VOOR EEN GOEDE STADSNIEUWS. M A A N 5 HENGELEN. De Alfer. TOURNEE WINANDO. R K. S. V. EXCELSIOR. BURGERLIJKE STAND GEEN VOORRANG VERLEEND militaire auto omver GEREDEN. DRANKWET KETHEL. v. d. AREND HOOGSTRAAT 91 ROTTERDAM. HET JAARLIJKSCH SPORT- FEEST. GENERAAL BAJETTO IN ZUID. ROTTERDAM NU EN STRAKS. DE KNAPSTE IN ZIJN SOORT. Deze bulldog, het bezit van een inwoner van Toronto in Canada, werd op een aldaar gehouden hondententoonstelling winnaar Van den eersten prijs in zijn afdeeling. Van de Vrouwelijke Jeugdbeiveging voor Katholieke Actie. Interessante avond voor den Linker Maasoever. DE STILLE OMGANG. Ook uit Rotterdam wederom groote belangstelling. Mr. van cle Mandele over de toekomst onzer stad. RUPSENPLAAG. Verdelgt bijtijds de nesten. ÉÉNRICHTINGSVERKEER IN DE BINNENSTAD. Nieuwe regeling met ingang van Woensdag a.s. de tempel van mercurius te noteering moutwijn en SPIRITUS. SCHEEPVAARTVERKEER OP DEN NIEUWEN WATERWEG. DERDE PRINSES BEATRIX-MAKSCH, F. W. R. WENTGES 80 JAAR. UIT HET GEORGANISEERD OVERLEG JMia jlx - - - 20.000 OLIEBOLLEN VOOR FINLAND. 930.50% opgebracht. Zaterdag heeft in onze stad de door de huishoud- en industrieschool georganiseerde oliebollendag voor Finland plaats gehad. Dank zij de groote medewerking is deze actie uitstekend geslaagd. In totaal heeft de olie bollendag f 930.50% opgebracht, een resul taat dat ieders verwachting heeft overtroffen- Er is hard gewerkt door de leeraressen en leerlingen van de huishoud- en industrie school. In twee dagen tijd werden ruim 20.000 oliebollen gebakken. Jammer was het, dat dit geweldige aantal nog niet voldoende was. Enkele deelen van de stad zijn hierdoor van het heerlijke gebak verstoken gebleven. Om 4 uur is men er uitgescheden. Er was niets meer te verkoopen. In totaal werkten 350 leerlingen mee. Verder was de medewerking van alle zijden groot. Er waren in totaal 100 verkoopsters, die gerequireerd waren uit leerlingen van de H.B.S., het Gymnasium, Mulo en de leerlingen van de huishoudschool boven de 16 jaar. Vooral bij de tentjes is veel verkocht. Toch bestond de inhoud van de busjes voor het grootste deel uit klein geld. Slechts een busje bevatte een bank biljet van f 25. Schiedam heeft zich in de acties voor Fin land van haar beste zijde doen kennen. De gala-avond in Passage-theater bracht f 743. op. De collecte van verleden Zaterdag bracht f 1595,26 en nu de oliebollendag van Zaterdag f 930,50%. In totaal werd dus in Schiedam bijeen gebracht f 3268,76%. Voorwaar een pracht resultaat. De Zilvervoorn. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar eierenconcours in de Westerhaven. Ge vangen werden 20 stuks maatvisschen met 'n gewicht van 1394 gram. De prijzen werden door de volgende heeren behaald: 1 D. Huizer, 2 J. v. d. Stelt, 3 C. v. d. Velde, 4 P. Kroone, 5 P. den Ouden, 6 H. Vermeer, 7 H. v. d. Velde, 8 A. Heijstek, 9 J. T. J. Weer man, 10 G. A..Vermeer, 11 J. de Jong. De S.H.V. de Alfer hield Zondag haar goed geslaagd Paasch-concours in de Westerkade. Er werd 38 stuks maatvisch gevangen met 'n gewicht van 3248 gram. De prijswinnaars wa ren als volgt: 1 J. v. d. Hieden, 2 J. Prein, 3 W. Verliaeren, 4 J. Steenbergen, 5 W. Koot, 6 A. J. Bockkom, 7 A. v. d. Berg, 8 F. de Jong, 9 J. Berkhout, 10 W. Oorschot. Tevens kreeg elk lid 50 eieren Donderdag a.s. zal de, alom beroemde, fas cinateur Winando slechts een enkele Gast voorstelling geven in het Passage Theater, met zijn groote Oostersche Revue van 1000 wonderen. Winando toont de verborgen krachten in den mensch. Reeds op 14-jarigen leeftijd bezat hij reeds de bijzondere gave om gedachten te kunnen lezen, na diverse reizen in het buitenland w.o. Britsch-Indië en Tibet, is hij, als eenige Europeaan, er in geslaagd de Br.-Indische touwtruc te ver- toonen, hij laat een gewoon touw door een onzichtbare macht in de lucht stijgen, waarin dan een kleine fakir-jongen klimt, welke in de lucht oplost. Winando leest Uwe gedachten door per soonlijk contact of op verren afstand, één zijner mediums lost op in damp voor de oogen der toeschouwers (een geheim uit Thibet hetwelk honderden jaren niet werd ontsluierd). HOCKE Y-UITSLAGEN Dames: ExcelsiorRapid afgelast; Excel sior IIAeolus II 02; D.D.H.C. IIExcel sior ra i2. Heeren: Tempo III—Excelsior 9—0; Aeolus IV—Excelsior II afgelast. Geboren: Coenradina L., d. van C. L. Was- man en G. M. Koster, Boerhavelaan 1. Overleden: A. M. P. Dingenouts, 4 jaar, Stationsstraat 29. Zaterdagmiddag vond op den Vlaardinger- dijk hoek Jan Steenstraat een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een motor- rijwiel, wegens het niet verleenen van vol- doende voorrang. De luxe wagen bekwam carosserieschade. Op het einde van de Damlaan werd Zater dagmiddag een straatlantaarn door een mili taire vrachtauto omver gereden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het linker- voorspatbord van de auto was ingedeukt. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van C. Ruggenberg alhier, om een verlof A voor den verkoop van zwakalcoholischen drank in het klein in de beneden-hoeklocaliteit van het perceel Rem- brandtlaan 118b, alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 11 Maart 1940. OPHEFFING OVERWEG BIJ DE HALTE KETHEL? Naar we vernemen zijn bij de Ned. Spoor wegen ernstige plannen in voorbereiding om zeer binnenkort over te gaan tot de ophef fing der bewaking van den overweg bij de voormalige halte van Kethel. Weliswaar hin gen deze plannen reeds lang in de lucht en dreigde het gevaar voor een tweede onbe waakte overweg, doch thans schijnt het ernst te worden, want na een telling is gebleken dat het hoogste aantal voertuigen, wielrijders en wandelaars in totaal slechts 900 had be dragen, wat mede aanleiding is geworden dat de gemeente Kethel en de hoofden van scholen reeds van het voornemen der Maat schappij in kennis zijn gesteld. De burgemeester heeft reeds bereids stap pen ter bevoegder plaatse gedaan om deze nieuwe ramp voor Kethel te voorkomen. De situatie van de samenloopende wegen ter plaatse belooft bij opheffing een levens gevaar voor velen, terwijl ook de bebouwing aan de zijde van den Polder het uitzicht op den spoorbaan belemmert. Bovendien ligt de overweg in den verbindingsweg van het dorp met den Polder en naar onze schatting pas seert dagelijks meermalen een derde der schoolgaande kinderen, w.o. ook kleuters van de Fröbelschool dezen overweg. Laat men nu niet zeggen, er is toch niets tegen te doen. De beruchte onbewaakte overweg bij den Spieringshoek heeft ons genoeg geleerd. Na veel protesten zijn we thans zoover dat een beveiligingsinstallatie is aangebracht. Zij staat nu bijna een half jaar en., nog werkt zij niet. NAAR EEN GOEDE OPTICIEN, DUS BRILLEN VOOR ZIEKENFONDSLEDEN. RecL 996S 10 Op 2en Paaschdag a.s. zullen uit de groo tere plaatsen van het diocees Haarlem weer honderden turnsters samenkomen om zich op sportieve wijze met elkaar te meten in het leveren van flinke prestaties op gymna- stiekgebied. Dit jaar is het voor de 2e maal, dat Rot terdam werd uitgekozen als punt van samen komst. Zes jaar geleden werden daar voor 't eerst in 't gebouw van de Sint Jozef Ge- zellenvereeniging door den Sportraad de diocesane wedstrijden gehouden tusschen de bij haar aangesloten vereenigingen; en nu successievelijk de meeste grootere plaatsen van het diocees de taak van gastvrouw al eens hebben vervuld, bood het Sportbureau Rotterdam aan, deze taak voor den tweeden keer op zich te nemen. Toen het niet mogelijk bleek deze wed strijden voor den 2en keer in het gebouw van de St. Jozef Gezellen-vereeniging te houden, werden voor de oefeningen in het voorgeschreven werk de beide gymnastiek zalen der gemeentelijke H. B. S. aan het Afrikaanderplein gekozen, en voor het eigen gekozen werk de groote zaal van het feest gebouw „Lybelle", gelegen in het centrum van de stad, vlak achter de „Bijenkorf". De voorgeschreven oefeningen bestaan uit een vijfkamp (vrije oefeningen, ringen, brug, evenwichtslatten en springen). Bekerhoudster van den A-wedstrijd is A.L.O. te Rotterdam. De beker van den B-wedstrijd verblijft eveneens in Rotterdam en wel bij S. O. S. terwijl die van den C-wedstrijd zich in Den Haag bevindt. Hoe zal dit jaar de uitslag zijn? Nog eeni ge weken flink oefenen en dan zullen' de wedstrijden uitwijzen, wie dit jaar door hard werken den grootsten voorsprong behaalde. De middagwedstrijden in het eigen gekozen werk, die te 3 uur aanvangen,' zijn tevens voor het publiek toegankelijk. Te ongeveer 5 uur zal de uitslag bekend gemaakt worden, waarna de prijzen zullen worden uitgereikt. Alle afdeelingen van „Recht en Orde" hou den in deze weken hun jaarvergadering, doch de afd. H. Kruisvinding is er in geslaagd 'n bijzonder geslaagden avond te beleggen, daar zij aan de gewone agenda een spreek beurt wist toe te voegen van generaal M. L. F. Bajetto, lid van de Tweede Kamer. Deze katholieke vertegenwoordiger in de Staten Geperaal zal een causerie houden over het wel zeer actueele onderwerp Onze weermacht en dafi in het bijzonder in haar verhouding tot Nederlandsch-Indië. Wie zelfs maar weinig van de hangende kwesties in dit verband afweet, zal moeten toegeven, dat een gelukkige keuze werd gedaan. Daarnaast valt op bijzondere wijze te apprecieeren, dat 't afdeelingsbestuur de vergadering toegankelijk heeft gesteld voor alle katholieke belangstellenden. Laat deze geste niet onbeantwoord Moge Zuid in haar geheel toonen open oog en oor te hebben voor de groote feiten van den dag. Een volle zaal zal werkelijk de graad meter kunnen zijn van de politieke belang stelling. Ten gerieve van de belangstellenden, zal eerst generaal Bajetto aan het woord komen, Na de spreekbeurt krijgt de vergadering een huishoudelijk karakter. De bijeenkomst wordt gehouden overmor gen, Woensdag te half 9 in de bovenzaal van café Kooien naast het Colosseum (ingang Groningerstraat Deze vergadering moet een daverend sue ces worden. GESCHIEDENIS VAN ROTTERDAM. Uitgave bij het 600-jarig bezit der stadsrechten. Naar wij vernemen heeft zich een comité gevormd tot aanbeveling van de uitgave „Geschiedenis van Rotterdam een stan daardwerk van 4 zware boekdeelen, waarvan het eerste deel binnenkort het licht zal zien en dat geschreven werd door den stadsar chivaris mr. H. C. Haze winkel bij gelegen heid van het feit, dat Rotterdam 600 jaar haar stadsrechten bezit. In dit comité heb ben zitting genomen de heeren: mr. P. J- Oud, burgemeester van Rotterdam; mr. Wal ter F. C. Baars te Rotterdam; D. G. van Beu- ningen te Rotterdam; W. A. Engelbrecht te Rotterdam; mr. H. C. Hintzen te Rotterdam; W. G. A. M. van der Lugt te Hillegersberg- mr. K. P. van der Mandele, dir. van de Rot- terdamsche Bank vereeniging te Rotterdam; mr. R. Mees te Rotterdam; J. B. J. Ratte oud-wethouder van Rotterdam- In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn de katholieke mannen van Rotterdam in zeer grooten getale opgetrokken naar Amsterdam om deel te nemen aan den jaarlijkschen Stillen Omgang. Er vertrokken twee speciale treinen, welke te zamen circa 1300 deelnemers vervoerden. Het totaal aantal Rotterdamsche deelnemers was evenwel beduidend hooger, aangezien diverse grootere en kleinere groepen de reis naar Amsterdam met R.E.T.-bussen of par ticuliere touringcars hebben gemaakt. De eerst vertrekkende groep, welke onder leiding stond van pater P. Theunissen S.J., begaf zich, in Amsterdam aangekomen, al lereerst naar „de Krijtberg", alwaar de ge meenschapsmis werd opgedragen door pater dr. Wolfgang Schmitz O.F.M., leeraar van het R.K. Gymnasium. Na afloop werd de stille bedetocht door oud-Amsterdam ge houden. De tweede groep, waarvan kapelaan L. Schinkel van de kerk aan de Mathenesser- Iaan de algemeene leiding had, maakte eerst den omgang en woonde daarna de H. Mis bjj in de St. Willibrord binnen de Veste. Hoewel de temperatuur, vooral na de felle koude-periode, welke wij achter den rug hebben, heel zacht was te noemen, was het den geheelen nacht toch een miezerig weer. In den fijnen motregen maakte het nachtelijk stadsbeeld van het oude Amsterdam, waar de lantaarns weerspiegelden in het zwart glanzende plaveisel, een stemmingsvollen in druk. Als donkere schaduwen trokken de lange, eindelooze rijen zwijgende mannen voort, de nachtelijke stilte slechts verbrekend door het monotoon geluid van hun stappen legioenen van een leger, dat kwam bidden voor den vrede. Telken jare weer ondergaat men den die pen indruk van dezen stillen zwijgenden bedetocht, waarbij geen onderscheid is tus schen staat en stand en alle uiterlijkheden van het dagelijksche leven terugzinken in deze nachtelijke uren van gebed, van boete, van zelfinkeer en.... van herinnering aan den glorierijken tijd, waarin deze openbare hulde aan de H. Eucharistie ook in het stra lend licht van vroege lentedagen kon worden gebracht. En zoo liggen tusschen dit eeuwenoud ver leden en een afgebeden toekomst als een lange keten de stappen der tienduizenden in deze nachten van het H. Mirakel, Op de jaarlij ksche algemeene vergadering van de Havenvereeniging „Rotterdam" heeft mr. K. P. van de Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel, een rede gehou den over „Rotterdam nu en straks", welke tot strekking had, dat een reden tot moede loosheid niet bestaat, althans niet mag be staan. Er wordt nu reeds alles gedaan voor de scheepvaart, een reek.s van schepen staat op 'stapel. Maar straks zal meer moeten worden gedaan, met kracht, doch met groot beleid. De aanbouw zal met groote omzichtigheid, maar tevens met vooruitzienden blik moeten gebeuren. De wilde vaart is lang een van de hechte pijlers geweest ir. de Rotterdamsche Scheepvaart, maar zij heeft langzamerhand moeten verliezen aan de lijnvaart. En toch zit er in de wilde vaart zooveel opbouwends en scheppends voor cle toekomst. Wat hebben al die kleine motorkustvaarders niet betee- kend voor ons als zeevarend volk. Perfecte luchtverbindingen zijn eveneens noodig. Straks, als er vrede is, komt Amerika aan de beurt. Een Amerika-vliegdienst behoort onaf wijsbaar bij Rotterdam en daarom zal er een nieuw modern vliegveld centraal of niet centraal in de onmiddellijke nabijheid, of ten minste op niet te grooten afstand van de stad moeten komen. Voorts zal naarstig moe ten worden gespeurd naar nieuwe industrieën. Met alle kracht zal men zich verder moeten toeleggen op het groothandelsbedrijf. Naast den alouden graanhandel, denkt spr. aan ka toen en huiden. Het zal in de toekomst noodig zijn dat banken en bankiers den handel zoo veel mogelijk volgen en steunen in de pogin gen om stad en land weer te maken distri butiecentra niet alleen voor eigen maar ook vooral voor vyereldgebruik. De producten uit de overzeesche gebieden geven daarvoor steeds een basis. Een haven als Rotterdam moge bloeien en groeien door transport en doorvoer naar andere landen, er moet als krachtige steun bijkomen en bijblijven een le vendig eigen handelsbedrijf. Door den plantsoendienst en ervaren tuin lieden worden de „nesten" van de Bastaard- satijnvlinder vernietigd. Nu is het tijd, dat ieder zich overtuigt, of zijn tuin rupsennesten bevat. Wij moeten allen tezamen deze plaag bestrijden. Wanneer er slechts één schakel aan de bestrijdingsketen ontbreekt, is er geen zekerheid, dat de plaag niet hier of daar den kop weer opsteekt. Vooral in vruchtboomen, sierpruimen, mei dooms, lijsterbessen, beuken, enz. komen de nesten veel voor. Gemakkelijk worden ze echter over bet hoofd gezien, daar het lijkt, of de boom niet al zijn verdorde bladeren heeft laten vallen; juist deze proppen zijn nu de z.g. nesten. Kijkt U dus naar deze nesten! Laat men ze zitten, dan komen er uit enkele zoó'n enorm aantal -snel groeiende rupsen, dat de boom geheel kaal gevreten wordt, de rupsen laten zich dan zakken en zoeken naar nieuw voedsel, soms zelfs tot in de huizen. Hoe kunnen wij deze plaag bestrijden Bij het snoeien van de boomen worden wel a vele nesten medegenomen, maar de dan nog achtergebleven nesten moeten ook uitgesneden. Dit snoeisel dórden worpen worden, doch moet daw u verbrand. Ook kan men een c kei maken: Een stok waaraan men een m spiritus gedrenkten laP 11 ran dend tegen het bewuste nest gehouden (voorzichtig!)- Ook vogels, als spreeuwen, helpen ons, wees ze dus dankbaar! Verdelgt de nesten nu het nog tijd is! De hoofdcommissaris van politie maakt het navolgende bekend: Op Woensdag 13 Maart a.s. zullen in de binnenstad nog eenige wijzigingen in het éénrichtingsverkeer worden ingevoerd (be sluit van B. en W., opgenomen in Gemeente blad no. 13 van 1840). Deze wijzigingen zul len grootendeels tegemoet komen aan wen- schen van het publiek en verschillende ver- keersbezwaren, die sedert de invoering van het éénrichtingsverkeer op 21 September 1939 zijn opgetreden. De verwachting be staat, dat de nieuwe regeling het optreden van verkeersopstoppingen in de omgeving van de Wijnhaven tot een minimum zal re duceer en, terwijl tevens het gevaarlijke kruispunt Korte Wijnbrugstraat—Wijnhaven NZ. zal zijn opgeheven. De wijzigingen in het verkeer komen neer op de navolgende punten: a. De Regentessebrug krijgt éénrichtings verkeer, alleen komend uit de richting Post- hoornsteeg. Dit brengt met zich mede, dat alle verkeer, komende van de Ged. Glasha ven en bestemd voor de richting Beursplein en omgeving, geleid zal worden langs Wijn haven ZZ. (éénrichtingsverkeer), Groote Wijnbrug (éénrichtingsverkeer) en voorts Wijnhaven NZ. b. De Wijnhaven NZ, tusschen Posthoorn- steeg en Kort Wijnbrugstraat, wordt nu voor alle verkeer gesloten vanaf de zijde van de Posthoornsteeg. Dit brengt met zich mede, dat het verkeer, komende uit de Koite Wijn brugstraat, op de Wijnhaven NZ. zoowel naar links als naar rechts kan afvloeien. c. Het verkeer, komende van de Ged. Glashaven, en bestemd voor de omgeving Wolfshoek, volgt de route Wijnhaven ZZ.— Groote Wijnbrug en Wijnhaven NZ. (links). Dit verkeer kruist bij de Posthoornsteeg den hoofdstroom dus rechthoekig. d. De Groote Wijnbrug krijgt éénrichtings verkeer, alleen uit de richting van de Wijn haven ZZ. Vanaf de Wijnhaven NZ. mag men deze brug niet meer berijden. e. De Gelderschekade, tusschen Zwarte- hondstraat en Oudehavenkade krijgt één richtingsverkeer, alleen uit de lichting Zwartehondstraat. Dit brengt met zich mede, dat alle verkeer op de Gelderschekade, ko mende uit de richting van de Jan Kuiten- brug, langs de Oudehavenkade wordt ge leid. Hiermede is bereikt, dat een hinder lijke kruising op den hoek van Plan C (zijde Gelderschekade) verdwenen is. De politie zal gedurende eenigen tijd het publiek behulpzaam zijn bij het zich instel len op den nieuwen toestand. Voorts is de middenrijstraat van de Ged. Bierhaven aangewezen als parkeerterrein, zoodat thans geen reden meer bestaat om daarvoor de kaden langs de Wijnhaven in beslag te nemen. ROTTERDAM. De monumentale hoofdingang jan de nieuwe beurs, v 12 M a a r tZuiden erk, Matthaeus-Passion 7.45 uur Groote Schouwburg, La Traviata (Ital. Opera), 8 uur (boven 18 jaar). 13 Maart: Doelen, Mozart-avond, 8 uur. 15 Maart: Doelen, °liilh. Orkest, 8.15 u. D a g e 1 ij k s: Tivoli-schouwburg, Mottige Janus (De Rotterdammes) 8,30 uur (volw.).| Bioscopen: Goedgeieurde programma's tot en met Donderdag 1' Maart in: Grand: De dag van morgen (volv.); Studio: E>e re- *- gen kwam (votwT; ThaTïa in 't vreemdelin- genlegioen (volw.); Olynqia: 't Zit in de lucht; Scala: Union Pacific (boven 18 jaar); Colosseum: De gier van Janaica en De jon ge dr. Kildare (boven 18 iaar); Prinses: Morgen gaat 't beter en Vieemde kostgan- 18 jaar); Capitol: Het kindvrouwtje (volw.) City: De stad der wetteloosheid en Race met den dood (volw.); Centraal, Onstuimig bloed en Wie is de dader? (vdw.); Ooster: Hoera, ik ben paPa en Blokkade (volw.); Victoria: Potpourri en 't Land ier woestijn (bov. 18 jaar); Asta: De gouden kooi en Vrijbuiters in het westen (volw); Harmo nie: Vier moedige meisjes en Le onzicht bare man (volw.); Lumière: De 9 Vrijgezellen (volw.); Cineac: actualiteiten. Schiedam. Passage (t.m. Woensdag): Algiers en Woekeraars ontmaskerd (voor völw.); Mo- nopole' Vrouwengevangenissen en De man die den moed bad (volw.). SCHIEDAM, 11 Maart. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H L. gpoeling. Spoeling 1.40—f'50 (met officieel). In de afgeloopen week zijn 70 schepen den Nieuwen Waterweg binnengekomen. Zaterdag organiseerde de sP°rt" cn ®yn}~ nastiekvereeniging „S.S-S- maal den PrinsesBeatriX' irea 1400 deelnemers waren er vo 0 of 25 K.M.- 'AkUuitslag voor degroepsprjjzen luidde; Bursersroepen R Z-> 2 Chr. Gym. Ve^- K. en V.; 3- Colede; 4: N.M.C.; 5: N.J.V.; 6. Christ. K*ant°or- en Winkelbedienden. Militaire groépen hoofd- en eereprijs Transportcolonne Roode Kruis;; 1 g2e pele- ton luchtdoel; 2. 4e batterij luchtdoel; 3: Burgerwacht; 4: I3e ComP- luchtdoel; 5: groep 2; 6: luchtverdediging Duivendrecht. Op 13 Maart a.s. hoopt de heer F. W. R. Wentges den leeftijd van 80 jaar te bereiken. De heer Wentges is sedert 56 jaar verbon den aan tie in 1847 opgerichte expeditie firma C. Steinweg, waarvan 52 jaar als mede-firmant. 45 jaar geleden werd met zijn medewer king de N.V. Handelsveem opgericht, waar van hij thans nog mede-directeur is. Tevens is de heer Wentges mede-oprichter geweest van de Vereeniging van Rotterdam sche Expediteurs, waarvan hij vele jaren bestuurslid was. Van 11 tot 12 uur op bovengenoemden da ttim zal de heer Wentges ten kantore Wil- i lemskade 20 recipieeren. Het dienstverband van ongehuwde gemobiliseerde ambtenaren. In de op 6 Maart 1940 voortgezette ver gadering van de Centrale Commissie van Overleg der Gemeente Rotterdam is de be handeling van de door B. en W. bij haar aanhangig gemaakte technische herziening van het Ambtenarenreglement en het Re glement Personeel R.E.T. voortgezet. Zooals reeds eerder is medegedeeld, heeft deze her ziening uitsluitend ten doel die wijzigingen aan te brengen, waardoor de genoemde re glementen zich nauwer zullen aansluiten aan de bestaande praktijk of de oorspronkelijke bedoeling van sommige bepalingen zuiver der zal worden uitgedrukt. Met het oog op haar urgentie is daarbij voorts een tweetal aanvullingen 'van materieelen aard opgeno men, betrekking hebbende op het verrich ten van werkzaamheden ten behoeve van de bescherming tegen luchtaanvallen en het dienstverband van bepaalde gemobiliseer de ambtenaren. Hieraan is thans nog toege voegd een wijziging van de regeling der loonbetaling aan ongehuwde gemobiliseerde ambtenaren, die geen kostwinner zijn, een wijziging, welke verband houdt met de bij Koninklijk besluit van 28 Februari 1940, S. No. 343, in de overeenkomstige regeling voor het Rijkspersoneel aangebrachte verandering. Na een uitvoerige gedachtenwisseling, waarbij in de redactie van enkele der ont worpen artikelen nog eenige wijzigingen of aanvullingen werden aangebracht, meenden de vertegenwoordigers van organisaties, dat de ontworpen wijzigingen, die in hoofdzaak een technische herziening der rechtspositie regelingen betreffen, konden worden aan vaard. Over deze herziening werd derhalv» volledige overeenstemming bereikt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 2