DE SLECHT BEZETTE TRIBUNES BIJ HET PRINSELIJK HUWELIJK. het inslaan van lucht maatregelen DE EEN PEDAAL AUTO. DONDERDAG 29 FEBRUARI 194Ö DOELGRANATEN. Tommy mag gerust met U mee; wil ik ook mee gaan r- Tommy schei uit II Neen dank U wel, ik ga alleen met Tommy. Oh Tommy wat ben je een stoua hond. Hij vliegt al weer weg. s Oh Tommy je wilde zeker dat eendje voor mij vangen l£/i U breekt Tommy's hart 55^5A omdat U hem niet mee wil nemen. St/)lNNE£X0l4 DE SPIONN AGE-AFFAIRE Nog drie aanhoudingen. OVERDREVEN POLITIE OORZAAK VERKEER VAN DE LIJMERS MET DE BETUWE HERSTELD. -VjosNW/j/z/nj //es- A ^sjwWli 1/ ftA. Ij Copr 1939, King Features Syndicate, Inc., World nghts reserved. het aan zijn cliënt had voorgesteld, alsof hij een monopoliepositie zou krijgen, doch tegenover zijn tribunes op het Alexander- veld verrees een enorme tribune van een concurreerende maatschappij, de z.g. Oranje tribune. Ten slotte verwees pleiter naar de pachtwet, waarin bij mislukking van den oogst de pachtprijs of een gedeelte daarvan wordt terugbetaald. Jhr. mr. W. M. de Brauw trad voor de ge meente 's-Gravenhage op. „Ken monopolie positie, zoo zeide mr. De Brauw, had eische- res allerminst, dat wist zij zelf ook". Behalve zij verhuurden nog tal van anderen, b.v. vele particulieren, plaatsen en wat de Oranje tribune betreft, deze was aanvankelijk be stemd voor militairen en Engelsche gasten, doch buiten de schuld van de gemeente zijn er ook aan anderen plaatsen verkocht. Veel kan dit eischeres niet geschaad hebben, daar ook de Oranje-tribune zeer slecht bezet was. Maar al zou eischeres in dit geval gelijk heb ben, dan zegt dat niets t.a.v. de andere tri bunes. Wat nu de hoofdzaak betreft, betwij felde pleiter, dat alleen de uitgebreide poli tiemaatregelen de oorzaak van het slechte bezoek zijn geweest. Als andere oorzaken noemde pleiter het gure winterweer, de hooge prijzen van de plaatsen en de radio en film, waarop men de reportage ook kon volgen. Ook al zouden inderdaad de men- schen door de politiemaatregelen zijn afge schrikt, dan kan dit nog niet tot ontbinding van de pacht-overeenkomst leiden. Inderdaad waren de verwachtingen over den toeloop naar Den Haag in het begin hoog gespannen. Maar juist daarom moest de burgemeester de meest uitgebreide ordemaatregelen nemen, opdat alles een behoorlijk verloop zou heb ben. De beoordeeling van de gedragingen van de overheid staan geheel buiten de civiele kwestie, tenzij er overschrijding van be voegdheid is en dat neemt zelfs eischeres niet aan. Vergelijking met de pachtwet gaat ook niet op, want we hebben hier met een uitdrukke lijk speciaal contract tusschen de gemeente en de maatschappij te doen, waarvan de be palingen duidelijke taal spreken. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 2 ApriL op deze wijze de missiën dreigt, voorkomen en genezen. Moge ook op ons gebed aan den Paus en zijn medewerkers de wijsheid des H. Gees- tes overvloedig worden geschonken, opdat zij steeds meer nieuwe inlandsche' keik- districten vormen en goede bisschoppen daarvoor vinden mogen onder den ei oer, lands-clerus! 8<m De deelneming aan deze belangrijke ge bedsactie vanwege het Pauselijk Liefdewerk van den H. Petrus tot opleiding van een inlandsche geestelijkheid staat voor ieder een open en vraagt geen financieele offers. Intentie-formulieren zijn op aanvrage gratis te verkrijgen bij den nationalen secretaris van S. P. L. Mgr. TH. M. P. BEKKERS, Voorschoten. rontveer te Pannerdcn vaart weer. PRTNS TJFUNTT A DU» Het Pontveer Bergsche Hoofd, over den Ouden Rijn te Pannerden, dat de verbinding Z. K. H. Prins Bernard heeft heden na- onderhoudt tusschen Zevenaar, Pannerden mens de Koningin eenige leger-onderdeelen en Lobith en gedurende vijf weken niet in Noordbrabant bezocht. De Prins was hier- heeft gevaren is gisteravond weer in dienst bij vergezeld door zijn waarnemend adju- gesteld. Hiermede is ook het verkeer van De dant luit.-kolonel H. J. Phaff. Lijmers met de Betuwe hersteld. In verhand met de spionnage-affaire in West-Friesland en Groningen, waarvoor dezer dagen een zestal personen in arrest is gesteld, zijn thans nog drie personen aange houden, n.l. twee uit het havengebied en een ten plattelande. brengst van de pachtgelden voor liefdadige doeleinden was besteed. De maatschappij sprak daarop de gemeente in rechten aan en Woensdag werden voor de derde kamer van de rechbank te 's-Graven hage de pleidooien in deze zaak gehouden. Voor de comm. vennootschap trad op mr. C. L. Wier inga te Utrecht, die er allereerst op wees, dat zijn cliënt aanvankelijk slechts één der terreinen had willen pachten, doch later voor den aandrang van de gemeente ge zwicht was de exploitatie van alle zeven ter reinen op zich te nemen. De reeks van afschrikwekkende politie maatregelen, die de gemeente aangekondigd en genomen heeft, maakte plaatsenverhuur op de tribunes tot een volslagen mislukking. Het verkeer naar Den Haag was dien dag haast nog minder dan op een gewonen dag, omdat men niet per auto de binnenstad in mocht en om 9 uur al op zijn plaats moest zitten, terwijl de stoet pas om half twee zou passeeren. Om den stoet niet langs leege tribunes te laten rijden heeft men de men- schen, die op straat stonden, op het laatste moment gratis op de tribunes laten plaats nemen. Desondanks bleven de tribunes voor het grootste gedeelte leeg. Om dit te demonstreeren liet pleiter de beide reportagesfilms, die de Nederlandsche filmmaatschappij van de huwelijks-plechtig heid hebben gemaakt, voor de heeren rech ters in de rechtszaal vertoonen. In het verloop van zijn pleidooi noemde pleiter een aantal gronden, waarop volgens hem de overeenkomst met de gemeente zou moeten worden ontbonden, zoodat terugbeta ling van den pachtprijs zou moeten volgen. De gemeente heeft wanprestatie gepleegd, doordat zij maatregelen heeft genomen, waar door het publiek is weggebleven. Wel hebben de burgemeester en de hoofdcommissaris van politie door de radio nog medegedeeld, dat men zeer soepel zou optreden en dat de scherpste maatregelen weer waren ingetrok ken, doch het publiek had nu eenmaal den Schrik te pakken en was niet meer over te halen om naar Den Haag te komen. „Het leek er, zoo zeide pleiter, meer op, dat er een revolutie moest worden bedwon gen dan een feestelijkheid moest worden georganiseerd." Voorts betoogde pleiter, dat de gemeente Later bleek, dat de belangstelling veel en veel minder was dan verwacht werd, zoodat de commanditaire vennootschap groote finan cieele verliezen leed en tenslotte surséance van betaling moest aanvragen. De maatschappij meende nu, dat de ge meente aansprakelijk moest worden geacht voor het betrekkelijk geringe bezoek, omdat zij zulk een veelheid van politiemaatregelen op den dag van het huwelijk had genomen, dat het publiek daardoor werd afgeschrikt naar de residentie te gaan. Zij vroeg een ge deelte van den pachtprijs terug, doch dit weigerde de gemeente, temeer daar de op- M. Creti rechtseen jeugdig Italiaan bouwde dit wagentje, dat slechts 1 liter brandstof per 50 kilometer verbruikt en bovendien met. de voeten kan worden voortbewo gen. De maker ontving van Mussolini voor zijn vinding een gouden medaille. MOTORSCHIP GEZONKEN. Gistermiddag omstreeks twee uur is het motorschip „Theodora", schipper Van Hel den bij de Maasband, gemeente Stein, ge zonken. Het schip was met een lading fosfaat op weg van België naar Wageningen. Het is bij de Maasband lek gestooten en binnen vijf minuten gezonken. De schipper en een lood» konden zich met een roeiboot redden. De „Theodora" meet 290 ton.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1