'X5A- m I Weerverwachting. J STADSNIEUWS. ROTTERDAM. STORMSCHADE. MA5NDAG 50 NOVEMBER 1959 DE COLLECTE VAN ZATERDAG. 2038,59^ opgebracht. FRITZ HIRSCH OPERETTE. IN MEMORIAM OUD-MODERATOR K. WESTERKAMP. ONGENOODE GASTEN. NAAR HUIS TERUG. OPEENSTAPELING VAN ONGEVALLEN. BURGERLIJKE STAND. AFZWEMFEEST IN HET SPORTFONDSENBAD. WIE IS DIE MUZIEKLIEFHEBBER? GESLIPT. HYACINTHENBOLLEN voor de SCHOOLJEUGD. GEVONDEN VOORWERPEN. NIEUWE BOK VOOR R'DAMSCHE HAVEN. Auto's botsen op Willemsbrug. de KATHOLIEKE VOLKSUNIVERSITEIT. De ondergang van „De Vrijheid". luchtbescherming. Dreimaderlhaus. Wind naar 't Oosten gedraaid. Voor het geheele land; Koude nacht, plaatselijk ochtendmist, overdag gedeeltelijk bewolkt, geen regen van beteekenis. Zwakke tot j| matigen meest Noord-Oostelijke |j wind. H Voor de wielrijders. DINSDAG. Zon op 7.32. Zon onder 15.59. Ij Maan op 13.40. Maan onder 1.16 Wielrijders lichten op van 16.29 tot 7.03. ROTTERDAMSCHE TURNBOND. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. MIDDENSTANDSEXAMENS. De collecte van Zaterdag M- voor het Al gemeen Steuncomité 1939 is weer voorbij. De tale opbrengst is 1 2038.59% een resultaat, dL: niet onbevredigend is. Vergelijken wij dit' cijfer echter met de opbrengst van de collecte voor de Joodsche vluchtelingen, die het vorig jaar gehouden is en die ruim 3800 op heeft gebracht, dan valt het resultaat van nu eenigszins tegen. Wat de oorzaak daar van is? is moeilijk te zeggen. In de ochtenduren, veelal de beste uren voor een collecte, waren er te weinig collectanten om alle posten behoorlijk te bezetten. Dat het publiek minder goedgeefsch was dan vorige keer, geloven wij niet. In een tweetal bus sen werden zelfs bankbiljetten van 10.— gevonden. De bus met den hoogsten inhoud jcwam uit de buurt van het Rubensplein. De inhoud was 56.21%. Op de lijsten langs de kantoren kwamen giften voor van Ret is natuurlijk best mogelijk, dat er bij het comité nog verschillende giften na zullen komen, waardoor de totale opbrengst belang rijk zal stijgen. Giften kunnen nog gegireerd worden op girorekening no. 2717 v^n e Spaarbank 1820 en op no. 7279 van de Rotter- damsche Bankvereeniging name van den voorzitter van het Comité, den heer A. M. gunderman. Wij laten hieronder de voorloopige afreke ning van het comité volgen; Collecte Kunstkring 74.31 Collecte Pasage-theater 7.82% Collecte Monopole-theater 3.56 Collecte langs de huizen380.46% pe posten in de stad 427.62 Collecte bij de muziek131.31% De lijsten brachten op933.50 Op de girorekening werd gestort 80.— TROEPENDEFILÉ TE ROTTERDAM. Het depót genietroepen in de Maasstad heeft Zaterdag met muziek n marsch door de stad gemaakt, waarna voor den burgemeester en de militaire autoriteiten voor het raadhuis werd gedefileer het NIEUWE VERKENNERS-HOME Totaal 2038,59% De secretaris der K. J. M. V. schrijft ons: Twee maanden geleden nog stond hij in ons midden toen om afscheid te nemen van het werk, dat hem zoo na aan het hart lag. „Jullie hebt mooiere woorden gespro ken", zeide hij toen, ,dan er ooit na mijn dood zullen gesproken worden". Dit her denkend moeten wij u met diepen weemoed over zijn dood schrijven. Met menschelijke maatstaven oordeelend, hebben wij aldus gesproken: „Kapelaan, het is een promotie voor U"!. En hoe gunden wij in ons hart dezen nobelen, stoeren werker in 'sHeeren Wijngaard zijn benoeming tot Directeur van het missie bureau in het bisdom Haarlem, ook al was daar het vermoeden, dat het kapelaan Westerkamp veel, veel moeite moet gekost hebben uit het drukke parochieleven heen t© QSiciTtm Hij ging heen om te sterven. God, in Zijn wegen onnaspeurlijk, heeft onzen gelief den oud-moderator tot zich geroepen, zijn levensopgang beëindigd. Zoo voelen wij wederom dieper de waar- hied, die nog luttele dagen geleden hier werd neergeschreven; de waarheid, dat de scheidingslijn tusschen de hoogste vreugde en de diepste droefheid slechts een denkbeel dige is. Moderator Westerkamp is heengegaan... Maar gestorven, zal hij blijven leven in het hart van katholieke jonge middenstan ders. Geroepen in een tijd van kentering, heeft hij ten volle de ontzaglijke waarden en verantwoording begrepen van een jeugd- stands-organisatie als de K. J. M. V. En zoo zij eens tot wasdom zal geraken, dan zal het mede de vrucht zijn van zijn arbeid, zijn liefde en zijn talent. Moderator Westerkamp heeft diep begre pen, dat ook dit werk een stuk zielzorg was. Begrijpend de mentaliteit van den jon gen middenstander en zijn levensmoeilijk heden, heeft hij niet alleen ontelbare vraag stukken gesteld, maar ze ook opgelost. Ja, zoo is hij ons tegemoet getreden: Begrijpend onzen strijd als jonge menschen in een we reld,wentelend naar een volkomen ander aspect, waardeerend alles wat maar eenigs zins te waardeeren viel, vol van enthousias me, vol van levenslust en dadenkracht. Wat al vergaderingen, lezingen en acties zijn er door hem gehouden! Nimmer werd hij moede, niets was hem te veel. Misschien is zijn jong leven te werkdadig geweest. Heeft hii dit zelf aangevoeld, toen hij in een be- grfeldend schrijven 'f"1" -ƒ* om een eriihe, over J—"e^weS schrijven, aanvaardde. „Eigpraktjjk„ voor een kapelaan in de dr En zullen wij K. J. M. V.'ers uitdat Ke^ tenartikel ooit dien roep van zijn geien; „Christus moet Gij uitdragen, m de wereld een roep om Hem. Wij z tot U, „broeder met je apostelkop", 6U I gere. gij, k. j. m. V.'ers herontdek Chris tus in jezelf, ieg in je daden den drang van zijn liefde en wees voor de wereld een open boek, een evangelie". Moderator Westerkamp is heengegaan. Zijn typische lach zullen wij niet meer hooren Maar wij aanvaarden, wat hij ons achter- liet Voor zijn koperen priesterjubileum, dat hij in December zoo blijde hier in Schiedam tmVtfrisn vieren, hadden wij hem een waar- met zijn bezieling, °P«a vrucht moge geroken. Dan zal dit een zijn van zijn levensoffer, zoo vr ïg gebracht. God geve hem Zijn heerlijkheid. Hij ruste in vrede. Begrafenis Kapelaan Westerkamp. De begrafenis van kapelaan K. J. Wester kamp zal morgen plaats hebben. Om half 10 zijn de Lauden en om 10 uur zal de plechtige Mis van Requiem opgedragen wor den in de kerk van Onze Lieve Vrouw te Heemstede. Na de H. Mis zal de begrafenis plaats hebben op het St. Barbara-kerkhof te Haarlem. K.J.M.V. soiree dansante gaat niet door. In verband met het ^verlijden van den oud moderator kapelaan K. J. Westerkamp, gaat het soirée-dansante, dat door het ouders- comité van den R. K. Middenstand op he denavond was georganiseerd, niet door. Leiders gevraagd. De R. K. Verkenners hebben gisteren hun nieuwe tehuis aan den Noordvestsingel in gebruik genomen. Hard is er door de jongens gewerkt. Half September werd met de ver huizing begonnen. In het oude pand aan de Tuinlaan moest alles afgebroken worden en daarna worden overgebracht, naar de Noord vestsingel, waar een branderij van de firma Melchers moest worden ingericht. Om van een branderij een gezellig verkennershuis te maken, dat valt niet mee, maar het is aan de R K. Verkenners gelukt. Het nieuwe pand bevat parterre en twee verdiepingen. Naast het pand is de ingang waardoor men in een opslagplaats komt, die prachtig kan diénen voor fietsenbergplaats. In de parterre is het hordenhol voor de welpen ondergebracht. De verschillende nes ten vinden hier een flinke ruimte. Ook is er een grootkampvuurcirkel. Verder is er be neden de blokhut of te wel de leiderskamer. De kamer voor den aalmoezenier bereikt men ook van hieruit. Op de eerste verdieping hebben de verkenners een prachtig groot troeplokaal gekregen. Een gezellige open haard, waar een vroolijk houtvuur in brand de, is hier in de schoorsteen gebouwd. De lambrizeering van het troeplokaal wordt ge vormd door vischnetten. Naast het troep lokaal zijn de patrouillehoeken. Op de twee de verdieping zitten de voortrekkers. Twee gezellige vertrekken zijn hier. De trap om deze verdieping te bereiken moet een waar- lijke schrik zijn voor heeren inbrekers. Bij de voortrekkers was het gisteren wel heel gezellig. Er was volop muziek en zang. Ook was hier nog een tentoonstelling inge richt. Hier waren naast tal van foto's opge zette vogels, vele soorten eieren, voetsporen van vogels in cement enz. te zien. Het mooi ste van de tentoonstelling vonden wij het ge raamte van een „dakhaas". Dit dier was ge vonden op het land achter het nieuwe huis en de verkenners meenden dat zij het stoffe lijk overschot zoo op waardige wijze eerden. Het geheele gebouw ziet er met zijn bonte muurversieringen, bestaande uit tropheeën en schilderingen uit het verkennersleven, gezellig uit. De betimmeringen zijn geheel gemaakt van hout, afkomstig uit het vroe gere pand. Wat daarmee bereikt is, hebben gisteren velen gezien. Verdere belangstellen den kunnen Zondag a.s. van 12 tot 6 uur nog een kijkje gaan nemen. De inwijding. Om kwart over 12 had de inwijding van het gebouw plaats door den Hoogeerw. Deken A. J. C. Schraag. Na de inwijding hield de Deken een korte toespraak. Spr. hoopte, dat met Gods genade de Christelijke deugden door de verkenners aangeleerd zouden wor den. De waarnemend hopman Jordaens dankte met enkele woorden den Deken. Aalmoezenier H. J. A. Koopman heeft hierna allen dank gezegd voor de medewer king. Leiders gevraagd. Namens den aalmoezeniers doen wij hier een dringende oproep voor leiders. Jonge mannen, hier ligt een mooie taak voor U. Geeft uw vrije tijd aan deze jeugdbewe ging. Ga eens praten met den aalmoezenier. Hij zal U gaarne ontvangen en U alle in lichtingen verstrekken. voor in aanmerking komen, verdeeld. In iedere klasse zal van het voorjaar dan een kleurig stukje aanwezig zijn dat herinneren zal aan het prachtige schouwspel dat de groote bloemententoonstelling zal bieden. Bij afwezigheid van den bewoner, heeft men zich gisterenavond door middel van een valsche sleutel, toegang verschaft tot de wo ning van R. J> -K* alhier. Een bedrag aan geld wordt vermist. In den afgeloopen nacht is door de politie alhier, zwervende aangetroffen, de minder jarige Th. S. B., woonachtig te Roelofs- arendsveen, wiens opsporing door middel van een extra radiobericht, op Zondag j-1- was verzocht. Door de bemiddeling van de politie zal hij naar zijn ouders worden teruggebracht. GEBOREN: Theodorus H., zoon van Th. Hoenderkamp en C. C. den Hollander, Dr. Nnlptctraat 1 OVERLEDEN: J. L. F. Fijten, 80 jaar, Kreupelstraat 32b L. Sprangers, 76 jaar, P. K. Onneslaan 187. In het Sportfondsenbad zal Donderdag 23 November a.s. een afzwemfeest plaats heb ben. Aan dit afzwemfeest is een revue ver bonden, genaamd „De kleine held", waarbij de medewerkenden allen kinderen zijn. Door K. H. L„ kapitein van een sleepboot, Eggende nabij de werf Gusto alhier, is bij de Politie aangifte gedaan van vermissing van een radio-toestel, uit de kajuit van de sleep- boot. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Zaterdagavond is de motorrijder A. G. uit Rotterdam op den Rotterdamschedijk alhier, met een door hem bestuurd motorrijwiel ge slipt en gevallen. De motorrijder, alsmede de duorijdster kwamen te vallen. Beiden be zeerden hun linkerknie. Het motorrijwiel werd licht beschadigd. De voorbereidingen voor de grooie bloe mententoonstelling) die m het komende jaar hier in het Volkspark ge ouden zal worden, vorderen goed. De Nederlandsche Bloem bollencentrale te Haarlem heeft voor die tentoonstelling 120.000 bloembollen beschik baar gesteld in prachtige en rijke kleur- schakeering. Ook zijn nog 6000 hyacinthen- bollen ter beschikking gesteld. Deze zullen niet gepoot worden, maar aan de Schiedam- sche schoolkinderen ter beschikking gesteld worden. Iedere klasse krijgt zeven potten, met ieder, drie bollen. Veertig scholen krij gen ieder vijftig potten. Woensdagmiddag zal op het terrein van de plantsoenendienst de uitreiking plaats vin den. De bollen zullen verzorgd worden door de kinderen van de schoolwerktuinen. Onder leiding van den heer A. Geurtsen, chef van de plantsoenendienst, en de leiders van de schoolwerktuinen komen 300 kinderen bij een om de bollen te potten. De potten wor den dan ingekuild en in Februari a.s. weer opgehaald, waarna ze kunnen uitgroeien. De potten worden dan over de scholen die er Gedurende de in het tijdvak van 1117 November 1939 gevonden voorwerpen zijn op werkdagen tusschen 1 en 2 uur aan het Hoofdbureau van Politie alhier terug te be komen: lederen beursje; ceintuurs; dikte meter; doos met closetrollen en kleerhangers, geldstuk, ijzeren kilogewicht, handschoenen, gleufhoed, kaart met knoopen, moerdop, kin dermuts, portemonn. met inhoud, jongenspet, handpomp, fietssleuteltje, rozenkrans, N.S.B.- speldje, sleuteltje van rijwielslot, gymnas tiekschoen, sigarettenétui, toiletartikelen in zakje, vulpotlood, pakken carton, damespara- pluie en dameshandschoenen. Bij vinders: leerboek, N. Visser, Rott.dijk 198a; corsage, J. Dingenhout, Numansdorp- schestraat 12a; wit-zwart geblokte ceintuur, F. Bergeijk, Alb. Thijmstraat 53b; blauwe ceintuur, Leus Engelen, Hoogstraat 140; geld stuk, W. Gerritsen, Gr. Markt 5; dames armbandhorloge, P. van Eijk, Broersveld 19; hond, H. v. d. Bout, L. Nieuwstraat 69; dames armbandhorloge, E. Willemse, Tuinlaan 44; wollen dameshandschoen, Lorwa, Gr. Floris- straat 19; dames gouden armbandhorloge met riempje, J. Koekenbakker, B. K. laan 264b; kl. bruin hondje met penning A 406 1939, D. Joanides, Galileistraat 53; wollen kinder handschoen, H. Sprong, Maasd.straat 20; da mespolshorloge, G. v. d. Most, N. Maasstraat 36a; lichtbruine tricot dameshandschoen, Leusen Engelen, Hoogstraat 140; alpinomuts, L. Timmerman, Fabristraat 65; zakmes, G- Geul, Gr. Florisstraat; idem, H. Spithoven, B. K. laan 202b; portem. met inhoud, W. Wil' lemse, Stationstraat 43; idem, S. Bleeker, Zwarte Waalschestraat 44b; hondenpenning 2071, B. Krabbendam, Hoogstraat 75; bruine jongenspet, J. Strookman, Rott.dijk 228a; ro zenkrans in étui, C. Lips, Hellevoetschestr. 11a; rijwielplaatje in étui, C. Rutteman, Gal- vanistraat 11b; gouden zegelring met bruine steen en letters, M. Okhuizen, Beijerl.str. 22; kosteloos fietsplaatje, J. Voogd, Numansdorp- schestraat 7b; fietsplaatje, F- Heitler, P. K Onneslaan 135b; idem J. Brinkman, Rott.dijk 41; idem Ph. H. J. Pauw, Groenelaan 22; gouden ring met initialen, H. Terhoeven, 's Gravensandeplein 79, Vlaardingen; emaille speld met opschrift „Natuurvrienden", M. G. Putters, Hoofdstraat 153; sleutel, H. M. Of ferman, Hoofdstraat 125a; sleutel van rijwiel' slot, J. de Lange, Mariastraat 100b; tram kaart, A. Noordermeer, J. Israelstraat 16b; vulpen, D. Scharloo, van Beverenstraat 29a; vulpotlood, K. Klapdoor, Stadh.laan 23. Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar is afgehaald bij een vinder, wordt hiervan mededeeling verzocht aan het hoofd bureau van politie alhier, Tel. 86070 en 68036 Nauwelijks is de autolooze Zondag weer opgeheven, of een serie aanrijdingen op de Willemsbrug moet aan de vergetelheid ont rukt worden. Het begin van het drama speelde gis- morgen om half negen. Toen kwam er een auto, bestuurd door den 53-jarigen D. L. uit Sliedrecht, die Willemsbrug af in de rich ting van de Boompjes. Door slippen reed het voertuig met groote vaart tegen een verkeerszuil, die finaal afknapte. Nauwelijks was dit geschied, of een ach terop komende auto, bestuurd door den 31- jarigen arts A. P. uit Amsterdam, moest voor het ongeval remmen en wel zoo sterk, dat de auto eenige malen om haar as draaide en toch nog tegen de auto van L. tolde. Een bus van de R. T. M., der Dritte im Bunde, scheen meer veine te hebben. Dit door den 37-jarigen H. M. v. d. M. uit de Voetjesstraat bestuurde voertuig, kon nog juist bijtijds stoppen, maar deze manoeuvre was te verrassend voor no. 4, een personen auto, bestuurd door den 39-jarigen C. S. uit Oostvoorne. Deze botste weer tegen de auto bus. Gelukkig was er totnogtoe alleen maar materieele schade. Maar daarbij zou het niet blijven. Want het G. E. B. stuurde een montéur, den 39- jarigen K. Eggers, die moest zorg dragen, dat de bloot liggende kabel geen ongelukken kon veroorzaken. De man was juist met zijn werkzaamheden bezig, toen een andere personenauto, bestuurd door den 47-jarigen ingenieur W. v. Z., uit de Burg. Meineszlaan de ongeluksplek naderde. De bezig zijnde monteur werd aangereden en kreeg ver wondingen aan het rechterbeen, zoodat dok toren van het Ziekenhuis Coolsingel eraan te pas moesten komen om den man te ver binden. Wij brengen nog even in herinnering den tooneelavond heden (Maandag) door onze Kath. Volksuniversiteit haar leden aangebo den, in den Grooten Schouwburg, waar Het Nederlandsch Tooneel een uitvoering geven zal van T>e ondergang van „De Vrijheid' door Jan de Hartog. De attractie van dit in sterke scènes ver- loopende spel van den zeekant is zeker wel het feit, dat het zich afspeelt op vaderland- schen bodem en geschreven is door een veelbelovenden jongen auteur uit ons eigen volk. Voor degenen, die belangstellen in de ontwikkeling der Nederlandsche dramatur gie, is kennismaking met een bijdrage als deze alleszins de moeite waard. Op Donderdag 16 November Is in de blok' vergadering van het blok Coolschestraat West KruiskadeDrievriendenstraait Sin gelstraat het volgende comité samengesteld: Blokleider de heer D. D. Veulings, ass. Blok- leidster mej. C. v. Hillo; secretaris J. M. Houkes, Coolschestraat 66; penningmeester H. Kroon. Leden; mej. den Haan, mej. J. v. Hillo-Groos en de heeren P. den Haan, E. Van Hillo en H. van Dongen. Fritz Hirsch heeft de goede oude bekende weer eens op het repertoire genomen en gisteravond den leden van Rotterdams Ka tholieken Kring de eerste opvoering dezer reprise aangeboden. We zijn er in den loop der jaren wel over heen gekomen, dat in deze bewerking van den roman „Schwammerl" van dr. Bartsch al te romantisch met den mensch Franz Schu bert wordt omgesprongen en dat de selectie uit het werk van den componist Sohutoert, die het muzikale stramien voor deze operette vormt, uiteraard wat eenzijdig moest blijven om aan de handeling aan te passen. Erkend moet niettemin, dat Heinrich Berté, die zich met dien delicaten ingreep belastte, zijn ver antwoordelijkheid blijkbaar wel heeft over wogen. En tenslotte zijn het toch de onster felijke melodieën van den Weenschen muziek dichter, altijd opnieuw boeiend, waaraan de hem hier toegeschreven belevenissen en zijn misfortuinlijk -avontuur met Hannerl, de lief- talligste der drie dochters van den Hof- glasermeister Xschöll, in hoofdzaak hun charme ontleenen. De eerste opvoering door het ensemble, dat zijn koperen jubilé inmiddels reeds achter deft bug heeft, dateert uit zijn begin tijd; het behoeft dus niet te verwonderen, dat bij deze reprise de noodige wijzigingen in de bezetting waren te constateeren. Te meer viel het op, dat de Schubert van destijds dezelfde kon blijven, dank zij de eeuwige jeugd van Paul Harden. Niet, dat het librettisten-duo dezen sohuchteren Schu bert direct als een jeune premier hebben bedoeld (ofschoon de componist zelf amper de 3 kruisjes heeft gehaald!); maar wat ver schijning en stemmiddelen betreft kan Har den zich in deze rol met jeugdiger krachten zonder bezwaar meten. Hij heeft ook nu weer door een markante creatie ten volle doen ge kloven in de heroïsch-tragische figuur van den componist, wiens uit wanbegrip ver smade liefde voortaan alleen zijn kunst ge wijd zou zijn. Het spreekt vanzelf, dat Fritz Hirsch als papa Tschöll en Julia Rillo als diens wederhelft (en ais de Hausmeisterin in de eerste acte) hun oude emplooi met het oude succes weer konden hervatten. Ook Walter Triebél, als Deensch gezant vermomd, bleek zijn vroegere rol weer te hebben opgeno men. Overigens louter nieuwelingen. Voorop het lieftallige trio, dat de operette haar naam gaf en dat weleer werd aangevoerd door Friedel Dotza. Nu was het Gretl Tüchler, die met Sophie Degenhardt en Mady Meth het schattige klaverblad vormde. In elk opzicht toonde zich deze Hannerl volkomen op haar plaats; en vocaal zeker niet het minst. Ook voor de volatile Grisi-figuur werd een goede keuze gedaan in Ellen Lutz, al moet de even raadselachtige als temperament-rijke Ita- liaansche operadiva haar Duitsch nog wat beter leeren krom-praten. Als baron Schober, de tegenspeler van Schubert in de liefdestragedie, heeft Egon Karter stellig zijn verschijning mee; maar stimmlich moest hij het toch tegen zijn „ri vaal" afleggen, De kleinere rollen waren goed tot vol doende bezet. Een extra aanteekening voor de komische vermomming van Leo Reicher als ietwat vreemdsoortig politie-dienaar. De Groote Schouwburg was vrij goed be zet, waartoe een flink contingent militairen het zijne bijdroeg. Voor de Kring-leden lijkt de Zondagavond overigens wat minder ge schikt. Veel en hartelijk applaus beloonde Fritz Hirsch en de zijnen voor het gebodene. L. H J!!l!ini!II!!ll!llll!IIIIIIII!llllll!lllllllllll!l!ll!llllllllllllli:il>!ll>l>!lllll ill!ll!lllllililll!|[||!lllil!!llli;!ll!ll!l!ll!!ll!ll!lllllllllllllllllllllllll!!lll Ook te Rotterdam heeft de storm danig huisgehouden en het was maar gelukkig, dat in het nachtelijk uur er weinig menschen op straat waren, anders was misschien het leed niet te overzien geweest. Want tailooze schoorsteenen kwamen naar beneden en vielen met een geweldigen smak op de straatsteenen, hoornen woeien om, enz. En dat waren nog maar de kleine ongelukjes. Zoo werd op het terrein van P. Smit aan den Stadionweg een groote houten loods van vijftien meter lengte het slachtoffer Een deel van het dak was finaal door den wind op genomen en tegen een langs den weg staande schutting gesmakt, terwijl de loods zelf om ver werd geworpen. Het verkeer ter plaatse heeft er langen tijd veel ongerief van onder vonden. Aan den Groene Zoom, bij het eindpunt van Lijn 3, brak een spandraad van het electrische net, waardoor de onder stroom staande draden over den weg bengelden en ernstig gevaar opleverden. Er werd ter plaatse een politiepost geplaatst, totdat per soneel van de R.E.T. gearriveerd was om het euvel te verhelpen. Het tramverkeer onder vond eenige stagnatie. Schuttingen werden omver geworpen op het kolenterrein van v. Willigen aan de 2e Rosestraat, alsmede bij het in aanbouw zijnde belastinggebouw aan den Westzeedijk. Van een keet van een dn aanbouw zijnd pand aan den Schiedamschesingel werd het dak afge rukt en op straalt geworpen. In de Parklaan werd een groote boom ont worteld, waardoor een afrastering werd ver- Zwaarste van Nederland. Hedenmiddag te half drie passeerde door de Koningshaven een bij Meijer en Co. te Zaltbommel voor de N.V. Kraayeveld's Transport Mij. alhier gebouwde nieuwe bok, welke een draaggewlcht heeft van 285 ton. Fht is de zwaarste bok van Nederland. De Rotterdamsohe Turnbond zal onder de auspiciën van het comité voor ontwikkeling en ontspanning voor militairen op Donder dag 7 December in de Doelen een ontspan ningsavond voor militairen geven. Dank zij de groote medewerking van verschillende Rotiterdamsohe tu-rnvereenigiingen kan een goed gevarieerd programma worden uitge voerd. Walter Boenenger, een Duitsche jongen, een dar geredden van de „Simon Bolivar" met den assistent-machinist van 't schip, den Nederlander J. S. Muller die eveneens tot de geredden behoort, in het ziekenhuis waar zij opgenomen werden (telegrafisch overgebrachte opname). 20 N o v.: Nut: Kralingsche Vrouwenkoor, 8 uur. 21 N o v.: Doelen: Concert Excelsior 8 uur'. 21 N o v.: Groote Schouwburg: Voor drachtavond Julia de Gruyter, 8,15 uur (volw.). Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Wij <n Holland (Jong Nederland) 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 23 Nov. in: Grand: Juarez; Thalia: 't Zit in de lucht; Lumière: Union Pacific (boven 18 jaar); Studio: De schuldige (voor volw.); Capitol: Good bye mr. Chips; Arena: Jamaica Inn (boven 18 jaar); Scala: De hond van de Baskervilles (boven 18 jaar); Colosseum: Middernacht taxi en Altijd die vrouw (vilw.); Prinses: op de races? (volw.); Corso: 't Begon in China; Centraal: Op het verkeerde pad en De fatale nacht (volw.); Victoria: Parijs op de huwelijksreis en Vrouwengevangenissen (volw.); Ooster: Een moeder beschuldigt en Es war eine rauschende Ballnacht (volw.); Asta: De geest van den zwarten piraat en Inkwartiering (boven 18 jaar); Harmonie: Marthe Richard de spionne en Moeders jon gen (volw.); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia" (Schiedam- sche Singel 55), dagelijks 10—17 en 1922 uur, Zondags van 1217 uui (tot 1 Jan.) Kunstzaal Gebr. Koch,, Noordblaak 23, werken van A. J. Zwart (tot 7 Dec.). Rotterd. Kunstkring, werken van Toon Kel der, Den Haag (tot 10 Dec.) Schiedam. Passage (t.m. Woensdag): Rose van Washington Square en Charlie Chan in de moordkamer (volw.); Monopole (t.m. Maan dag): De banneling van het duivelseiland en Spel met den dood (volw.). SCHIEDAM, 20 Nov. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,401,50 (niet officieel). nieid en de rijweg gedeeltelijk gebarrica deerd. Tailooze malen moest de gereedschaps wagen van de brandweer uitrukken om ge vallen schoorsteenen op te ruimen of loszit tende dakdeelen, die gevaar voor de omge ving opleverden, te verwijderen. Van een confectiefabriek aan de Aleidis- straat sneuvelden maar liefst acht ruiten te gelijk. In de Bergscbelaan 154 waaide een kap van een jalouzie af. Deze kwam terecht op het hoofd van de 70-jarige mevr. P. J. Burghout v. d. Water uit de Ackersdijkstraat. Zij kwam er gelukkig slechts met een hoofdwon de af, die in het ziekenhuis Bergweg ver- bonden werd. In de Waalhaven sloegen door het breken der trossen een drietal Italiaansche schepen los, n.l. de Pampano, de Sagitta en de Elios. Sleepbooten en havenloodsen zorgden ervoor, dat de schepen weer konden worden vastge maakt. De Pampano bracht bovendien ern stige schade toe aan een dukdalf, welke ge heel scheef werd getrokken. Bij het Vrijdag te Rotterdam gehouden Middenstandsexamen zijn geslaagd: G. G. Herfst, Schiedam; P. vain Herk, Lek- kerkerk; J. Heijboer, Nieuwerkerk (Z.); Ga. van Hoewijk, Rotterdam; J. Hof, Dirksland; A. Holleman, Den Bommel; B. Hoogenboe- zem, Pij-nacker; L. Houitsma, Rotterdam; C. v. d. Houwen, Oostoome; Aa. v. d. Hoven Rot terdam; C. Huizer, Her kingen; R. J. A. v. Huut, Rotterdam; H. Huijgen, Alblasserdam; J. H. Janse, Rotterdam; M. Janse, Rotterdam; Th. H. M. Janssen Schiedam; P. Jeronimus Bergschenhoek; C. de Jonig, Kralingsche- veer; Ga. de Jong, Rotterdam; A. Jongerius Gouda; C. L. Kabbedijk, Numansdorp; B. H. Keemink Den Haag; L. A. G. J. v. Keulen Bergen op Zoom; Ha. Ha. Kik Rotterdam; C. P. Klerks Gouda; D. Kleijweg Hoek v. Hol land; D. J. Kok, Rotterdam; H. Kon-ink Rot terdam; Ab. Kool, Hillegersberg; Ab. Kool, Rotterdam; Amt. Kool Middelharnis; J. J. Koolhoven Den Haag; Ha. Bakker Waddings - veen; T. J. v. Kooten H.-I.-Ambachf; J. Kop pelaar Sliiedreohit; A. v. Koppen Oudidorp; G. A. v. Koppen Stellendam; H. J. Korf Gouda; P. Kosten Oude Tonge; J. C. Kramer Freher Schiedam; M. Aa. v. d. Krans, Waddings veen; Bij. Labzowski Zierikzee; L. Iammerse Nw. Helvoet; P. Langestraat Hooge Weg Si- monshavem; Sa. Ma. v. Langeveld Rotterdam; A. J. Lamgeweg Rotterdam; A. Leenheer Rotterdam; P. Leeuweniburoh Rotterdam; J. Leezer Rotterdam; W. J. Los Waddiingsveen; W- Louter Bolnes; C. J. Lucas Nw. Beierland; C. Luijendijk Zui-dland; J. Luijtendijk Rot terdam M. Ja. Luijendijk Rotterdam; J. Luij- ten Rotterdam; J. Voogd Ouddorp; Joh. Maas dam Nw Beierland; J. v. Maastricht Ooltgens- plaat; J. Man schot Gouda; Jac. v. Marion Abbenbroek; B. Markenstein Rotterdam; Ia. Markoviits Rotterdam; M. v. Masitrigt Rotter dam; A. v. d. Meeberg H. I. Ambacht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 3