VULPENHOUDERS Z.-H0LL. KANTOOR BOEKHANDEL m I 1 Weerverwachting. VRIJDAG 1 DECEMBER 1939 STADSNIEUWS. WINTERCONCERT VAN ORPHEUS. PASSAGE 7 - SCHIEDAM TELEFOON 68254 i m ROTTERDAM. BRUTALE INBRAAK BIJ EEN JUWELIER. VERVROEGDE WINKEL- SLUITING. Eduard Flipse hartelijk gehuldigd. De huldiging. IN RUIME SORTEERING! Doozen luxe Postpapier. Nouveauté's. 'v i:' m SHSlP^ v-rr KATHOLIEKE BOND „VOOR HET GEZIN" DE VERDUISTERINGS OEFENINGEN. GEITENFOKVER. ONS GENOEGEN VERDUISTERINGSPROEVEN. S. G. V. AANRIJDING. BURGERLIJK ESTAND i'llülll In het Dames- en Heerenkleeding- bedrijf. Voor de katholieke militairen- Geslaagde avond van Rotterdam Comité. 1 Voor het geheele land: Storm- 4 1 achtige tot krachtigen, later wel- |j licht verder afnemende Zuid-Wes- telijke tot Westelijken wind, aan- vankelijk betrokken tot zwaar be- H wolkt, later tijdelijk opklarend. t Nu en dan regen. Later kouder. |j Z Geseind van De Bilt 1 Dec. te H 1 5.15 uur aan alle posten: fr Wordt verwacht storm uit het Zuid-Westen. I H Voor de wielrijders. I ZATERDAG. I H Zon op 7.50. Zon onder 15.49. H Maan op 22.29. Maan onder 11.36 z Wielrijders lichten op van 16.19 tot 7.21. millioen (boven 18 jaar); Monopolé "$.m. Maandag): Verdwaald in de jungle en Het schip der vervloeking volw.). NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De belangstelling voor kunstuitvoeringen beweegt zich in Schiedam in stijgende lijn. Het winterconcert, dat de Koninklijke Zang- vereeniging Schiedam's mannenkoor „Or- pheaus" gisteravond gaf, mocht zich ook weer verheugen in de belangstelling van een ge heel gevuld Passage-theater. Onder de aan wezigen bemerkten wij o.m. den burge meester Mr. Dr. F. L. J. van Haaren en echtgenoote, de wethouders Mr. M. M. van Velzen en J. Dinkelaar en vele hoofdamb tenaren. Ook de echtgenoote van Ed. Flipse was aanwezig. Aan haar werd bij binnen komst een fraai bouquet bloemen aangebo den. Het winterconcert was dezen keer tevens een feestconcert. Immers twee jubilarissen had Orpheus in haar midden. De directeur Eduard Flipse was 10 jaar di recteur. De heer H. L Bode herdacht een jubileum wat zeker een unicum is. 10 Jaar lang, had hij geen enkele repetitie verzuimd. Na het laatste nummer voor de pauze zijn beide heeren hartelijk gehuldigd. Allereerst werd Eduard Flipse gehuldigd. „Orpheus", aldus de burgemeester, ver gast ons heden op haar winterconcert, iets wat wij op prijs stellen. Deze avond heeft echter een bijzondere beteekenis. De dirigent wordt gehuldigd. Uit de samenstelling van het programma is dit reeds gebleken. Ed. Flipse komt hierop voor als dirigent, solist en componist. Na alles wat u in het tien jarig tijdsverloop voor Orpheus heeft ge daan wil ik gaarne met de hulde instem men. Volle waardeering hebben wij voor uw werk. Uw werk voor Orpheus heeft de vereeniging groot gemaakt, haar in groei en- bloei doen toenemen. U heeft Schiedam doen genieten van uw dirigeeren en van uw composities. Gaarna biedt spr. dan zijn ge- lukwenschen aan en hoopt dat dit jubileum tot in tal van veelvouden mag worden her haald tot voldoening van U zelf en tot glorie van Orpheus. De voorzitter van Orpheus, de heer J. v. d. Meer, sprak woorden van dank bij dit jubileum. Uitvoerig memoreerde spr. hoe „de jongen uit de Zeeuwsche klei" op 29 November 1929 benoemd werd tot directeur. „U heeft de flair de repetities te maken tot kunstgenot en ook tot jolijt' Door Uw con necties ligt het werk van Orpheus veel bui ten Schiedam. Wij zijn er trotsch op, dat wij Schiedam daar beroemd kunnen maken. Wij danken U voor wat U gedaan heeft en wen- schen, dat U over 15 jaar door mijn op volgers even hartelijk gehuldigd zult worden als vandaag". Spr. overhandigde een cadeau onder couvert. Namens de gemobiliseerde „Orpheus" huldigde sergeant Smits den ju bilaris. Spr. uitte zijn waardeering voor het werk van Ed. Flipse. Dank bracht spr. voor het contact. Met genoegen dacht spr. terug Reel. 1831S 20 aan de repetities. Als huldeblijk van de mi litairen overhandigde spr. een prachtige krans met rood-wit en blauwe linten waarop stond „Van de gemobiliseerde „Orpheus"-le- den aan Eduard Flipse 30 November 1939". Eduard Flipse nam hierna zelf het woord. Als ik op de repetities kom heb ik alles te vertellen en hier niets, aldus spr. Hij wil de niet graag feestvarken zijn. Spr. was dankbaar maar beschaamd. De hulde aan hem gebracht, bracht hij terug op alle „Or- pheus"-leden. De verhouding tusschen diri gent en koor is altijd prettig. Er heerscht een sfeer van vertrouwen, iets wat een ar tist niet kan missen. Overal worden de diensten van Orpheus ingeroepen en er is haast geen componist, die hier niet van heeft geprofiteerd. De werken, die inge studeerd worden, zijn vaak nieuw en mo dern. Het koor doet het voor plezier. Ik beschouw het als een soort plicht. Ik ben er trotsch op met u te mogen werken. Tot slot deed spr. een beroep op aller vriend schap en dankte het Schiedamsche publiek. Voorzitter J. v. d. Meer heeft hierna het lid H. I. Bode, gehuldigd. Tien jaar nooit een repetitie te hebben verzuimd, aldus spr., is een unicum. Niets heeft hem ooit gedeerd, hij was steeds present. „Bode wij zijn je dankbaar. Bode is het voorbeeld voor ons allen". Spr. overhandigde namens Orpheus een gouden „Orpheus"-ring. Een van de medeleden overhandigde bloe men. Het concert. Na een plechtig „Wilhelmus" staande door de aanwezigen aangehoord, begon het con cert met „Erde" van V. C. Czajanek op klankvolle wijze door „Orpheus" gezongen om te vervolgen met „Serenade M'Hiver" van den componist C. .SaintSaëns, dat door het koor, dat zeer terecht een uitstekende reputatie geniet technisch knap is weergege ven. Ed. Flipse die een voorvechter is om composities van Nederlandsche kunstenaars Van dezen tijd naar voren te brengen, een streven dat onze volle waardeering geniet, toonde dit aan door „Dat Liet van den Rhyn- schen Wyn" van Henk Badings en „Custos „Quid de Nache" van Nico Verhoeff te la ten weerklinken. Deze nummers, die veel studie eischen, vooral Badings is niet ge makkelijk te beheerschen, werden boeiend en smaakvol gezongen. Tusschen deze koornummers door hoor den wij voor twee piano's werken van Ta- renghi, Louis Aubert en C. Saint-Saëns, gespeeld door Eduard en Marinus Flipse. Zij oogsten veel succes. Vooral de prachtige techniek van Marinus Flipse had aller be- i C feSrafSC» I wondering. Een herhaling was de dank voor uitbundig applaus. v Het concert werd voortgezet met drie werken van Eduard Flipse, twee koorcom posities en een ballade voor koor met ba riton-solo en pianobegeleiding. Flipse heeft deze balade gecomponeerd geïnspireerd door een legende betrekking hebbende op de Trolhetta-watervallen in Zweden. Deze ballade geschreven met overtuiging en groote kennis van zaken en met gebruik making van klankeffecten waartoe man nenstemmen In staat zijn, werd onder de emi nente leiding van den componist prachtig van klank, met beheerschte forti en dyna mische schakeering vertolkt. De bariton Ot to Couperus vervulde zijn taak zeer goed al was het zingen in het begin wat moei lijk. In de twee volgende werken van M. Maussorgsky „Der Feldherr" en „Der Fleh" boeide de zanger door fraai geluid, al kon ons de keuze der werken minder bekoren. Tot besluit hoorden wij nog liederen in Volkstoon voor mannenkoor in de bewer king van Eduard Flipse. O.a. het overbe kende „Op de groote stille Heide" ontroer de door zuiveren zang wat ook van de an dere liederen kon gezegd worden. Het zeer talrijke publiek heeft herhaalde lijk van zijn ingenomenheid doen blijken. Het is een uitvoering geworden van man- nenzang van de hoogste orde, die „Orpheus" een eerste plaats doet Innemen onder de koren in Nederland, wat mede een hulde is aan zijn bekwamen dirigent Ed. Flipse. St. Nicolaasfeest. Op Zondag a.s. worden de 'kinderen met witte kaart om 1 uur en de kinderen met de groene kaart om 4 uur aan den R. K. Volks bond verwacht. De kinderen komen allen aan de achterzijde, du? Westvest, het gebouw binnen en verlaten dit aan de voorzijde, Lan ge Haven. In het gebouw worden geen ouders of oudere kinderen toegelaten. Zooals blijkt uit een officieele kennisge ving, elders in dit blad, worden op 11 en 12 December a.s. van 7 uur nam. tot half II nam. verduisteringsoefeningen gehouden. Dat er twee avonden zijn vastgesteld komt, omdat van den Commissaris van de Koningin in de Provincie Zuid-Holland, een gemeente op één avond niet geheel verduisterd mag worden. De eerste avond zullen de vakken A, B en C verduisterd worden. De tweede avond zijn de vakken D, E en F aan de beurt. De juiste grens staat aangegeven in de officieele kennisgeving. Om duidelijker te zijn, melden wij, dat de eerste avond het Centrum, het Singelkwartier en het z.g. Bui tenhavenvak verduisterd worden. Op den tweeden avond volgen de Gorzen, het Park vak en het Westen. Om 7 uur moet alles verduisterd zijn. Hier bij is zeer zeker gedacht aan den midden stand. Men was echter van meening, dat men deze moeilijkheid moest riskeeren. Rijwielen mogen niet bereden worden. Deze moeten aan de hand gevoerd worden. Auto's mogen alleen stadslichten voeren en niet harder dan 20 K.M. per uur rijden. Er wordt niet verboden, dat voetgangers op straat komen. Het leven moet gewoon door gaan. Anders wordt dit natuurlijk bjj alarm. Aan de grens der gemeente zal door de politie gecontroleerd worden. In de stad zullen controleurs, voorzien van armband en legitimatiekaart, controleeren. In zijn eigen belang raden wij een ieder aan de verzoeken stipt op te volgen, daar men anders de kans, loopt zich een strafvervolging op den hals te halen. De controleurs krijgen van te voren een lijst met richtlijnen, waaraan zij zich te houden hebben. Door de Technische Bedrijven wordt reeds vroeg begonnen met het dooven van de straatverlichting, daar dit meer dan een uur in beslag neemt. Door den luchtbeschermingsdienst zullen tijdens deze verduisteringsoefeningen geen andere oefeningen gehouden worden. Wel is het mogelijk dat door de blokken zelf iets gedaan zal worden. Gisterenavond had een vergadering plaats van de onlangs opgerichte Geitenfokvereeni- ging Ons Genoegen. Het ledental is in dezen korten tijd gestegen tot 25 en 6 donateurs. Dezen zomer zal er reeds een keuring van de geiten plaats hebben. Het bestuur werd als volgt samengesteld: J. Huigen, voorzitter: C. Stol, secretaris, Bilderdijkstraat 47; Th. van Rijswijk, pen ningmeester; C. J. van Etten en P. Damen, commissarissen. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Op resp. Maandagavond 11 December en Dinsdagavond 12 December a.s. zullen, tel kens van 7 tof 10.30 uur, in twee verschil lende deelen der stad verduisteringsoefe ningen gehouden worden. Op eerstgenoemden avond (Maandag) zal het stadsgedeelte, gelegen ten Oosten van de Voorhaven, Buitenhaven (gedeeltelijk) en Nieuwe Haven, zoomede het gedeelte van de gemeente ten Noorden van de verbin dingslijn Vlaardingerpoort-Spieringshoek, de proef te doorstaan hebben; met name de vak ken A. (Centrum), B (Singelkwartier) en C (het z.g. Buitenhavenvak). Op den tweeden avond (Dinsdag) zal het overige, westelijk van boven aangeduide grens gelegen stads deel aan de beurt zijn; dit zijn de vakken D (Gorzenkwartier), k. (ParKvas) en r i vs c ten). De grens van de beide gebieden wordt gevormd door de as van genoemde havens en de lijn Vlaardingerpoort-Spieringshoek. De bedoeling van deze oefeningen is voor al, dat de burgerij zich zal kunnen overtuigen van de doelmatigheid van de door haar te nemen maatregelen ter algeheele voorko ming van lichtuitstraling uit woningen en andere gebouwen. Etalageverlichting, re- clamelichten, e.d.m. zullen om 7 uur gedoofd moeten worden; de straatverlichting in het betokken stadsdeel wordt evenzoo gedoofd. Motorrijtuigen en andere rij- of voertuigen zullen daar gedurende het in den aanhef vermelde tijdsverloop (7 tot 10.30) uur al leen van hun stadslichten gebruik mogen maken, terwijl deze lichten, alsook alle in wendige verlichting der wagens, zoodanig moeten zijn afgedekt, dat niet meer dan de hoogst noodzakelijke onmiddellijke omgeving wordt beschenen. Met het oog op een en an der zal niet met grootere snelheid dan 20 K.M. per uur mogen worden gereden. Auto's van Brandweer, Politie, Geestelijken en Ge- neesheeren kunnen, zoo noodig, op eigen risico sneller rijden. Van rijwielen bak fietsen inbegrepen moet de daarop aan wezige verlichting geheel zijn gedoofd; deze vervoermiddelen mogen niet worden bereden dna door vanwege den Lbd. aangewezen functionarissen. De R. E. T. en de op en door Schiedam rijdende autobusondernemingen zullen aan het welslagen der oefeningen medewerken. In genoemde havens en andere binnen wateren in de verduisterde gebieden varende vaartuigen zullen geen andere dan de navi- gatiélichten mogen voeren; van deze vaar tuigen mag overigens, evenals van alle daar gemeerde vaartuigen, geen licht naar buiten uitstralen. Luidruchtigheid of ander onbehoorlijk op treden van de jeugd zal ten strengste worden tegengegaan. Verdere medewerking kan worden ver leend door: a. geen rijwielen tegen gevels of gebouwen te plaatsen; b. zoo min mogelijk auto's te parkeeren; den gebruikers van auto's wordt ten sterkste aangeraden zich hieraan te houden. Nog af gezien van het gevaar voor ernstige onge lukken, c.q. beschadigingen, komen zij door parkeeren in overtreding van de desbetref fende wettelijke bepalingen. De politie oefent hierop streng toezicht uit. Bovenstaand is niet van toepassing op auto's van de Brand weer, Politie, Geestelijken en Geneesheeren. c. De aanwijzingen van politie en van de functionarissen van den luchtbeschermings dienst stipt op te volgen. Het publiek wordt er met nadruk aan her innerd, dat van 7 tot 10.30 uur nam. iedere lichtuitstraling verboden is. Tegenover event, overtreders zal streng worden opgetreden, in dier voege, dat bij onvoldoende medewerking een strafvervolging zal worden ingesteld. Tenslotte wete men dat van overheidswege geenerlei aansprakelijkheid wordt aanvaard voor schade, welke uit de verduisterings maatregelen kan. voortvloeien. Noodzakelij kerwijze wordt reeds vóór het aanvangsuur begonnen met de voorbereiding der ver duistering. Deze bekendmaking heeft vroegtijdig plaats opdat ieder in de gelegenheid zij, tijdig de noodige maatregelen ter voorkoming van lichtuitstraling te nemen. Schiedam, 1 December 1930 De Burgemeester van Schiedam, VAN HAAREN. SINT NICOLAAS TE ROTTERDAM. Begeleid door studenten van de R' damsche handelshoogeschool, die voor 't jaarlijksch St. Nicolaasfeest voor de arme kinderen collecteeren, hield de goede Sint gisteren zijn eersten rondrit door de straten der Maasstad. DE SPORT VAN ZONDAG. R. K. S. V. Excelsior. Hoewel het weer nog niet erg aanlokkelijk is voor voetbal, ziet het er wel naar uit, dat Zondag het bruine monster zal rollen over de velden. Excelsior 1 heeft weer een uitwedstrijd. De zwart-witten gaan naar Loosduinen om den strijd aan te binden tegen G.D.A. De laatste uitwedstrijd van de zwart-witten tegen S. j. C. eindigde in een verdiende 02 zege voor onze stadgenooten. Het komt ons voor dat zij op vreemde grond meer presteeren dan thuis. G.D.A. is in Loosduir.en niet voor de poes. Toch geven wij onze zwart-witten een goede kans op de volle winst. Het derde elftal, het zwart-witte „wonder- team", ontvangt om 2 uur Activitas 2. Het verdere programma luidt: Activitas AExcelsior A, 12 uur; Excelsior B 1Pioniers B 1, 12 uur. Programma voor Zaterdag: Leonidas B 1 Excelsior B 2, 3 uur; Excelsior C 2—Leoni das C 2, 3 uur. Hockey-programma. Heeren junioren: Ex celsior 2Bully 2, 2 uur. Dames: Excelsior 1 Bully 1, 12 uur; Tempo 3Excelsior 2, 12 uur; G.E. 2Excelsior 3, 2 uur. S.G.V. 1 gaat naar S.V.W.R. 1. Thuis werd met 83 gewonnen. Wij twijfelen niet of zij zullen in den return wedstrijd weer op de puntjes beslag weten te leggen. S.G.V. 2 dat een klas lager is ingedeeld, speelt a.s. Zondag niet te Rotterdam teg^n Spartaan 3, maar komt uit tegen Geler 2. wjj zijn benieuwd of zij zich in haar nieuwe omgeving beter kan aanpassen. De K.N.V.B.-clubs. Doordat de vorige week het heele pro gramma in het Westen door de slechte weersomstandigheden niet door is gegaan, is voor Zondag a.s. hetzelfde programma weer vastgesteld. Hermes-D.V.S. ontvangt dus Feijenoord aan de Damlaan. Wat de uitslag zal worden is een open vraag. Zeker is dat de Stadionbewoners het niet cadeau zullen krijgen. Het zou niet de eerste maal zijn dat een sterk elftal aan de Damlaan sneuvelde. Martinit en S.V.V. zijn Zondag vrij. Gisterenavond heeft op de Broersvest ter hoogte van het Heerenpad een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto, be stuurd door J. B. te Vlaardingen, een een luxe auto, bestuurd door C. J- W. alhier. Van de vrachtauto werd de treeplank be schadigd, en de luxe auto bekwam een deuk in het rechterachterspatbord. GEBOREN: Lena, dochter van A. van der Most en H. Bogerd, Oude Kerkhof 9 Janna M., dochter van C. A. Verhaeren en H. Maas, Broersvest 100 Jacoba J., dochter van J. Mes en H. G. Ramaker, Stationstraat 24 Hendrik M„ zoon van M. H. Moerer en W. A. van den Hoek, Parallelweg 216. ONDERTROUWD: P. A. Kramme 21 j. en W. M. Groenheijde 21 j. N. de Lange 25 j- en A. M. van Heiningen 22 j. J. L. Jans- son 26 j. en J. Chambone 22 j. B. Kooij 25 j. en W. H. Baesjou 21 j. J. M. Reijnier- se 27 j. en J. van der Heiden 28 j- J- A. Govaart 35 j. en M. C. S. Schaap 31 j. J. D. van der Raaf 25 j. en C. Gravestein 24 j. D. A. P. W. van der Ende 26 j. en J. Groen 22 j M. A. Heijnemans 36 j. en M. Akkerman 27 j. W. Wiese 31 j. en L. G. Schilperoort 27 j. GEHUWD: Th. van Lierop 27 j. en J. Blö- tevögel 23 j. J- C. Beukers 29 j. en J. M. van Alphen 26 j. L. W. A. Smits 27 j. en J. M. van Noort 28 j. G. Pais 27 j. en T. de Wildt 26 j. - A. H. Kleijzen 26 j. en C. J. Reijsbergen 24 j. M. A. Osephius 22 j. en P. Mieloo 19 j. OVERLEDEN: W. Schoenmakers 86 j., Dr. Noletstraat 1. J. E. van der Most 74 j. Nassaulaan 75 Ondanks beschermend rolhek een ruit verbrijzeld. Vanmorgen bij het openen van de zaak be merkte de juwelier E. Bonnewits Jr., wonen de Van H°Send°rPsP*e'ndat de spiegel ruit was verbrijzeld en inbrekers hun slag hadden geslagen. Dat dit wel een bijzonder brutaal stukje was, moge hieruit blijken, dat spiegelruit en etalage beschermd worden door een rolhek met mazen, door de verzekeringmaatschappij deugdelijk bevonden en goedgekeurd. De dieven moeten met veel overleg te werk zijn gegaan en precies den omvang van zoo'n maas hebben afgemeten, om hun plan te kunnen volvoeren. Vermoedelijk hebben zij met een stuk ijzer met geweld de ruit verbrijzeld, waarna een der inbrekers althans aangenomen dat het er meer zijn ge weest zijn hand door het ontstane gat heeft gewrongen en met behulp van een houtje verschillende juweelen heeft kunnen buitmaken. Er was in de etalage een ware ravage ingericht. Niet alleen hebben de in brekers zich o.m. een kostbaren ring van 875 en een briljanten horloge van 150 toe geëigend, maar ook werden vele voorwerpen beschadigd. Hoeveel er gestolen ls, valt nog niet met juistheid te zeggen, doch voorloopig wordt de schade op 1500 geschat. Het houtje, waarmede de voorwerpen door het gat heen uit de etalage zijn gepeuterd, is als levenlooze getuige door de inbrekers achtergelaten. De recherche heeft onmiddellijk een uit gebreid onderzoek ingesteld. O.m. zijn foto's genomen van vingerafdrukken e.d. II® In den laatsten tijd is een strooming merk baar om te geraken tot een vervroegde win kelsluiting, ten einde het personeel, in dit bedrijf werkzaam, meer gelegenheid te ge ven tot ontspanning gedurende de avond uren. In bijna alle branches zijn in de laatste jaren de werktijden der arbeiders aanmer kelijk verkort, en het winkelpersoneel staat daarbij wel zeer ten achter. Ter bespreking van de voorbereidende maatregelen is dezer dagen een vergadering gehouden door de patroons in het dames- en heeren-kleedingbedrijf, welke door bijna alle belanghebbenden hier ter stede werd bijgewoond. Algemeen werd het voorstel, tot een vervroegde sluiting te komen, toe gejuicht en in principe werd besloten, ge durende het tijdvak van 8 Januari tot en met einde Februari 1940 de zaken te sluiten: op de gewone weekdagen om 7 uur n.m.; des Zaterdags om 9 uur n.m. Ter vergadering werd o.a. vastgesteld, dat het huidige late sluitings-uur alleen wordt toegepast in Nederland; in geen enkel ander land treft men dit aan. De bond van patroons in het dames- en heeren-kleedingbedrijf beschouwt boven staande regeling als een voorbereiding. Inmiddels gaat men verder. Men zal contact zoeken met de winkel combinaties in andere branches en met de personeel-organisaties, ten einde zoo mo gelijk voor het geheele land een uniforme regeling te krijgen. Ten slotte hoopt men dan, dat de Overheid in deze het beslissende woord zal spreken door nieuwe voorschrif ten, aangepast aan de huidige tijdsomstan digheden. De bond van patroons in het dames- en heeren-kleedingbedrijf heeft zich met de voorbereidende werkzaamheden belast in het vertrouwen, dat het gegeven voorbeeld algemeen navolging zal vinden, in het be lang van het personeel, werkzaam in de winkelbedrijven. Rotterdam's Comité voor Katholieke mili tairen heeft in het kader van het O. en O. werk gisteren een ontspanningsavon<^ in de St Josephsgezellen aangeboden, welke zeker niet de minste was van de °°k re©ds elders geboden avonden. Reeds lang voor den aanvang klonken uit de „kuip" opgewekte marschen van de militaire harmonie, gevormd uit dienstplich tigen van den vaartuigen<jieBst en matrozen. Pater C. D. Terstegen O. p die wel komstwoord tot de vo e zaal richtte, stak hum terecht een Pluim °P de diverse hoofd deksels en sprak tevens zijn blijdschap uit, dat ook niet-katholieken die heel welkom waren waren meegekomen. Nadat het „Wilhelmus" had weerklonken, Z Nog winderig en kouder. -4 Stormwaarschuwingsdienst. ^illlllllllllllllllllllllll>lili|l|||l,l,:lllllllllll!|!l||||!l|||||l||||lllllll!llll: UB 3 Dec.: Groote Schouwburg, Boefje (Ned. Tooneel), 8.15 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 7 Dec. in: Grand: De zwarte spion (volw.); Studio: Carrière (boven 18 jaar); Thalia: 't Zit in de lucht; Capitol en City: Tarzan's verbanning; Are na: Broadway serenade (volw.); Scala: Mr. Moto op het eiland des doods en De gorilla (boven 18 jaar); Colosseum: De zoon van Frankenstein en De pastoor van Kirchfeld boven 18 jaar); Prinses: Carefree en De ploeg der gedoemden (volw.); Ooster: Ver miste meisjes en De sensationeele recht bank (volw.); Victoria: Avonturen van Tom Saywer en Zwijgende lippen (boven 18 jaar); Asta: Gunga Din; Centraal: Het masker van de spin (boven 18 jaar); Har monie: Sneeuwwitje en Andy Hardy wordt verliefd (boven 18 jaar); Cineac: actuali teiten. Tentoonstellingen; Tentoon stelling „Rotterdam—Batavia" (Schiedam sche Singe) 55), dagelijks 10—17 en 19—23 uur, Zondags van 1217 uui (tot 1 Jan.) Kunstzaal Gebr. Koch,, Noordblaak 23, werken van A. J. Zwart (tot 7 Dec.). Rotterd. Kunstkring, werken van Toon Kel der Den Haag (tot 10 Dec.). Kunstzaal Implus W. de Withstraat 55, werken van Larenschen kunstschilder Willem Nordijk (tot 21 Dec.). Ons Huis, schilderijen en teekeningen van Rotterdamsche kunstenaars, beeldhouwwerk van Lucas Wensing, aarde werk van Gerrit den Blanken (tot 4 Dec.'. Kunsthandel Unger, Eendrachtsweg 27, schilderijen van M. Wiegman (tot 31 Dec.). Schiedam. Passage: De kleine prinses en iu «„«f -Jï SCHIEDAM, 1 Dec. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. MoutwUm Moutwijn 46 pet. f17 per H-L. Spoeling. Spoeling 1,40—L50 (niet officieel). vins „Roomsch Tooneel" aan met een reprise van „Mijnheer <je senator", het bekende Duitsche blijspel van von Schöntfoau en ICadelburg, een stuk, dat door Vincent Berg- hegge a,s „Mittelbaeh" gedragen wordt. 't Behoeft eigenlijk geen betoog, dat er hartelijk gelachen werd en de eenvoudige intrige van het eenvoudige stuk uitnemend werd gesavoureerd. Er klonk dan ook meer- malen een welverdiend en aanhoudend aPplaus. Na afloop heeft de heer Jac. Thiel namens Roomsch Tooneel dank gezegd voor de tot de vereeniging gerichte uitnoodiging. JUBILEA. Heden herdachten de heeren J. P. Schoone en R. Van Bavel, het feit, dat zij 25 jaar in dienst waren bij de N. V. Stoommeelfabrie- ken „De Maas", respectievelijk als onderchef en magazijnmeester. Des morgens werden zij te midden van vrouw en kinderen gecom plimenteerd door de directie, bij monde van den heer J. K. P. Kraan, die hun beiden een gouden horloge met inscriptie aanbood, be nevens een enveloppe met inhoud. Verder werden zij toegesproken door den heer Weid- lich, bedrijfschef en de heeren Vos en Baren- drecht namens onderchefs en fabrieksperso- neel, eveneens onder aanbieding van ca- deaux. HET EINDE VAN DE SPAARNDAMHet op een mijn geloopen schip in een vlammenzee gehuld, waardoor definitief hot lot vim het r' d pr-'geld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2