s ALS HET JE TIJD IS EEN VERDACHT SCHIP. UISHOUD-PUZZLE'S A. DAALMEYER MELCHERS' RIJWIELHANDEL TIM TYLER EN SPUD. 1 Weerverwachting. I STADSNIEUWS. ROTTERDAiVlSCHE RECHTBANK. GROOTE SCHOUWBURG VOLKSUNIVERSITEIT tmm Adverteert in deze rubriek LAAT UW HAARD WOENSDAG 25 OCTOBER 1939 ar WINKELWEEK OP HET BROERSVELD. Jtfyl ÉW :ff 4 LUCHTBESCHERMING. R. K. MIDDENSTANDSVER. „DE HANZE". VOOR GEITENHOUDERS. BURGERLIJKE STAND. R. K. VROUWENBOND. ST. JOZEFGEZELLEN. CARRIER AANGEREDEN. DERDE ORDE VAN ST. DOMINICUS. DRIE INBREKERS GEGREPEN. MAANDAG 30 OCTOBER 's AVONDS 8,15 UUR AANRIJDING. KETHEL. OPGELOST DOOR: Stookt zuinig met brandstoffen van Nieuwe Haven 229 - Telef. 68296 Singel 4, b. d. Rotterd. Dijk, Tel. 67544 |j Voor het geheele land: Zwaar bewolkt met opklaringen, §j enkele regenbuien, iets kourler. 1 p Meest matige Noord-Westelijke E wind. fi Voor de wielrijders. 1 Donderdag: 1 Zon op 6.46. Zon onder 16.43. Maan op 15.59. Maan onder 4.36. i i Wielrijders lichten op van 17.13 1 1 tot 16.17. 3T wen (volw.). NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. In de Sint Nicolaasweek. Toen door de Gemeentelijke Technische Bedrijven eenigen tijd geleden een aanvang werd gemaakt met het plaatsen van boog lampen voor de straatverlichting op het Broersveld staken enkele winkeliers de hooiden bij elkaar om eens te overleggen, oi die gelegenheid niet benut kon worden om het Broersveld weer eens in de volle aandacht van het Schiedamsche publiek te brengen. Het Broersveld eens „de" winkel straat van Schiedam, was de laatste jaren leelijk verdrongen door de vele nieuwe stra ten met de moderne winkelhuizen. Er kwam toen echter een kink in den kabel. Toen de Technische Bedrijven halverwege het Broers veld waren met i\et aanleggen van de nieu we verlichting werd het werk tijdelijk stop gezet. Thans echter is dit door vele Broersveld- bewoners zoolang verwachte werk klaar ge komen. In verband hiermede hield gisteravond het voorloopig comité, gevormd uit winkeliers, wonende in het Broersveld, in de „Seinpost" een vergadering. De voorzitter, de heer Th. Romijn, betreurde het in zijn openings woord, dat er zoo weinig winkeliers gehoor hadden gegeven aan den oproep. De plannen omvatten een winkelweek, om de aandacht van het publiek te vestigen op de nieuwe verlichting, maar bovenal op de vele winkels, die op het Broersveld gevestigd zijn. Spr. juichte het echter toe, dat de beste krachten aanwezig waren om te komen tot de op richting van een winkeliersvereeniging. Spr. gaf hierna het woord aan den heer J. Win ter, die uitvoerig besprak wat de plannen van het voorloopig comité waren. Door zijn nieuwe verlichting is het Broersveld her leefd De nieuwe vereeniging, welke hier hedenavond zal worden opgericht, zal trach ten om aansporingen te geven en acties te voeren bij de directie van het G. E. B. om een regeling te treffen, opdat 's avonds na 8 uur de winkeliers op voordeelige wijze hun verlichting kunnen laten branden. Tevens be staat het plan een winkelweek te houden om het Broersveld weer tot zijn oude glorie te brengen. Spr. bepleitte dat dit door orga nisatie tot stand zal en moet komen. De moed in het Broersveld herleeft weer. Spr. ein digde met den wensch, dat vele winkeliers zich aan zullen sluiten bij de vereeniging. Voorzitter Romijn dankte den spreker voor zijn uitvoerig exposé. Hierna werd beslo ten de vereeniging op te richten In het be stuur werden gekozen de heeren Th. Romijn, Jac. Hersbach, Jac. Mak, C. van Leeuwen, J. Poot, B. de Koning, J. de Winter, Filipsen en W. de Held. Besloten werd nog om in de week voor Sint Nicolaas de winkelweek te houden. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. Ter handhaving van Zwitserland!*s neutraliteit teerden omvangrijke voorzorgs- maatregelen getroffen. Zwitsersche soldaten hegeven zich per trein naar de in staat van verdediging gebrachte landsgrens. Gisteravond vergaderde de afd. Schiedam van de R. K. Middenstandsver. „de Hanze" De voorzitter de heer Th. J. Vredebregt Azn. opende de vergadering en deelde mede dat in het vervolg om de 4 of 6 weken de vergaderingen plaats zullen hebben met het oog op de crisis-maatregelen. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Mededeelingen werden hierna gedaan over de molestverzekering in de Nederlandsch Fabrikaatweek. Vervolgens werd een over zicht gegeven van de crisis-maatregelen. Medegedeeld werd dat er contact gezocht was met de andere bonden, het gemeentebe stuur en de Kamer van Koophandel. Vier nieuwe leden werden hierna geïn stalleerd. Vervolgens werd een schrijven van de K. J. M. V. voorgelezen waarin verzocht werd om samenwerking met „de Hanze". Een groot aantal winterprogramma's van de K. J. M. V. waren ter beschikking gesteld en werden de leden ter hand gesteld. De K. J. M. V. vroeg nog de aandacht voor haar vergadering van 16 November a.s. waarop de heer J. Bakker, directeur van het cen traal bureau van de Hanze, als spreker zal optreden. Verder was er nog een schrijven van B. en W. over de luchtbeschermin. De voorzitter spoordealle leden aan hieraan deel te ne men. Een schrijven van de slagers voor ver vroegde winkelsluiting werd gelijk behan deld en afgewezen. De heer W. Janse gaf hiera verslag over het werk van het Priester-studentenfonds. Spr. deelde mede, dat alles zoover gevorderd was, dat alles zijn beslag heeft gekregen. Binnen korten tijd zal bij de leden hiervoor worden aangeklopt. De geestelijke adviseur rector Koppens hield hierna zijn geestelijk kwartiertje en besprak de Oxfordbeweging. Spr. behandelde het ontstaan, de punten waarop het was opgebouwd en gaf aan waar om het met ons Katholieken niet kan samen gaan. Het was een leerzaam kwartiertje, waardoor een aardige kijk op dit voor velen onbekende onderwerp werd gegeven. Vervolgens werden de voorstellen van de Centrale raad behandeld en na een enkele Vingerwijzing aangenomen. Tot afgevaardigde naar de Centrale raad op 8 November a.s. in Den Haag werd be noemd de heer Jos. van Rest. Als plaatsver vanger werd gekozen de heer L. Brounts. De bespreking van het winterprogramma wees uit dat er zooveel mogelijk actueele onderwerpen behandeld zullen worden. Op de volgende vergadering zal het Tweede Ka merlid uit Rotterdam, de heer v. d. Brule ko men spreken. Verder heeft het bestuur het plan in Ja nuari a.s. een feestavond te geven op cultu reel gebied. Hierna volgde „Wie heeft het woord?" Ver schillende crisisvraagstukken kwamen naar voren die behandeld werden of die onder zocht zullen worden. Hierna sloot de voor zitter de vergadering. De alarmeerings-sirenen worden beproefd. Het Hoofd van den gemeentelijken Lucht beschermingsdienst alhier heeft ons ver zocht te willen bekend maken, dat morgen (Donderdag 26 dezer) gedurende de ochtend uren de hier ter stede geplaatste, thans be drijfsklaar gekomen aiarmeeringssirenen stuk voor stuk aan een korte, hoogstens een halve minuut per sirene durende, voorloo- pige beproeving onderworpen zullen worden. Zooals bekend zijn hier van Rijkswege 12 stuks van dergelijke sirenen voor de aiar- meering van de stadsbevolking bij onver hoopt luchtalarm verstrekt. Ze zijn geplaatst op de navolgende panden: no. 1 B. K. Laan, hoek Rubenslaan; no. 2 Vlaardingeydijk, hoek Fabristraat; no. 3 Molen van Treurniet, Noordvest 65; no. 4 St. Liduinastraat nabij St. Liduinaplein; no. 5 St. Liduinastraat, hoek N. Haven; no. 6 Rijks H. B. S.; no. 7 gebouw voormalig Hotel Sterrebosch; no. 8 Groene- laan, hoek Ploegstraat; no. 9 Nieuwe Ha ven, hoek Westerkade; no. 10 Broersvest, ge bouw „Amstelbron"; no. 11 van 't Hoffplein; no. 12 Prof. K. O. Laan, hoek Singel. Uiteindelijk zullen deze toestellen vanuit één centraal punt, de Commandopost van den lbd, voor het geven van luchtalarm ingeschakeld kunnen worden. Toevallig worden op denzelfden ochtend van Donderdag as. na 9 uur v.m. de 6 stuks in Vlaardingen geplaatste toestellen eveneens beproefd. Wellicht zullen deze in het Wes telijk gedeelte onze stad ook te hooren zijn. Bekendmaking van een en ander ge schiedt om onnoodige ongerustheid bij de bevolking te voorkomen. Voor Geitenhouders zal de heer de Jong uit Den Haag, Hoofdbestuurder van den Zuid- Holl. Bond van Geitenfokkers een Propa- gandalezing houden, op Maandag 30 October a.s., des avonds 7 uur in Gebouw Harmonie, Nieuwstraat. GEBOREN: Francina A., d. van W. A. Ver haal en W. de Nijs, Broersveld 136 Annie, d. van G. van 't Geloof en A. van de Vorle, Groenweegje 63 Pieternella, d. van T. Spronk en G. Baas, Stationstraat 75. Arie P. z. van J. den Hollander en W. A. Nijman Stationstraat 16 Theresia R. d. van E. M. L. de Koning en S. C. Gordijn, Dr. Nolet- straat 1 Johannes W„ z. van J. W. Ris en A- Hoogenboezem, B. K.laan 255 Herman, z. van A. H. Schmohl en S. C. Derksen, Boer- havelaan 1. Gisterenavond hield de afd. Schiedam van den R. K. Vrouwenbond haar eerste ver gadering in dit seizoen. De voorzitster, mevr. PluijmHoedema- kers, opende en heette de aanwezigen dc zaal was slechts matig bezet op den eer sten avond van het seizoen, welkom. Spr wees op het drukwerk met het winterpro gramma, dat den leden bereids is thuis be zorgd. Dat program is niet zoo uitgebreid als andere jaren, in verband met de tijdsom standigheden. Spr. wekte de leden op om eenige stukjes (te breien en te naaien voor de St. Theresia- vereeniging. Ook spoorde spr. aan het werk te steunen dat tegenwoordig ook door den Vrouwenbond wordt gedaan, n.l. het koken voor de behoeftige kraamvrouw. Verder bracht spr. in herinnering de kern middagen, welke eenmaal in de veertien da gen door kapelaan C. van Steen worden ge geven. Tenslotte wekte spr. op zich te be kwamen voor de luchtbescherming. Hierna zong het koor „Lorenzo Perosi" onder leiding van den heer C. P. Vreden- bregt een tweetal liederen, o.m. het Av» Maria van Mozart. Hierna volgde het eerste gedeelte van de lezing. In plaats van kapelaan van Steen, die deze lezing houden zou, doch verhinderd was hield pater Engering de lezing, die met licht beelden werd toegelicht. De lezing had ais onderwerp „Paus Pius XI" en werd met veel aandacht gevolgd. In de pauze volgde een gratis verloting van gehaakte en gebreide goederen. Het tweede gedeelte van de lezing behandelde o.m. de pauskeuze. Na de lezing volgde nog een drie tal zangnummers van Lorenzo Perosi. o.m Die Nacht, van Schubert. Mevr. Pluijm dankte tenslotte de aanwezi gen, den spreker en het koor. De oderavonden van de Sint Jozefgezel- lenvereeniging zullen gehouden worden op Dinsdag 14 en Woensdag 15 November a.s. Alle ouders van de gezellen worden op een van die avonden verwacht. Er is een pro gramma samengesteld waarom smakelijk ge lachen zal worden. Voor de eerste maal zal de nieuwe onderafdeeling, de muziekclub, optreden. Sinsd korten tijd is nog een nieuwe af- deeling tot stand gekomen n.l. een reisclub. Gespaard wordt reeds door 25 leden om volgend jaar gezamenlijk uit te gaan. Zoodra de toestemming van de autoriteiten is afgekomen zullen de gezellen trachten geld bijeen te brengen om aan alle gezellen die onder de wapenen zijn, en dat zijn er onge veer 60, een pakket te sturen, zoo mogelijk met Sint Nicolaas. De dader reed door. Gisteren heeft er een aanrijding plaats gehad op den Vlaardingerdijk ter hoogte van de scheepswerf Wilton, tusschen een luxe auto, bestuurd door J. V. uit Schiedam en een carrier, bestuurd door F. A. D. uit Rotterdam. De aanrijding werd veroorzaakt door een bestuurder van een vrachtauto, die is doorgereden en onbekend gebleven. Du carrier werd beschadigt!. Geen persoonlijke ongelukken. Het zal reeds aan alle Schiedamsche derde orde-leden bekend zijn, dat sinds lang bij besluit en sinds 22 October daadwerkelijk door de officieele benoeming van den direc teur, een afzonderlijke afdeeling voor de vrouwelijke leden in onze stad is opgericht. Deze afdeeling zal vergaderen in de kerk van den Allerheiligsten Rozenkrans aan den Singel. De splitsing was voor de goede gang van zaken noodzakelijk. Vertrouwd wordt, dat het overplanten van de leden geen schade zal berokkenen aan de bloeiende en vruchtdra gende tak van den ouden levenskrachtigen stam, die de derde-orde van Sint Dominicus in Schiedam is geworden. De politie heeft als verdacht van diefstal met braak aangehouden drie inwoners dezsr gemeente, n.l. K., G. en K. die Zaterdag 14 October hebben ingebroken in de woning van v. K. aan den Oudedijk alhier, waarbij zooals men weet een kist ontvreemd werd, die later met behulp van een politiehond te ruggevonden werd. Een van de drie heeft op den uitkijk gestaan, terwijl de beide an deren zich in de woning begeven hebben. Twee bekenden, de derde ontkende. Zij wor den ter beschikking van de Justitie gesteld.. Prijsopdrijving. Op 19 September had een vrouwelijk em ployé van den Gemeentelijken Technischen Dienst zich naar den winkel van de firma B. begeven, waar zij gewoon was zich van vet vrij boterham-papier te voorzien. Zij had daarvoor tot dan 0,30 per kilogram be taald. Met het oog op den internationalen toestand wilde zij zich nu twee kilogram van dit papier aanschaffen, maar zij schrok geweldig, toen de winkeljuffrouw haar daar voor 0,90 in rekening bracht. Zij was da delijk van haar hamsterneiging verlost en besloot toch maar één kilogram mee te re- men. Eenmaal buiten den winkel was zij over haar schrik gekomen en had zij zich bedachti dat de winkelier zich aan schrome lijke prijsopdrijving had schuldig gemaakt en zoo had zij een klacht tegen hem bij Je politie ingediend. Het gevolg was, dat de winkelier, de 35- jarige koopman M. B. nu moest terechtstaan wegens overtreding van de Prijsopdrijvings- wet. De winkeljuffrouw, die de klant geholpen had, beweerde, dat voordien aan particulie ren nimmer 0,30, maar altijd 0,35 in re kening werd gebracht. Deze eerste prijs was voor de wederverkoopers en als de klant dat ooit is berekend, dan is dit een abuis geweest. Een expeditiieknecht, die als getuige a de charge werd gehoord, verklaardej dat er op 19 September nog slechts een voorraad was van 75 k g. van di^ papier en dat de weke- lijksche omzet daarvan in dien tijd bedroeg ongeveer 150 5 200 k.g. Verdachte zeide, dat de prijs berekend was naar den verhoogden prijs die de papierfa brieken in rekening brachten, zoodat er niets onredelijks was aan deze prijsverhoo- ging- De vertegenwoordiger van het O. M. wees er op, dat de politie bij andere winkeliers .n dit artikel geïnformeerd heeft, waarbij ge bleken is, dat de prijs van verdachte wel hoog was. Volgens de berekening van de po litie maakt deze een winst op dit artikel van 101% Dat is toch te veel en spr. eis ebt daarom 5 boete subs. 1 dag hechtenis. In een uitvoerig pleidooi heeft de ver dediger, mr. S. Polak betoogd, dat men hier te doen heeft met een bonafide-handelaar, die geheel vrij-uit gaat. Het onderzoek door de politie heeft geen waarde> omdat de met LOUIS SAALBORN in de hoofdrol. Plaatsbespreken vanaf Donderdag:, dagelijks van 103 uur. Prijzen f 0.35 tot f 1.50 alle rechten inbegfrepen. Militairen beneden den rang van onder-officier HALF GELD. 85903 MVS kwaliteit van het papier niet dezelfde is. Pleiter concludeert tot vrijspraak. Een aanslag op het' hengelrecht. Het Hoogheemraadschap van Delfland heeft in haar keurverordening een bepaling opge nomen, dat het verboden is zich, met een hengel visschende te bevinden langs de Pol dervaart te Kethel en Spaland. Van dit ver bod is door middel van borden duidelijk kennis gegeven aÜn het publiek, doch de sportvisschers meenen zich aan deze ver bodsbepaling niet gebonden, omdat nu een maal in de Visscherijwet bepaald wordt, dat het visschen met één hengel, zonder dat het noodig is, dat men in het bezit is van een vergunning, vrij is in alle bevaarbare en vlotbare openbare wateren. Een bestuurslid van de Hengelvereeniging De Amateur heeft daarom een proces-verbaal uitgelokt. In eerste instantie heeft de kantonrechter te Schiedam den overtreder ontslagen van rechtsvervolging, omdat de betreffende be paling van de keur van Delfland in strijd moest worden geacht met de wet en der halve verbindende kracht mist. Van dit vonnis was de ambtenaar van het O.M. in appèl gekomen. Mr. H. A. J. Reu- mer, die thans het O.M. vertegenwoordigde, meende, dat het vonnis van den kantonrech ter niet juist gewezen is en eischte, aange zien het feit bewezen moet worden geacht en het hier een principieele zaak geldt, ver- dachte's veroordeeling tot f 3 bmoete subs. 1 dag hechtenis. Mr. A. Mout,, die verdachte ook voor het kantongerecht te Schiedam verdedigd heeft, verwees naar het aldaar gehouden pleidooi, Pleiter bleef bij zijn meening, dat de Alge- meene Keur van Delfland hier iets geregeld heeft, dat reeds in de wet geregeld is. Hoe wel men mag aannemen, dat de verordening in het leven geroepen is ter bescherming van de oevers van de poldervaarten, kan toch niet ontkend worden, dat ze het vis schen regelt en dat is een materie, waar het Waterschap moet afblijven. Uitspraken 7 November. Gisterenavond heeft er een aanrijding plaats gehad op het St. Liduinaplein, tu-i- schen een luxe auto en een voetganger. De voetganger kwam te vallen. Naderhand bleek dat hij geen lichamelijk letsel had bekomen De auto-bestuurder is genaamd A. J. J. uit Schiedam. De voetganger is genaamd A. K., ook uit Schiedam. ^j:i:illl!ll!lllllllllllllllll!lllll][|illlll!llll|]il![|!llllllll!lll!l[!llilllllll!!^j SLUITING HUISHOUDCURSUS. De Burgemeester reikte de diploma's uit. Op uitnoodiging van het bestuur van den R. K. Land- en Tuinbouwbond waren wij gisterenmiddag getuige van de sluiting van de gehouden 1-jarigen landbouwhuishoud- cursus. Tegen 2 uur verzamelden zich in het bovenlokaal van de openbare school ver schillende ouders der curssten, besturen van den L.T.B. en C.B.T.B., den heer Teil, adj secr. van de onderwijsvereeniging van den L.T.B. uit Haarlem, burgemeester mr. J. J van der Lip en mevr. v. d. LipRoëll, den gemeente-secretaris den heer C. Brunt en mevr. BruntSpelberg; pastoor P. van Kam pen en enkele andere genoodigden. Bericht van verhindering was ingekomen van prot Cleophas, alg. geest, adviseur van den L.T.B uit Warmond, J. J. P. Haenen, voorzitter van het R. K. Nijverheidsonderwijs te Be- In de haven van de Arnhemsche Stoom sleephelling-Mij. te Arnhem bevindt zich sedert enk&le dagen het jacht, de „Jasmijn", dat door de douane bij Lobith werd aange houden op vermoeden van smokkelarij. De eigenaar, iemand van Fransche nationaliteit, die in Brussel woonde, wilde op illegale wijze Nederland binnenvarenwat evenwel niet gelukt is. In verband met het vermoeden, dat het een smokkelvaartuig betreft, heeft het Arnhemsche gerecht zich op de werf op de hoogte gesteld van de eigenaardigheden in de constructie van het vaartuig, dat inmiddels verbeurd werd verklaard verwijk, C. van Baar uit Haarlem en mej Schmidt, inspeotrice van het Nijverheids onderwijs te Den Haag. De voorzitter yan den L. T. B., de heer L. J. Lansbergen, heette allen namens de onder- wijsvereeniging hartelijk welkom. Sprekend over den cursus, verheugde spr. er zich over, dat de cursus welke gesloten ging worden een succes genoemd mocht worden, zoowel vooff cursisten als voor den onderwijzer en de onderwijzeressen. Spreker hoopte dat de cursus rijke vruchten zou afwerpen. Gaarne noemde spreker ook den heer H. van der Loo die ook nu weer de verzorging van planten en bloemen op zich had genomen Hierna volgden de eindles en het examen Burgemeester van der Lip heeft vervol gens dank gezegd, persoonlijk en namens het gemeentebestuur voor de uitnoodiging bij deze eindles. Spr. had altijd gaarne aan de totstandkoming der cursussen medegewerkt geen vriendje van den kolenman zUn- Onze haarden zijn zuinig en niet duur. Vakkundig geplaatst. en hij wilde het wel zeggen: het gemeente bestuur heeft er nooit spijt van gehad. Een woord van dank richtte spreker tot de besturen voor het welslagen, een woord van waardeering voorts tot de onderwijze" ressen, over wie spr. steeds lof vernam. In een kleine gemeente als de onze, blijven geen geheimen verborgen. Er heerschte steeds een uitstekende sfeer en de cursus werd met veel animo gevolgd. Het deed spreker genoegen dat alle cursisten zoo goed haar best hadden gedaan. Met een hartelijke felicitatie en de verwachting, dat de cursisten hun kemm3 in daden in de gezinnen zouden omzetten, besloot spreker zijn toespraak- Hierna heeft de burgemeester aan da hierna volgende cursisten een fraai dip °m<j uitgereikt: Maartje Roodenburg, M®£ie Van der Eik, Anna Langelaan, Corrie Stolk, Lena Roodenburg, Nel Verdoes, Anna R°odenburg. J. Roodenburg, E- RoodenbUfÊ- Jaantje Zeeuw, Ger. Ham, Marie Lansbergen, C. Lansbergen, Mathilda oisth°orn' Ng1 Olst- hoorn, Augustina Vollering, Marie van Win den. E. Fransen. Namens de cursisten beeft mej. Cornp Stolk dank gezegd aan de onderwijzeressen die haar geleerd hadden niet alleen smake lijke gerechten klaar te maken, maar ook ^oe met bescheiden middelen smaakvolle sleeding kan worden vervaardigd. De heer van der Loo werd in dit dankwoord betrok ken evenals de besturen van L.T.B. en C. B T- B. voor de totstandkoming van den cur sus. Als een bewijs van erkentelijkheid vooi het genoten onderwijs bood zij aan de on derwijzeressen, mej. de Wit uit Bovenkarspel en mej. Bakker uit Delft beiden een fraaie tuil bloemen aan. De heer van der Loo om ving eveneens een souvenir. Mej. de Wil dankte met enkele woorden voor deze at tentie- pastoor van Kampen zeide met bijzondere Ha, daar komen de patrouille- manschappe aan Hel paard van Spud slaat op de vlucht. Ziezoo weer drinken I maken Nick, de bandiet, slaat alles gade. Nog meer regen. l!lllllilllll!llll!!ll[|l[|![||[|!l!llll!i:ill!ll!ll!ll! lllüllllHllllllIll 26 O c t.: Groote Schouwburg, Filomeentje (Charlotte Kohier), 8.15 uur (volw.) 27 O c t.: Doelen, Philharmonisch orkest, 8.15 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 26 October in: Lu- mière: Boefje; Studio: Entente Cordiale (boven 18 jaar); Thalia: 't Zit in de lucht; Olympia: De onzichtbare man en Cassidy's wraak (boven 18 jaar); Scala: Ik ben geen misdadiger (volw.); Colosseum: Avonturen van Marco Polo en De afgod der menigte (volw.); Prinses: Sneeuwwitje en de zeven dwergen en De held op sokken (boven 18 jaar); Corso: Gunga Din; Capitol: Schan daal in Washington en Vier meisjes in het wit (volw.); City: Schandaal in Washing ton (boven 18 jaar); Arena: Good bye mr. Chips; Centraal: De havik der wildernis (boven 18 jaar; Ooster: De bruigom in angst en Martha Richard de spionne (volw.); Vic toria: Kom je ook achter de tralies? en De onsterfelijke wals (volw.); Asta: Als de maan schijnt in Kentucky er> De plaag der gedoemden (boven 18 jaar); Harmonie: Luchtduivels der marine en Het perfecte ali bi; Grand: Rose van Washington square (voor volwassenen); Luxor: 12 uur 12 (volw.); Cineac: actualiteiten. Schiedam. Passage: Mr. Moto op het eiland des doods en De terugkeer van den rooden Pimpernel (boven 18 jaar) (tm. Woensdag 25 dezer); Monopole: Sta op en vecht en Begeerde vrou- SCHIEDAM, 25 Oct. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 16 per H.L. Spoeling- Spoeling 1,40—1,50 <biet officieel). belangstelling naair deze eindles te zijn ge komen. Uit de eindles heeft spr. geconsta teerd, hoe nuttig de cursus voor a.s. huis moeders is- Wij moeten niet thuis blijven zit ten en doen zooals vroeger. Daarom is het nuttig °°k na de schooljaren nog wat te gaan leeren. Vooral in dezen tijd is het zoo nut tig, als men met -weinig middelen nog veel tot stand kan brengen. Spr. hoopte, dat de nieuwe cursus weer doorgang zou kunnen vinden. De beste propagandisten voor den nieuwen cursus zijn de leerlingen, die thans haar diploma hebben behaald. Met een harte- lijken gelukwensch en in de hoop, dat de nieuwe cursus even goed bezet zou zijn als de twee voorgaande jaren, besloot de pas toor zijn toespraak. In de pauze werd thee en door de cur sisten vervaardigd gebak aangeboden. De heer Teil uit Haarlem heeft vervol gens namens de R. K. Ondarwijsvereeniging en het hoofdbestuur van den L.T.B. den cur sisten gelukgewenscht met haar diploma. Spr. dankte de commissie van toezicht en den burgemeester persoonlijk en het gemeente bestuur, voor de ondervonden medewerking. Een echt propagandstisch woord voor L.T.B en C.B.T.B. aan het slot van zijn toespraak lokte een warm applaus uit. De heer W. Poot heeft tenslotte nog na mens den C.B.T.B. afdeeling het woord ge- voerd, waarna de zeer geanimeerde bijeen komst werd gesloten. In het nevenlokaal was een tentoonstelling van verschillende zelfgemaakte producten en kleediingstukken opgesteld. Zeer velen brachten hier nog een bezoek en toonden veel waardeering voor deze fraaie expositie. KOSTELOOZE INENTING. Zaterdag 28 October des namiddags te 2 uur zal ten huize van dr. v. d. Kuij gelegen heid bestaan voor kostelooze inenting. Voor de hieraan verbonden administratie, gelieven men trouwboekjes mede te btengen. LUCHTBESCHERMING De heer J Zijlstra uit Schiedam heeft gis terenavond in gebouw de Vriendschap zijn tweede les gegeven over Luchtbescherming. Op eenvoudige doch zakelijke wijze zette spreker de verschillende, gevallen van ge vaar uit de lucht en de middelen ter be strijding hiervan uiteen. Van de gelegen heid om vragen te stellen werd ruim ge bruik gemaakt, waarbij duidelijk uitkwam, dat een plattelandsbevolking waar land- en tuinbouw de hoofdzaak is, terwijl men in du gemeente nog rieten daken vindt en groots opslagplaatsen van hooi, weer een aparte wijze van bescherming noodig heeft. Mr. J. J. v. Lip, voorzitter van de afd. Kethel van de Ned. Ver. voor Luchtbescher ming dankte tenslotte den heer Zijlstra voor zijn gehouden inleiding, waarvoor ondank! het minder gunstige weer enorme belang stelling bestond. t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2