s „ADRESSEN" mmmm GARAGE „WALD0" Taxi's. Rijles. Auto's zonder chauffeur. Reparaties Dn deze anzth tijden De andere menschen. STADSNIEUWS. pi** ROTTERDAM. ZATERDAG 24 FEBRUARI 1940 STILLE OMGANG 1940. Organisatie gereed. DE FINLAND-AVOND ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk'* Glashandel, Telef. 68735 Duizenden platen triplex FRANS VAN THIENEN S.V.V—H.DV.S. OPLICHTER AANGEHOUDEN 1 smw* i i.iün isÉSl m* Slfïti R. K BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKEL BEDIENDEN. AANRIJDING. WIE DEED DAT? MEDISCHE ZONDAGSDIENST GESLAAGD. .POLYANTHA'. JAARVERGADERING S. Z. C. ONWEL GEWORDEN C. N. H. V- BURGERLIJKE STAND. ICETHEL. PAROCHIE VAN DEN II. JACOBUS. het ijs in de poldervaart. Vreemde vliegtuigen boven Rotterdam. LUCHTAFWEER IN ACTIE GEKOMEN. Hier en daar granaten ingeslagen. PERSOONLIJK KAMPIOIENSCHAP VAN ROTTERDAM. rotterdamsche flitsen. DE WEG HILLEGERSBERG— OVERSCHIE. ROTTERDAMSCHE ARBEIDSMARKT. HOOCER ONDERWIJS. KS-ï II Dank zij de beschikking van den Minister van Waterstaat, welke heden is afgekomen, kunnen de deelnemers aan den Stille Om gang zich thans ook,per autobus naar Am sterdam begeven. In tegenstelling tot ver leden jaar, bestaat de mogelijkheid, dat de bussen na aankomst te Amsterdam, niet stop pen op het parkeerterein, maar de bus passagiers rechtstreeks naar de kerk brengen. Men gelieve bij alles echter in het oog te houden, dat het bestuur van Schiedam in Amsterdam buiten de kerk niet de minste zeggingschap heeft en het verkeer uitsluitend in handen is van de politie, ter wijl het genootschap te Amsterdam uitslui tend de regeling verzorgt van den Stille Om gang zelf. Degenen die vöor een bepaalde vereeniging of groep een bus wenschen te bestellen, gelieven zich thans onmiddellijk te wenden tot den heer A. J. C. van Oppen, Hoogstraat 182, Tel. 68941. Losse spoorkaarten worden vanaf heden verkocht bij den boekhandel H. Rebers, Hoog straat 146, terwijl de buskaarten uitsluitend verkijgbaar zijn bij den boekhandel P. Hanou, Hoogstraat 50. Bij elke kaart wordt een. pro gramma met den tekst der liederen uitge reikt. In den prijs is tevens het plaatsengeld der kerk en eventueel de toelage aan den chauffeur begrepen. Men koope tijdig teneinde teleurstelling te voorkomen. De verkoop der spoorkaartjes wordt Zaterdagmiddag 12 uur stopgezet, ter wijl zulks ook het geval zal zijn met de bus kaartjes, indien de bussen volgeboekt zijn. Verder wordt een ieder opmerkzaam ge maakt op het Lof met predikatie voor deel nemers in de Singelkerk op Maandag a.s., des avonds te half 8. De mannencongregaties vinden dien avond niet plaats in de diverse parochies. Morgenmiddag vindt de jaarvergadering van de „Vriendenkring" plaats in de Pastorie der Singelkerk om half één. Leden en belang stellenden kunnen deze vergadering bijwonen In het Passage-theater De Finland-avond op Donderdag a.s. in het Passage-Theater ten bate van de Neder- landsche ambulance, welke naar Finland zal vertrekken, verdient bezocht te worden door ieder, die zich de „weelde" van het aan schaffen van een toegangsbewijs kan ver oorloven. Zes dames in Finsch costuum zullen o.a. gezamenlijk met begeleiding van den heer Jo Walvis het Finsche volkslied zingen. De heer Mesdag uit Den Haag, van de Vereeniging NederlandFinland, zal een kort woord spreken. Een film, die ongeveer 20 minuten duurt, zal de bezoekers door Finland voeren. Alex dé Haas treedt op en de Kon. Zang vereniging Schiedam's Mannenkoor „Or- preus" werkt mee om het kunstzinnig ge deelte van den avond te verhoogen. In "Sndere plaatsen slagen Finland-avon- den zonder uitzondering! Schiedam zal van dien regel niet willen afwijken! Ii het Passage-Theater zullen de dames in Finsch costuum den bezoekers een klein vlaggetje aanbieden, met de letters R.K.F. (Roode Kruis Finland) op een blauwen ach tergrond. Ieder die den avond van 29 Febr. bijwoont, zal daarmee zijn borst wel willen sieren! Zaterdag 2 Maart volgt dan de straatool- lecte. ronde stokken en latten in alle maten. Broersveld 123. Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-42 Ondern. A. G. van Dorp SINGEL 41—43 TELEF. 67-57-0 Eindelijk zal in Schiedam de voetbal weer eens rollen na tal van weken van gedwon gen rust. Al is er voor de Schiedamsche clubs geen competitie-wedstrijd vastgesteld, toch zal er een interessante partij voetbal te zien zijn. Vorig jaar werd op het Hermes- veld de wedstrijd H.D.V.S.S.V.V. gespeeld. Nu zal op het S.V.V.-terrein aan de Haven- dijk de return-mateh gespeeld worden. Het elftal dat S.V.V. morgen in het veld brengt om zich na de lange rustperiode met Hermes te meten, is als volgt saamgesteld: J. Krieg H. Bokhorst J. Feelders M. Gosen J. Poulus C. Poulus J. Versteeg v. Dongen P. Romeijn A. v. Diggelen G. Bochoven Daar bij S.V.V. de niet militairen steeds en de overigen zoo vaak de dienst hun dit toeliet in training zijn geweest, kunnen de toeschouwers ongetwijfeld getuige zijn van een pittige vlotte wedstrijd, waarvoor het de moeite waard zal zijn zich vroegtijdig een goede plaats op het gezellige S.V.V.- terrein te verzekeren. Door de politie is aangehouden D. K., wo nende te Rotterdam, die verschillende perso nen hier ter stede voor klein* geldsbedragen beeft opgelicht. Féls De ingetreden dooi maakte een hervatting der werkzaamhedenop het terrein der nieuwe Rotterdamsche Diergaarde mogelijk. De Rivièrahal in aanbouw. BIOSCOOP-NIEUWS. Passage-theater- Een gezellig programma vol afwisseling vertoont deze week Tuschinsky's, Passage theater „De kop van jut" met Stan Laurel en Olivier Hardy draait voor de pauze. Zoo als altijd stapelt dit onafscheidelijke twee tal de eene dwaasheid op de andere. Het is November 1918. In een loopgraaf krijgt Stan Laurel de opdracht die loopgraaf te bewa ken en te wachten op de aflossing. Het is No vember 1938. Nog steeds staat Stan trouw op zijn post. Een heel onschuldig passeerend vliegtuig wordt naar beneden geschoten, want...,, oorlog is oorlog. In de bewoonde wereld terug vinden de vrienden elkaar weer, waarbij blijkt dat Oliver getrouwd is. Dan begint het spel pas goed. Inhoud heeft past het ons Katholieke mannen in groote» getale op te trekken naar de H. Stede, deel te nemen aan de Stille Omgang en met overtuiging te bidden voor de algemeene intentie: ,J)at ons Vaderland gespaard moge blijven voor de rampen v. d. oorlog". DE STILLE OMGANG wordt gehouden in den nacht van ZATERDAG 2 op ZONDAG 3 MAART. Spoorkaartjes kosten 1.75. Buskaartjes 1.50. Voorverkoop spoorkaartjes Boekhandel Rebers, Hoogstraat 146. Voorverkoop buskaartjesBoekhandel Hanou, Hoogstraat 50. Vereenigingen en groepen wenden zich tot den Heer van Oppen. Reel. 2115S 20 deze film niet maar men kan er een uur tje hartelijk om lachen. „Sweethearts" met Jeanette Mac. Donald en Nelson Eddy draait na de pauze. Het is een grootsch opgezette operette-film die in kleuren is opgenomen. Liefhebbers van zang kunnen van het begin tot het eind hun hart ophalen. Het journaal van Polygoon heeft deze week een feestelijk tintje, omdat het 't 1000ste filmjournaal is. Vooraf gaat 'n kort overzicht van het werk van Polygoon in de afgeloopen twintig jaar. Daarbij blijkt de groote vooruitgang van de film pas goed. Vooral de groote verbetering, die door het geluid kwam, is opvallend. Monopole-theater- Monopole-theater vertoont deze week ech te sensatiefilms, waarvan de liefhebbers kunnen genieten. „De Havik der wildernis" is een Tarzanverhaal vol spanning en emotie. Het brengt den toeschouwer van de eene sen satie in de andere. De tweede hoofdfilm pre senteert Bela Lugosi in „Demonen der duis ternis". Het is de geschiedenis van den ge- heimzinnigen en onweerstaanbaren Magiër, die als overwinnaar uit den strijd komt tegen de ongure elementen. De afd. Schiedam van bovengenoemde bond houdt Donderdag a.s. in de R. K. Volksbond een bijeenkomst waarin een van de hoofdbestuursleden een causerie zal hou den onder de titel: „Hoe verwerven wij, hoofdarbeiders, onze rechtvaardige plaats in onderneming en bedrijf Gistermiddag te omstreeks 5.40 uur vond op den hoek Willem BrouwerstraatDwars straat een aanrijding plaats tussehen een carrier en een vrachtauto. Beide wagens leden eenige carosserieschade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Namens den fungeerend Commissaris van Politie te Schiedam wordt de persoon, die op Donderdagmiddag, 22 Februari j.l., te 1,45 uur, in de Lange Kerkstraat te Schie dam het 4-jarig dochtertje van W. Th. H. S., wonende alhier, op verzoek van mej. S. van een onbekend gebleven persoon die het kind had meegenomen) afgenomen heeft, verzocht zich tot het verstrekken van in lichtingen zoo spoedig mogelijk te wenden tot het Bureau van Politie in de Lange Nieuwstraat, alhier. Morgen zullen de volgende geneesheeren voor spoedgevallen aanwezig zijn: A. H. de Bruyn, Nieuwe Haven 147; A. L. J. Kunze Singel 70; J. Ris, Tuinlaan 92. Geopend zal zijn de apotheek van de fir ma F. H. Backer, Sint Liduinastr^at 58, die in de komende week tevens de nachtdienst waar zal nemen. De heer Arn. J. Peters, Louise de Coligny- straat 39 alhier, is geslaagd voor deel 1 A van het Belastingconsulentexamen, daartoe opge leid door het Instituut voor Handelsweten schappen te Leiden. De goedkoope toegangsbewijzen. Zooals men weet bestond tot 15 Febr. j.l. gelegenheid zich te voorzien van goed koope toegangsbewijzen, de doorloopende toegangskaarten voor de „Polyantha". De be langstelling was zoo groot, dat het Polyan- tha-comité nu nog bezig is den stroom van aanvragen te behandelen. Verscheidene aan vragen, welke na sluiting van den termijn binnen kwamen, zijn eveneens nog aangeno men, hetgeen evenwel in zekeren zin onbil lijk is ten aanzien van hen, die zich consciëntieus aan den datum hebben gehou den. Het „Polyantha"-comité heeft daarom den termijn verlengd tot 1 Maart a.s., zoodat ieder, die zich nog toegangsbewijzen wenscht aan te schaffen, tot dien datum kan in schrijven. In Maison Westhuis heeft de Schiedam sche Zwemclub haar jaarvergadering ge houden. Voorzitter J. B. Wychers heeft de vergadering geopend. De secretaris D. v. d. Kuyl heeft vervolgens het jaarverslag voor gelezen, waarin vooral gewezen werd op de groote toename in de jeugdgroepen. De penningmeesteresse Mevr. C. v. Zijderveldt Verbrugge bracht het financieel verslag uit. Dit gaf een batig saldo van ongeveer 20. De positie van S. Z. C. is zeer gunstig. De bestuursverkiezing was hierna aan de beurt. De heer M. J. v. d. Meer werd gekozen tot voorzitter. De penningmeesteresse werd her kozen. Tot commissarissen werden benoemd mej. K. Hoogstad en de heeren F. Blok, J. Geleynse, A. F. Keyzer en J. B. Wijchers. De waterpolo-commissie werd als volgt samengesteld; F. Blok, A. F. Keyzer en D. v. d. Kuyl, secretaris. In de propaganda-commissie werden be noemd de heeren A. Dekker, D. v. d. Kuyl, K. Hoogstad, F. Blok en A. F. Keyzer. De Redactie-commissie werd herkozen. Besloten werd de waterpolowedstrijden van de zomer weer te spelen in het gemeen telijke zwembad aan de Havendijk. De 18-jarige dienstbode A. de K., wonen de in de Ampercstraat alhier, is gistermor gen, op weg naar haar werk, in de Lange Nieuwstraat alhier, plotseling onwel gewor den. Zij is per politie-auto naar huis ver voerd. De samenstelling van het bestuur der af- deeling Schiedam van het Centraal Neder- landsch Hengelaars Verbond (C. N. H. V.) is thans als volgt: C. J. de Lange, voorzitter L. J. M. Lupker, secretaris, Korte Kerk straat 6a; C. Meyers, peningmeester; J. Zag- wijn, H. Scheman. Gedelegeerd bestuurders aangewezen door de aangesloten vereenigingen de heeren P. Lens, J. Berkhout en M. M. Oranje. GEBOREN: Elsje, d. van J. Zwaan en E. Boer, Boerhavelaan 48. Hester, d. van J. v. Schijndel en P. Tanis Boerhavelaan 1. Wilhelmina d. van A. J. den Engelsman en J. Faas, Edisonstraat 22. Henriette C. P., d. van H. B. R. Vroom en A. A. M. P. Heisper, St. Liduinasrtaat 15. Josephina G. d. van J. J. Lourens en G. M. Verhaaff Dr. Noletstraat 1 Johannes N. A., z. van G. L. N. Beuman en J. Magielsen, Dr. No letstraat 1. OVERLEDEN; J. Vis 70 j. Fabristraat 16. Weekagenda. Heden de derde Zondag van de Vasten en de laatste Zondag van de maand. De Vroeg mis is te half 8 en de Hoogmis te 10.10 uur. Onder de H.H. Missen de maandel. collecte voor de restauratieschulden van de eigen kerk welke ten zeerste in uw milddadigheid wordt aanbevolen. Te 2 uur eerste voorbereiding voor allen, die in April het H. Vormsel mo gen ontvangen. Hiertoe.behooren ook de kin deren, die vóór April 7 jaar geworden zullen zijn. Te 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. Na het Lof algemeene ledenvergadering van den Stille Omgang. Maandag feest van den II. Matthias, apostel, 's Avonds Kruisvaart. Dinsdagavond K. J. M. V. Donderdag komen de kinderen biechten te 12 uur en de algemeene H. Communie der kinderen is Vrijdag onder de H. Mis van kwart voor 8. 's Avonds gelegenheid om te biechten van half 78 uur, vanwege den eersten Vrijdag. Vrijdag, 1 Maart, eerste Vrijdag, bijzonder toegewijd aan liet H. Hart. Te kwart voor 8 gezongen H. Mis met Uitstelling van het Allerheiligste, 's Avonds 7 uur plechtig Lof ter cere van den II. Joseph met Litanie van den H. Joseph Zaterdag gelegenheid om te biechten van 45 en van half 78 uur. Zondag a.s. gelegenheid om zich aan te sluiten voor den Stillen Omgang. Intenties der H.H. Missen. Zondag 25 Febr., half 8 H.D. voor Cornelia Lansbergen, lid van het H. Hart; 10.10 uur H.D. voor het geest, en .tijd. welzijn van de parochie. Maandag 7 uur H.D. ter eere van O. L. Vr. van Lourdes 8 uur H.D. voor overl. ouders van de Water. Dinsdag 7 uur maandd. voor Leon. Rooiing en Anna Wilh. Langelaan; 8 uur H.D. voor Clasina Rademaker. Woensdag 7 uur H.D. voor Catharina S. KesterGroenewegen; 8 uur H.D. voor Rei- nier Kerkhof. Donderdag 7 uur H.D. voor Cornelia v. d. Burgv. Heiningen, lid van de Kev. processie; 8 uur H.D. voor overl. ouders v. d. Water. Vrijdag kwart voor 8 H.D. voor overledenen op ons kerkhof begraven. Zaterdag 7 uur H.D. voor Maria L. v. d. MeerHilgerson; 8 uur H.D. voor de meest verlaten zielen. Zondag a.s., half 8 H.D. voor levende en overl. leden van den Stillen Omgang en hun gezinnen; 10.10 uur H.D. voor het geestel. en tijd. welzijn der parochie. Veel doode visch. Bij den invallenden dooi, welke voor velen reeds een herademing na de strenge vorst beteekent, blijkt nu reeds dat vele visschen in den Poldervaart het te benauwd gekregen hebben, en op sommige plaatsen, waar het Ijs reeds plaats gemaakt heeft voor het ver- sche water, ziet mien verschillende doodé vis- Scfyen boven komen. Het overwinterde ge vogelte, w.o. de iheeuwen, zorgen er wél voor dat zij spoedig een baas hebben gevonden. Wat de scheepvaart betreft, deze zal nog wel eenigen tijd gestremd blijven, wijl van wege het Hoogheemraadschap van Delfland waarschuwingsborden zijn geplaatst, waarbij het in verband met de eventueele schade aan de dijken, vooralsnog verboden is, het ijs in den Poldervaart te breken. Als de dooi aanhoudt, is dit echter slechts een kwestie van eenige dagen, daar het ijs in den Poldervaart door de geregelde spuiing boven- en onder water snel wegkrimpt. DE DOKTERSWACHTKAMER. Na een jarenlange bespreking en onder handeling inzake de bouw van een wacht kamer aan de woning van den geneesheer, heeft de Raad in haar laatste zitting wederom tot den bouw besloten. Als er nu maar geen nieuwe moeilijk heden rijzen zal het waarschijnlijk nog dit voorjaar gebeuren, althans Woensdag 28 Febr. a.s. zal onder plaatselijke aannemers de aan besteding plaats hebben. Gisteravond kort voor en kort na het mid dernachtelijk uur is het geronk van een of meer vliegtuigen boven Rotterdam hoor baar geweest. Het geluid was zoo sterk, dat 't scheen alsof de hoogte, waarop gevlogen werd, niet zoo groot kon zijn. Door de laag hangende bewolking was evenwel niets te zien. Terzelfder tijd zijn verscheidene salvo's gehoord, waarschijnlijk afkomstig van ons luchtafweergeschut. Op eenige plaatsen zijn althans granaten ingeslagen. Om tien voor half een is op het terrein van de Cargadoorsfirma D. Burger en Zoon aan de IJselhaven nabij de Stockholmloods een niet ontplofte granaat neergekomen. Het projectiel drong diep in den grond op eenige tientallen meters afstand van de opslagplaats voor ski's voor Finland. Er bevonden zich op dat oogenblik slechts eenige personen op het terrein. Er werd een militaire wacf1 geplaatst. Hedenmorgen is de granaa - der 'toezicht van een onderofficier van öc Hembrug uitgegraven. Te Rijsoord is een projectiel van het af weergeschut terecht gekomen op de woning van de familie Riedijk aan den Rijksstraat- weg. De granaat sloeg dooi het dak, waarbij een ijzeren rolluik ernstig beschadigd werd. De bewoners sliepen in de kamer, welke achter het rolluik is gelegen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Voor de voorwedstrijden van bovengenoemd kampioenschap werd de tweede ronde gespeeld in groep IV met. de volgende resultaten: J. v. Doorn—J. v. d. Doe 0—2; II. J. Kermes—C Kosters afgebroken: J Hofwegen—Th. D Daal huizen 0 2; Zwart Wit G Aarts 0—2. Rotterdam was veranderd en de menschen met hem. Het gaat hier om de zooveelste variatie van het bekende Latijnsche spreek woord „tempora mutantur et nos mutamur in illis", ofwel de tijden veranderen en wij met hen. Het vond overigens op een eenigszins be seheiden schaal plaats. Maar toen Rotterdam door den strengen winter van 1940 verander de, begonnen zich in de straten ook andere Rotterdammers te vertoonen. Het is werkelijk verbazend, welk een ver nuft we hebben tentoongesteld inzake onze weerbaarheid tegen koude en sneeuw, wind en gladheid. De opvallendste veranderingen ondergingen de fietsers. Vooral in de kille morgenuren togen die naar kantoor, werk plaats of fabriek, ingepakt, alsof ze op weg waren naar een der Poolgebieden. Buiten gewoon geliefd waren de modernste versies der ouderwetsche oorijzers, die moderne stedelingen doen lijken op de laatste afstam melingen van aan een eeuwenlange traditie vasthoudende boerengeslachten. Intusschen deden deze moderne oorijzers toch weer eerder denken aan de ouderwet sche koptelefoons der eerste radio-enthou siasten. Het leek wel alsof 's morgens alle fietsers nog iets wilden opvangen van de een of andere bijzondere uitzending. En met een beetje goeden wil viel menige fietsersneus voor een half uitgewerkte radiolamp te hou den. 's Avonds was het aantal oorijzers heel wat minder. Maar dan vertoonden zich de wandelaars in uitrustingen, welke in Finland geen slecht figuur zouden slaan. Sommigen begaven zich naar de ijsbanen der clubs er nwfer de enk«o, die op de singels werden opengehouden. An deren flaneerden blijkbaar alleen om het ple zier dat het dragen van dingen hun ver schafte, die ze gewoonlijk slechts enkele weekjes in Zwitserland kunnen vertoonen. Bergschoenen waren tijdens de ergste sneeuw een gewoon verschijnsel op de be faamde Rotterdamsche keien. Kleurige kou sen, pullovers, mutsen en sportieve rokjes of wijde broeken, ze werden voor menigeen, dagelijksche dracht. Het overgroote deel der Rotterdammers wapende zich met sneeuwschoenen in aller lei vormen en gedaanten. En allemaal had den we een ietwat voorzichtigen loop gekre gen, welke getuigt van een voorbereid zijn op elke mogelijkheid van glijden. En menig een is aan het trekkebeenen gegaan, als een gevolg van de noodzakelijkheid, de beenen hoog uit de hier en daar dikke sneeuwlaag of.... modderlaag op te lichten. Waren de sneeuwschoenen vooral voor de dames weinig flatteerend, de hooge, meestal bruine schaatsschoenen met de kleurige of witte sokjes er boven, waren daarentegen als geknipt voor de stevige gestalten onzer Rot terdamsche meisjes. Dat viel telkens op, wanneer te midden van al die stoere schoei sels een enkel trippelend figuurtje op hooge hakjes passeerde. Inderdaad de andere stad, die Rotterdam in de afgeloopen weken is geweest, leverde ook andere menschen op, een soort Rotter dammers, die in de opluchting van de toch eens komende lentedagen wel eens hartelijk om zich zelf zullen lachen 24 Febr.: Tivoli-Schouwburg, Zesde etage (Het Masker), 8.15 uur (volw.) Doelen, Philh. Orkest, 8.15 uur. 25 F e b r.: Tivoli-Schouwburg, Zesde etage (Het Masker), 2 en 8.15 uur (volw.) 26 Febr.: Tivoli-Schouwburg, dansavond Harald Kreutzberg, 8.15 uur (boven 18 jaar). D a g e 1 Ij k s: Groote Schouwburg, Jolijt (Bouwmeester-schouwspel), 8 uur. Zondag ook 2 uur (volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 29 Februari in: Grand: Verdwenen meisjes (volw.*; Lumière: De deserteur (boven 18 jaari; Studio: De regen kwam (v. volw.); Luxor: Moordzaak Fran- cheti (v. volw.); Thalia: In het vreemde lingenlegioen (boven 18 j.); Scala: Good bye mr. Chips; Colosseum: Slavenjacht en De vermiste gast (boven 18 jaar»; Prinses: Jon gens met smerige gezichten en Marionet ten (boven 18 j.); Corso: Lokkend verleden (volw.); C'apitol en City: Sterren gaan naar Hollywood en Queen of hearts (boven 18 jaar); Arena: Pensionaat voor heeren (bov. 18 j.); Centraal: De jacht op het halssnoer en Het revolvergevecht (boven 18 jaar»; Ooster: Rose van Washington square en Mld. dernachttaxi (volw.); Victoria: Andy Hardy in het verre Westen en Witte vanen (boven 18 jaar); Asta: Tarzans wraak en Da ver laten goudmijn (v. volw.); Harmonie: Juarez en Het geheim van den vuurtoren (volw); Olympia: Het beslissende schot en Twee pientere jongens (boven 18 j.>; Cineac: ac tualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoonstelling „RotterdamBatavia" (Schiedamsche Singel 55), dagelijks 10—17 en 19—22 uur, Zondags van 1217 uur (tot 15 Maart) Kunsthandel Gebr. Koch: werken van Eugène Lücker (tot 29 Febr.) Kunstzaal Unger, Eendr.weg 27b, schilderijen en teekeningen van Lajos von Ebneth en mozaïeken van Maria Scholten (tot 10 Maart). Schiedam. Passage: (t.m. Woensdag): Sweethearts en De kop van Jut; Monopole: De havik der wildernis en Dermonen der duisternis (boven 18 jaar). DE WONINGMARKT. Aantal gezinnen stygt meer dan aantal woningen. In het vierde kwartaal van 1939 vermeer derde de woningvoorraad met 788 woningen, In het geheele jaar 1939 bedroeg de vermeer dering 3599 stuks. Eind December 1939 wa ren er. 169.135 woningen. Het aantal gezinnen nam in het vierde kwartaal met 1902, en in het geheele jaar 1939 met 5246 toe en bedroeg einde Dec. 1939 170.765. Op dat tijdstip waren in uit voering 1472 woningen. De A.N.W.B. heeft zich tot het College van Burgemeester en Wethouders van Hillegers- berg gewend met het verzoek zoo mogelijk spoedig verbetering te willen brengen in den desolaten toestand van den verbindingsweg tussehen deze gemeente en Overschie, voor zoover deze in onderhoud is bij de gemeente Hillegersberg. Uit het Maancfoverzrrtit der Gemeente- lijke Arbeidsbeurs te Rotterdam blijkt, dat in de maand Januari 1940 In totaal zijn be handeld 4.156 aanvragen van werkgevers, 7.990 aanbiedingen van werkzoekenden en dat tot stand werden gebracht 2,749 plaat singen, dat is 635 meer dan de vorige maand en 418 meer dan dezelfde maand van het vorige jaar. Aan het einde der verslagmaand stonden nog ingeschreven 42.017 mannelijke werk zoekenden, waarvan 38.979 naar eigen op gave werkloos en 3.038 niet werkloos en 1.915 vrouwelijke werkzoekenden, waarvan 1.254 naar eigen opgave werkloos en 661 niet werkloos. Vergeleken met de vorige maand Is het totaal aantal werkloozen vermeerderd m =>t 793, waarvan er o.a. komen ten laste van het Bakkersbedrijf 23, Barbiers- en Kappersbe- drijf 8, Bouwbedrijven 680, Hotel-, Café- en Restaurantbedrijf 107, Houtbewerking en Meubelindustrie 127, Kleedingbedrijf 24, Land- en Tuinbouwbedrijf 6, Lederbewer king en Schoenindustrie 24, Papierindustrie 9, Slagersbedrijf 11, Tabaks- en Sigarenindus- trie 3, Binnenscheepvaartbedrijf 45, Scheep vaartbedrijf, buitenvaart 273, overige be roepen 95, Vr. Hotel-, Café- en Restaurant bedrijf 2, Vr, Kleedingbedrijf 12, terwijl het aantal werkloozen verminderde in de groep Grafische vakken met 1, Handels-, Kantoor- en Winkelpersoneel met 12, Metaalbedrijven met 62, Ongeschoolden met 416, Vr. Fa- briekspersoneel met 40, Vr. Huiselijke dien sten met 43, Vr. Handels-, Kantoor- en Win kelpersoneel met 75, Vr. overige beroe pen met 2. ROTTERDAM, 23 Februari. Geslaagd voor het doctoraal examen in de economische wcten»etiaP de heeren P. van Zuuren, J. J. Hartemlnk en J. Visser: geslaagd voor het candidaat-sexamen economische wetenschappen dc heer F, Schilt- huls. ROTTERDAM, 22 Februari. Geslaagd voor het candidaatsexamen in de economische weten- Schappen de heeren R. Brüring, J. Zijlstra en W. H. Krantz. EEN SPOOKSCHIP. In dezen toestand werd de Brüschigt schoener „Gloria Colita" aangetroffen, welke op 21 Januari j.l. de haven van H,dobile aan de Golf van Mexico met een lading hout bestemd voor West lndië, h sad verlaten. De uil 9 koppen bestaande bemanning was niet meer aan boord en plwcft vermoedelijk den dood gevonden tijdens den hevigen storm, welke het scl tip aldus toetakelde.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2