UISHOUD-PUZZLE'S A. DAALMEYER II LACHT OM KOUDE MELCHERS - SINGEL 4 Weerverwachting. DE VISCHAFSLAG. Afscheid H. C. J. Driessen. ROTTERDAM. Stookt zuinig WOENSDAG 3 JANUARI 194Ö S'i AilSAïLli \VS. K. J. M. V. Vogelvlucht 1939. Critiek. DE SCHEEPVAART IN 1939. BURGERLIJKE STAND. Tj m Welke vischjes alzoo over de veiling- tafel gingen. VOLOP IJSVERMAAK. HENGELEN IN DEN POLDER DELFLAND. SCHOORSTEENBRANDJE. STEEKPARTIJ OP OUDEJAARSAVOND ONPRETTIGE VERJAARDAG. OPGELOST DOOR: A DAGELIJKSCHE ONGEVALLEN. hi et brandstoffen van Nieuwe Haven 229 - Telef. 68296 Adverteert in deze rubriek wanneer Uw huis verwarmd wordt door een HAARD van MELCHERS. bij de R'damsche dijk, Telefoon 67544. Jaar-opbrengst stemt tevrêe. Op vele plaatsen is naar hartelust gereden. ri::i::iiiiiiii;i"i lihihiiii mi i Timiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiimj BILJART CADRE A. - tot zwaar bewolkt, plaatselijk - eenige neerslag, doch niet van be- - teekenis, zwakke tot matigen ver- M anderlijke wind. 5 21 Tengevolge van den lichten 11 regen of motregen, welke plaat- 1 1 selijk wordt verwacht, zal het 2 wegdek hier en daar opnieuw zeer §f - glad worden, vooral in het Noor- f§ den. - Voor de wielrijders. 1 DONDERDAG. Zon op 8.10. Zon onder 16.00. 1 1 Maan op 2.41. Maan onder 12.30 1 Wielrijders lichten op van 16.30 g tot 7.41. j§ ifiiiiiniii.i ilitiiiiüiiii i l i li rii.:r;i!;iiiiniiiiiii!iiuiiiiiA,i« SLACHTOFFERS VAN DE GLADHEID. DIEFSTALLEN ENZ. BOUWMEESTER-SCHOUWSPEL VOOR DEN KATH. KRING. H. UUR PRIESTERSTUDENTEN. ZAKAGENDA „NOORD BRABAND". NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. van de commissie uit de Kamer van Koop handel. VARIÉTÉ IN DE ST. JOSEPHS- GEZELLEN. Gedurende een geheele week. CONCORDIAAN—COLOSSEUM. De secretaris schrijft ons: Het jaar 1939 is wederom rijk en vrucht baar geweest voor den Kath. Jonge Midden stand, met daarnaast ook vele zorgen en pijn lijke ervaringen. Op sociaal, godsdienstig terrein is hard ge werkt. Prachtige lezingen zijn hiervan het voorbeeld. Daarnaast werd meer dan vol doende belangstelling getoond voor het cul- tureele leven in zijn rijke verscheidenheid. Sprekers van naam, zelfs van befaamdheid hebben in redevoeringen afgesteld op den jongen middenstand, het cultureele peil van de K.J.M.V.'ers nog hooger gebracht. Meer en meer aandacht werd besteed aan goede verzorging van de feestavonden en van het tooneel, zoodat dit laatste tot het beste kan gerekend worden hier ter stede. Medio Mei trad het nieuwe bestuur in plaats van het oude, om te zamen met den onvergetelijken, nu ontslapen oud-moderator het K.J.M.V.-leven in nieuwe banen te leiden. Na het geslaagde zomerprogramma echter, kwamen de strubbelingen. Oud-moderator K. Westerkamp werd benoemd tot directeur van het diocesaan Missiebureau en overleed kor telings daarna. Daardoor is wel veel wat het bestuur zich voorgenomen had te doen, achterwege gebleven. Maar in den nieuwen moderator kap. H. Roosen, heeft de K.J.M.V. een waardigen opvolger van den vorigen moderator gekregen. Het winterprogramma 19391940, het fa milieprogram prachtig van opzet en inhoud, is voorts voor het afgewerkte gedeelte vlot uitgevoerd. De nieuwe moderator heeft door de fijne behandelingen van het nationale programma zeker veel hiertoe bijgedragen. Wederom werd aan de Kerstviering zoowel voor de armen, als voor de eigen leden de uiterste zorgen besteed. Het aantal leden zal voorts eenigszins achter geloopen zijn, zoo dat de propaganda opnieuw ter hand dient genomen te worden. Toch heeft de K.J.M.V. zich, ondanks de noodwendige mobilisatie-handicap dapper geweerd. Meer en meer contact werd even eens gezocht met de oudere middenstands organisaties. Het resultaat echter is o.i. nog niet geheel bevredigend. De jongeren vragen nu eenmaal bezielende, enthousiste samen werking. Toch moet er even, alvorens het nieuwe jaar in te gaan een ernstig woord gespro ken worden. In boven beschreven korte trek ken is duidelijk aangetoond het harde stoere werken in de Schiedamsche K.J.M.V. Eigen lijk was dat niet noodig geweest. Want in de Nieuwe Schiedamsche Courant in 't ge- heele K.J.M.V.-gebeuren week in week uit geschilderd. Ook hiervoor zijn wij de Re dactie zeer dankbaar en wij hopen dat ook in de toekomst iedere R. K. Middenstander deze krant zal lezen. Maar met dat al had het bestuur verwacht dat de algemeene opinie van geheel Schiedam zich nog meer ten gunste van de K.J.M.V. zou hebben ge wijzigd. Veel vage geruchten, veel domheid, veel laster worden steeds naar voren ge bracht. Hier en daar is de muur der voor oordeelen niet te doorbreken. Welnu, het bestuur staat tot de laatste daad borg voor alles wat er in de K.J.M.V. geschiedt, het bestuur verwacht voor het nieuwe jaar de waardeering die noodig is om dit werk van zielzorg voort te zetten. Dat men dan den jongen mensch begrijpe, dat dan de onge organiseerde leden mogen toetreden tot de vereeniging, waartoe zij behooren. Moge de erfenis van den zoozeer beminden oud moderator onder leiding van den nieuwen moderator uitbloeien tot een prachtig stuk jeugdwerk in het komend jaar 1940. In 1939 zijn te Schiedam aangekomen 647 stoomschepen, 41 motorschoeners, 2 motor- kotters, 1 motorzeetjalk, 7 zeesleepbooten, 1 tinbaggermolen, 1 marinevaartuig en 4 onder zeeërs. In 1938 was dat 876 stoomschepen, 19 mo torschoeners, 10 zeesleepbooten, 1 stoom- logger, 2 torpedobooten, 1 mijnenlegger, 1 rijksvaartuig, 1 oorlogsschip en 1 visscherij- politlevaartuig. Om kolen te bunkeren zijn 37 stoomschepen in 1939 aangekomen, tegen 64 in 1938, 68 in 1937 en 94 in 1936. Bij N.V. Schieveem kwamen 12 schepen, bij N.V. Scheepsbouw Mij. Nieuwe Waterweg 150, bij Wilton Fijenoord 420, Werf Gusto 3 voor N.V. Vereenigde Glasfabrieken 1, N.V, Netherlands Distilleries 3, N.V. H. Jacobs In dustrie en Handel Mij. 3 en 7 met stukgoede ren. GEBOREN: Wouter, zoon van A. G. van Kersen en C. v. d. Waal, Parallelweg 242 Cornelia A., dochter van A. Veltman en N. van Gelder, Stationstraat 10 Cornelia A. dochter van L. N. van Rij en J. Klok, Put- tershoekschestraat 24 Anna E., dochter van P. Harreman en I. v. d. Waal, Potgieter straat 10 Helena J., dochter van C. J. G Kemper en P. J. Hulsman, J. A. Alb. Thijm straat 6 Francine L., dochter van F. Heij dens en c. Blok, Halleystraat 8 Huibert J., zoon van j, van Noort en G. v. d. Ploeg, A. van Solmsstraat 8 Helena M., dochter van W. Wurman en j. Houdijk, D. van Wasse naarstraat 23 Een als levenl. aangeg. kind van A. W. Prins en a. C. Vermeulen, van 's Gravesandestraat 47. OVERLEDEN: Th. P. Maagdenberg, 67 j.; Brugmanstraat 50 J- Zwartenbol, 74 jaar, Oosterstraat 60 J. van Asperen, 82 jaar, N. Haven 225. Een telegrafisch overgebrachte opname, gemaakt tijdens het blusschen van den brand, welke Maandag j.l. een gedeelte van de Apostolische Kanselarij te Rome heeft verwoest. Mag visscher op den wallekant zitten? Voor het kantongerecht te Schiedam heeft terechtgestaan de heer J. van der G., terzake van overtreding van de algemeene keur van het hoogheemraadschap Delfland die 0. m. verbiedt het gebruik maken van den walle kant bij het visschen met den hengel in de tot dien polder behoorende openbare wateren. De heer Van der G., secretaris van de Schie damsche hengelaarsvereeniging „De Ama teur", heeft deze vervolging uitgelokt, in overleg met den Alg. Ned. hengelaarsbond, om een beslissing te verkrijgen omtrent de al dan niet verbindendheid van de desbetref fende bepaling. Door den Schiedamschen kantonrechter werd hij van rechtsvervolging ontslagen, doch door de Rotterdamsche rechtbank werd hem een geldboete van drie gulden opgelegd. De heer Van der G. had in beide instanties 0. m. een beroep gedaan op artikel 17, lid 3, sub b van de Visscherijwet en op de keuren wet. Dit beroep had de rechtbank ongegrond geoordeeld, daar het onderhavige verbod uit gevaardigd is in het belang van de instand houding van de boezemkaden, terwijl de Visscherijwet het belang van de visscherij op het oog heeft. Gisterochtend diende deze zaak in cassatie voor den Hoogen Raad. De requirant was niet verschenen, doch had bovengenoemd middel bij schriftuur opgeworpen. De procureur-generaal zal op 15 Januari conclusie nemen. Gisterenmiddag woedde een schoorsteen brand in pand no. 24b aan de Thomas 4 Kempisstraat alhier, welk pand wordt be woond door T. de G. Door de brandweer is het brandje met behulp van de ramonneur gebluscht. Zondagavond hebben twee broers in de ouderlijke woning aan den Boezemsingel ruzie met elkaar gekregen, met het gevolg, dat een van de jongens een mes trok en daarmee zijn 20-jarigen broer J. J. v. d. K. eenige niet ernstige verwondingen toebracht in rug en arm. Een derde broer is met den getroffene naar het Verbandlokaal van den G.G.D. aan het Achterklooster gegaan, waar v. d. K. voorloopjg werd verbonden. Vervol gens is deze door een auto van den G.D.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd en daar ter verpleging opgenomen. De dader is nog niet aangehouden. R. A. Linders uit de Mijnsheérenlaan, die vandaag juist 30 jaar was geworden, was in de Maashaven W.Z. op het s.s. „Beemster- dijk" bezig in ruim 2 met het schoonvegen van de huid van het schip. Vermoedelijk stootte hy met den bezem tegen eenige hooger liggende planken, althans deze gle den op een gegeven oogenblik naar beneden en kwamen terecht op het lichaam van L., die er een linkerbeenfractuur mee opliep, alsmede wonden aan het gelaat. Per auto van den G. G. D. is hy naar het Zuider Zie kenhuis vervoerd en daar ter verpleging op genomen. 35 jaar lang in dienst van de R.E.T. geweest. Na 35 jaar in dienst van de R. E- T. te zyn geweest heeft de chef van den administra tieven dienst, de heer H. C. J. Driessen, wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftyd zijn functie neergelegd. Onder de velen, die ii^ Bristol aanwezig waren om van hun waardeering te getuigen noemen we wethouder A. B. de Zeeuw, den directeur van de R. E. T., dr. i. J. G. J. C. Nieuwenhuis, alsmede den vroegeren direc teur ir. G. J. Schuuring, den directeur van Allan Co., den heer Van Berkel Sr. en mr. H. J. Knottenbelt. Na een openingswoord van den heer W. W. van Harlingen, sprak wethouder De Zeeuw namens het gemeentebestuur woorden van waardeering. Spr. herinnerde aan de vroegere klachten op het particuliere bedrijf van de R. E. T. M., doch thans kan er behoudens de financieele tekorten niets dan goeds van de tram gezegd worden. Spr. dankte den heer Driessen voor alles, wat hy voor de tram en vanzelf ook voor de gemeente gedaan heeft. De directeur, de heer Nieuwenhuis, noemde dit afscheid van den heer Driessen een gevoe lig verlies voor de R. E. T. De heer Driessen heeft bewezen uitstekende kwallte ten als ambtenaar en administrateur te bezitten en hy was daarenboven een voortreffelijk mensch, in moeilijke jaren steeds een steun voor de directie. Spr. huldigde ook de echt- genoote van den heer Driessen. De heer J. H. v. d. Knaap sprak namens het huldigingscomité. Namens het personeel bood spr. een riviergezicht van Delfgaauw aan, vergezeld van een album met de namen der gevers. Voorts voerden nog het woord de heeren ir. J. F. Mouthaan namens het technisch personeel en verschillende anderen namens personeelsvereenigingen, o. a. de heer Th. Verby namens „St. Paulus". De heer Driessen heeft een uitvoerig dank woord gesproken. Vele sprekers overhandigden bloemen of andere geschenken. Op het Slagveld is gisternacht de 46-jarige N. van Putten uit de Busken Huetstraat tegen e8n motorwagen van lijn 4 geloopen, bestuurd door H. J. v. K., wonende in de Catharina Beersmansstraat. Met een wonde aan het achterhoofd en een hersenschudding is de man door een auto van den Genees kundigen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd en daar ter verple ging opgenomen. Gistermiddag is de 3-jarige C. E. van Geen, wonende op de Kruiskade, aldaar tegen een vrachtauto opgeloopen, bestuurd door den 18-jarigen J. C. H. uit de van Galen straat. De knaap liep vermoedehjk een her senschudding pp en is per auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis Coolsingel ver voerd, waar hy ter verpleging werd opge- nom. Gisteren is de 58-jarige wielrijder J. de Groot, wonende in de Nieuwe Rubens straat, toen hy in de Hugo de Grootstraat' zonder teeken te geven links af sloeg, aan gereden door een achter-op-rydende mill-' taire auto. De man is met een gebroken lin ker onderbeen naar. het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. De 65-jarige J. Boima, wonende aan boord van het in de Waalhaven liggende schip „Dankbaarheid", liep, doordat hy uit gleed en viel, een hersenschudding op. Hy is in het ziekenhuis Coolsingel ter verple ging opgenomen. Als ooit de waarheid van het spreekwoord „Gy zult den dag niet loven voor het avond is" ten volle gebleken is, dan is het wel dit jaar aan den vischafslag. In de eerste helft van het afgeloopen jaar steeg de aanvoer en dientengevolge de opbrengst van de ge veilde visch en deze stijging ging geregeld haar gang tot op den fatalen datum van September, toen de oorlog tusschen de mach tige Europeesche rijken, die de Noordzee be- heerschen, uitbrak en de geheele nationale visschery tot stilstand bracht. De mooie berekening en de hoop op een record-jaaropbrengst, die vele visschers, groot- en kleinhandelaren, alsook de kas der gemeente ten goede komt, bleek voorbarig te zijn en viel in duigen. Bij de ouderen kwam de herinnering aan het begin van den grooten oorlog 19141918 boven, toen evenals nu de visschers na de eerste verliezen, die zy leden, binnen bleven, maar zij uitten de verwachtingen, dat de kustvisschers, na wat van den eersten schrik bekomen te zijn, wel wederom ter visscherij zouden uitvaren. Deze verwachtingen zyn uitgekomen en zelfs eenige stoomtrailers zyn ook wederom van de partij, maar de kust- visschery levert in de wintermaanden niets op en de weinige stoomtreilers, die in be- dryf zyn, kunnen, alhoewel de vangsten zeer geroemd kunnen worden, niet in de visch- behoefte voorzien. Zoodoende is de totale opbrengst van het afgeloopen jaar achtergebleven by die van het vorige en bedroeg 685.000 tegen 776.000 in 1933. Dat het verschil niet groo- ter is geworden, is gedeeltelyk te danken aan den aanvoer uit de Scandinavische lan den, alsook van den verkoop van het nieuwe product, dat het IJselmeer oplevert, n.l. de snoekbaars. Van Denemarken kwamen tot in de laatste maand van het afg'eloopen jaar de vrachtauto's met schol, schelvisch en ka beljauw ter markt, terwijl van Noorwegen tot het begin van December de lynboot van Bergen geregeld flinke partyen heilbot, ka beljauw en schelvisch aanbracht. Alles byeen genomen, is er dus nog geen reden tot klagen; wat evenwel de toekomst zal brengen, dit is nu meer dan ooit een gesloten boek. De Rotterdamsche vischafslag geniet als zynde een consumptiemarkt een goede re putatie, want in den ketting, die producent tot consument verbindt is ingevolge den di- recten verkoop aan winkeliers èn venters een schakel minder dan bij andere markten en zoodoende laten de kustvisschers van de Zuid hun vangsten gaarne door bemidde ling van den gemeentelijken vischafslager veilen, waar beide partyen mede gebaat zyn. Ook zy, die visch van andere landen impor teeren, zouden niet gaarne onze markt voorbijgaan en deze aanvoeren vormen met de groote zendingen, die eenige handelaren van IJmuiden dagelijks met vrachtauto's aanbrengen, het allergrootste gedeelte van den totalen aanvoer. De directe aanvoer uit zee bestond uit de vangsten, die met 90 kotters en 843 kust' vaartuigen buitgemaakt waren, terwyl nog 4 schepen van vreemde nationaliteit aan de markt kwamen. Tydens het afgeloopen jaar heeft een voor menigeen nieuwe vischsoort een goeden naam weten te verwerven en wel een vischsoort, zoo niet van eigen bodem, dan toch in de Nederlandsche wateren gekweekt, n.l. de snoekbaars, die in het IJselmeer gevangen wordt. Deze vischsoort, waarby zich zelfs exemplaren van 8 pond en zwaarder bevin den, is werkeiyk goed en niet duur, wordt doorgaans levend aangevoerd en viel dan ook by velen in den smaak, waardoor de visschers van het IJselmeer, die gewoonlijk maar een karig stuk brood verdienen, een uitkomst zagen. Levende en gerookte paling, gestoomde en gerookte makreel, harde en gerookte bokking, gerookte en gestoomde sprot, spie ring, riviervisch, enz., gingen ieder op zyn tijd over de veilingstafel en al deze soorten droegen er toe by, dat de Rotterdamsche burgery, ook die van de randgemeenten, ja zelfs velen, die in Noord-Brabant en Zee land wonen, op hun tijd een vischje konden eten en dat de honderden winkeliers en venters (sters), die dagelijks de markt bezoe ken, in meer of mindere mate hun brood konden verdienen. Voor de liefhebbers van het schaatsen rijden is de inzet van het nieuwe jaar al heel fortuinlijk geweest. Na de dagen van dooi zitten we feitelijk plotseling weer in eens midden in het ysvermaak met al zijn geneugten voor jong en oud. Het heeft de laatste twee dagen vry hard gevroren en vanmorgen om acht uur was de temperatuur zelfs gedaald tot negen graden onder nul, de laagste temperatuur tot nu toe van deze vorstperiode. Het behoeft dan ook geen be toog, dat op vele plaatsen vandaag naar hartelust van het ijs, hetwelk een dikte heeft van plusminus tien centimeter, is geprofi teerd. 't Begint er zoo zoetjesaan op te gelyken, dat we onze ouderwetsche winters, waarover de oudere generatie onder ons met zooveel smaak kan vertellen, weer beginnen terug te krijgen. Op de verschillende ijsclubs in het Oosten en Zuiden van de stad was 't van morgen al vroeg één en al bedrijvigheid. In een gezellige bonte wintersche kleederdracht kon men ze vandaag zien zwieren, de enthou siastelingen op hun scherpe yzers. Een echt wintersch feest, hetwelk nog werd opgefleurd door de kleurige vlaggen, die breeduit wap perden tegen het lichtblauw van een heldere vrieslucht. Maar ook op de ondergeloopen tennisvel den, op slooten en singels was het volop ys vermaak. Hier was het vooral de jeugd, welke zich op alle mogelijke manieren met sleeën, baantje glijden en zelfs schaatsen- ryden, vermaakte. Daarby was het een ideaal weertje! Niet al te koud, een vriendelijk lachend zonnetje, weinig wind, in één woord je dag om volop te genieten. Zelfs de-plassen op Hillegersberg en in Kralingen zijn vry gegeven, wel een bewys dat het in den afgeloopen nacht flink heeft ge vroren. Overal ligt de ysvloer er prachtig bij. Over mogelijke ysfestynen wordt geluk kig nog niet gesproken, want komt men daarmede voor den dag, dan is het meestal gauw gedaan. De weerverwachting is intusschen in het voordeel van de ysmaniakken, dies staat er misschein nog veel pret voor de deur. Thans profiteeren van de gelegenheid en verder is afwachtende boodschap! In de „Bellevue" aan de Putsche laan had onder leiding van den heer E. A. Sens een ontmoeting plaats tusschen de kampioenen klein biljart 1938-1939 den heer J. v. Dongen en den kampioen 1933-'34 den heer A. van Wundering. De party liep over 350 car, cadre A. car. brt. h.s. gem, J. van Dongen 350 32 62 10.90 A. v. Wundering 333 32 106 10.04 Met een serie van 62 car. opende de heer van Dongen de party. De stand na 22 brt, was v. Dongen 220 en v. Wundering 134. - Draaierijen van Koning Winter. 2 Voor het geheele land: In het 2 Zuid-Oosten aanvankelijk nog ma- tige vorst, overigens lichte vorst 1 H totN om het vriespunt. Betrokken Waarschuwing voor het verkeer. =j Hoewel de gladheid veel verminderd is, maakt zij nog altijd slachtoffers. Gisteravond om 6 uur kwam de 18-jarige mej. P. Klijnen, wonende in de Pompstraat, door de gladheid van het wegdek te vallen. Zy bekwam inwendige kneuzingen en moest per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel wor den vervoerd, waar zij ter verpleging werd opgenomen. De 55-jarige los-werkman A. de Jongh, wonende in de Oosterstraat, gleed op den Goudschesingel uit en liep by zyn val een hersenschudding op. Een auto van den G.G.D. vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar hy werd opgeno men. Eveneens werd daar opgenomen de 75-ja- rige J. Lut uit de Gerrit Jan Mulderstraat, die door de gladheid op het Stationsplein ten val kwam. Op de markt aan den Goudschesingel is ten nadeele van mej. T. H. uit Hillegersberg een portemonnaie met 3.50 gerold. H. v. B. uit Alphen aan den Rijn is in een bioscoop op den Coolsingel een por temonnaie met 65.kwyt geraakt. De firma P. v. d. W. uit de van Olden- barneveltstraat heeft by de politie aangifte gedaan, dat er bij haar is ingebroken, ver- moedelyk door inklimming via een tuimel raam. Uit een cassa in den winkel werd voor een bedrag van 1.90 gestolen. Voorts maakten de bezoekers buit 6 flesschen ad vocaat, 4 flesschen oude klare, een heele en 10 halve flesschen citroenjenever. Tydens afwezigheid van de bewoners hebben ongewenschte gasten zich toegang verschaft, vermoedelyk met behulp van een valschen sleutel, tot de woning van C. L. aan het Lischplein. Kasten en laden werden overhoop gehaald. Eenige gouden armbandhorloges en een be drag van ongeveer 100.worden ver mist. Dagelijks: Groote Schouwburg, Jolyt, (Bouwmeester-schouwspel), 8 uur, Zon- en feestdagen ook 2 uur (volw.). Tivoli- Schouwburg, Schoppenaas en Nieuwjaars- wensch (Ruys-ensemble), 2,15 en 8,15 uur (volw.) (tot 6 Januari). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 4 Januari in: Studio: Levensavond (volw.); Thalia: 't Zit in de lucht; Arena: Wie is de vader (boven 18 j.); Grand: Kouwe drukte; Luxor: Moeder (v. volw).; Scala: Middernacht-taxi (volw.); Colosseum: De visschers jongen en Spotter nij en zotterny; Prinses: Luchtduivels der marine en De aanhouder wint; Corso: Als vrouwen verliefd zyn (volw.); Capitol en City: Stanley en Livingstone; Ooster: Drie handige meisjes worden groot en 't Begon in de Seine (boven 18 jaar); Victoria: Zy trouwde den melkboer en Drie handige meis jes worden groot (boven 18 jaar); Centraal: De fluitende pyl en Wees op je hoede (bo ven 18 jaar); Asta: Jongensstad; Harmonie: Dodge city en Terwijl New York slaapt (volw.); Olympia: Storm over de prairie en eerlykheid is ook niet alles (boven 18 jaar) Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia" (Schiedam sche Singel 55), dagelijks 1017 en 1922 uur, Zondags van 1217 uur (tot 15 Maart). Kunsthandel Gebr. Koch, Noordblaak 21-23, werken Japanschen meester Tsuguharu Fo- juita (tot 31 Jan.). Kunsthandel v. Zanten schilderyen van M. B. J. Jungmann (tot 15 Jan.). Schiedam. Passage: Juarez en Vliegende vrouwen; Monopole: Jongensstad en Leert het leven liefhebben (boven 18 jaar). Men verzoekt ons in herinnering te brengen, dat voor de uitvoering van Maandag 8 dezer de paatsbespreking uitsluitend kan geschie den op morgen (Donderdag) avond in het gebouw van den Kath. Kring, Korte Hoog straat 16. Voor gegadigden, die dan ver hinderd zyn, bestaat nog gelegenheid op Vrydag a.s. van 11 tot 2 uur. Dit is echter de uiterste termyn! Het H. Uur voor alle Rotterdamsche pries terstudenten zal gehouden worden op Don derdag 4 Januari in de kapel van het Meis jeslyceum, Breitnerstraat 92 (by de Mathe- nesserlaan). De bekende N.V. „Noord-Braband" te Waalwyk bezorgde haar cliëntèle wederom een fraaie zakagenda. Keurig uitgegeven be val dit boekje behalve de datumaanwyzing een reeks wetenswaardigheden welke vaak van pas komen. De Belgische minister de Man arriveerde gis teravond in den Haag, waar hij zich op de hoogte komt stellen van het werk van O O. De minister bij het verlaten van het H. S. station na aankomst. SCHIEDAM, 3 Jan. Officieele noteering Moutwhn. Moutwyn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,40—1,50 (niet officieel). Tot en met Zondag a.s. is de zaal van de St. Joseph-Gezellen-Vereeniging aan het Stationsplein herschapen in een variété theater. Groningers Variété Show is er voor een weekje neergestreken met een aardig programma, speciaal voor families, en er wordt te kust en te keur geboden, waarby de gezonde lach niet van de lucht is. In snel tempo worden een vyftiental num mers gegeven, waaronder eenige zeer aan trekkelijke. Zoo heeft John C. Groninger met zijn geheimzinnige experimenten al dadelyk veel succes. Wat hy met een touw en een jas en sleutels ten beste geeft is waarlijk fabelachtig. Hy causeert daarby zeer onderhoudend. Les Douvernois vertoont voorts krachttoeren aan de hangende lyra, waarna Kathy van Emden als soubrette en kele markante liedjes zingt. Miss Alga „Neer- lands kleinste acrobate" wint de sympathie van velen en „The 4 Waikiki's" hebben met hun hawaïan-scène zooveel succes, dat zy een bisnummer moesten geven. Een daverend nummer voor de pauze bracht voorts Miss Carla, die op het gebied van „buikspreken" met haar poppen Charles en Loeki het best vertoonde evenaart. Na de pauze biedt het programma nog evo luties op den vrystaanden ladder door Al fredo Moretti, dansen van The 3 Kind Sis ters, het leuke kleine paardje Norma, voor gesteld door Prof. Phytagoras, dat de toe komst voorspelt en tot slot een clownscène van Zip, Zap en Zop. Een programma, dat wy gaarne aanbeve len voor groot en klein. Gisteravond had de eerste ontmoeting plaats tusschen bovengenoemde vereenigingen De resultaten waren: B. v. d. Lely 96—B. Steenoven 90 9653. B. v. d. Lely 96Vermeulen 80 9430. J. Harsing 80E. A. Sens 72 6372. W. v. Mameren 76G. Streefland 50 7630 J. Visser 56P. Ie Noble 60 4860. W. Burgmans 50G. Ponsen 40 5036. Eerstgenoemden zyn spelers van Concor- diaan, laatstgenoemden van Colosseum. Con- cordiaan wint met 44 car.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1