WAT NEDERLAND VERROOKT. MILITAIR VERKEER ONDER CONTROLE. DONDERDAG 2 NOVEMBER 1939 Tegengaan van wild en onbesuisd rijden. Taak van de militaire verkeers-brigade. Men deed een extict-trekje. de eergj;e negen maanden van 1939 10.27 In September werden 498,5 millioen sigaretten omgezet. Tabak. BRAND TE SOEST. ONTVLUCHTE DUITSCHER AANGEHOUDEN. Een van de ontsnapten uit liet Huis van Bewaring te Haarlem. ALGEMEEN STEUNCOMITÉ. De Koninklijke en de Bataafsche schenken elk 25.000. COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN VOOR HET HOF. Drie jaar tegen verdachte geëischt. H VA DOOR AUTOBUS OVERREDEN. BOERDERIJ AFGEBRAND. Hoor je die schot (WORDT VERVOLGD). De wereldtentoonstelling te New York. Nederland ziet van verdere deelneming af. AUTO TE WATER GERAAKT. De vier inzittenden gered. HET WEER IN OCTOBER. WIELRIJDER D0°R AUTO gegrepen. NU „VRAAG EN ANTWOORD" IS OPGEHEVEN, VEROORDEELD WEGENS SMAADSCHRIFT. GOUDEN KLOOSTERFEEST. Naar aanleiding van de instelling van een militaire verkeersbrigade als controle-appa raat van het militaire verkeer en als onder deel van de militaire politie heeft de redactie van „De Auto", het officieel orgaan der K. N. A. C., een onderhoud gehad met den inspecteur van deze politietroepen, den kolonel J. Th. Heins, die eenige nadere inlichtingen heeft verschaft omtrent de nieuwe brigade en haar bedoeling, en ant woord heeft gegeven op eenige vragen, welke naar aanleiding van de instelling dezer brigade waren gerezen. „De Auto" schrijft daarover het volgende Ér is in de laatste maanden van vele zijden aanmerking gemaakt op de helaas veelvuldig voorkomende gevallen van onverantwoorde lijk gedrag van militaire automobielbestuur ders en motorrijders in het verkeer. De berichten in de dagbladen over de talrijke ongelukken spraken trouwens een duidelijke taal. Daarnaast is, ook niet steeds ten onrechte, geklaagd over het feit, dat eenerzijds aan het burger-automobielverkeer zware lasten worden opgelegd onder meer door Zon dagsverbod en drang tot algemeene zuinig heid met benzine maar anderzijds het militaire gebruik alle perken te buiten gaat. De hoofdtaak van de militaire verkeers brigade is dan ook een tweeledige lo. het tegengaan van wild en onbesuisd rijden door militairen en 2o. bestrijding van onnoodig benzineverbruik. Aangezien bij de vervulling van deze taak rekening moet worden gehouden met den bescheiden omvang der brigade deze zal uit 24 motoren met zijspan bestaan moest haar optreden centraal worden geregeld. Dat wil zeggen dat de brigade niet over ver schillende provincies zal worden verdeeld, maar in algemeen verband zal optreden. Zij zal daartoe in haar geheel tcjkens voor eenige weken in een bepaald gebiedsgedeelte ln ons land haar opvoedende en verkeers- regelende taak verrichten. De brigade bestaat uit twee secties en elke sectie bestaat uit drie groepen van vier zijspancombinaties. De manschappen zijn uit het eigen personeel der politietroepen geko zen, met dien verstande dat daarbij een zoo danige selectie is toegepast dat men direct de beschikking zou krijgen oveir ervaren motorrijders, die verder speciaal voor de brigade konden worden opgeleid. Kolonel Heins heeft den kapitein E. V. Kengen aangewezen als commandant van de brigade. Er dringen zich ten aanzien van de taak der brigade uiteraard verschillende vragen op. Evenmin als elk ander po'.itie-orgaan, kan zij zelf tot bestraffing overgaan en in verband met artikel 37 van de Motor- en Rijwielwet, zal het ook geen zin hebben, dat zij betreffende overtredingen van die wet processen-verbaal opmaakt. Zij kan echter wel van hetgeen op dat gebied wordt gecon stateerd, rappórt uitbrengen bij den önmid- delijken chef van den overtreder, die dezen dan disciplinair kan straffen. Dit is minstens zoo belangrijk, want in vele gevallen zal de disciplinaire straf meer uitwerken dan een kleine geldboete. Veelal heeft ten aanzien van dat artikel 37 een onjuiste meening post gevat. De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft in een aanschrijving over dit artikel duidelijk uiteengezet, dat het zijn bedoeling is, dat ook het militaire vervoer zich zooveel als mogelijk is en voor zoover de belangen van den dienst zich daartegen niet verzetten, aan de bestaande voorschriften zal houden onder alle omstandigheden moet dat geschie den op de voorrangswegen. Kolonel Heins heeft nog eens nadrukkelijk uiteengezet, dat men genoemd artikel zóó dient te begrijpen, dat door militairen in den dienst begane verkeersovertredingen niet strafbaar zijn, zoolang het alleen de over treding zelf betreftde militair blijft echter strafrechtelijk vervolgbaar voor wat de eventueele gevolgen van dergelijke overtre dingen betreft, d. w. z. wanneer daardoor personen worden gedood of gewond. Van bevoegde zijde zendt men ons een overzicht van de ontwikkeling van de omzet ten van tabaksproducten in de maand Sep tember 1939. Bij de beoordeeling dezer cij fers moet in aanmerking genomen worden, dat reeds sedert jaren de omzet in alle tabaks producten zich meer en meer concentreert in de lagere prijsklassen, hetgeen een daling van den gemiddelden prijs dezer producten ten gevolge heeft. Sigaretten. In September 1939 werden 498,5 millioen sigaretten omgezet, hetgeen 40,9 millioen of 8,90 meer is dan de omzet in de maand September 1938. Niet alle prijsklassen hebben gelijkelijk van deze stijging geprofiteerd. De omzet in de laagste prijsklasse, de 3/4 cents- orijsklasse, die niet minder dan 51,4 van den totalen omzet uitmaakt, steeg met 44,6 millioen stuks of 21,1 de omzet in de 1 cents-prijsklase, die 16 van den totalen omzet uitmaakte, daalde met 6 millioen stuks. Een daling viel ook waar te nemen, ten aan zien van de 1% cents-prijsklasse, die met ruim twee millioen stuks achteruit ging. In de periode van 1 Januari tot en met 30 September 1939 werden in totaal 3856 milli oen sigaretten in den handel gebracht of 230 millioen stuks of 6.35 meer dan in de eerste negen maanden van 1938. Ook over deze periode vertoont de 3/4 cents-prijs klasse de sterkste stijging met niet minder dan 208 millioen stuks, terwijl de 1 cents prijsklasse met 37 millioen stuks achteruit ging. De gemiddelde prijs per 1000 sigaretten be- 10.78, in 1938 10.36 en in maanden var en in September 1939 10.19. Sigaren- De omzetten in sigaren vertoonen in hoofd zaak hetzelfde beeld. In September 1939 wer den 174,5 millioen sigaren in den handel ge bracht of 28,5 millioen of 19,55 meer dan in September 1938. Bij de sigaren profiteer den alle prijsklassen van deze verhooging. De verhooging, die een aantal fabrieken voor de 3 cents-prijsklase invoerden, was reeds bemerkbaar, daar de omzet in sigaren van 3% cent opliep van 3 millioen op 11,2 milli oen. In de eerste negen maanden steeg de omzet van 1,157 millioen stuks in 1938 op 1,236 millioen stuks in 1939, dus met 79 milloen stuks of 6,82 Ook hieraan namen vrijwel alle prijsklassen deel. Slechts de 2% cents- en de 10 cents-prijsklasse vertoonden in deze periode een bescheiden achteruitgang, elk van bijna 2 millioen stuks. De gemiddelde prijs per 1000 sigaren be droeg in 1935 45.33, in 1938 41.81, in de eerste negen maanden van 1939 41.51 en in September 1939 41.50. De omzet van kerftabak vertoont een veel sterkere stijging dan die van de beide andere tabaksproducten. In September 1939 werden 1.754.100 K.g- omgezet of niet minder dan 931.484 Kg. of 113,25 meer dan in 1938 werd omgezet. Alle prijsklassen profiteerden van deze ver hooging en wel in het bijzonder de prijsklasse van 1.40 en ƒ2.40 uer Kg. In de eerste negen maanden van 1939 wer den in totaal 8.608.508 Kg. omgezet of 1.123.619 Kg. of 15.01% meer dan in de over- komstige periode van 1938. De gemiddelde kleinhandelsverkoopsprijs voor gekorven tabak bedroeg in 1935 1.84 per Kg., in 1938 1.75 per Kg., in de eerste RUST AAN HET WESTELIJK FRONT. Zoowel van Fransche als van Duitsche zijde maken de legerberichten van zeer geringe krijgsverrichtingen melding, het geen voor de soldaten rust beteekent. Duitsche soldaten bij een der W'astwall- bunkers. negen maanden van 1939 1.77 per Kg. en in September 1939 1.82 per Kg. Het is thans nog niet mogelijk zich een oordeel te vormen omtrent de vermoedelijke ontwikkeling der omzetten dezer producten in de naaste toekomst. Men neemt aan, dat het verbruik van tabaksproducten van de troepen, die onder de wapenen zijn, hooger is dan in gewone tijden, wanneer dezelfde personen in de burgermaatschappij werkzaam zijn. Anderzijds heeft het publiek in Septem ber ongetwijfeld in sterke mate sigaren, tabak en sigaretten gehamsterd. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat in Sep tember 1939 de omzet van tabak buitenge woon sterk gestegen is, immers bijna het dub bele bedraagt van de normale hoeveelhied; dat de omzet van sigaren over de geheele linie met ongeveer 20 is gestegen, terwijl het accres van sigaretten slechts iets meer dan normaal is. Dinsdagavond is door nog nbekende oor zaak brand uitgebroken in een schuur, be- hoorende bij de boerderij van den heer W. Kuijer, staande aan den Langen Brinkweg te Soest. In deze schuur waren een aantal militairen en 25 legerpaarden ondergebracht. De vlammen sloegen in een minimum van tijd over naar een bij de schuur staanden berg ongedorsehte haver en naar een hooi berg met 60.000 kg. hooi. Zoowei de haver als het hooi ging in de vlammen verloren. De paarden konden in veiligheid worden gebracht. De brandweer, die met vier stralen defi strijd tegen het vuur aanbond, kreeg hulp van een honderdtal militairen, die order tot hulpverleening hadden ontvangen. Zooals men zich zal herinneren, hebben in den nacht van 3 op 4 October j.i. vijf Duitschers twee nationaal-spcialisten en drie communisten kans gezien uit het huis van bewaring te Haarlem te ontsnappen. Ze sloegen den bewaker B. neer en namen ver volgens de beenen. Een week lang ontbrak van de heeren elk spoor, maar in den avond van 9 October werden drie van hen gesnapt, toen zij in het donker bij Zundert naar België wilden vluchten. Thans is weer een lid van het kwintet in handen van de politie gevallen. Woensdagmiddag namelijk heeft de ge meentepolitie van Beverwijk in samenwer king met die van Uitgeest en met de Haar- lemsche recherche aangehouden den 33-ja rigen C. S. S. was de man van wien de politie ver moedde, dat hij in den nacht van de ont snapping in Velsen bij een meisje zou zijn geweest, waarmee hij vroeger had kennis gemaakt. Hier zou hij een fiets hebben ge nomen, waarmede hij zijn vlucht zou heb ben voortgezet. Omtrent 's mans arrestatie vernemen \kij nog het volgende: De Beverwijksche politie had er kennis van gekregen, dat S., die communist was, sedert vier dagen in Uitgeest vertoefde, waar hij bij geestverwanten een onderkomen had gevonden. De Beverwijksche politie stelde de Haarlemsche recherche van haar bevin dingen in kennis, waarna werd besloten ge zamenlijk een poging te ondernemen om den gezochte te arresteeren. Woensdagmiddag trokken zoo twee Bever wijksche politiebeambten en drie recher cheurs uit Haarlem naar Uitgeest. Voor alle zekerheid en teneinde elke ontvluchtings poging te voorkomen, had een van de recher cheurs een politiehond meegenomen. Nadat ook de hulp was ingeroepen van den veld wachter van Uitgeest, trok het gezelschap naar het opgegeven adres. De woning werd rondom afgezet, zoodat ontsnappen vrijwel uitgesloten moest worden geacht. Toen de politie daarop de woning binnentrad, trof zij daar inderdaad S. aan. Nauwelijks had deze evenwel begrepen, dat het om hem te doen was, of hij rende naar boven, sprong uit een raam op een afdak en vandaar op den bega- nen grond. Onmiddellijk snelde hij verder, maar een van de agenten loste een schot in de lucht, waarna de vluchteling, die blijk baar meende, dat op hem was geschoten zich op den grond liet vallen, alsof hij door den kogel getroffen was. De politie liet zich evenwel door deze manoeuvre niet om den tuin leiden. Zij sprong onmiddellijk op den man toe en legde hem de boeien aan. Het bleek al spoedig, dat de man niet getroffen was en dat ook de sprongen uit de boven verdieping hem geen nadeelige gevolgen hadden berokkend. Nadat de eerste formaliteiten waren ver vuld, werd S. per trein naar Beverwijk overgebracht en na een eerste verhoor naar Haarlem getransporteerd, waar Hij nta geen kans meer zal krijgen voor een nieuwe ercapade. Thans zoekt de politie nog naar den vijfden man van het illuster gezelschap, den 38-jari- gen W. D., die volgens zijn signalement o.a. kenbaar is aan litteekens, welke hij heeft aan rechtermondhoek en linkerwang. Het Algemeen Steuncomité meldt ons Het bestuur van het Algemeen Steuncomi té 1939 maakt met bijzondere vreugde en groote erkentelijkheid bekend, dat de N. V. Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot exploitatie van petroleumbronnen in Ned.- Indië' en de N. V. De Bataafsche Petroleum Maatschappij, Carel van Bvlandtlaan 30 te 's-Gravenhage, elk afzonderlijk aan het Al gemeen Steuncomité 1939 een bedrag van 25.000 hebben geschonken. Moge deze schenking van onze groote petroleummaatschappijen een aanmoediging zijn voor andere groote Nederlandsche maat schappijen, om dit voorbeeld te volgen. Men meldt ons uit Amsterdam: Het gerechtshof, gepresideerd door jhr. mr. J. F. Lewe van Nijenstein, behandelde giste ren de strafzaak legen den 38-jarigen Amsterdamschen commissionnair in effecten, P J. K„ die door de rechtbank te Amsterdam op 21 Juni wegens verduistering van 30 40.000 tén nadeele van de N.V. Petra Prima waarvan hij directeur was, en wegens het •verspreiden van een valsch prospectus en het publiceeren van een onware balans en winst- en verliesrekening, werd veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek van een gedeelte van den tijd, in voorarrest doorgebracht. De procureur-generaal, mr. J. Versteeg, zeide in zijn requisitoir, dat hij zelden deze feiten zoo cynisch heeft zien plegen, als verd. dat heeft gedaan. Dat komt, omdat nij volkomen amoreel is en geen enkel schuldgevoel heeft. Gezien den buitengewonen ernst van de feiten, waardoor tallooze menschen zijn gedupeerd, vorderde spr. een hoogere straf, dan de rechtbank heeft opgelegd, nl. een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaar. De verdediger, mr. dr. A. Sternheim, be pleitte clementie. Arrest 15 November. Bob. de Canadeesche Politieruiter. Brand je vingers opera Leroux schiet in de lucht. 1 De poli :»o kunnen 1 en der temen 2. Leroux neemt dan het land- "Sergeant Martin zal heusch duidelijk de gestalte van een man onderslheiden. Wie schap scheirp op in de hoop den niet blindelings in de val loo- het is kunnen ze van dezen grooten afstand echter A -■-» De aanvoerder verlaat zijn tent Bob hoort niets. U 1 =mokkelaars- het kamp c er sm "i a.r g is - r is niet «mi or zei eigen manschappen", stelt de korporaal vast. Hij oppert de gedachte, dat de man, dien zij daar in de verte voor de tent zien staan wel eens de aanvoer der der smokkelaarsbende zou kunnen zijn. Intus- schen hebben de smokkelaars den man voor de tent eveneens in het oog gekregen. Zij kijken elkaar veel- beteekenend aan. „Als je wist wie dat was zou je groote oo.gen opzetten!" zegt een hunner tegen Leroux sergeant te ontdekken. Door de pen! probeert de politieruiter vele rotsen echter is Bob volko- Leroux gerust te stellen „Dat men aan hun oog onttrokken geloof ik nu ook wel niet", ant- Het bevalt me absoluut niet", woordt de korporaal, „maar toch merkt Leroux bezorgd op. als wilde ik, dat ik hem op de een bereidende maatregelen voor 1.-15J1. jnf anrloro v™ „.oaro.-hu- en verlaat haastte ziin tent' 4. Op zijn weg naar - bende heeft Bob zooveel moeilijkheden^0."'01- winnen, dat zijn aandacht daardoor 'lc~ --.lag genomen wordt. Fet door de-n 1 ge loste waarschuwingsschot wordt n Senoord. s-M' oerder der 'de neeft de v..or- zijn vlucht beëindigd die kerel*werkelijk de door ons of andere manier kon waarsehu- en verlaat haastig zijn tent-de bergen gezochte aanvoerder der bende is wen". Nadat hij enkele oogen- schreden in de richting va* s i neelt ge- kon het er voor den sergeant wel blikken heeft nagedacht besluit daan valt zijn blik toeva onmiddelliiL- i ee,r"^.er? eens leelijk gaan uitzien. De bij een schot te lossen om den afstand gelegen steile ro -■ eeri mj schurk deinst nergens voor terug sergeant te waarschuwen. raar zijn tent terug. Wielrijder op slag gedood. Dinsdag werd op den AlkmaaiMerweg ondf»r de gemeente Beverwqk de 4--jarige venter L„ verblijf houdende in een logement aldaar, toen hij per rijwiel den weg over stak, overreden door een autobus, welke op weg was naar Haarlem. De man was op slag dood. De bestuurder van de auto had aan h-i ongeval geen schuld. Te Leende is de boerderij van den land bouwer S. v. L. geheel afgebrand. Het vee werd gered. Huisraad, oogst en vele land bouwmachines werden vernield door het vuur. De schade wordt door verzekering gedekt. Zij snellen Bob te hulp Hij stelt zich verdekt op. wapen opera 5. Op den top van de rots heeft hij een man gezien. Een zijner eigen 7. Na even te hebben nagedacht 8. De eerste gedachte van den sergeant is draagt de korporaal twee zijner man- om dekking te zoeken. Op het o ogenblik,, schappen op zich met hun gevangenen dat Bob zich achter een groot rotsblok plat naar het vliegtuig te begeven. Hij zelf 0p den grond laat vallen, opent de aan- en de andere politieruiter besluiten voerder der smokkelaars het vuur. Bob e^c - 6. Leroux, aan wien de verdachte be wegingen van den man voor de tent niet bendeleden kon het niet zijn, want de ontgaan zijn, maakt zich ernstig bezorgd man op de rots was gekleed in de over den sergeant. „Die kerel daar voert uniform der Canadeesche politieruiters! niet veel goeds in zijn schild", merkt hij Men is hem dus blijkbaar op het spoor, tegen den naast hem staanden politieruiter oen sergeant ter uu-r -- °T" van het Op het gelaat van den bandiet ver- op. „De sergeant zal natuurlijk op alles is intusschen het kamp g nadeird Hij Voorzichtig kijkt de sergeant voorbereid zijn", gaat hij verder, „maar hij neemt de grootste voorz chtigheid in rotsblok en begint terug zal van de veronderstelling uitgaan, dat acht. Spiedend kijkt hij rond. Opeens Leroux het schieten hoort, J- J„ die schurk in het geheel niet vermoedt, valt zijn oog op den loop van een metgezel bezorgd aan- „Hoor je aat dat men hem reeds op het spoor is. En die machinegeweer „Ei mompelt Bob, vraagt hij, „dat veronderstelling van Bob is onjuist 1" „ik word dus blijkbaar verwachtmachinegeweer schijnt een wreede uitdrukking. Ach ter in de tent bevindt zich 'n machine geweer. Hij neemt het op, gaat naar buiten en legt zich dan achter een rots blok met het geweer in hinderlaag. pol*»—ffpn den sergeant ter hulp te snellen. Bob ter wordt door geen der kogels getro is het geratel van een Zij loepen nog harder. Naar wij vernemen, heeft de Nederland sche regeering thans definitief besloten het volgend jaar niet weder deel te nemen aan de wereldtentoonstelling te New York. Gisteravond reed te Utrecht een perso nenauto in de nabijheid van het drukke verkeerspunt ter hoogte van de Tolsteeg- brug. Plotseling begon de wagen te slip pen met het gevolg dat de bestuurder de macht over het stuur verloor; de auto gleed van den weg en stortte van groote hoogte in het water van den Kromme Rijn, welke ter plaatse uitmondt in het Singelwater. Hulp was spoedig ter plaatse, zoodat de vier inzittenden, die alleen maar een nat pak en wat schrammen opliepen, konden worden overgebracht naar het politiebureau aan de Tolsteegbrug, waar ze van droge kleeren werden voorzien. Het duurde nog geruimen tijd, voordat de luxe-auto uit het water was opgehaald. Doordat de koplampen bleven branden, evenals één der richting aanwijzers, was het niet moeilijk de plaats te vinden waar de auto onder water was verdwenen. In dit vrij drukke stadsdeel trok het een en ander natuurlijk zeer veel belangstelle ï- den. Volgens mededeeling van het Kon. Ned. Meteor. Instituut was gemiddeld over de 5 hoofdstations in October de ochtendtempera- tuur IV2 graad beneden normaal, in de 3 dekaden respectievelijk 2% graad beneden, graad boven en 2% graad beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 9en en den 15en, resp. 4% graad beneden en 2l/2 graad boven normaal. De Bemiddelde dagelijksche maximum-tempera tuur was 2'/2 graad en het gemiddelde mi nimum 1 graad beneden normaal. Het aantal vorstdagen (met minima bene den het vriespunt) bedroeg te De Bilt 1 te gen, 3 normaal. Op den 4en en 8en kwam in /het Noord-Oosten van het land sterke nachtvorst voor, op den 31sten over het grootste deel van het land. De neerslag was in Overijsel, Utrecht, Noordbrabant en Limburg tot 50 procent boven normaal en ovengens oO tot 100 procent boven normaal. Te De Bilt werden 108 zonneschijn waargenomen tegen 104 me 01 maal. Dinsdagavond omstreeks half 6 wilde da Arbeider Bos uit Hilversum per rij wiel den R'iksweS Amsterdam—Amersfoort nabij de k01"30 de Colignylaan te Naarden overstek^'1' toe« een auto op den Rijksweg naderde- Hoewel de bestuurder nog een aan rijding trachtte te voorkomen door het stuur 0m te gooien, gelukte deze nanoeuvre niet en werd de wielrijder gegrepen en tegen den grond geslingerd. Dr- Van Uchelen uit Naarden verleende eerste hulp en nam den man mede naar Hfis, daar de toestand zich niet ernstig liet aanzien. Deze verergerde echter, zoodat de man naar de St. Gerardus Majella stichting te Bussum moest worden overgebracht. (Nadruk verboden). Naar aanleiding van het feit, dat de radio rubriek: „Vraag en antwoord thans is op. geheven, verzoekt men ons van officieele zijde er'de aandacht op te willen vestigen, dat men zich in het vervolg ter verkrijging van inlichtingen steeds rechtstreeks kan wen den tot de daarvoor in aanmerking komende overheidsinstanties. Voor vragen op het gebied van het depar tement van Economische Zaken .stelle men zich in eerste instantie in verbin ing met den economischen voorlichtingsdiens Rijn straat 24, Den Haag, dan wel met een Ka mer van Koophandel. Wegens smaadschrift tegen den toenma- ligen minister van Justitie en den procu reur generaal bij het hof te 's-Hertogenbosch, is de hoofd-redacteur van het „Nationale Dagblad", mr. M. M. Rost van Tonningen, door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 500.— boete subs. 100 dagen hechtenis. De advocaat-generaal bij het Haagsche ge rechtshof had in hooger beroep bij deze boete een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden geëischt. Het hof, gisteren arrest wijzend, egde mr. Rost van Tonningen een geldboete van 100.—- subs 10 dagen hechtenis op, zonder de voorwaardelijke gevangenisstraf. Op 6 November a.s. hoopt de eerw. Zuster Leocadia (in de wereld Helena Maria Braun, geb. te Beverwijk) haar 50-jarig klooster- feest te vieren in het pensionaat Nazareth der Eerw. Zusters, Dochters van Maria en Jozef te Best (N.B.) Jarenlang heeft zij in het klooster der Congregatie te 's Hertogen bosch in de Orthenstraat aan de kleuters on derricht gegeven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 4