,1 - - v-' J* DONDERDAG 28 MAART 1940 NEDERL. AMBULANCE VOOR FINLAND. Meerendeel der leden in Helsinki aangekomen. EEN „VIERDAAGSCHE" TE UTRECHT. Met een stertocht gecombineerd 5. 5 OIS'DER VRACHTAUTO GERAAKT. verloren schip in vetitot haven. i noodlottig ongeluk met een geweer. r t of W r ?e man was op slag dood. pastoor de Jong Hiende het slachtoffer loodsöienst GESTAAKT. BESCHADIGING VAN WATER STAATSWERKEN. De internat, conferentie in Den Haag. De hieraan deelnemende economen vormen ,,het comité voor economischen vrede". Een paar minuten met. den heer Paul van Zeeland. DE ENGELSCHE CONTROLE-BASES. MUUR VIEL OM. Jongen te Tilburg vond den dood. SCHUITVOERDER VERONGELUKT 18 Nederlandsche schepen wachten. CONFLICT TE TILBURG. Bij het Nederlandsche Roode Kruis is gis teravond een telegram uit Helsinki ontvan gen, waarin gemeld wordt, dat vier doktoren en zestien verpleegsters, deel uitmaakende van de ambulance voor Finland, in de Fin sche hoofdstad zijn aangekomen. Heden worden de overige leden van de Nederlandsche ambulance, drie doktoren en vijf verpleegsters^ Helsinki verwacht. De besprekingen voor de organisatie van een wandelsport evenement ter vervangmS van de „vierdaagsche" worden door de - derlandsche wandelsportfederatie me voortgezet. De voorzitter van de heer K. H. Broekhoff deelde ons mede, dat „pdewerking van het men op de volledige meaewc gemeentebestuur van Utrecht kan rekenen. De bedoeling is. dat er een centra e com missie wordt samengesteld, die belast zal zijn met de algemeene leiding. Daarnaast komt er natuurlijk ook een werkcommissie, die zich meer met de technische uitwerking van de plannen zal bezighouden. Omtrent <je wegen is in beginsel reeds medewerking toegezegd van de zijde der militaire autori teiten. Omtrent den vorm van het sportgebeuren vernamen wy, dat het de bedoeling is een normale „vierdaagsche" te organiseeren en wel op Dinsdag 23, Woensdag 24, Donder dag 25 en Vrijdag 26 Juli a.s. met Utrecht als middelpunt. Verder wil de N-W.F. in samenwerking met den A.N.W.B- een s-ei- tocht naar Utrecht organiseeren, welke dus aan de „vierdaagsche" vooraf ëaat- De heer Broekhoff had het volste ver trouwen, dat dit evenement zal slagen, dank zij de volledige medewerking, welke van het gemeentebestuur van Utrecht, van de militaire autoriteiten, van de directie der jaarbeursgebouwen en van den A.N.W.B. zal worden verkregen. De N.W.F., aldus de heer Broekhoff, blijft bereid met den N.B.V.L.O. samen te werken. BÜ het opzetten van onze plannen zijn wij steeds uitgegaan van de gedachte, dat de Nederlandsche bond voor lichamelijke op voeding door de bijzondere omstandigheden niet in staat is de „vierdaagsche" te orga niseeren. Mocht op korten termijn daarin alsnog verandering komen, dan zal de N. W. F. onmiddellijk haar plannen opgeven en volledig de „vierdaagsche" van den N. B. V. D. O. steunen. Sst, Suzie, mijnheer Batch doet een dutje i t/i»»» .i11 Uz/y/S Boe-oe-oe. j Oh mijnheer Batch ik heb U overal gezocht.... Slachtoffer ernstig gewond. Gistermiddag om 4 uur is bij 't /.andrijden te Brlda voor ophooging van gemeente-ter reinen een droevig ongeluk gebeu.d. De on gehuwde H. uit Rucphen wilde op een reeds L beweging zijnde ledige vracht-auto sprin gen, welke door zijn broer werd bestuurd toen hij door nog onopgehelderde oorzaak van de treeplank viel en ondei oen wagen terechtkwam. Na voorloopig behandeld te zijn door den G G D., werd hij on last van den '.okter per ziekenauto naar bet St Tgnatiusziekenhuis vervoerd. Zijn toestand bleek van dien aard, dat hem de laatste H.H. Sacramenten moes ten worden toegediend Lloyds achtte berging niet mogel jk. Het Nederlandsche motorschip „Gerco", groot 147 bruto en 94 netto reg. ton, toebe- hoorende aan de reederij G. Slump te Delf- zjjl, dat 2 maanden geleden in de Tynemouth haai op de kust liep, is gisteren de livier e rpees binnengekomen. pe deskundige van Lloyds verklaarde des- tijds, dat het onmogehjk was het schip te redden. De inspecteurs verklaarden het schip vollcornen wrak en de verzekeringsmaat schappij betaalde de verzekeringssom. Kapi tein en bemanning keerden daarop naar Ne derland terug. Het wrak werd vo^r een paar honderd pond sterling opgekocht, maar de koopers zagen kans het vaartuig vlot te krijgen en het nu veilig binnen te brengen. Het zal worden verbouwd tot Britsch koopvaardij schip. Oh miss Pepper U moet dat wilde kalf dat hier rondloopt weg laten halen, het heeft me zoo'n pijn gedaan. Dat lieve kalf heeft mijnheer Batch een groot plezier ge daan en nu krijgt het een lekker beetje hooi van ons Copr. 1939, King Features syndicate, Ine World rights reserved. Een smid op slag gedood. In de smederij van den heer W. van R. te Hoogland, heeft zich gistermiddag een tra gisch ongeluk voorgedaan. Van een der daar aanwezige militairen ging plotseling het geweer af. De smid werd door de schot getroffen, met het gevolg, dat hij op slag werd gedood. Omtrent het noodlottig ongeluk met een Haai?6-1' dat zich gistermiddag heeft voorge le van r0 Woninë van den 72-jarigen smid dot Ho oe Hoogland vernemen wij nog, H door de" kogel in het hoofd h Hr Vo h e, d°od werd geconsta teerd door dr. Verbeek De politie heeft het stoffeiyk overschot in beslag genomen. voor Hoek van Holianu b In de nota naar aanleiding van het eind verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende vaststelling van bepalingen ter beperking van gevaren, voortvloeiende uit beschadiging van waterstaatswerken, gele gen in een of meer der provinciën Zuid-Hol land, Noord-Holland en Utrecht, in verband met de tegenwoordige buitengewone omstan digheden", zegt de regeering, dat bij den mi nister van Binnenlandsche Zaken maatrege len van soortgelijke strekking in voorberei ding zijn voor de andere provinciën dan de drie genoemde. De minister zal daartoe een commissie instellen. De maatregelen worden voorbereid met den spoed, dien de materie vereischt. DE LAATSTE VOORSTELLING. Op last van den fiscus had gisteren de verkoop bij executie plaats van den inventaris van het „Grand Theatre" te Amsterdam. Het pu bliek, dat de zaal tijdens deze laatste voor stelling vulde bestond voornamelijk uit leden van het opkoopersgilde. Omtrent de confeLentie. welke dezer dagen te 's-Gravenhage wordt gehouden, vernemen wij, dat de hieraan deelnemende economen te zamen vormen „het comité voor economi schen vrede", dat tijdens het congres te Kopenhagen in den zomer van het vorige jaar is gesticht door het bureau van de inter nationale kamer van koophandel en door de Carnegie endowment for international peace. De bijeenkomst te 's-Gravenhage heeft ten doel het toekomstige programma van de in ternationale kamer van koophandel te be spreken. De Belgische oud-premier, de heer Paul van Zeeland, is gisteravond per auto uit Brussel in Den Haag aangekomen en heeft in hotel des Indes zijn intrek genomen, evenals de Duitsche en Zweedsche deelne mers aan de besprekingen van het comité voor economischen vrede. Om 7 uur is de Belgische oud-premier, de heer Paul van Zeeland met zijn eigen auto in Den Haag aangekomen. Hij logeert in hotel des Indes en heeft daar, spoedig na aankomst, gedineerd in een aparte zaal met de overige leden van het comité, dat in de residentie besprekingen zal voeren over zaken, die onder de competentie van de in ternationale kamer van koophandel vallen. Tegen half tien was het diner geëindigd en ontving de heer Van Zeeland een paar journalisten, die om hem gevraagd hadden. De Belgische staatsman begon het gesprek met de verklaring, dat hij geen interview 3" rende zijn vele reizen en trekken van den laatsten tijd heeft hij nooit een verklaring aan de pers willen geven, omdat hij meent, dat dit onder de huidige omstandigheden niet gewenscht is. Als on derdaan van een neutralen Staat gaat het niet aan nu een verklaring over den alge- meenen toestand te geven. „Dat standpunt moet u als Hollander begrijpen" voegde de heer Van Zeeland hieraan toe. Bovendien, zelfs al zou men wat willen zeggen over eco nomische aangelegenheden, dan is het toch niet te vermijden, dat men politieke kwesties aanroert, omdat alle vraagstukken van den dag met elkaar verband houden. Men weet, dat de heer Van Zeeland juist uit Amerika is teruggekeerd, waar hij de mogelijkheden van een oplossing van het vluchtelingen-vraagstuk heeft onderzocht. Ook daarover wilde de oud-minister-presi dent geen concrete gegevens verstrekken. „Zou ik over dit punt wat vertellen, dan zou ik de zaak schaden, waarvoor ik werk", aldus de heer Van Zeeland. „Over een paar weken zou hierover wel wat te zeggen zijn, maar dan ben ik hier niet meer". Immers, einde April wordt de heer Van Zeeland in Amerika terugverwacht en dan zal hij zijn besprekingen over het vluchte lingenvraagstuk voortzetten en, naar hij ver wacht, tot een goed einde brengen. Tenslotte vernamen wij nog, dat het comité heden den geheelen dag zal vergaderen en dat de heer Van Zeeland gedurende de paar dagen, dat hij in Den Haag is, gelegenheid hoopt te vinden met verschillende vooraan staande Nederlanders in verbinding te tre den, o.a. met dr. Colijn. Gistermiddag heeft in de Soeystraat te Tilburg een ongeval plaats gehad, dat den 7-jarigen P. v. d. W. het leven heeft gekost. Toen het ventje, dat voor zijn moeder in de buurt een boodschap moest doen, den tuin van den heer M. passeerde, viel plotseling, vermoedelijk tengevolge van een rukwind, de twee meter hooge steenen tuinmuur om. De jongen werd onder de steenen bedolven. Ofschoon direct omstanders toeschoten, die er vrij spoedig in slaagden den knaap te oe- vrijden, bleek deze toch reeds tengevolge van het opgeloopen letsel te zijn overleden Onder de oogen van zijn zoon verdronken. Woensdagmiddag is de 57-jarige schuit voerder J. de B. te Lemmer, werkzaam bij de Zuiderzeewerken, van zijn schuit geval len en verdronken. De zoon van den schuitvoerder, die in dezelfde schuit voer, slaagde er door het ruwe weer niet in zijn vader te redden. Onze Londensche financieele correspon dent meldt ons: Van de 24 neutrale schepen, welke op 26 Maart in de Britsche contrabandecontrole- bases lagen, waren er niet minder dan 18 Nederlandsche. Elf daarvan werden daar reeds gedurende meer dan 3 dagen opge houden. Voorts lagen er op genoemden datum nog 3 Belgische schepen en 3 Italianen. Het feit, dat geen enkel Scandinavisch schip in een van de controlebases lag, wordt van de zijde van het ministerie van econo mische oorlogvoering verklaard gedeeltelijk uit de werking van de oorlogshandelsverdra gen, welke met die landen zijn afgesloten, gedeeltelijk ook uit het feit, dat die landen gebruik maken van het navycertsysteem. Zooals bekend, heeft Engeland de laatste maanden met verscheidene andere landen oorlogshandelsverdragen afgesloten en is ook de regeling met Nederland, welke is voort gekomen uit de recente onderhandelingen, verleden week geparafeerd. Nader vernemen wij hieromtrent dat het in werking treden van de met Nederland getroffen regelingen nog wacht op de ver vulling van enkele formaliteiten, hetgeen volgens onzen Britschen zegsman waarschijn lijk niet veel tijd meer zal vergen. Intusschen vallen voor de tusschen Neder land en Frankrijk te treffen regelingen, wel ke, zooals lekend, nauw gelieerd zijn aan die tusschen Nederland en Engeland, nog enkele kwesties op te lossen. Aangaande de vertragingen in de contra- bandecontrolebases kan nog worden gezegd, dat in de week per 24 Maart een tiental Ne derlandsche schepen met slechts één dag vertraging kor, doorvaren. Het waren de Tibia, Colytto, Clavella, Winsum, Oscilla, trompenberg, Winterswijk. Veerhaven, ^Jobs- haven en de Berkel. De rijksbemiddelaar mr. T. J. Verschuur heeft inlichtingen gevraagd aan partijen be trokken bij een dreigend conflict aan de N V. Verschure's Brabantsche stoombootdiensten te Tilburg.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1940 | | pagina 1