1 „ADRESSEN" GARAGE „WALD0" Taxi's. Rijles. Auto's zonder chauffeur. Reparaties PAROCHIE van den h. jacobus. Weerverwachting. j wtcde* ZITBR153Ü IS NOVEMBER Tm STADSNIEUWS. Jabonah, langs de heirbaan der Volkeren. Duizenden platen triplex FRANS VAN THIENEN KETHEL. DÉFILÉ VOOR HET RAADHUIS. ROTTERDAM. BURGERLIJKE stand. v. WÊSm VALSCHE HALVE GULDEN. AUTODIEF GEGREPEN MILITAIREN STALEN LOOD. MEDISCHE ZONDAGSDIENST BURGERLIJKE STAND ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 JUBILEUM BIJ HET „STEDELIJK". KATHOLIEKE BOND GEZIN". .VOOR HET CONCERT VAN TOONKUNST. BIOSCOOPNIEUWS. OVER WATER EN LAND. Goede vangst van Seliiedamsche politie. EET PROGRAMMA VAN DE CINEAC. tot 7.02. MM"!l'l ',:i|'I':i|"1!I:iiihi:i;:ii!,i;I||||iii!|rilllllliilliijP rotterdamsche schaakbond. DE WEDSTRIJD OM DEN DAMEN-BEKER. KATHOLIEK COMITÉ VAN ACTIE „VOOR GOD" Zooals wij reeds meldden, zal door het bureau Onderwijs op 27, 23 en 29 November a.s. een filmvoorstelling gegeven worden voor de Schiedamsche schoolkinderen. Gisterenmiddag is voor een groot aantal genoodigden, bestaande voornamelijk uit het onderwijzend personeel van Schiedam, het programma vertoond. Nadat Joop Walvis, de organist van het Passage-theater, zich op ver dienstelijke had laten hooren, nam de wet houder van Onderwijs, de heer J. Dinkelaar, het woord. Spr. zeide, dat het gemeentebe stuur het geven van films voor de school jeugd wil bevorderen. Maar die moeten dan zoo zijn, dat niemand er aanstoot aan kan nemen. Spr. heet welkom in het bijzonder aan mevr. A. van Haaren, den burgemeester van Kethel mr. J. J. v. d. Lip en den ge meente-secretaris mr. J. Brunt en hun echt- genooten. Spr. weet, dat de burgemeester van Kethel sympathiek staat tegenover sa menwerking met omliggende gemeente. Als de kinderen van uw gemeente hier ook wil len komen kijken, zijn zij welkom. Spr. deelde hierna mede, dat het pro gramma bestond uit drie films, die hij af zonderlijk besprak. Spr. hoopte, dat vele kinderen de films zouden bezoeken. Tot slot sprak spr. woorden van dank tot den heer Huizinga, directeur van het Passage-theater. Zonder zijn medewerking, aldus spr., was het geven van schoolfilms onmogelijk. Het programma. De eerste film laat zien hoe jachthonden afgericht worden. Een film, die een aardig beeld geeft op iets, dat tot nu toe voor velen onbekend was. Dan draait het filmpje dat door Z. K. H. Prins Bernhard zelf is opge nomen „Ons Prinsesje loopt". Direct wordt een ieders hart veroverd, als de lieve kleine Prinses Beatrix op het doek verschijnt en Haar eerste pasjes doet. Aardig is het om te zien als ons Prinsesje speelt met Moeder of met haar honden. Een film, die er bij de kinderen vast en zeker als koek in zal gaan. De hoofdschotel van het programma wordt gevormd door de film „Jabonah naar het hart van Azië", een belangrijke expeditie film. Reeds in 1929 begon men met de voor bereidingen van deze reis, die uitgerust werd door den Franschen auto-fabrikant Citroen. Het doel was met speciaal gebouwde auto's de reis van Beyrouth aan de Middelandsche Zee, naar Peking te maken. Hierbij moest voor de eerste maal met auto's de Himalaya beklommen worden, het gebergte met de on metelijke hoogten en schier onbegaanbare paden. Een weg van 30.000 K.M. moest wor den afgelegd door dorre onbegaanbare vlak ten, door beken en wild kokende stroomen. Het zelfde traject in omgekeerde richting werd in de dertiende eeuw afgelegd door den Venetiaan Marco Polo. Deze deed er twaalf jaar over. Ontzettend groot zijn de moeilijk heden waar de expeditie mee te kampen heeft gehad. Moeilijkheden in de verschil lende staten die zij doortrekken, maar voor al moeilijkheden met de wegen die zij over trokken. In de Himalaya b.v. waren de paden soms zoo slecht en zoo smal dat de wagens stuk voor stuk op een geweldige hoogte ge- demoptéerd moesten worden en in onder deden verder gedragen. De verschillende typische dingen Van de vele landen die wer den doorgetrokken heeft de operateur niet vergeten en een plaats op zijn rolprent ge geven. Prachtig zijn bovendien de natuur opnamen in deze dorre eenzame vlakte. De film is sprekend, bovendien wordt er een explicatie bij gegeven door Rosselin de Jong, die dit werk best verstaat en er een onder houdend verhaal van weet te maken. Van de landen waardoor getrokken wordt is de muziek te hooren. De film is een goed ge heel geworden waaruit heel wat te leeren valt. -I - Sir Ronnld Campbell, Engeland?s nieuwe gezant te Parijs (in 't midden rechts neemt afscheid van den chef van het protocol, nadat hij aan president Lebrun in het Palais des Elysées zijn geloofsbrieven had overhandigd. KAPELAAN K. J. WESTERKAMP t PAARD IN EEN PUT. Gistermorgen wilde A. v. d. H. met een bespannen voertuig van een erf af rijden aan de Overschieschestraat. Het paard schrok en begon achteruit te loopen. Het beest ge raakte aldaar in een circa 3 meter diepen put, die op dat terrein werd gegraven. Om het beest weder uit die put te krijgen, moest de put worden gelijk gestoken en is er een soort glooiing gemaakt. Met behulp yan eenige burgers is het paard toen uit die put getrokken. Na het ongeval bleek het paard eenigszins verwond te zijn aan het rechtervoorbeen. Bij de politie is wederom kennis gegeven, dat er op een kantoor in deze gemeente een valsche halve gulden is ontvangen. Men zij gewaarschuwd. Als verdacht van poging tot diefstal van een auto, welke geparkeerd stond op den Rotterdamschedijk alhier, is gisterenavond door de politie aangehouden een persoon genaamd H. v. E. uit Schiedam. Hij is aan het Hoofdbureau van politie in bewaring gesteld. Door de politie zijn gisteren twee militai ren aangehouden, die in een auto een hoe veelheid lood vervoerden. Bij onderzoek bleek, dat dit lood van diefstal afkomstig was. De twee militairen P. F. den H. en H. C. K., zijn in bewaring gesteld. In ver band met dezen diefstal zijn nog aangehou den 2 militairen genaamd W. M. S. en N. de V. Als verdacht van heling is aangehouden de koopman J. H. v. E. uit Schiedam. Allen zijn op het Hoofdbureau van politie te Schie dam ingesloten. Morgen zullen de volgende geneesheeren de medische Zondagsdienst waarnemen: J. A. H. v. d. Berg, L. Nleuwstraat 175; H. G. v .d. Broek, W. de Zwijgerlaan 23; S. v. Griethuy- sen, B. Knappertlaan 154. Geopend zal zijn de apotheek van de fir ma A. Gouka, Hoogstraat 29, die in de ko mende week tevens de nachtdienst waar zal pennen. GEBOREN: Hendrik J., z, van A. K. den Besten en C. Knipscheer, v. Leeuwenhoeck- straat 61. Aaltje, d. van J. C. de Wilde en J. Wacht, Rubenslaan 6. OVERLEDEN: T. Bos 69 j, echtg. van C. ST. Boei, Lange Achterweg 8. Zijn werk te Schiedam. Elders in dit blad staat een bericht waar in gemeld wordt, dat de zeereerw. heer Kapelaan K. J. Westerkamp in de Maria- stichting te Haarlem is overleden. Voor velen in Schiedam zal dit overlijden een gevoelige klap zijn: Kapelaan Wester kamp werd op 9 Juni 1927 te Haarlem tot Priester gewijd. Op 21 Augustus 1936 werd hij benoemd tot kapelaan aan de parochie van het Al lerheiligst Hart in de Gorzen. Zijn prettig humeur en zijn sympathieke manieren maakten dat hij spoedig in de Gorzen zeer ge zien was. Als directeur van de K. J. C. in de Gorzen was hij spoedig den grooten vriend van de jongens. De R. K. kinderuitzending en de Missie- vereeniging vonden in hem een adviseur die met veel hart werkte aan het doel van die vereenigingen. De afd. Schiedam van de K. J. M. V., van welke vereeniging hij moderator was, vond in hem den wijzen raadsman wien niets te veel was als het de K. J. M. V. betrof. Op 2-1 Augustus 1939 werd hij benoemd tot di recteur van het Missiebureau te Katwijk aan de Rijn. Lang heeft hij in deze func tie niet mogen werken. Een kwaadaardige ziekte overviel hem. Zondagavond diende zijn broer hem de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden toe. Gistermiddag is hij over- lede', enkele weken voordat hij zijn 12% jaar Priesterfeest zou herdenken. Een le ven werd hiermede afgesloten dat niet lang maar wel vruchtbaar is geweest. De begrafenis zal vermoedelijk Dinsdag a.s. te Heemstede plaats hebben. Maandagmorgen om kwart voor acht zal in de Gorzenkerk een plechtige H. Mis van Requiem worden opgedragen voor de zie- lerust van kapelaan Westerkamp. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiflimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim ronde stokken en iatteD tn alle maten. Broersveld 123. Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-42 Ondem. A G. van Dorp SINGEL 41—45 TELEF. 67-57-0 Directeur van Vleuten in het zilver. Op 27 November a.s. zal het 25 jaren ge leden zijn, dat de heer H. H. van Vleuten tot directeur van het Stedelijk Muziekkorps alhier, werd aangesteld. Dit bijzondere feit zal dan ook op den feest dag zelf in het gebouw Musis Sacrum, al hier, worden herdacht. Opgave voor St. Nicolaasfeest. Zij, die tot heden verzuimden het intee- kenbiljet voor het St. Nicolaasfeest in te zen den, kunnen dit alsnog doen tot uiterlijk Maandagavond a.s. en dan alleefi bij den heer P. A. v. d. Berg, Broersvest 119. Alle biljetten, welke na dien tijd worden ontvangen, worden terzijde gelegd. Donderdag 23 November a.s. zal de Maat schappij tot bevordering der Toonkunst, af- deeling Schiedam en omstreken In Musis Sacrum een concert organiseeren waar op zullen treden het piano-duo Annie Meys en Annie Nederbragt. Het programma vermeldt: Sonate G. gr. t., Joh. Chr. Bach; a. Allegro, b. Tempo di Menuetto. Andante und Variationen, Rob, Schumann; Fêtes, Claude Debussy, bew. Maurice Ravel; Suite brève, Louis Aubert, a. Menuet, b. Berceuse, c. Air de Ballet; Ro mance, Serge Rachmaninof; Malaguèna, Le- cuona. Passage-theater. Een interessant programma is deze week te zien in Tuschinsky's Passage-theater „Char lie Chan in Moordkamer". De beroemde Chineesche dedective vertolkt door Sidney Tolev, weet met de hulp van zijn zoon op de hem eigen manier een moordgeschiedenis op te lossen. De geschiedenis speelt zich af in de stad Reno waar een paar naar toe komt om zich te laten scheiden. De moord heeft op hen beide zoo'n indruk gemaakt dat zij berouwvol in eikaars armen terugkeeren. Slim Summerville zorgt in deze film in de rol van sheriff voor de komische noot. „Rose of Washington square" is de tweede hoofdfilm. Tyrone Power, Alice Faye en Al Jolson vertolken de hoofdrollen. De namen van deze stars zeggen het reeds, het is een film vol zang en muziek. Al Jonson „de Singing Fool" is na een 10-jarige afwezigheid in deze film weer op het witte doek weer gekeerd en velen zullen de zanger van het eens zoo bekende „Sunny boy" gaarne weer zien. Het is het verhaal van artisten die altijd zorgen hebben over nieuwe engagementen om dan eensklaps hun zorgen te vergeten door feest te vieren. Een van hen vat het leven al heel licht op en gaat zoo v$r dat de politie hem zoekt. Als hij in de schouw burg komt treedt daar juist het meisje op dat hij schromelijk heeft te kort gedaan, maar Phillys Brooks, Sidney Toler en Slim Summerville, de hoofdrolvertolkers in „Charlie Chan in moordkamer". dat ondanks alles nog steeds van hem houdt. Door haar lied tot inkeer gebracht geeft hij zichzelf aan bij de politie om zijn straf te ondergaan, in de wetenschap dat zij op hem zal wachten. Monopole-theater. Twee sensatie-films draaien in het Monopo le-theater. De eerste film is getiteld „De bannelingen van het Duivelseiland". Het is de geschiede nis van ontsnapte gevangenen die achtervolgd door bloedhonden hun vijheid trachten te heroveren. De tweede film is eveneens bijzonder span nend. Zij is getiteld „Spel met den dood" en laat ons zien hoe mannen met schier stalen zenuwen hun leven wagen in dienst van de moderne techniek. Dit programma dat tot en met Maandag draait kunnen wij aan volwassenen die van spanning houden, aanbevelen. vergoed. Voor consultatiebezoek werd 15 maal de vergoeding uitgekeerd. Het verslag besluit met een woord van dank aan pastoor Burwinkel, die veel voor de afdeeling gedaan heeft en naar Waalwijk werd overgeplaatst. Pastoor van Kampen volgde als Geestelijk Adviseur der afdeeling zijn voorganger op. Ook Zuster van Dijk, dr. v. d. Kuij, E.H.B.O., en de magazijnbeheerder kregen alle tenslot te een afzonderlijk woord van waardeering voor hun gewaardeerde arbeid. De penningmeester van het Wit Gele Kruis die aanvankelijk voor een nadeelig saldo zat, kon aan z'n verslag toevoegen, dat door het toestaan van de rijkssubsidie dit nadeelig sal do niet meer aa.nwezig is. De ziekenhuis verzekering staat er beter voor. Zij werkte met een batig saldo van 500, terwijl nog een kassaldo van pl.m 3000 aanwezig is. Boeken en bescheiden werden accoord be vonden. Het bestuursvoorstel om 100 aan de wijk verpleging te geven kon van de agenda wor den afgevoerd. De onderafd. R. K. E. H. B. O. kreeg op haar verzoek een subsidie van 30 uit de kas der verzekering. De heer A. Vol lering werd herkozen. Na rondvraag volgde sluiting der bijeen komst. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: Pieter Poot 29 jaar en Elisabeth Blom 24 jaren. GEHUWD: Willem Jongste 25 jaar en Leentje J. de Voogd 19 jaar. Weekagenda. Heden de 25ste Zondag na Pinksteren en tevens het feest van de H. Elisabeth. Lie Vroegmis is te half 8 en de Hoogmis te 10.10 uur. Te 7 uur Lof ter eere van Sint Willi- brord met gebeden voor de bekeering van Nederland vanwege Jubilé. Maandag Kruisvaart. Dinsdag feest van Maria Presentatie. Des avonds 7 uur Congregatie voor de meisjes. K. J. M. V. Woensdag feest van de H. Cecilia. Om 8 uur gezongen H. Mis. Donderdag komen de kinderen biechten te 12 uur en de algemeene H. Communie der kinderen is Vrijdag onder de H. Mis van kwart vóór 8. Vrijdagavond 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en Acte van Toewijding. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 45 en van half 78 uur. Mededeelingen. Heden plechtige gezongen H. Mis van dankbaarheid en in aansluiting daarop het Te Deum. In de maand November zal het Kerkbe stuur rondgaan voor de Najaars-collecte en daarom zal de collecte voor de restauratie vervallen. Gaarne wil 't Kerkbestuur schuld aflossen en daar wordt de collecte langs de huizen ten zeerste aanbevolen. Intenties der H.H. Missen Zondag 19 Nov., half 8 Jrgt. voor Adrianus J- van Winden; 10.10 uur H.D. voor het geestel. en tijd. welzijn der parochie. Maandag 7 uur weekdienst voor Antonius Goeman; 8 uur weekdienst voor Petrus van Leeuwen. Dinsdag 7 uur H.D. voor overl. ouders van .veen; e uur H.D. voor overl. fam. Wever Cfeens. Woensdag 7 uur H.D. voor Thomas A. de Vette; 8 uur tot intentie van de leden van het Zangkoor. Donderdag 7 uur H.D. voor overl. Armen fier parochie; 8 uur maanddienst voor Pe trus van Mil Josz. Vrijdag 7 uur H.D. ter eere van de H. Maagd; kwart voor 8 H.D. voor Joanna Hof stede-van Zwet. Zaterdag 7 uur maanddienst voor Wed. BrinkmanHeijdra; 8 uur maanddienst voor Gabriël Olsthoorn. Zondag a.s. te half 7 H.D. voor levende en" overl. leden van den R. K. Volksbond; 10.10 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. HET WIT-GELE KRUIS. In het R. K. Vereenigingsgebouw hield gisterenavond Het Wit-Gele Kruis haar jaar vergadering onder leiding van den heer A. C. Bouwens. Spreker- richtte een bijzonder woord van welkom tot den medischen advi seur, dr. P. van der Kuij, pastoor P. van Kampen, de wijkzuster mej. van Dijk en het bestuur van de R. K. E.H.B.O. De notulen werden ongewijzigd goedge keurd. Het jaarverslag gaf 'n duidelijk over zicht van de activiteit van Het Wit-Gele Kruis en van Ziekenhuisverzekering. Na ver schillende conferenties met een commissie van Het Groene Kruis kon met ingang van 1 December 1938 een gediplomeerde wijk- en kraamverzorgster worden aangesteld. Deze wijkzuster legde in 9 maanden bij 70 patiën ten in totaal 729 bezoeken af. Over hetzelfde tijdvak bezocht Zr. van Dijk 9 kraamvrou wen met 144 bezoeken. Bij 89 kleine kinde ren bracht zij 230 bezoeken over dezelfde 9 maanden. Het magazijn beschikt reeds over een mooi aantal verplegingsartikelen; 89 maal werden artikelen uitgeleend maar., lang niet altijd op tijd terugbezorgd. Dit moet en kan ook beter. Het Wit-Gele Kruis werd een onderafdee- ling rijker door oprichting van een afd. R. K. E.H.B.O., welke aan het eind van het eer ste cursusjaar aan vijf heeren en zes dames het eenheidsdiploma voor drie jaar mocht uitreiken. Docent was dr. P. van der Kuy. Bij 19 ongevalln werd door R. K. E.H.B.O.'ers hulp verleend. Ten aanzien van de ziekenhuisverzekering werden aan 8 leden 262 verpleegdagen ver goed. Eveneens werd voor 8 leden de ope ratiekosten vergoed. Polikliniekbehandeling werd voor 8 leden betaald en 45 polikliniek-bezoeken werden Fan de te dezer slede gelegerde Genietroepen. Hedenmorgen hebben de te dezer stede gelegerde genietroepen gedefileerd voor den burgemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud, en den commandant kolonel Scharroo, die met een aantal officieren op het bordes stonden van het raadhuis. Het défilé, dat te kwart over elf aanving en dat mde door eenige honderden burgers, die op grooten afstand werden gehouden door de politie, werd bijgewoond, werd geopend door een aantal hoornblazers en tamboers, die met hun mooie diepe trommels een keurigen •indruk maakten. Dan volgde het sinds kort te Rotterdam gevormde muziekcorps, het welk het défilé inluidde met het spelen van „O, schitterende kleuren van Neêrlands vlag". Nadat de muzikanten zich ter zijde van het bordes hadden opgesteld onder het spelen van verschillende marschen, trok de troep in stramme, stijve marschhouding voorbij de autoriteiten. Verschillende auto's en groote zoeklichten reden in den troep mee. Het défilé, dat ditmaal eens werd begun stigd door prachtig najaarsweer, heeft zoo wel op de autoriteiten als op de honderden burgers die onzen Coolsingel-boulevard be volkten een zeer verzorgden Indruk ge maakt. De genietroepen hebben getoond ook behoorlijk te kunnen marcheeren. Causerie met lichtbeelden door den heer W. Nijholt. Voor den kring Rotterdam van de Unie van Watertouristen heeft gisteravond in de benedenzaal van de Technische Scheepvaart club de heer W. Nijholt een causerie met lichtbeelden gehouden „Over water en land." Onderhoudend vertellend voerde de heei Nijholt zijn talrijk auditorium op een denk beeldige reis van Rotterdam via Bolnes naar de zilverstad Schoonhoven, om vervolgens de reis voort te zatten naar Culemborg, Vianen en Wijk bij Duurstede, Rhenen en Arnhem. Het onontbeerlijke fototoestel had uitstekende diensten bewezen, getuige de waarlijk fraaie foto's, welke spr. door mid del van lantaarnplaatjes vertoonde en die de schoonheid van stad en dorp, van typi sche plekjes, van Ouwehand's dierenpark enz. duidelijk lieten uitkomen. Het publiek werd in gedachten meegevoerd naar het Openluchtmuseum, naar de stad van Karei den Groote naar 's Heerenbêrg, Zeddam, enz. Voorts werden Gorincbem bezocht, Dor drecht, Pijnacker, Delft, Leidschendam, Lei den, enz. De tweede serie van deze causerie behan delde meer het Noorden, Utrecht en Gel derland, met Zutphen ten slotte als eind punt. Spr. eindigde met een opwekking, de vereenigingen tot Behoud van den Holland- schen Molen en die tot Behoud van Natuur monumenten te willen gedenken. De voorzitter van den kring Rotterdam lejdde den spreker in en vond tevens gele genheid de aanwezige niet-leden op te wek ken, ale lid van de Unie toe te treden. Een viertal militairen gearresteerd. Dezer dagen is de Schiedamsche politie op het spoor gekomen van een serie dief stallen van lood koper en ijzer, gepleegd door alhier gelegerde militairen. Vermoedelijk zijn acht man hierbij betrokken. Vier zijn gisteren gearresteerd. Gistermid dag verscheen voor het politiebureau alhier een militaire auto, geladen met een flinke partij lood, koper en Ijzer. Deze partij van ongeveer 500 kg. is het resultaat van een reeks strooptochten, welke door enkele militairen waren verricht in de onmiddellijke omgeving van een voormalig fabrieksgebouw waar zij zijn ondergebracht. Zij deden hun partijen van de hand bij een opkooper en de veelvuldige bezoeken aan dezen man zijn oorzaak geworden, dat de politie opmerkzaam werd gemaakt op deze zaak. Een onderzoek werd ingesteld en al gauw bleek, dat van een groote partij lood, koper en ijzer, welke zich in het pak huis van den opkooper bevond, de herkomst zeer twijfelachtig was. De koopman, J. H. van E., is daarop gearresteerd en spoedig hierop werden ook vier militairen in het politiebureau ingesloten. Het onderzoek naar eventueele andere daders duurt voort. *0*. II De verstrooide professor. Het programma van de Cineac bevat deze week aan buitenlandsche actualiteiten een interessante reportage over de nauwgezette wijze, waarop de Engelsche censuur werkt. Geen enkele kleinigheid wordt door de cen- suurambtenaren veronachtzaamd, terwijl zelfs postpakketten op eventueele contra bande worden onderzocht. Het buitenland Is verder vertegenwoordigd door den toe stand in Finland, dat paraat blijkt te zijn en voorbereid op alle eventualiteiten, de be- rafenis van de stoffelijk overschot van wij- en burgemeester Max van Brussel, het onderbrengen en de bewaking van Duitsche krijgsgevangenen in Engeland, het patrouil leeren van Duitsche vliegtuigen boven de Noordzee, het bezoek van minister Churchill aan Frankrijk, waar hij o.a. besprekingen voerde met generaal Gamelin en minister Campinchi en de bewapening van Britsche koopvaardijschepen. Aan nieuws uit ons eigen land is er de opening van de brug over de „Noord", de voetbalwedstrijd RotterdamDe Rest om den gouden onafhankelijkheidsbeker en een be zoek aan een inundatiegebied „ergens in ons land". Voorts is er -een zeer interessante docu mentatie „Drama's in het insectenrijk", ter wijl een vroolijke teekenfilm in kleuren „Op jacht naar geesten" de lachspieren in wer king stelt en een geestige rolprent met B°" bert Benchley „De chef zei geen goeden morgen" ook nog wijze lessen voor het le ven meegeeft. s. V. „HET CENTRUM"- Voor de huish. competitie werd een inhaal- ronde gespeeld, met onderstaande resultaten: Groep 1: A. NeuteboomLehmann, afgebr. Groep 2: W. Rotteveel—w- H. v. d. Pol der 1—0; F. H. Huiskerk—G. W. L. Beye, afgebr.; J. Hulsker—C. J- van Kuyk 0—1; W. de Neef—P. Dekker ra- Groep 3: P. van Dijk Delhaa ls0; W. van Leeuwaarden—W- Erdtsieck 10; J- C. ChristensenC. F' Pherson 0—1; J. Matti—P. Righini 1—0; G F_ verschoor—C. van Rooyen '2- Groep 4: B- CrernerA. Keukelaar 01; G. van KatwijkTh. J. Hulsker afgebr.; A. de JongG. L. Mac Pherson 10. ■kangiften van 17 November 1939- BEVALLEN: G. Plomp geb. Bout d. M. van Dalen geb. van Ballegotjen d. M. Spon- selee geb, van Waterschoot d. R. Kreft geb. Spanhak z. J. de Dreu geb. Boerman d. M, Kruizinga geb. Boogaard d. A, Lagendaal Seb. van Weelden z. T. Straetmans geb. van walraven z. F. do Boer geb. Visbeek d. A-. van Ringelesteijn geb. Stok z. Q. Janse geb. Oudenaarden d. A. van Leeuwen geb. van Holst z. E. Holleman geb. van Grouw z. J. Eland geb. Verheule z. A. van Meir geb. Driessen d. J. de Deugd geb. Looren de Jong z. J. Beogert geb. Verberk d. X. Smit geb. van Straten z. OVERLEDEN: J. v. d. Meer zoon 12 J. v. Óchten, wedr. van J. v. Eech 71 j- y. i, yu,. cyy. u.v» - Noorthoek, wedr. van S. Buijtendyk 70 J. u. Hanke, wedr, van J. Rjjnders 82 J- J' üe Vries ongeh. man 29 j. F. v- d. tScrg, vrouw van A. Otte 65 j. - E. Ti-oost d. 3d, - G. Vink, man van A. v. d. Graaf 68 j. H. de Bolster, wedr. van T. Groeneveld 80 j. C. Buttorp, wede. van J. Ouwerkerk 49 J. W. Spanje man van A. Oosterling 55 j. J- Schirmer, wedr. van A. Agthm-en 81 j. Voort» als levenloos aangegeven J. Entrop geb. Helleman z. ^III!iniIlllll]IIillllllll!IIIIII!l!lllll!lll!II I I I Llilliillllllllllllliili^ Misschien valt 't mee. Voor het geheele land: Morgenochtend tijdelijk opkla- rend, overigens betrokken tot - zwaar bewolkt en kans -op eenigen regen, weinig verandering in tem- - peratuur, matige tot krachtigen - Westelijke tot Zuid - Westelijken Z wind. Voor de wielrijders. Zondag. j| Zon op: 7.28; onder: 16.02. Maan op: 12.57; onder: 1 Wielrijders lichten op van 16.32 1 tot 7.00; Zon op: 7.30; onder: 16.00. 1 Maan op: 13.18; onder: 0.12. Wielrijders lichten op van 16.30 1! 19 N o v.: Doelen: Residentieorkest, 2.30 uur. 20 N O v.: Nut: Kralingsche Vrouwenkoor, 8 uur. 21 N o v.: Doelen: Concert Excelsior 8 uur. 21 N o v.: Groote Schouwburg: Voor drachtavond Julia de Gruyter, 8,15 uur (volw.). D a g e 1 ij k sTivoli-Schouwburg, Wij <n Holland (Jong Nederland) 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 23 Nov. in: Grand: Juarez; Thalia: 't Zit in de lucht; Lumière: Union Pacific (boven 18 jaar); Studio: De schuldige (voor volw.); Capitol: Good bye mr. Chips; Arena: Jamaica Inn (boven 18 jaar); Scala: De hond van de Baskervilles (boven 18 jaar); Colosseum: Middernacht taxi en Altijd die vrouw (vclw.); Prinses: op de races? (volw.); Corso: 't Begon in China; Centraal: Op het verkeerde pad en De fatale nacht (volw.); Victoria: Parijs op de huwelijksreis en Vrouwengevangenissen (volw.); Ooster: Een moeder beschuldigt en Es war eine rauschende Ballnacht (volw.); Asta: De geest van den zwarten piraat en Inkwartiering (boven 18 jaar); Harmonie: Marthe Richard de spionne en Moeders jon gen (volw.); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „Rotterdam—Batavia" (Schiedam sche Singe) 55), dagelijks 10—17 en 19—22 uur, Zondags van 1217 uur (tot 1 Jan.) Kunstzaal Gebr. Koch,, Noordblaak 23, werken van A. J. Zwart (tot 7 Dec.). Rotterd. Kunstkring, werken van Toon Kei- der, Derx Kaag Ctot 10 IDec.) Passage (t.m. Woensdag): Rose van Washington Square en Charlie Chan in de moordkamer (volw.); Monopole (t.m. Maan dag): De banneling van het duivelseiland en Spel met den dood (volw.). In het Rotterdamsch Schaakgenootschap tra den de eerste tientallen van het R. g G. en Excelsior tegen elkander in het strijdperk. De gedetailleerde uitslag luidt: Rotterd. Schaakgen-Excelsior. Ir. J. v. WeeringG- V. Hattem J. HartongJ. J- Sterk W. C. Treurniet—B. v. d. Kroe dr. G. A. RihbinkD. y d. Veer J. F W. MeijerT. de Koning ir. R. v. Hoogstraten— M, Kruithof Kremer M. J. Veenstra— J. Kruithof Kremer 10 A jj. de GelderG. Bauman 01 dr. M- Elzas—p. Kruithof Kremer >/2 M- de Wl' Jr.—N. J. Molendijk o—1 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 0—1 1—0 1—0 0—1 0—1 Totaal 46 Het R. S. G. had aan de even genummerde borden wit. In de zesde ronde van den wedstrijd om den Damen-beker in de Schaakyereenlgmg Kralingen, waren de uitslagen: 't Hart Sa- melius 0—1; Damen-mr. E. Mulder 0—1; OvergaauwC. van Santen 10; De Harder Fontein Snoek—F. A. van Santen De stand is thans: Overgaauw 5 p.; Samelius 4% p.; mr. Mul der 4 p.: Fontein 3%* p.; De Harder en 't Hart beiden 2* p.;; Snoek 1%** p.; F. A. van San ten 1%* p.; Damen en C. van Santen, bei den 1% p. De volken, die gtluklug zijn, danken den vrede, dien zij ge nieten aan de beoefening van het goede, dat door de Tien Geboden wordt voorgeschreven Deze tjen voorschriften houden in een voudige bewoordingen, voor het kleinste verstand te begrijpen, het onderscheid voor tusschen goed en kwaad en leggen zich met onweerstaanbaar gezag op. De menschelijke maatschappijen hebben nooit iets anders kunnen vinden voor dit heldere geheel, dat zoo juist is in zijne onder richtingen. Alles samen ge nomen is de bron van geluk en vrede steeds gelegen geweest in de Tien Geboden. FREDERIK LE PLAY.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 4