'Jm sssr \s schuilen SCHIEBROEK. vlaardingen. MAANDAG 16 OCTOBER 1939 TEGEN MISBRUIK VAN SCHUILPLAATSEN. Verordening op de straatpolitie met nieuwe bepaling aangevuld. PHILHARMONISCH ORKEST. HET NEDERLANDSCH TOONEEL. Eerste abonnementsconcert voor vollj zaal. Mijn verloofde vader. HET WAGENVEER PARKKADE- CHARLOIS. ROTTERDAMSCH KATHOLIEK VROUWENKOOR. Van heden af weer 10-minuten dienst. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. LIEDEREN AVOND JO VINCENT. SCHIPPER OPGELICHT. BIBLIOTHEEK EN LEESZALEN DEIl GEMEENTE. ROTTERDAMSCH DAMGENOOTSCHAP HILLEGERSBERG. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. UITVOERING IN „MAASOORD". U BRANDWEERJUBILEUM. ZUSTER FENNA MIEDEMA. Spannende dagen in Finland. bloedtransfusie. V(ROUWELIJKE) V(RIJWILLIGE) H(ULP). herziening groot-uitbreidings plan. De Spaansche burgeroorlog heeft het bewezen en wij kunnen erj ons voordeel mee doen! Méér luchtafweergeschut moet er komen en het z&l er komen, met uw hulp. De 9 ton, die de grootbedrijven en de burgerij bijeen hebben gebracht,' moet l'/z millioen worden, eerst dan is uw stad be. schermd. Stort uw bijdrage op de postgirorekening no. 357284 de „Stichting Luchtafweer Rotterdam en Omstreken", van VER. VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING IJSSELMONDE. WW, OVERSCIIIE. KOSTELOOZE INENTING- In het tijdvak van 16 October tot 15 No vember a.s. bestaat bij de neesheeren H. W. Bremer; W- °raaf en Dr. A. Roest Crollius voor een Se" EXAMEN STAaTSINRICHTING M. O. SCHOONHOVEN. BERKEL EN RODENRIJS geslaagd. MAASSLUIS. In de dezer Smeteer, HOEK VAN HOLLAND. burgerlijke stand Evenals in andere gemeenten, heeft men ook hier ter stede moeten constateeren, dat de reeds aangelegde en nog in aanleg zijnde schuilplaatsen ten behoeve van de burger lijke luchtbescherming en de daarvoor op of langs den weg opgeslagen materialen een zeer gewilde speelplaats voor de jeugd vor men. Als gevolg hiervan worden deze schuil- gelegenheden en materialen beschadigd, zon der dat ten aanzien van de daders kan wor den gesproken van baldadigheid of opzette lijke vernieling. Aangezien het Wetboek van Strafrecht, noch de gemeentelijke verorde ningen tegen deze handelingen straf bedrei gen, komt het B. en W. gewenscht voor in deze leemte te voorzien door een aanvulling van de Verordening op de straatpolitie. Ook is het gewenscht een voorziening te treffen om te voorkomen, dat de schuilgele- genheden, wanneer de mogelijkheid van een werkelijk luchtgevaar bestaat, reeds betrok ken blijken te zijn vóór het alarmsein is ge geven en publiek in die schuilplaatsen ach terblijft, nadat het gevaar weer is geweken. Trad Vrijdagavond het Philharmonisch Or- ke^t voor het eerst in het seizoen op bij de „Alliance Francaise" Zaterdag was 't de eigenlijke officieele opening van de reeks abonnementsconcerten voor welke gelegen heid de dirigenten-lessenaar met een krans was omhangen. De zaal was geheel bezet en deze groote en massale belangstelling, getuigend van waardeering, zal dirigent en orkest goed heb ben gedaan en een stimulans zijn om met de zelfde energie, dezelfde animo en dezelfde artistieke drift te blijven voortwerken tot steeds grooter vervolmaking. Zoo möèt ten slotte een moreel en artistiek maar even goed een financieel succes bereikt worden. Het concert begon met een uitvoering van de „Gedenckclank" van Badings, geschreven voor de massale balletuitvoering, welke in September van verleden jaar ter gelegenheid van het veertigjarig regeeringsjubilé van de 'Koningin in het Amsterdamsche Stadion werd gegeven. Botterdam had er de eerste zaal-uitvoering van op het tweedaagsch mu ziekfeest van de N.T.V. in Juni j.l. Het is een degelijk stuk muziek, met groot vakman schap geschreven. De motiefbewerking, hoe wel dikwijls druk en overdadig, is uiterst knap de instrumentatie vol smaak en fanta sie. Een compositie, waarvan techniek en vorm bewondering afdwongen, maar die wat inhoud en geestelijke waarde betreft niet sterk imponeert en maar 'n matigen, blijven- den indruk achterlaat. Het orkest speelde het werk met opgewektheid, zekerheid en mooie afwerking. De tweede concertmeester van het Amster damsche Orkest, Ferdinand Helmann trad als solist op en speelde het vioolconcert van Ru- dolf Mengelberg en de romances I en II van Beethoven. Dit vioolconcert kan er geen aan spraak op maken een hoogstaand kunstwerk te zijn, al kunnen er verschillende verdien sten niet aan ontzegd worden. Het is prettige muziek, met kennis van zaken gecomponeerd, eenvoudig en eerlijk, zonder gewichtigdoenerij en van een aange name melodieusheid. De gedachten gaan over het geheel niet diep en blijven meestal erg aan de oppervlakte. Het Adagio maakt een opmerkelijke uitzondering en staat trappen hooger in vergelijking met het eerste en der de deel. Hier treft een warm sentiment en openbaart zich in de breed-getrokken, mee slepende melodie en ook in de orkest-par- titie de eerlijke inspiratie als een taal van het hart. Helmann speelde het concert met veel verve, toewijding en uiterste distinctie. Zijn viooltoon is niet sterk, maar vol zang en vibratie. Er trilt een gevoeligheid en warm te in, die direct den hoorder pakt en zijn be langstelling boeit. Zijn Beethoven-vertolking vooral was van een voorname artisticiteit. Hij had voor zijn prachtig spel veel lof in ontvangst te nemen. De „Préludes" van Liszt was het slot van dit eerste abonnementsconcert. G. Een vriendelijk stuk van Hongaarsche herkomst, charmant van opzet en met n tikje sentimentaliteit, zich bewegend rood het ge geven 20-50 in leeftijdsverschil tusschen ■vrouw en man, die zich tot elkander aange trokken gevoelen. De „mijn" van dezen „verloofden vader" is zijn huwbare dochter, een bij-de-handje, dat er in slaagt, de aberraties van pa-lief nog bij tijds in haar voortgang te stuiten en daar bij een haar zeer genegen „oom" onbewust een rol weet te doen spelen. Over het genoeglijke geval werd zoo pas uit Amsterdam bericht en dies volstaan wij met te memoreeren, dat de tooneelisten van Cor van der Lugt Melsert het stuk knap op de planken hebben gezet. Een genoegen was het, Constant van Kerckhoven in de dankbare rol van den ver doolden vader weer eens voor het voetlicht te zien. Zonder haar al te zeer naar het sen- timenteele te spelen, gaf bij de partij het vereischte relief. Als zijn parmantige dochter liet Myra Ward niets te wenschen en ook de tweede jonge rol, die van het meisje van twintig, vond een natuur-echte bezetting bij Jenny van Maerlant, voor het eerst bij het gezel schap optredend. Dat Lena Kley als bejaarde levenswijze gedienstige der familie, die zich met nog andere aangelegenheden dan de huishouding in strikten zin pleegt bezig te houden, volkomen op haar plaats was, be hoeft uiteraard geen betoog. En Louis de Bree, die nu eenmaal een zwak heeft voor komische accenten, liet zich als de zeer toe genegen „oom" wellicht ietwat te ver in die richting verleiden. Hans Bentz van den Berg en Guus Oster deden hun faam van onhandige moderne jongelui wel 'n tikje te veel eer aan. Over de opkomst van het publiek naar het zonnige blijspel van Johann von Bokay, dat door Karei Brückman in een goed-afgestemd décor was gezet, viel niet bijster te roemen. Niettemin toonden de aanwezigen zich met de vlotte fleurige vertooning zeer ingenomen. L. H. Het Rotterdamsch Katholiek Vrouwenkoor heeft, naar wij hopen voor korten tijd, zijn directeur, Frans Odijk, aan het vaderland moeten afstaan. Ondanks deze mobilisatiemoeilijkheid zul len de wekelijksche repetities gewoon wor den voortgezet. De heer A. J. van den Hurk is bereid de leiding van het koor voorloopig op zich te nemen. Katholieke dames, die nog 'n winteravond gezellig willen doorbrengen, kunnen zich. nog als lid opgeven bij mevr. E. v. Klaveren, Mathenesserdijk 141 en mej. F. Mulders, Kruisstraat 68, telef. 57249. De repetities worden gehouden iederen Woensdagavond om half 9 in het St. JosepL- patronaat, Josephstraat 18, bij W. Kruiskade Werd einde Juli besloten tot het inleggeu van een derde wagenveerboot in het wagen veer ParkkadeCharlois gedurende de spits uren, tengevolge van de vermindering ven verkeer blijkt het laten varen van deze veer boot overbodig te zijn geworden. Dientenge volge zal vanaf heden, 16 Oct., deze boot vervallen en zal er weer een 10-minuten dienst in plaats van een 6-minuten dienst worden onderhouden op genoemde uren. Zitting van Vrijdag. Principieel bezwaar tegen lucht bescherming. Tegen de 44-jarige verpleegster A. G- W. uit Haastrecht, die niet voldaan had aan een lastgeving van den burgemeester om zich beschikbaar te stellen voor een luchtbescher mingsoefening in die gemeente op 9 Septem ber, heeft het O.M. geëischt 5 boete subs. 2 dagen hechtenis benevens 1 maand gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. Het bleek, dat verdachte om princi- pieele redenen geweigerd had zich beschik baar te stellen, nu de overheid ook een dienst onderhoudt, die gericht is op de vernietiging. De president was van meening, dat ver dachte hier doet aan Prinzipienreiterei ea dat zij het zichzelf en anderen moeilijker maakt dan noodig is. Immers bij de alge- meene verduisteringsproef heeft verdachte toch ook haar woning verduisterd en zij be taalt toch ook belasting, zonder zich er om te bekommeren, wat de overheid met het geld doet? Evenals in het vorige seizoen zal Jo Vin cent ook dezen winter twee liederenavonden in de Nutszaal te Rotterdam geven. Als data zijn vastgesteld Zaterdag 18 November en Dinsdag 6 Februari. De rivierpolitie heeft aangehouden der. 34-jarigen Belgischen schippersknecht J. V.. die enkele weken geleden den schipper H. de B. van een aan de Steenplaat liggend sleepschip heeft opgelicht voor 12.50. Hij had tegenover den schipper beweerd, dat hij op een Duitsch schip voer en nu nog 260 R.M. te goed had. Dit bedrag kon hij evenwel, zoo zeide hij, eerst aan het Rotter- damsche kantoor van de Duitsche firma ont vangen, als hij een bedrag van 12.50 stortte. Dan kreeg hij zijn marken in Nederlandsche munt uitbetaald. De schipper heeft hem daarop het geld ge geven, waarna hij naar België verdw-en. Vrijdag kwam hij evenwel terug. De rivierpolitie heeft hem in 'n logement ach terhaald en omdat hij recidivist is, werd hij naar het huis van bewaring overgebracht. In de maand September bedroeg het aan tal leeszaalbezoekers in het hoofdgebouw 22762 (tegen 21565 in September 1938). In de Bijbibliotheken 6214 (tegen 6604 in Septem ber 1938). Totaal over de afgeloopen maan den van het jaar 284.468 tegen 283.283 m 1938). Het aantal in September 1939 uitge leende boeken bedroeg in het hoofdgebouw 15081 (tegen 13.193 in September 1938). m de Bijbibliotheken 12.860 tegen 12.975 in Sep tember 1938). Totaal over de afgeloopen maanden van het jaar 266.948 (tegen 292. in 1938). Vrijdagavond hield het Rotterdamsch Dam Genootschap zijn jaarvergadering, welke goed werd bezocht. Bij afwezigheid van den voorzitter, de heer II. J. van den Broek, die verhinderd was, werd deze vergadering geleid door den heer H. H. W. Borghardt, algemeen plaatsvervangend be stuurslid, die de aanwezigen hartelijk welkom heette en daarbij op de belangrijkheid van de agenda en de te nemen besluiten wees. Uit de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester bleek, dat het R. D. G. zich in een stijgende lijn beweegt. Bij de bestuursverkiezing traden de heeren H. J. van den Broek en C. van der Spek af, resp. als voorzitter en penningmeester. Bij acclamatie werden hiervoor gekozen de heeren A. van dei- Laan en H. Borghardt. Bovendien werd aan het bestuur nog toegevoegd de heeren A. Ardon en M. Godijn. Het bestuur is thans volgt samen gesteld: A. van der Laan, voorzitter, Jos. Lode- wijlcx, secretaris, H. H. W Borghardt, penning meester, D. Ardon', commissaris van materiaal en M. Godijn, algemeen plaatsvervangend be stuurslid. Den scheidenden bestuursleden werd dank gebracht voor alles, wat zij in den loop der jaren voor de vereeniging hebben gedaan. Tot leden van de kascontrole-commissie wer den benoemd de heeren B. C. Wouters en L. Heydra. Hierna werden door den voorzitter met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt over de zoo juist vlot verloopen huishoudelijke compe titie 1938-1939. De prijzen werden als volgt be haald Hoofdklasse: 1. J. p. Huibers 2 H. Borghardt. Ie Klasse: 1. J. v. d. Kruk, 2 P. Jongbloed. 2e Klasse: 1. L. Hydra, 2. D Ardon, 3 A. Cremers. De clubavond zal met ingang van November worden verzet van Woensdag- op Donderdag avond. De propaganda zal weer krachtig ter hand worden genomen; terwijl voor de bordenbezet- tingswedstrijden wederom een groot rond- tornooi zal worden gehouden. Vrijdagavond heeft het zusterkoor van de Psychiatrische Inrichting „Maasoord", onder leiding van den heer W. J. van Santwijk Jr., een uitvoering gegeven voor de verpleegden, welke buitengewoon in den smaak is geval len. Vooral de operette „De betooverde kist" had veel succes. Verdere medewerking werd verleend door het Rotterdamsch accordeonduo Mondé— Groeneweg, dat veel succes oogstte. De directeur, dr. J. v. d. Spek, heeft eer. dankwoord gesproken. Op 23 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer K. v. d. Wolf, thans onder brandmeester aan slangenwagen no. 15, Warmoeziersstraat, werd aangesteld bij de vrijwillige brandweer. Dien avond zal hem een ovatie worden gebracht door het mu ziekcorps „De Brandweer". Aantreden des avonds 8 uur bij huize Vogel, Pompenburg- singel hoek Karnemelkshaven. Tot directrice van het gemeentelijk tehuis voor ouden van dagen te Zaandam is per 9 November benoemd mej. zuster Fenra Miedema, verpleegster in het gemeentelijk ziekenhuis aan den Bergweg alhier, waar zij gedurende 7 jaren werkzaam was. IIIIIIITIIIilllli I Ulil.lill Gevraagde werkkrachten. AFDEELING MANNEN. Algemeene bedrijven. Leerling bakker, leerling en aank. halfwas kappers, ïabrieks- jongens, loopjongens, fietsjongens. Bou wbedrij ven. Meubelmakers j ongens eenigzins met het vak bekend, 1 kistenma- kersjongen. Handels- en kantoorpersoneel. Door groot levensmiddelenbedrijf worden gevraagd flin ke jongelui, leeftijd 17—24 jaar om tot winkelchef te worden opgeleid. M.U.L.O.— opleiding vereischt. Hotel- café- en restaurantbedrijf. Bekwa me garde-manger, bekw. rötisseur, chef kok voor Café-Taria-bedrijf, 1 2e kok (allround chef de partie voor scheepvaart-Mij., 1 légu- mier, 1 aide de cuisine, 1 zelfstandig aide de cuisine, eenige 2e bedienden banketbak ker, eenige halfwas banketbakkers, 1 aank. Ie bediende banketbakker, 1 zelfstandig ban ketbakker bekend met broodbakkerij, eeni ge 3e bedienden banketbakker, eenige ban ketbakkersleerlingen, 1 banketbakkersleer ling volontair, 1 bekwame marsepainwerker, eenige bekwame casseroliers, 1 keuken knecht, eenige beschaafde piccolo's en com- mis, 2e commis de restaurant, 2 buffetbe dienden, eenige banketbakkers. Metaalbedrijven. Bekwame metaaldraaiers bekwame fraisers, volwas en halfwas ma chineschavers, kotteraars, gereedschapslij pers (bekwaam), bekwame gereedschap makers. Voor Curacao. Koper-, bank-plaatwerker pjjpfitters, montage-constructiewerker. Barendrecht: 1 Autog. lasscher bekend met buigen en lasschen van pijpen. Hillegefsberg: 1 leerling banketbakker malfwas en aank. metaaldraaiers en metaal slijpers, 1 magazijnjongen. Rozenburg: Aardappelrooiers. IJSSELMONDE1 schaver bekend met vierzijdige acht walsen Bolinder schaafbank, 5 halfwas meubelbeitsers. Hillegersberg. Loopjongens, meubelma kersjongens, aank. halfwas meubelmakers, halfwas meubelmakers, halfwas kleermakers. AFDEELING VROUWEN. Finlands president Kallio verlaat in ge zelschap van minister president Cajonder t regeeringsgebonw te Helsinki, waar ge confereerd werd na het ontvangen van het rapport van de Fin- sche commissie, die te Moskou met Rusland besprekingen voert. Psychiatische inrichting: Leerling ver pleegsters, minstens 19 jaar oud, met diplo ma M.U.L.O., of4-jarige huishoudschool, industrieschool, vakschool of in het bez: l van een daarmee gelijkstaand diploma. Huishoudpersoneel. Keukenmeisjes, 2e meisjes, meisjes alleen, dagmeisjes. Winkelpersoneel: Leerling winkelmeisjes, met M.U.L.O. of opleiding vak- of huis houdschool, vakkundig winkelpersoneel voor stoffenvak, confectie, schoenen, manufac turen, handschoenen, lingerie kousen, cor- setten enz. Hulpverkoopsters voor dames hoeden, levensmiddelen. Kleedingindustrie: Machinestiksters, hand werksters, kleermaaksters, broekenstiksters en knipsters, bekwame, vergevorderde en leerling naaisters voor dames confectie- en maatwerk, pompnaaisters, naaisters en knip sters voor lingerie, bontstoffeersters en stik- sters, lingerie- en japonnenstrijksters, hoe- denstiksters, apprêteuses, tricotnaaisters, controleuse en magazijnjuffrouw voor kin- derconfectie-atelier. Kappersvak: Bekwame en aankomends kapsters. Fabriekspersoneel: Fabrieks- loop- en pak- meisjes, zakkenstopsters, cartonnagewerlc- sters en leerlingen. Wasscherij: Strijksters, persters en meis jes voor allerlei werkzaamheden. Schiedam: Cartonnagewerksters. Hotel-, café- en restaurantbedrijf. Werk meisjes en buffetjuffrouwen. Tilburg. Hoofd juffrouwen voor lederwa- renfabriek. Nijmegen: Buffetjuffrouw, kookster (ho- telbedrijf). jjet bestuur der afd. Hillegersberg van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming, richt zich met een circulaire tot de leden, waarin bericht wordt dat het Nederl. Roode Kruis 100.000 donors noodig heeft, waarvan 300 te Hillegersberg. Donors zijn personen die zich beschikbaar willen stellen als bloedgever. Zij worden gekozen uit mannen en vrouwen van 20 tot 45 jaar. Een medische keuring gaat vooraf. Gegadigden kunnen zich vóór 1 November aanmelden bij den secretaris van de afd. Hil legersberg, den heer D. Rijnders, Adr. van Matenesselaan 46b. Men wijst er ten overvloede nog op, dat aan het donorschap geen gevaren verbonden zijn, terwijl er, door het beschikbaar stellen van bloed, menschenlevens kunnen worden gered. Ook te Hillegersberg is een organisatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulp opgericht. Er heeft zich een werkcomité gevormd onder voorzitterschap van mevr. L. DaniëlsSchel len. Dit comité verspreidt thans een circu laire waarin de niet aangeslotenen worden verzocht zich aan te sluiten. Dames, die reeds bij de Rotterdamsche organisatie zijn aangesloten, ontvangen het verzoek zich bij de Hillegersbergsche aan te sluiten. Het is zoo wordt er in dé circulaire ge zegd thans meer dan ooit de taak der vrouwen om te helpen tot bescherming bij luchtgevaar. E.H.B.O., kinderverzorging, ko ken in oorlogstijd of bij groote hoeveel heden, enz. Op 17 October a.s., des avonds 8 uur, wordt in de kleine zaal van Lommerrijk een propa- gandavergadering gehouden, waar mevr. J. DekhuyzenZeehuizen, lid van het hoofd bestuur der V.V.H. te Rotterdam, het woord zal voeren en waar ook de gelegenheid wordt gegeven zich aan te melden. Wie verhinderd zijn de propagandaverga- dering bij te wonen, kunnen zich aanmelden bij de secretaresse van het Wijkcomité, mej. W. J. Claveaux, Berglustlaan 70. In de raadsvergadering van 26 Mei j.l. werd voorloopig vastgesteld het herzieningsplan 1939 van het groot-uitbreidingsplan der ge meente. Van de geboden gelegenheid om bij den raad bezwaren in te brengen werd door een aantal belanghebbenden gebruik ge maakt. Thans worden deze bezwaren ter kennis gebracht van den raad, terwijl B. en W daarover aan den raad hun meening te ken nen geven. De N.V. Exploitatie Mij. „Alve" maakte bezwaar tegen de bestemming van begraaf plaats en openbaren weg, welke aan dat ter rein met uitzondering van een gering ge deelte gegeven wordt. De aanleg van een begraafplaats zal de bebouwingsmogelijkheid van haar aangrenzenden grond tegenhouden. B. en W. achten de bezwaren niet ge grond. De begraafplaats is omgeven door een breede strook plantsoen. De N.V. Elma vraagt het ontwerp zooda nig te wijzigen, dat een Zuidelijke strook van het voor openbare gebouwen aangewezen terrein wordt bestemd voor den bouw van winkels. Ook dit bezwaar komt B. en W. niet gegrond voor. De eigendommen der N.V. zijn goed verkaveld. Het gedeelte be stemd voor openbare gebouwen zal t.z.t. wor den aangekocht of onteigend. Uitbreiding van het aantal winkels is niet noodzakelijk, daar hierbij met de toename der bevolking rekening is gehouden. De N.V. Safe meent, dat een betere toe stand zou worden verkregen door de ver schuiving van de openbare begraafplaats in Oostelijke richting. Door opschuiving zou de toegang naar de begraafplaats zeer gunstig van af den bestaanden weg langs de Rotte kunnen worden verkregen. B. en W. achten tegen de verschuiving on overkomelijke bezwaren te bestaan. De zeer gewenschte groene strook tusschen de be~ staande bebouwing aan de Rechter B°1 kade en de begraafplaats zou verloren ëaa^ De toegangsweg in het verlengde vann Jac. Ruijsdaellaan zou komen te varva Tenslotte is er nog een technisch bez c verband houdende met den grondwa ers an en de aanwezigheid van de Boezemvaart welke niet kan worden gedempt- e over tollige water moet worden afgevoer in een ringvaart welke om de begraafp aats heen wordt gegraven. De heer P. Michielen heeft bezwaren op grond van het feit dat hij en zijne mede eigenaren zeer ernstige financieele schade zullen lijden, doordat het grootste van net terrain, thans aangewezen voor bouwter rein, volgens het ontwerp wordt bestemd tot begraafplaats. B. en W. wijzen daarom op het bestaan der schadevergoedingsverordening waarin alle waarborgen voor een schadeloosstelling aan wezig zijn. B. en W. stellen vervolgens den raad voor de bezwaren ongegrond te verklaren en -iet herzieningsplan 1939 vast te stellen. naatstof voor uw bijdrage: huurders: 1% van hun jaarlijksA huurbedrag" ^duiz^n^tó^va^de'^e^ze^i'r^e^XaariSii van°eigendom met inventaris,- hypothecaire schulde,scher„ 1-duizendste von het hypotheekbedrag, fiJ/UGt-t dL VUN DtTMAR Reel. 85414 MVS 153 Vrijdagavond is in de zaal van de Harmonie aan den Kleiweg een buitengewone leden vergadering gehouden van de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging, afd. operatiekosten. De 2de voorzitter, de heer J. B. Th. Ver meulen, leidde de vergadering, daar de voor zitter, de heer A. J. van Lieshout, verhin- derd was. Na behandeling van de ingekomen stukken werd aan de orde gesteld het bestuursvoorstel tot opheffing van de onderafd. voor bestrij ding van operatiekosten en deze afd. te ver eenigen met de Vereeniging. Na een uitgebreide discussie werd daartoe besloten. Bovendien werd een nieuw reglement vastgesteld, waarbij ook verbetering werd gebracht in de uitkeering. Op 1 Jan. 1940 treedt het nieuwe reglement in werking. Aan het einde van de vergadering dankte de heer Vrooland het bestuur voor den velen arbeid, dien het had verricht. De spr. noem de de aangenomen wijziging een groote ver betering. Het was een onhoudbare toestand daar men van twee vereenigingen lid moest zijn. De administrateur-penningmeester ver klaarde, dat een lang gekoesterde wensch in vervulling is gegaan. Verder dankte deze spreker voor de talrijke blijken van belang stelling die hem ten deel vielen tijdens de herdenking van zijn 12%-jarig lidmaatschap van het bestuur. RIOLEERING WEST-IJSSELMONDE Bij den Dwarsdijk, Kerkedijk en Hordijk zullen door de gemeente voor de rioleering van West-IJsselmonde nog een 26-tal per- ceelen grond van in totaal 2055 M2. worden aangekocht. MILITAIREN IN UNIFORM. Nauwlettend wordt in deze gemeente er op gelet dat militairen met klein verlof steeds in uniform gekleed zijn. Zoo zullen dezen niet meer op de gemeentelijke bu- reaux worden, toegelaten of. geholpen ill« dien zij in burger zijn. GROENENDIJK. Thans zal worden overgegaan tot het be planten met boomen van den Groenendijk, de grensscheiding met Rotterdam. Een 400- tal boomen op onderlingen afstand van 10 meter zal in 1, 2 of 3 rijen gepoot worden. legenheid zich op de spreekur es" heeren kosteloos te laten ver~ band met de ernstige ttJ gheden wordt dringend aanger» egeboden gelegenheid tot inenting e maken. Daartoe bestaat te ^geheel nU d€ZC medische behandeling g atis van ge meentewege geschie '5 (TRAVENBAgE' 14 October. Geëxamineerd RIJKVAK- EN AVONDSCHOOL. Wegens de zeer groote belangstelling voor het volgen der lessen aan bovengenoemde school, is aan deze instelling een tweede leeraar in het horlogemaken toegevoegd. Als zoodanig is aangewezen de heer A. H. Faber te Amsterdam, oud-leerling van dit instituut. MACHINISTEN-EXAMEN. De heer J. Feenstra is geslaagd voor di ploma B, koelbedrijf. MISSIE*'11'1*1, Dinsdagavond 1 wordt in de zaal Harmonie de sprekende Dim Amor Ira, de mnniste Missiefib"' vertoond. Dinsdagmid dag heeft tevens een voorstelling plaats voog de kinderen. R. K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN, jn verband met bovengenoemde Missie-: avond wordt de vergadering van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen uitgesteld tol Donderdagavond aj». Mej. F. V- Eijkhoff alhier, slaagde te Leiden voor het examen Apothekers assistente. BINNENGEKOMEN In de Vulcaanihaven is binnengekomen het Ital. s.s. San Luigi, om 7000 ton kolen to Iaden. In de Oude Haven is binnengekomen het Ned. m.s. Noordstad, om melk te laden bij de Holland ia. AANKOOP PERCEELEN Met A. Maat, eigenaar van de perceeletl Van Ley denhof je nrs. 1 en 2, groot 43 c.A., gelegen' in het saneeringsplan Fransenstraat, is overeenstemming bereikt omtrent den aan koop dezer perceelen voor de som van 900. In overeenstemming met het advies der commissie voor gemeentewerken en bezit tingen stellen B. en W. den Raad voor, deza perceelen in het belang der Volkshuisvesting aan te koopen. R. K. WONINGBOUWVER. „ONS IDEAAL" Aangezien het lid van den Raad, de heer W. F. J. Rey, zijn benoeming tot gedele geerde in het bestuur der wonmg^uwver- eeniging Ons Ideaal, ter de vacature, ontstaan door perio c leding als raadslid, niet heeft aanvaard beveiea B. en W, ter benoeming aan den heer J. P. dé Wit. „CANTICA NOVA". meebracht waaruit bleek, dat er van .en uig itfinds even mag ee- zeer opgewekt verenigingsleven mag ge sproken "worden. Het aantal eden bedraag 60, waarvan 39 dames en 21 heeren. Het financieel verslag gaf een batig saildo var 77 42 te zien. Tot secretaris werd gekozen de heer J. Hug ens. Medegedeeld werd, dat mevr., Grundemann zich bereid verklaard heeft het bescherm vrouwschap der vereeniging op zich te ne men. In een a.s. Dinsdag te houden bijeen komst zal zij als zoodanig worden ge instailleerd. BEGROOTING 1940. De begrooting der gemeente, alsmede die van de bedrijven, voor het dienstjaar 1940 zijn ajn den raad aangeboden en zijn van heden af tot en met den dag van behande ling in den raad ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift ver krijgbaar .gesteld. HOEK S MANNENKOOR Op de gehouden jaarvergadering werd het bestuur van Hoek's Mannenkoor als volgt samengesteld: H. Olthoff, voorz.; Th. v. Didden, secretaris, D. Voskamp, penning meester; M. v. Dien en G. Boekestein, com missarissen. GEBOREN: Jan, zoon van J. Nieuwland en J. E. T. H. Verburg. ONDERTROUWD: A. H. Berard, 24 j. en L. Meuldijk 23 jaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2