Weer verwachting. STADSNIEUWS. KETHEL. ROTTERDAM. OPLICHTER-FANTAST AANGEHOUDEN. 1 4-32' I HET VLIEGONGEVAL TE HILLEGERSBERG. DOiNJULKDAG 23 JNUVü iHlü Wó9 HYACINTH-BOLLEN VOOR DE SCHOOLJEUGD. De tentoonstelling in het Volkspark. GARAGE „UNIQUE1 NIEUWE WIJKVERDEELING H.H. DOKTOREN. GESLAAGD CONCERT VAN L. v. BEETHOVEN. GROOTE ACTIE VAN DE GEZELLENVEREENIGING. R. K. SCHAAKVER. S. B. O. GUSTO'S MUZIEKVEREENIGING. AANRIJDING. RECOLLECTIE. BURGERLIJKE STAND. UTILE DULCI KOMT MET EEN NIEUW STUK. RIJNBENDE'S SCHAAKCLUB. uitvoering kunst en vriendschap. Een romantisch verhaal van kennis making, verloving en gefingeerde zaken. Van O, die van O. niet was. De kou uit de lucht. Voor het geheele land ij Aanvankelijk temperatuur om §j het vriespunt, half tot zwaar be- j§ wolkt, droog weer, krachtige tot |i matigen Zuidelijke wind. j| Later Stijging van temperatuur, rj betrokken tot zwaar bewolkt, tij- delijk mist, waarschijnlijk eenige f§ 1 regen of motregen, meest matige i Zuid-Westelijke tot Westelijken i wind. Voor de wielrijders, i Vrijdag Zon op 7.35; zon onder 15.56. Maan onder 14.52; maan onder H Wielrijders lichten op van 16.26 1 i tot 7.06. VERHOOGING STAANGELD GOEDERENWAGENS. Romp van het jachtvliegtuig zeer diep in den grond gedrongen. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. JONGSTUDENTEN-VEREENIGING ST. PAULUS. R- K. VER. VAN ONDERNEMERS EN AANNEMERS VAN BEGRAFENISSEN. I Op het terrein van den gemeentelijken Plantsoenendienst had gistermiddag het in- pof-n plaats van de 600 hyacinth-bollen, die door de Nederlandsche Bloembollen Cen trale voor de Polyantha, te samen met 114.000 andere bollen, beschikbaar zijn ge steld. Het bestuur besloot toen de hyacinth- bollen ter beschikking te stellen van de schooljeugd. Bij plantsoenendienst waren aanwezig Dr. W. J. Smit, gemeentelijke inspecteur van het onderwijs, M. Germeraad, voorzitter van de Vereeniging Schoolwerktuinen, ver schillende leiders en een 24 tal kinderen van deze vereeniging, die onder leiding van hun leiders voor het inpotten zouden zor gen. Twee duizend bloempotten stonden net jes in rijen klaar gevuld met aarde. In iedere pot werden drie bollen gedaan. De potten werden daarna ingekuild om in Februari a.s. ontkuild te worden en over de scholen gedistribueerd te worden. Alvorens met het inpotten werd begonnen, werd het woord gevoerd door den heer H. F. van Zijst lid van het Polyantha-comité. Spr. zeide, dat het comitvan meening was, dat de tentoonstelling ondanks de om standigheden doorgang moest vinden. Spr. achtte het vgroot belang zoowel voor Schiedam, als woonstad als voor de burge rij. Het is noodig voor onze stad reclame te maken. Men beschouwt Schiedam nog steeds als een zwart berookt industrie stadje. Wij hebben toch ons mooie Sterre- bosch, het Julianapark en het Volkspark, dat wordt ingericht voor de tentoonstelling. Ook is de tentoonstelling van groot belang voor de kweekers. De voorbereidingen zijn geschied met medewerking van de gemeen te. Zes en zestig jeugdige werkloozen heb ben het terrein in orde gemaakt waarop nu kan worden voortgebouwd. In April of Mei van het volgende jaar zal het eerste deel der tentoonstelling ge opend worden. Van half Juli tot Augustus zal de tentoonstelling eenigen tijd gesloten zijn om in Augustus weer, nu speciaal met dahlia's geopend te worden. De tentoonstelling kan in vijf deelen ge splitst worden. Het hoofdterrein, waar de grootste en beste kweekers van Nederland hun inzendin gen zullen plaatsen. Hier komt een rots- tuin, een waterpartij, terras enz. Het tweede deel wordt gevormd door een overdekte ruimte waar tijdelijke exposities kunnen worden gehouden. Het derde deel zal plaats bieden aan de resteerende 114.000 bollen, die beschikbaar gesteld werden door het Centraal Bloem bollen Comité. Het vierde deel wordt inge richt voor ontspanning van den vermoei den bezoeker. Hier zal o.m. een boerendorp verwijzen. Tenslotte zal het laatste deel ge vormd worden door de vele andere inzen dingen, die in de verschillende laantjes Burg. Knappertlaan 12 TELEFOON 681U0 - 1014S 7 een plaats zullen vinden. Bij avond zal dit alles fraai verlicht worden. De medewerking van spoor en tram is reeds verkregen. Spr. wendde zich hierna tot de kinderen. Hij drukte hen op het hart goed voor de planten, als zij in Februari in de klas zul len zijn, te zorgen, want de beste zullen op de Polyantha tentoongesteld worden. Verschillende prijzen zijn hiervoor be schikbaar. Verder zal nog een teekenwedstrijd wor den georganiseerd voor de kinderen. Ook hieraan zijn fraaie prijzen verbonden. De kinderen togen hierna aan den arbeid. Den heelen middag is er hard gewerkt on der leiding van de leiders van schoolwerk- tuinen. De aankomst van H. M. de Koningin aan de Nieuwe Kerk te Amsterdam, waar de gedenkramen werden overgedragen. H. M. wordt verwelkomd door den bur gemeester van A'dam, dr. W. de Vlugt. Na de eerste regeling van de waarneming der Ziekenfondspraktijk van de gemobili seerde doktoren zijn de navolgende veran deringen aangebracht: A. De praktijk van J. Ris, arts, wordt waargenomen door zijn vader D. Ris Jzn., Tuinlaan 92. De praktijk van W. H. T. Meyer, arts, wordt waargenomen door K. Bolle, arts, Swammer- danmsingel 43. De praktijk van W. T. P. NIjenhuis, arts, wordt waargenomen door S. van Griethuyzen arts, Burg. Knappertlaan 154. B. De volgende wijzigingen zijn in de wijk- verdeeling gebracht:' Dr. D. Ris neemt waar in de wijk, begrensd door Nieuwe Haven vanaf West Frankeland- schestraat, Vlaardingerdijk, Aleidastraat, West Frankelandschestraat. Dr. Geerdes neemt waar in de wijk, be grensd door Aleidastraat (beide zijden), Ju- lianalaan, en alle straten welke liggen aan de stadszijde van de Rembrandtlaan en Ru benslaan, de Rembrandtlaan zelf niet. Dr. van Griethuysen neemt waar in de wijk begrensd door Rembrandtlaan (beide zijden), Rubensplein geheel, Rubenslaan (beide zijden), Julianalaan en Vlaardinger dijk tot Rembrandtlaan. Dr. Bolle neemt waar in de wijk welke ligt aan de buitenzijde van de Prof. Kam. Onneslaan 4- de Prof. Kam. Onneslaan (beide zijden). Dr. Kunze neemt waar zijn oude wijk, be halve het stuk hierboven genoemd. Dr. de Ridder neemt waar zijn oude wijk en bovendien de wijk begrensd door Wester kade, Nieuwe Haven,' Schoolstraat (beide zijden), Willem de Zwijgerlaan (beide zij den), Stadhouderslaan (beide zijden). Dr. v. d. Broek neemt waar in de wijk begrensd door Nieuwe Haven vanaf School straat tot West Frankelandschestraat en alle straten welke lggen binnen de begrenzing West Frankelandschestraat, Aleidastraat, Penninglaan en de Stadhouderslaan (beide zijden) tot de Willem de Zwijgerlaan. De wijken van de doktoren Hoogendijk, de Maeyer en van den Berg blijven ongewijzigd. Nogmaals wordt aller medewerking ver zocht door te komen voor het Ziekenfonds, alleen op het spreekuur van 89 uur des morgens en de boodschappen ook op dien tijd te bezorgen. Donderdag 14 December a.s. zal door de Sint Jozefgezellenvereeniging 'n groote pro- paganda-avond gehouden worden voor jonge mannen ouder dan 17 jaar. De avond vindt plaats in den R. K. Volksbond. De adressen van ongeveer 900 jongemannen van 17 tot 21 jaar zijn in het bezit van de gezellen- vereeniging. Afgeschrapt zijn zij die niet voor gezel in aanmerking komen. De rest zal vol gende week een brief ontvangen. Eenige ge zellen zullen daar dan over komen spreken. Op den propaganda-avond zal de centraal- praeses, Rector Drost, komen spreken. Daar na zal een film vertoond worden. Jongemannen, die nog geen lid zijn van de gezellenvereeniging, zijn op 14 December a.s. allen hartelijk welkom in den R. K. Volks bond. Uitslagen van de deze week gespeelde par tijen: J. MulderJ. Sprong H. PaapW. Steenhouwer 01; J. de JongL. Branden burg 10; J. ZoetmulderP. Oomen 0—1; J. KorverL. Beek 10; A. de JongJ. Steens 10; A. Veringmeier—E. Linnenbrink J. MaagdenbergJ. de Groot 1—0; Schmier- mannA. Osterholt K; J. van Slobbe A. Markx 1—0; H. Kloos—Drs. P. Willems uit gesteld; J. van OostrumP. v. d. Klink afg. Op 1 October j.l. was het 30 jaar geleden, dat Gusto's Muziek Vereeniging werd opge richt, alsook dat de heer J. K. C. Karsse- boom 30 jaar directeur was van bovenge noemde vereeniging. Reeds eerder was besloten, het 30-jarig bestaan, op 7 October feestelijk te vieren, doch de mobilisatie heeft dit plan te niet ge daan. Vele leden moesten hun dienstplicht ver vullen, zoodat de feestavond moest worden uitgesteld. Op de j.l. Dinsdag gehouden 30ste jaar vergadering is evenwel besloten, het 30ste jaarfeest te doen doorgaan en wel in het laatst van Januari. Gistermiddag had op den hoek Tuinlaan en Plein Eendracht een aanrijding plaats tus- schen een luxe auto bestuurd door Dr. R. hier woonachtig. De aanrijding ontstond doordat de bestuurder van de vrachtauto aan de auto van dr. R. welke van rechts kwam geen voorrang verleende. Beide auto's werden aan de voorzijde aan de spatporden beschadigd. Aanstaanden Vrijdag des avonds ten 8,15 ure zal in de Hulpkerk O. L. Vr. Visitatie aan de Aleidastraat de maandelijksche Re collectie gehouden worden door een Pater Redemptorist. Moeilijk programma fraai uitgevoerd. Het Symphonie-Orkest „L. van Beethoven" heeft gisteravond in Gebouw „Musis Sacrum" voor zijn leden en donateurs die de zaal vrijwel geheel vulden een concert gegeven. In zijn openingswoord dankte de voorzit ter de heer M. Klynsmit den directeur J. C. M. Feltzer voor zijn hartelijke medewer king, waardoor dit concert tot stand is ge komen. Verder wekte hij de aanwezigen op om donatrices en donateurs te werven en hoop te, dat de animo om als medewerkend lid tot de Orkestvereeniging toe te treden voor hen die eenig instrument bespelen, na het beuisteren van deze uitvoering groote zou worden. Het was ook de hartewensch van den directeur, dat de vele kleine orkesten in Schiedam zich tot één orkest zouden ver eenigen, waardoor veel meer bereikt zou kunnen worden. Na dit korte opwekkende woord kon met de uitvoering van het pro gramma een aanvang gemaakt worden, waarbij de zangeres Mevr. Sien Dersjant Glaudemans als soliste optrad. Als eerste nummer hoofden wij de „Marche Militaire Nr. 1", van Fr. Schu bert, die op pittige wijze gespeeld werd en altijd aangenaam is om te beluisteren. Van den Florentijnschen Meester Luigi Cherubini bracht het orkest de ouverture „Lodoiska" ten gehoore. Deze muziek toont, hoe de componist zich tot Haydn en Mozart aan getrokken gevoelt. Het werk eischte veel vaardigheid van de musici en werd prijzens waardig vertolkt. Vooral wanneer men be denkt, dat de Symphonie-Orkestvereeniging L. v. B. uit leden bestaat die geen beroeps musici zijn, moet men waardeering hebben voor zulk spelen. Bewezen werd, dat met toewijding en liefde tot de muziek wordt gestudeerd. Het beroemde divertissement van W. A. Mozart. Eine kleine Nachtmusik", se renade voor strijkorkest toonde dit ook aan. Deze verpoozingsmuziek, licht van karakter, is voor een strijkorkest een dankbaar num mer. De zangeres Mevr. DersjantGlaudemans zorg daarna het recitatief en de Aria „Nun beut die Flur das frische Grün uit het Ora torium „Die Schöpfung" van J. Haydn. De sopraan heeft de moeilijke aria beschaafd en met vol geluid gezongen. De zeer lastige pas sages worden goed overwonnen, al hadden wij gaarne in het einde met meer bezieling willen hooren. Zij werd uitstekend begeleid door Mevr. N. BerckFeltzer. Beiden werden onder dankbaar applaus der aanwezigen met bloe men gehuldigd. Voor de pauze beluisterden wij nog een vlot gespeelde chronologische potpourri ,Von Gluck bis Rich. Wagner" van A. Schreiner waarin composities van Gluck, Haydn, Mozart, Beethoven, Bach, We ber, Mendelssohn, Bartholdy, Schubert en Wagner voorkwamen. Na de pauze werd het zeer gevarieerde programma vervolgd met ouverture v. d Opera „Allessandro Stradella van den Duit- schen componist F. v. Flotow en Paasch- koor. Intermezzo en Finale uit de Opera Cavalleria Rusticana, van P. Mascagni (arr, E. Tavan). De bekende muziek speciaal, het Paschkoor en het beroemde Intermezzo van Mascogni boeiden door gaafheid van toon en soepelheid van het volgen van den dirigent, al werd het tempo soms wel wat gejaagd. Tusschen deze nummers door zong Mevr, Dersjant uit de Opera Faust van Ch. Gou nod het lied van de Koning van Thule en de Juweelen-Aria. Deze Fransche weerga ve werd geschoold gezorigen met mooie toonen in het middenregister. De sopraan dankte met een toegift uit „Figaro's Hoch zeit, Heilige Quelle" het enthousiaste pu bliek. Wij hopen deze zangeres meer te hooren, zij toonde zich een kundige en ge voelige sopraan. Tot besluit van dit zeer ge slaagde concert speelde het orkest nog, de Marche militaire No. 2 van Fr. Schubert, die herhaald moest worden. GEBOREN: Anna P., dochter van G. v. d. Most en A. P. Kreté, Dr. Noletstraat 1 Johanna M., dochter van A. J. van Dijke en A. L. den Outer, Galileistraat 68 Johanna C., dochter van J. C. Bronkhorst en A. J, Bouman, Rembrandtlaan 32. GEHUWD: J. Meijer 35 jaar en A. E. Deutz 30 jaar D. van den Heuvel 25 jaar en C. Tettelaar 18 jaar C. D. Paulus 26 jaar en H. Lagendijk 21 jaar H. M. Daimhe 27 jaar en M. Zuidgeest 24 jaar W. A. Ascher- mann 26 jaar en H. Tilman 22 jaar C. Pil 27 jaar en H. Schippers 18 jaar. OVERLEDEN: A. M. Hellemons, 72 jaar, wed. van A. Rijntjes, St. Liduinastraat 20. Bü of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Opvoering voor Zwakzinnigenzorg. Het tooneelgezelschap „Utile Dulci" zal op Donderdag 21 December in Musis Sacrum opvoeren het blijspel in vier bedrijven „Ver wikkeling in Grand Hotel", naar het Duitsch van Robert Neuner, Nederlandsche bewer king van Henri v. Wermeskerken. De baten van deze voorstelling zijn voor de Schiedam- sche vereeniging Zwakzinnigenzorg. C. Gisteravond speelde Rijnbende's S. voor de competitie van den R. S. B. 4e kl. b tegen Centrum IV, onder leiding van den heer L. v. d. Toorn, met als resultaat: W. J. BultW. van Leeuwarden M; J. van LuykG. F. Verschoor L. v. d. ToomA. v. d. Starre 01, A. van Etten C. v. d. Rooyen 01, J. RobberechtW. Erdtsieck 01, W. HorstkampA. Keuke- laar 01, G. v. d. HoevenD. Zuur 1—0, J. van GrootveldP. Righini 01, J. Waltman ■A. de Jong 01, J. de JongenJ. C. Chris- tensen 10. Totqal 37. Na een flink opgezette propaganda welke tot resultaat had, dat meerdere nieuwe le den en donateurs ingeschreven werden in de muziekvereeniging Kunst en Vriendschap, heeft deze vereeniging gisteravond onder leiding van den dirigent Cor van Gent haar eerste winteruitvoering gegeven in de zaal van café De Vriendschap alhier. Hetoptreden van de humoristen „The Kings" viel zeer in den smaak evenals de muzieknummers welke een dankbaar applaus oogstte. Een verloting vormde het slot van deze geslaagde avond. Zoowel burgemeester mr. J. J- van der Lip, als de gemeente-secretaris den heer C. Brunt en dr. van der Kuij gaven met hun dames blijken van belangstelling. Het verhaal begint op 1 September j.l. voor het bijkantoor van een der Amsterdamsche bladen aan den Stationsweg. De wereldge beurtenissen interesseerden den 43-jarigen knoopenmaker S. L. dermate, dat hij voor den spiegelruit het'nieuws stond te lezen. Maar hij was de eenige lezer niet. Er stond ook een dame. De politiek was een geschikt aanknoopingspunt. Ze liepen samen een eindje op, stapten een café binnen om een kop koffie te drinken. L. stelde zich voor als meneer H. v. O. en het gesprek eindigde met een lofzang op verloven en een afspraakje. Bij een volgende ontmoeting nam het meisje den man mee naar haar broer, om met de familie kennis te maken. v. O., die eigenlijk L. was, maakte den indruk in goe den doen te zijn, want o.m. stelde hij voor om den Zondag daarop, toen er nog geen rijverbod was, een ritje naar Brabant te maken. Men ging erop in en het ritje verliep prettig, maar het slot was minder aange naam. Want toen het op betalen aankwam wilde het toeval, dat L. zijn portefeuille met 30 verloren was. De a.s. zwager streek de hand over het hart en gaf den ongelukkigen verliezer voorloopig 20 voorschot om de kosten te betalen. Van de eene visite bij den broer van het meisje kwamen er meer. Er werd over koe tjes en kalfjes gesproken en ook over zaken, v. O., die L. was, gaf voor in auto-onderdee- len te handelen, maar hij zocht nu iets an ders, omdat er in diie branche weinig meer te verdienen viel. De tijd was evenwel rijp voor een handel in gasmaskers. Daar kon je 2 per stuk mee verdienen. Dat vond de a.s. zwager ook en hij bood aan 's avonds voor L. de administratie bij te houden. Dat aanbod vond L. wel aardig, maar hij had toch een beter plannetje: als ze eens voor gezamenlijke rekening gingen werken Daar had de a.s, zwager wel ooren naar. Hij gaf aan L. die om zijn valschen naam geloofwaardig te maken zelfs de letters H. v. O. in zijn hoed had laten zetten een bedrag van honderd gulden, om er 85 gas maskers voor te koopen. Toen die een paar dagen later nog niet ge arriveerd waren, werd de zwager In spe toch nieuwsgierig en informeerde waar ze ble ven. L. wierp de schuld op de slechte ver- voersgelegenheid en al pratende gaf hij als zijn meening te kennen, dat het zaakje eigen lijk veel te peuterig werd aangepakt. Er moest maar ineens een flinke partij gasmas kers worden besteld. De a.s. zwager vond het alweer goed en gaf een chèque van 200 ten name van.... H. v. O, Daar zat L. eigenlijk een beetje mee, want nu moest hij een val- sche handteekening zetten en als je dat ge daan hebt, voel je je voor een ambtenaaflijk loket niet bijster op je gemak. Hij liet daar- cm zijn meisje den chèque innen en streek het geld op. Er verliepen dagen en de zwager infor meerde steeds naar de gasmaskers. Om hem van dit thema af te leiden, kwam L. met de .ededeeling, dat hij nu een schitterend han deltje had. Hij kon n.l. 1000 flesschen sla olie koopen. De a.s. zwager gaf opnieuw f 90, maar L. begreep, dat hij iets doen moest, om voorloopig aan alle lastige vragen een einde te maken. Daarom reisde hij naar den Haag en zond van daar uit, een telegram met een geflngeerden naam, bevattende het bericht, dat de slaolie Woensdag a.s. bij den zwager ir> spe zou worden afgeleverd. L. was dien Woensdagmiddag bij den zwa ger aanwezig en toonde zich zeer verbaasd, om niet <te zegigen verootwaardigd, dat de slaolie niet arriveerde. En terloops vertelde hij van een fabriek hier ter stede, waaraan hij een onbrandbare dakbedekking kon le veren. Met het meisje en haar broer vertrok hij vervolgens per auto naar een aannemer in IJsselmonde, om over de uitvoering van het werk te spreken. Hij liet dezen zelfs teeke- ningen maken, om de ensceneering nog ech ter te maken. Men ging ook naar de bewuste fabriek, die inderdaad een nieuwe dakbe dekking noodig had. De a.s. zwager liep er alweer in en gat 100 contant en later nog een chèque van 200. L. en zijn compagnon vertrokken ver volgens naar Brabant, waar L. iemand wist die het bewuste materiaal, verocold, zou kun nen leveren. Van dit zaakje kwam natuurlijk evenmin wat terecht, maar om het geval eenigermate geloofwaardig te maken, toonde hij zijn a.s verloofde een kwitantie van 135, waarmee hij wilde aantoonen, dat hij de dakplaten inderdaad had gekocht. Van kennismaking komt wel eens verlo ving. Zoo geschiedde het ook in dit verhaal. Er werden kaarten gedrukt, waarop L.'s naam als H. v. O. voorkwam. Voor „zijn' familie waren niet veel kaarten noodig, zeide hij. Hij bezat alleen een stokoude tante, voor wie hij de kaart zelf wel mee zou nemen. Er kwamen natuurlijk legio felicitaties terug, maar..,, niet van de tante. Tijdens het feest, waarop een copieus diner werd geserveerd, geleverd door een banket bakker die ook nog op zijn geld wacht maakte L. een nieuw slachtoffer, n.l. een familielid van het meisje, dat buiten de stad woonde. Van dit familielid wist hij 100 machtig te worden. Hij vertelde n.l. onder vier oogen, dat hij voorschot moest betalen op een nieuw gekochte auto en bovendien aan zijn verloofde een feestjapon wilde schenken. Eindelijk raakte de maat echter vol. De zwager in spé ging het zaakje niet meer vertrouwen en liet L. een schuldbekentenis teekenen. Waarop L. zijnerzijds begreep, dat hij de kuiten moest nemen. Hij verdween dan ook met de noorderzon, waarop de gedu- peerde zwager aangifte deed. Het politie- en justitieapparaat werd in werking gesteld en ziet, L. werd te Am| sterdam aangehouden, waar juist dezer da gen twee jaar gevangenisstraf tegen hem was geëischt wegens een ander delict. Het slotbedrijf van dit verhaal zal derhalve inzetten met een behandeling voor de recht bank en vermoedelijk eindigen met eenige jaren gevangenisstraf. lllllllllllIlilllllllHIIIIIIIIIIIIIillllIIIIIIIIIIIIllIlllllHlUiiiiiiiiiiiiiiiiiiii HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Schie dam hebben bij hun besluit van 16 Novem ber 1939 vergunning verleend aan de N.V. Bataafsche Importmaatschappij te 's-Graven- hage tot oprichting van een benzinepompin- stgllatie met een ondergrondsche tank, in houdende 6000 L„ en een bovengrondsche af- tappomp, gedreven door een electromotor van 1/3 P.K., in en op het terrein van de N.V. Vereenigde Glasfabrieken aan den Buitenhavenweg 146. SCHIEDAM, 23 November 1939. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas vestigt er de aandacht op, dat, blijkens mededeeling van de Spoor wegen, met ingang van Maandag 27 Novem ber a.s. het staangeld zal worden verdubbeld, j teneinde in de bijzondere tijdsomstandig heden aan de aanvraag van wagons te kun nen voldoen. In verband hermede wordt er op aange drongen aankomende wagens zoo spoedig mogelijk te lossen. Met het oog op de vertraging van post stukken uit het buitenland is het voorts zeer gewenscht geadresseerden van wagens douanegoederen uit het buitenland aan te raden er bij hun afzenders op aan te dringen de facturen, oorsprongs-attesten, inhoudsop gaven enz. aan de vrachtbrieven te hechten of een tiental dagen vóór de verzending der goederen vooruit te zenden, zoodat terstond het noodige voor de vrijmaking der ladingen kan worden gedaan. Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Wij Holland (Jong Nederland) 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.). 26 N o v.: Groote Schouwburg, Die Wal- küre (Opera van Dusseldorp), half 8 uur (boven 18 jaar). 28 Nov.: Groote Schouwburg, Fidelio (Ned. Opera Ensemble), 8 uur. 1 Dec.: Groote Schouwburg, Italiaansche Opera-concert, 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 23 Nov. in: Grand: Juarez; Thalia: 't Zit in de lucht; Lumière: Union Pacific (boven 18 jaar); Studio: De schuldige (voor volw.); Capitol: Good bye mr. Chips; Arena: Jamaica Inn (boven 18 jaar); Scala: De hond van de Baskervilles (boven 18 jaar);, Colosseum: Middernacht- taxi en Altijd die vrouw (v, lw.); Prinses: op de races? (volw.); Corso: 't Begon in China; Centraal: Op het verkeerde pad en De fatale nacht (volw.); Victoria: Parijs op de huwelijksreis en Vrouwengevangenissen (volw.); Ooster: Een moeder beschuldigt en Es war eine rauschende Ballnacht (volw.); Asta: De geest van den zwarten piraat en Inkwartiering (boven 18 jaar); Harmonie: Marthe Richard de spionne en Moeders jon gen (volw.); Olympia: De groote boschbrand en Prairie-bandieten (boven 18 jaar); City: Vergeefsche wraak (boven 18 jaar); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia" (Schiedam- sche Singel 55), dagelijks 1017 en 1922 uur. Zondags van 1217 uui (tot 1 Jan.) Kunstzaal Gebr. Kocki,, Noord blaak 23, werken van A. J. Zwart (tot 7 Dec.). Rotterd. Kunstkring, werken van Toon Kel der, Den Haag (tot 10 Dec.) Reproductie van het door IV. v. d. Plas geschilderd portret van dr. P. C. de Brou wer, dat dezen door de leeraren is aange boden bij de feestelijke herdenking van 't 40-jarig bestaan van de afd. gymnasium van het St. Odulphus-Lyceum te Tilburg, ivaarvan dr. de Brouwer de grondlegger is. Het vliegtuig bleek een Nederlandsch legervliegtuig te zijn, een eenpersoons kleine jager van het type D. 21. Arbeiders, die in de nabijheid in werk verschaffing werkzaam waren, zagen het toestel met groote snelheid op zeer geringe hoogte het weiland overvliegen. Kort daar op hoorden zij een slag. Op de plaats ge komen, waar het vliegtuig was neergestort, vonden zij slechts de wrakstukken van het toestel. Deelen van den motor werden op een afstand van 500 meter teruggevonden, terwijl de verbrijzelde vleugelplaten bij een sloot werden aangetroffen. De wielen we1" den op grooten afstand in het weiland ge" vonden. De romp en staart hebben zich ma groote kracht in den weeken veenb°Ccjrje gedrongen, waardoor de cabine twee 3 meter in den grond zat. Militairen en a 1 ders van de werkverschaffing be£°Pb middellijk met het uitgraven van. fe~ len, doch het werk werd zeer 1 door het grondwater, dat men steeas «oest wegpompen. Op het terrein van het °nSe^ Wareh O.a. de officier van justitie, mcr en de burgemeester van Hillek de **eer F. H. van Kempen aanwezig. Spoedig na het Seb®u^e kwamen ook enkele hooge mil»?*6" van het vliegveld Waalhaven ter Plat *Vnder hun leiding werd het graafw®1" r gezet. Gisteravond te 7 uur had men evenwel de cabine nog steeds nle,t kunnen blootleggen, zoodat men over het lot van den piloot nog in het onzekere verkeerde. Aangezien de mogelijkheid bestond, dat de piloot even voor het on8eluk met zijn parachute het toestel bad verlaten of tijdens het onge luk ui' de cahine was gesprongen, werd de omgevin§ door militairen afgezocht. Men heeft hem echter niet kunnen vinden. De werkzaamheden tot berging van het Woensdagmiddag in den mist neergestorte militaire vliegtuig zijn hedenmorgen met kracht hervat. Talrijke militairen van de luchtvaartafdeeling en van de in Hillegers- berg gelegerde troepen namen aan deze bei- ging deel. Bij den inslag in den veengrond is de romp van het toestel echter zoo dLp in den bodem gedrongen, dat men zelfs met pompen moest gaan werken om tot voldoen de diepte te kunnen komen. Aangezien de bestuurder van het toestel ondanks het af zoeken van de omgeving in wijden omtrek niet gevonden werd, neemt men aan, dat zijn stoffelijk overschot bij de ontgraving van het toestel te voorschijn zal komen. SCHIEDAM, 23 Nov. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn- Moutwijn 46 pet. 1? per 'k- Spoeling. Spoeling 1,40-1-50 (niet officieel). Tot hedenmiddag was men evenwel er nog niet in gcslaaSd, hieromtrent zekerheid te krijgen. Bestuurder van het toestel was de onge veer 20—jarige J. Cllnge Doorenbos, de eenige zoon van den bekenden auteur-voor drachtskunstenaar van dien naam. Hij was bij de opleiding voor officier-vlieger. Gisteren gaf de R. K. Jong-Studenten- vereeniging ,St. Paulus" haar jaar eest in Palace, dat als altijd een op hoog pell-staand feest is voor de jong-studenten, ouders en verdere genoodigden. De groote opkomst was weer een sprekend bewijs voor de belangstelling, waarin de ver. eeniging zich mag verheugen bij leden en oud-leden, voor het medeleven der ouders en den steun, welken deze blijven geven bij haar streven naar uitbreiding. Een boeiend bewijs van hun kunde als ac teurs legden de leden af, onder de beproefde leiding van dr. W. Th. L. v. Geldrop, m het tooneelstuk „Lord Demon", waarin vooral naar voren kwam lord Dunley, verte Kt door genoemden leider en regisseur, J haast hem schitterden Van Woorld ppe) en lord Lunch (Ph. v. d. Ven). Had de voorzitter, Vr. Nivard, bij den aanvang een opwekke d gesproken tot toetreding als St. Paulus lid, in de pauze hield pater dr. W. ®ch™lt^.St- Paulus' mo derator, een pitli8 toespraakje om de belang stelling en steun voor de vereeniging voor de 1ong-sWdenten, jóo bij uitstek geschikt, te wekken. Hij zeide te hopen, dat velen hun tevredenheid over dezen geslaagden avond door een donatie zouden toonen. De heeren dr. v. Geldrop en ir. Hopster werden om hun vele verdiensten tot eere leden van St. Paulus benoemd. Een verloting, tombola etc. verleenden een attractie te meer aan den goed geslaagden avond. Deze onlangs opgerichte nieuwe organisa. tie noodigt alle katholieken die in dit be drijf werkzaam, i.q. daaraan verwant zijn, zooals incasseerders, ziekenfondsboden, uit, tot de algemeene vergadering op Vrijdag 24 November a.s. des avonds 814 uur in de groote bovenzaal van Hotel „Eden", Boeren- steiger 75. Wie verhinderd mocht zijn zende zijn kaartje als adhaesie betuiging aan: H. v. d. Meijden Jr., Bergweg 169 a.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2