ADRESSEN" GROOTE VILLABRAND OP KRALINGEN. GARAGE „WALD0" Taxi's. Rijles. Auto's zonder chauffeur. Reparaties STADSNIEUWS. m j Weerverwachting. 1 AAK EATEBDAC Ï5 JANUARI 194Ó BIOSCOOPNIEUWS. r! WSïmMMzLM mm BEEN GEBROKEN OP HET IJS. KETHEL. 9* i ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 Duizenden platen triplex FRANS VAN THIENEN BURGERLIJKE STAND ZILVEREN JUBILEUM. MEDISCHE ZONDAGSDIENST. FILIAAL GEVEKE. DE REDDINGSBRIGADE OP 'T IJS. GESLAAGD. IS HIER UW FIETS BIJ? NAAR DEN ELFSTEDENTOCHT. GEVONDEN VOORWERPEN. PAROCHIE VAN DEN H. JACOBUS. T EEN HARDNEKKIGE VUURZEE. Hoog laaiden de vlammen uit het rieten dak. Prachtige hulp van militairen. Ijs-Zondag vrijwel verzekerd. Z Voor het Noorden: Des nachts Z j| matige tot lichte vorst, in den Z 1 middag tijdelijk stijging van tem- Z Z peratuur tot boven het vriespunt Z met toenemende bewolking, droog Z zwakke wind. Z Z Voor het Zuiden: Des nachts - strenge tot matige vorst, in den - middag tijdelijk stijging van tem- 2 peratuur tot boven het vriespunt, 3 - nevelig tot licht of half bewolkt, droog, zwakke wind. Voor de wielrijders. ZONDAG. Z ff Zon op 8.05. Zon onder 16.12. M 2 Maan op 9.50. Maan onder 21.51 Z - Wielrijders lichten op van 16.42 E tot 7.34. ~Z MAANDAG. g - Zon op 8 04. Zon onder 16.13. Z Maan op 10.12 Maan onder 22.54 - - Wielrijders lichten op van 16.43 ff Z 7.34. ^llill!lllilIiiillHllll!lll>'lllli:li:l!!piii;i%llilll!a;illlI>llill!lI!!llll(illM Passage-theater. „Mr. Moto en de schat van het Oosten" draait in Tuschinsky's Passage-theater vor de pauze. Een museum in San Francisco stuurt een expeditie naar Arabië om te zoe ken naar de kroon van Balkis, de konin gin van Scheba. De expeditie slaagt en met de kostbare vondst komt zij in San Fran cisco aan. Hier begint pas de misère. Een bende heeft er alles op gezet de kroon te bemachtigen. Mr. Moto de kleine Japansche detective, komt er zich mee bemoeien en na tal van moeilijk, en listigheden ontmas kert hij als de dader de.... Oh nee, dat verraden wij niet. Een film vol spanning waar liefhebbers van kunnen smullen. „Het lied der vrijheid" draait na de pau ze. Nelson Eddy vertolkt de hoofdrol, dus de zang is niet van de lucht. Een onderne ming dringt tot in het verre Westen door om haar spoorweg te leggen. De eigenaar Jim Knox ontziet niemand en als men zijn land niet kwijt wil, dan wordt eenvoudig de boel in brand gestoken. Alles gaat goed of liever gezegd verkeerd totdat Steve Lo gan weer thuis komt. Met veel list, felle knokpartijen en vooral veel zang weet hij den indringer te verslaan en zich tevens een lief meisje te verschaffen. Een goed verzorgd voorprogramma completeert het geheel. Bo ven 18 jaar. Monopole-theater. In het Monopole-theater draait na het Pro- filti-nieuws de film „Avonturen der lucht" Een aviateur en zijn mecanicien moeten een noodlanding maken en komen terecht in een gebied van een bandiet die probeert zichzelf tot president te verheffen. De mecanicien raakt bovendien verward in een liefdesge schiedenis. Alles komt echter na veel span nende momenten terecht. De bandiet wordt Overmeesterd en het paartje wordt gelukkig. Na de pauze draait de groote operette film „Het meisje uit het verre Westen". vA H. K. Klop, Rembrandtplein 33b; kam In etui, J. van Es, Villastraat 2a; nieuwe bruine pet, C. Sandstra Grofbaan 83; port. met inh. H. J. Daalmeyer, Dordtschestraatweg 25 Rotterdam; paar damespantoffels, H. Boef, Buitenhavenweg 114; kinder portem. G. v. d. Oever, Rubensplein 7a; port. m. inh1. J. de Jong, Klaas Waalscheslr. 18; kosteloos fiets- plaatje, Molijn Co., Overschie; vulpen, A. Goedhart, van Ostadelaan 48b; idem, W. Noulon, Brielschestraat 23! bruin wollen da- meswant, D. G. Livieten, Ploegstraat 28; wit molton band, L. Kooyman Huismanstraat 55. Indien een gevonden voorwerp door den eigenaar is afgehaald bij een vinder, wordt hiervan mededeeling verzocht aan het Hoofd bureau van Politie alhier, telef. 88070 en 68036. Gistermiddag te omstreeks 3.30 uur kwam Mevr. J. M. R.-W., alhier op de Poldervaart aan de Spieringhoek zoodanig ten val, dat haar linkeronderbeen brak. Nadat het been door de leden van de Schiedamsche Red dingsbrigade was gespalkt, werd zij naar het Gemeente Ziekenhuis alhier, overgebracht. De dertienjarige A. W. D., alhier, heeft gisterenmiddag tengevolge van een val op het ijs in de Stadhouderslaan te Schiedam zijn scheenbeen gebroken. Hij is per politie auto naar zijn huis vervoerd. ronde stokken en latten in alle maten. Broersveld 123. Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-42 Ondem. A. G. van Dorp SINGEL 4145 TELEF. 67-57-0 De film speelt in de Amerikaansche voor trekkerstijd. Twee menschen raken onder de bekoring van de zang van een meisje Mary Robbins (Jeannette Mac Donald). Een oude man en een jongeling. Deze laatste wordt bandietengeneraal en valt een postkoets aan waarin dezelfde Mary gezeten is. Zij is echter geen kind meer, doch de eigenares van een café-chantant. Hij komt haar daar opzoeken doch raakt dan in handen van den sherif. Op een bijzondere manier komen deze twee menschen weer bij elkaar. Nu echter voor altijd. Behalve het spannende verhaal valt er In dit filmwerk nog te genieten van prach tige zang van Jeanette Mae Donald e.a. Een zangfilm die gezien en gehoord mag worden en aan liefhebbers van zang, operet te en romantiek veel genoegen zal schenken. GEBOREN: Pieter, zoon van P. Kalden en A. M. Muylwijk, Galileistraat 10 Elisa beth B. Th., dochter van J. A. M. Hodes en J. van der Ree, Hoofdstraat 157 Lenie, dochter van J. P. Bouwer en G. Versteeg! Boerhavelaan 1. Beëediging van recruten in Posen. Op het grootste plein van Posen had de beëediging plaats van de eerste recruten, afkomstig uit het door Duitschland bezette gebied van West-Polen, die dienst zullen doen in het Duitsche leger. Vandaag herdenkt de heer J. Dehenain den dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Ned. Kantoorboekenfabriek van 't Hoff en Jongepier. De jubilaris is thans chef van de expeditie. Morgen zullen de volgende geneesheeren voor spoedgevallen zijn te consulteeren: R. H. Geerdes, Veenlantstraat 2; K. Bolle, Swammerdamsingel 43; W. A. de Ridder, Rozenburgschestraat 6. Geopend zal zijn de apotheek van de fa. F. H. Backer, St. Liduinastraat 58, die in de komende week tevens den nachtdienst waar zal nemen. Het bekende lampekappen- en gloeilam penmagazijn van den heer Geveke van de Korte Dam 9, heeft hedenmiddag een filiaal geopend in het pand Broersvest 58. De flinke ruime zaak ziet er mooi en frisch uit. De sorteering is er groot. Het zal er dus makke lijk en prettig koopen zijn. Leden der Schiedamsche Reddingsbrigade hebben ook dit jaar wederom een ijswacht betrokken op de Poldervaart, waar zij reeds meerdere ernstige en minder ernstige onge vallen hebben behandeld. Geslaagd voor het praktijkexamen boek houden de heer M. den Held alhier, leerling van het Instituut voor Handelswetenschap pen te Leiden. Aan het Hoofdbureau van Politie te Schie dam, zijn inlichtingen te bekomen over de op onder staande data en plaatsen gevon den rijwielen. Op 15 Januari 1939 nabij pand 76 aan de Galileistraat alhier een oud heerenrijwiel, torpedonaaf, terry-zadel, bagagedrager, lamp compleet, merk „Bauwer". Op 16 Januari 1939, nabij pand no. 1 aan de Nassaulaan alhier een oud damesrijwiel gemerkt „D. C. R." torpedonaaf, kettingkast, terry-zadel, bagagedrager, lamp compleet doch glas defect, gebroken voorvork. Op 28 Januari 1939, nabij no. 339 aan de Vlaar dinger dijk alhier een oud heerenrijwiel tórpedonaaf, lederzadel, bagagedrager, ket. tingkastraam, alleen voorzien van dynamo, merk „Bosch", linker pedaal ontbreekt. Op 31 Januari 1939, nabij pand 30 aan de Stationstraat alhier, een oud heerenrijwiel, torpedonaaf, lederzadel, bagagedrager, ket- tingkastraam, lamp compleet merk „Luna". Op 11 Februari 1939 nabij pand 227 aan de Rotterdamschedijk alhier een oud heerenrij wiel, torpedonaaf, leder zadel, kettingrand, lamp compleet merk „Reflex". Op 78 Maart 1939, nabij pand 11 aan de Lange Kerkstraat alhier een oud heerenrij wiel, gemerkt E. T. B. torpedonaaf, leder zadel, bagagedrager, kettingkastraam, lamp compleet merk „National". Op 26 April 1939, nabij pand 62 aan de Paulus Potterstraat alhier een oud heerenrij wiel, torpedonaaf, leder zadel, bagagedrager, lamp compleet merk „Balaco". Op 10 Mei 1939 nabij pand 300 aan de Rotterdamschedijk alheir een oud heerenrij wiel, torpedonaaf, leder zadel, bagagedra ger met standaard, dynamo merk „Balaco", lampkop merk Berko. Op 11-12 Mei 1939 nabij pand 41 aan de Vlaardingerdijk alhier een oud heerenrij wiel, torpedonaaf, leder zadel, bagagedrager met standaard, kettingkast, jasbeschermer, dynamo merk „Bosch", lampkop merk Re flex. Op 15-16 Mei 1939 nabij pand 43 aan de Bilderdijkstraat alhier een oud heerenrij wiel torpedonaaf, leder zadel, bagagedrager met standaard. Op 6 Juni 1939 nabij pand 243 aan de Hoofdstraat alhier een oud heerenrijwiel, torpedonaaf, leder, bagagedrager met stan daard, defecte jasbeschermer. Op 6 Juni 1939 nabij het Hoofdplein al hier een oud heerenrijwiel, torpedonaaf, le der zadel, kettingkast, bagagedrager, lamp compleet merk Berko. Op 7-8 Juli 1939 nabij pand 3 aan het Frans Halsplein alhier 'n oud heerenrijwiel, torpedonaaf, leder zadel, (defect) ketting kast, jasbeschermer, bagagedrager, lamp compleet. Op 21 Juli 1939 nabij pand 12 aan de Ma- riastraat alhier een oud damesrijwiel, vrij- wiel, met voorbandrem, terryzadel, ketting kast, bagagedrager, stuurtasch, Berko-lamp. Op 14 Augustus 1939 nabij pand 16 aan het Rozenburgerplein alhier een oud heeren rijwiel, merk Nederland, torpedonaaf, leder zadel, kettingkast, lamp compleet. Op 30 Augustus 1939 nabij pand 183 aan de Rembrandtlaan alhier een oud heerenrij wiel, merk Nieuw Amsterdam, torpedonaaf, leder zadel, ketingkast, lamp compleet. Op 30 Augustus 1939 nabij pand 123 aan het Broersveld alhier een oud heerenrijwiel, torpedonaaf, terry-zadel (defect), bagage drager, gedeelte van een jasbe—uermer, lamp compleet. Op 7 September 1939 nabij pand 3 in de St. Liduinastraat alhier een oud heerenrij wiel torpedonaaf, terryzadel, bagagedrager, kettingkastraam, dynamo merk „Bosch" de fecte lampkop. Op 9 September 1939 nabij pand 3 aan de Groote Markt alhier een oud heerenrijwiel, torpedonaaf, leder zadel voorzien van een stoffendekje jasbeschermer, lamp compleet merk „Kwihto". Op 24 September 1939 nabij pand 43 aan de Hoogstraat alhier een heerenrijwiel merk „Indiana-Cycle" torpedonaaf, terry zadel, kettingkast, jasbeschermer, bagagedra ger met standaard. Op 28 September 1939 nabij pand 39 aan de Heerenstraat alhier een oud heerenrijwiel, torpedonaaf, terry-zadel, bagagedrager, dyna mo merk „Berko", lampkop merk „Bosch". Op 9 October 1939 nabij pand 18 aan de Korte Singelstraat alhier een oud heerenrij wiel, torpedonaaf, terry-zadel, kettingkast, jasbeschermer, bagagedrager met standaard lamp compleet merk „Bosch". Op 12 October 1939 nabij pand 55 aan de Lange Nieuwstraat alhier een oud heeren rijwiel merk „Priem" torpedonaaf, leder zadel, kettingkast, jasbeschermer, bagage drager, lamp compleet. Op 18 October 1939 nabij pand 77 aan de Sf. Liduinastraat alhier een oud heerenrij wiel, torpedonaaf, jasbeschermer, ketting- kast, bagagedrager, zadel merk Lepper, lamp compleet „V. T." Op 27-28 October 1939 nabij pand 69 aan de Noordvest alhier een oud geroest hee renrijwiel, torpedonaaf, leder zadel, voor zien van voor en achter bagagedrager. Op 11-12 December 1939 nabij pand 4 aan de Groote Markt alhier een jongensrijwiel, torpedonaaf, terry zadel, bagagedrager. Op 12-13 December 1939 nabij pand 23 aan de Gerrit Verboonstraat alhier een dames rijwiel, gemerkt „Lucitania" torpedonaaf, kettingkast, rokbeschermer, terryzadel, ba gagedrager, lamp compleet merk „Pionier". Aan den Elfstedentocht, welke Maandag a.s. verreden wordt in Friesland, zullen ook twee Schiedammers deelnemen. Het zijn de bijna 60-jarige heer J. de Jong en diens zoon R. de Jong. Beiden hebben reeds eerder den tocht vol bracht. Gedurende de in 't tijdvak van 5 t.m. 12 Januari 1939 gevonden voorwerpen zijn op werkdagen tusschen 1 en 2 uur aan het Hoofdbureau van Politie alhier terug te be komen. 26 boekjes; distributiekaart; div. hand schoenen, moersleutel, muts, portem. met inhoud, kosteloos f ietsplaat je, sleutel Zeiss Ikon, gymnastiekschoen, schaartje, kinder- taschje, ijzeren pen van vrachtauto. Bij vinders: agendaboekje H.B.S., J. Ver laan, Broersveld 14; bril in etui, A. Wynhof, Poolschestraat 37a Rotterdam; breiwerk, W. Touw, Ouddorpschestraat 11a; gero zilveren eetlepel, M. v. d. Berg Damlaan 35a; geld stuk, H. Boogerd, VI. dijk 50; wollen hand schoen, W. Jansen, Mariastraat 89b; dames handschoen, M. v. d. Berg Damlaan 35a; 6 paar heeren en dameshandschoenen D. Zee man, St. Annazusterstraat 15; nappa heeren- 'mndschoen, I. Westdijk Lange Achterweg 3a4; kinderhandschoen C. Zuidgeest, Fabri- straat 23; fox-terrier L. Schippers Rijnstraat 37; bruine kaphandschoen A. van Klink, Oos terstraat 13b; grijs glacé handschoen, K. Col- le, Potgieterstraat 42b; jongenshandschoenen, M. Dorsman, VI. dijk 85; damespolshorloge, Weekagenda. Heden de tweede Zondag na Driekoningen en de tweede Zondag van de maand. De Vroegmis is te 8 uur en de Hoogmis te 10.10 uur. Onder de H.H. Missen de collecte voor de eigen Armen. Te 7 uur Lof ter eere van de H. Liduina met Rozenhoedje en gebeden voor de bekeering van Nederland. Maandag om half 8 Congregatie voor de jongens en Kruisvaart. Dinsdag Congregatie voor de jongemannen en K. J. M. V. Donderdag 18 Jan., begint de Internat. Bidweek, tevens feest van Sint Petrus' Stoel te Rome. De kinderen komen biechten te 12 uur en de algemeene H. Communie der kin deren is Vrijdag onder de H. Mis van kwart voor 8. Vrijdag te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en Acte van Toewijding. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 45 en van half 78 uur. De zelatricen van het H. Hart en van de verschillende Missie-Genootschappen worden verzocht de offertjes af te dragen na de Hoogmis, en de lijsten mee te brengen. Intenties der H.H. Missen. Zondag 8 uur H.D. voor het geestel. en tijd. welzijn der parochie; 10.10 uur H.D. tot in tentie van dankbaarheid. Maandag 7.20 uur maandd. voor Cornelia Lansbergen; 8 uur H.D. voor Gabriël Olst- hoorn en overl. fam. Dinsdag 7.20 uur maandd. voor Leon. Roo iing en Anna Wilhelmina Langelaan; 8 uur H.D. voor Henricus Stolk en Adriana de Vette. Woensdag 7.20 uur maandd. voor Henricus Corn. Lansbergen; 8 uur maandd. voor Petrus van Mil Jos.z. Donderdag 7.20 uur weekd. voor Antonius Goeman; 8 uur H.D. uit dankbaarheid. Vrijdag 7 uur H.D. voor overl. fam. van BeurdenGroenendaal; kwart voor 8 jrgt. voor Jacoba Suijker. Zaterdag 7.20 uur H.D. uit dankbaarheid ter eere van Maria; 8 uur H.D. voor Clasina Rademaker. Zondag a.s. 8 uur H.D. voor het geestel. en tijd. welzijn der parochie 10.10 uur H.D. voor de fam. de Vette en Kerkhof. JDE JAARBEURS FILM. Door de. C.B.T. in samenwerking met de L.T.B. is gisteravond in gebouw de Vriend schap de jaarbeursfilm afgedraaid, meer spe ciaal het agrarische gedeelte, hetwelk de Land- en Tuinbouw omvat. Na opening door den voorzitter den heer W. Poot gaf deze aan Ir. de Boer gelegenheid de film toe telichten. Deze zette eerst uit een waarom een jaarbeurs voorkeur ver dient boven een tentoonstelling, mede> aan de hand van ondervindingen met de jaar beurs opgedaan en welke er toe geleid heeft deze uit te breiden met een afdeeling Land en Tuinbouw en veeteelt, welke sinds 1936 met succes gehouden wordt. Om nog meer bekendheid te geven aan deze jaarbeurs worden propaganda filmavonden, door be middeling van Land- en Tuinbouwbonden gegeven. Hierna werd de film vertoond der jaarbeurs en daarna het agrarische gedeelte, rijkelijk toegelicht door Ir. de Boer wien na afloop door den voorzitter zeker uit naam van alle aanwezigen dank werd gebracht voor het gebodene. VERPLAATSING POSTKANTOOR. Op nog onbepaalde datum zal het post kantoor op den Schiedamschenweg, kantoor houder J. Nootenboom, verplaatst worden naar de woning van J. Quartel, welke wo ning door aanbouw daartoe ingericht zal worden. Als kantoorhoudster is aangesteld mej. A. Quartel. BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: Zwaantje Bergsma, 12 j. Door do vorst werd de ruïne van de gisteravond door brand verwoeste villa van mr. Hintzen aan de Groene Wetering te Rotterdam omgetooverd in een paleis uit een wintersprookje. UREN lang heeft gistermiddag en -avond een fantastische brand gewoed in een villa op Kralingen, aan den rand van de stad. toebehoorende aan mr. H. C. Hintzen, firmant van de firma R. Mees iüoonen. De aan wezigheid van een vijftal slangen wagens en drie motorspuiten heeft niet kunnen verhinderen, dat de villa door vuur en water volkomen werd ver woest. De villa, waarvan hier sprake is, bevindt zich op de Groene Wetering no. 32. Het is een kasteel gelijk, met aan beide zijden eer. uitgebouwden vleugel en voorts nog andere opstallen. Het hoofdgebouw is te bereiken door een tuin, welke begrensd wordt door een wetering, waarover zich een steenen brug bevindt. In den rechtervleugel van het karakteri stieke bouwwerk, dat met z.g. onbrandbaar riet was bedekt, had omstreeks vier uur de 18-jarige zoon Robert Frits, teneinde in zijn J studentenkamer op de eerste étage den ra diator van de centrale verwarming te ont dooien, een electrisch kacheltje op het rooster daarvan gelegd. Hij wachtte even- Wel niet tot het zoover was, maar begaf zich voorloopig naar de huiskamer beneden om> thee te drinken, met de bedoeling straks wel eens te gaan zien, wat deze maatregel had uitgewerkt. Vermoedelijk is er kortsluiting ontstaan, althans eenigen tijd later kwam een zusje van buiten zeer geagiteerd meedeelen, dat er vermoedelijk brand in huis was, want in het rieten dak waren vlammen te zien. In huis bevonden zich ook twee zieke kinderen en een hunner had de moeder reeds gewaar schuwd, dat er aan de achterzijde van het huis rook te zien was. Men vermoedde nog niet het ergste, maar toog niettemin op onderzoek uit in het groo te huis. Eindelijk kwam men in de studen tenkamer en daar zag men wat er aan de hand was. De houten betimmering had vlam gevat en het vuur had zich ook medegedeeld aan het overhangende rieten dak, waarvan het riet evenwel, zooals gezegd, onbrand baar heette te zijn. Terwijl mevr. Hintzen de stop van het electrische kacheltje uittrok, zoodat de stroom werd uitgeschakeld, kwamen dienst boden met emmers water toegesneld. Nie mand dacht op dit oogenblik, dat het zoo'n vaart zou loopen. Inmiddels was het gerucht van brand ook tot de buitenwereld doorgedrongen. Een baby-spuit van de blokbrandweer snelde ter hulp en spoedig was ook slangenwagen 5 ter plaatse, gevolgd door de slangenwagens 4, 6, 7 en 10. Brandmeester J. van Tol, die aan vankelijk de leiding had, zag in, dat hier on middellijk krasse maatregelen genomen moesten worden en liet alarm maken, waarop jnotorspuit 3 spoedig op het terrein van den brand aanwezig was, gevolgd dooi de motorspuiten 2 en 6. De leiding werd nu overgenomen eerst door hoofdman L. A. van Gunsteren, waarna president-hoofdman W. Poortman de algeheele leiding nam. Het vuur woedde verraderlijk in het rie ten dak, welks preparaat voor onbrandbaar- making bij zoo'n gloed geen effect meer sor teerde. Werd aanvankelijk met zes stralen van de slangenwagens het vuur bestreden, zoodra de motorspuiten arriveerden namen zij de taak over en richtten aan alle zij den in totaal negen stralen op het vuur, dat Inmiddels tergend- snel was voortgekropen over het geheele dak naar het midden en links. Eén brandende toorts. Het was een fantastische vlammenzee. Hoog lekten de vlammentongen in het duis ter van den vriesnacht en verlichtten de ge heele omgeving. Eén gigantische, brandende toorts. Teneinde het publiek, dat van alle kan ten kwam toegestroomd, op een afstand te houden, zorgde de politie, onder bevel van hoofdinspecteur L. Hermans, daarbij uitste kend geholpen door militairen, voor een af zetting aan de zijde van de Esschenlaan en een aan de andere zijde, niet ver van de Laan von Woudestein. Zoodra het zich had laten aanzien, dat de brand zich zou uitbreiden, werden de be woners in veiligheid gebracht. De twee zieke kinderen werden in dekens gewikkeld en naar een villa aan de overzijde gebracht, waar ook de overige familie een vriendelijk onderkomen vond. Soldaten en burgers maakten zich voorts verdienstelijk door zoo veel mogelijk meubelen en huisraad uit de villa te redden en elders onder te brengen. Hardnekkiger brand dan dezen zal men zel den hebben meegemaakt. Hoewel aan alle kanten een vloed van wa'ter over het huis werd neergestort, bleef het „onbrandbare" riet groote vlammen uitwerpen, die uren na den aanvang nog niet waren gedoofd. En dacht men ergens het vuur onder de knie te hebben, dan dook uit het onderste deel van de rietmassa opnieuw een vlam op en kon opnieuw een zware waterstraal erop worden gericht. Moeilijk blusschingswerk. De brandweer had een buitengewoon zware taak. De tuinen rondom de villa waren toch al glad door de bevroren sneeuw, rnaar toen daarop nog stroomen water neerplasten, vormden er zich ware meertjes met een gladden ijsondergrond. Er werd daarom een groote vrachtauto met zand gerequireerd en alweer waren het de militairen die zich ver dienstelijk maakten en snel met emmers zand kwamen aandragen, waardoor de pijp- leiders midden in de meertjes een klein eilandje kregen, waarop zij zich eenigszins behoorlijk konden bewegen. Eindelijk tegen kwart over acht kon men zeggen, dat gevaar voor uitbreiding verdwe nen was. Wel was het rieten dak nog niet ge heel vrij van vlammen en moest speciaal op den linkervleugel een straal worden gericht, om te voorkomen, dat een schoorsteen het begeven zou, maar het ergste was toch gele den. Omtrent de schade valt nog niets te zeg gen. Villa en inboedel waren verzekerd voor een bedrag van 185.000. Op het terrein van den brand merkten wfj o.m. op den burgemeester, mr. P. J. Oud; den directetir van den Gem. Technischen Dienst, ir. W. G. Witteveen, en commissaris F. N. van Vliet, die de politieele leiding had. Voorts tal van hoofdlieden van de brandweer. Een auto van den Gemeentelijken Genees kundigen Dienst was mede ter plaatse, dcch behoefde geen dienst te doen. ji:ll!|[!ll!l!ll!ll!!llllllllllllll!llllillll|[||l!ll!ll!l[||||il!l!||!lll!ll!l!|||!!!^ 13 J a n.: Tivoli-schouwburg, Freut euch des Lebens (Fritz Hirsch-Operette), 8.15 uur (volw.) Doelen, Philh. Orkest, 8.15 uur. 14 J a n.: Tivoli-schouwburg, Freut euch des Lebens (Fritz Hirsch-Operette), 8.15 uur (volw.) Doelen: Residentie-orkest, 2.30 uur; zangavond Erna Sack, 8.15 uur. 16 Jan.: Nut, Kamermuziek Vereen., 8 uur. 19 J a n.: Doelen, Philharm. Orkest, 8,15 uur. 21 Jan.: Doelen, R. K. Gemengd Koor 2,30 Dagelijks: Groote Schouwburg, Jolijt (Bouwmeester-schouwspel), 2 uur, Zondag ook 2 uur (volw.) Bioscopen: Goedgekeurde program ma's tot en met Donderdag 18 Januari in: Grand: Pip met vacantie; Luxor: Hoera, ik ben papa (volw.); Lumière: De wereld heeft (volw.); Studio: Juarez; Thalia: De twee straatjongens van Parijs (boven 18 jaar); Scala: Katja (volw.); Arena; De duiten van papa (volw.); Centraal: Gibraltar (volw.); Victoria: De kleine prinses en 'n Millionair in lompen; Harmonie: Levensdans en Drie man in de sneeuw en De spookpatrouille (boven 18 jaar); Capitol en City: Heerschers der zee (boven 18 jaar); Olympia: Red Bar ry (boven 18 jaar); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „Rotterdam—Batavia" (Schiedam sche Singel 55), dagelijks 10—17 en 19—22 uur, Zondags van 1217 uur (tot 15 Maart). Kunsthandel Gebr. Koch, Noordblaak 21-23, werken Japanschen meester Tsuguharu Fo- juita (tot 31 Jan.). Kunsthandel v. Zanten schilderijen van M. B. J- Jungmann (tot 15 Jan.) Impuls (W. de W.str. 55) werken Kotterdamschen kunstschilder D. Maandag (tot 1 Febr.) Rotterd. Kunstkring, wer ken van Wout van Heusden, Corn, van Leeu wen, Adriaan v. cl. Plas, Lode Sengers en C. Timmer (tot 28 Jan.) Kunsthandel Unger (Eendrachtsweg 27), portretten en stillevens van mevr. R. de Balbian-Verster- Bolderhey (tot 14 Febr.) Schiedam. Passage-theater: Het lied van de vrijheid en M. Moto en De schat in het Oosten boven 18 jaar); Monopole: Het meisje uit het verre Westea en Avonturiers der lucht (volw.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2