s ADRESSEN" E DE BEGROOTING IN BEHANDELING GARAGE„WALD0" Taxi's, Rijlss, Auto's zonder chauffeur. Reparaties 1 Weerverwachting. I Museum Boymans- stichting. IBS "ROTTERDAM. STADSNIEUWS. PONDSACTIE. Gorzen, treedt aan BIOSCOOPNIEUWS. De saneering van de oude binnenstad. DE De WETHOUDERS HET WOORD. AAN exploitatie van den Polder Nieuwland. KINDERFEEST R. K. VROUWEN BOND. UITBETALING RENTEN ONGEVALLENWETTEN ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 Duizenden platen triplex FRANS VAN THIENEN WINTERFEEST VAN DE C. A. B. NED. R. K. BOND VAN TECHNICI ST. BERNULPHUS. MEDISCHE ZONDAGSDIENST. BURGERLIJKE STAND DE WETHOUDERS AAN HET WOORD. KETHEL. PAROCHIE VAN DEN H. JACOBUS. Éi»!!iniHiiii«iiii»iiiiiiii»iiii!iiisiiiiriiniimiiiiiiiiiiB!riii[«iii!i"| Voor het geheele land: Des nachts wellicht matige vorst, ove- rigens lichte vorst, tijdelijk bre- -» kende bewolkin, overwegend -j droog. Meest matige Oostelijke r wind. 77 Voor de wielrijders. ZONDAG. i Zon op 8.05, Zon onder 15.45. Maan op 11.24, Maan onder 23.01 -r Wielrijders lichten op van 16.15 "2 tot 7.36 uur. MAANDAG. Zon op 8.06, Zoon onder 15.45. - Maan op 11.45, Maan onder Wielrijders lichten op van 16.15 tot 7.37 uur. j ^3T RIJNBENDE'S SCHAAKCLUB. Aanwinsten voor het museum. Naar wij vernemen, heeft de onlangs opgerichte stichting ten behoeve van het museum Boymans een drietal zeer be langrijke aankoopen gedaan, die leemten damsche museum vullen. S. V. „HET CENTKTJM". Je VrSs-J. Vri6S MUSEUM VOOR OUDERS EN OPVOEDERS. SPAARBANK TE ROTTERDAM. M Een laatste woord aan U, vrouwen en mannen van de Gorzen! Zie, de mobilisatie is voltrokken, het ponds-actiecomité heeft zijn zorgvuldig voorbereide werkzaamheid beëindigd, de strijd gaat beginnen. Gij, menschen uit de Gorzen, gij zijt onze stoottroepen, gij hebt een geweldig stuk ver antwoordelijkheid in uw handen! Want als wij Dinsdagavond de resultaten officieel mededeelen, dan zal dat iedereen lezen. Zoo uw pondenaantal hoog is, zal dat een stimu lans zijn voor de andere parochies, indien echter geen voldoende hoeveelheid bereikt mocht worden, een desillusie. Daarom maakt er een heiligen wedijver van: Bedenkt, dat deze pondsactie, wil zij traditie worden, deze eerste keer moet slagen. Maar het comité weet het, zij zal slagen in uw stadsgedeelte, waarvan de naam herinnert aan de ontwor steling van het watergeweld. In naam van Jesus H. Hart, waaraan gij toegewijd zijt, geeft uw Kerstgave voor de armen onzer stad. Vermoedelijk zal Dinsdagavond a.s. de eer ste uitslag worden gepubliceerd. Naast dien uitslag komt het aantal te staan, dat het comité berekend had aan de hand van de lijs ten der Katholieke gezinnen (vermoedelijk 650 pond). Woensdagavond volgt dan het Frankeland en zoo vervolgens iederen avond de parochie, die aan de beurt is. HET COMITé. werk. Dit werk is nu zoover dat eerstdaagsch de onderbouw kan aanbesteed worden. Er wordt bij gemeentewerken hard gewerkt, Ik waardeer die menschen daar. Over de kwes tie van den Rotterdamschen dijk wordt over leg gepleegd met de R. E. T. Die zaak is bezig en wij hopen dat dit in orde komt. De heer Nolet had vragen over het ver keersplein aan de Gerrit Verboonstraat en de Oranjestraat. Voor het verkeer is het zeer vereenvoudigd daar ter plaatse. De heer Hoo- gendam heeft gesproken over het vestigen van bedrijven. Interr. heer Hoogendam: „Daar heb ik heelemaal niet over gesproken". Mr. v. VELZEN: „Nou ja, dan hadt U het moeten doen". Spr. antwoordt daarop dat daar plaats ge noeg voor is. De demping van de Noordvest zit in de uitbreidingsplannen verwerkt. Voorloopig zal de Noordvest niet gedempt worden. Er is gesproken over het havengewest. Het jaar verslag van de Kamer van Koophandel is hierover zeer bevredigend. De kwestie van de grond van het oude Postkantoor is aanhangig gemaakt bij de Kroon. Over eenige manden kan hierop ant- acht worden. Passage-theater. Een bijzonder amusant programma draait deze week in het Passage-Theater. Voor de pauze draait allereerst een aar dige gekleurde teekenfilm en het journaal. Daarna komt de eerste film op het doek: „El Cato de galante bandiet". Deze geschiedenis voert ons terug naar het Amerika van een tijd terug, toen er nog rooverbenden en sheriffs bestonden. Men weet echter niet, bij wien de grootste boe ven schuilen. Bij den galanten bandiet, die een eerzaam postpode en een goed huisvader geworden is, of bij de mannen van den sheriff. Een kleiir meisje brengt de bende van El Cato weer te paard en deze gaat strijd voeren tegen den sheriff. De laatste schijnt den slag te winnen, doch weer is het een klein meisje die de situatie redt. Een spannend en amuseerend verhaal. Na de pauze draait de Nederlandsche film „De Spooktrein". Het verhaal van den spooktrein is overbekend en velen zagen het stuk reeds op het tooneel. Zij zullen het ook als film willen zien. Dit is eohter een van de gevaren die de verfilming van een too- neelstuk met zich brengt, want geheel be vredigd zullen zij niet worden. Nochtans zijn er vele momenten die filmisch beter tot hun recht komen dan'op het tooneel, zoodat het toch aanbeveling verdient om dit filmwerk te gaan zien. Men bedenke hierbij tevens, dat' zonder de belangstelling van het publiek de Nederlandsche film-industrie nooit op 'n hooger plan zal kunnen komen. Gaarne be- vdërf wij daarom een bezoek aan het Pas sage-Theater aan. Monopole-theater. Een bijzonder spannend programma draait tot en met Maandag in 't Monopole-Theater. In het voor-programma draait, na het in teressante Profilti-nieuws, een bijzonder spannende film, die den titel draagt: „Moord in' de villa Harden". Reeds de titel verraadt spanning en sensatie. Aan beiden ontbreekt het dan ook geenszins. Na de pauze is de spanning niet minder. De groote detective Charlie Chan speelt hier in de film: „Charlie Chan in Monte Carlo". Het is een mysteries en boeiend ver haal, waarbij de groote detective zelf in as- rest komt. Van Dinsdag tot Vrijdag vermeldt het pro gramma: „Viva Villa", met Wallace Beery in de hoofdrol, en de film: „Onder twee vlaggen" met Victor Mac. Laglen. Jan van de Cappelle: „Kalme Zee'een nieuwe aanwinst van Boymans. WO 01 Vergadering van Vrijdag 15 Dec. 1939, des middags 2 uur. Voorzitter: Mr. Dr. F. L. J. van Haaren. Gistermiddag heeft de gemeenteraad de behandeling van de gemeêntebégrooting over 1940 voortgezet. Als eerste spreker van dezen middag was het Woord aan den heer HART- KOORN (S.D.A.P.). Deze wil spreken over de werkloosheids- zorg. Het gaat er om het goede standpunt, dat bestaat te stimuleeren. Er zijn gevallen waarin geen resultaten bereikt worden ter wijl dat toch wel mogelijk is. Met eenige voorbeelden toont spr. dit aan. Hoofdzake lijk gaat dit over de wachtweek die de werkloozen door moeten maken. Ik meen dat het duidelijk is in wat voor toestand zoo'n gezin komt. Voor menschen die vaak met werkloosheid te kampen hebben is dit fnuikend. Daarom acht spr. de wachtweek niet goed, het is niet rechtvaardig vooral niet tegenover menschen die steeds in de De kinderen, die aan het kinderfeest deel nemen worden morgenmiddag om 3 uur in heit Gebouw van den R. K. Volksbond ver wacht. Toegang uitsluitend aan de Westvest. Oudere personen worden niet toegelaten. Zij die nog niet van 'n kaart zijn voorzien, kun nen die aan den ingang der zaal alsnog ver krijgen. Daar een der Kerstdagen dit jaar op Dins dag valt, zullen de uitkeeringen ingevolge de Ongevallenwetten, welke op dién dag zouden moeten plaats hebben, op Zaterdag 23 December a.s. geschieden. In de week van 17 t/m. 23 December zullen dus deze uitkeeringen twee maal plaats heb ben, n.l. op Dinsdag 19 December en op Zater dag 23 December. De eerstvolgeiide uitbetalingen ria 23 December zal geschieden op Dinsdag 2 Januari 1940. Illlllllllllillllllllllllllllllllll ronde stokken en latten in alle maten. Brocrsveld 123. Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-42 Ondern, SINGEL 41—45 A G. van Dorp TELEF. 67-57-0 Het comité voor auto- en boottochtjes voor lichamelijk gebrekkigen, organiseert Woens dagmiddag in Musis Sacrum een winterfeest. De afdeeling Schiedam van bovengenoemde bond houdt Donderdag a.s. in den R. K. Volksbond een ledenvergadering, waarin de heer P. J. M. Link, een caüserie zal houden over Spanje. Morgen zullen de volgende geneesheeren voor spoedgevallen aanwezig zijn: J. A. H. v. d. d. Berg, L. Nieuwstraat 175; S. v. Griet- huysen, B. Knappertlaan 154; H. C. v. d. Broek, W. de Zwijgerlaan 23. Geopende zal zijn de apotheek van de firma F. H. Backer, St. Liduinastraat 58, die in de komende week tevens de nachtdienst waar zal nemen. GEBOREN: Raymond C., z. v. H. Boer en M. G. Lokken, Parallelweg 178. OVERLEDEN: G. W. K. de Lange, 34 j., Stationstraat 42. steunregeling terugkomen. Menschen, die aan de steun komen moeten hun vischacte, als zij die hebben, inleveren zonder dat zij het betaalde geld terugkrijgen. Ook dit acht spr. niet juist. Er zijn menschen, die in de werkver schaffing nog niet hun steunbedrag ver dienen, ondanks dat zij 60 uren werken. Dit is voor een deel te wijten aan het systeem dat daar heerscht. Zij, die te geringe lichaamskracht hebben, komen daar in de verdrukking. Is er geen regeling te treffen voor deze menschen Op het terrein aan de Gerrit Verboonstraat wordt de aandacht ge vestigd. Laat dit terrein er niet zoo bij lig gen als tot nu toe. Spr. wijst dan op de z.g. „graszitterij". Als de letter van de veror dening zoo is laten wij die dan veranderen. Spr. vindt het niet zoo erg, dat de jongens en meisjes in het gras zitten te rusten. De financiëele toestand. De wethouder van Financiën T. SLAVEN BURG (C.H.) dankt voor de woorden van hulde aan het college van B. en W. Er is lang zoo'n onzekere begrooting niet meer geweest. Onzekerheid heerscht alom, vooral in de financleele verhouding met het rijk De beschouwing staat in het teeken van mineur. Er zijn niet veel lichtpunten in deze begrooting. Wij gaan een periode in van onzekerheid. Met vreeze en beven zien wij de inkomsten tegemoet. Onze leeningsehuld bedraagt thans 8,793.392. In 1936 bedroeg dit 9.275.600. In 1928 11.835.600 en 1913 2.384.500. De rentelast van de schuld is afgenomen tot 780.000, In 1928 was dit 1.157.000 en in 1913 143.000. Wij zullen trachten de finantieele belangen der gemeente goed te behartigen. Maar ook hier zijn wij weer van het rijk afhankelijk. In deze kwestie bestaat een misverstand. Noodlijdend is onze ge meente niet. Wij stellen er echter prijs op onze eigen zelfstandigheid te behouden. Wanneer er nieuwe belastingen worden aan genomen moeten wij er naar streven deze zoo min mogelijk te gebruiken. In betere tijden moeten wij streven naar belasting verlaging. Er zijn toch enkele lichtpunten o.a. de toeneming van het gemeentefonds. Het aantal werkloozen is afgenomen sinds 1938. Vooral in het begin van het jaar. Wij hebben thans 3819 werkloozen tegen 4354 in het vorige jaar, dus 535 minder. De drang naar zuinigheid onderstreept spr. Wij zullen uitgaven doen die volop productief zijn en goede dekking bieden. Met veel schroom zullen wij improductieve uitgaven moeten doen. Over de begrooting zelf is weinig ge zegd. Mevr. Benthem maakte zich ongerust welke weg het college in zal slaan. Zij noemde in verband hiermee de ziekenhuis tarieven. Zij moet bedenken dat het in de eerste plaats gaat om de minst draagkrach- tigen. Deze categorie brengt juist de groote verliezen van het ziekenhuis op onze be grooting. De methode die de commissie volgt geeft alle reden om te veronderstellen dat de goede weg wordt ingeslagen. Op de plannen van werkverruiming moet spr.^ in verband met de financiën een domper zet ten. De gelden die wij bijv. in de Polder Nieuwland moeten steken worden na langen tijd pas rendabel. De zaak van het ambtsgebed heeft ook de aandacht van den C. H. wethouder. Het is jammer, dat hierover nog gesproken moet worden.' Het kan en mag geen zaak van po litieke overweging worden Daarvoor is het gebed ons te heilig. Spr. doet een beroep op de S.D.A.P.-fractie deze zaak nog eens te overwegen. De heer Nolet sprak over de salarieering van het lagere personeel Er is een rijksbu reau dat in deze een bindende bevoegdheid heeft.'Wij zullen dus moeten afwachten, wat daarover klaar gemaakt wordt. Spr. is Het met den heer v. d. Berg eens, dat de huis vesting van de havendienst wel eens bekeken mag worden. Onze schuldenlast mag dit echter niet vermeerderen. De kwestie van den badmeester van het Volksbadhuis is döor de betrokken vereent» ging zelf geregeld. Hiervoor was reeds jaren geleden een reservefonds gevormd. De radiobelasting is door den heer v. Bockhove besproken. Deze zaak is pas in den raad besproken. Deze belasting is hier aan d<2n lafjen kant in vergelijking met om liggende plaatsen. Dat de heer .Collé niet in een commissie is opgenomen komt door hun eigen wisse lende houdingen ten aanzien van het com missiewerk. De heer Collé is alleen in den raad teruggekeerd. Zou er nu op het oogen- blik weer een stemming plaats hebben, dan vreest spr., dat er heelemaal geen commu nist mee, n raad terugkeerde. De exploitatie van Nieuwland. WETHOUDER C. HOUTMAN (LIB.). Er is veel gesproken over de Polder Nieuwland. Spr. zal trachten het juiste licht op deze zaak te laten vallen. Het vaststel len Van het uitbreidingsplan Nieuwland is tot stand gekomen op 2 December 1935. Gedeputeerde Staten weigerden de goed keuring omdat men eerst de ligging van den nieuwen weg RotterdamHoek van Holland wilde afwachten. Het plan moest passen in de legkaart die wetenschappelijke menschen hebben samengesteld. In April 1938 werd meegedeeld dat het oude plan niet werd goed gekeurd. Direct Direct werden nieuwe plan nen ingestuurd, die ook weer gewijzigd moesten worden. Op 11 November 1938 werd weer een plan ingediend dat behoudens enkele wijzigingen de goedkeuring kon krij gen. Toen waren we nog niet klaar. 2 Maart 1939 kwam het voorstel in den raad en kreeg het de goedkeuring. De inspecteur van volks gezondheid wilde toen nog enkele wijzigingen. Spr. heeft dat ontraden. De raad stelt het voor dat ondergeteekende maar zoo'n beetje heeft gesapen. Dat is onjuist. Gedateerd op 12 December 1939 is eindelijk de goedkeuring ingekomen met tal van wijze wenschen. Er zal daar veel geld verloren worden, ook voor de gemeente. Met winst zal daar nooit worden verkocht. Ik heb mijn mede werking steeds toegezegd. Mij treft geen enkel verwijt. Wij hebben nu de goedkeuring wij kunnen aan het werk gaan. Maar het is nu nog niet klaar. Eerst moet het rioolge maal er zijn en de plaats waar het moet ko men. Ook moet vast staan of wij het met één rioolgemaal af kunnen. Voor dit vraagstuk is een ingenieur noodig. Geld is daar niet te verdienen. De groote vraag is er met zoo wei nig mogelijk geld uit te springen. Met de wenschen van den heer Nolet i.z. het grondbedrijf zal rekening gehouden wor den. Werkveruiming ziet spr. niet in de exploitatie van dien Polder. Een reeks van jaren zal er overheen gaan eer het zoo ver is. Wij zullen in den Polder menschen moeten krijgen die hun deel in de zware lasten van de gemeente bij kunnen dragen. Wij hebben nog bouwgrond in voorraad in oud- en nieuw-Mathenesse. De grond in Mathenesse is zoo spoedig mogelijk en tegen een zoo goed mogelijken prijs verkocht. Het zal daar een zeer behoorlijke wijk worden Met tegenzin en tegenwerking van Rotterdam hebben wij daar het eerste verkocht en beter dan Rotterdam. Grondafzet is moeilijk op het oogenblik. Er is geen vraag. Er wordt gezegd dat wij woningen moeten hebben. Als de raad tot het bouwen van woningen be sluit, garandeert spr. dat er grond is voor zeker 300 dubbele arbeiderswoningen. Gemeentewerken is de laatste jaren zeer in beslag genomen geweest aan Oranjebrug, Westerhavenbrug, het Zusterhuis enz. Aan het St. Jacobsgasthuis is veel werk geweest. In de plannen voor het abattoir zitten hopen Mr. M. M. VAN VELZEN (R. K.) Wanneer men zich na de verkiezingen de taak stelt uiting te geven aan verschillende grieven gelooft spr. dat men dan rekening moet hou den met den oorlogstoestand, een nieuwe rad moet worden voorgelicht en ingelicht. Niemand kan zich een beeld geven hoe wij financieel uit dezen tijd komen. Het saneeringsplan is in het algemeen be sproken. Spr. is het eens met hen die zeg gen dat de zwaarte der taak is gedragen door het college vtm B. en W. Aan de kwestie der uitbreiding van de po litie is door spr. meegewerkt wat betreft het tot stand komen van een compromis. De heer van Velzen acht zich daaraan gebonden. Spr deelt mede, dat hij het eens is met mr. v. Boekhove dat wij niet voldoende op de hoóg- te zijn van de taak. Spr. gaat met de uitbrei ding mee omdat de burgemeester, dit nood zakelijk acht op grond van de adviezen. Veel is er gesproken over de moeil^kheden tus- schen de firma v. d. Ende en de R. E. T. Er is niet gezorgd zoo goed mogelijlk in de ver- keersfrequentie te voorzien. Wij zullen uit de besprekingen onze conclusies trekken. Een post voor de kindervacantiespelen is Uitgetrokken. Het is een kortzichtigheid een dergelijk werk niet te steunen. Dat werk waar zooveel menschen hun krachten aangc ven, mag niet in den steek gelaten worden Spr. hoopt dat de regeering in het alge meen dit, werk goed gezind zal zijn. De heer Nolet besprak het pand Westvest 2. De stand van zaken is zoo dat de eigenaar de sugges tie van het plan niet heeft aanvaard. De Vischmarkt wil de heer Nolet weg heb ben. Spr. vindt het vernieling, het lijkt hem aan te bevelen de oude Lange Haven in zijn oude schoonheid te bewaren. Laten wij in alle geval „die erflatingen" bewaren. Laten Wij die niet opofferen als dat niet noodig is. Spr. is het eens dat een toezicht van de Overheid op de particuliere bibliotheken moet. worden gehouden. Dit punt moet onder de oogen gezien worden. Het gebouw van het gymnasium is uit den tfijd. Het college van curatoren hoopt binnen korten tijd de bezwaren tegen het oude ge bouw in te dienen. Hierin zit een produc tieve werkverruiming. Het vraagstuk van de werkloosheid en de prijsstijgingen is uitvoerig besproken. De huidige regeering heeft laten blijken dat deze zaak haar warm aan het hart gaat. Gisteren is nog een nileuw eraad ingesteld. Het aantal opdrachtgevers voor den woningdienst is hier in den raad belangrijk uitgebreid. Alvorens op verschillende punten in te an vraagt spr. de zitting te schorsen tot hedenavond acht uur. De voorzitter voldoet Hieraan. Weekagenda. Heden de derde Zondag van den Advent, genaamd „Gaudete". De Vroegmis is te 8 uur en de Hoogmis te 10.10 uur. De Congreganis- ten worden verzocht gezamenlijk en vóór de andere geloovigen ter H. Tafel te komen. Na de Hoogmis Rorate Coeli. 's Avonds te 7 uur plechtig Marialof met predikatie en Opdracht of hernieuwing. Maandag Kruisvaart. Dinsdag Congregatie voor de meisjes. K. J. M. V. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag quatertem perdagen, geboden vasten- en onthoudings_ dagen. .ft Woensdag de Gulden Mis, d.w.z. de Votiei- mis van O. L. V. in den Advent met Gloria en Credo. Bij de woorden: ,,Et in carnatus est" knielen allen tot de woorden: „Et homo factus est". Deze woorden staan dik gedrukt in de missaaltjes. De H. Mis is te eere van het Goddelijk Moederschap der H. Maagd. Donderdag feest van Sint Thomas, Apostel. De kinderen komen biechten te 12 uur en de agemeene H. Communie der kinderen is Vrijdag onder de H. Mis van kwart voor 8. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 45 en van half 78 uur. Zondag a.s. de vierde Zondag van den Advent, tevens vigilie van Kerstmis. Lichte vorst. Intenties der H.H. Missen. Zondag 17 Dec., 8 uur Henricus Lansber gen, lid van Sint Paulus; 10.10 uur geeste-1. en tijd. welzijn der parochie. Maandag 7.20 uur Cath. Adr. Voskuil; 8 uur Clasina Rademaker. Dinsdag 7,20 uur Adr. de Vette en Cath. M. Stolk; 8 uur Maria E. Olsthoorn—Heins- broek. Woensdag 7.20 uur Gulden Mis voor de weldoeners der kerk; 8 uur Cath. Sophia KesterGroenewegen. Donderdag 7.20 uur Leon. Corn. Kerklaan; 8 uur meest verlaten zielen. Vrijdag 7 uur Apollonia van Koppen—v. d. Vaart; kwart voor 8 weekdienst Antonius Goeman. Zaterdag 7,20 uur maandd. Pastoor de Groot; 8 uur meest verlaten zielen. Zondag a.s. 8 uur geestel. en tijd. welzijn der parochie; 10.10 uur tot intentie van dank baarheid. Gisteravond speelde Rijnbende's Schaak club voor de competitie van de R.S.B. 4e kl. B. een uitwedstrijd tegen Excelsior IV, met het volgend resultaat: Excelsior IVRijnbende's Schaakclub I. 1. G. Platen(niet opgekomen) 10 2. A. J. de WaalW. J, Bult 01 3. W. SteenbeekJ. van Luyk 01 4. H. v. d. WalL. v. d. Toorn 01 5. M. J. Mattaar—H. C Minderman V2—V2 6. P. PutJ. Robberecht 01 7. C. de GrootW. Horstkamp y2ys 8. W. van VugtG. v. d. Hoeven 01 9. A. MinnisJ. van Grootveld 01 10. Niet opgekomenF. v. Bakkeren 01 in de verzamelingen van het Rotter- Het zijn: voor de afdeeling 17e eeuwsche schilderkunst: een groote kalme zee, door talrijke zeilschepen verlevendigd, 'n mees terwerk van Jan van Cappelle, afkomstig uit de voormalige collectie van sir GrevlUe Smythe. Voor de afdeeling moderne schilderkunst: een groot liggend vrouwelijk naakt van George Hendrik Breitner, verworven uit de nalatenschap van den schilder N. Bastert te Loenen, a/d Vecht. Voor de afdeeling moderne sculptures: een brons, een danseres voorstellend het mooiste beeldhouwwerk, dat de Fransche kunstenaar Edgar Hilaire Germain Degas vervaardigde en dat thans te Amsterdam te zien is op de tentoonstelling van Fransche beeldhouw kunst in het Stedelijk Museum. Deze drie aankoopen zullen tezamen met de reeds vermelde aanwinsten van de stich ting en talrijke bruikleenen uit particuliere verzamelingen ln Nederland, de a.s. Kerst tentoonstelling In het museum Boymans vormen. 15 D e c,: Groote Schouwburg, Faust (Ned. Opera-ensemble) 8 uur (v. volw.). 16 Dec.: Nut, Rotterd. Philharmonisch Kamerorkest, 8 uur. 17 Dec.: Doelen, Residentie-orkest 2,45 uur. 18 Dec.: Nut, Calvet-kwartet, 8 uur. 19 Dec.: Nut, Uitvóering Muziekconser vatorium, 7.45 uur. 22 De c.; Doelen: Philharmonisch Orkest 8,15 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 21 Dec. in: Grand: De held van Kokomo (volw.); Luxor: De man met de twee gezichten (volw.); Studio: Mu zikale vagebonden; Thalia: 't Zit in de lucht, Colosseum: Sweethearts en Vreemde kost gangers (volw.); Scala: Gestolen leven (volw.); Capitol: Avonturen van Huckle berry Finn (volw.); City: Fra Dlavolo (volw.) Arena: De kat en de kanarie (volw.); Prin ses- Het smokkelschip er. Drie razende jockeys (volw.); Ooster: De terugkeer van V,Ur hen Sebastiaan Ott (volw.), Vic- Zorro en Ik ben Sebastiaan toria: De kop van van Jut en De citadel (boven 18 jaar); Asta: De man, die beslag legt en Cassidy in Satansdal (boven 18 j Harmonie: Charlie Chan in de moordkamer en Adieu Parijs (v. volw.); Olympia: Cassi- dy's meesterstuk en Hou je roer recht)bov. 18 jaar; Centraal: Kinderen der wildernis en Wapensmokkelaars van Manilla (bov. 18 jaar); Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „Rotterdam—Batavia" (Schiedam- sche Singel 55). dagelijks 10-17 en 10-22 uur, Zondags van 12—17 uur (tot 1 Jan.) Kunstzaal Impuls, W. de Withstraat 55, werken van Larenschen kunstschilder Wil lem Nordijk (tot 21 Dec.). Kunsthandel Unger, Eendrachtsweg 27. schilderijen van M. Wiegman (tot 31 Déc.j. Schiedam. Passage: De spooktrein en El Cato de ga lante bandiet; Monopole (t.m. Maandag): Charlie Chan in Monte Carlo en Moord in de villa Harden (volw.); (Dinsdag, Woens dag en Donderdag): Viva Villa en twee vlaggen (volw.). Onder Voor de Huishoudelijk6 ComPetitie werd - Poort-A. Neute boom afgebr.' J. van Enger,s--L. Buitenhuis 1—0- O H Lohm3nn— F. Jacobs afgebr., P. Groep 2: C- Slegt-A. Mes 0-1; v. d. Starre^- <Je Neef 1—0 w. n. o.; A. W. 2—8 „Rijnbende's S. C." borden zwart, fdra o lbgu7reheprJ Totaal had aan de oneven In het gebouw 's-Gravendijkwal 26 heeft het Museum voor ouders en opvoeders weer een Kerstterttoonstëlling Ingericht, welke en met Zaterdag 23 December zal duretL zijn verschillende stands met lectuur t alle leeftijden, Aan Kerstkribben en ®r* siering is veel aandacht besteed, °dat knutselaars er gerust hun licht Saan opsteken. Voorts is er een collectie kerstlie deren, tooneelstukjes en attr u en voor schimmenspelen, een voorbeeld een kin dertafel kan worden ingericht "gen ieus ge vonden is vooral een Adven s ender. RotteveelC- J- van Kuyk afgebr.; J. Huls- ker- G. L -Beyè afgebr.; A. v. d. Starre A Everts 1—o. Groep 3: N. van Klaveren—M. Debets 0-1* GrocP 4: F. Hantelman—G. van Katwijk 1®- Voor de R. S. B.-competitie werd als volgt gespeeld: Centrum 1H. R. S .G. 1 eindstand 55; Centrum 2Krimpen 1, voorloopige uitslag 5y2314; S. I. O. 2Centrum ZVzö'/j. De inlage bij de Spaarbank te Rotterdam bedroeg in November 1,302.733.05 of 956 264.80 minder dan verleden jaar. Te rugbetaald werd 1.772.418.65 of 105.760.92 meer. Het saldo aan inleggers verschuldigd was 44.988.152.34 of 7.208.727.84 minder. Een interessante tentoonstelling wordt Woensdag a.s. geopend tn het Maritiem Museum „Prins Hendrik te Rotterdam. Opname b en. een groot model van een snelvarend klipperschip uit de laatste periode (19de eeuw). Foto rechts: boegbeeld van een der klippers, de Aonch in 1857 te Kinderdijk gebouwd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2