S Weerverwachting. MAANDAG 8 JANUARI 1940 STADSNIEUWS. H. F. VAN DER WOLK. f Kwestie der bunkerkolen. I A' Ba,enburg' A' B"gl H ROTTERDAM. DE MAASTUNNELBOUW. INTERESSANTE AVOND VOOR DE R. K. KANTOOR- EN WINKEL BEDIENDEN. HENGELEN. GEM. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK TE SCHIEDAM. ALGEMEEN STEUNCOMITÉ 1939. TABAKSWET. IJSGANG OP DE MAAS. Plechtige uitvaart en begrafenis op Croosivijk. FEESTELIJKE AVOND VAN HET R. K. WEESHUIS. Rotterdam 60 frs. goedkooper dan Antwerpen. Keert de vorst terug In het Noorden en Oosten: Wel- j| licht krachtige Zuid-Oostelijke tot Oostelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later wellicht opklarend, wellicht een weinig sneeuw. Lichte tot matige, tijde- 1 lijk wellicht strenge vorst. |j In het Zuiden en Westen: Zwakke tot matigen Zuid-Ooste- lijke tot Zuidelijken wind, neve- g lig tot betrokken met kans op mist, nu en dan lichte regen of j| sneeuw. Temperatuur om het vriespunt, later lichte vorst. g W aarschuwing voor het verkeer. Er bestaat kans op gladde we- gen in het midden, Noorden en 1 Oosten van ons land. DINSDAG, n H Zon op 8.09. Zon onder 16.05. I Maan op 7.32. Maan onder 16.33 1 Wielrijders lichten op van 16.35 g tot 7.39. HINDERWET. AFSCHEIDSRECEPTIE PATER A. VAN RIXTEL S.C.J. C. STADHOUDERS, f SCHEEPVAARTVERKEER O P DEN NIEUWEN WATERWEG. SCHAAKVEREEN. „HET CENTRUM". POL1TIE-SCHAATSWEDSTRIJDEN TE CHARLOIS. INBRAAK. KOSTBAAR PAKJE VERLOREN. :wxvi> Th. Oostendorp komt spreken over Chamberlain. De afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor, en Winkel bedienden St. Franciscus van Assisië opent het nieuwe jaar met een zeer interessante avond. Op 10 Januari a.s. komt in den K. K. Volksbond de heer Th. Oostendorp spre ken over zijn boek „Chamberlain Gelijk bekend is spr. ook de schrijver van het dagelijksch buitenlandsch overzicht van „De Maasbode" en „Nieuwe Schiedam- sche Courant". „Het Baarsje". pe S. H. V. „Het Baarsje" heeft Zondag een onderling concours gehouden in de Wil- helminahaven. Er werden 54 maatvischjes gevangen. De uitslag luidt le prijs J. Zuid geest, 2e pr. A. Hordijk, 3e pr. P. de Jong. In de maand December 1939 werden uit geleend: Lange Haven 2030 kinderboeken; 5124 studiewerken; 8404 romans. Totaal 15558. In December 1938 was dit 17.098. In het fiilaal Gorzen: 340 kinderboeken; 970 studiewerken; 880 romans. Totaal 2190. Jn December 1938 was dit 2257. Het aantal houders van leeskaarten was 2817. Het boekenbezit was 37.151. Bij de Spaarbank Anno 1820 zijn nog ten gunste van het Algemeen Steuncomité 1939 de volgende giften binnen gekomen; H. P. H G. 1,50; Ir. C. H. ƒ25; J. J. M. ƒ5 en C. N. v. W. 2,50. Totaal is er nu 2748,72. De houders van bedrijfsvergunningen, afge geven op grond van de Tabakswet, worden er aan herinnerd, dat het vergunningsrecht voor het jaar 1940, aan den Ontvanger der Accijnzen moet worden voldaan vóór 20 Januari 1940, bij gebreke waarvan dadelijk tot vervolging zal worden overgegaan. De rivier De Maas voor onze stad is oevr- dekt met drijf ijs. Een prachtig schouwspel bieden de groote schotsen ijs, die de enor- r-e watervlakte bedekken. Ook onze Bin nenhavens en de Schie tot Overschie zijn vol drijf ijs. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Machelina W., d. van A. M. Voshol en W. v. d. Lusdonk, Parallelweg 170 Hendrika G. M., d. van A. Kerssen en H. G. M. van Schajik, Parellelweg 238. OVERLEDEN: A. Drop 6 j. Nassaulaan 75. URK GEÏSOLEERD. Nu de postboot naar Vrk het eiland niet meer kan berei ken, heeft de K. L. M. den postdienst overgenomen. Hedenmorgen is het K.L.M.- toestal P. H. A. C. T. met de post naar 't eiland gestart. Het inladen van de post. Onder zeer groote belangstelling is heden morgen op de R.K. Begraafplaats Crooswijk ten grave gedragen het stoffelijk overschot van den dezer dagen na een korte ongesteld heid overleden heer H. F. van der Wolk, in leven directeur van de Rutten's Bierbrouwerij ,de Zwarte Ruiter" N.V. In de St. Elisabeth-kerk aan de Mathenes- serlaan werd hedenmorgen een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door pastoor G. J. H. Kerkvliet met assistentie van kape laan L. C. Schinkel en kapelaan B. J. M. Dor- beck. Te ongeveer half twaalf arriveerde de lijk stoet aan de poort van de R.K. Begraafplaats Crooswijk, opgewacht door een groote schare van belangstellenden. In het gevolg kwamen, behalve de zoons, broeder en verdere familieleden van den overledene, mede de heeren A. Th. Bloem, W. Gielen, dr. C. Kleipool, E. Dufrasne, D Reese, T. J. van der Wiel, J. F. Kerkhoven, dr. J. J. Koning, H. Middendorf, J. P. Loge mann, R. I. Kleipool, L. Weiiers, S. van Ba- De feestelijke avond die de kinderen van het R. K. Weeshuis aan hunne weldoeners hebben aangeboden, was met recht een feest, want niet alleen was de zaal van den R. K. Volksbond tot in de uiterste hoeken bezet met familieleden der kinderen, ook vele vrienden van Hoogstraat 44 gaven door hun ne aanwezigheid blijk van sympathie. Onder de aanwezigen merkten wij op: de Hoogeerw. Heer Deken A. J. C. Schraag en de Zeereerw. Heeren Pastoors en Geeste lijken, de Burgemeester en Mevr. van Haa- renRaaymakers, het College van Regen ten etc. Dat de kinderen ijverig gestudeerd had den, bleek al aanstonds toen, na het wel komstlied der groote meisjes onder leiding van mej. van Dorp, door de groote en klei ne jongens een alleraardigst kabouterspel opgevoerd werd. Dit wijsgeerige kabouter- spel bevatte zulk een aardige strekking en de ernstige kabouterkoning debiteerde zoo zelfbewust zijne opvatting over goed en kwaad, dat ook de „groote menschen" van dit jongensspel hebben genoten. Aan de re gie van de heeren Ileynsbroek mogen wij een woord van lof niet onthouden voor het gave driehoeltspel van den Koning den bel hamel en den moedigen knaap, die ieder voor zich bijdroegen tot het succes. Na de pauze volgde een geheel ander genre, n.l. een daverende klucht, genaamd „Het Kalf". Hier bleek het enthousiasme der kinderen op tooneelgebied niet meer te houden, en menig tooneelspeler vierde zich uit, waarmede wij vrede kunnen hebben, daar het een avond was „van de kinderen voor de kinderen van het Weeshuls". Ech ter bleek de hoofdrol, Thijs Willebrand, zich als domme hoteljongen tusschen zwar te baarden en eigenaardige gasten goed te beheerschen, uitstekend was zijn rolkennis en hij hield het hoofd koel, doch tenslotte werd het hem ook te machtig en onder loeiende pret van de zaal. sloeg „Het Kalf" met een vervaarlijke hamer al zijn mede spelers ten gronde, waarmede deze klucht tot een practisch einde kwam. Rutten, directeuren, commissarissen enz. van de N.V. Rutten's Bierbrouwerij en haar doch terondernemingen. Onder de talrijke belangstellenden op de R.K. Begraafplaats merkten wij o.m. op pater A. Hulsebosch S. J., notaris mr. J. G. Mid dendorf, dr. C. Fehmers, geneesheer-direc teur van het St. Franciscus-Gasthuis, A. H. W. Wap van de fa. L. F. de Bruijn Co., F. Belgische bladen wordt op het H. Weller directeur van de N V. ,Welca'\den kunstschilder L. Schmiermann, dr. A. Kam- zeer nadeelig is voor de Antwerpsche ha- Onze D.-correspondent schrijft: In de oogenblik veel aandacht gewijd aan het feit, I c. B. Reuser, A. E. M. Duchateau dat de prijs der bunkerkolen te Rotterdam van de fa. Duchateau Co. en zeer vele vertegenwoordigers van onderscheidene han- 200 frs. per ton bedraagt en te Antwerpen delsondernemingen, die in zakelijke relatie 260 frs Dat is dus een verschil van 60 frs. I st0nden met den overledene. Voorts zeer vele ,o,. hetwelk, e„o w.ed, hier verklaard. j-»™=?1, deelen des lands. Ook talrijke vrienden en collega's uit het hotel-, café- en restaurant bedrijf bewezen den overledene de laatste eer, w.o. de heeren Jos. Wolff en R. K. Röbling. De absoute werd verricht door Pastoor G. J. H. Kerkvliet met assistentie van kap. L. j Schinkel en den weleerw. heer F. Ravesteijn. Een viertal kransen dekte de lijkbaar. Na afloop van de kerkelijke ceremoniën werden aan de groeve vijf Onze Vaders en Wees Gegroeten gebeden voor de zielerust 1 van den overledene De oudste zoon, de heer F. W. van der was toen ontleend aan de firma A. J. van Heck Co., toendertijd een nevenbedrijf der Maatschappij. Na het succes der eerste lunchroom volg den in snelle opvolging andere: Haarlem, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Arnhem, Utrecht, om slechts enkele der voornaamste te noemen. Het eerste automatische restau rant in Nederland werd te Amsterdam in 1931 ook op initiatief van den heer Van der Wolk gesticht. Inmiddels veranderden de tijden en de crisis deed haar intrede, zoodat de behoefte ont stond aan nog goedkoopere restauraties dan de Heck's Lunchrooms reeds waren. In 1933 nam .de heer Van der Wolk het initiatief tot het stichten van Cafetaria's. De eerste werden geopend te Rotterdam en Lei den en deze hadden een zoodanig succes, dat verschillende andere steden spoedig volgden Den Haag, Amsterdam, Utrecht, enz. De oprichting van deze Cafetaria's, die in een luttel tijdsbestek een enorme vlucht na men, bracht wederom een ommekeer teweeg in het restaurant-bedrijf in de groote steden. Men zal zich nog wel herinneren dat bij de Olympiade in 1928 Heck's de buffetten in het Olympisch Stadion verzorgde. Een geheel nieuw idee werd onlangs door hem verwezenlijkt in Harrison's Milkbar in Den Haag, dat ook weer een succes werd. In het vorig jaar werd een dochteronderneming gesticht, de N.V. Harrison's Expl. Mij., die in het voormalige Hotel „Victoria" in Den Haag, onder den naam De Bock Harrison's een Hotel, gecombineerd met Cafeteria en Brasserie, met succes in exploitatie bracht. Ofschoon de heer Van der Wolk maat schappelijk niet op den voorgrond trad, heeft hij grooten invloed uitgeoefend op het restau rantbedrijf in Nederland en vooral de min der goed gesitueerden hebben daarvan gepro fiteerd, want hij was de grondlegger van het restaurantbedrijf voor ieder. Het aantal personen in dienst der Maat schappij, waarvan zijn zoon F. W. van der Wolk sedert 1939 mede-directeur is en de met haar samenwerkende en gecontroleerde bedrijven, bedroeg eind 1939 ca. 2.000 perso nen. Op het gebied van weldadigheid heeft de overledene veel gedaan, al bleef hij ook daar bij steeds op den achtergrond. iiinriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilBiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiöliiiiiiii1! ven. Als voornaamste oorzaak van dezen toe stand wordt opgegeven het besluit der Duit- sche regeering geen kolen-uitvoer meer naar België toe te staan. Zeker zal deze maatregel wel van invloed zijn geweest op het ontstaan van dit groot: prijsverschil, maar op te merken valt, dat de Rotterdamsche bunkering reeds voordien 15 pet. goedkooper was dan de Antwerpsche, Nochtans, zoo zegt men te Antwerpen, be- Voor de wielrijders. hoefde de Schelde-haven in dit opzicht niet Wolk, dankte tenslotte namens de weduwe en duurder te zijn dan Rotterdam, wijl Belgi- kinderen voor de laatste eer zijn vader be- sche mijnen aan Antwerpen leveren. Het wezen, merkwaardig verschijnsel doet zich echter voor, dat deze Belgisch# mijnen uit de Kem pen, aan belangrijk lageren prijs verkoo- pen te Rotterdam dan te Antwerpen. En daarin zit vooral de oorzaak van den hul digen toestand. De mijnen en de tusschen- handelaars, die te Antwerpen de Duitsche concurrentie zien uitgeschakeld, hebben de markt daar vrij tot zoolang er van hooger hand wordt ingegerepen om aan deze ab normaliteit een einde te maken. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere offlciëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schie dam hebben bij hun besluit van 4 Januari 1940 de beslissing op de verzoeken van: 1. de firma Becker—Megens om vergun ning tot oprichting van een inrichting voor metaalbewerking in het pand Willemskade no. 11; en 2. de firma E. Huckestein en Zoon (Rotterdamsche Veterindustrie) om vergun ning tot oprichting van een fabriek tot ver vaardiging van veters, tressen en andere vlechfartikelen, annex ververij, in percee- len aan de Damlaan no. 50, verdaagd, aangezien het desbetreffend on derzoek nog niet is geëindigd. Schiedam, 8 Januari 1940. Bij het ontwerpen van de installatie, welke voor het zinken der tunnelstukken in de ri vier noodig is, heeft de aannemer van tevo ren rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de richttorens, die na het zinken van het stuk nog geruimen tijd daarop blijven staan om leiding te geven bij de aansluiting van het daaropvolgend te zinken stuk, bij eventueelen ijsgang in de rivier op eenvou dige wijze kunnen worden losgemaakt, door den bok opgepakt en op het land gezet, ter wijl eveneens maatregelen zijn getroffen om het mogelijk te maken deze richttorens we der op het onder water liggende stuk op zijn juiste plaats neer te zetten. De vorst van de laatste dagen heeft thans op de rivier een zoodanigen ijsgang veroor zaakt, dat het Zaterdagmorgen niet verant woord leek den richttoren Zondag over in de rivier te laten staan, zoodat besloten werd deze Zaterdagmiddag weg te nemen. Een en ander brengt natuurlijk vrij aanzienlijke kosten met zich mede, doch beteekent, zooals uit het hier bovenstaande blijkt, geen bijzon der nadeel voor het werk, doch is een nor maal gevolg van de vorst, op welke moge lijkheid van tevoren was gerekend.- IJSCLUB KRALINGEN. DE JEUGD OP HET IJS.Op het krabbelbaantje aan den Kleiweg bij Rotterdam, waar de jeugd ongestoord van de genoegens van het ijs profiteerde. Bij het overlijden van den heer H. F. van der Wolk, Rotterdammer van geboorte, ver dienen enkele feiten nog vermelding. In 1907 volgde wijlen de heer Van der Wolk zijn vader op als directeur van de Rutten's Bierbrouwerij „de Zwarte Ruiter" N.V., waardoor hij reeds op 30-jarigen leeftijd aan het hoofd van een in ons land zeer bekend grootbedrijf kwam te staan. Na den wereldoorlog wijzigde de overledene den koers, waarbij de vennootschap werd ge reorganiseerd tot Exploitatie-Maatschappij. Dit duurde tot 1923, toen de heer Van der Wolk het initiatief nam tot het stichten van Lunchrooms met populaire prijzen, waarvoor de grondgedachte was: „Voor iedere beurs, voor iederen stand." De eerste zaak werd geopend onder den Onder groote belangstelling, zoowel van naam Heck's Lunchroom. De naam Heck's de zijde der deelnemers als van die van het publiek zijn gistermiddag op de ban-n van de IJsclub Kralingen wedstrijden voor militairen gehouden. Leden van deze club, die den militairen 'n goed hart toedragen, hadden voor de winnaars mooie prijzen be schikbaar gesteld. Voorts had kolonel Schar- roo nog een medaille uitgeloofd voor dtn besten man van de genie. Er waren 160 deel nemers, die vier aan vier op de korte baan reden. De veertig winnaars van de series reden hierna op de 400 meter baan. Na afloop heeft de voorzitter van de IJsclub Kralingen, de heer E. Chabot, de prijzen uitgereikt en er o.m. zijn blijdschap over uitgesproken, dat de weersgesteldheid nog juist van dien aard was, dat deze wed strijden doorgang konden vinden. De genie verleende dezen middag muzi kale medewerking. De uitslagen luiden: 400 meter: 1. M. Koops van de 3de batterij L. A., in 44 sec 2. F. Neyboer in 45 sec., 3. H. Steker in 47 s 4. B. J. v. d. Steeg in 48,2 sec., 5. W. Sprims- ma in 48,3 secv.; 6. K. Keulen in 48.4 sec., 7. P. de Haas in 49.4 sec. DE OPT1MISTE een die zich gister middag nog op den Haagschen Boschvijver durfde wagen. 10 Jan.: Doelen, Harmonie-concert, 8 uur. Dagelijks: Groote Schouwburg, Jolijt (Bouwmeester-schouwspel), 2 uur, Zondag ook 2 uur (volw.) B i o s c o p en: Goedgekeurde program ma's tot en met Donderdag 11 Januari in: Studio: Levensavond (voor volw.); Thalia: 't Zit in de lucht; Arena: Sterren gaan naar Hollywood (boven 18 jaar); Grand: Kouwe drukte; Luxor: Hoera, ik ben papa (volw.); Lumière: Alleen engelen hebben vleugels (boven 18 jaar); Olympia: mr. Moto en de schat in het Oosten en Terreur in Texas (bov. 18 jaar); Scala: Je kunt 't toch niet mee nemen; Colosseum: Marionetten en De gou den kooi (voor volw.); Prinses: Neen, mijn dochter, neen en De tuin der vreugde (volw.); Corso: Een vrouw verloor (volw.); Capitol: Broadway serenade (volw.); City: mr. Moto en de schat in het Oosten; Centraal: De flui tende pijl en Wees op uw hoede (boven 18 jaar); Victoria: Het meisje met de 7 bont mantels en Ik ben Sebastian Ott (volw.); Ooster: De hond van de Baskervilles en Een fatale nacht (volw.); Asta: IJsco-toeristen en Cassidy's wraak (boven 18 jaar); Harmonie: De zwarte extase en Koning der onderwereld (boven 18 jaar); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „Rotterdam—Batavia" (Schiedam- sche Singel 55), dagelijks 1017 en 1922 uur, Zondags van 1217 uur (tot 15 Maart). Kunsthandel Gebr. Koch, Noordblaak 21-23, werken Japanschen meester Tsuguharu Fo- juita (tot 31 Jan.). Kunsthandel v. Zanten schilderijen van M. B. J. Jungmann (tot 15 Jan.). Schiedam. Passage-theater: De gevangene van Zenda en Ik eisch gerechtigheid (volw.); Monopole: De Jantjes en De geheimen van Diamant eiland (boven 18 jaar). Daar de tijdsomstandigheden een grootsch afscheidsfeest niet toelaten, wordt aan de vrienden en bekenden van pater A. van Rix- tel S.C.J., den scheidenden havenaalmoeze nier van Rotterdam, voor zijn vertrek naar Argentinië gelegenheid gegeven tot afscheid nemen, waartoe een receptie gehouden zal worden op Donderdag 11 Januari a.s., des avonds van 8 tot 10 uur, op het R.K. Zee manshuis, Willemsplein 16 te Rotterdam. Na het verlies van den testpiloot Th. Cop pers, tengevolge van een vliegtuigongeval, had de N.V. Koolhoven's Vliegtuigfabriek dezer dagen nog het verlies te betreuren van den bedrijfsleider, C. Stadhouders, die Zaterdag in den ouderdom van 50 jaar is overleden. Opgeleid bij den Marine-Stoom vaartdienst, ging de heer Stadhouders over naar den Marine-vliegdienst. Na eenige ja ren in Indië te hebben gevlogen, werd hij chef van het militair bureau voor toezicht op den bouw van vliegtuigen hier te lande. In de afgeloopeh week zijn 81 schepen den I In Maart 1934 werd hij bedrijfsleider bij Nieuwe Waterweg binnengekomen. Koolhoven. Ter gelegenheid van de opening van haar nieuwe clublokaal, Gebouw Thalia, St. Lau- rensstraat 44, organiseerde de schaakvereen. Het Centrum voor haar leden 'en introducé's op Donderdag j.l., een causerie en simultaan- avond. De voorzitter, de heer J. Limpens, hield een kort inleidingswoord, waarna de heer A. de Bruyn, voorzitter van den R.S.B. de officieele opening verrichte. Spreker wees hierbij op de groei van de vereeniging, waar door het uitzien naar een ruimere speelge- legenheid noodig was. Hij schetste voorts de kameraadschappelijke sfeer der leden onder ling en besloot met een woord van lof tot enkele bestuursleden en in het bijzonder noemde hij den heer W. v. d. Polder, die door zijn prachtig financieel beheer en het punctueel nakomen van zijn verplichtingen als voorbeeld kon gesteld worden. Daarna wist de heer mr. G. C. A. Oskam, eere-voorzitter van den Rott. Schaakbond met een causerie over schoonheidspartijen, de aanwezigen aangenaam bezig te houden. Men besloot den avond met simultaanwed- strijden. De simultaanspelers waren mr. Os kam, de heer de Bruyn en de heer J. Thee boom. Zoowel voor den simultaanspelers als voor den deelnemers waren aan dezen wed strijd prijzen verbonden, waardoor felle strijd en tegenstand verwacht kon worden. De re sultaten waren als volgt: J. Theeboom: gewonnen 8, remise 7, ver loren geen; Mr. G. Oskam: gewonnen 8, re mise 6, verloren 1; A. de Bruyn: gewonnen 6, remise 4, verloren 5. Zaterdagmiddagcompetitie. Voor de Zaterdagmiddagcompetitie van de Schaakvereeniging Het Centrum, hebben zich voor dit jaar 64 deelnemers laten inschrij ven. De hoofdgroepen zullen worden gevormd uit de volgende spelers: W. C. Goris (Kra lingen), J. de Vries (Het Centrum), Slechten- borst (Wester Toren), Mr. E. Mulder (Kra lingen), G. van Hattem (Excelsior), D. 't Hart (Kralingen), J. Oudenaarden (Natio nale), J. Visscher (Wester Toren), F. Damen (Kralingen), L. den Harder (Kralingen), L. Reitsma (Spangen), C. Verhagen (Het Wes ten), J. van Engers (Het Centrum), L. Brod- wer (Wilhelm Steinitz), J. IJzerman (Sultho) en T. Overdijk. De wedstrijden vangen aan op Zaterdag 13 Jan. a.s. in gebouw Thalia, St. Laurensstraat 44, des nam. om half drie. Vrijdag zijn op de Charloische IJsclub wedstrijden voor politie en militairen gehou- i den, die een aangenaam en vlot verloop hebben gehad. De heeren Weekenstroo en Van der Weele gaven dóór hun tegenwoor digheid blijk van belangstelling. Laatstge noemde heeft met eenige toepasselijke woor. den de prijzen uitgereikt. De uitslagen luidden: 160 M. hardrijden voor politie. 1. Wes- sels, 17,4 sec.; 2. v. d. Mark, 17,8 sec.; 3. Reinhardus 17,9 sec.; 4. Oost 19 sec. en 5. Meester 19 sec. 200 M. hardrijden voor politie )3040 jaar): 1. Reinhardus 22,1 sec.; 2. van Hel den 25 sec. 200 M. hardrijden voor politie (boven 40 jaar): 1. Sijtsma 25,6 sec.; 2. Schenk 26,9 sec. 500 M. hardrijden voor politie (beneden 30 jaar): 1. van Helden 62,3 sec.; 2. Rein hardus 63,5 sec.; 3. van Buren 65 sec.; 4. Trees 65 sec.; 5. v. d. Hoogen 65 sec. Hardrijden voor militairen, 160 M. 1. de Baan 16,8 sec.; 2. Nijboer 17,5 sec.; 3. Hellemans 18,6 sec.; 4. Knosse 18,8 sec.; 5. Bosse; 6. de Vries; 7. Smit; 8. Meyer; 9. Visser, alle 19 sec.; 10. de Haas 19,4 sec.; 11. Wijnterp 19,9 sec.; 12. Post 20 sec.; 13. Laaghard 21 sec.; 14. Lankrijer 21,1 sec.; 15. Veer 21,4 sec.; 16. Maaskal 21,7 sec.; 17. Gravendeel 22,5 sec.; 18. v. d. Steen 23 sec.; 19. Tiggelaar 23,1 sec.; 20. Hofman 24- sec.; 21. Cammaert 24,3 sec.; 22. v. d. Wal 26 sec.; 23. Sonneveld 30 sec. 500 M. hardrijden voor militairen. 1. de Baan; 2. Nijboer; 3. de Vries; 4. Handgraaf; 5. Wijn terp; 6. Huber; 7. Meyer; 8. Vleminck 9. Lagard; 10. Knosse; 11. Smit; 12. Pran ger; 13. Visser; 14. Lankrijer; 15. Nacht- zaan; 16. v. d. Kooy; 17. de Veer; 18. v. d. Kade; 19. Hellemans. Hindernisrijden voor militairen: 1. Lank rijer; 2. Handgraaf; 3. G. Bosma; 4. Hei- mans; 5. Lagard; 6. Smits; 8. W. Vleminck; 9. Steen; 10. Schmidt; 11. J. Smit; 12. M. Knosse. Sehoonrijden voor paren: 1. Beets 8 pun ten; 2. Stolk 7 punten; 3. Herweyer 6 pun ten. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in de woning van de Wed. D. B. aan den Nieuwe Binnenweg. De inbrekers hebben zich vermoedelijk door inklimming to;~- - tot de woning verschaft. Vermist y;c bedrag van ,r"> ch orloge. Op het hoofdbureau van Politie is een chauffeur van een besteldienst zeer ontdaan mededeeling komen doen, dat van zijn auto een pakketje van slechts vijftig gram ver dwenen is, bestemd voor een juwelier hier ter stede. De mogelijkheid is niet uitgeslo ten, dat de man het pakje Zaterdag verloren heeft. Den eventueelen vinder wordt ver vocht zich bekend te maken bij de afdeeling v r- ••rsau vrn Politie aan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1