, tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht en met de bepaling, dat 4 maanden van de straf voorwaardelijk worden opgelegd met een proeftijd van 3 jaar en onder de bijzon dere voorwaarde, dat verdachte zich zal stel len onder toezicht van het Ned. Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen. M. S. 20 jaar, rijwielhersteller, gedeti neerd, wegens heling verdachte had de foto-toestellen, die W- had weggenomen, aan den man gebracht tot 8 maanden gevan genisstraf met aftrek van den tijd in voor loopige hechtenis doorgebracht, met de be paling, dat 4 maanden van de straf voorwaar delijk worden opgelegd met een proeftijd van 3 jaar en onder de bijzondere voorwaar de, dat verdachte zich zal stellen onder het toezicht van het Ned. Genootschap tot zede lijke verbetering van gevangenen. L. S., 57 jaar, scheepswerktuigkundige, ge detineerd wegens diefstal van een aantal sieraden ten nadeele van een oude dame, tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorge bracht. G. v. d. D., 26 jaar chauffeur te Nieuwpoort, wegens het aan zijn onvoorzichtig rijden te wijten hebben, dat de door hem bestuurde auto op den Rijksweg onder Ridderkerk in botsing was gekomen met een hem tegemoet komende auto, waarbij de bestuurder van die auto, J. N. Bos uit IJmuiden zoo ernstig was gekwetst, dat hij korten tijd later was over leden, tot 1 maand hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en tot een on voorwaardelijke geldboete van 50 subs. 25 dagen hechtenis. H. A. Q-, 45 jaar leeraar, wegens het ont trekken van goederen aan een beslag ver dachte had van de 15 schrijfmachines waarop de deurwaarder H. Fontijne ten behoeve van schuldeischers van verdachte beslaggelegd had, er 9 verkocht ten einde een schuld aan de belastingen te kunnen voldoen tot 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en tot een onvoor waardelijke geldboete van 50 subs. 25 dagen hechtenis. A. M. K., 40 jaar, tooneelschrijver, wegens vernieling, verdachte had opdracht gege ven, dat een pand, aan den Goudsche Rijweg 177, waarvan zijn twee schoonzusters mede eigenaressen warenj de afscheidingsmuren, de vloeren en plafonds doen wegbreken, waardoor dit gebouw onbruikbaar was ge worden, tot 4 maanden gevangenisstraf. De 32-jarige wielrijdster L. de Pree, wonende in de St. Mariastraat, wilde gister avond op de West Kruiskade de bocht nemen naar de St. Mariastraat, doch verzuimde haar hand uit te steken. Zij werd daardoor aan gereden door een achter haar komende per sonenauto, bestuurd door M. J. S. uit de Mathenesserlaan. Zij kwam te vallen en be kwam een hoofdwonde en een hersenschud ding. Per auto van den G. G. D. is zij naar het St. Franciscus Gasthuis vervoerd, alwaar zij ter verpleging werd opgenomen. Vanmorgen om H uur is de 37-jarige H. W. Mackenbach, wonende in de Schom melstraat, op den Crooswijkscheweg, door dat hij bij het nemen van een bocht met zijn rijwiel te laat remde, tegen een vrachtauto opgereden, bestuurd door den 41-jarigen H. R., wonende aan de Kruiskade. Hij be wam een wond aan het achterhoofd en werd ?or een auto van den G. G. D. ter behandeling naar het ziekenhuis Bergweg vervoerd. De 7-jarige W. de Jong, wonende in de Dorpsstraat, voorm. Charlois, is op de Wes terkade aangereden door een auto. Met in wendige kneuzingen is de knaap door een auto van den G. G. D. naar het Ziekenhuis Coolsingel gebracht om opgenomen te wor- den. Toen de 40-jarige grondwerker G. J. te Raay, wonende in de Speelmanstraat, in de Lusthofstraat op zijn fiets reed, raakte de voorop bevestigde bagagedrager los en kwam tusschen de spaken van het voorwiel terecht, met het gevolg dat te R. tegen den grond sloeg. Hij kreeg een groote wond boven een der oogen, brak een neusbeen en kneusde den rechterpols. De Geneeskundige Dienst heeft hem naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd, alwaar hij is opgenomen. Gisteren is op de weekmarkt aan de Span- jaardstraat op heeterdaad betrapt de 20- jarig» mej. J. M. v. Dop het oogenbUk, dat zij van een Kraam zich drie knotten wol toeëigende, welke toebehoorden aan A. J. 0 y. d. A. uit het Zwaanshals. De Katholieke Kring zal zijn winterseizoen openen met een voordrachtavond van Neder- land's grootste voordracht-kunstenaresse Charlotte Kohier in haar nieuwste algemeen genoemde creatie „Filomeentje De avond zal gegeven worden Donderdag 19 October in den Tivoli-Schouwburg. Over de première van deze voordracht schreef onze Amsterdamsche redacteur „deze voordracht kunst is een bij uitstek scheppende kunst, die gedurende enkele uren menschelijke gestalten oproept uit het niet, en een leeg tooneel bevolkt met landschappen, huizen, levende menschen. En dit alles met een wat men zou kunnen noemen een gebrek aan scènische middelen, met een verwaarloozing van elk theatraal effect, met niets anders dan de natuurlijke middelen, die den mensch gegeven zijn om zich uit te drukkende stem, de mimiek en de rijk geschakeerde taal der gebaren". „Een phenomeen dat zijn wederga met Vindt, althans niet in ons land". Men verzuime niet dezen avond bij te wonen, die een der gebeurtenissen is in dit seizoen. Zoowel het R. K. Bouwblad als het Bouwkundig Weekblad „Architectura" wij den uitvoerig aandacht aan het levenswerk van den onlangs overleden Rotterdamschen architect P. G. Buskens. In een „In Memoriam" schetst de voorzit ter van het hoofdbestuur der Algemeen Ka tholieke Kunstenaarsvereeniging Joan Col- lette den indruk, welken het doodsbericht vanden vroegeren algemeenen voorzitter en groepsvoorzitter in zijn kring heeft ge maakt. „Daar waar Buskens leiding te geven had, kon men gerust zijn: er was werkelijk lei ding. Sentimenteel ging het daarbij niet roe: kort en duidelijk, soms ook ondubbelzinnig openhartig. Hij, die in jaren en in ervaring rijker was dan de meesten van ons, kon en mocht zich veroorlooven de dingen bij hun naam te noemen en ik geloof niet, dat iemand het hem kwalijk nam als de opmer kingen van den voorzitter af en toe tot terechtwijzingen werden. Dikwijls hebben wij ons er over verbaasd, dat iemand, die toch zoo jong niet meer was, die een groot gezin had, die een zeer uitgebreide belang stelling had en ten slotte ook zijn persoon lijke belangen moest behartigen, voortdu rend medewerking kon verleenen aan allen vereenigingsarbeid. En dan denk ik aan zijn actieve belangstelling voor de schoonste vrucht van ons vereenigingsboompje: de studiedagen van Huybergen". De secretaris van de groep bouwkunst der A.K.K.V. de heer B. J. Koldewey, voegt hieraan toe: „Buskens was een uitgesproken persoon lijkheid, begaafd met een sterk organisato risch talent; hij had een helderen kijk op de maatschappelijke verhoudingen en een groot deel van zijn werkzaamheid als voor zitter was er op gericht, den architect in de samenleving die rechten te verzekeren, wel ke hem krachtens zijn gaven toekomen; be grip in wijden kring voor den arbeid en de positie van den architect zag hij als een eersten practischen eisch om te komen tot herstel der bouwkunst. Bij talrijke bespre kingen met kerkelijke en wereldlijke auto riteiten over dit onderwerp, bewonderde ik steeds de heldere en kernachtige wijze waar op hij het probleem wist te stellen, den tact waarmee hij vermocht af te leiden wat aan leiding tot misverstand zou kunnen geven, en daarnaast de warmte waarmede hij sprak over de belangen van het vak. Hier kwam zijn liefde voor de architectuur naar voren en zijn verlangen om de bouwkunst meer in handen te zien van bevoegden. Van uit dit zelfde gevoelen trad hij met groote toege negenheid ieder jong talent tegemoet, dat zich als lid der A.K.K.V. meldde, moedigde velen aan om zich bij onze Vereeniging aan te sluiten, de beteekenis ziende van een organisatieleven, sterk door gehalte en getal van zijn leden". In het Bouwkundig Weekblad „Architec tura", dat behalve met een portret ook met reproducties van een vijftal bekende werken van Buskens op verschillend terrein is ver schenen, beschouwen drie Rotterdamsche vrienden en collega's, J. Herman de Roos, J. P. L. Hendriks en Corn. Elffers, den over ledene als mensch en als vriend, als Rotter- damsch architect en als kringlid en kring voorzitter van den B.N.A. Veertig jaar geleden, op den z.g.n. dag cursus van Henri Evers, ontstond een clubje, dat gedurende heel hun verdere leven, een aaneengesloten kern vormde en dat, door hechte vriendschapsbanden, steeds aan el kaar verbonden is gebleven. In dien kring speelde Piet Buskens, vrijwel van 't begin af aan, een hoofdrol. Zijn onvermoeibare werkkracht, zijn helder inzicht, zijn strikte eerlijkheid en betrouwbaarheid maakten hem, in ieder gezelschap, tot den aangewe zen leider. Ook in zijn groote gezin was hij het middelpunt. In dien kring te vertoeven was een genot. Zijn gastvrij huis stond voor de vrienden open, doch vooral in het heer lijke „Buvanha" in Ginneken ontplooide zich 's zomers een familieleven, waaraan het een groote vreugde was om af en toe te mogen deelnemen. De naam „Buvanha", een sa mentrekking van de namen vah Buskens en zijne echtgenoote, is voor Buskens typee rend. Aan zijn kinderen legde hij uit, dat dit laatste beteekende „Buiten Uitrusten Voldoet Alleen Na Harden Arbeid". En als iemand dezen leefregel in toepassing heeft gebracht, dan is hij dat zelf wel in de eerste plaats geweest, aldus J. Herman de Roos. Het mag als een der grootste verdiensten van architect Buskens worden beschouwd, aldus J. P. L. Hendriks, dat hij bij de eer sten heeft behoord, die er voor hebben ge ijverd den particulieren architect, zooal niet populair te maken, dan toch minstens in de volle belangstelling te plaatsen van de groo te middenklasse, die tot vóór dien tijd haar bouwkundige belangen op andere wijze deed behartigen. Grooter verscheidenheid is nau welijks denkbaar dan in de door Buskens uitgevoerde werken. Zijn bouwwerken mun ten uit door bruikbaarheid en practische »n- deeling, wat op zich zelf al een belangrijke verdienste voor de bouwkunst is. Even prac- tisch als zijn werk, was zijn geest soms op het nuchtere af. Deze eigenschap, vereenigd met een scherpzinnigheid en groote erva ring, maakte dezen collega tot een raads man voor velen in velerlei moeilijkheden. In September bijna 2 millioen opgevraagd. Gedurende de maand September is bij de Rijkspostspaarbank te Rotterdam ingelegd 818.496.70, doch terugbetaald voor een be drag van 1.977.299.13. Er werd derhalve meer terugbetaald dan ingelegd 1.158.802.43. De invloed van de slechte pers. Eind Augustus van dit jaar heeft dr. John O'Brien, een Amerikaansch priester, een onderhoud gehad met generaal Franco. Het Engelsch katholiek weekblad „The Tablet" bevat een relaas van dit interview, waaraan het volgende is ontleend: De beruchte X, waarover wij gisteren schreven, heeft opnieuw een slachtoffer ge vonden. Nu is de dupe geworden de heer P. J. uit de Schepenstraat. X. deed zich nu voor als een huurder van J. en dischte hetzelfde verhaaltje op over het spoorabonnement. J's goede hart was oorzaak, dat zijn „huurder" ontlast werd van twee kistjes sigaren, een van 6 en een van 7. Zoodra hij het relaas van de oplichterstruc in de bladen las, vond J. toch ook, dat de sigaren veel te duur betaald waren. Hij gmg naar zijn huurder toe, maar deze wist van niets. De vraag rijst opnieuw: wie is de beruchte X? En wanneer zal hij tegen de lamp loopen? Naar wij vernemen, zal naar aanleiding van de retrospectieve tentoonstelling van schilderijen van A. C. Willink, welke Zater dag in Museum Boymans te Rotterdam ge~ opend zal worden, Jan Engelman op Maan dag 30 October in het Museum een lezing met lichtbeelden over dezen kunstenaar houden. De gemobiliseerden hebben tot de tentoon stelling gratis toegang. Vandaag was het veertig jaar geleden, dat de heer J. L. Huis in 't Veld in dienst trad bij de firma B. v. d. Sluys, in comestibles, gevestigd aan de Leuvehaven 48—50. De jubilaris thans in functie als chef van het binnenlandsch magazijn, werd in aanwe zigheid van zijn gezin op het privé-kantoor der firma gehuldigd. Eerst toegesproken door de oudste firmanxe Mevr. v. d. Hoek en daarna door den firmant, Mr. E. A. Cokart, ontving hij namens de fa- een geschenk onder couvert. Onder overhandiging van verdere geschen ken werd hij daarna beurtelings toegespro ken door den procuratiehouder, namens het kantoor-personeel en dat van de buitendiens i terwijl de bedrijfsleider namens het fabric s personeel sprak. Vermoedelijk door vonken, die uit een voorbij-rijdende locomotief kwamen, is van morgen om kwart voor acht een goederen wagen, geladen met pakken stroo en deel uit makende van een trein, welke naar Dor drecht op weg was, op het goederenempla cement Feijenoord in brand geraakt. Personeel van de Ned. Spoorwegen heett den wagon, die spoedig in lichter laaie ston op dood spoor langs den Stadionweg weten te brengen, zoodat er geen gevaar voor andere treinen ontstond. Het vuur is gebluscht met zes stralen op de waterleiding, n.l. door gasten van de slan genwagens 40, 50 en 58, die ieder twee slangen uitlegden. De blussching stond onder leiding van brandmeester J. Sintnicolaas en hoofd man W. Keeman. De wagon bekwam verfschade, evenals de locomotief van dezen goederentrein. De pak ken stroo zijn geheel verloren gegaan. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor: Mede aanwezig waren de slw. 38, 59 en 61. Aangiften van 12 October 1939. BEVALLEN: J. C. Boogers geb. de Balan z. G H. Hemmes geb. v. d, Nadort d. H. G. Le Large geb. Janssen d. J. G. de Lange geb. Valkenburg z. W. Schippers geb. v. d. Ende d. H. de Warle geb. Dukel z. H. van Duin geb. Verroen d. A. J. van Geerien geb. Mientjes z. S. Foots geb. Visser z. F. Vis ser geb. v. d. Ouden z. P. A. Wolfs geb. Bode- gom z. G. Kradolfer geb. Stolk d. G. E. Quardles van Hfford geb. Schmauderer z. T. A. Sauer geb. Krijgsman d. P. F. Ammerlaan greb. Balkenende d. M. J. van Zanten geb. de Waal d. M. H. v. d. Tol geb. van Baardwijk z w. J. Roosendaal geb. Vis z. A. v. d. Bos geb. Honders z. M. Pot geb. de Geus z. H J J. de Bruijne geb. Bakker d. J. Ger- ritse geb. Mieras z. - M. R. M. Welters geb. Tacq d A. Maatjes geb. Zeelenberg d. A. M. Spits geb. de Jong d. T. Trouw geb. ter Weene d. ONDERTROUWD- H. C. Leichsenring jm. 27 j. en J. C. M. Bakker jd. 22 j„ Coolhavenstr. 43b p. J. Hameetman jm. 25 j. en J. C. v. d Her®' id 24 j., Boezemstr 83a J. v. d. Have jm. 25 j. en C. H. Balkhoven jd. 22 j., Duivenvoordestr. D. P. Harms jm. 25 j. en M. A. Teeuwen id 21 j., Speelmanstr. 28b J. L. Jansen jm. 23'j. en M. H. Sterk jd. 19 j., v. Cittersstr. 62a - p, v. Gijzelen ges. 30 j. en S. M. Wijzenbroek jd. 33 j„ Heijschedijk 128/8 J. Janse jm. 22 j. en K. v. Engelsdorp jd. 21 j Nozemanstr 50 - C. Scholten jm. 23 j. en R. Lagrand jd. 21 j., Pro veniersstr. 46a P. A. Bul jm. 24 j. en H. C- Janssen jd. 25 j„ Zinkerweg 50b K P. v. Look jm. 23 j. en A. H. Röthe ges. 30 j ayb. p/a. Nieuwstr. 15a - J. R- Otterspeer jm 23 j. en M. J. v. Iterson jd. 22 j., Aegidiusstr 74a K. W. v. Ast jm. 23 j. en H. J. Maas jd. 21 Goud- scherijweg 172a A. Klatten jm. 28 j. en J. A. C Kosters jd. 34 J., Saftlevenstr. 35a H. Hoppe jm. 23 j. en M. Wansink jd. 21 j., 's-Gravenhage p v. Loo jm. 24 j. en P. Hansier jd. 17 j., Nw. Kerkstr. 79/5 H. v. Aggelen jm. 33 J. en N. A. Swinkels jd. 19 j., Insulindestr. 271b J. de Bruijn jm. 26 j. en H. M. Kuipers jd. 25 J., Gasselte B. J. v. Gent jm. 30 j. en H. E. Kraayenbrink ges. 40 j., Beyersstr. 5b L. v. d. Neut jm. 24 j. en P. S. Dielemans jd. 24 j., Bing- leystr. 77a F. Korenhof jm. 23 j. en H. de Bruijn jd. 25 j., Kruizemuntstr lib W. v. Creveld jm. 28 j. en A. Chaeler jd. 26 J„ Hofdijk 3tro H. G. Bock jm. 32 J. en C. v. d. Heuvel jd. 30 j., Palestinastr. 68b M. H. Bos jm. 25 j. en H. H. Kist jd. 26 j., Wolfshoek 7 W. J. Bovendeert jm. 28 j. en B. A. v. Gogh jd. 26 j., Boezemkade 22b D. Breedveld jm. 23 j. en K. R. Christiaanse jd. 19 j., Diergaardesingel 74c „Wij hebben de bevrijding van het tra- ditioneele Christelijke Spanje uit den machtswellust van de Roode Terreur, die geheel onder leiding van Sovjet-Rusland stond, thans definitief doorgevoerd" zoo begon Franco zijn mededeelingen. „Wij streden tegen een vreemde over- heersching; tegen een leer, die ons werd opgedrongen, die lijnrecht in strijd was met heel onze traditie, met ons christelijk geloof en de overtuiging van de overwel digende meerderheid van 't Spaansche volk. Wij bonden den strijd aan tegen een regi me, dat werkeloos toezag, hoe kerken in vlammen opgingen, hoe altaren erwoest, priesters vermoord en religieusen levend verbrand werden". Op een vraag van dr. O'Brien, hoe het toch mogelijk is geweest, dat een betrek kelijk groot aantal Spanjaarden zich in de armen van het Communisme geworpen en deelgenomen had aan dergelijke afschuwe lijke gruweldaden, antwoordde generaal Franco: Thans zijn wij in staat daarop antwoord te geven. We hebben iederen communist, die na een zorgvuldig onderzoek en een objectief, normaal gevoerd proces ter dood veroordeeld werd, deze vraag gesteld. Uit de antwoorden blijkt, dat 99 procent met de bacil van het godloos Communisme be smet werden, niet door het lezen van boe ken of geleerde artikelen, maar door de roode, marxistische pers. Jarenlang heeft de roode pers onze priesters en religieusen belasterd, den christelijken godsdienst be spot en ieder godsdienstig gevoel en geloof aan God als belachelijken onzin bestem- peld. Deze roode dagbladen vernielden lang zaam maar zeker het godsdienstig geloof van een misleide jeugd. Zij beloofden wel vaart, landerijen en goederen en infec teerden hen met een haat tegen iedereen, die eenig eigendom bezat. Zij beschreven de Kerk als de verdedigster van het sys teem van het privaat eigendom; daarom was de Kerk, volgens de redactie an de marxistische bladen, een vijandin en een beletsel voor het invoeren van de waan denkbeelden van collectieven eigendom een hinderpaal, die uit den weg geruimd moest worden. Deze bladen beschreverj Rusland als een ideaal land. Rusland zou Tiet paradijs zijn voor den kleinen man. Het woord van Lenin, dat Spanje het eerstvolgende Euro- peesche land was, waar het bolsjewisme zou zegevieren, werd telkens opnieuw herhaald. Het instituut van het huisgezin werd aangetast en de vrije liefde werd openlijk verdedigd. Zoo hebben deze marxistische bladen het zaad uitgestrooid van den wervelwind van haat en vernieling, die dan is losge barsten over kerken, kloosters, hospitalen, priesters, religieusen en vooraanstaande leeken, die als verdedigers van den chris telijken godsdienst golden en die trouw bleven aan God en de Kerk". Dat vermoedelijk met gevangenisstraf gehonoreerd wordt. De Rivierpolitie heeft aangehouden den 48-jarigen schipper J. H. van een in een der binnenhavens liggend motorschip. Deze had van zijn lading ongeveer 250 K.G. mais ge stolen en cadeau gegeven aan den schipper van een naast hem liggend schip, n.l. den 45-jarigen A. A. H. Tegen beiden is proces-verbaal opge maakt. De eerste zal zich wegens diefstal, de tweede wegens heling te verantwoorden hebben. Gistermiddag om kwart voor vijf is de 19 jarige loodgieter K. van Tol, wonende in de Frans Bekkerstraat, op het dak van een pand aan den Lange Hilleweg, terwijl hij 'n emmer gesmolten mastiek versjouwde, uitgegleden en gevallen. Hij bekwam ernstige brand wonden aan den linker arm, brandwonden over het gelaat en brak zijn linker pols. Per auto van den G. G. D. is hij ter verpleging naar het Zuider Ziekenhuis vervoerd. Stille wenk. „Grootmoeder, is 't waar, dat door uw bril alles vergroot?" „Ja, kereltje". „Ach grootmoeder, zet dan uw bril op als ge een stuk taart voor mij afsnijdt". O— Doodeenvoudig. „Vader, hoe komt 't dat een luchtballon omhoog stijgt?" „Wel men gooit de zakken zand eruit „En hoe komt hij dan weer omlaag?" „Heel eenvoudig, jongen, men neemt het zand weer binnen". O— Prompte bediening. „Bel mijnheer Jansen eens op", zei de chef tot den jongsten bediende, „en informeer of hij thuis is, maar doe 't zoo, dat hij niet bemerkt, wie hem belt". De jongen telefoneerde: „Hallo! Is mijn heer Jansen daar?" „Ja, hier Jansen persoonlijk!" „O, pardon, zei de bediende, „verkeerd aangesloten". E. F. H. Bruens jm. 26 j. en C. G. Markus jd. 23 3- Kettingstr. 61b - J. W. Bruijn jm. 25 j. en W- v- Dongen jd. 20 J., Hofdijk 36/9b A. J. Buijs jm. 28 j. en S. Speerstra jd. 27 j., Heer panielstr. 70a D. A. Bijleveld jm. 28 j. en Fh. jïoogenboom jd. 27 j., Rubroekstr. 110a H- Corino jm. 19 j. en J.M- Baj"fg|f 3 c q Couwaelstr. 11a - J- Dekker jm 21 j. en C. G Rijsdijk jd. 21 j., Ebenhaezerstr. 50a P- y peurzen jm. 25 j. en M- v. d' ?oreL i 28 i goerensteiger 81a C> M. v. Dordrecht jm. j- en C. Baanker jd. 21 j-, Avenue Concordia 11a - J. c. Pierot jm. 27 j. en C. de Wette jd. 18 j„ pssenburgsingel 121b J- Dorpmans jm. 21 J. p. M. Peelen jd. 18 j., Hennewierstr. 40a - H. v. prunen jm. 23 j. en H- E. v. Gogh jd. 25 j. Znvijmir.str. 59 H. A. S. Egberts jm. 27 j. en B t v. d. Rep m 27 i Amsterdam J. v. lijk jrfi. 24 j. <m B A. Dophemont jd. 19 j„ Schans 100b - A. Gebuis jm. 28 j. en A. v. Vliet jd 24 j„ Waterloostr. 187b B. v. Gelderen jm. 33 j. en j. C. Leeflang jd. 28 j., Bieslandstr. 77b J. C T. H. Goossens jm. 34 j. en M. Harmsen jd. 32 j.. pe Bilt j. a Hagen jm. 27 j. en Th. M. Odijlc id 26 j„ Hooidrift 49b G. L. den Haring jm. 27 j. en P. Floriln jd. 20 j„ Taandersstr. 58a K. paspers jm, 35 j. en A. J- v. Deijk jd. 29 j., gergsingel 107 T. v. Herk wed. 48 j. en A. G. Keijzer jd. 30 j„ Beverstr. 99a A. J. Herrewijn im- 32 j- en M. C. Donkersloot jd. 32 j„ Tuin- dersstr. I4a G. M. J. v. Heijst jm. 25 j. en F. v Wijhe jd. 19 j., Anna Paulownastr. 5b J. N. v' Hillo jm. 20 j. en J. Groos jd. 19 j-, Drie- vriendenstr. 47a A. C. Hogerdjjk jm. 26 j. en W". Prins jd. 19 j., Bouwmanstr. 10b G. B. jïordijk jm. 25 j. en H. Naaktgeboren jd. 20 J., pjarcissenstr. 47bJ. v. d. Hom wed. 35 j. en A. Knegtmans ges. 30 J., Bergschelaan 304 P- j Jansen jm. 30 j. en B. H. A. Schilte jd. 27 j- Amsterdam s. Ketting jm. 21 j. en C. Schop id. 20 j., Heer Nicolaasstr. 7b C. Klapwijk jm. 22 j- en N. Stigter jd. 23 j„ Ged. Binnenrotte 63b - A. de Knegt jm. 27 j. en W. E. Schiereck ja. 26 j- Willebrordusstr. 121b K. Kort jm. 25 j en P- C. v. d. Wijk jd. 22 j., Assendelftstr. 54b a Leentvaar jm. 26 j. en J. L. v. d. Does jd. 25 j., 's-Gravenweg 413 J. v. Leeuwen Jm. 25 J en H. A. K. Gouweloos jd. 24 j., Watergeusstr jl8b P. v. Leeuwen jm. 23 j. en M. in t Veld jd. 25 J., Watergeusstr. 10a - P- W. Levasier jm i2 j. en A. C. v Es jd. 26 j., Paul Krugerstr. 102b L. V. Lien jm. 22 j. en C. v. Overbeek jd. 23 j., 2e Balsemienstr. 54 J. v. d. Linde jm. 25 j. en A E. Langeveld jd 21 j., Utrecht J. Meintsma im- 22 j. en M. Delvoije jd. 20 j„ Seringenstr. 2a i_ H. Molenaar jm. 23 j. en S. H. v. Opstal jd. 23 j., Kruizemuntstr. 19b J- Muller jm. 26 j. en T Brouwer jd. 24 j., Bellevoysstr. 27b G. v. Aierop jm. 35 j. en P. S. Hokken jd. 38 j., gehied. dijk 195b L. v. Nimwegen jm. 28 j. en W. Heysman jd. 23 j., Schiedam W. F. jSloordijk jm. 23 j. en B. H. v. Elswijk jd. 19 j., Bloemstr. 21a J. J. A. v. Oers ges. 36 j. en J. S Bsl nijs jd. ro j., Hu'jo de Gnotstr. 6Ï F. Ophem jm. "32 j. en W. B. "Versloot jd. 30 j., grielschelaan 412a W- Oprei jm. 21 j. en S. Martijn jd. 20 J., Rosenveldstr. 61b C. v. d. Oudenhoven jm. 23 j. en A. J. M. Assenbroek jd. 22 j., Snellinclcstr. 27c J. W. H. v. Ouwerkerk im- 28 3- en IJ- Elskamp jd. 27 j., Oostervanstr. 3b N. Phllipse Jm. 35 j. en J. v. Lee jd. 23 j-> goymansstr. 3b J. M. Piena jm. 26 j. en L. SchipPer jd. 28 j., Beukelszstr. 39b J. Trijte im- 27 j. en M. v. Gogh jd. 27 j., 2e Weenagtr. C. de Vet jm. 23 j. en C. Bosschaart jd. J-> Bloemhof 18b B. de Zeeuw jm. 32 j- e" Schuitema Jd. 23 j., Oranjeboomstr. 190a Borneman jm. 25 j. en E. H. Vuijk jd. 25 j-- maasstr. 25a w. J. v. d. Bos jm. 28 j- en a. Oosterlee jd. 25 j., Adamshofstr. 146a V. Elswijk jm. 22 j. en J. M. Riper Jd- z F- Ridderspoorstr. la P. 4.. Gelens jm- 1- en p. v. Gelderen jd. 21 j., Overtjsselschest w H. A. v. d. Graaf jm. 26 j. en M- Tm 2a jd. 21 j„ Sophiastr. 63a C. J- v- Hpe®'ym- 29 j. 3en M. C. F. Dukers jd. 31 j., BS±°aS.S^ j. Kattestaart im. 26 j. en A. 3d- 23 j., Oranjeboomstr. 40 M. Koppelaar jm. 27 j. en i J. Riekwel jd. 26 j., Zalmhaven 23b M. G. P. Meerdink jm. 25 J. en M. Paans jd. 24 j., v. d. Takstr. 12a M. v. Meurs jm. 22 j. en H. v. Doorne jd. 22 j„ Bokelstr. 24b J. Mostert jm. 23 j. en W. Klomp jd. 23 j.. Oostmaasstr. 69a J. v. Reiiswoud jm. 25 j. en J. W. Andernaeh jd. 05 1., Hofdijk 35/5b J- Smit jm. 25 j. en J. J. Noorlander jd. 18 j., Borgesiusstr. 2 A. Struijk im 28 j. en A. P. v. Staveren jd. 28 j., Oostzeedijk 68a H. Tobeck jm. 22 j. en C. A. de Vos jd. 17 j., Kievitstr. 19b F. A. Bazen jm. 29 j. en p H. Grosemans jd. 32 j., Oostendamstr. 41 H, v. d. Voorst ges. 25 j. en J. Groen jd. 27 j., Mijnsheerenplein 23b C. D. Nap jm. 26 j. en H. C. K. Nagelkerke jd. 25 j., Bergschelaan 270a a. H. Smoolenaars jm. 23 j. en Th. Oosterwaal jd 19 j-, Zeist N. Jansen jm. 24 j. en W. J. C. Bazen jd. 20 j., Is. Hubertstr. 21b J. G. Frehe lm. 40 j. en H. Eiker jd. 32 j., Groene Hilledljk 326 J. D. v. d. Veer Jm. 27 j. en N. G. Lomeijer jd. 20 j. Verschoorstr. 68a J. Korsuize jm. 30 j. en D. Rond jd. 23 j., Zeilmakersstr. 57a J. Ph. M. Kimpel jm. 23 j. en J. Stok jd. 20 j., Dordt- schelaan 2Ua B. v. Grieken jm. 25 j. en I. J. Lagendijk jd. 22 j„ Schulpweg 415 S. J. Bou- dewijn jm. 25 j. en J. M. v. Krieken jd. 24 j., Boschlaan 26b C. v. Eijk jm. 24 j. en S. M. Pet jd. 22 J., Schulpweg 43 R. Wansink jm. 23 j. en P. Vos jd. 19 j., Tidemanstr. 39a G. C. Kunst jm. 25 j. en H. M. Breda jd. 26 j., Oostplein 14 E. H. Rooze jm. 21 j. en J. de Graaf jd. 26 j., Fuikstr. 32b M. J. Eielts jm. 24 j. en J. M. Hengsteman jd. 28 j., Matbenesserweg 209c R. Petrus jm. 23 j. eni A. J. Schoon jd. 23 j„ Hooge Boezem 37c J- W. D. Stok jm. 25 j. en C. v. Hattem jd. 21 j., Oostzeedijk 199a. a. Wejjmans jm. 28 j. en F. d. Hartog jd. 27 j., Hoorn - M. P. Cooijman jm. 22 j. en C. H. v. Baarlen ja. 19 j.t Ooievaarstr. 38a J- Remijnse jm. 26 j. en W. Lagewaard jd. 21 j„ Oostpiein 14 - S H A. Barends jm. 22 j. en J. H. J- ]d; 22 j De Jagerstr. 33a - P. Blomme jm. 24 j. en P. J. Langen jd. 25 j„ Rösener ManzstG 4a -- J. h. y. Breugel jm. 23 j. en J. W.L.F- Tollensstr. 57b H. J. C. V. d. 28 F en J. Pille jd. 24 j„ De Buyserlaan zuoa a. v. d. Graaf jm. 26 j. en J. Korteweg Jd.23 j., Schiebroekschestr. 38b - G. A. HoogendijK jm. 34 j. en B. v. d. Herik jd. 31 j., Zegenstr. 41a W. F. v. Os jm. 25 j. en J. M. v. Unen jd- 24 Multatulistr. 42a H. Ottenkamp wed. 44 J. y" J. H. Eller jd. 30 j., Doedesstr. 36b F- J- Punselie jm. 26 j. en L. J. Deerksen jd. 2b Aegidiusstr. 171c H. Pijpers jm. 23 j. en C. v. d. Draaij jd. 21 j., Rusthoflaan 27 H. v. Riet jm. 21 j. en L. v. Noord jd. 19 j„ Raep- horststr. 115b M. Rietveld jm. 24 j. en T. Besseling jd. 24 j., Boergoenschestr. 21b C. Roggeveen jm. 23 j. en C. C. de Pater jd. 19 j., p/a. Gouvernestr. 50c C. Roobol jm. 23 j. en J. C. v. Zon jd. 22 j., Beukelaarstr. 100b A. A. van Vugt jm. 25 j. en J. Ottema jd. 27 j., Amster dam J. J. van Alphen jm. 24 j. en W. Andriesen id. 18 1. Kleine Visscherijstr. 17b G. Roos jm. 23 1 en' J C Meijer jd. 20 j., Achterklooster 55c - L. J. Roos jm. 21 j. en M. J. Zirkzee jd. 20 j., O Varken, weg 250/8 C. v. Rossum jm. 22 j. en P B v d. Veere jd. 20 j., Alet'tastr. 22 P. v. Riik'im 24 i en H. de Heus jd. 21 J., Vlaardmgen P Riisdhk InT 26 j. en B. v. d. Houten jd. 26 j., Putschebocht 136b S. Sakko jm. 25 j. en P. Klaassen jd. 21 j., Rieder aan 17c -- B. y.d. ^]2Vn'uUTamStngna26wed. 48 F- ^armoezierstr. j^LT-, NwSIrezimst2r23]la74-|nS^er.a d jm. 26 j. en J. A. M. v. d. Linden jd 23 j„ Schiebroelt C. J Smits jm. 31 J. en M E. v. d. Berg jd. 21 j., Boezemkade 26a M. Sneevliet jm. 29 j. en A. Dijkshoorn jd. 26^1 58c A. Snoek jm. 22 j. en W. C. Reiff jd. 21 j., v. d. Takstr. 46/2b J. H. Sondermeijer jm. 28 J. en M. A. Sibrijns jd. 28 j., Dordrecht HL van Soolen jm. 21 j. en A. M. v. d. Heuvel Jd. 20 Utrecht K. G. Spaans jm. 23 j. en G. Dassen jd. 20 j., G. J. Mulderstr. 32a G. Sprenger de Roover jm. 23 j. en M. A. v. Leeuwen jd. 18 j., Feijenoordstr. 33a F. Th. Steenbergen jm. 23 J. en J. E. Metselaar jd. 25 j., v. d. Duynstr. 43a A. v. Straten Jm. 24 j. en G. van 't Zelfde jd. 22 j., West-Varkenoordscheweg 361a G. Thomas jm. 20 j. en H. F. Fuchs jd. 25 J., Schiedamscheweg 533 N. v. Tiggelen jm. 21 j. en H. H. Boender jd. 21 J., Ie Pijnackerstr. la L. P. J. Trum jm. 24 j. en M. Vis jd. 20 j., Clemensstr. 39a L. Verhagen jm. 30 j. en M. v. Die jd. 25 j., Kruis kade 13 J- Driessen ges. 34 j. en M. v. Doorn wed 37 j., Korte Hillestr. 19a W. A. v. Dijk im 23 i en F. J. M. Wouda jd. 18 j., Dreef 145 Helders jm. 27 j. en W. C. Ehbel jd. 23 j„ Busken Huetstr. 90c F- E. Kraaijeveld jm. 38 j en M. H. Macor jd. 21 j., Nieuwe Binnenweg 375b - L P. Stevens jm. 23 j. en A. Michielsen jd. 21 j., v. d. Stuijsslr. 76b G. C. W. Visser jm. 24 j. en G„ C. v. Koppenhagenjd^ 19 j„ Kaatsbaan 16a J A. v. 't Verlaat jm. 21 j. en E. Kouwenhoven jd. 19 j., Borselaarstr. 68b W. Vermeulen jm. 25 j. en P. v. Oeveren jd. 24 Visschersdijk 27 K. Vink jm. 24 j. en E. Schrij ver jd. 21 j., Rozegaarde 46 A. de Visser Jm. 22 j. en J. E. de Ruiter jd. 25 j., Bergschelaan 295a G. Vissers jm. 45 j. en J. A. Heurter jd. 26 j., BrutJnstr. 5b G. W. de Vries wed. 63 j. en G. v. d. Wetering ges. 68 j., Oostvoorne T. v. Walsum jm. 23 j. en M. E. de Groot jd 21 j., Quintstr. 12c A. J. Weeda jm. 27 j. en M. S. Pieters jd. 29 j., West Pietermanstr. 16 P. Q. Wessels jm. 23 j. en S. de Ruiter jd. 21 j. Croos- wijkscheweg 118/1 M. M. Westeflaken jm. 27 j. en C. M. M. Volwerk jd. 23 j., Baarn L. Wilden- boer jm. 26 j. en G. H. de Hooge jd. 28 j., Meubelstr. 29 A. Wiltschut jm. 23 j. en W. Duinhouwer jd. 22 j.. Da Costastr. 39b P. Wurtz lm. 29 j. en J. C. Snellcman jd. 32 j., SopUia-ka.de 42a C. Zappeij jm. 25 j. on M. F\ H. v.'Bokhoven ■jd. 18 j., Oosterstr. 23b F. J. Ziere jm. 21 j. en C. de Breij jd. 23 j., Gaesbeekstr. 51b J. P. Aret jm. 29 j. en C. Mellegers jd. 25 j., 's-Graven- weg 321/3 H. H. E. Boerma jm. 21 j. en J. P. Okkerse jd. 18 j., Bloemfonteinstr. 43a P. M. Bogaards jm. 33 j. en E. Rietveld jd. 31 jM Helle- voetstr. 2b J. Boodt jm. 29 j. en C. de Wit Jd. 24 j., Oostmaasstr. 84b J. F. de Caluwe Jm. 30 i en M. P. M. Kuster jd. 24 j., Eendrachtsweg la C. Danielse jm. 25 j. en S. G. Poldervaart id 20 i., Paul Krugerstr. 84b T. Engelfriet jm. 22'j. en H. S. K. Hoofdman jd. 20 j., Noordsingel 36b'P. W. Hermans jm. 28 j. en A. Kooren id 27 J Eendrachtsstr. 26b J. P. v. Heijst jm. 21 1. en M. E. Pors jd. 20 j., Willebrordusstr. 131b W. den Houter jm. 25 j. en G. C. v. d. Vlies jd. 25 j., v. d Schellingstr. 40b H. J- Meuldijk jm. 30 j en C. A. Schotman jd. 24 j„ Mauritsstr. 26a J. Monster jm. 27 j. en E. Blansjaar jd. 19 j„ Vlietkade 26a J. Oosthoek Jm. 23 j. en A. W. Meier jd. 19 j-, Havenstr. 128b J. M. Plomp jm. 25 j. en A. Verkade wed 36 j., Overschie A. A. Stadhouders jm. 26 j. en H. E. Peters jd. 29 j., a/b. p/a. Stmonstr. 7a N. Bonte Gelolt jm. 19 j. en W. Visser jd. 19 j-, Schaardijk 528/4 P. Kooderings Clemens jm. 23 j. en J. H. Leenders jd. 20 j., Groote Visscherijplein 18 H. J. Okhuüzen jm. 26 j. en P. Moelker jd. 24 j., Boezemsingel 96a C. v. Wijk jm. 22 j. en A. Versendaal jd. 19 j-, Gaesbeekstr. 38a. GEHUWD- A. Kaptein jm. 30 j. en A. Dubbel man jd. 30 'j. W. Vreugdenhill jm. 35 j. en J. Oudkerk jd. 32 j. G D A Klijnstra jm 27 3- en E. J. van Sip1 Jd- 23 j. OVERLEDEN: W. D. C. M. de Haas wedr. v- P A. v. Luipen 69 j. M. Kooiman wede. vf" C.' p' Stehouwer 72 j. S. L. Schnellen van G. V. Ooij 66 j. A. M. E. Bakker weQon van E. W. Lamibrechts 88 j. G. T. v-ouden wede. van L. F. Vugts 77 j. M. N. aar z. vr. van A. Poldervaart 60 j. J. C. fl0ink 84 13 j. G. Duitemeijer wede. van C. yr 70 j. D. A. de Heide vr. van C. J- 72 j. A 1. M. Boshoven vr. van A. Par 86 1 Raardsen wedr. van M. J. W. B/fïg f 4' r M. H. Winterstein vr. van A. Ster r_ J. Lucas m. van J. v. Pelt 67 j- "r 'A 'sch,, vr. van W. H. v. Dort 72 j- u 7 ""rs m. van M P J. Stahuller 77 J1Tr n Glfde 21 j. en A. C. Tillemans 21 J. J. c. W. Strijd- horst 34 3. en A. r-, HouWeling 24 j. - A. P. Titreelman 22 j. en A. Bos 23 j. S. Zwarts 22 j. en W. van Rooi)en 26 j. - A. Zalm 27 j. elTEHUWD S A J- den Hond 23 j. en M. Harm- sen 22 j J-' P'^S 25 F en M. Struijs 26 j. M qtooD 27 j en W. G. Hofmeester 29 j. I. Koedam 23 j. en A. J. van Nieuwkerk 21 j, j. Nieuwkerk 24 j. en J. Koedam 26 j. Vanavond of morgen zal hier een oefening worden gehouden met de sirene. Het hooren van de sirene behoeft derhalve niemand ongerust te maken. De kostelooze inenting tegen diphtherie zal alhier worden voortgezet. De inenting wordt toegepast op kinderen van 1 tot 10 jaar. doch vooral op kinderen van I tot 5 jaar. Voor de kinderen woonachtig in het Klei wegkwartier en de omgeving daarvan, zal dr. Albronda zitting houden in de openbare lagere school aan de Bilderdijkstraat en wel op Woensdagmiddag 25 October voor kin deren wier familienaam begint met één der letter A tot en met L tusschen 3 en 3V2 uur en van M tot Z tusschen 3% en 4 uur. Na drie weken moet de inenting worden herhaald. Verzocht wordt eventueel het trouwboekje mede te brengen. BURGERLIJKE stand BEVALLENC. J. Scheffel geb. A. Vooges d. W. A. Dijkshoorn geb. J. F. van der Koon z- m. van M, wede. van z. 2 j. V. XI, V. UUI I IX J- J v If 7 P. J. Schuller 77 w p 1 Zelf i J. v. Welle 74 j- W" Huu™ SCHRIFTELIJKE vragen aan b. en w. Het raadslid, de,heer P. W. Woudenberg heeft eenige vragen schriftelijk ingediend aan B. en W. De eerste vraag betreft een post op hoofd stuk IV der begrooting i939> groot 1200, voor verplaatsingskosten van den direcceur van den keuringsdienst. Waar Inzake het gebruik van een auto voor dienstreizen een overeenkomst is getroffen met een garage houder, luidt de vraag, of deze overeenkomst vatbaar is voor vermindering der vergoe ding, nu de waarnemer voor den in militai- rend'ien-st zijnden directeur over een eigen auto beschikt. Is het gebruik van deze eigen auto begrepen in de vergoeding van 2 per dag welke de plaatsvervanger geniet? 2. Een belangrijke hoeveelheid rivierzand is opgeslagen op de loswal bovenstrooms van het zwembad. Als de waterstand van den Rijm sprongsgewijze hooger wordt, dreigt het gevaar dat de uiterwaard ouder water komt te staan, waardoor het zand kan afvloeien en het zwembassin vero-ndiept. De heer Woudenberg vraagt of deze voor raad ten spoedigste zal worden opgeruimd, althans de aanvoer onmiddellijk gestaakt. 3 Het lijkenhuisje aan de zuidzijde van het'front der Alg. Begraafplaats verkeert in een toestand, welke een fel contrast vormt met het overige deeil van dit front. Er is wel eens gesproken over verwijdering van dit gebouwtje. Is het de bedoeling, zoo vraagt het raadslid, het in zoodanig stadium van onderhoud te doen geraken, dat afbraak niet meer noodig is? Zoo meen, welke zijn dan de redenen, dat zoowel orwjCi-ho«H hout, als aan het verfwerk volkomen achter wege blijft? Tenslotte vraagt de heer Woudenberg, wanneer de vergadering van de Commissia van Openbare Werken,, welke ongeveer een half jaar geleden door den wethouder werd toegezegd, wordt gehouden. EIERVEILING Kippeneieren 4.70—5.10, heneieren 3.30 tot 3.60; eendeieren f 3-6°—3-90 per 100 stuks. Boter 60—62 Per Pon'd. BURGERLUI1' stand GEBOREN' Laura, dochter van A. Muil— wiik en H E- Scton 7" Pieter, zoon van J. v d Bergh en T. Bek Willemijntje, dr. van A. Woudenberg en A. Prins. OVERLEDeN: A. van Hetem, 33 jaar, echtgenoote van P. de Groot. PETROLEUM-DISTRIBUTIE. De ingezetenen onzer gemeente zullen van hun petrolèum-leverancier een schema ont vangen, waarop vermeld staat hoeveel pe- troleumdistributiekaarten aan betrokkenen verstrekt worden. Na controle der ingevulde formulieren Worden de petroleumkaarten per post toe gezonden. Zij, die geen formulier hebben ingevuld, moeten zich tot hun leverancier wenden. Het indienen van meer dan één formulier is Het tijdstip waarop de distributie m werking treedt, wordt nader bekend ge maakt. Het blokhuis aan den Straatweg, hoek Ceintuurbaan voorheen behoorende aan het waterleidingbedrÜU is onder sloopers handen gevallen. Behoefte aan puin verhaastte de beslissing tot de afbraak. Door de verwijdering van het gebouwtje kan -cr plaaf-'e een kleine verbreeding van den Straatweg worden aangebracht. Nog steeds wordt overleg gepleegd met de directie der Nederl. Spoorwegen om een af- .doende verbetering te verkrijgen. De toe stand dringt er toe, dat er een oplossing wordt gevoriden. Moeilijkheden zijn er genoeg. Een gedeelte van den weg behoort tot Rotterdamsch grond gebied, terwijl het spoorwegviaduct eigen dom is van en behoort tot tot het beheer van de Nederlandsche Spoorwegen. Wandelaars en wielrijders, die sinds eenige maanden het bekende „Sluisje" aan c niet hebben bezocht, zullen thans verrast staan bij den nieuwen toestand te^ P Meer dan 8000 M2. grond zijn er aange voerd voor den aanleg van een gazon van groote afmetingen. De zeilsport, in de nabij heid, is sterk ontwikkeld. Bii alle veranderingen is rekening gehou- den met de wandelgelegenheid en de rijwiel- sport. BURGERLIJKE stand I GEBOREN: Frederika F. J. d. van J. P. Kuvners en M. A. E. Keitemeyer Christiaan Fr W. s. van P. Budenbaum en E. v. d. Voort van der Kl®y* ONDERTROUWD: F. W. Soeterik 24 J. en G. M van Raadt 26 j. K. A. de Koning 22 j. en M. M. de Vos 21 j. T. P. Strijker 30 j. en i J A. Noordhuizen 27 j. J. P. O. Mellegers GESLIPT. De 25-jarige mej. M. P. uit Rotterdam slipte op den oprit aan den Maassluisschen Dijk alhier, met haar rijwiel en kwam zoo ongelukkig te vallen, dat zij haar refter- onderbeen brak. Per ziekenauto werd zij naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel Rotterdam gebracht. Aan het Postkantoor alhier werd gedu rende de maand September op spaarbank boekjes ingelegd 26.045.81 en terugbetaald ■f 57 504 94- Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 31.459.13. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 15. 50-JARIG ZXKENJUBILEUM. De firma Jacs. den Boer, Westhavenkale 5, bestaat dit jaar 50 jaar. Op Vrijdag 13 October zal dit feit herdacht worden en ge lijktijdig de nieuwe modern ingerichte brood- en banketbakkerij geopend worden. VEREENIGING VOOR VEILIG VERKEER. Na door de mobilisatie in haar werk aan vankelijk gehandicapt te zijn geweest, hoopt de veireeniging thans weer haar werkzaam heden te kunnen hervatten. Op 9, 10 en 11 November a.s. zullen door het geheele land verkeersdagen worden gehouden. Ook de at- deeling Vlaardingen zal het hare hiertoe bijdragen. Daartoe wordt Maandag 16 Oct. 1939, in de bovenzaal van het Zeemanshuis, aanvangende te 8.15 uur, een ledenvergade ring gehouden. DIRECTEUR ARBEIDSBEURS Tot directeur van de Arbeidsbeurs en se cretaris der Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon alhier, is benoemd Mr. C. M. J. van Hoeve, chef-commies Maatschappelijk Hulpbetoon, te Nijmegen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2