MINISTER BOLFESTEIN. LAATSTE TOCHT VAN LOUIS DE VRIES. GOUDEN PRIESTERJUBILEA ipttip Dit is kleine Annie Willis, die aan den rodeo-koningin wedstrijd zal meedoen. BERUCHT inbreker aangehouden DONDERDAG 21 MAART 1940 Hervat zijn arbeid ten depart entente. DOODELIJKE VERKEERS ONGELUKKEN. Zeventigjarige te Middelburg overreden. NEDERL. VEREEN. VOOR LUCHT BESCHERMING. NEDERLANDSCH OPERA ENSEMBLE. Meenemen van levensmiddelen naar het buitenland. Maximum van drie k.g. per week voor eigen gebruik. Opr. 19:9, kn« Features Syndicate, Inc., World rights Reserved mee mijn Daar komt iemand in volle vaart aanrijden. 000.1/, Jongens ik geloof dat we beter maar samen kunnen werken - laten we die zaak even gaan bespreken. Ik heb gehoord dat jullie iemand van deze ranch als rodeo-koningin willen laten kiezen, maar ik stem voor mijn i kleindochter Juanita en ik zal met dit ge- I fo v weer voor haar Aft kp strijden. o/fi? - Ik zou het heerlijk vinden om rodeo koningin te zijn I U doet zeker ook al mee is het niet De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer G. Bolkestein is, naar wij vernemen, in zooverre van zun langdurige ziekte hersteld, dat hij gistermid dag enkele uren op zijn departement is ge weest en met eenige hoofdambtenaren be sprekingen heeft gevoerd. De volgende week Dinsdag zal Z. Exc. zijn werkzaamheden ten departemente hervatten. I In de Korte Noordstraat te Middelburg is gistermiddag een ernstig verkeersongeluk ge beurd, waarbij de zeventigjarige koopman C. Schout, wonende te Sint Laurens, om het leven is gekomen. De oude heer, die zich op zijn rijwiel bevond, wilde afstappen ten einde een zwaar beladen, met twee paarden bespannen boerenwagen te laten passeeren. Hierbjj kwam de oude man te vallen. Hij geraakte onder het linker voorwiel van den wagen en werd hoogst ernstig gewond. Op weg naar het op korten afstand gelegen zie kenhuis is de heer Schout overleden. Kind onder een autobus. Gistermiddag is het driejarig dochtertje van de familie Ermes te Rijen in de Nieuw- straat te Gilze bij het spelen onder een auto bus van den dienst Gilze—Tilburg geraakt. Het kind was op slag dood. Had heel wat inbraken op zijn geweten. Men meldt ons uit Den Haag: Zaterdagavond is door de activiteit van een tweetal politie-agenten in burger op de Hoogwerflaan een man aangehouden, die een berucht inbreker bleek te zijn. Zij zagen den man daar fietsen en hielden hem aan, omdat zijn aanwezigheid hun daar wel erg verdacht voorkwam. Daar hij geen voldoende verklaringen voor zijn aanwezig heid ter plaats kon geven, namen zij hem mede naar het politiebureau in de Louise Henriëttestraat. Het bleek te zijn de 24-ja rige los-werkman C. J. F. en bij fouillee ring werden op hem een volledig stel inbre kerswerktuigen gevonden benevens een glassnijder, gummi handschoenen en een zaklantaarn. Dit was voor de politie aan leiding ook eens een onderzoek in te stel len in verdachte's woning aan de v. Raven- steinstraat. Daarbij kwam een groote partij van inbraak afkomstige goederen voor den dag, welke hij had buitgemaakt bij inbraken in villa's aan de Teijlingerhorstlaan en Van Calcarlaan te Wassenaar. Deze Inbraken waren door hem enkele weken geleden ge pleegd. Zoo werden aangetroffen een groote partij dames- en heerenkleeding, zilveren voor'Werpen en uit de Van Calcarlaan een geldkistje met een inhoud van 55. Op 13 Maart j.l. had hij bij een inbraak in de Hoogwerf laan een projectietoestel met films, een partij bronzen medailles en een gouden armbandhorloge ontvreemd. Voorts had hij in December en Januari een bezoek ge bracht aan een brei-inrichting in de Van Limburg Stirumstraat. Dit perceel is des nachts onbewoond. Uit enkele koffers, welke op zolder stonden opgestapeld, werden klok- ken en horloges gestolen. Deze goederen, welke zich gedeeltelijk in zijn huis bevon den en gedeeltelijk reeds aan opkoopers wa zen verkocht, werden door de politie in be- slag genomen. De 55 had hij gebruikt om een viool te koopen. Hij kon wel niet viool spelen, maar zocht een leeraar om les te nemen. Heden zal hij voor den officier van justi tie worden geleid. Ue Muiderberg werd gisteren 't stoffelijk Verschot van den te Nice overleden to°neelspeler Louis de Vries ten grave gedragen. De lijkstoet vertrekt onder groote belangstelling Van den Stadsschouwburg 'e Amsterdam. Ja zeker, waarom niet I Pater Accursius La Rose O.F.M. Pater Accursius La Rose werd geboren te Grave 13 Maart 1866. Ingetreden te Maas tricht in de Orde der Minderbroeders Oc tober 1884 deed hij zijn H. Professie 4 Octo ber 1885 en ontving de H. Priesterwijding te Roermond op 22 Maart 1890. Van 1891 tot 1898 was pater Accursius assistent te Rotter dam, H. Antonius en te 's Gravenhage. 19 Augustus 1898 werd hij naar het Minder broedersklooster te Maastricht overgeplaatst, waar hij nu bijna 42 jaar onafgebroken aan de zielzorg heeft gewerkt. Em.-pastoor L. J. Houben. Tot de priesters in het bisdom Roermond welke op Goeden Vrijdag hun gouden priesterschap herdenken, behoort ook de Zeer Eerw. heer L. J. Houben, emeritus pastoor van Rimburg. De jubilares werd in 1864 te Kerkrade ge boren en in 1890 priester gewijd. Hij was o.m. van 1913-1935 pastoor te Rimburg, toen hij zijn emeritaat verkreeg. Pastoor Houben vestigde zich in zijn ge boorteplaats Kerkrade, waar hij zich nog met groote toewijding aan het priesterlijk werk geeft in de parochie van St. Catharina (Holz). Het gouden jubileum zal op 27 Maart in deze parochie herdacht worden. Naar aanleiding van verschillende berich ten, die dezer dagen in een gedeelte der pers hebben gecirculeerd, verzoekt het hoofdbe stuur der Nederlandsche vereeniging voor luchtbescherming te melden, dat noch het hoofdbestuur, noch functionnarissen van ge noemde vereeniging voornemens zijn als zoodanig af te treden of hun ontslag te nemen. Het Nederlandsch Opera Ensemble zal te Rotterdam drie voorstellingen geven, n.L „Faust" Vrijdag 29 Maart, „Tannhauser" Donderdag 11 April en „Lohengrin" op Woensdag 17 April a.s. Aan deze voorstellingen zal medewerking worden verleend door het Roterdamsch Phil- harmonisch Orkest, terwijl de muzikale lei ding in handen is van den dirigent Maarten Spaanderman, chef d'orchestre d'opera de Nice en Marseille. Driemaal werd hij benoemd tot Visitator Ge neralis van Duitsche Provincies der Minder broeders. Onder zijn stuwende kracht nam de Ne derlandsche Provincie van de Minderbroe ders in grooten bloei toe. Den nieuwen tijd met de nieuwe eischen begrijpend, zocht hij niet alleen naast den inwendigen bloei van regelbeleving en kloosterlijke discipline het aantal leden te vermeerderen, maar wist hij ook op elk gebied zoowel van zielzorg als pers, wetenschap en onderwijs de activiteit van de zijnen belangrijk te vergrooten, ter wijl zijn bijzondere zorg uitging naar de Mis sies en de opleiding tot Missonaris. Hij is de oprichter van het Missiehuis eerst te Megen, daarna in Baarlo, dat later overging naar Sittard en Katwijk; hij stichtte de groote H.B.S. te Heerlen en verwierf het jus pro movendi voor Venray. Onder zijn bestuur besteeg prof. dr. Raf. Ligtenberg z.g. als eer ste priester den katheder van een Rijksuni versiteit, terwijl Nijmegen onmiddellijk be slag legde op de professoren dr. Desiderius Franses en dr. Aur. Pompen. Voor talrijke paters opende hij de poorten van de univer siteiten in binnen- en buitenland om daar hun wetenschappelijke vorming te ontvan gen. Op verzoek van Z.H. Exc. den Bisschop van Roermond zond hij talrijke paters naar de mijnstreek om daar dr. Poels en diens aal moezeniers bij te staan in de zielzorg. Op den 3den Zondag na Paschen zal de parochie het gouden priesterfeest van zijn herder her denken. Pater Liberatus Scheepers O.F.M. Met pater Simon Bennenbroek vieren te vens Vrijdag 22 Maart hun gouden priester feest de paters Liberatus Scheepers O F.M. en Accursius La Rose O.F.M.. Pater Liberatus Scheepers O.F.M., pastoor te Vragender, werd geboren te Borkel en Schaft op 10 Juli 1860. Gekleed te Maas tricht in de Orde der Minderbroeders op 3 October 1884 deed hij zijn H. Professie op het feest van Vader Franciscus 1885 en werd 22 Maart 1890 te Roermond priester gewijd. Na zijn H. Wijding was hij enkele jaren as- sistentiepater. werd in 1894 Vicarius te Ven ray en werd ih 1895 benoemd tot instructor van de fraters-studenten te Weert. Vervol gens was hij van 1898 tot 1904 Gardiaan te Venray en te Wychen. In 1907 werd de jubi laris Rector van de twee groote psychiatri sche inrichtingen te Venray en 20 Januari 1922 werd hij pastoor benoemd te Vragender waar de bijna 80-jarige grijsaard nog het herdersambt waarneemt als was hij in de volle kracht van zijn leven. Hij de gewilde biechtvader uit den omtrek van Vragender heeft groote verdiensten als zielzorger Doet U mee aan den rodeo- koningin-wedstrijd Gee{ me m'n geweer terug. dochter zal het maar dochter Juanita houden. Mijnheer Willis kent U mij niet meer, ik ben miss Sputz Pater Simon Bennenbroek O.F.M. te Oudewater. Op 22 Maart a.s. zal de Hoogeerwaarde Pa ter Simon Bennenbroek O.F.M., Pastoor te Oudewater den dag herdenken, dat hij 50 jaar geleden te Roermond de H. Priesterwijding mocht ontvangen. Pater Bennenbroek werd geboren te Someren 15 October 1864. Pries ter gewijd op 22 Maart 1890 was hij eerst assistent te Megen, vervolgens te Rotterdam. H. Rosalia en te Wychen. Op 9 Juni 1892 werd hij kapelaan te Nijmegen en op 27 Sep tember van hetzelfde jaar kapelaan te Wy chen, H. Antonius. Op 1 Juli 1895 volgde zijn benoeming tot kapelaan te Rotterdam. H Rosalia waar hij verbleef tot 19 Februari 1903 toen hij eerst Gardiaan en vanaf 8 Maart 1906 vicarius werd te Maastricht. 8 September 1907 volgde zijn benoeming tot Pastoor te Nijmegen, waar hij bleef tot dat in 1910 het vertrouwen van zijn mede broeders hem riep tot het hooge ambt van Provinciaal. Deze waardigheid bekleedde hij van 1910 —1916 en van 1919—1925. Van 1916 tot 1919 en van 1925 tot 1931 was hij Custos vap de Nederlandsche Provincie der Minderbroe ders. Van 19161919 was hij tevens Pastoor te Gorinchem en sinds 1925 te Oudewater, Neen opa.... en U stemt natuurlijk op mij I De regeeringspersdienst meldt: Met ingang van 21 Maart is de regeling t- -ffende het rredenemen van levensmid delen als reisbagage naar het buitenland ge wijzigd. Deze regeling luidt thans als volgt. Naar het buitenland reizende personen kunnen, mits voorzien van een geldig Pj*s" poort, zonder uitvoermachtiging van de be trokken monopoliehoudster eenmaal per week voor eigen gebruik de hierna vermel de levensmiddelen tot een maximum van 3 kg. in totaal medenemen: boter maximaal 1 kg., kaas maximaal 1 kg., eieren maximaal 1 kg., vleesch in blik, worst, spek en reuzel te zamen maximaal 1 kg., koffie een half pond, thee een half pond, chocolade een half pond, zeep een half pond. Van de medegenomen hoeveelheden wordt door de douane in het paspoort van den rei ziger aanteekening gemaakt. Naar wij vernemen, zal Louis Saalborn het volgende seizoen als regisseur-acteur aan het Nederlandsch Tooneél (directeur Cor van der Lugt Melsert) worden ver bonden. Pater Lambertus Smeets O.Carm. Vrijdag 22 Maart a.s. zal de Hoogeerw. pater Lambertus Smeets O.Carm. zijn gouden priesterfeest herdenken. Pater Smeets werd geboren te Weert 11 Juli 1867 en ingekleed te Boxmeer in de Orde der Carmelieten op 2 October 1883. Zijn priesterwijding volgde op 22 Maart 1890, doch reeds 14 Mei 1889 was hij be noemd tot leeraar aan het gymnasium „St. Alberti" te Zenderen, wat hij bleef tot Aug. 1892. Van 1891 tot 1895 was pater Smeets professor in de moraal, waarna zijn benoe ming volgde tot rector van het gymnasium, wat hij bleef tot 1915. Van 1900 tot 1906 en van 1915 tot 1921 was hij Provinciaal en van 1906 tot 1909 en van 19301933 assistent-provinciaal. Gedurende de jaren 1921 tot 1926 was pater Smeets con rector van het gymnasium te Zenderen waarna in laatstgenoemd jaar zijn benoeming tot rector kwam, welke functie hij tot op heden heeft waargenomen. Daar de datum van het gouden priesterju bileum op Goeden Vrijdag valt zal het feest op 28 Mei gevierd worden, tegelijk met het feest van het gymnasium, dat dan eveneens 50 jaar bestaat.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1