w Een avontuurlijke reis naar de ontoegankelijke oerwouden van Afrika. S ZATERDAG 9 DECEMBER 1939 BODEMPRODUCTIE- BESCHIKKING 1939. Bepalingen en verboden voor het nieuwe oogstjaar. UITGEVER BLEEK EEN OPLICHTER. Twintig werkloozen gedupeerd. HET DRAMA AAN DE LINDENGRACHT. Oude vrouw wegens heling veroordeeld. OVERTREDING VAN DE RUBBER BESCHIKKING. MOND- EN KLAUWZEER. EXAMEN DIPLOMA SCHOEN WINKELIER. WAAROM HUBERMAN MET HET RESIDENTIE-ORKEST KOMT SPELEN. TELEFOONAITTOMATISEERING IN ZUID-HOLLAND. BENOEMING PRODUCTIE- COMMISSARISSEN. DUURTETOESLAG IN DE TEXTIEL- INDUSTRIE. OPHEFFING CONSULAAT. GRAAFSCHE VEERMAN TEGEN DEN STAAT. VERVOER VAN SUIKER. RIJKSDIENST WERKVERRUIMING. ONVEILIG STRAND. OVER WERKVERGUNNING. fcztz (WORDT VERVOLGD). BEZOEK NED. GEZANT TE ROME AAN GENUA. Nederl. onderscheidingen voor Italiaansclie autoriteiten. INVAL IN EEN KANTOORGEBOUW De minister van Econoimsciie Zaken heeft bepaald, dat het aan gebruiksgerechtigden verboden is, hun als zoodanig ter beschikking staanden cultuurgrond braak te laten liggen of voor bodemcuituur ongeschikt te maken, tenzij een en ander geschiedt ten behoeve van de uitvoering van een cuituur-technisch werk of door het zetten van gebouwen oi getimmerten of door vervening. Voorts is het den gebruiksgerechtigden verboden, na 1 Januari 1940 blauwmaanzaad, mosterdzaad, karwijzaad, vlas, uien, suiker bietenzaad, voederbietenzaad, sluitkooizaad, radijszaad en spinaziezaad anders dan krach tens vergunning te zaaien, te poten of gezaaid of gepoot op zijn grond te hebben, tenzij dit laatste geschiedt ais gevolg van zaaien of poten vóór 1 Januari 1940. Ook is het verboden: 1. Haver te zaoien of gezaaid te hebben op een grooter gedeelte van den hem ter beschikking staanden grond dan in 1939 met haver was beteeld. 1. Haver te zaaien of gezaaid te hebben op meer dan een vijfde gedeelte van den hem ter beschikking staanden grond, voorzoover deze tot bouwland is bestemd. Het is bovendien verboden grond te ont ginnen anders dan krachtens en overeen komstig een door den productiecommissaris voor de ontginningsgronden goedgekeurd plan. Verder is het verboden op bouwland gras land aan te leggen anders dan krachtens vergunning. Deze wordt slechts gegeven, in dien een gelijke oppervlakte kunstweide of blijvend grasland is gescheurd en voor bouw land geschikt gemaakt. Bosschen en andere houtopstanden mogen slechts worden geveld of gerooid krachtens vergunning. Onder gebruikgerechtigde wordt verstaan hij, die krachtens persoonlijk of zakelijk recht grond mag gebruiken; onder cultuur grond wordt verstaan weiland en grond, welke in 1939 bedrijfsmatig gebruikt is voor den verbouw van land- en tuinbouwgewas- sen. Men meldt ons uit Amsterdam: De politie van het bureau Marnixstraat heeft eergisteren een oplichter gearresteerd, die zich als uitgever had gevestigd op een der grachten, hoewel hij niet aan de minste eischen kon voldoen, welke men in dit be roep zou kunnen stellen. De man zette een groote campagne op touw,waarbij hij in advertenties een aantal handelsreizigers opriep, die, alvorens ze in dienst konden treden, een borgstelling moes ten storten. In enkele dagen tijds zijn een twintig werkloozen er in gevlogen. Met groote moeite zochten zij het gevraagde geld bij elkaar en kwamen daarna als vertegenwoordiger in dienst. Het valt echter niet mee twintig ver tegenwoordigers wijs te maken, dat zij moe ten verkoopen als er niets te verkoopen valt en zoodoende viel de „uitgever" al spoedig door de mand, daar de politie zich met zijn „zaken" ging bemoeien. De situatie werd al bijzonder precair, toen ook de Haagsche recherche een dezer dagen op het kantoor van den „uitgever" verscheen, om den eigenaar te arresteeren. De borgstellingen waren intusschen reeds opgesoupeerd en twintig menschen, die met alle energie aan het werk dachten te gaan, zijn niet alleen een illusie, maar ook nog hun moeizaam verworven geld armer ge worden. Men meldt ons uit Amsterdam: Op 20 Januari van dit jaar werd een overval gepleegd door een kleinzoon ge holpen door zijn vriend, op zijn grootmoeder in haar woning op de Lindengracht. De vrouw werd den volgenden dag dood in bed aangetroffen, zij was beroofd van ruim 2400 gulden. Binnen korten tijd werden de daders, de kleinzoon Frans E. en zijn vriend Leendert K., gearresteerd en door het gerechtshof ver oordeeld tot tien en zes jaar gevangenisstraf. Korten tijd geleden heeft de andere groot moeder van Frans E, een bejaarde weduwe, terecht gestaan wegens heling. In haar wo ning n.l. is de buit verdeeld en grootendeels verborgen in den schoorsteen van de keuken. Deze oude vrouw had naar de officier van justitie haar ten laste had gelegd 120 gul den van het gestolen geld ontvangen. Zij ontkende dit echter, doch gaf toe 15 gulden te hebben gekregen. In verband met haar hoogen leeftijd en met haar blanco strafregister veroordeelde de rechtbank haar wegens heling conform den eisch van het O. M. tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van acht maanden. Autobanden in beslag genomen. De Haagsche recherche heeft tegen een autobushandelaar te dezer stede proces-ver- baal opgemaakt, wegens overtreding van de rubberbeschikking. Deze autohandelaar had een partij z.g. opgesneden banden, welke hij niet had doen inschrijven bij het rijksbureau voor Rubber te Amsterdam. Om ontdekking te voorkomen, had hij die b&nden, in totaal 18 stuks, in bewaring gegeven aan een buur man, die de partij verstopte in een schuurtje achter zijn huis. De politie kwam hierachter en te zamen met ambtenaren van de crisis- opsporingscentrale heeft de recherche giste ren een inval in het huis van den buurman gedaan. De banden zijn in beslag genomen. Gisteren heeft de politie tien zgn. „opge sneden" autobanden in beslag genomen, welke de handelaar C. L. van K. uit de Monster- schestraat in strijd met de Rubberbeschikking niet had doen inschrijven bij het Rijksbureau voor Rubber, Heerengracht, Amsterdam. Hij had de tien banden in bewaring gegeven bij zijn buurman, een sigarenwinkelier, die ze in een schuurtje in zijn tuin had opgeslagen. Tezamen met ambtenaren van den Crisis opsporingsdienst heeft de politie een inval gedaan en de banden in beslag genomen. In de week van 26 November t.m. 2 De cember 1939 zijn tengevolge van het mond en klauwzeer 14 runderen, 38 kalveren, 15 varkens en biggen bezweken. bii Ruwe handen, Schrale huid. 6369DGVS Hebben onregelmatigheden plaats gehad? Naar het „Vakblad voor de Schoenmakerij en Schoenhandel" meldt bestaan er in zake het schriftelijk examen voor diploma D schoen winkelierdat op Maandag 27 Nov. j.l. is gehouden sterke aanwijzingen, dat onregelmatigheden hierbij hebben plaatsge vonden. Door het Dep. van Economische Zaken afd. Middenstand wordt momenteel een nauw keurig onderzoek ingesteld of er fraüde is gepleegd. Mocht dit laatste komen vast te staan dan zal van zelfsprekend het monde linge examen, dat op Maandag 11 Dec. en volgende dagen zal plaats hebben, geen door gang vinden. Er komen, door den internationalen toe stand, dit seizoen zoo weinig groote bui- tenlandsche artisten naar Nederland, dat Bronislaw Huberman met nog meer vreugde dan anders het geval zou zijn, zal worden begroet, wanneer hij vandaag zal op treden met het Residentie-Orkest. Wij vroegen den begaafden violist, hoe het kwam, dat hij, in tegenstelling met de meeste andere kunstenaars, niet naar Ame rika is gegaan, en er niet tegen op heeft gezien door het thans zoo moeilijk te be reizen West-Europa op tournee te gaan. Zijn antwoord was. dat hij het juist als zijn taak beschouwde nu het zijne bij te dragen tot de instandhouding van wat Europa aan cultuur bezit. Hij heeft dan ook, behalve in Zwitserland, waar hij woont, geconcerteerd in België, in Luik en in Brussel, na ons land staat Parijs op het programma. Frits Schuurman, de 'wakkere dirigent van het Residentie-Orkest vertelde nog, dat Hu berman ontzettend veel van het orkest eischt en niet gauw tevreden is, maar dat is omdat hij weet, dat hij veel eischen kan, want hij toonde zich over de resul taten van de repetitie zeer voldaan. Op Dinsdag 19 December a.s. te 13.00 uur zullen de automatische telefooncentralen te Barendrecht, Kethel, Krimpen, Lekkerkerk en Ouderkerk a.d. IJssel in dienst worden gesteld. Tegelijkertijd zullen de netten Krim pen a.d. IJssel en Krimpen a.d. Lek worden vereenigd tot een telefoonnet, genaamd Krimpen. Men houde er rekening mede, dat de telefonische verbinding met de aangeslo tenen op de betrokken netten dien dag van het genoemde tijdstip af gedurende karten tijd niet steeds mogelijk zal zijn. De minister van Economische Zaken heeft benoemd: tot commissaris voor den akker bouw en weidebouw: voor de provincie Gorningen: ir. P. G. Meijers- rijkslandbouwconsulent te Gronin- gen; voor de provincie Friesland: ir. H. J. Witte- veen, rijkslandbouwconsulent te Drachten; voor de provincie Drenthe: ir. Vedder, rijkslandbouwconsulent te Assen; voor de provincie Overijssel: ir. H. J. Tjallema, rijkslandbouwconsulent te Zwolle; voor de provincie Gelderland: ir. N. S3 H. Addens, rijkslandbouwconsulent te Arnhem; voor de provincie Utrechto dr. ir. 3. K. van Daalen, rijkslandbouwconsulent te Utrecht; voor de provincie Noordholland: ir. G. J. Lienesch, rijkslandbouwconsulent te Scha- gen; voor de provincie Zuidholland: ir. W. C. van der Meer, rijkslandbouwconsulent te Barendrecht; voor de provincie Zeeland: ir. C. J. Droo- gendijk, rijkslandbouwconsulent te Goes; voor de provincie Noordbrabant: dr. ir. J. H. F. Deckers, rijkslandbouwconsulent te St. Oedenrode; voor de provincie Limburg; ir. W. J. Dewez, rijkslandbouwconsulent te Roermond; tot productiecommissaris voor den tuin bouw en de oofteelt: ir. A. W. van de Plassche, inspecteur van den tuinbouw en het tuinbouwonderwijs te 's-Gravenhage; tot productiecommissaris voor de ont ginningsgronden: ir. F. P. Mesu, di recteur van den cultuurteehnischen dienst te Utrecht; tot productiecommissaris voor den boschbouw en de houtteelt: dr. J. A- van Steijn, directeur van het 6taatsbosch- beheer te Utrecht. I De drie samenwerkende textielarbeiders organisaties: De Eendracht, St. Lambertus en Unitas hebben zich met een schrijven gericht tot de vier Twentsehe werkgeversverenigin gen in de textielindustrie waarin zij den in- gevoerden duurtetoeslag als zeer minimaal kwalificeeren. De besturen zijn van meening, dat om verschillende redenen, een hoogere duurtetoeslag noodzakelijk is. Tevens verzoeken zij, om het besluit als nog zoo te wijzigen, dat bij inkrimping van den werktijd de duurtetoeslag ten volle wordt uitbetaald. Tenslotte merken de adresseerende bestu ren nog op, dat zij met de afwijzing van een wachtgeldregeling 'geen genoegen kunnen nemen. Het vertrouwen wordt uitgesproken, dat de werkgevers in de Twentsehe textielin dustrie bereid zullen zijn aan de wensohen der textielarbeidersorganisaties alsnog tege moet te komen. Blijkens bericht van den Finschen gezant is het consulaat van Finland te Groningen opgeheven. Straatje in LimonaNinaber van Eybcn. Op een Amsterdarnsche tentoonstelling. Nu brug zijn veer onnoodig maakt. De Staat heeft door het bouwen van brug gen over de groote rivieren de banden tus- schen Zuid- en Noord-Nederland versterkt en in het algemeen het landverkeer daardoor aanmerkelijk verbeterd. Voor enkelen evenwel is deze modernisee ring minder prettig, met name voor degenen, die inkomsten genoten uit de veerdiensten, voorzoover deze binnen het verkeersgebied van de bruggen overbodig of minder rendabel zijn geworden. Zoo is het ook gesteld met de familie Van Haren, aan wie sedert onheuglijke tijden het uitsluitend recht op den veerdienst bij Grave was toegekend. De brug, hier eenige jaren geleden over de Maas gebouwd, maakte het veer tot een onding en de familie Van Haren vorderde bij de rechtbank in Den Bosch vergoeding van alle kosten, schaden en interessen, door eischers tengevolge van de huns inziens „on rechtmatige daad" van den Staat geleden en nog te lijden. De vraag, „wie zal dat betalen" werd in Den Bosch zoowel door de rechtbank als in hooger beroep door het gerechtshof in een voor de Van Harens nadeeligen zin beant woord. Daarop gingen de teleurgestelde veer- rechthouders in cassatie bij den Hoogen Raad. Wij vernemen van officieele zijde: In sui kerkringen schijnt men van meening te zijn, dat bij vervoer van suiker, waartoe een ge- leidebiljet wordt gebezigd als bedoeld in ar tikel 8 van de Suikerdistributiebeschikking 1939 II, geen document meer noodig is, ver- eischt krachtens de Suikerwet 1924 (Stbld. mo. 425), of het Crisis-suikerbesluit 1933. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat deze meening echter onjuist is, aangezien deze geleidebiljetten worden gevorderd buiten die, welke noodig zijn ingevolge de Suikerwet 1924 of het Crisis-suikerbesluit 1933. Belanghebbenden loopen derhalve de kans, dat proces-verbaal tegen hen wordt opge maakt wegens het vervoeren of voorhan den hebben van suiker, die niet is gedekt dor een geldig document, afgegeven over eenkomstig de Suikerwet 1924 (Stbld. 425) en het Crisissuikerbesluit 1933 en volgens de terzake bestaande regelen, verkrijgbaar bij de kantoren van de ontvangers van de in voerrechten en accijnzen. De bovendien krachtens de Suikerdistri butiebeschikking 1939 II vereischte geleide- biljetten maken deel uit van toewijzingsfor mulieren, welke door de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage het Centraal Distributiekantoor te 's-Gravenhage, of de plaatselijke distributiebureaux, volgens in genoemde beschikking gestelde regelen wor den vestrekt. Het Geheim van den Ivoren Schat. De minister van sociale zaken heeft aan den heer ir. G. P. J. E. M. van Weezenbeek met ingang van 13 Februari a.s. eervol ont slag verleend uit zijn functie van inspecteur by den rijksdienst voor de werkverruiming in de inspectie Zuid-Holland. Het strand te Scheveningen is onveilig tot het Wassenaarsche Slag op Dinsdag 12 December a.s., van 10.30 tot 16 uur, wegens schietproeven met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk is, nadat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. In de Staatscourant van Vrijdag 8 Decem ber zijn ministerieele beschikkingen gepu bliceerd inzake overwerkvergunning met het oog op de a.s. feestdagen .voor broodbakke rijen, banketbakkerijen, rijwiel- en automo- bielherstelplaatsen, bierbottelarijen, limona- defabrieken, slagerijen en vleescihwarenfa- brieken, waaacherljen en «trijktorichtingeo. 1. Opspringend plantte René zijn kei harde vuist in het middenrif van zijn tegenstander. Deze uitte een kreet van pijn. Lopez deed een stap achterwaarts en trapte René toen met zijn zware laars juist boven de knie. Nu was het de beurt van René om een kreet van pijn te uiten. Weer hief Lopez zijn stok op en wilde dezen op de schouders van René terecht laten komen, maar deze zag het bijtijds en met groote tegenwoordigheid van geest greep hij den stok vast. 2. De beide mannen vochten om het be zit van den stok. René deed een stap naar voren en wrong den stok met een draai uit de handen van Lopez. Deze laatste probeerde nu weer met zijn zware laars te werken, maar René ontweek den trap. Op dat oogenblik kwam Kazimoto de pier weer oprennen, doch op de hielen gevolgd door mijnheer Hendriks, met Koen en Bep. Kazimoto vloog op Lopez aan. „Ga weg, Kazimoto!" waarschuwde René hem. „Ik zal zelf met hem afrekenen". 3. René deed plotseling een stap ach teruit en sloeg met zijn vuist tegen den kin van den Braziliaan. Lopez sloeg ach terover en viel. De reusachtige kaffer, be kend als de „Olifantsman" had het ge vecht zwijgend aangezien. Nu liep hij naar René toe. „Mijn naam is Boo-loo-la", zei hij. „En de uwe?" „Dat beteekent, dat hij vrienden wil zijn", fluisterde mijnheer Hendriks tegen Bep en Koen. „Ik heet René Marcelles", antwoordde de jonge man. 4. „Je heb de vriendschap van Bo0~l°o- la gewonnen", zei mijnheer Hendriks tegen René. Lopez ging op zitten en mompelde, „ik zal jullie allemaal de gevangenis inhel- pen!" Hij liet een schril gefluit hooren. „Dat is een teeken!" riep René- >,Zijn ben de zit achter ons aan". Boo-loo-la draaide kalm om. „Ik ga in vogel-cano", zei hij. Van de kust kwam een dozijn mannen de pier op met het geweer in aanslag. 5. Kogels floten door de lucht. „We moe ten iets doen", fluisterde Koen tegen René. „Lopez zal natuurlijk de machine vernie len en de olifantsmannen van ons wegvoe ren". Op het oogenblik, dat Lopez opzij liep om met zijn bende te beraadslagen, nam René zijn kans waar. In een flits sprong hij in de machine en smeet de deur achter zich dicht. Een half dozijn kogels haastig afgevuurd, ketsten tegen de metalen romp, toen René uit het gezicht verdween. 6. De loop van een machinegeweer kwam nu uit een van de patrijspoorten van den Zilveren Albatros te voorschijn en werd op de bende van Lopez gericht. „Gooi je wapens in de rivier", schreeuwde René. Gedurende een oogenblik van aar zeling staarden de mannen naar het ma chinegeweer. Toen vlogen er enkele ge weren in het water. „Vooruit! Jullie alle maal!" herhaalde René. „Ik maai jullie van den aardbodem weg als jullie niet direct je geweren weggooit". 7. Lopez sprong plotseling als een slang naar voren, greep Bep vast en hield het meisje als een schild voor zich. „Hij bluft!" riep Lopez tegen zijn mannen. „Houdt je geweren bij je Laat je niet bang maken. Gelooft hem niet De mannen weifelden. „Een!" De stem van René klonk hard boven het rumoer uit, terwijl hij telde. „Twee!" Denk er aan op „drie!" schiet ik!" Nog drie geweren vijf gingen de rivier in. 8. Het geratel van het machinegeweer klonk over de hoofden van Lopez' volge lingen, om hen schrik aan te jagen. On middellijk waren er mannen bij, die het vertrouwen in hun leider verloren en nu gooiden allen hun geweren weg. „Handen omhoog!" brulde René en hoewel aarze lend, gehoorzaamden de mannen. „Vooruit loopt naar de kust", commandeerde René. „Handen omhoog en niet omkijken". De heeie groep liep zoo vlug mogelijk naar het land toe, bang voor de kogels. Gisterochtend heeft de procureur-generaal mr. Berger, evenwel tot verwerping van het cassatieberoep geconcludeerd. Met het hof was mr. Berger van oordeel, dat de bouw van een brug zonder meer geen inbreuk maakt op het recht van overzetveer. Overigens was het hof evenals de rechtbank van opvatting, dat, zoo de rechtsvoorgangers van eischers een uitsluitend veerrecht mochten hebben gehad, dit tengevolge van de hier te lande executoir verklaarde Fransche wetgeving op het stuk der veren is verloren gegaan en sedert niet hersteld, met name ook niet door de maatregelen van den souvereinen vorst, na het .herstel van Neerlands onafhankelijk heid te dien aanzien getroffen. De conclusie van den procureur-generaal sluit bij deze opvatting van rechtbank en hof aan. De Hooge Raad zal op 9 Februari in deze zaak arrest wijzen. Voor het eerst sedert zijn verblijf in Italië heeft, naar men ons uit Genua d.d. 8 Decem ber seint, Hr. Ms. gezant te Rome, dr. J. B. Hubrecht een min of meer officieel bedoek aan Genua gebracht. OorspronkelijkJZOU b*** bezoek hebbeh plaats gehad 'tér gelegenheid van het voor de eerste maal aanloopen van de haven van Genua door het m.s. „Oranje" van de Stoomvaart Maatschappij „Neder land". De kans hierop is helaas voorloopig uitgesloten en dr. Hubrecht nu gevolg ge neven aan zijn eerder gekoesterd voornemen om Genua te bezoeken. Op 5 dezer werd des avonds in de gast vrije woning van den consul-generaal en mevrouw Schimmel de Nederlandsche kolo nie te Genua in de gelegenheid gesteld den gezant te ontmoeten. Zeer velen hebben hier van gebruik gemaakt en het opgewekte sa- mennzijn werd ten zeerste op prijs gesteld. Den volgenden morgen heeft dr. Hubrecht, vergezeld van den-consul-generaal, den heer Schimmel, een bezoek gebracht aan den pre fect van Genua, dr, Albini en hem het com mandeurskruis van de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt. Zijne Excellentie Albini, die den Nederlanders een goed hart toe draagt, was eenigen tijd geleden door H. M. de Koningin commandeur in bedoelde Orde benoemd. Vervolgens bezocht onze gezant het con sulaat en de Agenzia Marittima Olandese, alsmede de Societa Nafta, de dochtermaat schappij van de Shellgroep, waar de gezant door den directeur, den heer A. de Graan, Werd ontvangen. In den namiddag werd een boottocht door de haven gemaakt, die tegen woordig als doorvoerhaven voor Zwitser land en wellicht ook voor Nederland van meer belang wordt. Voorts werd het „Os- pedale evangelico internazionale" bezichtigd, het ziekenhuis met de Zwitsersche zusters, waar menig Nederlandsch zeeman en door trekkend passagier van onze mailschepen bij ziekte een goede verpleging vond. Ondertus- schen was de „Christiaan Huygens", onder commando van kapitein J. H. Hoogendijk, de haven van Genua binnengeloopen. Dit is het eerste passagiersschip, dat sedert den oorlog Genua weer heeft aangedaan, Des avonds had een intieme maaltijd aan boord plaats, waar met dr. Hubrecht, den consul- generaal en mevrouw Schimmel en kapitein Hoogendijk ook de prefect van Genua en me vrouw Aibini en de vice-consul en mevrorw Droogendijk aanzaten. Na afloop van het diner heeft de gezant aan den onderhavencommandant Balducci de versierselen van Officier en aan den havendokter Gustinelli die van Ridder in de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. In den morgen van 7 December is dr. Hu brecht naar Rome teruggekeerd. Men meldt ons uit Amsterdam: Gisteren hebben de rechtercommissaris, mr. P. B. Dijksterhuis, de substituut-officier van justitie, mr. H. Wassenbergh, de inspec teur van politie van de af deeling handelsin lichtingen, de heer Dijkstra en inspecteur van Splunter, chef van den recherche douane dienst, een inval gedaan in een kantoorge bouw aan de stille zijde van het' Rokin, waar in een verzekeringmaatschappij is gevestigd. Deze maatschappij sluit o.a. verzekeringen af voor houders van triptieken, welke door de verschillende verkeersbonden in ons land worden verstrekt. De justitie heeft nu het vermoeden, dat een' beambte van deze verzekeringmaatsehappij. een zekere K„ met deze triptieken heeft ge knoeid, waardoor nu en dan auto's met ver- valschte papieren uit het buitenland naar Nederland zouden zijn ingevoerd. Hierdoor zouden de invoerrechten op groote schaal zijn ontdoken. Het onderzoek naar deze zaak verkeert eerst in een beginstadium, zoodat de justitie nog geen bijzonderheden kon mededeelen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 4