ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. SCHIEBROEK. VRIJDTG 17 NOVEMBER Ï939 Oplichting. „ROTTERDAM THANS". Radiopropaganda naar Ned.-Indië. ROTTERDAMSCHE KEGELBOND. KAMER VAN KOOPHANDEL Leden af deeling grootbedrijf bij candidaatstelling gekozen. Yoor de afdeeling kleinbedrijf stemming op 7 December a.s. OP EEN MAJOOR VAN POLITIE INGEREDEN. Dronken woesteling achter het stuur. CONSTANT VAN KERCKHOVEN BIJ „DE ROTTERDAMMERS". LUCHTBESCHERMING. DIEFSTALLEN. Katholieke Rotterdamsche studenten in Tilburg. V erbroedcrings feest. 25-JARIG TOONEELJUBILEUM JULIA DE GRUYTER. JEAN ANTONIETTI. ESPERANTO EN DE BLINDEN: VLAARDINGEN. i\ IJSSELMONDE. VERDUISTERINGSPROEF. BURGERLIJKE STAND. Door het rijksbureau voor ivol en lompen van het Dep. v. Economische Zaken, wordt overgegaan tot het opnemen van de voorraden Nederlandsche scheerwol. De voorraad op een boerderij wordt bijeengebracht. j Zitting van 16 November. Twee oude menschen omvergereden. De 46-jarige garagehouder G. A. van D. had op 5 Juli, toen hij met zijn auto door de Lusthofstraat reed, niet bemerkt, dat twee oude menschen ter hoogte van de Rubens straat, den rijweg overstaken. Eerst op het allerlaatste moment had hij twee schimmen voor zijn wagen gezien. Het was toen echter al te laat en de twee oudjes werden een eind door de auto meegesleurd. De man, de 79-jarige E. P. v. d. Weetering, had een frac tuur van den rechterenkel bekomen, alsmede een gecompliceerde fractuur van het linker- onderbeent een hersenschudding, een kneu zing aan den halswervel en een ribfractuur. Zijn 80-jarige vrouw was zoodanig gekwetst geworden, dat zij enkele dagen later was overleden. De garagehouder heeft nu terecht gestaan. Bij dagvaarding wgs hem alleen het letsel, dat aan den man was toegebracht ten laste gelegd. Naar het O. M. later verklaarde heeft men niet wegens dood door schuld willen vervolgen om geen sectie op toet lijk te be hoeven toe te passen. Het ongeluk heeft in den avond plaats ge had, vlak na een zware onweersbui. Het was ter plaatse zeer donker, temeer, daar een der straatlantaarns niet brandde. Verdachte zeide plotseling twee schimmen voor zijn wagen te hebben gezien. Hoe het komt, dat hij de overstekende menschen niet eerder heeft waargenomen, kon hij niet verklaren. Uit het door de politie ingestelde onder zoek is gebleken, dat de verlichting, die ver- dachte's auto voerde, niet geheel in orde was. De linkerkoplamp was zoo gesteld, dat links te weinig licht werd verspreid. Uit het ge vonden remspoor is komen vast te staan, dat verdachte met een snelheid van om streeks 50 k.m. heeft gereden, hetgeen te hoog werd geacht voor de gebrekkige ver lichting. Het O. M., waargenomen door mr. F. M. Wilbrenninck merkte op, dat bij de plaats gehad hebbende reconstructie gebleken is, dat de feiten hier zeer eenvoudig zijn. Eén straatlantaarn was uit, maar in het schijn sel van een andere lantaarn waren de over stekende oudjes zeker tientallen meters ver te zien. Wanneer verdachte had opgelet, dan had hij tegen het licht van die lan taarn de beide menschen tijdig kunnen zien. Volgens het O. M. staat het dan ook vast, dat verdachte hoogst onvoorzichtig en roekeloos gereden heeft. Spr. eischt ten Slotte 3 maanden hechtenis. In een uitvoerig pleidooi heeft mr. S. J. Polak opgemerkt, dat overstekende oudjes 'in grove verkeersfout hebben gemaakt door geen acht te slaan op het van rechts ko mende verkeer. Bovendien zijn de menschen voor verdachte niet waarneembaar ge- geest, omdat door het uitvallen van de sraatlantaarn de verlichte achtergrond ont brak, waarop zij hadden moeten contras teeren. Pleiter concludeerde tot vrijspraak en verzocht, voor het geval de rechtbank verdachte's schuld bewezen achtte een cle mente straf. De kantonrechter alhier, had hen ver oordeeld ieder tot 6 boete subs. 2 dagen hechtenis, van welk vonnis zij in appèl wa ren gekomen. De feiten werden toegegeven in zooverre, dat er een voetbalwedstrijd had plaats ge had. Publiek was daarbij niet aanwezig ge weest, slechts was er toegang voor dona teurs. Het bleek echter, dat men op gemak kelijke wijze donateur kon worden, waar voor men dan op afbetaling van het to tale bedrag van ƒ1 een dubbeltje moest betalen. De vertegenwoordiger van het O. M. was van meening, dat men hier wel degelijk moest spreken van publiek, zoodat het von nis terecht gewezen is. Spreker eischte be vestiging daarvan. Mr. A. de Wilde, die als gemachtigde op trad heeft in een uitvoerig pleidooi betoogd dat reeds jaren een strijd gaande is tegen het voetballen op Zondag. Na het arrest van den Hoogen Raad van 1924 wordt een voet balwedstrijd gelijkgesteld met een open bare vermakelijkheid. Pleiter is het daar mee niet eens. Hij wijst er tevens op, dat vele menschen zich gedupeerd voelen door een dergelijk verbod, dat voor hen betee- kent, daat zij practisch niet meer kunnen voetballen. Voorts zegt pleiter, dat ten on rechte het bestuur van de voetbalclub is ge dagvaard, want dat de wedstrijden worden uitgeschreven door den R. V. B. Ten slotte betoogt pleiter nog, dat het betreffende ar tikel niet verbindend is, omdat bet in strijd moet worden geacht met de Zondagswet. Uitspraken 28 November. Prijsopdrijving. De 34-jarige koopman S. H. de R., uit Schiedam heeft terecht gestaan als ver dacht van prijsopdrijving. Op 18 September had verdachte een knot wol, die 's morgens nog voor 39 cent in de etalage geprijsd stond, des middags voor 46 cent verkocht. Verdachte beriep er zich op, dat de wol- prijzen op 18 September reeds met 30 waren verhoogd, zoodat hij alleszins ge rechtigd was zijn verkoopsprijzen daarmee in overeenstemming te brengen. De vertegenwoordiger van het O. M. merk te op, dat verdachte op deze wol, wanneer ze voor 39 cent verkocht werd, een winst maakte van 35 Hij had 'n grooten voor raad, zoodat er voor hem geen reden aan wezig werd geacht om nog eens 24 op den prijs te leggen. Deze verhooging is te plotseling en te hoog, zoodat ze onder prijsopdrijving valt. Daaraan moet paal en perk worden gesteld en spr. eischt 1 maand gevangenisstraf. De verdediger mr. P. van Boekhoven uit Schiedam heeft in zijn pleidooi opge merkt, dat reeds op 6 September de wol- prijzen aanzienlijk waren gestegen. Verdach te heeft de stijging toen niet gevolgd, doch nadat hem gebleken was, dat de fabrikan ten ook nadien hun prijzen aanzienlijk hadden verhoogd en bovendien ook de be stellingen van na 26 Augustus tegen den verhoogden prijs dan wel tegen een vrij- blijvenden prijs, wilden uitvoeren, heeft hij daaruit de consequentie getrokken, die noodzakelijk was. Pleiter meent, dat hij alle reden had, zijn prijzen te herzien en dat hij van de hem ten laste gelegde prijs opdrijving zal moeten worden vrijgespro ken. Onder de auspiciën der V.V.V. Rotterdam zal de heer A. H. van Riel op Zaterdag 18 dezer van 13.20 tot 13.35 via de Phohi (ultra korte golf) een causerie houden getiteld „Rotterdam thans". woordigde, eraan herinnerd, dat verdachte al alle soorten straf heeft ondergaan in de 24 vonnissen, die hij al ondergaan heeft, doch deze hebben geen van alle geholpen hem te corrigeeren. Er zou alle aanleiding zijn hem andermaal ter beschikking van de regeering te stellen, doch een dergelijke maatregel wordt door het Stopwetje ver hinderd. Verdachte is een permanent ge- voor de maatschappij en aangezien alleen de gevangenis voor hem openstaat meent sp,r. in het belang van de generale preventie tegen hem een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden te moeten eischen. De verdediger mr. W. Noordijk was van oordeel, dat het bewijs niet geheel geleverd was, zoodat verdachte zal moeten worden vrijgesproken. Mocht de rechtbank er an ders over denken, dan verzocht pleiter op legging van een clemente straf. Uitspraken. P. L., 19 jaar te Zwijndrecht, wegens het aan zijn onvoorzichtigheid te wijten hebben dat hij onder Rijsoord met zijn fiets gereden is tegen de voetgangster O. van Hork, die dientengevolge was gevallen en een schedel breuk had bekomen, tot 25.boete subs. 10 dagen hechtenis. S. H., 31 jaar, zonder beroep, gedetineerd, wegens een zedenmisdrijf tot 4 maanden ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest. I. V., 44 jaar, pensionhouder, wegens het bevorderen van ontucht met derden tot 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. G. J. W., 56 jaar, zonder beroep, wegens een zelfde misdrijf, tot 1 maand gevangenisstraf. C. C. H. den O., 46 jaar, transporteur, we gens het uitlokken tot een zedenmisdrijf, tot 200 boete subs. 40 dagen' hechtenis. In de zaak van J. C. van L., 22 jaar, huis schilder, gedetineerd, die in verzet gekomen was van een vonnis van de rechtbank alhier, waarbij hij wegens heling van een aantal voorwerpen, die door een vrouw, met wie verdachte in relatie stond, uit winkels wa ren weggenomen, was veroordeeld tot 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf, heeft de rechtbank haar vonnis bekrachtigd, doch de straf gewijzigd in 1 jaar gevangenisstraf. De return-match „Acht om de Lange" te Delft en N. H. R. V. uit Rotterdam heeft plaats gehad. De Delftenaren hebben N. H. R. V. in een wed strijd zonder handicap overtuigend geslagen. In Rotterdam was de stand 10931107, zoodat een achterstand van 14 punten in te halen was op de eigen banen. Doch dat werd wel iets meer: Er werd n.l. geworpen Acht o.d. Lange A 399—382—371 1172, N. H. R. V. 319—315—375 1009. Acht o.d. Lange wierp dus 163 hout meer en won met 149 houten voorsprong bij den stand 2265—2116. Het B.-team van Acht o.d. Lange wierp 2091. De hoogste werper van Delft werd Versteeg met 461 en van N. H. R. V. Jansen met 446. De voorzitter van het hoofdstemburcau voor de verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotter dam maakt bekend, dat voor de tien vaca tures in de afdeeling grootbedrijf, ontstaan door het periodiek aftreden op 1 Januari 1940, candidaat zijn gesteld de heeren: dr. J. Ph. Backx, J. J. M. Driebeek, D. C. Endert Jr., L. A. van Gunsteren, J. H. van Hoboken, R. Kamstra, mr. K. P. van der Mandele, mr. R. Mees, L. V. van Rossem, Jan Schilthuis. Aangezien het aantal dezer candidaten ge lijk staat met het aantal der in de afdeeling grootbedrijf te vervullen plaatsen, zijn alle genoemde heeren gekozen. Voor de om dezelfde reden noodige ver kiezing van acht leden van de afdeeling kleinbedrijf zijn candidaat gesteld de heeren: J. Baggerman (aftr.), J. G. de Bay (aftr.), J. W. Berkvens, A. Bos (aftr.), D. J. Bos man, J. A. M. van der Caramen Jr., A. J. H. van Deursen (aftr.), L. J. A. van Doorn (aftr.), J. L. Ehrbecker, J. Frank, A. van der Gaag, C. Gestel, L. de Groot (aftr.), W. van der Hel, J. G. Hilhorst, J0h. de Jong, W. J. Jungerius, J. Kamman, c. J. Lindeman. W. H. J. van Mansum, C. Mastenbroek, C. K. Morelis, M. van Reijn A.Pzn. (aftr), A. H. J. Steeman, M. C. Stinis, M. van der Ven, M. Vink, J. W. A. de Vletter, G. A. van Zetten. De vetgedrukte namen zijn de acht can didaten, gesteld door de R.K. Middenstands- vereeniging. Voor de afdeeling kleinbedrijf zal der halve een stemming moeten plaats vinden, die door het hoofdstembureau is vastgesteld op 7 December 1939. De rechtbank heeft gisteren voortgezet de behandeling tegen den 50-jarigen reiziger J. Th. S- uit Overschie, die in den nacht van 17 op 18 Med in beschonken toestand achter het stuur van een auto had plaatsgenomen. Toen hem op den Goudschesingel nabij den Goud- scheweg door den majoor van politie W. C. Hermes een stopteeken werd gegeven, om dat deze politieman had opgemerkt, dat de bestuurder wat onvast reed, had verdachte plotseling meer gas gegeven en op den ma joor ingereden, die zich het leven had kun nen redden door ijlings op zij te springen. Den agent van politie C. van den Burg, die zich op korten afstand van don majoor had bevonden was het echter gelukt op de tree plank van de auto te springen en deze had verdachte gelast te stoppen. Hieraan had verdachte niet dadelijk gevolg gegeven. Door zeer plotselinge stuurwendingen had ver dachte eerst getracht den agent van de tree plank te doen vallen en toen dit niet gelukte reed hij recht op een langs den rijweg ge plaatst transformatorhuisje aan, met de be doeling dat de agent tusschen dit obstakel en de auto beklemd zou geraken. De opzet was slechts gedeeltelijk gelukt doordat de agent wel van de auto werd geslingerd, doch er het leven had afgebracht. Bij de eerste behandeling had de recht bank het inwinnen van een psychiatrisch rapport gelast. Dr. J. v. d. Spek, die het rap port had uitgebracht was daarin tot de con clusie gekomen, dat verdachte niet den opzet tot dooden zou hebben gehad. Wel is geble ken dat verdachte wist, dat wanneer hij na 't gebruik van alcoholhoudenden drank ach ter het stuur van zijn auto zou plaats nemen, hij tot zonderlinge dingen in staat zou zijn. De vertegenwoordiger van het O.M. mr. F. M- Wilbrehnink heeft in een zeer streng re quisitoir, waarin hij verdachte een automis- dadiger noemde, gepersisteerd bij zijn reeds eerder gestelden eisch van 1 jaar en 3 maan den gevangenisstraf. Spr. wees er op, dat steeds na het veroorzaken van ongelukken door een dronken autobestuurder de publieke verontwaardiging zich uit tegen deze lieden en men hoort dan altijd weer. dat er onvol doende straffen worden opgelegd. Het is spr's opvatting dat menschen met zoo wei nig verantwoordelijkheidsgevoel dat zij na alcoholgebruik een auto besturen, zeer streng behooren te worden gestraft. De tijd van geldboeten en kleine hechtenisstraffen moet afgeloopen zijn. De verdediger mr. G. J. Blok heeft in een uitvoerig pleidooi niet bewezen geacht dat verdachte den opzet heeft gehad de agenten te dooden. Ook langs den weg van voorwaar- delijken opzet zal men niet tot 't bewijs kun nen komen. Pleiter concludeerde dan ook tot vrijspraak. Uitspraak 28 November. De directie van „De Rotterdammers" deelt ons mede, dat zij, voor de voorstellingen van het nieuwe Engelsche Blijspel „Zijn mannen geen beesten", welk stuk van 2 December af in den Tivoli-Schouwburg wordt gegeven, heeft geëngageerd den heer Constant van Kerckhoven. Opgericht is het comité voor blok 32, be grensd door le Schansstraat, Watergeus- straat, 2e Schansstraat en Schans. Het bestuur bestaat uit de heeren D. Hiï- berding, blokleider, F. W. v. d. Sijs, res.- blokleider, A. v. d. Linden, Watergeusstraat 64B, secretaris, C. Kooy, 2e secretaris en W. Hilberding, penningmeester, P. K. Veth, A D. Engelsman, J. v. Dijk, E. v. Dijk en J. v. Lindt v. Erk, leden. Mevr. S. W. wonende te Maastricht is gis teren in een modemagazijn in de binnenstad tot de onaangename ontdekking gekomen, dat uit haar tasch een portefeuille was ge rold, inhoudende dertig gulden en een pas poort. Op de weekmarkt aan de Spanjaard straat is ten nadeele van J. P. F. van W. aan de West Kruiskade een portemonnaie met zeven gulden gerold. Een goedie traditie wil, diait jaarlijks ont moetingen plaats vinden tusschen de katho lieke studenten van Rotterdam en hian col lega's in Tilburg. Om beurten vindt diit broederlijke samentreffen nu eens te Tilburg dan weer te Rotterdam plaats. Na een als gevolg van allerlei bijzon dere omstandigheden veroorzaakte onder breking van enkele jaren, viel Donderdag aan het Tilburgsch studentencorps „Sint Olof" de eer te beurt hun collegae van „Sint Laurentius" uit Rotterdam te ontvangen. De Rotterdamsche katholieke studiosi kwamen Donderdagmorgen omstreeks tien uur aan het station te Tilburg aan. De mo bilisatie heeft zoo mogelijk de gelederen van de Lauren tianen nog sterker gedund dan die van hun Tilburgsche makkers, zoodat als ge volg daarvan St. Laurentius momenteel be schikt over pijn. 40 leden. Van dieze veer tig studenten waren er ongeveer vijf en twin tig naar Tilburg gekomen, zoodat uit dit oogpunt de ontmoeting als geslaagd mag worden beschouwd. Overigens was de op komst van den kant dier Tilburgsche studen ten zeer groot. De ontmoeting op het station was zeer hartelijk. Oudere jaars hernieuwden de be trekkingen met oude vrienden, jongeren sloten nieuwe vriendschappen en voelden zich eensklaps voor het eerst opgenomen in de „interacademiale". Na de ontvangst op het station gingen de studenten eerst naar het corpsgebouw, waar een verversching werd gesavoureerd cn ver volgens trokken zij naar de Katholieke Eco nomische Hoogeschool, om er een speciaal college van prof. dr. P. P. van Berkum aan te hooren. Prof. van Berkum sprak over „De oorlog in verband met het economisch leven in Ne derland". Spreker gaf in dit college een exposé van den toestand van het oogenblik en vergeleek dien met dien van 1914, daarbij erop wijzende, dat economisch en financieel ons land méér weerbaar is dan vijf en twin tig jaar geleden. Het actueele onderwerp werd door de du- denten met de grootste aandacht gevolgd. Na dit college vereenigden zij zich weder in het corpsgebouw van „Sint Olof" om er een gezamenlijke lunch te nuttigen. Om streeks half twee vertrok men per trein naar Breda, waar de bedrijven van de Holland- sche Kunstzijde-industrie werden bezichtigd en een officieele ontvangst ten gemeente- huize plaats vond. Vlaamsche voordrachtavond. Ter gelegenheid van haar 25-jarig tooneel- jubileum zal Julia de Gruyter Dinsdags vonc' in den Grooten Schouwburg te Rotterdam een Vlaamschen voordrachtavond geven. Het repertoire zal bestaan uit werken van Herman Teirlinck, dr. Ernest Claes en Felix Timmermans. Na de pauze geeft de jubilaresse tezamen met Rien van Noppen een reeks dialogen uit „De Witte" van dr. Ernest Claes Toen deze jonge pianist verleden jaar hier voor het eerst optrad, heeft hij met zijn prachtige beheersching der materie niet nagelaten indruk te maken. Door zijn duide lijk en klaar toucher, zijn uiterst nauwkeurig en serieus verzorgde techniek, zijn mooien en warmen toon, zijn elastisch dynamische schakeeringen, zijn uitstekend pedaalgebruik, kortom door alle zuiver-pianistische en tot groote hoogte opgevoerde spelkwaliteiten en zijn eerlijke geestdrift wist hij bewondering te wekken. De pianist stond toen tè ver nog boven den beeldenden kunstenaarde onmisbare harmonie Djsschen verstand en hart was nog tè veel afwezig. Wat dit laatste betreft was nu een aanmerkelijke verbetering te consta- teeren, een verbetering, welke zijn spel meer inhoud, meer relief heeft gegeven en zijn voordracht deed getuigen van zelf doorvoelde schoonheid, van sentiment en warme muzika liteit. Hij speelde een zeer varieerend program, dat met veel smaak was samengesteld en waarbij zijn verscheidenheid van stijlbegrip naar voren kwam. De vertolking van drie Preludes en fuga van Bach, waarmede hij aanving, kenmerkte zich al dadelijk door duidelijke stemvoering en groote doorzich tigheid. In de sonate op. 31 no. 3 Es gr. t. waren weer enkel-teahniek en expressief vermogen beurtelings waar te nemen, maar het laatste meer dan het eerste. De vijf Preludes van Schostakowitsch, korte maar sprekende nummertjes van gematigde moder niteit, werden met veel élan gespeeld. Op Debussy heeft Antonietti een geheel eigen en bijzondenen kijk. Hij zocht het weergeven niet in fijnheid en preciesheid, maar meer in het romantiseeren, in het sterk opzetten van de klankkleur en het exposeeren van sterk sprekende tegenstellingen. Er zijn jnmscihten. styifistisch tegen deze opvatting bezwaren te maken, maar in elk geval weet hij er sfeer mee te scheppen. Tot slot speelde hij Chopin en het was hier niet lesrt-best. Hier was de virtuose bravour weer volop in actie, en aan het geven van het uiterlijk effect kwamen Chopin's charme en dichterlijkheid wel heel erg in het gedraag. Artistiek bezien waren er dus nog lap en downs waar te nomen, maar de ontwikkeling van dezen solist naar den pianist en kunste naar, die zijn prachtige pianistische gaven weet dienstbaar te maken aan uitdrukking, en voordracht, voortgekomen aan innerlijk aanvoelen en zuiver begrijpen van geest en waarde der te spelen werken, heeft aanmer- kelijken voortgang gemaakt. Dit geeft de zekerheid, dat deze jonge solist er zal komen en met eere een plaats zal gaan innemen in de rij van de bevoorrechte pianisten. Hij werd op allerhartelijkste wijze gehul digd. G. Op initiatief van de Rott. Esper antisten ver eenig,ing „Merkurio" is Woensdag in Bristol een avond georganiseerd in samenwerking met „la Espora" en de Katholieke en Chris telijke groepen, met het doel de Ned. Veree- miging van Blinde Esperantisten NoSoBE, gelegenheid te geven meer bekendheid en belangstelling te verwerven. Een tentoon stelling van Braille lectuur in Esperanto was hieraan verbonden. De blinden, die heit geheele programma verzorgden, zijn hierin uitstekend geslaagd. Mej. Tushuizen hield een toespraak in uit- muntend Esperan'io. waarin zij O.a. de aan** dacht vestigde op net 7100 gwd blinden Zweed Herald Thilander geredigeer de tijdschrift „Ligilo", d:at inderdaad eefl band vormt tusschen blinde Esperantisten over de geheele wereld. De pianisten Meyer en Beuzenberg brachten eigen em andere composities ten gehoore; de eerste begeleidde tevens enkele door mej. Beyer gevoelig ge zongen liederen. Een vlot eenactertje van de dames Tushuizen en De Leeuw hield, even als een raadselspel op het tooneel, de aan dacht geboeid. Na de pauze speelde, als eeni- ge miet-blinde van het programma, de heer Wolf een compositie van dein blinden pianist Jacques Eyskoot. Een film uit het leven der blinden, waarin men hen o.a. diverse beroe pen ziet uitoefenen, zooals beiaardier em masseuse, vormde het slot van den interes— santen avond. POSTDUIVENTENTOONSTELLING. Door de drie plaatselijke vereenigingen D9 Adelaar, Keer Weer en Luchtbode is over eengekomen den 21, 22 en 23 December a.s. een stedelijke tentoonstelling te houden. Een gemengde commissie is gevormd, waarvan dr. C. Moerman het eere-voorzitterschap heeft aanvaard. Mede door een groot aantal ingezonden postduiven, plm. 600 stuks, be looft deze samenwerking een groot succes te worden. j RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het PostkAitoor alhier werd geduren de de maand October op spaarbankboekjes ingelegd 24.386.93 en terugbet. 32.537.51. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 8.150.58. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedraagt 26. RAADSVERGADERING. Een openbare vergadering van den ge meenteraad wordt gehouden op 30 Nov. a.s. om 7.30 uur. KINDERTOESLAGEN. Tot nu toe wordt aiieen kindertoeslag gegeven aan de gemeentepolitie en wel voor elk kind, met aantal onbeperkt. De resp. ambtenarenbonden hebben nu ver zocht ook aan de gemeente-ambtenaren en werklieden kinderbijslag toe te kennen. Het georganiseerd overleg heeft reeds plaats ge had. Abusievelijk hebben wij onder de rubriek Hillegersberg vermeld, dat op Vrijdag 24 November a.s. des avonds van 8.45 tot 10.45 uur te Hillegersberg een verduisteringsproef zal worden gehouden. Deze luehtbeschermingsoefening wordt echter gehouden voor de gemeente Schie- broek. Behalve de nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen! -4f Hamsteraars. De rechtbank heeft de eerste hamsterza ken behandeld. De 69-jarige W. E. A. B., zonder beroep, bad in de week van 24 tot 30 September een vaatje zeep van 15 kg. van haar hande laar betrokken. Dat was meer dan zij in een week noodig had en dus had zij de Ham- Bierwet overtreden. Dat verdachte gewend was haar zeep per vaatje op te doen, is een verweer, dat niet opgaat. De Hamsterwet verbiedt nu eenmaal het koopen van meer dan men In een week noodig heeft. De offi cier eischte 15 boete subs. 10 dagen hech tenis, met verbeurdverklaring van de in be slaggenomen zeep. In de volgende zaak ging het om suiker. De Voerman K. S., die deel uitmaakt van het personeel van den koopman R. K., dat ge wend is zjjn inkoopen aan huishoudelijke ar tikelen tegen Inkoopsprijzen te doen, had 20 pond suiker gekocht. Ook dat is een hoe veelheid, die grooter was dan het wekelijk- sche verbruik van S. Het gevolg was, dat xoowel S. die gekocht, als K. die verkocht had, de Hamsterwet hadden overtreden. Te gen den voerman eischte het O. M. 25 boete subs. 10 dagen hechtenis en tegen den koopman 100 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraken 30 November. Voetballen op Zondag. In hooger beroep hebben terechtgestaan Vijf bestuursleden van de voetbalvereeni- ging te Rhoon, die zich zouden hebben •ehuldig gemaakt aan overtreding van de Algemeene Politieverordening van Rhoon, 2oor op Zondag 12 Februari, zonder dat zij 1 het bezit waren van een vergunning van den burgemeester, een voor het publiek toe gankelijker! voetbalwedstrijd te houden. In de uitgestelde zaak van J. W. S. 45 jaar chauffeur, recidivist en gedetineerd, die te rechtgestaan had als verdacht van oplich ting van eenige sigarenwinkeliers voor be dragen van 26.50, waarvoor verdachte sigarettenpapier zóu leveren, welke leve ranties hij echter had nagelaten, heeft mr. J. C. V. Meischke, die het O. M. vertegen- Pa tfederl. gezant te Berlijn, jhr. mr. II. fan Haersma de With is voor eenige dagen ferlof in ons land aangekomen. Heden- fiorgen bracht de gezant een bezoek aan 'flen minister van buitenlandsche zaken, fir. Van Kleffens, op diens departement in Den Haag. Aangiften van 16 November 1939. BEVALLEN; G. de Lange geb. Keiler d. M. v. d. Kaai geb. Jochems d. A. van Mazjjk geb. van Gemerden d. P. Smits geb. Cammel- beeck d. L. van Rijst geb. Ruijgers d. A. KastelUn geb. de Bresser d. M. van de Vin geb. Offenberg z. J van Eijk geb. v. d. Velde d. E. v. d. Zee geb. Alberts d. E. van W(jk geb. v. d. Wijk z. G. Ponsen geb. Zwaag- stra 2 zns. H. M. Mannee geb. Groenenboom dochter. ONDERTROUWD: J. H. J. Luiken, jm. 35 j. en A. J. Kouwen jd. 32 j., Amsterdam H. Jongste jm. 27 j. en J. C. W. H. Edcius jd. 23 j. Lusthofstraat 55a W. A. v. Arkel jm 21 i. en G. Jansen jd. 20 j., v. Spe(jkstraat 23a D. A. Bril Jm. 33 j. en H. v. Leeuwen jd. 29 j., Beukels- dijk 33b. J. Hoogerwaard jm. 22 j. en E. Hid- dinga Jd. 18 j.t Soetend.weg 23a H. A. Winge- laar jm. 27 j. en A. M. Groenewegen jd. 19 j., G. J. Mulderstraat 100a K. Dirkmaat jm. 28 j. en G. Donk id. 21 j., Oostplein 14 M. de Vries Jm. 23 j. en M. C. Steenbeek jd. 21 j., Gr. Hille- d(jk 224a D. Barendrecht jm. 26 j. ea M. Boeser jd. 27 j., 2e stampioendw.straat 8b. W. A. Bax jm. 25j en M. van Dam jd. 24 j., Doedes- straat 74a A. A. de Bie jm. 28 j. en M. Paré jd. 20 J., Vieramib.straat 106b. C. Blokland )m. 24 j. en J. Mast jd. 22 j., Taborstraat 62b. -- C. Boon jm. 20 J- en E. v. d. Kruijt jd. 21 j., Immobiliaiaan 10 C. F- J- Boot jm. 25 j. en C. E. Groenendijk jd. 21 j., H. de Grootstraat 125a H. Bosboom jni. 28 j. en P- v. Strien jd. 23 j„ Amersfoort J. C. Breda wedr. 44 J. en J. Koppenol jd. 41 j., v. Reijnstraat 62b. C. v. Bree jm. 24 j. .en N. I. de Beer jd. 27 j., Westerb.straa.t 20d. W. Broek huize jm. 21 j. en A. M. Koot jd. 18 j., Burg. Hoffm.plein 96 J- de Brutjne jm. 27 j. en. L. de Haan jd. 27 J., Schilperoortstraat 71z W. J. Dekker Jm. 24 j. en M. Keldermans jd. 20 j., Simonstraat 13b. G. C. v. Doorn jm. 28 j. en P. de Groot jd. 28 j., Hilversum P. Drop jm. 35 j. en M. C. Alblas jd. 34 j., Pijnacker G. H. v. Gent jm. 25 j. en A. M. Claes jd. 21 j,. Biokweg 37 P. J. V. Gerven jm. 23 j. en M. Kromwijk jd. 20 J., Goudscheweg 123a A. de Graaff jm. 39 j. en J. KleUn jd. 35 jBeyerlandschelaan 24b F. D. P. Heuser wedr. 59 j. en H. Wijbrandts wede. 59 j., Adrianastraat 83b. J- V. d. Heuvel jm. 21 J. en J. s. Mouth aan jd. 21 j., Boezemstraat 87a J. A. v. Huuksloot Jm. 26 j. en M. J. C. Koetsen jd. 26 J., Westerbeekstraat 68 J. H. Jansen jm. 22 j. en B. W. L. Verbeek jd. 20 j., Bajonestraat 88b. J. Janszen jm. 23 j. en J. Witkamp Jd. 19 J., Pupillenstraat 59a R. de Jong jm. 27 J. en A. E. v. d. Ham id. 27 j„ Bloemkw.- straat 6a H. T. v. Kan jm. 29 j. en C. H. v. d. Stap Jd. 21 J.. v. Weelstraat 15b. C. Kastelein jm. 22 J. en A. C. Keijzer jd. 19 j„ Goudscheweg 20/2 J. Klerk Jm. 26 j. en J. v. Wensveen jd. 20 J., Raephorststraat 52b. A. A. Kootwijk jm. 25 J. en G. L. Escabache jd. 23 j., Zaadakkerstraat 5a H. Koens jm. 24 j. en W. Goddijn jd. 22 j., Biokweg 37 J. Langeveldt jm. 26 j. en P. Pons Jd. 28 j., Zwaanhalskade 56b. D. Hak jm 29 J. en G. L. Sonneveldt jd. 27 j., 's-Gravenhage J. F. Q. v. d. Meer jm. 25 j- en S. M. v. Gulik Jd 25 j., Pijnacker J. Molendijk jm. 28 j. en J M v. As Jd. 24 j., Geuzenstraat 9b. G. L. v. Mourik jm. 26 j. en S. P. v. Wijngaarden jd 23 j„ Hengelo (O.) - W. G. Nuijten gesch. m 33 j. en A Papenhuijzen jd. 28 j., Essenb.singel 103a D. Out jm. 24 j. en A. de Jong jd. 20 j„ Maas sluis T. J. ten Pierik jm. 19 j. en M. E. Phaff jd. 22 j., Haverlandstraat 39b. J. Stoks jm. 27 j. en E. C. Warnik jd. 20 J., -Meent 17a A. H. Vreeven jm. 25 j. en S. H. v. d. Windt jd. 25 J., v. d. Hilststraat 25a J. Wink jm. 30 j. en. M. v. Wijgerden jd. 23 j., Spaanschekade 7a R. Lubrun jm. 30 j. en M. I. Vis jd 20 j., v. Reijn straat 16b. KG. Melching wedr. 28 j. en M. v. d. Hoek jd. 25 J., Zeilmakerstraat 41a C. Melle- gers Jm. 27 J. en A. de Witte jd. 19 j, Putschelaan 138a G.v. d. Molen jm. 32 j. en A. L. J. Otter vanger gesch. vr. 30 j., Feijenoordstraat 43b. C. C. Oogjen jm. 21 j. en L. H Boeser jd. 19 j., Maurltsstraat 14a. J. F. Eger jm. 24 j. en C. W. v. d. Plutim jd. 19 j., Galjoenstraat 20 C. D. M. v. Exel jm. 37 j. en C. J. M. v. Hattem jd. 37 J„ Jerichoiaan 53a W. W. Uchrish jm. 24 j. en R. Nooitrust jd. 18 j., New-York (U. S.) P. Klap jm. 24 j. en J. H. C. L. de Ruiter jd. 23 j., 2e Balsem.straat 51 C. v Duivenbode jm. 23 J. en. C. I. Beeke Jd. 22 j., Asterstraat 72b. C. G. Kooljman Jm. 35 j. en T. Klijn jd. 26 j., Wm. Buytew.straat 123b. P. J. Struik jm. 25 j. en A. A. Bierens jd. 20 j., Woelwijkstraat 48b. S. Molier jm. 26 j. en J. Oortgijs jd. 21 j., Oranje boomstraat 175b. P. v. Zetten jm. 23 j. en A. Smaal jd. 19 j., Frieschestraat 22a J- v. d. Velde jm. 29 j. en J. P. M. v Gorselen jd. 22 j„ Vlietkade 42c J. J. Bebenroth jm. 28 j. en G. Weeda jd. 28 j., Persoonsstraat 22b. J. P. Bergen jm. 23 j. en A. J. M. Wegman jd. 24 j„ Vosmaerstraat 28 P. Bloem jm. 23 j. en N. v. d. Starre jd. 24 j., L. Warande 34c J- A. H. V. d. Brom jm. 28 j. en M. M. C Schooff jd. 29 j„ Blommerd.laan 37a J. S. de Bruin jm. 27 j. en W. T. Bos jd. 33 j., C. Beersmansstraat 72b, P. v. d. Ende jm. 20 j. en, C. Bijl jd. 21 j., v. Reijnstraat 23a P. J. G. Huysman gesch. m. 39 j. en M. J. E. Hoffmann gesch. vr. 36 j., Hille- dijk 211b. W. C. Jag#t jm. 33 j. en D. Rogge veen gesch. vr. 34 j.. Hang 19 A. v, d. Landen jm 23 j. en D. Vos jd. 18 j., Watergeusstraat 15a S. de Lange jm. 26 j. en G. Sitters jd. 18 j., Hofdijk 35 a. H. Lier jm. 25 j. en J. de Klepper jd. 21 j., Noordeinde 20a H. J. v. d. Reijlten jm. 28 j. en W. A. de Kramer jd. 29 j-, Pootstraat 44 w L. M. Reijnders jm. 33 j. en M. Poude- roijen jd. 27 j., Oppert 160a J. L. Rejjnen jm. 34 j. en B. M. Koenderman jd. 26 j., Pasteursingel 55c - A. H. M. Reijs Jm. 34 j. en C. F. van Dijk jd. 30 j., Walenburg.weg 42a J. D. v. Rhee jm'. 23 j. en P. Kleijbergen jd. 24 j., Oudelantstraat 77a H. Riethof jm. 27 j. en J. C. de Lamaar jd. 27 j., Ie Virulystraat 6b H. Roos jm. 28 j. en C. Wander jd. 20 j., Rembrandtstr. 17a. H. J. J. A. v. Schaik jm. 27 j. en G. P. de Gast jd. 20 j.. Westzeedijk 2b. J. G. Schretzmeijer jm. 24 j. en W. J. Peters jd. 26 j., Hillegersberg A. Schuring jm. 32 j. en N. M. Simons jd. 30 j., Speelmanstraat 107a W. E. v. Setten jm. 28 j. en L. S. Raaijmakers jd. 25 j., G. J. Mulderstraat 85a A. Sintnicolaas jm. 25 j. en J. Snoodijk jd. 23 j., Slaghekstraat 93a L. Sloof jm. 28 j. en C. de Lange jd. 25 j-, Hillegersberg C. H. v. d. Siuijs jm. 40 j. en C. M. Lagas jd. 35 J., Delf- gaauwstraat 68a A. M. v. Tricht jm. 23 j. en W. v. d. Eist jd. 22 j„ Schiedam H. Tukker jm. 35 j. en H. A. v. Ooijen jd. 25 j., H. v. Holland I. v. Veen wedr. 40j en N. Warnaar jd. 42 j. Zeilmakersstraat 22v. M. J. Venselaar jm. 27 j. en C. E. V. Houten jd. 26 j., Roosendaal en Nispen K. R. v. Vledder jm. 31 j. en M. P. Mellema jd. 28 j., KI. Coolstraat 36b. H. J. C. de Vos jm. 26 j. en H. S. de Krou jd. 23 j., v. d. Takstraat 14b. F. L. Waltman jm. 27 j. en P. v. Wijk jd. 31 j., Rakstraat 29a C. J. L. Wassen jm. 30 j. en I. Mulder jd. 27 j., Schiekade 153b. A. J. Weggeman jm. 28 j. en H. J. Bargholz jd. 26 j., Rechthuislaan 13b. J. W. Witzand jm. 24 j. en P. de Jong jd. 23 j.. Boezemlaan 13 J. Wijkstra jm. 23 j. en J. P. M. Lagerwaard jd. 24 j., Nésserdijk 45/3 P. S. v. d. Zande jm. 25 j. en M. v. d. Veken jd. 27 j., Lindstraat 51 P. de Boer jm. 26 j. en J. C. Wulffraat jd. 23 j., Emmen B. v. Dam jm. 28 j. en M M. Kaptein jd. 22 j., Ch. Kerksingel 18a J. v. Driel jm. 25 j. en J. v. Heemskerk jd. 19 j., Ploegstraat 72b. W. Hoevers jm. 22 j. en H. P. A. Post jd. 20 j., Ver boomstraat 39a J. v. Ipenburg gesch. m. 38 j. en G. G. J. de Jong gesch. vr. 28 j., Bruynstraat 63b. A. G. Lindeman jm. 22 j. en M. T. de Visser jd. 25 j., Vierambachtsstraa.t 108a C. P. Mudde jm. 26 j. en H. M. Wouters jd. 17 j., Kr. Kerstantstraat 100b. J. Naaktgeboren jm. 23 i. en P. M. J. v. Vliet jd./ 21 j., Dordrecht A. C. Roos jm. 25 j- en C Vergouwe jd. 25 j., Rubens straat 98a A. Ottele jm. 22 j. en M. Schepel jd. 23 j., Beatrijsstraat 27a G. N. de Boef jm. 30 j. en H. de Gast jd. 29 j., Wildeveenstraat 20b. E. J. Muilers jm. 22 j. en W. C. Kuyper jd. 17 j., 's-Gravenhage. GETROUWD: J. van Reeuwijk jm. 24 j. en P. de Lange jd. 23 j. L. C. de Slechte '27 j. en E. van den Oord 25 j. A. Jalink 29 j. en A. Regeert 26 j c. Buitendijk 24 j. en H. C. Stedehouder 25 jaar. OVERLEDENB. Arends wed, van PKroo- nen 53 j. T. Boonstoppel, man van P. Fors 75 j. A. Polder, vrouw van A. Groenendijk 55 j. F. v. d. Giessen, wede. van D. Kruide nier 63 j. S. Hakman, wede. van A. Oost hoek 76 j. F- Rietveld ongeh. man 21 j. P. v. Geldere, man van A. Zevenbergen 74 j. J. de Wit, man van K. Verhoeff 61 j. P. Put, vrouw van W. Vrielenk 54 j. N. Harms man van G. Derksen 76 j. C. Melsen, dochter 8 maanden K. Johansen. man van D. Blans 45 j. G. de Klerk, wedr. van A. Paling 82 j. G. Koops wede. van M. Zaaijer 82 j. E. v. d. Voort v. d. Kleü, vrouw van P. Budden- baum 26 J. J. Kleingeld, man van G. C. Nuis 55 j. J. Griep, man van J. Bodderi 50 j.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2