I Afschuwelijke moord op een vrouw. Weerverwacliting. ERMAAK S STADSNIEUWS. DE PONDSACTIE. Het steekspel. Schiedam in het donker. ROTTERDAM. Talrijke arrestaties. Voortreffelijk recherchewerk. ;ar; DINSDAG 12 DECEMBER 1939 DR. MAKKINK. Benoemd tot rector te Hilversum, POSTDUIF. GEEN SPREEKUUR. CORRESPONDENTIE. VEREENIGING „NEDERLANDSCH FABRIKAaT» Industriëele filmfond. KINDERFEEST R. K. VROUWENBOND. BELANGRIJKE SUIKER. DIEFSTAL ONTDEKT. Wat men tijdens éen verduisterings oefening „zien' kan. Met voorbedachten rade gepleegd door een 18-jarigen jongeman. BURGERLIJKE STAND. KETHEL. HAMSTERAARS GEGREPEN. ^'innniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiirjiiiiiiiiiiiiüiiii'!!'^ Het voormalige oefenterrein der huzaren op het Alexanderveld in Den Haag, waar het nieuwe Haagsche raadhuis zal moeten verrijzen was tijdens de jongste regenperiode weer eens onder water komen te staan. Nu overal het water zich weer terugtrekt, bleek het hier evenwel hardnekkig te blijven staan. Gemeente werklieden zijn nu bezig te zoeken naar de rioolputten, welke waarschijnlijk verstopt zijn. Koning Winter voor de deur s Voor het geheele land: Meest Z matige Oostelijke tot Noordelijken Z wind. betrokken tot zwaar of half Z 1 bewolkt, weinig of geen sneeuw, Z Z temperatuur om het vriespunt tot 1 lichte vorst. Voor de wielrijders. WOENSDAG. -ï Zon op 8.02. Zon onder 15.45. f§ Maan op .935. Maan onder 18.45. Wielrijders lichten op van 16.15 1 tot 7.33. I fiiüiiniiii run i i in 11111 rmiüi i rum ui NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE TURNSPORT VOOR DE R. K. VROUWELIJKE JEUGD. MEVR. ROODZANT— MEJ. HEEMSKERK. U kent natuurlijk den vorst van onze na tionale dicht'ren schaar: J°ost v* d' Vondel! U kent derhalve ook deze strophe, ge wijd aan Neerland» hoofdstad, die hem steeds zoo magisch boeide. Aan d'Amstel en aan t IJ, daar doet zich heerlijk open, Zii die als keizerin, de kroon draagt van J' Europe? Nu heeft de voorzitter van het pondsactie- j comité aan het comité medegedeeld welke geweldige resultaten er »n een deel van Amsterdam alleen al werden geboekt. Daarom deze leuze: Laat onze wereldbe kende stad Schiedam die keizerin naar de kroon steken, wA het een pondenlawine worden! En 4» hier dan; De fameuze lijst van levensmiddelen Gegeven mag worden een of meerdere ponden bloem, meel (.bakmeel, kindermeel, maizena, griesmeel, etc.) rijst, gort en grut ten, boter (natuurboter of margarine), vet ten, worsten, kaas, cacao, koffie en thee, havermout en boonen. Vervolgens ook pakjes pudding, blik- groenten, conserven, gedroogde vruchten (appels, peren, pruimen en abrikozen etc.) vermicelli en macaroni, soepgroenten, blik ken tomatensoep, hagelslag en strooisel, krenten en rozijnen en last not least. Ont bijtkoeken. Deze lijst kan door het comité aangevuld worden. De producten, die gedistribueerd zijn (suiker, erwten) zullen wel niet ge geven worden. Wat men over heeft, is na tuurlijk van harte welkom. Het comité aanvaardt natuurlijk met evenveel waar deering het .penningske der weduwe maar men bedenke, dat de arme mensch immer gort, grutten, bruine boonen of iets derge- ijks eet. Wie het dus doen kan, geve ook eens wat anders dan gort of grutten. Definitief uitgesloten van de pondsactie zijn: zout en soda met het oog op het gevaar van verwisselen. Voorts versch vleesch, brood en aardappelen, omdat de uitdeeling daarvan doorandere instanties zal geschie den. Dit alles behoort nog tot het domein der huismoeders. Maar de mannen mogen niet achterblijven. Wij spreken af, dat zij aan on zen ophaaldienst tabak en sigaren medege ven om die vervolgens onder de minder gegoede huisvaders te distribueeren. Een bordje „verboden te rooken" in de huis kamers' kan voorraadvorming wellicht be vorderen. Het comité neemt ook geld aan. Reeds is medegedeeld, dat door middel van bakfietsen (eventueel auto's), de waren wor- en uitgereikt, voorzien van handteekening- stempel van voorzitter en secretaris, aan de genen, die ophalen. Indien nu de een of ander liever geld geeft, dan zal het comité dat ook gaarne ont vangen. Daarom zullen zij, die ophalen, te vens koperen bussen bij zich hebben, waar in dit geld moet gestort worden, of wilt u ons wat gireeren? Ook dat kan. Er zijn immers altijd groote onkosten aan een dusdanige actie verbonden en voor het resteerende geld worden natuurlijk levens middelen gekocht. Welnu, het gironummer van den penningmeester, den heer M. A. H. v. d. Laarschot, Korte singelstraat 1, Schie dam is: 108912. Vermoedelijk zullen morgenavond de de finitieve data bekend worden gemaakt, waarop de ophaaldienst in de verschillende parochies in werking treedt. De gemeenteraad van Hilversum heeft gisteravond, als opvolger van dr. H* M. L. Bolt, benoemd tot rector van het gemeente lijk gymnasium dr. A. D. J. Makkink, rector van het gemeentelijk gymnasium te Schie dam. De heer Makkink stond als nummer twee op de voordracht van B. en W., waarop als eerste voorkwam dr. m. a. Schwarz, reotor van het gymnasium te Nijmegen- Dr. Makkink werd vijf jaar geleden be noemd tot rector van het gemeentelijk gym nasium te Schiedam. Voordien was hij rec tor van het meisjes-gymnasium te Utrecht. Hij was een aangenaam mensch om mee om te gaan en laat vele vrienden achter. Wanneer Dr. Makkink Schiedam zal ver laten, is nog niet bekend. Hij heeft aan het gemeentelijk gymnasium een opzeg gingstermijn van 2 maanden. Hij zal ech ter trachten te blijven tot aan het einde van dit schooljaar. °ntie de leerlingen wordt het spijtig ge vonden, Dr. Makkink heen gaat. Vooral voor zijn leerlingen was hij een g0ed mensch waarbij niemand o0it tevergeefs aanklopte. De Schied. P. V. r>e postduif houdt Zater dag en bondag a.s. een groote stedelijke ten toonstelling voor Schiedam en Omstreken van postduiven (handbekroning) in haar clublokaal Broersvest 123. De tentoonstelling is verdeeld in 10 klassen bevlogen en onbe vlogen. Bezichtiging der duiven Zaterdag en Zondag. Nadat het water van de Maas zich had teruggetrokken bleken bij de steen fabrieken te Thorn duizenden uit leem gemaakte baksteenen weer geheel in modder te zijn veranderd. Een opname van een klein gedeelte van den door het hoogwater bedorven voorraad. Eerste deel van de verduisteringsproef goed geslaagd. Gisteravond heeft het eerste deel van de verduisteringsproef in onze stad plaats ge had. Zooals bekend, is het door den com missaris van de Koningin verboden de heele stad ineens te verduisteren. Gisteravond was het centrum, het Buitenhavenvak en de Sifigelbuurt aan de beurt. Om 7 uur was reeds begonnen om den winkel-middenstand bij de proef te betrek ken. Erg gelukt is dit niet. Zoo goed als alle winkeliers deden hun deur reeds voor zevenen dicht. Een uitzondering maakte de firma v. d. Sroan op de Hoogstraat die uit stekend had gezorgd, dat geen licht uit straalde. Dat bedrijf ging gewoon door. De technische bedrijven begonnen reeds vroeg met het dooven van de straatverlich ting. Om zes uur waren reeds vele lan taarns uit. Precies zeven uur was zoo goed als alles pikdonker. Het weer werkte mee, want het was juist nieuwe maan. Een die pe duisternis heerschte alom. Trams en auto bussen reden als schimmen voorbij. Fietsers liepen met hun rijwielen aan de hand. Auto's mochten rijden met den stadslichten aan. De meeste deden dat echter niet. Vele auto's reden in het donker. Verschillende automa- bilisten lieten de kans om nu eens onge straft zonedr licht te mogen rijden niet voor bijgaan. Niets in daar natuurlijk op tegen. Eventueele scherven zijn echter voor eigen rekening. De richtlampen, die op verschil lende punten stonden opgesteld, deden het goed. De medewerking van de burgerij was uitstekend. De voorzijden der huizen waren zoo goed als allen dicht. Bijna ner gens straalde eenig licht uit. Op de achter zijden viel hier en daar nog al wat aan te merken. Om half elf precies begonnen de men- schen de gordijnen weer open te maken. Langzamerhand ging ook de straatverlich ting weer aan en kreeg de stad weer haar gewone aanzien. Het was niet verboden dat het publiek op straat kwam. Het gewone le ven moest zijn gang gaan. Erg druk was het op straat niet. Door de koude werden de nieuwsgierigen weer spoedig naar hun mo gelijk wel half duistere, maar in ieder geval warme kamer, gedreven. Een onwillige. Er was een onwillige, die niet aan licht- dooven dacht. Het was de telefooncel bij de brandweerkazerne op den Singel. Als een baken in zee stond zij op het kruispunt. Veel is er geprobeerd om haar licht uit te doen. Het lukte niet. Het was echter een overtreder, die niet gestraft kon worden. Hedenavond het andere deel. Vanavond zal het andere deel van de stad, dus het Westen, de Gorzen en de Parkwijk aan de beurt zijn. Ook hier duurt de ver duisteringsproef van 7 uur tot half 11. Wij raden een ieder aan zijn volle medewerking te verleenen. Bedenkt, dat het in uw eigen belang is. Zorgt, dat uw woning niet alleen aan den voorkant maar ook aan de achter zijde geen licht uitstraalt. Ook de achterkant der huizenwordt gecontroleerd. Zooals be- end> kan tegen overtreders proces-verbaal worden opgemaakt. Laat het tweede deel van de proef evgn goed slagen als gister- avoncDe luchtbeschermingsdienst was over de actie van gisteren zeer goed te spreken. R. K. S. V. Excelsior. De yld°,0r'traininS van hedenavond gaat in verband met de verduisteringsoefening niet door. De Wethouder van Onderwijs is verhin derd morgen zijn wekelijksch spreekuur te houden. N. N. te K. Kostwinnersvergoeding ver valt voor iederen dag genoten zakenverlof. Het recht op periodiek verlof vervalt, wanneer acht of meer dagen per maand in tcisal zakenverlof wordt verleend. De jonge afdeeling Schiedam van de ver- eeniging „Nederlandsch i abrikaat>> js bezig zich te „vestigen". Het vo°rloopig bestuur heeft een propaganda-commissie gevormd, welke het tot nog van Den Haag uit ver_ richte werk zal overnemen. De commissie heeft de volgende leden: mevr. T. Boteren- broodBlanken en de heeren ir. C. Hoek, ir. J- L. Leistra, D. Maltha en A. J- Mredebregt Hzn. De eerste openbare avond, door de af deeling georganiseerd, zal worden gehouden op Donderdag 14 December a.s. in Musis Sacrum. De eere-voorzitter, mr. dr. F. L. j. van Haaren, zal een kort openingswoord spreken, waarna een interessante serie films zal worden vertoond, waaronder enkele van Schiedamsche bedrijven. DE GEMEENTERAAD BIJEEN. De aanvullingsagenda. De aanvullingsagenda voor de openbare vergadering van den Gemeenteraad van Schiedam van morgen luidt als volgt: Voorstel van B. en W. tot overplaatsing van den onderwijzer aan School J 2, den heer H. Zoomermèijer, naar School G 1, in gaande 1 Januari 1940. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Distilleerderij van J. J. Melchers Wzn., alhier, betreffende de huur van de panden, gelegen aan den Noordvestsingel 57-59, in gebruik bij de Cen trale Werkplaats. Voorstel van B. en W. om gunstig te be schikken op het verzoek van de Vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs om, overeenkomstig artikel 72 der Lager Onder wijswet, medewerking te verleenen voor de aanschaffing van nieuwe gordijnen voor de Groen van Prinstererschool voor L. O. en voor die voor Ulo aan den Singel 24. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een Verordening tot vaststelling van een re geling betreffende de rechtspositie van het personeel van den Havendienst. Voorstel van B. en W. om gunstig te be schikken op het verzoek van den Directeur van de Inrichting voor Doofstommenonder wijs te Rotterdam om voor de doofstomme leerlingen, welke uit de gemeente Schiedam op zijn inrichting zijn geplaatst, een bijdrage te verleenen. Voor de leden is de gelegenheid open gesteld morgenmiddag van 56 uur tot het afhalen der kaarten, welke toegang geven tot het kinderfeest op Zondag a.s. Er worden weer eenige films vertoond, ter wijl het aan de noodige tractatie weer niet zal ontbreken. reserve overgebracht, welke thans op de ba lans prijkte met een totaal van 7581.88. Uit de balans bleek, dat het saldo bij het hoofdkantoor en van de R. P. Spaarbank per 30 April 1939 resp. 364.19 en 1896.86 be droeg. De effecten zijn bepaald tegen beurs waarde op 6750, terwijl aan renten, pre- miën, arbeidscontract nog resp. 60, 12.26 en 200 was te ontvangen. Het ledensaldo dat aan de creditzijde van de balans staat vermeld, bedroeg 538.27. Aan geneeskundige behandeling, ongevallen en arbeidscontract was resp. per 30 April 1939 177.15 en 106 te betalen. De reserve voor koersverschillen beliep 1208.75. De algemeene reserve is door het winstsaldo ad 237.44 van 7344.44 verhoogd op 7581.88. Het totale loonbedrag over het afgeloopen boekjaar bedroeg voor land- en tuinbouw resp. 49.739 en 3182. De omslag was resp. 10.50 en 5.50. Per 30 April 1939 waren 71 leden bij de afdeeling aangesloten. Namens de financieele commissie bracht de heer J. van der Eik Azn. rapport uit. De aftredende bestuursleden, de heeren A. A. G. Lansbergen en J. Poot wer den herkozen. In de financieele commissie voor 19391940 werden benoemd W. C. van der Eik, A. Poot en P. Bijl. De heeren J. Tempelaars en O. P. van Lindt zullen de afdeeling vertegenwoordigen op de algemeene vergadering te Amsterdam. Inzake ontheffing van premiebetaling voor gemobiliseerden werd in de rondvraag ver wezen naar het uitvoerig artikel in het Maandblad van de N. B. O. (October afl.). Met een woord van dank voor de trouwe opkomst sloot de voorzitter deze vlot ver- loopen vergadering. NIET VERGETEN! De derde ontwikkelingsavond voor de Katholieken van Kethel wordt hedenavond gehouden in het Vereenigingsgebouw. De muzikale omlijsting wordt ditmaal weer ver zorgd door het bekende R. K. dameszang koor St. Cecilia onder leiding van L. J. Lans bergen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Christina, dochter van W. van Zij 11 en H. Th. F. Giesen Hendrika H. M., dochter van M. J. Bonefaas en M. J. Muller. GEVONDEN VOORWERPEN Roode lantaarn, paar lederen heerenhand schoenen, paar astrakan handschoenen; be- lastingmerk in étui, snelbinder, heerenpara- pluie en polsmof. Inlichtingen geeft de ge meentepolitie. GEBOREN: Robert, zoon van E. Swiderski en M. de Lange, B. K. laan 255 Ernst C., zoon van C. Post en H. Stoter, Boerhavelaan 1 Hermina F., dochter van H. Monster en P. M. van Eijk, Nieuwe Maasstraat 15 An- tonius L., zoon van J. A. van Slobbe en J. M. Hoenderkamp, Fabristraat 23 Cornelia dochter van G. Hagestein rti C. van Eijk, J. A. Alb. Thijmstraat 15 Cornelia A. M., dochter van A. D. M. Westhuis en L. S. G. M. Roeters, Ouddorpschestr. 7 Frederik D., zooh van W. Soeters en H. J. van den Broek, Boerhavelaan 1. OVERLEDEN: H. B. P. Jeijsman, 73 jaar, Aleidastraat 97 M. van Hulst, 47 jaar, echtg. van C. A. Schuurmans, Wattstraat 10. Zaterdag j.l. is terzake de Hamsterwet pro cesverbaal opgemaakt contra A. A. J. S. wo nende alhier. Bij hem is 50 pond rijst inbe- slaggenomen. Gisteren is .inzake overtreding Hamster- wet bij A. M. F. wonende alhier, 50 reepen chocolade inbeslaggenomen. Procesverbaal zal worden opgemaakt JAARVERGADERING N. B. O. „SAMENWERKING". In de bovenzaal van café De Vergulde Valk werd Zaterdagavond een goed bezochte jaarvergadering gehouden van de Nationale Boeren Onderlinge „Samenwerking" te Kethel. De voorzitter, de heer A. A. G. Lans bergen, opende met een kort woord van wel kom, wijdde enkele gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van den oud-voorzitter, wijlen den heer D. van der Eik en releveerde tenslotte het gunstig verloop van dit boek jaar, waarin geen blijvende invaliden of ongevallen met doodelijke afloop voorkwa men. •Alvorens de secretaris-penningmeester zijn jaarverslag aanving, wijdde ook dit bestuurs lid in z'n jaaroverzicht enkele welgemeende woorden aan de nagedachtenis van den over leden voorzitter. Hij wist steeds met weinig maar wel overwogen woorden zijn stand punt te bepalen. In het verslag werd voorts eenige aandacht gewijd aan de ware- en zorgelijke tijds omstandigheden, waarbij beperkende bepalin gen van hoogerhand opgelegd. Voor de land bouwende bevolking hoopte spreker, dat de leden, die onder de wapenen zijn, spoedig naar huis zouden mogen terugkeeren, ten einde hun arbeid voor gezin te hervatten. Ten aanzien van den financieelen toestand noemde de secretaris het afgeloopen jaar voor de afdeeling bijzonder gunstig. Het na- deelig saldo van het vorige boekjaar werd voor het overgroote deel weggewerkt. Dit vond zijn oorzaak in de mindere ongevallen en geneeskundige behandeling. Volgens winst- en verliesrekening werd aan loonuitkeering voor ongevallen 282 uit betaald, terwijl geneeskundige behandeling een bedrag van 111.90 vroeg. Voor naleving van het arbeidscontract moest dit jaar 5.50 Per inwonende knecht of dienstbode worden gevraagd. Dit jaar werd hiervoor ontvangen 209-55 en uitbetaald 229.45. Verhooging der onderlinge bijdragen zal niet behoeven plaats te vinden. De algemeene onkosten zijn als gewoonlijk constant. Ten aanzien van de creditzijde der V. W.- rekening bleek aan netto premie voor den landbouw 298.43 en voor den tuinbouw 8.75 ontvangen. Aan renten werd ontvangen 260.25, wat telkenjaren verlichting geeft van premie en andere onkosten. De saldo winst ad 237.44 werd naar de algemeene Tijdens de verduisteringsoefening in de binnenstad, de vorige week Donderdag ge houden, bemerkten voorbijgangers, dat twee personen met een zak op den rug een woning aan de Korenstraat binnengingen. Zij vonden dit verdacht en deden er mede- deeling van aan de politie, die er, nieuwsgie rig als zij is, eens een kijkje ging nemen. En v/at vond zij? Een baal suiker. Deze vondst werd onmiddellijk in verband gebracht met een tweetal aangiften van dief stal vam balen suiker ten nadeele van de Gemeente-apotheek aan het Achterklooster. De eerste diefstal was gepleegd in den nacht van 30 November op 1 December, toen er een baal suiker was verdwenen, alsmede de inhoud van een halve baal, welke de dieven in een rugverbandzak hadden gestort en zoo meegenomen. Evenlens waren toen enkele instrumenten en eenige verbandartikelen verdwenen. De tweede maal geschiedde de inbraak op precies dezelfde wijze, n.l. door vernieling van een ruit en inklimming, en wel in den nacht van 4 op 5 December. Toen werden drie balen, ieder van 50 kg. suiker buitge maakt. Een tweede herhaling geschiedde op 7 December, toen opnieuw drie balen verdwe nen. Door den tip van de voorbijgangers kon worden aangehouden de bewoner van het pand in de Korenstraat, de 21 jarige los werkman H. S. Deze heeft bij zijn „karwei tjes" steeds medeplichtigen gehad, bij den laatsten diefstal den 2Ö-janigen schilders knecht W. A. v. W. en de beide vorige kee- ren de gebroeders A. W. en A. L. W., resp. 20 en 21 jaar. Behalve deze medeplichtigen is nog aan gehouden de 36-jarige werklooze matroos J. de V., die verdacht wordt van heling van een baal suiker. Ook twee andere personen zijn nog in arrest gesteld, verdacht van heling, doch het onderzoek wordt in deze zaken nog voortgezet. De dader en zijn medeplichtigen zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht, even als de matroos J. de V. Een afschuwelijke moord, waarvan een op den Schiedamschedük als „Betty" be kende figuur het slachtoffer is geworden, is dank zij het prachtige recherchewerk van rechercheur Zandbergen binnen 24 uur zoo goed als geheel tot opheldering gekomen, terwijl de dader is gearresteerd. Gistermiddag om 12 uur vervoegde zich op de politiepost aan de Baan een zekere heer S., wonende Baan no. 128b, die zeer ontdaan vertelde, dat een bij de familie inwonende vrouw, de 36-jarige M. E. C., zooeven ver moord op bed was gevonden. De vrouw van S. was naar de kamer van mej. C. gegaan, teneinde haar te wekken en een kop thee te brengen. Zeer geagiteerd kwam ze terug, om haar man te vertellen, dat er vermoe delijk iets ergs aan <ie hand was. Het bed lag n.l. geheel omgeslagen, als 't ware ge wikkeld om het lichaam van mej. C., die geen teeken van leven gaf. De man ging daarop kijken, sloeg het bed terug en zag tot zijn ontsteltenis, dat de vrouw gewurgd was, waarop hij zonder aar zelen naar den politiepost was gerend, om van zijn afschuwelijke ontdekking mededee- ling te doen. De politiepost aan de Baan waarschuwde onmiddellijk het Hoofdbureau van Politie, inspecteur J. P. Bontenbal en Commissaris J. C. de Jong hebben zich daarop naar het bewuste huis aan de Baan begeven, terwijl kort daarop ook de Officier van Justitie, mr. C. J. V. Meischke„ arriveerde, die de leiding van het onderzoek in handen nam. Ook de Dactylografische dienst was gewaarschuwd, welke, onder leiding van inspecteur Tas, zoo spoedig mogelijk situatiefoto's nam en ook zocht naar vingerafdrukken. Deze werden inderdaad gevonden, doch ze kwamen niet overeen met een der vingerafdrukken van het archief. Het .eenige, dat voorloopig kwam vast te staan was, dat de moord nog niet zoo lang geleden gepleegd moest zijn. Verhoor van de bewoners. De bewoners werden ondervraagd en deze vertelden, dat er vermoedelijk wel meer dan een dader geweest moest zijn. De verslage- ne, die in de omgeving van den Schiedam- schedijk als „Betty" bekend stond, was dien nacht met eenige personen thuisgekomen. Men had 's morgens wel gestommel gehoord, doch daar in verband met de om*tandigheden geen aandacht aan geschonken. Later was de eene bezoeker wat vroeger weggegaan dan de andere. Dit was het eenige, dat zij wisten te vertellen. Knap recherchewerk. Het onderzoek naar den dader of de daders werd daarop in handen gegeven van recher cheur Zandbergen, die al menig duister zaak je op voortreffelijke wijze heeft weten te ontwarren. Ook thans mocht het hem geluk ken licht in deze duistere geschiedenis te brengen, zoodat gistermiddag om 6 uur een van de beide bezoekers kon worden aange houden en om half acht de eigenlijke dader werd gearresteerd. Natuurlijk gold als eerste terrein van on derzoek de ,,Dijk". Door hier en daar in de kroegjes een praatje te maken, kwam de rechercheur al spoedig te weten, welke het stamkroegje van „Betty" was. Daar had zij den vorigen avond vertoefd en had daar met een man staan praten. Later waren twee jonge mannen naar haar toe gekomen, in wier gezelschap zij zich bevond, toen een ander haar op de hol naar de Baan tegen kwam omstreeks 's nachts half twee. Het tijdstip, waarop een der mannen het pand aan de Baan verliet kon ook worden achterhaald. Een chauffeur van de A.R.O. stond n.l. ter hoogte van de in de nabijheid zijnde garage, toen om 4 uur een jongeman uit de deur kwam en nog naar boven riep: Piet, waar blijf je nou?! Toen men eenmaal wist, dat een van de twee bezoekers Piet heette en de chauffeur een signalement opgaf, ging men het spoor verder volgen. Dit leidde naar een fabriek aan den Linker Maasoever. Daar werd de jongeman, die het eerst de woning had ver laten, Leen genoemd, aangetroffen. Zoo gauw deze den rechercheur op zieh toe zag treden, zei hij: O, ik weet al waarvoor je komt. En hij bekende, dat zijn vriend Piet dien morgen bij hem aan de fabriek was geweest en verteld had, wat er 's nachts gebeurd was. Leen werd daarop meegenomen naar het 15 D e c.: Groote Schouwburg, Faust (Ned. Opera-ensemble) 8 uur (v. volw.>. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 14 December in: Grand, Jesse James (boven 18 jaar); Studio: Muzi kale vagebonden; Thalia: 't Zit in de lucht; Scala: De roos van Washington Square (volw.); Colosseum: Sergeant Berry en Wie doodde Gail Preston? (boven 18 j.); Prin ses: Little miss Broadway en Charlie Chan op de Olympische spelen; Corso: Het smokkel- schip (v. volw.); Arena: Hotel du Nord (v. volw.); Centraal: De Jantjes (boven 18 j.); Victoria; Welkom vreemdeling en Spionnage in de Maginotlinie (volw.); Harmonie: De hond van de Baskervilles en Jongensstad (boven 18 jaar); Asta; De avonturen van Robin Hood (boven 18 jaar); Capitol en City: Sherlock Holmes contra prof. Moriarty (boven 18 jaar); Olympia: Demon der ren baan en De koning der cowboys, (voor volw.); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia" (Schiedam sche Singe) 55), dagelijks 1017 en 1922 uur, Zondags van 1217 uui (tot 1 Jan.) Rotterd. Kunstkring, werken van Toon Kel- Kunstzaal Implus W. de Withstraat 55, werken van Larenschen kunstschilder Wil lem Nordijk (tot 21 Dec.). Kunsthandel Unger, Eendrachtsweg 27, schilderijen van M. Wiegman (tot 31 Dec.). Schiedam. Passage-theater (tot en met Woensdag): Met een kwartje de werpld rond en Vlam mende prairie-oogen (boven 18 jaar); Mono- pole „Canaille" en „De Veroveraar van In- dië" (voor volw.). SCHIEDAM, 12 Dec. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1,40—1,50 (niet officieel). Hoofdbureau. Daar werd hij ondervraagd en omdat hij eigenlijk al zoo goed als toegege ven had, dat hij van den moord op de hoogte was, viel het niet moeilijk hem aan 't praten te krijgen. „Piet" is de 18-jarige los werkman P. K. De politie is naar dezen jongeman op zoek gegaan en even later werd hij in zijn woning in het Noorden van de stad aangetroffen. De moord tevoren beraamd. Uit het verhoor van K. is komen vast te staan, dat de kennismaking met de versla- gene niet een toevallige was, doch dat K. de vooropgezette bedoeling had „Betty" van het leven te berooven en haar geld mee te nemen. Daar was reeds tevoren over ge sproken. Inderdaad bleek ook uit de woning van mej. C. een bedrag van 25 verdwenen te zijn, alsmede verschillende gouden en zil veren sieraden. Deze sieraden werden nog in de overall, die de man droeg, gevonden. Toen aan K., die 's nachts in beschonken toestand was geweest, een foto werd getoond van de situatie, waarin het lijk was gevon den, viel hij door de mand en legde een bekentenis af. In hoeverre ook de als Leen aangeduide vriend schuldig is, zal nader moeten worden onderzocht. In ieder geval is ook deze nog niet op vrije voeten gesteld. In den loop van den dag zou sectie op het lijk van mej. C. verricht worden. Zondag 10 December jl. zijn wederom de jaarlijksche bekerwedstrijden gehouden in de gymnastiekzaal in de De Jagerstraat, alhier. Deze hadden een vlot en geanimeerd verloop. Behalve K.D.T. uit Dordrecht waren alle afdeelingen van het district Rotterdam aanwezig. A.L.O. Rotterdam won den eersten prijs voor de afd. dames en eveneens den eersten prijs voor de afd. aspiranten. Voorwaar een mooie overwinning. De Stuwers uit Schiedam, afd. dames, gin gen met den tweeden prijs strijken en S.M.L. uit Gouda wist beslag te leggen op den tweeden prijs afd. aspiranten. Daar de dis- tricts-commissaris, pastoor Hubers verhin derd was de verschillende bekers te komen uitreiken, vond men kapelaan Van Woesik bereid deze taak van hem over te nemen. Gisterenavond is in hotel Coomans te Rot terdam de derde partij gespeeld van den twee kamp om het dameskampioenschap van Neder land. Mej. Heemskerk won met wit in veertig zetten. De stand is nu: mej. Heemskerk 2 punten en mevr. Roodzant 0, terwijl een partij is afgebro- gen met winstkansen voor mevr. Roodzant. Da vierde partij wordt hedenavond gespeeld in het lokaal van de Nieuwe Rotterdamscha Schaakvereeniging in het oude raadhuis.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 1