Cl** Weerverwacliting. 1 TIM TYLEM EN SPUD. Op zoet naar de bende van Evans. 56 i¥: STADSNIEUWS. ROTTERDAM. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. DINSDAG 24 OCTOBER 1939 ALGEMEEN COMITé VOOR KINDERVOEDING. WERFCOMMISSIE BLOED- TRANSFUSIEDIENST. MOOI KARWEI VOOR MEIJER STEGMANN. „HET KLEINE BLIEKJE". BURGERLIJKE STAND. ARBEIDSBEURS. m Mi SUCCES VAN HET „STEDELIJK" IN BELGIë. DE VERBINDING MET ROTTERDAM. KETHEL. PATER ANT. VAN RIXTEL. Rotterdamsche Laven-aalmoezenier vertrekt in December naar Argentinië. EEN KOFFER VERDWENEN. Bevatte voor eenige duizenden guldens aan sieraden en geld. HET CALAADMONUMENT GESLOOPT. Ook de schutting verdwenen. CHARLOTTE KöHLER TE r°tterdam. liiiifiiiiliiiiiiliiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiinitiinninjs 2 Winterjassen opzoeken Voor het geheele land: Zwaar bewolkt met opklaringen. 2 enkele regenbuien. Geleidelijk kou- 1 1 der, meest matige Westelijke tot I Noordelijke wind. j| P Zon op 6.44. Zon onder 16.49 1 Maan op 15.37. Maan onder 3.30. jf Wielrijders lichten op van 17.19 tot 6.16. I Siiiiiiiiüiiiiiimiininiiiiiuiiijniiiiiniiiininiinnnunnuiuinj^jj.g noteering moUTWUn en SPIRITUS. Nieuw propagandahuis. ZJ «ROOFVOGELS'' TE ROTTERDAM. Collecte op Zaterdag a.s. In den afgeloopen winter werden door het Algemeen Comité voor Kindervoeding 31.000 porties warm voedsel verstrekt. De zen winter zal de noodzakelijkheid om vele van deze zwakke kinderen, die van alles, doch in de eerste plaats warm eten te kort komen, weer een behoorlijk maal te ver strekken, nog veel grooter zijn. Hiervoor is echter zeer veel geld noodig. Helpt daarom allen mede, om dit bijeen te brengen. Al te vaak wordt U financieele steun gevraagd: En was het niet zoo noodzakelijk, het Comité zou U niet lastig vallen. Bedenkt wel, dat al het geld, dat ontvangen wordt rechtstreeks aan het voedsel ten goede komt. Bovendien kunt ge verzekerd zijn, dat alleen de aller armsten in aanmerking komen. De nauwge zette selectie in samenwerking met den Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon is daar een waarborg voor. Gij allen, die nog iets hebt, denkt toch eens aan deze stumperds, die met angst den winter tegemoet gaan. Daarom ieder legge zijn offer voor de col lecte op a.s. Zaterdag klaar. Gevog gevend aan het verzoek van de Centrale Bloedtransfusie-Commissie van het Nederlandsche Roode Kruis heeft de Bur gemeester dezer gemeente vorige week een bespreking gehad met de Besturen van de Schiedamsche afdeelingen van het Roode Kruis, het Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis en de Vereenignig voor Luchtbescher ming, teneinde te komen tot vorming van een z.g. Werf commissie, een commissie, wel ker taak het is, zooveel mogelijk „donors" dat zijn personen, die zich bereid hebben verklaard een beperkte hoeveelheid bloed af te staan ten bate van gewonden of patiënten, bijeen te brengen. Gisteravond heeft deze Werf commissie ten Stadhuize onder leiding van den Burgemees ter haar eerste vergadering gehad. Zij bestaat uit: den Burgemeester, voorzitter, en de heeren Dr. R. H. M. Geerdes, (Wit-Gele Kruis); P. C. van der Jagt (Roode Kruis), C. P. van Huiten (Groene Kruis), F. H. Backer (Ver. Luchtbescherming) en J. v. d. Griend, secre taris. Er werd een voorloopig werkprogram besproken. Onmiddellijk nadat de beschikking verkre gen is over het noodige propagandamateriaal e. d., dat thans gedrukt wordt, zal de Com missie haar actie beginnen, om het gestelde doel, uit Schiedam zooveel mogelijk, doch tenminste pl.m 1200 „donors" aan den bloed transfusiedienst te kunnen opgeven, te be reiken. Nadere mededeelingen hieromtrent zullen binnenkort volgen. Voor eenige dagen terug mocht de firma Meijer S|egmann alhier zich in het bezit stelien van een opdracht voor 'het leveren d_r electr. installatie voor een te bouwen complex panden met 140 woningen tc R'dam Z. Naast de meer algemeene licht-, schel- en deuropener insLallaties wordt elke woning voorzien met een electrische warm water boyier, electriseh fornuis en aanslui ting voor het radio-toestel. De etage-wonin gen krijgen bovendien nog een electriseh portier (z.g.n. buitendeur-telefoon). De an tenne-installaties zullen zijn van het „cen trale systeem" waardoor voor dit geheele complex slechts 4 antenne's noodig zijn. Deze panden worden gebouwd in opdracht van de div. personeelfondsen der N.V. Phi lips. Ondanks de concurrentie van diverse Rotterdamsche installateurs is dit reeds de derde opdracht, welke de fa. Meijer Steg- mann zich achtereenvolgens door den zelf den principaal zag toegewezen. De hengelaarsvereeniging „Het Kleine Bliekje" heeft Zondai een onderling con cours gehouden in de Vlaardingsche Haven. Er werden 73 maatvisschen gevangen. De uitslag luidt: le pr. C. van Steenoven; 2e pr. H. van Gerwen; 3e pr. C. van Raaij; 4e pr. G. Vermeer; 5e pr. J. Noordam; 6e pr. M. van Raaij; 7e pr. P. Bresser; 8e pr. M. Degenaar; 9e pr. H. Schenau. GEBOREN: Margarethe C. P., d. van M. Th. A. Bosman en M. S. C. Hohl, Marconi straat 81 Pieter, z. van B. Boer en C. Verhoeff, Nassaulaan 24 Jan, z. van C. Smit en S. W. Putters, Boerhavelaan 1. Cornelia, d. van Ph. Bal en M. Meerkerk, Zuidlandschestraat 17. Güsbertus S., z. van H. Sprong en L. Boshuizen, Maasd. straat 20 Maarten D., z. van T. Moerer en G. Kers, Parallelweg 214. Floris, z. F. Klootwijk en A. Soeters, Stationstraat 80 Hubertus, z. van A. Moonen en A. Brand, Cartesiusstraat 32. Adriana, d. van L. H. Penning en A. M. A. Vermeulen, Coperni- cusplein 8. Hendrikus, M., z. van G. A. van Schendelen en E. H. Mesritz, Spoor- strsst 44. OVERLEDEN: N. Baard 68 j. echtg. van G. A. Vermeulen, v. Leeuwenhoeckstraat 63 D. M. F. Hoogerboord 1 mnd. Dr. Nolet- straat 1. H. M. van den Bos, 35 j., Nas saulaan 75. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen hiermede ter kennis van de daartoe bevoegde werkgevers- en werkne mersorganisaties, die gebruik willen maken van de bevoegdheid tot het doen van aan bevelingen voor benoeming van leden van de Commissie van toezicht op de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, dat zij tot en met 7 November a.s. in de gelegenheid worden gesteld om aanbevelingen in te zenden voor de benoe ming in de hp 1 Januari 1940 openvallende plaatsen van: 1. een lid-werkgever (vacature B. G. Hoogendam); 2. een lid-werknemer (vacature F. fomhrinkj SCHIEDAM, 24 October 1939. Het gewijzigd aspect van den Coolsingel bij het van Hogendorpsplein te Rotter dam na het verdwijnen van het Calandmonument. IR. J. H. H. VERLOOP. Vijf en twintig jaar directeur van „Fijenoord". Gisteren was het vijf-en-twintig jaar ge leden, dat ir. J. H. H. Verloop benoemd werd tot directeur van de Scheepsbouwmaatschap pij „Fijenoord", welke tien jaar geleden een fusie aanging met de machinefabriek en Scheepswerf Wilton. Geboren te Utrecht in 1874, studeerde hij aan de Tecnmsche Hoogeschool te Delft, waarna hij werkzaam was bij de Ned. Spoorwegen, bij een groote machinefabriek in het buitenland en daarna bij „Werkspoor". In 1912 werd hij onderdirecteur van „Fij enoord" en twee jaar later volgde zijn be noeming tot directeur. Tezamen met den heer A. de Kanter nam hij toen de algeheele leiding van dit bedrijf in handen. Bij de fusie van dit bedrijf in 1929 met Wilton te Schiedam werd hij be noemd tot een der directeuren van „Wilton- Fijenoord". In de scheepsbouwindustrie over de heele wereld is de jubilaris een bekende persoon lijkheid. Ir. Verloop is voorzitter van den Metaai- bond. Verder is hij nog bestuurslid van de Kamer van Koophandel afd. Grootbedrijf. Langen tijd was hij bestuurslid van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. Bij be spreking van bepaalde scheepsbouwbelangen in de scheepsbouwconferentie, treedt de ju bilaris als voorzitter op. In 1930 had hij zit ting in de jury van de Antwerpsche Wereld tentoonstelling. De jubilaris maakte voorts deel uit van de missie, welke onder leiding van Z. Exc. Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karne- beek een reis naar Zuid-Amerika maakte. Een tweetal hooge onderscheidingen vle! hem hierbij ten deel, n.l. van de regeerin gen van Chili en Brazilië. Bij de plechtige indienststelling van Hr. Ms. Kruiser „de Ruyter" in 1936, werd hij benoemd tot rid der in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Ook is hij nog drager van het com- candeurskruis van de Orde van Leopold 11 van België. In verband met de tijdsomstandigheden had een officieele viering niet plaats. In de villa van Wilton in het Sterrebosch te Schiedam, werd gisterenmiddag op een voudige wijze het feit herdacht. Namens de naaste medewerkers voerde Ir. F. Muller 't woord en overhandigde een fraai zilveren presenteerblad. Ontelbare prachtige bloem stukken sierden zalen en gangen der villa Tal van telegrammen en schriftelijke geluk- wenschen werden ontvangen. Tijdens de receptie kwamen tal van vooraanstaande per sonen uit de handel, industrie en scheepvaart hun gelukwenschen aanbieden. Ook versche nen eenige vertegenwoordigers van het de partement van Defensie. Vele vrienden van het Stedelijk Muziek corps zullen zich de Belgische reis nog wel herinneren, die op 2 Juli j.l. gemaakt werd. Antwerpen en Brussel werden toen bezocht. Bij die gelegenheid heeft het corps mee gewerkt aan het festival van de stad Ant werpen. Thans heeft het corps den uitslag van dit festval ontvangen. Corpsen uit België, Nederland, Frankrijk en Luxem burg hebben aan dit festival meegewerkt, dat gedurende de maanden Juli, Augustus en September is gehouden. Het Stedelijk Muziekcorps heeft, zooals nu blijkt, daar vele lauweren geoogst. Een prachtigeherinne- ringsmedaille werd ontvangen. Daarnaast werdeen eerste prijs verworven, waaraan een aardige geldprijs verbonden is. Het „Stedelijk" heeft dus op prachtige wijze, de Schiedamsche kleuren in België hoog gehouden en er een goeden naam ge vestigd. Hoe zal het in Schiedam worden? Zooals wij in ons blad van Vrijdag j.l. meldden, zal de SohiedamsCheweg op Rotterdamsch gebied een groote verandering ondergaan De Rotterdamsche gemeenteraad heeft zonder hoofdelijke stemming zijn goed keuring gehechit aan het voorstel van B. en W. tot het toestaan op de begrooting vooi 1939 van een bedrag van 121.520 voor de in werkverschaffing uit te voeren profiel wijziging en verbetering van het Marconi- plein en den Schiedamscheweg. De Schie- damscheweg zal een verbreeding ondergaan, De trambaan die nu rechts van den weg ligt, zal in het midden komen. Aan beide zijden hiervan komen autobanen van 7 a 8 M. breedte, een fietspad en een trottoir. Voor Schiedam hebben deze plannen ge volgen, die nog niet geheel zijn te overzien. Hoe zal hiervan de oplossing worden? On- mogelijk is het natuurlijk, dat men de nieu we wegindeeling aan de grens der gemeente zonder meer laat eindigen. Hoe deze kwestie opgelost zal worden, is nog niet bekend. De plannen worden momenteel bestudeerd. Gisteren hebben de directeur van Ge meentewerken Ir. H. B. J. Aikema en de commissaris van politie ae heer H. F. Clasie, deze zaak bekeken, een oplossing is echter nog niet gevonden. Gemakkelijk zal een op lossing niet te vinden zijn. Tal van factoren zijn er, waarmee rekening moet gehouden worden. Een van de grootste hiervan zal wel de bebouwing aan den Rotterdamschedijk zijn. Ook bij het z.g. Roode Hek zal een groote moeilijkheid ontstaan. Het Koemarkt plein met zijn vele bussen die daar een stopplaats hebben ,zal niet gemakkelijk mee werken en zal vermoedelijk in dit plan eert groote verandering ondergaan. Het lijkt ons voor de verschillende gemeentelijke diensten een moeilijke taak in deze zaak een oplos sing te vinden die in alle opzichten zal be vredigen. Ware het niet beter geweest als de leiding van Gemeentewerken te Rotter dam zich over dit plan eerst eens rijpelijk had beraad met de collega's van onze stad. Vermoedelijk was er dan ineens een oplos sing geweest waarmee beide gemeenten en niet in het minst het verkeer het beste mee gebaat zouden zijn geweest. VEEVOEDING IN OORLOGSTIJD. Lezing Rijksveeteeltconsulent Ir. P. Verhoeven. Voor een groot aantal belangstellenden heeft de heer ir P. Verhoeven gisteravond in het R. K. Vereenigingsgebouw een lezing over „Veevoeding in deze tijd" gehouden. De w.n. voorzitter van d eK. J. M. V., de heer E. E. van den Burg uit Schiedam leidde bij ontstentenis van den voorzitter, die onder de wapenen is, deze bijeenkomst Spreker richtte zich in z'n welkomst woord bijzonder tot Pastoor van Kampen en den weleerw. moderator, kap. Zouten- bier, alsmede tot de spreker ir. Verhoeven, bestuur en leden van den L. T. B., den voorzitter van de C. B. T. B. en de landbouw- onderwijzer den heer H. van der Loo uit Kethel. Na een kort inleidend woord van den voorziter verkreeg ir. Verhoeven het woord. Spr. begint met er op te wijzen, dat in ons land weinig veevoeder in voorraad is. Voor rundvee zijn een drietal voedermengsels sa mengesteld welke deskundig berekend een voldoende verteerbaar eiwit en zetmeelwaar- de bevatten. Op de mengsels wordt strenge controle gehouden. Fabrikanten, welke min derwaardige meelsoorten in voorraad hebben of verwerken zullen worden uitgesloten van leveranties, terwijl hun vergunning onver wijld wordt ingetrokken. Spr. behandelde achtereenvolgens verschil lende in de handel gebrachte slechte meel soorten als: cacaodoppen, grondnotendoppen, lijnzaadkaf, bolkaf, molenstof, haverdoppen, schade graan, onkruidzaden, wilde boekweit, enz. Al deze soorten zijn absoluut on deugdelijk voor het dierlijk lichaam. De meeste dezer zijn volgens spr. nog te slecht voor een vuilnisbelt. Waar momenteel diverse nog z.g. vrije meelsoorten als bovengenoemde worden aangeboden, ried spr. aan niets te koopen, alvorens een monster de deugdelijkheid hier van zal hebben aangetoond. Ofschoon het ntie op sprekers weg lag, raadde hij tevens aan door bemiddeling der organisaties tot gezamenlijk inkoopen te ko men. Spreker wil zoo noodig belangloos aan wijzingen doen van streken waar b.v. stroo en andere voedermiddelen ruim voorradig zijn. Ook bietenkoppen aan blad, ingekuild, leveren een uitstekend veevoeder in dezen tijd. Met klem drong spreker aan op zorgvuldi ge behandeling van ingekuild of in silo's bewaarde veevoeders, daar vooral in Zuid- Holland nog veel te gemakkelijk over de waarde van ingekuilde producten wordt ge dacht, waarbij in sommige gevallen tot 40 procent van de waarde roekeloos verloren gaat. De lezing werd met groote aandacht ge volgd Na een korte pauze werden nog enkele vragen uit de vergadering door den spreker beantwoord. De voorzitter vertolkte zeker al ler gevoelens toen hij ir Verhoeven dank zegde en daarnaast namens de aanwezigen den spr. verzocht om bij bevoegde instanties een pleidooi te houden voor een beteren melkprijs. Tenslotte meende spreker dat de grootste dank aan den spreker zou zijn het in practijk brengen van datgene wat van avond was gesproken. ZAKEN-JUBILé. Zaterdag herdacht de heer A. Bregman in intiemen kring het feit, dat vóór 60 jaar door wijlen z'n vader, den heer C. Bregman het molenaarsbedrijf in Kethel werd opge richt. Ofschoon geen ruchtbaarheid aan dit feit was gegeven, getuigden diverse bloemstukken van zakenrelaties en familie van medeleven met deze niet alledaagsche gebeurtenis. Het personeel, dat zich niet onbetuigd had gelaten, werd vanzelfsprekend in de feeste lijke herdenking betrokken, terwijl mede in verband 'met den 60sten verjaardag van den bestaanden firmant, het feit verder in ge zellige stemming temidden van familie en vrienden plaats vond. De zeereerw. pater Antonius van Rixtel S.C.J., directeur van het Apostolaat ter Zee in onze stad, zal met ingang van 1 Novem ber a.s. deze functie neerleggen en worden opgevolgd door pater J. van Wezel S.C.J., thans als hulpaalmoezenier voor de zeelieden in onze stad werkzaam. Over eenigen tijd, waarschijnlijk in de maand December, zal pater van Rixtel te- zam enmet pater C. Kokke S.C.J., thans rec tor te Amsterdam, in gezelschap van broeder Nicasius van Vliet naar Argentinië vertrek ken om aldaar in de gewone zielzorg werk zaam te zijn. Reeds verscheidene parochies aldaar zijn aan de zorgen van de Neder landsche Priesters van het H. Hart toever trouwd. In Mei j.l. was het vijf jaar geleden, dat pater van Rixtel tot directeur van het Apos tolaat ter Zee te Rotterdam werd benoemd. Onder zijn zeer voortvarende leiding heeft het Katholieke zeeliedenwerk in onze stad een zeer hooge vlucht genomen. Hij bracht den zetel van het Apostolaat van den Linker- naar den Rechter-Maasoever over en stichtte het voortreffelijk ingerichte zeeliedentehuis aan het Willemsplein. Ook de interne organisatie van het Apos tolaat heeft onder zijn leiding een hooge vlucht genomen. Zijn heengaan wordt dan ook niet alleen door de zeelieden, maar ook door een breeden kring van medewerkers en medewerksters, welke hij aan het Apostolaat met hechte banden had weten te binden, ten zeerste betreurd. Van deze gevoelens van vriendschap en hoogachting zal dan ook zeker nog blijken bij het officieele afscheid van pater van Rixtel, dat over eenigen tijd zal plaats vinden. De heer P. S. uit Vaals, die op den Cool singel zijn auto onbeheerd had laten staan, kwam bij zijn terugkeer tot de minder-pret- tige ontdekking, dat uit de auto een koffei verdwenen was, waarin voor eenige duizen den guldens aan sieraden en geld geborgen was. Aan gouden ringen, armbanden, broches e. d-, sommige voorzien van brillanten, be vatte de koffer voor een waarde van onge veer 2000 gulden, voorts eenige Chileensche munten_ een enveloppe met 250 aan Neder- landsch geld en eenige Marken en kleeding- stukken. De Markstukken waren voorzien van den beeldenaar van de Keizers Wilhelm I, Frie- drich en Willem II. Tot de sieraden behoorde o.m. een gouden tasch en een briljanten broche, ter waarde van 800. Van den dader geen spoor. De bloemetjes buiten gezet. De 73-jarige schilder, G. O., die verblijft in het Tehuis voor Ouden van Dagen, had de gewoonte 's Zondags op bezoek te ga?n bij zijn stiefdochter, die gehuwd is met den caféhouder J. Wels. Ook deze heeft een ge woonte en wel deze, dat hij den Zondag middag gebruikt voor een kleine sies'a. Daarvan had de „stief-schoonvader" mis bruik gemaakt, door een greep te doen in den binnenzak van het vest van den caféhouder, dat deze over den rug van een stoel gehan gen had. Het greepje verschafte O. twee bankbiljetten en wel, zooals hij later con stateerde, van 100. Met dat geld had O. een vroolijken tijd willen hebben. Hij was dadelijk per auto naar Amsterdam gereden en daar had hij op een zoodanige manier de bloemetjes buiten gezet. dat hij na drie da gen fuiven nog slechts 1,53 over had. De vertegenwoordiger van het O. M., mr. J. C. V. Meischke, die er op wees, dat ver dachte al meer veroordeelingen heeft ge had en die voor deze laatste streek van hem weinig bewondering kon gevoelen, meende, dat het wel goed voor verdachte zou zijn, als hij gedurende vier maanden eens ver wisselde van localiteit en zijn tenten eens op den Noordsingel opsloeg. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld J. C. van L., 22 jaar, huisschilder, gedet'- neerd, wegens heling van een groot aantal voorwerpen, die de vrouw G. D. uit ver scheidene winkels had weggenomen, tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf J. F. E. K., 64 jaar, scheepstimmerman te Bergschenhoek, wegens verduistering ver dachte had het tegoed van een spaarbank boekje, groot 8000, toebehoorende aan de vrouw A. M. Lenz( en waarover hij het be heer had, nadat de vrouw was overleden, op zijn eigen spaarbankboekje laten overschrij ven en de aanwezigheid van bet geld tegec- over den wettigen erfgenaam verzwegen tot 6 maanden gevangenisstraf J. R. A. D., loodgieter, gedetineerd, wegens bedreiging van zijn vroegere verloofde met een mes, tot 2 maanden gevangenisstraf A. E. N., 22 jaar, behanger, gedetineerd, wegens diefstal van een bedrag van 130 uit een woning aan de Meent, waartoe ver dachte zich door verbreking toegang had verschaft. tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechten.s doorgebracht W. C. G., 20 jaar, fabrieksarbeider te Zwartewaal, wegens een zedendelict, tot 4 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder de bijzon dere voorwaarde, dat verdachte zich zal stellen onder toezicht van het Leger des Heils P. van P., 42 jaar, landbouwer te Dirks- land, gedetineerd, wegens een zedendelict, cot 1 jaar en 6 maanden, met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht A. J. E., 33 jaar, expeditieknecht te Dord recht, gedetineerd, wegens een zedenmisdrijf, tot 3 maanden gevangenisstraf, te ondergaan in een bijzondere gevangenis, met aftrek van den tijd, in voorloopige hechtenis doorge bracht, doch voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar en onder de bijzondere voor waarde, dat verdachte zich stelt onder toe zicht van de Prot. Chr. reclasseering. Speenhoff's „Diender van het Calandmonu ment" heeft voorloopig afgedaan, want op 't ten onrechte naar Caland genoemde plein gedeelte van den Coolsingel staat het monu ment niet meer en op de Veerkade zal het nog wel eenigen tijd duren, vooraleer het in volle glorie is hersteld. Maar niet alleen het veelomstreden monu ment voor de Passage is verdwenen, ook de omheining staat er niet meer. Eindelijk! Ze was een doorn in het oog van den voetganger, die van de „Boymanshol" in de richting van den Binnenweg wilde oversteken. Hij mocht den kortsten weg niet nemen, en dat is wel het ergste, wat een voetganger kan worden aan gedaan. Vanmorgen is de schutting omver gehs0' De put, door het weghalen van de Jad.tSilt resten der fundamenten ontstaan, is êe met zand en gereed om bestraat te Ruim drie maanden geleden e slooping van het Calandmonument f aa"~ vang gemaakt. Dat de arbeid T, ?Ile weken heeft geduurd, ligt aan standig. heid ,dat men uiterst voorz*c 1 Wet"k moest gaan en steentje vo°# Je bloest sloopen, angstvallig iedere 'SUïg ver mijdend. De bestrating van den kJJ s echts voor loopig, zooals de geheej^ Je op het „Ca- landplein" voorloops a's de toren flat gereed is en de v® ord,eainS van de Kar- resteeg onderhanden benomen, zal een definitieve vorm 831 u! gegeven wor den, waarbij Wordt naar een verkeersoplossin°' c aiaiJ de tram niet in hei gedrang kom4- zal wegens groot succes nog iw - a^nS geven van „Filomeentje" van ai cel Matthijs op Donderdag 26 Octo ber des avonds om 8 uur 15 in den Grooten Schouwburg 2 Voor de wielrijders. E Woensdag: H 25 Oct.: Groote Schouwburg, Roofvo gels, (Residentie-Tooneel), 8,15 uur (boven 18 jaar). 26 O c t.: Groote Schouwburg, Filomeentje (Charlotte Kohier), 8.15 uur (volw.) 27 O c t.: Doelen, Philharmonisch orkest, 8.15 uur. 28 Oct.: Groote Schouwburg, Mijn ver loofde vader (Ned. Tooneel) 8.15 uur (boven 18 jaar). 29 O c t.: Groote Schouwburg, Mijn ver loofde vader (Ned. Tooneel), 8.15 uur (bo ven 18 jaar) Nut, Matinée, Marinus Flipse, 2.30 uur Doelen, Residentie-orkest, 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 26 October in: Lu- mière: Boefje; Studio: Entente Cordiale (boven 18 jaar); Thalia: 't Zit in de lucht; Olympia: De onzichtbare man en Cassidy's wraak (boven 18 jaar), Scala; Ik ben geen misdadiger (volw.); Colosseum: Avonturen van Marco Polo en De afgod der menigte (volw.); Prinses: Sneeuwwitje en de zeven dwergen en De held op sokken (boven 18 jaar); Corso: Gunga Din; Capitol: Schan daal in Washington en Vier meisjes in het wit (volw.); City: Schandaal in Washing ton (boven 18 jaar); Arena: Good bye mr. Chips; Centraal; De havik der wildernis (boven 18 jaar; Ooster: De bruigom in angst en Martha Richard de spionne tvolw.); Vic toria: Kom je ook achter de tralies? en De onsterfelijke wals (volw.); Asta Als de maan schijnt in Kentucky er De plaag der gëdoemden (boven 18 jaar); Harmonie: Luchtduivels der marine en Het perfecte ali bi; Grand: Rose van Washington square (voor volwassenen); Luxor: 12 uur 12 (volw.); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia" (Schiedam sche Singel 55), dagelijks 10—17 en 19—22 uur, Zondags van 1217 uui (tot 1 Jan.) Zaal Impuls, W. de Withstraat 55, schil derijen en teekeningen van Jan de Cier Wladimir Flem en Peter van Someren (tot 16 Nov. Rotterd. Kunstkringê grafisch- en pottenbakkerswerk (tot 5 Nov.) Schiedam. Passage: Mr. Moto op het eiland des doods en De terugkeer van den rooden PimPernel (boven 18 jaar) (tm. Woensdag 2S dezer); Monopole: Sta op en vecht en Beg«erde Wou wen (volw.). SCHIEDAM, 24 °ct- Officieele noteering van de comm<-'!fde uit dë Kamer van Koop handel. MoUtwijn. MoutwlJ" 46 "Pet. je per H.L. Spoeling. Spoeling 1,401.50 (niet officieel). Probeer je alles te herin neren Tim. Wat weet je van Nick? Ik geloof dat Spud sprak over een hinderlaag bij de watervallen Het convooi moet opgehou den worden Maar kapitein, ze zijn bijna op hun bestemming. |k kan beter ht.'yj convooi op- vangen. - 'L/a».-.: Er klinkt een schot, het paard valt. Spud geeft het zoe ken naar Nick on I f', De feestelijke opening. In de parochie van de „H. Familie" aan den Bergsingel heeft Zondagmiddag de fees telijke opening plaats gehad van het nieuwe Propagandahuis van de Algemeene R.K. Propagandaclub, ln de Nootdorpstraat. Klokslag half twee stak de pastoor van de parochie, de zeereerwaarde heer Th. Ta- man, den sleutel in het slot van de nieuwe lokaliteiten, waarna de genoodigden het pro pagandahuis betraden. Nadat pastoor Taman de plechtige inwij ding verricht had volgde de intronisatie en toewijding aan het H. Hart door den oud adviseur, kapelaan A. Bottelier, die speciaal ter gelegenheid van de opening van Haar lem naar Rotterdam was overgekomen- Vervolgens sprak de voorzitter, de heer a. J. J. J. van Vlijmen het openingswoord uit. Spreker schetste de diverse plannen, die in. den loop van den tijd ontstaan waren over een op te richten propagandahuis. Eindelijk had men beslag kunnen leggen op het lokaal in de Nootdorpstraat en dank zij de goede zorgen en de nergie van den secretaris, den heer A. Bots, heeft dit lokaal een aanzien gekregen, dat er zijn mag- Achtereenvoigens werd nog het woord ge voerd door pastoor Th- Taman, rector H. Kuijper, als algemeen adviseur, den heer A. Tordoir namens het kerkbestuur, kapelaan A. Bottelier, als oud-adviseur en door den heer A. J- Koetsenruiter als oud-voorzitter. Nadat de eerewijn was rondgediend kregen de aanwezigen gelegenheid de tentoonstel ling van het Comité van de Actie voor God, welke tentoonstelling op initiatief van de propagandanclub was georganiseerd, te be zichtigen. Gezien het groote succes, dat deze voor stelling verleden week mocht behalen, heeft de directie van het Residentie Tooneel be sloten Woensdag 25 October a.s. in den Groo ten Schouwburg een herhaling te geven van het tooneelspel: Roofvogels, ln drie bedrij ven van Lillian Hellman, met Fie Carelsen, Mimi Boesnach, Annie van Duyn, Joekie Broedelet, Philippe la Chapelle, Piet Bron, Jan C. de Vos, Evert Burema, Maarten Kap- teyn. Regie: Johan de Meester.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2