s A. DAALMEYER „MIDZA" - POLYANTHA I: pend toegangsbewijs STADSNIEUWS. •l' De R.K. Vrouwenbond in 1939. Stookt zuinig ROTTERDAM AAA De Midza biedt nu haar in zenders weer iets bijzonders Zij stelt haar inzenders in de gelegenheid een doorloo- v. de groote bloemententoon stelling te verkrijgen. Tegen inzending van 125 Midza guldenbons komt U in het bezit van zoo'n doorloopend toegangsbewijs voor de Polyantha Zet U dan even op de enveloppe Polyanthadan wordt voor U een kaart gereserveerd. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. WOENSDAG 14 FEBRUARI 1940 i 'w i friet brandstoffen van Nieuwe Haven 229 - Telef. 68296 JAARVERSLAGEN 193? DER ONDERAFDEELINGEN. GESLAAGD HARPE DAVIDS CONCERTEERT- AANRIJDING DOOR DE GLADHEID MGR. HUIBERS NAAR SCHIEDAM. BURGERLIJKE STAND. DE KANTONRECHTER WAS VANDAAG GAUW KLAAR DOOR 'N BEROERTE GETROFFEN GERAFFINEERDE LADINGDIEVEN EINDELIJK IN DE VAL. Langdurig recherche-werk met succes bekroond. „ROTTERDAM—BATAVIA". MET EEN ZAK KOLEN VAN DE TRAP GEVALLEN. Deze kaart geeft U doorloopend toegang tot het hoofdterrein (incl. HaS), alsmede het boerendorp, ook indien daarvoor een speciale entreeprijs is verschuldigd. Fl. 25.00 Fl. 15.00 Fl. 10.00 Fl. 6.00 Fl. 5.00 Fl. 4.50 Fl. 4.00 Fl. 3.50 Fl. 3.00 Fl. 2.50 Fl. 2.00 Fl. 1.00 NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Aan het jaarverslag van de afdeeling Sehie_ dam van den R. K. Vrouwenbond ontlee- nen wij het volgende: In de op de 23 Mei gehouden jaarverga dering trad onze presidente, Mevr. Pluym af. Zij werd bij acclamatie van stemmen herkozen. Het bestuur bleef onveranderd. Onze Geestelijk Adviseur de WelEerw. Heer C. van Steen, stond ons met veel raad en daad in 1939 bij en wij zijn hem dan ook veel dank hiervoor verschuldigd. Centraal Bureau. Wij stonden in aangenaam contact met het federatiebestuur en centraal bureau te Utrecht en werden voortdurend op de hoogte gehouden van de diverse acties door het Federatiebestuur op touw gezet. Het is zeer te betreuren, dat ons eigen blad, „Ma rijke" om verschillende redenen in October moest opgeheven worden en daardoor een eigen vereenigingsblad thans van de baan is. Daarvoor in de plaats wordt Beatrijs het eenigste Katholieke Damesblad aanbevolen. Diocesane Bond- Er werden door den Diocesanen bond wederom twee bijeenkomsten georganiseerd en wel op 8 Mei en 27 November. De eer ste werd door 4 en de tweede door 3 be stuursleden bijgewoond. Het bijwonen dezer vergaderingen is voor de besturen der verschillende afdeelingen in ons bisdom een welkome gelegenheid om contact met elkaar te zoeken en verschillen de vraagstukken met elkander te bespre ken. Lezingen en filmavonden. Op 10 Februari gaf Kap. van Steen een lichtbeeldenavond over de „Actie voor God" Ongeveer 250 dames waren aanwezig. De lezing werd met veel belangstelling ge volgd. Op 24 October werd het winter seizoen geopend met een filmavond door Pater Eucherius over „Pius XI als vredes paus". Ongeveer 200 dames hadden een leer rijken avond. Cursussen. De met Januari begonnen Kernbijeenkom- sten werden na eenige maanden tijdelijk on derbroken om in October weder te worden voortgezet. Een kern van ongeveer 25 da mes was steeds op deze belangrijke en leer zame bijeenkomsten, onder leiding van Ka pelaan C. van Steen tegenwoordig. Speldjesdag. Evenals vorige jaren was er op het Chris tus Koningsfeest een speldjesdag ten bate der onderafdeelingen. De opbrengst was 202,23. Tooneel. De jaarlijksche tooneelavond werd gehou den op 3 Januari. Opgevoerd werd het too- neelstuk „De Privé-Verpleegster". De zaal was geheel gevuld. Tezelfder tijd werd het 12-jarig bestaan gevierd van de P. V. Too- neelclub, waarbij tevens het feit werd her dacht, dat Mevr. Pluym gedurende al dien tijd da regie had gevoerd. Bij monde van Kapelaan van Steen werd Mevr. Pluym en de geheele club gelukgewenscht voor het be langloos werk ten dienste van onze veree- niging. St- Liduinabedevaart. Aan de op 12 April gehouden St. Lidui nabedevaart werd deelgenomen door de af deelingen Rotterdam, Schiedam, Dordrecht, Vlaardingen en Hoek van Holland. Er waren ongeveer 300 deelneemsters. Pastoor C. Mol uit Hillegersberg hield de predikatie, terwijl het Dameszangkoortje van de Congregatie der St. Jansparochie de gezangen uitvoerde. Kinderfeest- Het jaarlijksche kinderfeest op Zondag 16 December had wederom een normaal ver loop en de belangstelling van een flink aan tal kinderen. De gebruikelijke tractatie en de vertooning van diverse kinderfilms wa ren wederom een succes. Autotochten- Aan den kleinen autotocht in Juni, welke In hoofdzaak gehouden werd op de Veluwe werd door 25 personen deelgenomen. De tocht werd begunstigd door mooi weer en de deelneemsters daaraan hebben dan ook zeer genoten. De 7de groote autotocht overtrof die van al haar voorgangers. Op de eerste plaats was het een buitenlandsche tocht en op de tweede plaats was er een record aantal deelneem sters n.l. 196 dames. Ongeveer 70 dames hadden van Maart tot Juli voor het reis geld gespaard. Het is onmogelijk van dezen grooten en belangrijken tocht een verslag te geven. De reis ging in hoofdzaak door mooie streken van België met als einddoel Lier. Er werd gereden in 6 autocars. De Fa. v. d. Ende zorgde wederom, zooals elk jaar, voor een behoorlijk verzorgd reispro- gram. Als bijzonderheid kan nog gemeld wor den, dat in afwijking van het reisprogram de St. Walburgiskerk in Antwerpen werd bezocht. Toen de Z.E. Pastoor Hoeck een der gelijk groot bezoiek aan zijn kerk gewaar werd, nam hij enthousiast de leiding bij den rondgang in de kerk. Andere organisaties. Behalve dat enkele bestuursleden nog zit ting hebben in de onderafdeelingen, heeft on ze presidente zitting in het bestuur van „Ka tholiek Schiedam". Bij de oprichting van het Comité „Naar de Nieuwe Gemeenschap" was ons bestuur tegenwoordig, terwijl voortdu rend gedurende het jaar contact werd ge houden met zusterorganisaties en andere vereenigingen op verschillend gebied. Onze vereeniging en haar leden, ondervin den zooals ook anderen, de gevolgen van de nood der tijden. Echter daarom niet ver saagd. Onze hoop blijve gevestigd op een -n tevere gemeenschap, waarin lief de en rechtvaardigheid onder de menschen zal heerschen. Moge God deze betere toe komst spoedig doen ontstaan. Blindenzorg St. Liduina- Op 31 Dec. 1939 telde onze vereeniging 45 donateurs. De samenstelling van het be stuur bleef onveranderd. Onze presidente heeft zitting in het fe deratiebestuur van de R. K. Blindenzorg commissie. Met dit bestuur wordt steeds contact gehouden. Zooals vorige jaren, werden nu ook de blinden die in aanmer king komen, bezocht en hun een Kerstgave uitgereikt. Wiegenfonds Gedurende het jaar 1939 werden verstrekt: 3 enkele wiegen, 3 complete wiegen, 2 wieg- uitrustingen, 5 ledikantuitrustingen, 2 ledi- kantjes met complete uitrusting, 1 bekleeding voor wieg, 4 babyuitzetjes, 2 dekentjes voor wiegen, 4 kussens, luiers aan 4 gezinnen, babygoed aan 3 gezinnen, 1 deken voor kin- derledikantjes, kleeding aan 2 moeders. De bestuursleden, de dames Pluym, Janse en v. Oppen verzorgden deze onderafdeeling, welke nog steeds in aller belangstelling, wordt aanbevolen, gezien de voortdurend grooter wordende vraag naar allerlei arti kelen. Kraamvrouwenzorg. De in de maand October 1938 opgericht liefdewerk staat onder leiding van ons be stuurslid Mevr. J. JanseVerhoeven en voorziet in een zeer dringende behoefte. Zooals reeds eerder medegedeeld, heeft dit liefdewerk ten doel aan hulpbehoevende jonge moeders gedurende 10 dagen na de blijde gebeurtenis, warm, versterkend voed sel te verschaffen. Door 10 dames werd in 1939 aan 23 jonge moeders hulp verleend. Mogen er nog vele dames zich voor dit lief dewerk opgeven. Zij, die ons haar medewer king verleenden, daarvoor hartelijk dank. St. Theresiavereeniging. Gedurende 1939 werden vervaardigd en uitgereikt 1412 kleedingstukken en wel: in de Frankenlandsche Parochie 322 stuks, in de Havenparochie 460 stuks, in de Singelpa rochie 181 stuks, in de Gorzenparochie 449 stuks. Uit de opbrengst van den speldjesver koop ontving de vereeniging ƒ30. Door ver trek naar elders was Mevr. Wassenberg ge noodzaakt af te treden. In haar plaats werd Mej. A. Steens als penningmeesteresse be noemd. Op 2 Juli 1939 herdacht de vereeni ging haar 12^-jarig bestaan onder belang stelling van velen. Een bedrag van 815,35 werd besteed aan diverse uitgaven. Onder de medewerksters telde de vereeniging 20 brei sters en 16 naaisters, terwijl 10 helpsters el ke week vaste medewerking verleenen. De onderafdeeling werkt met gemiddeld 10 da mes. Mevrouw E. M. SteensVlek had de lei ding van alle werkzaamheden. Een woord van hulde is hier zeer zeker op zijn plaats Bij het gisteren te 's Gravenhage gehouden examen van de Eerste Ned. Modevakschool, slaagden de dames: G. v. Haar voor coupeuse B. Etten voor costumière. Leerares was mej M. J. de Veld. Voor coupeuse-leerafres slaagden R. Prein; voor costumière A. v. 't Hof, beiden leer lingen van Mej. F. Pauwels. Voor coupeuse-leerares slaagden R. Prein; v. d. Gaag, B. v. d. Heuvel en M. Berkelaar allen leerlingen van Mevr. FuldersPau- wels. Gisteravond heeft de Christelijke Muziek vereniging Harpe Davids in den R. K. Volks bond een uitvoering gegeven. De avond is j*oed geslaagd hoewel alle nummers niet feilloos werden uitgevoerd. He doel den leden en donateurs een muziekavond te bieden, is geslaagd. Het publiek, tenminste het jongere deel onder hen, was verre van rustig. De muziek interesseerde dit deel van het pu bliek maar matig, ze kwamen kennelijk voor het humoristische deel van het programma Aanwezig waren o.m. de eere-leden van Harpe Davids, enkele afgevaardigden van de Christelijke bestuurdersbond en van de Schie- damsche Federatie van Muziekgezelschappen, In zijn openingswoord riep de voorzitter, de heer L. A. Alebregtse de clementie in voor de onvolledige bezetting van het korps ten gevolge van de mobilisatie. Het korps opende hierna met San Lorenzo, een marsch van G. A. Sylva. Opgewekt en krachtig werd dit nummer gespeeld. Met dit nummer haalde het korps van den zomer den eersten prijs voor marschmuziek op het concours te Haarlem. De ouverture Marie Henriette van L. Mon tage vond een goede vertolking. Suite Oriën tale van Fr. Popy is tegenwoordig bij de diverse gezelschappen zeer in zwang. Ook hier prijkte het op het programma. De eerste drie deelen werden goed uitgevoerd. Het vierde deel bracht enkele moeilijkheden die voor een groot deel te wijten waren aan de onvolledige bezetting van het korps. De Fransche bewerking van de bekende wals van Strauss: Rozen uit het Zuiden, werd nog al tam gespeeld wat de liefelijke melodie niet ten goede kwam. Het slotnummer van de fan tasie Fieree Ballet van Alyze Delhaye, werd ook niet geheel gaaf gespeeld. Als toegift werd gespeeld het overbekende Rats, kuch en boonen. Het verdere deel van den avond zijn de aanwezigen op aangename wijze bezig gehouden door het duo Barthly. Te omstreeks 5 uur heeft in de B. K.-laan hoek Aleidastraat een aanrijding plaats ge had tusschen een autobus van de R. E. T., bestuurd door J. M. uit Rotterdam en een bus van Wilton, bestuurd door I. L. uit Schie dam. De bestuurder van de Wilton-bus wilde de van rechts komende R. e. T.-bus voorrang verleenen, doch door de gladheid van den weg kwamen de bussen met elkaar in botsing tengevolge waarvan het rechter voorspatbord van de autobus van Wilton werd ingedeukt. Midden April zal Z.Hoogw. Exc. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, een be zoek aan Schiedam brengen om in onze stad het H. Vormsel toe te dienen. GEBOREN: Wilhelmus, zoon van W. van Eijk en A. van Wassenaar, Beierlandsche- straat 5. OVERLEDEN: J. J. A. Knol, 10 m., Dr. Noletstraat 1 A. F. van Oosten, 11 maanden, Dr. Noletstraat 1. Slechts een drietal zaken stonden er van daag voor behandeling door den kantonrech ter op de rol. In nog geen uur tijd waren deze behandeld. Bedorven vleesch in voorraad gehad. Alvorens met de behandeling der zaken te beginnen heeft de kantonrechter Mr. P. B. Cos het vonnis voorgelezen in de zaak tegen den Schiedamschen slager L. B. Ver dachte had op 27 November een groote par tij bedorven vleesch in voorraad gehad. De eisch van den ambtenaar van het O. M. was 7 dagen hechtenis en publicatie van het von nis in een hier ter stede verschijnend dag blad op kosten van verdachte. De uitspraak werd 100 boete of 25 dagen. De overweg niet tijdig gesloten- Vervolgens had de Vlaardingsche over wegwachter G. de J, zich te verantwoor den, omdat hij op 11 Augustus van het vo rig jaar den overweg aan den Binnensingel niet tijdig had gesloten. De trein die moest passeeren was een extra-rein die niet stopte aan het station Vlaardingen. De motorwagen was nog slechts een halve lengte van de over weg verwijderd toen de hekken pas gesloten werden. Verdachte zeide dat hij geen signaal, dat al_ tijd gegeven wordt als de hekken gesloten moeten worden, gehoord had. Bovendien stond verdachte pas enkele dagen op deze post en in deze functie. Voordien was hij wegwerker in Stadskanaal. Hij was hier te recht gekomen omdat de lijn waar verdach te vroeger werkte, opgeheven was. De wagenvoerder van den betreffenden trein, die als getuige werd gehoord, verklaarde, dat de trein een extra-trein was die slechts heel zelden reed. De ambtenaar O. M. Mr. R. H. F. H. M. Grasso, zeide in zijn requisitor dat hij het gebeurde buitengewoon gevaarlijk vond. Bo vendien wees spr. op de verantwoordelijk heid die verdachte op zijn post had. De eisch luidde 50 of 20 dagen. De raadsman van verdachte Mr. F. Bor- dewijk wees er in zijn pleidooi op, dat het overtuigend bewijs niet geleverd was, dus dat vrijspraak moest volgen. Na re- en dupliek zeide de kantonrecher dat hij over 8 dagen schriftelijk vonnis zou wijzen. De arbeidswet overtreden. J. v. d. H. meubelmaker te Vlaardingen, heeft twee in zijn dienst zijnde arbeiders op Zaterdagmiddag laten werken. Boven dien was er geen arbeidsregister en geen ar beidslijst aanwezig. Verdachte zeide, dat de arbeiders zijn zoons waren en dat hij niet wist dat die on der de arbeidswet vielen. De eisch luidde 2 x ƒ2,50 boete of 2 x 1 dag. Conform den eisch luidde de uitspraak. Een vet konyn met een staartje. De Schiedamsche fabrieksarbeider H. J. Sch. had in November 1939 zonder vergun ning een loterij aangelegd. Verdachte was niet verschenen. Voor 10 ct. kon men een lot koopen en daardoor meedingen naar een vet konijn. 40 Loten waren gemaakt. De zaak liep goed en de 40 lootjes hadden spoedig hun weg gevonden. De uitloting had plaats en de eigenaar, van lot nr. 30 was de gelukkige winnaar. Deze geluksvogel werd nu als getuige ge hoord en vertelde dat hij vele malen naar de woning van verdachte was geloopen om zijn vette konijn in ontvangst te nemen. Steeds werd hij met een kluitje in het riet ge stuurd. Dat begon verdachte te vervelen. Hij zette het heerlijke boutje uit zijn hoofd, stapte naar de politie en deed aangifte. De ambtenaar O. M. zeide in zijn requi sitor dat het hier niet alleen een verboden loterij gold, maar dat er bovendien een soort oplichting in deze zaak stak. De eisch luidde 15 of 10 dagen en de uitspraak werd conform den eisch. Maandagavond te omstreeks 6 uur werd D. v. L. alhier, op den Gustoweg door een be roerte getroffen en door een auto van den Gem. Gen. Dienst uit Rotterdam naar het Gemeente-Ziekenhuis alhier vervoerd, alwaar hij Maandagnacht is overleden. Den laatsten tijd kwamen er bij de politie herhaaldelijk aangiften binnen van diefstal van goederen uit onbeheerd staande bode wagens en vrachtauto's in de binnenstad. Het stond voor de politie reeds terstond vast, dat geraffineerde pakjesdieven aan het ope- reeren waren. Doch ondanks een verscherpte surveillance mocht het niet gelukken de daders op te sporen. De „linke jongens" wis ten zich wat men noemt gedekt te houden. Een dezer dagen echter zagen eenige rechercheurs een zeer goede bekende van de politie een bezoek brengen bij een op- kooper in de binnenstad, die er vroeger zijn werk- van maakte om goederen van ver dachte herkomst op te koopen. Tevens werd dóór de rechercheurs opgemerkt, dat een broer van den man, die bij den opkooper naar binnen was gegaan, en die evenmin goed bij de politie stond aangeschreven, een uitkijkpost had ingenomen. De politie liet beide mannen hun gang gaan en infor meerde later eens bij den opkooper, wat het doelwit van den bezoeker was geweest. Het bleek, dat de bewuste man eenige lappen stof, die dienzelfden dag van een wagen in de binnenstad waren gestolen, te koop had aangeboden. Tevens wérd dien dag bij de politie aan gifte gedaan, dat van een carrier in de bin nenstad, de lading, bestaande uit doozen kinderkleeding, ter waarde van 500 gulden, was gestolen. Nog een andere aangifte volg de: namelijk van diefstal van een carrier, waarop zich eenige lappen stof bevonden ten nadeele van de firma W. en K. van de Wijn straat. De heerennagegaan. De politie vond het nu welletjes en ging dienzelfden dag nog de gangen van beide heeren" na. Zij waren naar Den Haag ge gaan en brachten daar een bezoek bij een bekend opkooper, bij wien een jongens broekje en een jongenskiel werden getoond, welke kleedingstukken behoorden tot de lading, welke van een carrier was gestolen. De rechercheurs hadden nu voldoende be- wijsmateriaal en tot arrestatie werd overge gaan. Men bleek te doen te hebben met den 36-jarigen loswerkman M. C. v. d. H., den 39-jarigen loswerkman J. M. v. d. H. en den 33-jarigen loswerkman M. v. d. H., drie broers, die naar het hoofdbureau van politie te dezer stede op transport werden gesteld. Aanvankelijk ontkenden de drie gebroeders zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Een lapje stof als stille getuige. Op één van hen echter werd een lapje stof gevonden, dat was getoond als een staaltje bij den opkooper hier ter stede, bij wien de politie het eerste aanknoopingspunt had gevonden. Op dit lapje stof stonden eenige nummers en cijfers, voor de poliie van zeer groot belang in verband met het verdere onderzoek. De rechercheurs gingen tal van zaken af en na heel lang zoeken kwam men terecht bij een firma in de Vijverhofstraat, welke firma op 3 Februari 1.1. uit Alkmaar een zending goederen had ontvangen, doch van welke zending zeven rollen damesstof werden vermist. Deze zending was van Alkmaar naar Rot terdam gekomen per auto, welke een oogen- blik onbeheerd had gestaan voor de deur van een van de drie arrestanten, in verband met de omstandigheid, dat de chauffeur in de buurt nog een boodschap had te doen. In die bewuste straat woonde nog een vriend van de drie gebroeders en ook deze werd aangehouden. In diens woning werd huiszoeking gedaan, doch behalve een hee- rencostuum, hetwelk één van de broers in bewaring had gegeven, werd niets bijzonders gevonden, dat tot opheldering zou kunnen leiden. Het heerencostuum werd inmiddels in beslag genomen, aangezien het had be hoord tot een zending, welke eenige weken geleden was ontvreemd van een bodewagen staande aan de Gedempte Binnenrotte. De bewijzen hadden zich nu zóó opgesta peld, dat van ontkennen niet meer viel te denken en de gebroeders legden dan ook een volledige bekentenis af. Waar was echter de buit? Hierover lieten de arrestanten zich niet uit en derhalve werd het onderzoek voortgezet. Een pakhuis vol Huiszoekingen werden nogmaals gedaan doch leverden geen resultaat op. De aanhou der echter wint en dezer dagen kreeg de po litie lucht van een pakhuis in de Gaffel straat. Een inval werd gedaan, doch het voorste gedeelte van het pakhuis bleek ge heel leeg. Halverwege echter was een hou ten schot aangebracht, welk schot met een groot hangslot was afgesloten. Het slot werd verbroken en nagenoeg alle gestolen goede ren voor een waarde van plusminus 600 gulden werden teruggevonden. M. C. v. d. H. en J. M. v. d. H. zijn ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie, terwijl M. v. d. H. erf diens vriend, bij wien het heerencostuum werd gevonden hun vrijheid hebben herkregen. Morgen, Donderdag, zal de tentoonstelling „RotterdamBatavia" bezocht worden door den minister van Sociale Zaken, dr. J. van den Tempel. Gistermiddag is de 30-jarige J. de Vries, wonende in de Paul Krugerstraat, in een pand aan het Van Hogendorpsplein met een zak kolen op zijn rug, van de trap gevallen. Met een wervelbreuk is de man per auto van den G. G. D. overgebracht naar het zieken huis aan den Coolsingel. Mevr. Z. Celsiusstraat 40. Mevr. R. Julianalaan 42. Mevr. J. Appelmarkt 4. Mevr. B. Schiedamscheweg 92, Kethel. Mevr. B. Chris. Huygenstraat 6. Mevr. D. Julianalaan 90a. Mevr. Z. Ged. Baansloot 9. Mevr. R. Emmastraat 16. Mevr. G. Aleidastraat 24b. Mevr. G. Beierlandschestraat 33a Mevr. O. Eendrachtstraat 29a. Mevr. A. Voltastraat 23. Mevr. B. W. Brouwerstraat 38b. Mevr. R. Lange Singelstraat 103b Mevr. R. Nieuwe Haven 113. Mevr. V. Hoogstraat 73. Mevr. Z. 's-Graveland 85. Mevr. B. Den Bommelschestr. o* Mevr. V. Buys Balotsingel 45a Mevr. K. Singel 101. Mevr. K. Stadhouderslaan 26c. Mevr. E. Laan no. 1. Mevr. H. Huysmansstraat 15b, Mevr. C. Lange Nieuwstraat 183. Mevr. B. Boerhavelaan 5b. Mevr. W. van 's-Gravenzande- straat 35 Mevr. R. Huysmansstraat 89b. Mevr. S. Rott. dijk 168b. Mevr. R. Prins Fr. Hendr.str. 7. Mevr. S. Klein Groenendal 23/10 Mevr. B. Boerhavelaan 5b. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. J. Ant. Muysstraat 39a. H. Huysmansstraat 15b G. Raam 34b. V. yillastraat 73. H. B. K. Laan 248. 41. H. Lange Haven D. Rotterdamschedijk 2l3. j-. Singel 101. H. Lange Haven 41. pe(l. Baansloot 9. J- Ailt-Muysstraat 39a. D. Hotterdamschedijk 213 K. Singel 101. A. Hoogstraat 120b. H. Lange Haven 41. H, Huysmansstraat 15b. 14 F e b r.: Tivoli-schouwburg, Nummer 6, (Residentietooneel), 8,15 uur (bov. 18 jaar). D a g e 1 (j k s: Groote Schouwburg, Jolijt (Bouwmeester-schouwspel), 2 uur, Zondag ook 2 uur (volw.). 15 Febr.: Doelen, ConcertHaarl. Orkest Vereeniging, 8 uur. 16 Febr.: Doelen, Philh. Orkest, 8.15 uur. Bioscopen. Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 15 Februari in: Thalia, De kleine Theresia van Lisieux; Grand: De regen kwam (volw.); Luxor: Maria Ilona; Lumière: 't Sal waeraehtig wel gaen; City- Volledige bekentenis (boven 18 jaar); Studio: De vrouw met het masker (volw); Scala: De wereld waarin wij leven (volw.); Colosseum: Boefje en Lach of ik schiet; Prinses: De bak- visch en Verdachte sta op (volw.); Corso: Andy Hardy wordt verliefd (boven 18 jaar); Capitol: Wie is de vader? (boven 18 jaar); Ooster: De Oceaanvlucht en Je kunt het toch niet meenemen; Victoria: Boefje en Kinderen der wildernis; Centraal: Boefje en Onze Kon. Marine; Harmonie: De verloren zoon en ver zekering dekt de schade (volw.); Asta: Luchtduivels der marine en Sterren boven Arizona (boven 18 jaar); Olympia: Het spook achter de coulissen en Pioniers van de prai rie (boven 18 jaar); Arena: Rijkdom is geen schande (boven 18 jaar); Cineac: Actualitei ten. Schiedam. Passage-theater: Leven in de brouwerij en De koning der cowboys (boven 18 jaar); Mo- nopole: Jongsstad en Tumult in Chicago (boven 18 jaar). SCHIEDAM, 14 Febr. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1,40—1,50 (niet officieel). (Zitting van 13 Februari.) Een hardnekkige ontkentenis. De 24-jarige fabrieksarbeider H. K. K., ge detineerd, zou zich op 6 Jan. hebben schul dig gemaakt aan diefstal van een portemon- naie met 125 ten nadeele van de winkeljuf frouw H. M. Manders. Deze portemonnaie had zich bevonden in een handtaschje, dat juf frouw Manders had neergezet in een opka- niertje achter den Unie-winkel aan üe Faassenstraat, waar K. elferi mldrtae had afgeleverd. Kort na het vertrek van K. was de diefstal ontdekt en K. was spoedig daarop aangehouden. Hij had ontkend iets van dien diefstal te weten, maar na eenigen. tijd opgesloten te zijn geweest legde hij uit eigen beweging een bekentenis af en beweer de de portemonnaie te hebben weggegooid in den Schiedamschen singel. Dat leek al on waarschijnlijk, omdat de singels met een dik ke ijskorst waren bedekt en toen men ver dachte daarop opmerkzaam maakte, beweer de hij weer de portemonnaie in de cabine van de auto te hebben verstopt. Maar men heeft die cabine grondig onderzocht, doch men heeft niets gevonden. Vervolgens wierp verdachte de schuld op een 10-jarig zwagertje dat met hem meegereden 'had en hem geholpen had bij de aflevering der bestelde blikken. Een oogenblik later had hij die beschuldiging weer herroepen en ter zitting herriep hij zijn bekentenis weer. Hij bleef er nu bij, dat hij van de weggenomen portemonnaie niets wist. Het 10-jarig zwagertje echter wist er wel wat van en verklaarde, zooals hjj dat ook in het vooronderzoek had gedaan, dat verdachte een damestasch, die in het opkamertje stond had opengemaakt en daaruit iets had wegge nomen dat hij in zijn zak gestoken had. De vertegenwoordiger van het O. M. mr. J. P. Hoeffelman achtte het ten laste gelegde be wezen. Een belangrijke vraag is, waar het geld gebleven is. Daarover heeft verdachte bij zijn voor de politie afgelegde bekentenis niet de waarheid gesproken. Spr. veronderstelt dat verdachte het geld wel thuis ergens zal heb ben verstopt. Hij verdient een gevoelige straf en spr. eischt 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger rnr. H. J. p Hyman heeft het bewijs niet zoo overtuigend genoemd en. geconcludeerd tot vrijspraak. Ontoerekenbaar. Op grond van een nader door de doktoren J. v. Spek en G. P. Feets toegelicht psychia trisch rapport over den 45-jarigen bloemist W. s- V., gedetineerd, dat tot ontoerekenbaarheid van verdachte concludeert, heeft het O. M. ontslag van rechtsvervolging geëischt tegen dezen verdachte, die al herhaaldelijk met de politie in aanraking is geweest en over wien niet minder dan vier psychiatrische rappor ten zijn uitgebracht. Verdachte zou nu weer een aantal sieraden, die een winkelierster hem in consignatie had gegeven, verduisterd hebben. Hij had de feiten volmondig toegege ven. Het O.M. vorderde zijn plaatsen in een krankzinnigengesticht voor den tijd van hoogstens 1 jaar. De verdediger mr. C. J. Vriese refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. Uitrpraken 27 Februari. Uitspraken. De rechtbank heeft de volgende vonnissen gewezen: In de zaak van J. v. d. D., 74 jaar, zonder beroep, die terecht gestaan had wegens een zedendelict, heeft de rechtbank een onde-- zoek naar de geestvermogens gelast. In de zaak van L. J. D., 38 jaar, motorhan delaar, appellant van een vonnis van den kan tonrechter alhier, waarbij hij, wegens een overtreding van de Motor- en Rijwielwet was veroordeeld, heeft de rechtbank het vonnis bevestigd, doch de straf gewijzigd in f 1.50 boete subs. 3 dagen hechtenis. In twee zaken van J. M., 53 jaar, koopman te Oo: ':voorne, appellant van vonnissen van den kantonrechter te Brielle, waarbij hij, we gens overtreding van de kampeerverordening v.ras veroordeeld, heeft de rechtbank de von nissen vernietigd en opnieuw rechtdoende verdachte veroordeeld tot 2 maal f 10.boete subs. 2 dagen hechtenis.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2